Dit weekend topjudo sport in Venray Harmonie Euterpe heeft nieuwe voorzitter Snelbusdienst Venray-Helmond v.v. Avondvierdaagse van 7 t/m 10 juni 70 Jaar Fanfare Maashees Pottenbakkerij Rooyart AGENDA Nationale Biertapwedstrijden Wereldkinderen PEEL EN MAAS rzr Openbare bibliotheek WV-nieuws Sporthal PEEL EN MAAS x PEEL EN MAAS Woensdag 23 mei Pagina 3 Tydens de Algemene Ledenverga dering van Koninklijke Harmonie Euterpe Ven ray, die afgelopen zater dag werd gehouden, heeft het korps afscheid genomen van de heer M.A. Kooien als President. Een definitief afscheid is het echter niet, want de heer Kooien blijft aan de Harmonie verbonden, om zich met projekt- matige zaken op muzikaal gebied te gaan bezighouden. By zijn terugtre- den uit zijn bestuurlijke funktie is hem het ere-lidmaatschap ver leend, als dank voor de vele ver diensten, die hij voor Euterpe heeft In 1977 kwam de heer Kooien in het bestuur van het muziekkorps, waarvan hij een jaar later President werd. Ondanks de vele werkzaam heden, die z\jn drukke notarisprak tijk met zich meebracht, zette hij zich op velerlei terrein voor de Harmonie in. Er kwamen nieuwe uniformen, er kwam een nieuw vaandel, naar eigen ontwerp van de heer Kooien, en de Harmonie raak te intensief betrokken by het car- navalsgebeuren. Zo organiseert Euterpe telkenjare het joekskapel- lenfestival, dat is uitgegroeid tot een van de grootste muzikale ge beurtenissen van het Venrayse carnaval. Ook op de Prinseprokla- masie is de Harmonie een graag ge ziene gast. In de bestuursperiode van de heer Kooien verhuisde Euterpe naar een eigen verenigingslokaal, de Perdstal aan de Kempweg, en werd in 1989 een nieuwe dirigent benoemd, nadat de voormalige diri gent Pierre Steijvers zich om ge- zóndheidsredenen moest terugtrekken. De heer Kooien heeft zich verder r steeds beijverd voor de ensemble vorming binnen de Harmonie, om aldus ook buiten het spelen in or- kestverband alternatieve vormen van gezamenlijk musiceren te be vorderen. Hoogtepunten in de afge lopen jaren waren ongetwyfeld de vieringen van het 120- en 125-jarig bestaan van de Harmonie in 1980 en 1985, alsook de concertreizen naar Dipperz in West-Duitsland, ty- dens welke o.a. in de Dom en de Konzerthalle van Fulda uitvoerin gen werden gegeven. Euterpe is de scheidende Presi dent veel dank verschuldigd, en hoopt ook in de toekomst de vruch ten te mogen plukken van zyn be trokkenheid en inzet. Overigens is de heer Kooien niet het enige aftredende bestuurslid, want ook de heer Hei-man Stevens treedt terug. Velen kennen hem als zeer aktief muzikant. Gedurende meer dan twintig jaar vervulde hy in het Euterpe-bestuur in funktie van sekretaris. Een omvangrijke en komplekse taak, die hy met grote toewijding en accuratesse heeft ver vuld. Uit hoofde daarvan is hem dan ook bij gelegenheid van zyn af scheid het lidmaatschap van ver dienste verleend. Tijdens dezelfde vergadering is tot nieuwe President gekozen de heer P. Pop (37), die in 1989 tot het bestuur van Euterpe is toegetreden. De heer Pop is werkzaam als neuroloog in het Venrayse Elisa- bethziekenhuis, en is aktief mu ziekbeoefenaar. Als voorzitter van de muziekcommissie binnen de Harmonie heeft hy zich in korte tijd intensief ingeleefd en inge werkt, zodat Euterpe in zyn per soon een bekwaam en waardig opvolger van de scheidende presi dent heeft gevonden! Woensdag 2 mei jl. werden in Steyl de voorronden gehouden van de Nationale Biertapwedstryden. In tegenstelling tot onze publika- tie van vorige week ging een eerste plaats bij de teams naar Venlo, ge volgd door een tweede plaats van John Kemmelings en JoeUe Derix uit Venray, uitkomende voor café Den Itemp, Oirlo. Geert Kemmelings wist by de eenmanszaken, na een spannende finale, te eindigen op een derde plaats. Ook hier gingen de le en 2e plaats naar Venlo. Helaas eindigden de andere deelnemers uit Venray, Picardie Blues Bar (Bemie en Math) en café Josette (Lidie en Josette) in de onderste regionen. Sponsor flets- en wandeltocht voor de straatkinderen van Bangalore (India) Ook dit jaar organiseert de ver eniging WERELDKINDEREN in sa menwerking met een viertal basisscholen in Venray weer een sponsor fiets- en wandeltocht De Keg Coninxhof, Landweert en de Flierefluit hebben, evenals voor gaande jaren, weer hun enthousi aste medewerking toegezegd. Dit jaar wordt deze sponsortocht gehouden op: zondag 17 juni, ver- trek vanaf Coninxhof 13.00 uur. Er is weer een keuze uit: 5 km wandelen, 15-30 km fietsen. Ieder een kan/mag meedoen! Fiets of wandel gezellig mee voor ƒ5,- per gezin. Voor meer informatie over WE- RE LD KINDEREN en de sponsor fiets- en wandeltocht kunt u by de volgende kontaktpersonen terecht: Luc Hageman, 04780-86909; Martin Nelissen, 04780-86787; Willy Lem- men, 04787-1594. Volgende week komen wy nog uitvoerig op deze flets- en wandel tocht terug. 'n abonnement waard Sint Urbanus (25) in de zon wijn in de ton KamiUegeur in mei brengt de zomer dichterbij Onweer in mei gras in de wei DIEFSTAL UIT VOLIÈRE Uit een volière achter een woning aan de de Chopinstraat werden een tiental vogels gestolen waaronder kanaries, een nachtegaal en een sierduif. Het slot van de volière was .geforceerd. Door Maria tot Jezus O.L. Vrouw "Behoude nis der Kranken" Oostrum Een bedevaart is een heel oud christelijk ge bruik. Op weg gaan naar een heilige plaats, naar een oord waar God zich op heel bij zondere wijze heeft ge manifesteerd. In Oostrum is al eeu wen Maria op een heel bijzondere wijze aan wezig om samen met alle pelgrims te weten datje er bent. Bij Maria hoef je je voor je geloof nooit te verontschuldi gen. zoals zo vaak in de wereld van vandaag. Gaan we tot Maria om door haar voor spraak bij God troost en steun te vinden. Met ingang van maandag 28 mei a.s. gaat er een snelbusdienst van start tussen Venray en Helmond v.v. De snelbus rydt op werkdagen en sluit aan op de Intercitytreinen in Helmond. Met de nieuwe dienst wordt een belangrijke verbetering bereikt in de verbinding tussen Venray en het westen van het land. In de snelbussen (en ook in de stop busdienst) tussen Venray en Hel mond is het NS-tarief geldig. In Venray wordt op het kantoor van de Zuidooster Autobusdiensten nv aan de Juliansingel 29 een verkoop punt geopend, waar NS-vervoer- bewijzen gekocht kunnen worden. Officiële opening Op maandag 28 mei om 1030 uur vindt de officiële opening van de snelbusdienst 72S plaats by de bus remise in Venray. Daarbij zyn een wethouder van de gemeente Ven ray, de direkteur van de Zuidooster Autobusdiensten nv, mevrouw Kruit en de NS-Rayon Manager Ver koop van NS, de heer Miedema aanwezig Materieel De sneldienst wordt gereden met een luxe bus, die meer comfort biedt dan de normale lyndienst- bussen. Zo zyn de bussen uitge voerd met getint glas, stoffen vloerbedekking gestoffeerde stoe len en vasthoudstangen. Ook aan de buitenzyde onderscheidt de snelbus zich van de overige bussen door de kleur zilvergrys. De bevolking van Venray is door middel van een huis-aan-huis verspreide folder, waarin naast alge mene informatie de volledige dienstregeling is opgenomen, van de nieuwe busiyn op de hoogte ge bracht Inwoners van Venray kun nen met een coupon uit de folder een informatiepakket ophalen bij het NS-station of by het Zuidooster verkooppunt aan de Juliansingel 29. Informatie-auto's De opening van de nieuwe snel- buslijn zal mogelyk meer informa tiebehoefte oproepen bij de inwoners van Venray. Om hieraan Goed in handgemaakte keramiek Goed in mooie keramiek Voor uw jubileumgeschenk Voor uw afscheidskado Voor uw geboortebord Voor uw naambord Voor uw verjaardagskado Goed in op de schijfgedraaide keramiek Goed in handgevormde keramiese plastieken U kunt uit een ruim assortiment in onze showroom kiezen oi wij maken het in overleg met u De Hulst 12, Oostrum/Venray (achter Clephas en nabij N.S.-station) Tel.: 04780-89245 Geopend van dinsdag t.m. zaterdag van 10.00-12.00 en van 13.00-18.00 uur en op koopavond. -T— Over twee weken, donderdag 7 ju ni, is het zover. Dan begint 32ste Avondwandelvierdaagse. Bent u ook van plan om mee te doen, dan is het volgende voor u van belang: De afstanden zyn 3, 5, 10 en 15 km op 7, 8, 9 en 10 juni. Op zondag 10 juni kan men ook inschryven voor de 20 en de 30 km. Het inschryfgeld is ƒ5,- p.p. voor 4 dagen, 3,50 p.p. voor één dag Inschrijven: Het inschryfadres is 'Sporthal de Wetteling' aan de Zuid singel. Voorinschryven kunt u op dinsdag 5 juni en woensdag 6 juni van 19.00 tot 20.00 uur. Tevens kunt u inschryven elke wandeldag vanaf een half uur voor de start Deelname: Iedereen kan deelne men, jong en oud. Alleen, met zyn tweeën, met een grote of een kleine groep. Herinnering: Alle deelnemers ontvangen een medaille met een af beelding van een Venrayse kapel. Dit jaar is dat het kapeUetje van St Jan uit Merselo. Alle groepen ont vangen een groepsherinnering Jurering: Voor groepen van minstens 11 personen, die dit wen sen, worden na beoordeling van v een jury pryzen beschikbaar gesteld in de vorm van bekers. Er is een aparte jurering voor school- groepen, sportverenigingen, jeugd verenigingen en gelegenheidsgroe- pen. Start en finish: Sporthal 'de Wet teling'. Tydens de Avondvierdaagse is de organisatie daar te bereiken onder tel. nr. 85333 of in de kanti ne van het Sportcafé, tel. 84854. Starturen: Op 7. 8 en 9 juni om 1730 uur. Op zondag 10 juni zyn de starttijden als volgt: 30 km om 930 uur; 20 km om 13.00; 15 km on 14.00; 10 km om 14.30; 5 km om 15.00; 3 km om 15.15. Défilé: Zondag 10 juni doen alle deelnemers meer aan het défilé vanaf het bordes van de schouw burg Dit défilé wordt opgeluisterd door muziekkorpsen uit Venray en omgeving. De opstelling voor dit de- filé is in de Helfrichstraat. Vertrek om 16.45 uur. Informatie-adressen: mevr. G. van Ham-Frederix, Kerkpad 1, Ven ray, tel. 83765; dhr. J. Voermans, Thmboerynstraat 8, Venray, tel. 80701. Tot ziens op deze 32e Avondvier- tegemoet te komen zullen op maan dag 28 mei van 12.00 tot 16.00 uur de informatie-auto's van de Zuid ooster en NS aanwezig zijn by de markt in Venray. Ook by deze informatie-auto's kunnen tegen in levering van de coupon de genoem de informatiepakketten worden afgehaald. Behalve een snelbusdienst naar Helmond zal met ingang van maan dag 28 mei ook een busdienst worden onderhouden tussen Sie- bengewald en Venray. Op deze nieu we busiyn zal met achtpersoons busjes gereden worden. De route loopt via Oostrum, Geysteren, Wanssum, Well, Ayen, Bergen en Nieuw-Bergen naar Siebengewald. De vertrektyden van deze bus, van uit Venray, zyn 7.46, 9.04, 11.04, 12.34, 14.04, 15.17 en 17.08 uur. Het ontstaan van Fanfare St Ceci lia Maashees is te danken aan het initiatief van een stel jongelui, dat met de carnavalsdagen in 1919 bij een was in het café Tm Grünewald' by Piet Bussers. Spoedig daarop stond in het Boxmeers Weekblad het bericht dat in Maashees een fanfare was opgericht dat zich 34 jongemannen hadden opgegeven en dat er een voorlopig bestuur was gevormd. De fanfare kwam voort uit de zogenoemde Liedertafel St. Ceci lia, waarvan bekend is, dat deze in 1891 het 25-jarig bestaan vierde. Uit de eerste bezetting, die be stond uit 22 muzikanten, blijkt, dat St. Cecilia aan van kei yk een harmonie-orkest was. Later werd dit de huidige fanfare, die sinds 1974 onder de bezielende leiding staat van de uit Broekhuizen af komstige musicus Jos Rijken. De fanfare had zich in 1957 aan gesloten by de Bossche Bond van Muziekgezelschappen. Begonnen werd in de 3e afdeling en de fanfare promoveerde in 1969 naar de 2e af deling, op het concours te Veghel. Binnen een paar jaar werd toen promotie naar de le afdeling be haald. waarbij amper een paar maanden later het Brabants kam pioenschap in de 2e afdeling ge vierd kon worden en daarmede kreeg de fanfare de 'groene' wimpel! Maar óók de 'witte' wimpel siert nu het vaandel van St. Cecilia; een tweede Brabants kampioenschap voor de eerste afdeling! Daartoe uit genodigd door de Boscche Bond in 1987, werd met groot sukses deelge nomen aan de Nederlandse kampi oenschappen te Venray. Een prachtige promotie naar de afde ling Uitmunténd was het gevolg en dat met een gemiddelde leden leeftijd van nauwelijks 21 jaar! Teneinde de amateuristische kunst/muziekbeoefening verder te stimuleren, nam fanfare St. Cecilia het initiatief om met een zestal zusterverenigingen tot jaarlykse uitwisselingsconcerten te komen. Sinds enige jaren wordt met sukses ieder jaar een (onderling) solisten concours georganiseerd en musice ren de meest jeugdige leden van ons gezelschap enthousiast in Jeug dorkest BMV (Broekhuizen-Maas- hees-Vierlingsbeek). Ruim 40 spelende leden, een der tigtal jeugdigen in opleiding, een bekwame dirigent én de niet afla tende inzet van de inmiddels her opgerichte 'Liedertafel St, Cecilia' dragen ertoe bij. dat Maashees met gepaste trots het 70-jarig jubileum gaat vieren! Het feestprogramma, dat de fanfa re georganiseerd heeft, ziet er als volgt uit: 23 Mei: 19.30 uur Nederlandse Première 'Quintique'. 24 Mei: 10.00 uur Missa Sim plex; gezamenlijke Limbra-koren; 11.30 uur Receptie en Frühshop- pen; 20.30 uur Orig. Tiroler Spat- zen, Oostenrijk! Komend weekend zal in de Ven rayse sporthal de Wetteling aan de Zuidsingel het 16e Internationale Judotoernooi worden gehouden. De organisatie is in handen van de Ju do Vereniging Venray. Zo'n 800 ju doka's van 110 verschillende clubs gaan deze dagen stryden om de hoogste eer. Op zaterdag zyn de wedstrijden voor jeugdigen gebo ren t/m 1976 en op zondag voor ju nioren en senior judoka's. Dankzij de goede organisatie van vorige toernooien mag het Venrayse toernooi zich verheugen in een steeds grotere nationale en interna tionale belangstelling. Zo komen de deelnemers dit jaar uit 10 verschil lende landen, te weten: België, Duitsland, Frankryk, Zwitserland, Liechtenstein, Italië, tojechoslowa- kije, Engeland, Noorwegen en na- tuurlyk ons eigen land. Vooral op zondag by de senior en junior judoka's zal er van fantasti sche judosport sprake zyn, gezien de aanwezigheid van vele Neder landse en buitenlandse kampioe nen. Zo brengt de Tsjechische club Banik Ostrave vele nationale kam pioenen op de mat Ook het selek- tieteam van Ars sur Mosel uit Frankrijk is weer sterk vertegen woordigd. In de gewichtsklasse -86 en -95 kg zyn onze Nederlandse toppers Ben Spy kers en Theo Mey er natuuriyk favoriet. Ook het Ne derlands Militair Judoteam behoort tot de deelnemers. Trainer dhr. Kempkens gebruikt dit toernooi als laatste toetsing voor het samenstel len van zyn ploeg voor de wereld kampioenschappen over drie weken in Senegal. Ook by de dames zyn vele cory feeën aanwezig. Wat te denken van o.a. Linda van Stokkum, Neder lands kampioen -56 kg en 3e tij dens de Wereldkampioenschappn in Dyon Frankryk. Voor het eerst ook deelname uit Scandinavië. De Noorse club Asker komt op bezoek in Venray. Kortom alle ingrediënten voor een geweldig sportfestijn zyn aan wezig. De wedstryden beginnen bei de dagen om 10.00 uur. Op zondag staan de finalewedstryden van de heren en dames senioren gepland om 1730 uur. Voor Noordlimburgse sportlief hebbers een unieke gelegenheid om dicht by huis eens kennis te maken met top judosport Nieuwe romans voor de volwasse nenafdeling: BOSSINK, Roel - Dromen van kinderen. Als kort na de bevalling de langverwachte baby van een echtpaar uit het ziekenhuis ver- dwynt, komt het hele opspo ringsteam van hoofinspekteur Smith en rechercher Meyers in aktie. BROUWERS, Maije - De licht jager. By de hernieuwde konfronta- tie met oude vrienden en vyanden na een langdurig verbiyf in het bui tenland blykt de ontworteling van een kunsthistoricus. CRAWFORD, EmUy - De Hying Doctors. De komst van een nieuwe jonge dokter in een kleine plaats in Autstralië brengt grote beroering teweeg. ETCHERELLI, Claire - Elise en het echte leven. ton tyde van de Al- gerynse kwestie bloeit een liefde op tussen een Paryse arbeidster en een Algerynse collega. FLEISHER. Leonore - Rain man. Na de dood van zyn vader ont dekt een jonge materialistisch in gestelde man dat hy een authis- tische broer heeft. KONSALIK, Heinz G. - Liefde als inzet. Als de zwarte godin roept Bundeling van een roman over trouw en ontrouw in een kleine Duitse stad en een onvrywillige kennismaking met een oude ver dwenen beschaving. KOOMEN, Marting - Een zen ding monsters: thriller. Wanneer een Roemeens diplomaat en vriend van geheim agent Robert Portland eind jaren '30 in Nederland ver moord wordt, reist deze samen met een collega naar Roemenië. KORDA, Michael - Het fortuin. Een jonge vrouw, die is getrouwd met een veertig jaar ouder man, gaat na diens dood een gevecht met zijn familie aan om het nagelaten fortuin te verdelen overeenkomstig de wensen van haar man. PETERS. Ellis - De gouden speld. Een Benedictyner monnik uit de 12e eeuw probeert de moord op te lossen die op een patiënt in de ziekenzaal van het klooster is ge pleegd. ZEE, Nel van der - De prys voor een wonder. Een jongeman wordt achtervolgd door een veroor deling wegens een vermeende ver krachting. Lidmaatschap tot 18 jaar gratis!! Open ingsty den Maandag t/m donderdagl4.00-ia00 Vrydag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. Juni: 2 De Dyk, Haarlem 2: Johnny Cash, Heerenveen 2 en 3: Alexandra Radius, Den Haag 4: Pinkpop. Landgraaf 7: Carlos Santa, Arnhem 9: Lee Clayton. Tilburg 9: Tbnight's the Night, Amsterdam 12-13-14: Tier Mon, Utrecht 11 t/m 17: Grass Court Trophy. Rosmalen 13 en 14: Rynmond Examenfeesten 1990, Rotterdam 17: Alexandra Radius, Amsterdam 17 juni t/m 30 sept. (zondagen): Pas siespelen, togelen 22: Scheepsopera, Amsterdam 28: Jason Donovan, Amsterdam 29: Hanze Blues Festival met Rory Gallager, Bosward Juli: 1 t/m 22: Frans Halstentoonstel ling Haarlem t/m 30: 11 Steden/11 Landen, Leeuwarden 5 t/m 10: Internationaal Jazz Festival, Amsterdam 5: Bunny Wailer, Amsterdam 11 t/m 15: North Sea Jazz Festival 1990, Den Haag 21 en 22: Belgium Rhytm 'n Blues Festival, Peer 24: Madonna, Rotterdam 28 en 29: Sfinx Festival, Boechout De Wetteling Donderdag: FC Hento toernooi Manual Rooyse VK Vrydag: Rank Xerox Jumpers Opbouw Judo Zaterdag: Judotoernooi Zondag: Judotoernooi Old Calahan Café Josette Maandag: Gemeente Rooyse VK Huukske 2-De Steeg SVCB 1-Veronica 2 Venray 2-Venray 1 Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub Schuivers 12.00-18.00 17.30-21.00 19.30-23.30 16.30-17.30 17.30-19.30 19.30-23.30 09.00-20.00 20.00-21.00 21.00-22.00 16.30-17.30 17.30-20.30 20.30-21.30 '21.30-22.30 22.30-23.30 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 elke week nieuws ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. II. Schreven en J. Wittgen: Hemelvaart J. WITTGEN langstraat 106, tel. 86082 26/27 inei R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keyzer, F. Schmeetz, T. van Thlel, D. Vereauteren en J. de Vocht: Hemelvaart P. CORVER Kennedyplein 8 tel. 81393 26/27 mei F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 DR. KE1JZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tol. 04785-1777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 lot 1800 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN tol. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Hemelvaart DE MONNIKSKAP Patorslaan 2 tol. 80140 26/27 mei ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: Hemelvaart B. RUITEN, tol. 81383 26/27 mei H. JANSSEN, tel. 82557 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK WH. Kreiner en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianasingel 24 tel. 10956 DIERENARTSENPRAKTIJK R. Goedegebuure/E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E.M. RUYMBEEK tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren Mevr. VERMAZEREN Blitreswyck tel. 04784-2273 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur j^EEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door Mevr. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04780-82411 INSLUIPING OPGELOST Door de oplettendheid van een politieman kon vrij spoedig nadat een insluiping in een woning aan de Thranteilastraat had plaatsgevon den, worden opgelost Hij zag name lijk een 15jarige knaap op een bromfiets ryden en dat vond hy vreemd. De jongen verklaarde de bromfiets te hebben gekocht maar toen werd een en ander al onzeker. Tijdens het verhoor bekende hy op 29 april een insluiping te hebben gedaan met drie ongeveer evenoude vriencyes. Van het daar gestolen geld. zynde een bedrag van ƒ560,- was o.a. de bromfiets gekocht. De ouders van de vier jongens zyn van het gedrag van hun zonen op de hoogte gesteld. Proces-verbaal van een en ander is opgemaakt zo dat de kinderrechter straks het laatste woord zal spreken in deze DIEFSTAL TUINSTOELEN Vknaf het terras van een woning aan de Rouwkuilenweg werden 6 tuinstoelen ontvreemd. Die hebben een totale waarde van ƒ1.140,-. PUUR VANDALISME Met een steen was het ver keerslicht aan de Nieuwe Maashese- weg-Noordsingel kapot gegooid, waardoor gevaar voor het verkeer kon ontstaan. EIGENAAR HOND BEKEND Vorige week zaterdag werd op de Morste rweg onder Casten ray een overstekende zwarte bouvier aange reden door een personenauto. Na dat de bestuurder was gestopt reden nog twee personenauto's over de gewonde hond heen waardoor de hond werd gedood. De eigenaar van de hond was niet bekend en de politie deed een oproep aan de eigenaar om zich te melden oa. voor regeling van de schade aan de personenauto. Nog voordat de eigenaar de oproep van de politie in Peel en Maas kon lezen had hy zich reeds gemeld, maar dat bericht bereikte ons niet. De schade is inmiddels geregeld.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3