Wethouder Hoppenreijs schiet deelnemers weg Er is meer te beleven ijdens de Kennedymars J--0I Als u meer wilt weten over de wandelaars Bert Lmders rent 100 km! Route Kennedymars 1990 Heropening Elektro De Mulder PEEL EN MAAS Venrays Museum zoekt speelgoed voor komende tentoonstelling Kennedy- tourtocht PEEL EN MAAS OJC Watjang loopt de Kennedymars Weet U, wat er gebeurt als U NIET adverteert PEEL EN MAAS EL EN MAAS Woensdag 23 mei - Pagina 5 tomt u zaterdag en zondag ook a bezoekje brengen aan het gezel- Kennedymarsterras op het 'houwburgplein of het Kennedy- ■scafé in de foyer? Er is name- |{k zaterdag ook al het een en hder te beleven. I's Morgens om 9.00 uur start jheo Lormans om alsnog zyn 6e nnedymars Ven ray te lopen. Vo- g jaar viel h\j door een blessure i uit en hy wil toch zondag- irond 7 Kennedymarsen in Ven ray (iltooid hebben. Theo verwacht za- |avond tussen 20.00 en 21.00 jur weer binnen te zyn, om dan 22.00 uur te starten voor zyn 7e nnedymars te Venray. De 42- rige inwoner van Leunen zit het g steeds dwars dat hy vorig jaar, [erekend in Leunen, de stryd t staken. 'Ik begon al met een isure aan myn scheenbeen. Hal- wege, by de kontrole in myn jen doip, ging het niet meer. Het b myn eer te na, dat ik de Kenne- narsen in eigen gemeente niet leméél uit kon lopen. Dus besloot ^enkele maanden geleden de dub- ple afstand te doen, als een uitda- Ing voor mezelf. Theo Lormans is fervent wandelaar. Per jaar legt D zo'n 3000 kilometer te voet af. Voor de niet-wandelaars, maar lers is er tussen 10.00 en 13.30 (iur de mogehjkheid om te starten jor de Kennedy-tourtocht. Een 70 tllometer lange fietstocht die vrij- yel dezelfde route volgt als de wan- Selmars. De eindkontrole hiervan Muit om 17.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ6,- inclusief herinnering (kinderen tot en met 12 jaar ƒ3,50). Dan is er ook nog Bert Linders die vorig jaar de Kennedymarsrou- te rennend aflegde. De 80 kilometer lange run wordt dit jaar aangevuld met aan het begin en aan het einde een extra ronde door Venray, zodat hy op een totaal van 100 kilometer hardlopen komt. H(j rent voor een goed doel: COMEO, zal starten om 11.30 uur en hoopt rond 21.00 uur te finishen. En vanaf 14.00 uur zal een trein tje rond rijden door Venray. Dit treintje is beschikbaar gesteld door de sponsor Garage Strybosch. Zy vieren dit jaar hun 30-jarig jubi leum. De ritten z(jn gratis, voor groot en klein. Dan is er natuurlijk om 22.00 uur de start voor de 7e Kennedymars Venray; en gaat u dan niet meteen naar huis: Een klein uurtje later ko men de eerste wandelaars alweer voor de eerste kontrolepost die ook by de schouwburg is. Zondagmorgen vanaf ongeveer 7.00 uur zullen de wandelaars bin nen gaan komen. Eerst druppelsge wijze maar vanaf 11.00 uur in stromen. Vanaf 10.00 uur is onder tussen ook weer het treintje gaan ryden. Voor de wachtenden, uit rustenden, en ander bezoekers is de mogehjkheid om b(j een lekker stuk muziek te genieten van een drankje en een hapje. En vergeet u niet voor de vermoeide wandelaar een bloemetje te kopen? Dan zyn er nog de mensen die de wandelaars onderweg mentaal wil len steunen. Voor ze op zoek gaan naar hun zoon, dochter, vriendfin), echtgeno(o)t(e), etc., kunnen ze op iet informatiecentrum navragen vaar deze ongeveer is. Helaas kan )(j het info-centrum niet aangege- ren worden waar de wandelaar pre cies is. Door de kontroleposten vanaf Leunen wordt op gezette tij den doorgegeven welke wandelaars daar zyn aangekomen. Op de kon troleposten staat een terminal waar de startnummers van de aangeko men wandelaars via een telefoon lijn naar het computercentrum van Xerox Computer Services worden gestuurd. Dit centrum staat recht streeks in verbinding met de op- vraagterminals in de schouwburg. Of een deelnemer na aankomst meteen doorloopt of even pauze neemt is door de organisatie niet na te gaan. Uit de verstreken tijd Elektro De Mulder is opgericht in 1934 door Grad de Mulder. In 1963 werd de eerste winkel geopend. Voordien was het alleen een instal latiebedrijf. De winkel was toen 30 m2 groot. Inmiddels is die ruimte na twee verbouwingen vergroot tot 70 m2. De tegenwoordige eigenaar G. Janssen heeft het bedrijf voortgezet vanaf 1977. In dat jaar is Grad de Mulder eruit gestapt. De naam is toen wel gebleven. Naast de winkel is er ook nog een landelyk erkend installatiebedrijf waarin alle voorkomende installa ties aangelegd, gerepareerd en on derhouden worden. Doordat de zaken allemaal ge rund worden door de eigenaar en zjjn echtgenoot is er een speciale band ontstaan met de klanten. Hierdoor is de bediening ook altijd prettig geregeld. Samen met de medewerkers is er dan ook een goed en leuk bedrijf ontstaan met fijne kontakten naar de klanten. Ook dit komt tot uiting "r de gemoderniseerde winkel. Elektro De Mulder zal dan ook in de toekomst de klanten het nog be ter naar de zin maken. sinds de laatste melding valt hoog uit af te leiden of de loper mogelijk bijna bij de volgende post is. De zoe kers kunnen dan naar die volgende post gaan of nog een post verder. En om de wandelaars zo weinig moge lijk te hinderen zouden ze dan de kortste weg moeten nemen en pro beren niet met de route mee te ry den of er tegenin te ryden. Overigens zullen delen van de route afgesloten zijn voor het verkeer. De organisatie verzoekt de routebezoe- kers dan ook rekening te houden met wegafsluitingen en naar alter natieve wegen te zoeken. De navraag bij het informatiecen trum kan gedaan worden vanaf zondagmorgen 7.00 uur, persoon lijk of telefonisch onder nummer (04780-)12001. Is dit nummer in ge sprek, probeert u het dan even later weer. De navraag wordt vergemak kelijkt als u het startnummer weet DAME VERLEENDE GEEN VOORRANG Een 67-jarige uit Dalfsen af komstige fietster, verleende op de kruising Noordsingel-Overloonse- weg, geen voorrang aan een perso nenauto, bestuurd door een 22- jarige Venrayse dame. Bij de botsing werd de uit Dalfsen af komstige fietster dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis werd vervoerd. Zy kon na behandeling naar huis worden overgebracht Het ongeluk vond donderdagmiddag Zaterdag 26 mei 1990 om 22.00 uur zal mevrouw Hoppenreijs (wet houder en loco-burgemeester van Venray) het startschot geven voor de 7e Kennedymars Venray. De deelnemers vertrekken dan voor een wandeltocht van 80 kilometer die voor zondagavond 18.00 uur ge lopen moet zyn. De wandelaars doen bij deze tocht alle kerkdorpen van Venray aan en ook nog de plaat sen Wanssum en Geysteren. Over de route verspreid liggen 12 kontrole- en 2 rust-/kontroleposten. Op 2 kontroleposten (Vredepeel en Oirlo) en op de rustposten (Veulen en Geysteren) zyn mensen van het Rode Kruis om de wandelaars van hun blaren af te helpen. Maar, al leen op de rustposten zyn mas seurs aanwezig. Als er veel mensen gebruik willen maken van de dien sten van het Rode Kruis of van de masseurs, kan het gebeuren dat er wachttyden ontstaan. De organisa tie hoopt dat de wandelaars hier voor begrip hebben, want een goede behandeling vergt tyd. Op by na alle posten zal de deelne mers iets te drinken of te eten aan geboden worden. De lopers hebben, door de enorme belangstelling, veel behoefte aan drinken. De organisa tie voorziet in deze behoefte op de kontrole- en rustposten. De men sen die langs de route wonen kun nen ook helpen. Een grote emmer water met wat bekertjes of een grote scheplepel doet wonderen. Verder kunnen de mensen langs de route de wandelaars nog een dienst be wijzen. Aangezien het net nieuwe maan is geweest zal het zonder meer erg donker z(jn. Wandelaars zien graag wat licht in de duister nis. Niet alleen om te zien waar ze lopen (hiervoor kan een zaklamp ook dienen) maar ook als richt punt Als een loper onverhoopt voorty- dig moet stoppen, dan zyn er de be zemwagens van de firma Klomp die hem of haar naar de eerstvolgende rustpost of, als het na Geysteren is, naar de schouwburg brengen. En hebben de wandelaars hun vermoeiende mars er op zitten dan ligt aan de finish een mooie medail le te wachten als bewys dat ze de tocht (weer) uitgelopen hebben. Ook ligt er voor iedere deelnemer, die tenminste tot Leunen is geko men, een deelnam everslag op het info-centrum. 'M'n grens is nog niet bereikt!' Dat zei Bert Linders vorig jaar na dat hy met sukses de 80 km van de Kennedymars al rennend had afge legd. Om te kijken hoever zijn grens dan wel reikt wil Bert dit jaar een poging doen om maar liefst 100 kilometer (jawel!) rennend af te leg gen tijdens de Kennedymars. Voor waar een spektakulaire stunt! By dit alles weet Bert zich —evenals het vorig jaar— omringd door een team van enthousiaste mensen die hem op allerlei fronten behulpzaam z(jn en er zo mee voor zorgen om Berg z'n stunt te doen slagen. Alsof 100 kilometer rennend af leggen op zich al geen stunt is heeft Bert daarnaast nog een andere stunt in petto. Het slagen van deze De zangeres Lori Spee zou zater dagavond de grote trekpleister moe ten zijn van het randgebeuren rond de derde editie van 'Jumping Ven ray'. En ook het mooie weer deed de organisatoren van dit evenement het beste hopen voor deze avond. Maar helaas, de springhalt op de Grote Markt werd slechts omzoomd door een kleine 500 belangstellen den. Dat was gelukkig zondag an ders, maar toen werd er geen entree geheven... Desondanks werd 'Jumping Venray' een spektakulair gebeuren met een groot aantal goe de springruiters en -paarden. Bo vendien was het erg gezellig op de terrasjes. F. van Stiphout uit Horst niet zijn paard Rasputin. In het eindklasse ment werd deze kombinatie vierde. De Grote Prijs van Venray ging naar Leon Thyssen uit Sevenum, die met zyn paard Santa Cheplin een foutloos parcours reed. De uitslagen: Grote Prijs van Venray: 1. L. Thyssen (Sevenum) Santa Cheplin, 0 strafpunten, 35.07 seconden in de barrage; 2. H. van Driel (Heeswijk) 0,36.55; 3.1. Ennen (Helmond) Blik sem, 4,44.87 na twee manches; 4. F. van Stiphout (Horst) Rasputin, 4, 48.60; 5. E. Vlaar (Heel) Zarko Wa- bro, 4, 49.83. Klassiek parcours: Z2: 1. H. van Driel (Heeswijk) Coolidge; 2. J. Steegs (Sevenum) Dallas; 3. H. van Driel (Heeswijk) Hay River. Zl: 1. R. Veeneman (Leunen) Christaal Doug las; 2. J. van Schipstal (Mill) Zilo Cratic; 3. M. Willems (Meerlo) Caico; 4. F. van Boxtel (volkel) Zander; 5. J. Vlaar (Heel) Brogan. Progressief parcours: 1. W. Ver- beme (Gemert) Vienne Noir; 2. I. Thyssen (Sevenum) Santa Cheplin; 3. A. Haazen (Asten) Thnja; 4. J. Ba- nens (Meerlo) Cesar; 5. R. Veene man (Leunen) Christaal Douglas. Masters: 1. Hein van Driel (Hees- wyk) Coolidge. uw weekblad stunt hangt helemaal af van het feit of het zogenaamde 'marionetten- effekt' in werking treedt. D.w.z.: het voetenwerk van Bert brengt by an deren de handen in beweging. Hel pende handen, wel te verstaan! Dit alles slaat op de slogan: 'COMEO, 25 jaar een helpende hand'. Onder dit motto viert de Missieclub van het PCV dit jaar haar vijfentwintigjarig bestaan. Het is nu voor dit jubile rend COMEO dat Bert, zelf oud medewerker van het PCV, dit jaar 100 kilometer wil rennen tydens de Kennedymars. Rent u mee, met uw hand aan de portemonnee? Sa men met Bert kunnen we het werk van COMEO handen en voeten ge ven! Bert zorgt voor het voeten werk, terwyl uw handen de portemonnee grijpen en u voor el ke kilometer die u wilt ondersteu nen bijvoorbeeld een dubbeltje neertelt. U kunt uw bydrage voldoen: - door het bedrag over te maken op rek.nr. 17.39.63.161 y>Ü de Rabo bank te Venray t.n.v. COMEO; - door het bedrag op 26 mei af te ge ven by een van de kdntroleposten langst de route; er staan speciaal kollektebussen voor dit doel; - door het bedrag te deponeren in de 'rijdende kollektebus', dat is de wagen van de firma Clephas welke Bert tydens zyn spektakulaire loop begeleidt Het Geschied- en Oudheidkundig Museum 't Freulekeshuus' organi seert van 30 juni t/m 14 oktober een tentoonstelling over en met speelgoed onder de titel 'Speelgoed Zonder Grenzen'. Deze expositie wordt samengesteld en georgani seerd in samenwerking met het Niederrheinisches Museum für Volkskunde und Kulturgeschichte Kevelaer en de Speel-O-Theek te Venray. Kevelaer stelt vooral houten speelgoed ter beschikking, dat uit heel Europa afkomstig is en waaruit de permanente tentoonstelling in het Kevelaerse museum is samen gesteld. Hoewel in eerste instantie ge dacht is om de tentoonstelling in Venray in te richten met speelgoed tot en met de zestiger jaren, lijkt het mogelyk om haar uit te breiden tot en met de tachtiger jaren. Hier voor is evenwel de medewerking van de Venrayse bevolking nodig. Een eerste oproep in dit blad heeft tot resultaat gehad, dat een vijftal inwoners heeft gereageerd. Omdat dit te weinig is, wordt deze oproep herhaald. Wanneer men voor de pe riode van 15 juni tot 1 november speelgoed in bruikleen wil afstaan, kan men kontakt opnemen met de heer J. Gootzen, tel. 04780-83880 of (thuis) 84178, of met de heer J. Ren- kens, tel. 04780-23162 of (thuis) 84603. Gedacht wordt aan b.v. technisch speelgoed, poppen of poppenhuizen, maar ook aan bui- tenspeelgoed zoals b.v. hoepels Ook is het mogelyk 'oud' en/of 'nieuw' speelgoed aan het museum te schenken voor het kunnen op bouwen van een eigen permanente tentoonstelling. Ook dan kan men kontakt opnemen met een van de hierboven genoemde heren van het museum. Voor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Patersstraat 17. Venray, let 0478035958 Start: Schoolstraat Merseloseweg Bergweg Hoenderstraat Biezevenneke Merseloseweg Westsingel Kempweg Weg inden Berg Veltumse Kleffen Blauwververstraat Langstraat Zuidsingel Brukske Henri Ounantstraat Oostsingel Oude Oostrumseweg Julianasmgel Hofstraat Markt Marktstraat Hoenderstraat Deken Thielenstraat Merseloseweg Controle 1 9.8 km 22.55 - 00.25 c RA CAFE HESEN-KUYPERS CASTENRAY RA (Horsterweg oversteken) LA Mathiasstraat RD LA Tunnelweg LA Roffert LA Bosakker RA RA Bremmenkamp RA Zandhoek RA LA RA Pastoor Gerardstraat RA Hogeweg LA St. Machutusstraat LA Hoofdstraat Controle 9 54.9 km 03.25- 11.40 uur CAFE CAFETARIA "d'n TERP" OIRLO LA Rode Kruis RA Hoofdstraat RA LA Dep. Petersstraat RD RA Meerloseweg RA LA Meerloseweg LA RD Postbaan RA RD Venrayseweg LA RD Geysterseweg Controle 10 60.4 km 04.00-13.05 uur LA HOTEL-RESTAURANT VERSTRAELEN SCHOUWBURG VENRAY Leeuwstraat Langstraat Deurneseweg Weversto Weversven Handrik Pas Haag Grootdorp Controle 2 18 km 23.45-02.30 uur CAFE 't ANKER MERSEL0 Grootdorp R4 Past. Vercoulenstraat LA Coppelenberg LA Klemdorp LA OpdeRies R^ Deskesven LA Beekweg Controle 3 22.8 km 00.1 S- 03.40 uur VREDEPEEL Rode Kruis Beekweg LA Middenpeelweg RC Jan Poelsweg RA Lovinckplein Controle 4 28.6 km 00.50-05.05 uur ZAAL ROELANZIA IJSSELSTEIJN Lovinckplein RC Timmermansweg LA Ringweg (Middenpeelweg oversteken) Ringweg RA Pottevenneweg LA Rouwkuilenweg RA Deurneseweg RA Heidseschoolweg LA Heidseweg Controle 5 35.2 km 01.30-06.45 uur STOMERIJ RUTTEN HEIDE Heidseweg RA Zuivelweg RA jUbionstraat RA Apolloniastraat -i iuo2 :.bn! r.saaod toofc Controle 6 38.6 km 01.50-07.35 uur CAFE MARTENS LEUNEN Apolloniastraat LA St. Catharinastraat RA Boodenstraat RA Vullingsstraat LA Steegse Peelweg LA Brugpas LA Veulenseweg Controle 7 43.1 km 02.15-08.45 uur RUSTPLAATS ZAAL 't VEULE Koffie brood masseurs Rode Kruis Veulenseweg RA Kooiweg RA Lorbaan LA Veulensewaterweg RD Lollebeek In het komende weekeinde, in de nacht van zaterdag op zondag gaat weer de Venrayse Kennedymars van start. Voorafgaand aan deze mars van 80 kilometer zal op vry- wel dezelfde route, door de Tbur en Wielerclub Oostrum, een fietstocht van 70 kilometer worden georgani seerd. Voor familieleden en beken den van de wandelaars is dit een leuke manier om het wandelpar- cours eens te bekijken. Om veilig heidsredenen zijn de eerste 10 kilometer, die door de Venrayse wij ken slingeren uit de tourtocht gelaten. Men kan tussen 10.00 en 14.00 uur starten b(j de schouwburg in Venray, vanwaar de route met dui delijk herkenbare bordes is aange geven. Onderweg zyn er twee kontroleposten, .waar de deelne mers versnaperingen worden uitge reikt De eindkontrole in de schouwburg sluit om 18.00 uur. Controle 8 S0.7km 03.00- 10.40 uuf WANSSUM Controle 11a 63.1 km 04.15-13.45 uur RUSTPLAATS ZAAL KLEEVEN GEYSTEREN Soep Rode Kruit Nieuwlandsestraat LA Dorpstraat Controle 11b 63.2 km 04.15-13.45 uur RUSTPLAATS CAFE 't TREFPUNT GEYSTEREN Soep Masseurs Oostrumseweg RD Geysterseweg RA Mgr. Hanssenstraat Controle 12 66.8 km 04.40 14.40 uur ZAAL DE KARKLINGEL OOSTRUM Mgr. Hanssenstraat RD Stationsweg RA Smakterveldweg RD Kroonkruid RD Kruidenlaan RA Lisdodde RD Rosmolenbaan RD Spurkterdijk RA Maasheseweg LA St. Jozeflaan Controle 13 73.4 km 05.20- 16.20 uur CAFE HET PELGRIMSHUIS SMAKT St. Jozeflaan (links het spoor over) Pelgrimslaan RA Loobeek LA Spurkt LA Metaalweg RA Smakterweg Controle 14 77.6 km 05.45-17.20 uur RANK XEROX VENRAY Smakterweg RD Dr Kortmanweg RD Raadhuisstraat RD Julianasingel RA Wilhelminastraat RD Schoutenstraatje RA Schoolstraat LA Hoenderstraat LA Deken Thielenstraat LA Merseloseweg FINISH uw weekblad Ook maar liefst 21 jongeren van OJC Watjang lopen mee met de Kennedymars. Dit jaar heeft Wat jang het groot aangepakt, met na me de verzorging van de lopers is flink uitgebreid. Dit jaar zijn er 12 verzorgers en 4 masseurs om iedereen lopend en wel over de streep te krijgen. Daar de route dit jaar aangepast is, is de ontbijtpost dit jaar by Smalline Body-Studio. 's Maandags na de Kennedy mars is er weer het jaarlijks terug kerende blarenbal in Watjang. By deze willen we ook een oproep doen aan de automobi listen die meerijden om hun fami lie aan te moedigen 'Ga eens met de fiets'. Wy wensen iedere loper veel 'plezier'. Deelnemers die zich van te vo ren ingeschreven hebben kun nen zaterdag 26 mei tussen 14.00 en 16.00 uur of tussen 18.00 en 21.00 uur hun start kaart afhalen. Mensen die zich nog niet inge schreven hebben kunnen dit ook doen op 26 mei, op dezelfde tyden als het afhalen van de startkaarten. Zy betalen dan wel ƒ20.-.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5