Borneo Korfbalvereniging 'De Peelkorf Ysselsteyn viert zilveren feest Midgetgolf Buitenlust A.F.V. Venray Atletiekvereniging Venray-Regio LKIB IS Venray PEEL EN MAAS Lourdescomité afd. Venray Rooyse VK Jongerengroep Venray Amnesty International Zuidneder landse kampioen schappen Atletiek PEEL EN MAAS Wereld kinderen y?*«C Derde plaats bij interna tionale marathon Apeldoorn KI AKI om VAN OORSCHOT MODE Vanavond start de 32ste Avondvierdaagse Fietsvier daagse De Peel PEEL EN MAAS Donderdag 7 juni - Pagina 13 DE AKTIEVESPORT VOOR IEDEREEN BOWLING BOND VENRAY Uitslagen le ronde Beker wedstrijden: Returns-Hit «Sc Miss 3-1 Oud Meerlo-Golden Wonder 1-3 Red Arrows-Altyd Raak 3-1 Franssen Keukens-Close Ene. 4-0 Pinhunters-Club Up 1-3 Treffers-Sigma's 3-1 Strikers-SVCB 2-2 (SVCB wint na verlenging) Scores-Magic Line 1-3 De le ronde in de strijd om de be ker heeft weer de nodige verrassin gen opgeleverd. De kampioenen van de le en 2e klasse, de Pinhun- ters en Altyd Raak, werden allebei uitgeschakeld. De strijd tussen de Strikers en SVCB eindigde in 2-2. Nadat SVCB de le game royaal had gewonnen 1009-921, wonnen de Strikers de twee volgende (1035-1007 en 991-965). SVCB had echter genoeg over om het punt voor de totaalsco re te winnen (2981-2947). In de ver lenging begon SVCB slecht maar ook de Strikers bleken gevoelig voor de spanning. De twee slotbow- lers van SVCB stelden via prima strike-series de plaats in de volgen de ronde veilig. Magic Line scoorde met 3026 de hoogste teamscore; Hay Joosten scoorde met 223 de hoogste game. Verder vielen er twee 600 series. Huup Op den Camp bowlde 603 pins by elkaar (214, 203, 186) en baas boven baas Piet Beerkens scoorde een serie van 608 (201, 215, 192). Harold Mich iels tweede in Internationaal bowlingtoernooi Tydens het internationale jeugd- bowlingtoemooi dat van 1 tot en met 3 juni plaatsvond in Lelystad, het grootste jeugdbowlingtoemooi in Nederland, heeft Harold Michiels (Bowling Bond Venray) beslag ge legd op een voortreffelijke tweede plaats. In Lelystad was de jeugdtop van Nederland, Engeland, België en Duitsland onder het grote aantal deelnemers. Tydens de voorronden plaatste Harold zich als 10e voor de finale (de beste 20 spelers) met een toch fraaie serie van 762 pins (ruim 190 gemiddeld!). Tijdens de finale op zondag knok te Harold zich dwars door de top van het klassement: met 657 pins (gemiddeld 219 pinsü!) schoof hij op naar een grindioze tweede plaats. Alleen de Engelsman Howard Dar ren hield uiteindelyk nog net vol doende voorsprong over om dit toernooi als winnaar af te kunnen sluiten. Met deze fraaie prestatie heeft Ha rold Michiels afscheid genomen van zijn suksesvolle jeugdperiode. In september maakt hy de overstap naar de senioren. Tijdens de onderlinge kompeti tiewedstrijden van jl. donderdag sneuvelden wederom 2 persoonly- ke rekords: Fieke van Ham speelde over 4 ronden 112 slagen, terwijl Jo Litjens dit voor het eerst in 98 sla gen lukte! Ondanks het slechte weer, jl. za terdag en zondag, zetten 7 van onze leden hun beste beentje voor in Nuth, waar een sterk bezet interna tionaal toernooi plaatsvond. Zij brachten maar liefst 5 bekers mee naar huis! Jo Litjens werd 3e in de kategorie Dames Senioren. Truus Arts vero verde de 2e plaat bij de Dames Super-senioren. Gerrit Janssen ein digde met 2 andere spelers met 72 hole-slagen op een gedeelde le plaats, maar ontving na barrage de 3e prijs van de kategorie Heren A Jan Engels wist by de Heren B de 5e prijs voor zich op te eisen. Itenslotte wist men by de teams een 4e plaats te bereiken met 334 hole slagen. Heden, donderdag, gaan we om 18.30 uur weer verder met onze on derlinge kompetitie. A.s. zondag staan er geen speciale evenementen op het programma, zodat men mooi even een forse trai ning kan maken! 31 Mei jl. bezocht de Venlose Amateurfotografenvereniging de Venrayse fotoclub. Het werd een heel leerzame avond met opvallend goede foto's. Om en om presenteer de dan weer een Venlose, dan weer een Venrayse fotograaf een keuze uit zijn werk. Opvallend was het verschil in werkwyze van de twee clubs. De Venlonaren gaan regelma tig in kleine groepjes op zondag ochtend erop uit: vaak naar een grotere plaats in België of het Ruhr- gebied. De Venraynaren werken meer individueel. Tbch waren er n grote kwaliteitsverschillen. Aan de andere kant kan het stimu- lerender zyn van tyd tot tyd eens een andere omgeving te fotografe ren dan die welke men gewend is. Ondanks dit laatste zal op 14 juni weer het centrum van Venray inge trokken worden om gebeurtenis sen, taferelen en gebouwen op de gevoelige plaat vast te leggen. Bij eenkomst om 20.00 uur in het club gebouw aan het Kennedyplein. Vertrek om 20.15 uur. Denk aan uw jrto-apparatuur en uw statief!!! Trainingen Pupillen: woensdag 18.00-19.00 uur; zaterdag 10.00-11.00 uur. D-junioren: dinsdag 18.00-19.00 \uur; donderdag 18.30-19.30 uur. C-junioren: dinsdag 18.00-19.00 uur; donderdag 18.00-19.30 uur. A/B-jun.: dinsdag 19.00-20.30 uur; donderdag 19.00-20.30 uur. Rekreanten: dinsdag 19.00-20.30 uur; donderdag 19.00-20.30 uur; za terdag 15.30-16.45 uur. (bos, vanaf d'n Barrier). De Wissel De Wissel zal ten gevolge van de drukte rond de voorbereiding van de Zuidelijke Pupillenspelen deze maand niet kunnen verschijnen. Begin juli verschijnt de editie die terugblikt op de eerste helft van het baanseizoen en vooruitkijkt naar de tweede helft, na de grote va kantie. Uitslagen Tijdens de Coupe de LAmitié, semi-interlandwedstryden te Vught, is Sandra Hofmans vierde geworden op de 800m in een tyd van 1.18.2. Zuidelijke Pupillenspelen Op 9 juni a.s. organiseert AWen- ray Regio de Zuidelijke pupillenspe len. Ongeveer 300 jonge atleetjes uit heel Zuid-Nederland zullen dan stryden om Zuidnederlandse kam pioenschappen. De club heeft die dag en de dagen die eraan vooraf gaan veel hulp nodig Leden wordt gevraagd zich zoveel als mogelyk beschikbaar te houden om mee te helpen. Vrijwilligers kunnen zich melden bij Wim Crooijmans, voor zitter van de wedstrijdorganisatie- commissie. Oud papier Iedere zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur deponeren in de contai ner met opschrift LORIJN op de hoek van de Kempweg/Westsingël. Wedstrydagenda 9 juni Venray: Zuidelijke Pupil lenspelen. 9 juni Gemert: Zuidelijke D- spelen. 10 juni Beek: Zuidelijke C-spelen. Tafeltennistoernooi Tegelen Op zaterdag 26 mei hield de Tegel- se tafeltennisvereniging TIS Her mes haar jaarlijkse toernooi. Dit toernooi werd gehouden in sport hal annex gemeenschapshuis de Hamar in Belfeld. Naast het tafel tennissen kon men er ook een zit- volleybaltoemooi bijwonen. Het tafeltennistoemooi omvatte 4 poules van elk 5 deelnemers. Na de poulewedstrijden bleken Erica v. Well en Peter Bouten le te zyn ge worden in him poule. Corry Boom en Leo Reintjes waren 2e en Rob Coersen wist beslag te leggen op een voortreffelijke 4e plaats. Na deze poulewedstryden speel den de nummers 1 tegen elkaar evenals de nummers 2 enz. Op het einde van de dag bleek dat Peter Bouten in de winnaarspoule 2e was geworden en Erica v. Well was in de ze poule 3e. By de nummers 2 werd Leo 2e en Corry 3e. Rob Coersen tenslotte werd in zyn poule 4e. De eindkonklusie van dit ont spannen toernooi is dat de resulta ten goed waren. Tafeltennis Brunssum Het door de BGS Brunssum geor ganiseerd tafeltennistoemooi op maandag 4 juni 1990 (2e Pinkster dag) kan als geslaagd worden be schouwd. Onze Venrayse deelne mers Leo Reintjes en Pieter Zwam- bach speelden goed. Pieter speelde in de hoogste klasse, in klasse A maar viel niet in de prijzen. Leo daarintegen werd 2e in klasse C en viel daardoor voor de 2e keer in een toernooi in de prijzen. Alle win naars proficiat met de behaalde Nog even dit: Op 13 juli 1990 is de jaarlykse clubavond, in het Tafel- tenniscentrum Red Stars, Kiosk la, aanvang 21.00 uur. Alle leden van de Sportclub, sjoelen, tafeltennis en zwemmen zijn van harte uitgeno digd om na te praten over het afge lopen seizoen. Tot dan. uw weekblad Morgen, vrijdag 8 juni, gaan weer velen uit de regio Venray naar Lour- des. Vertrek Lourdes-trein vanuit Venlo om 16.08 uur. Vrydag 15 juni arriveren de pelgrims weer in Ven lo om 10.54 uur. Voor alle bede vaartgangers: goede reis, veel devotie en natuurlyk mooi weer. Huis-aan-huis-kollekte In de week van 18 t/m 24 juni wordt er huis-aan-huis gekollelc- teerd t.b.v. het Lourdescomité afd. Venray. Mede door de geweldige op brengst van deze kollekte in het verleden, kunnen er dit jaar 25 zie ken naar Lourdes. Met goede moed gaan we ook dit jaar weer met veel vrywilligers aan de slag om deze kollekte goed te doen verlopen. Ho- pelyk zien onze kollektanten/trices hun inzet beloond door een bijdra ge in de kollektebus. We zyn u reeds by voorbaat erg dankbaar. Tbemooi voor eigen leden Op 9 juni a.s. zyn jullie met alle familieleden van harte welkom. Aanvang 16.00 uur op de velden bij de Wetteling. Toernooi 10 juni Iedereen wordt verwacht (tenzy anders afgesproken) om 9.30 uur by de wedstrydleiding. Veel plezier! Voor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Jongerengroep? Waarschynlyk hebt u er nog nooit van gehoord. Vandaar dit artikel. Weet u dat er nog steeds jongeren zyn, die en thousiast met het geloof bezig zyn? Jazeker, en de Jongerengroep Ven ray biedt de unieke gelegenheid om hierover te praten en te diskus- siëren. Nu allereerst iets over de groep: De Jongerengroep is een groep jon geren die zich door het katholieke geloof voelen aangesproken en dit d.m.v. diverse aktiviteiten, samen willen beleven en verdiepen. De jongeren komen twee maal per maand by elkaar. Vaak zijn er gespreksavonden o.l.v. de geestelijk leidsman. Er wordt van gedachten gewisseld over godsdienstige en ak- tuele maatschappelyke onderwer pen, die door de leden dan wel door de geestelyk leidsman worden voorgesteld. Zo nu en dan nodigt de groep een spreker uit die over een gewenst onderwerp een voordracht houdt. Omdat de leden tevens grote waarde hechten aan goede onder linge kontakten en gezelligheid, onderneemt de groep naast de gespreksavonden diverse ontspan- ningsaktiviteiten, zoals.- kreatieve avonden, sport, film, quiz, bowlen, dropping, fietstochten, etc. Als overzicht van de aktiviteiten komt er elke drie maanden een agenda uit, waarbij de groep naast al het gebodene geheel open staat voor nieuwe suggesties. Om de kon- tributie hoef je het niet te laten: slechts twee piek per avond. Laat kosten nooit een probleem zyn. Naast de Jongerengroep is er in Venray ook een Tienergroep die een vergelykbare opzet heeft. Wil je wel geloven, maar weet je niet precies hoe en wat, en hou je tegelijkertyd van gezelligheid, kom dan gerust een keer kyken. Ben je geïnteresseerd, of heb je vragen, neem dan zonder aarzelen kontakt op met: Johan van den Oe ver, tel. 08858-4334 of Frank de la Roy, tel. 04780-11212. Paik Ok-kwan is vry Enkele weken geleden hebben wij nog een grootscheepse aktie ge voerd onder het motto: 'Laat uw ge zicht zien voor de vry lating van Paik Ok-kwan'. Er gingen meer dan 50 Venrayse groepen of instellingen op de foto. Juist na afsluiting van deze aktie ontvingen wij bericht van het Internationaal Sekretariaat van Amnesty International in Lon den dan Paik Ok-kwan op 21 mei 1990 is vrijgelaten. Wy kunnen na tuurlijk niet zeggen of onze aktie tot de vrijlating van Paik Ok-kwan heeft geleid. Met hem werden nog zeven gevangenen vrijgelaten, on der wie twee gewetensgevangenen, allen met een Japanse achtergrond. Men vermoedt dat de recente Japanse-Zuid Koreaanse toenade ring op regeringsniveau de doorslag heeft gegeven. Vyftien jaar lang heeft Paik Ok- kwan onschuldig in de gevangenis gezeten. Wij kunnen ons nauwe- lyks voorstellen wat dat betekent. Misschien heeft u kinderen die nu 15 jaar of ouder zyn. Denk u eens in dat u 15 jaar lang het lief en leed van uw familieleden zou moeten, missen! Vijf jaar lang hebben wij gepleit voor de vrijlating van Paik Ok-kwan door middel van een onophoudelij ke stroom van brieven naar de Zuid-Koreaanse autoriteiten. We hebben als het ware met hem mee geleefd als we hoorden van zyn ge vangenisomstandigheden. De vreugde over zyn vry lating was bin nen de groep dan ook uitbundig. Paik Ok-kwan weet wie wy zyn en heeft ons adres. Met spanning wachten wy nu op een bericht van hem. Als Amnesty-groep gaan wij ver der en zullen wy ons richten op an dere gewetensgevangenen uit een land waar de mensenrechten wor den overtreden, waar ook ter wereld. Rest ons nog de vele Venraynaren die ons werk voor de vrylating van Paik Ok-kwan in de afgelopen jaren gesteund hebben, te bedanken en wij denken dat wij dit kunnen doen mede namens Paik Ok-kwan. Voor inlichtingen kunt u bellen naar: C. Hoedemaekers. tel. 04780- 84479. Op zaterdag 9 juni a.s. organiseert Atletiekvereniging Venray, in deze regio de bakermat van heel wat atle ten die regionaal en nationaal goed presteren, de Zuidnederlandse kampioenschappen atletiek voor pupillen. Op die dag zullen ongeveer 250 atleetjes uit heel Zuid-Nederland deelnemen aan een meerkamp. De meesten van hun zullen ook een 1000 meter lopen. Voor Atletiekve reniging Venray komen een aantal atleten uit die gerekend moeten worden tot de kanshebbers op zeer goede klasseringen. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur en worden gehouden op de atletiekbaan van sportpark "De Wieën". Voorafgaande aan de wedstryden is een défilé van deel nemende ploegen. In het totaal zyy ongeveer 30 verenigingen met een of meer atleten vertegenwoordigd. De wedstrijden zijn om ongeveer 17.00 uur afgelopen. Dan zal ook de prysuitreiking plaatsvinden. De meisjes en jongens nemen deel in drie categorieën: pupillen A B en C. De meerkamp van de pupil len C bestaat uit de onderdelen sprint (40 m), verspringen en bal- werpen. De pupillen B nemen deel aan de sprint (40 m), hoogspringen, verspringen en balwerpen. De pu pillen A werken de volgende onder delen af: sprint (60 m), hoogspringen, verspringen en ko gelstoten. Na de meerkamp lopen de meeste ook nog een 1000 meter. In iedere categorie zyn tussen de 30 en 60 atleten toegelaten. Namens atletiekvereniging Ven ray Regio nemen de volgende atle ten deel: Daan Jansen, Johan Coenders, Sander Cuppen, Gys Ver voort, Minko Garson, Joost Claes- sens, Tbm Coenen, Merijn Manders (JPA), Ceciel Chlon (MPA). Myke Schonenberg, Mieke Derikx (MPB) en Kees Vervoort (JPB). EEN ABONNEMENT WAARDI Als een dezer dagen de kinderen by u aan de deur komen voor een sponsorbydrage voor de fiets- en wandeltocht voor de straatkinde ren van Bangalore (zuid-India), dan laat u hen toch niet met lege han den gaan? Want deze landelyke ak tie van de vereniging Wereldkinderen heeft als doel een opvanghuis voor straatkinderen in Bangalore te bouwen. Het huis in Bangalore betekent voor vele straatkinderen een veilige haven. Soms zwerven de kinderen al vanaf hun "vijfde jaar" en moe ten met allerlei karweitjes hun kostje byelkaar te scharrelen. Om dat er zoveel straatkinderen in de grote steden van India zyn, komt het voor dat ze dagen achtereen niets eten en is hun gezondheid vaak zeer slecht. De paters van de Don Bosco Orde, die het project lei den, gaan zelfde straat op en probe ren het vertrouwen van deze zwerfkinderen te winnen. Vaak een moeilyke klus, omdat de kinderen door jarenlange ellende en uitbui ting erg wantrouwend staan tegen over volwassenen. De kinderen kunnen eten en slapen in het op vanghuis maar worden niet tegen gehouden als ze 's morgens weer op pad gaan. Omdat de kinderen we ten dat de deur altijd openstaat ko men ze veel vlugger met hun zorgen en verdrietjes by de paters. Als ze onderwijs willen of een vako pleiding staan de paters ook voor ze klaar. Maar alleen als ze daar uit eigen beweging om vragen. Dit is natuurlyk maar een zeer beknopte uitleg, maar de kinderen die bij u komen kunnen u ongetwijfeld nog Veel meer vertellen, omdat dit hele project via video, dia's en een les brief op school uitgebreid behan deld wordt. Ondanks het feit dat vier basis scholen, te weten De Keg, Coninx- hof. Landweer en de Flierefluit, met de aktie meedoen is het best moge lyk dat by u niemand komt, of dat uw kinderen op een andere school zitten. Maar iedereen mag en kan meedoen. Zondag 17 juni vanaf 13.00 uur by basisschool Coninxhof kunt u door een vrijwillige bydrage ook de routebeschrijving krijgen, en gezellig met het hele gezin mee fietsen of lopen. Wij rekenen op u. Wilt of kunt u niet meefietsen of wandelen, maar op een andere ma nier helpen bij Wereldkinderen, kunt u ook kinderen financieel sponsoren voor 65,- per kwartaal. Of gewoon een bydrage storten op ons rekeningnr. 14.03.08.490 Ra bobank Venlo, t.n.v. Wereldkinde ren regio Roermond o.v.v. Fietsteer. Voor meer informatie over We reldkinderen en de sponsor fiets en wandeltocht kunt u by de vol gende kontaktpersonen terecht: Luc Hageman 04780-86909 Martin Nelissen 04780-86787 Willy Lemmen 04787-1594 Voor meer informatie over finan cieel sponsoren kunt u terecht bij: Elly Hageman 04780-86909 Een team van hardlopers uit Ys- selsteyn heeft op 25 mei jl. deelge nomen aan een 24-uurs marathon estafette-loop te Apeldoorn. Ruim 71 ploegen namen deel aan deze wedstrijd en daarbij eindigde de Ysselsteyners op een derde plaats. Zij lagen zelfs een groot deel van „de wedstryd op een tweede plaats, maar moesten deze op het laatst toch prijsgeven. De ploeg be stond uit: J. Ilesen, R. Arts, M. Arts, J. v. Ass, M. v. Dyck, T. Janssen. H. Jenniskens, F. Marcellis, T. Peters en P. Swinkels. Hun coach was Pe ter Paul Konings en hun mas seur/verzorger was Rob Peters. By een dergelyke wedstryd gaat het erom, dat in 24-uur een zo lang mogelijke afstand moet worden ge lopen, waarby van iedere ploeg een loper op het parcours is. dat 1700 meter lang is. De ploegen bestaan uit maximaal 10 deelnemers en het zal duidelyk zyn, dat een dergelyke wedstryd het uiterste van het li chaam vergt, omdat men 24 uur aan een stuk in touw is en men tus sen de ronden nauwlyks tot rust komt De ploeg uit Ysselsteyn nam vorig jaar voor de eerste maal deel aan deze wedstryd en werden toen vyfde. Het is dus een felicitatie waard, dat de ploeg nu in de medail les is gevallen bij deze uitput tingsslag Zy wist in totaal 385 km binnen 24 uur af te leggen. Foto: Het complete team. M Grotestraat 73. Venrav Helmond. Roosendaal. Boxmeer. Oss, Venray. Op 21 april 1965 kreeg de korf balsport in Ysselsteyn een officieel karakter. In zaal Bos had de eerste kennismakingsavond plaats en als promotors achter dit geheel ston den J. Kok (propagandist van de NDKB) en P. van Dierendonck. Het ging als een lopend vuurtje door Ys selsteyn en het ledental groeide Onder de naam 'De Ysselster' na men een senioren-, een junioren en een aspirantenteam deel aan de kompetitie. De naam was van korte duur, want in hetzelfde jaar werd deze gewyzigd iii 'RKSV Ysselsteyn'. De vereniging groeide en het veldje achter het gemeenschaps huis aan de Puttenweg werd te klein. In 1970 mochten ze dan ook een nieuwe sportakkommodatie aan de Ysselsteynseweg in gebruik nemen, met twee eigen kleedloka len en een scheidsrechterslokaal. Zowel de junioren als senioren waren in de begiry'aren zeer sukses- vol en menigmaal mocht de kampi- oensvlag gehesen worden. In het seizoen 1974-1975 nam de vereni ging voor het eerst deel aan de zaal kompetitie. In de wintermaanden werden de wedstrijden in de sport hal gespeeld. Binnen de NDKB kent men twee aparte kompetities, een veld- en een zaalkompetitie. RKSV Ysselsteyn was inmiddels tot 'de Peelkorf omgedoopt. Deze naam draagt, de vereniging nu nog. Binnen de vereniging wordt ge tracht iedereen op eigen niveau te laten spelen. Naast prestatiegericht korfbal kan men ook met rekreatief korfbal bezig zyn. De rekreatieve af deling viert dit jaar haar 10-jarig bestaan. Een belangryke datum binnen het bestaan van de korfbalclub is 4 februari 1987. Op die datum sloot zy zich aan by SV Ysselsteyn. Er ont stond toen een combi-vereniging met een voetbal- en korfbalafdeling. In 1988 wist het le team door te dringen tot de hoogste klasse van de NDKB (de hoofdklasse) in de veldkompetitie en in 1989 volgde de promotie naar de hoofdklasse in de zaalkompetitie. Momenteel telt de vereniging 165 leden, die verdeeld zyn over drie senioren-, een midweek-, twee rekreanten-, vier junioren-, drie aspiranten-, twee pupillen- en twee welpenteams. Samen dragen zy zorg voor een bloeiende vereniging. Voor de leden is dit feest niet stil letjes voorby gegaan. Op 4 mei was er een feestavond voor alle senio ren. bestuursleden en genodigden. Alle jeugdleden zijn van 24 t/m 27 mei op kamp geweest te Nieuw- Bergen. Als afsluiting van dit jubileum feest zal er op zaterdag 9 juni een receptie z(jn van 19.00 tot 20.30 uur in het gemeenschapshuis 'de Sme- lehof te Ysselsteyn met aansluitend een reünie waar iedereen welkom is, met muziek van 'De Smele- blaozers'. VERNIELING ACHTERRUIT AUTO Met een hard voorwerp werd een achterruit van een aan de Lang straat geparkeerde auto ingeslagen. Een getuige had die vandalenstreek opgemerkt. Voor de eigenaar een schadepost v~gn ƒ1.500,-. INBRAAK IN AUTO Een op het Henseniusplein gepar keerde personenauto van een inwo ner bleek opengebroken te zyn. Uit de auto was de aanwezige radio apparatuur ontvreemd. Tbegang tot de au^> was met geweld verkregen. Vanavond, donderdag 7 juni om half zes, begint de 31ste avondvier daagse. De wandelaars starten van af sporthal De Wetteling Moigen, vrijdag 8 juni en zaterdag 9 juni wordt er eveneens om half zes gestart De afstanden zyn 3. 5.10 en 15 km. Zondag 10 juni: Op zondag 10 juni wordt er 's middags gewandeld. De starttyden zyn dan als volgt: 30 km vanaf 980 tot 1080 uur; 20 km om 13.00 uur: 15 km om 14.00 uur; 10 km om 1480 uur; 5 km om 15.00 uur; 3 km om 15.15 uur. Rond half vyf komen de deelne mers dan aan in de Helfrichstraat waar ze zich gaan opstellen voor het défilé. Daar vertrekt men otn 16.45 uur. Via de Merseloseweg loopt men naar de schouwburg waar het'défilé wordt afgenomen. Dit défilé wordt opgeluisterd door tien korpsen uit Venray en omge- vingVia de Leeuwstraat en de Kruisstraat loopt men naar de sporthal terug waar de deelnemers hun welverdiende medaille zullen ontvangen. De groepen ontvangen de groepsherinnering en eventueel een beker. Verkeerssituatie Om de veiligheid van de deelne mers te kunnen garanderen is er een eenrichtingscircuit rondom de Wetteling gekreëerd. Ook de par keerplaatsen ronom de Wetteling zyn geheel afgesloten. Ouders die hun kinderen naar de startplaats willen brengen kunnen dit het beste met de fiets doen of de auto elders parkeren en het laatste stuk te voet afleggen. Is dit niet mo gelyk, dan moet men er rekening mee houden dat er in de omgeving van de sporthal niet geparkeerd mag worden. Wel staan er mensen van de organisatie klaar om de kin deren naar de groepen te brengen. Ook is er voldoende bewaakte fiet senstalling aanwezig Tot slot De organisatie heeft er alles aan gedaan om het geheel zo soepel mo gelijk te laten verlopen. Hopelijk mogen we weer 3000 deelnemers verwelkomen en kunnen we reke nen op een gezellig en sportieve sfeer. Ook hopen we op een grote belangstelling van de Venrayse be volking Mocht u tijdens de avondvier daagse nog iet willen vragen: de or ganisatie is te bereiken in de sporthal "de Wetteling". tel. 85333 of sportcafé "de Wetteling", tel. 84854. En dan nog even dit Wilt u voor één dag meedoen dan kan dat ook. U kunt zondag 10 juni inschryven op de diverse afstan den, een half uur voor de start De start tij den staan elders in dit artikel. Tbt ziens op deze 32ste avondvier- De grote Fietsvierdaagse 1990 zal gehouden worden van dinsdag 10 juli t/m vrydag 13 juli a.s. De vóór- inschryving voor deelname aan dit evenement loopt volop. Vóórin- schryving is nog mogelijk tot 25 ju ni a.s. Wanneer voor deze datum wordt ingeschreven wordt een kor ting toegekend van 2,- op het in schrijfgeld. Daarnaast worden onder de vóór-inschryvers enkele fietsen verloot, de uitslag hiervan wordt bekend gemaakt tijdens de feestelijke slotbijeenkomst van de Fietsvierdaagse op 13 juli 1990. Het inschrijfgeld voor alle afstan den bedraagt voor volwassenen 16.-. Voor kinderen tot 14 jaar on der geleide bedraagt het inschrijf geld 12.-. Houders van een bejaardenpas betalen 14,50, Voor kinderen t/m 4 jaar is deelname gratis. Inschrijfformulieren voor de Fietsvierdaagse De Peel zyn ver krijgbaar by de navolgende adressen: VW-Venray, Grote Markt 23 Venray Pa. Poels. Grotestraat 64 Venray Profiel, Hoofdstraat 10 Horst Rabobank, Kerkstr. 8 Grub benvorst Voor algemene informatie kan men overigens ten alle tyde terecht by: VW-Venray P. Hendrix, Pr. Marykestr. 11 Venray. tel. 83277. A Verberkt, Oraqjestr. 5 Ven ray, tel. 82005. JEUGDIGE ZWIJNTJESJAGERS AANGEHOUDEN Het gelukte de politie een 15-jarige knaap aan te houden we gens diefstal van een fiets. Het was een goede vangst, want toet bleek dat dit dadertje zich aan meerdere fietsendiefstallen had schuldig ge maakt. Z\jn evenoude vriendje werd ook aangehouden en later kwam daar nog een 14-jarige knaap b(j. Het is niet onmogeiyk, dat er nog meerdere aanhoudingen we gens diefstallen, c.q. heling zullen volgen. Na ingesloten te zyn ge weest werden de jeugdige zwyntjes- jagers huiswaarts gezonden, uiteraard met aanzegging van proces-verbaal zal worden op gemaakt

Peel en Maas | 1990 | | pagina 13