om Fm T PEEL EN MAAS Bouwvergunning aangevraagd X PEEL EN MAAS Woensdag 23 mei - Pagii £j Grote Kerk Deken CJ.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Paterestraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855. Zaterdag: II. Filippus Neri. 8.40 Rozenkransgebed ti.v. de bewoners van het Desselke, waarna eucha ristieviering; ouders Neeteson- Custers; Jeu Jenniskens en fam. Seuren. 19.00 ZONDAGDIENST; jr.d Riek Beelen-Beerken8; Mechelina Derksen (koll.); Piet Janssen- Oudenhoven en overl. fam.; Louise Wekx-Weinrich (koll.); Teng Jans sen (koll.); Theo Zagw(jn (koll.). Zondag: 7e Zondag van Pasen; vandaag begint de week voor de Nederlandse missionarissen. 8.00 Lsm. Trui Broekman; Jo Custers. 9.30 Lat. Hgm. Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers; Martha Goumans-Janssen; Nelly Janssen- Muis (koll.); Ben Schim v.d. Loeft'. 11.00 Ned. Hgm. Volkszang: Betsie y.d. Ven-Coppis (koll.); Tbon Jeuken (koll.); Theodora Flinsenberg-v.d. Boogaard; Jaap Verstegen (koll.); Wim Driessen en overl. lam.; Emiel Beerkens en Gertruda Pelzer en dochter Riek. Maandag: 8.40 Rozenkransgebed t.i.v. de bewoners van de buurt Noord-West, waarna eucharistievie ring; Bertus Meesters en Ham. Dinsdag: 8.40 Rozenkransgebed t.i.v. de bewoners van het Broek en omgeving, waarna eucharistievie ring; Sjef Roex en fam. Roex-v.d. Heijden. 19.00 Lsm. Johan Janssen; Nelly Janssen-Muis (vriendinnen). Woensdag: H. Jeanne d'Arc. 8.40 Rozenkransgebed ti.v. de bewoners van de Spurkt en omgeving, waarna eucharistieviering; Nelly Janssen- Muis (koll.). Donderdag: Bezoek van de H. Maagd Maria aan Elisabeth. 8.40 Rozenkransgebed voor al de bewo ners van onze parochie als sluiting van de meimaand, waarna eucha- ristieving; Peter J. Derikx en Maria Petronella Wismans (S). 19.00 Lsm. overl. ouders Jans Beken-van Kes- sel, zoon Arnold en kleindochter Jacqueline; Anny van Stiphout- Key ze ra. Vrijdag: H. Justinus; Eerste vrij dag van de maand, de junimaand is toegewijd aan het H. Hart van Jesus. 9.00 Lsm. te.v. het H. Hart van Jezus; oude stichtingen. 9.30 wordt de H. Communie naar de zie ken gebracht. Zaterdag: H.H. Marcellinus en Petrus. 9.00 Lsm. tot zekere inten tie; voor roepingen tot het priester schap, iakonaat en religieuze leven. Vandaag van 10.00 tot 17.00 uur Kerkepad. Velen zullen van bui ten komen om onze kerk te be zichtigen. Om 17.00 uur zal een korte Vesperdienst gehouden worden. 19.00 ZONDAGDIENST. Vigilie van Pinksteren. De mee ropbrengst van de kollekte is voor de Nederlandse Missionarissen. Dit jaar zal pater Camps oftn de predikatie verzorgen en de kol lekte voor z(jn missie houden. Jrd. echtp. Antoon Poels-Schots en zoon Theyke (8); Johan Mar tens (koll.); Zesw.d. Jan Willem Beaqjean (buurt); Mechelina Derksen (koll.); Teng Janssen (buurt); Piet Maassen; Theo Zag- w(jn (koll.); Theodora Flinsenberg-vxi. Bogaard (S). De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Dinsdag zal om 19.20 uur onze kerk op de te levisie komen v.w. het Kerkepad. Akolieten: Zondag: 9.30 Gerard Hoppenbrouwers. Misdienaars: Beurten volgens lysL Lektoren: Zaterdag: 19.00 T. Ver beek. Zondag; 11.00 C. Hendriks. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: S. de Nys. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang Vooiganger: G. van Loenen. Lektrice: H. de Brou wer. Voor Joke Lankhoret- Helfterkamp; uit dankbaarheid H.H. Anthonius en Gerardus. Maandag: 16.45 Liturgieviering. Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Liturgieviering Woensdag: 16.45 Liturgieviering Donderdag: 16.45 Liturgie viering. Vrijdag: Geen viering. Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIE RING. Overl. ouders Philipsen- Kleuskens; Lei van Ryt (koll.); Arno Clephas (Pers. WBVj; Jeu Poels (buurt). Zondag: 9.00 Voor Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 10.15 Hoogmis gezongen door Crescendo. Voor Ans v.d. Sanden-Basten (buurt); Ed Schoon derbeek. 11.45 Pater Frans Sanders (koll.); overl. fam. Janssen- Derks. 18.00 Gerard Bollen (koll.). Maandag: 8.00 Overl. fam. Philp- sen. 19.00 Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers. Dinsdag: 7e Dinsdag van de An- toniusnoveen. 8.00 Fkm. Peters- Arts. 19.00 Avondmis met voorbe den voor eigen en aanbevolen in tenties; voor een goede levensstaat voor de kinderen-, Jeanne Tillemans-Duyf (kaartclub(: Sraar Bete rams en overl. fam. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Tbon Ver stegen en overl. fam. Verstegen- Janssen; jrg Tbon van Ooi. Donderdag: 8.00 Overl. ouders Akkermans-Timmermans. 19.00 Doortje Wiertz-v.d. Heuvel. Vrijdag: Eerste vrjjdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 8.00 Overledenen (offer bus). 19.00 Gezinsmis Gezinsmis; jrgi_ Jan (Arts; overl. fam. Wijnhóven-Theelen Zaterdag: 8.Q0 Celina Rqjer e'. Constant Rojer. Misdienaars en akolieten: Zater dag: 18.30 Pascal en Emiel Kusters. Zondag: 9.00 Jaap Janssen; 10.15 René Jansbeken; 11.45 Leo en Jo han Pouwels; 18.00 Martin Leen- ders. Maandag, woensdag en donderdag: 19.00 Lieke. Dinsdag en vrijdag: 19.00 Frank. Parochie Brukske Zaterdag: 19.00 Eucharistievie ring Le.v. Maria tot zeker intentie. Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor overl. fam. Van Rijn. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Uitgangspunt van Clinique is: de huid te geven wat en wanneer zij dit nodig heeft. En dat geldt net als voor iets anders ook voor zonbe- scherming. Hoe dit kan? Met be hulp van de Clinique Computer. Deze stelt uw huidtype vast, geeft de problemen aan en geeft antwoord op al uw vragen. Tten aanzien van de vette huid kent de zon een aantal gevaren. Al lereerst beschadiging, verbranding, en vroegtijdige veroudering van de huid door de zon is iets waar elke huid aan blootstaat Maar er is nog een probleem dat ontstaat wanneer een vette huid een zonbescher- mingsprodukt in de vorm van een crème of olie gebruikt Hierdoor zullen pusjes aangemodigd wor den. Clinique heeft nu de oplossing voor deze problemen. Twee totaal nieuwe vetvrije zonbesclier- mingsprodukten: Oil-Free Sun Block SPF 15 en Oil-Free Sun Screen SPF 6. Waarom zijn dit zulke uitzonder lijke produkten? Deze heldere, dunne basis van bei de samenstellingen bevatten com ponenten die helpen bij het aanbrengen en verspreiden van het produkt. Zij leggen als het ware een dun gelijkmatig laagje onzichtbare bescherming op de huid. Beide sa menstellingen zijn Pabavr(j en wa terproof. De SPF blijlt onveranderd zowel boven als onder water. Bei den richten zich op de UVA en UVB stralen. De voordelen blijven totdat zy met water en zeep afgewassen worden. Waarom zijn zij zo plezierig? De ze tweevoudige zonbescherming komt in de vorm van een spray. Niets is sneller en gemakkelijker te gebruiken. Niets is plezieriger en frisser op een hete dag. En... niets is eenvoudiger voor een man, geen plakkerige haren op armen, benen, rug, etc. Ook voor kinderen is dit een plezier om aan te brengen. Oil-Free Sun Block SPF 15 bevat een kombinatie van 4 zonnefïlters die 15 maal de natuurlijke bescher ming bieden tegen de verbranden de zonnestralen. Voor de huid die overgevoelig is ten aanzien van de zon. is dit dè oplossing. Dit produkt kan gebruikt worden voor zowel het lichaam als voor het gezicht (spuit het dan eerst in de handen en breng het daarna op het gezicht aan). Oil-Free Sun Block SPF 15 voorkomt verbranden en u wordt langzaam mooi en gelijkmatig bruin. Oil-Free Sun Screen SPF 6 bevat 2 zonnefïlters die 6 maal de natuur lijke bescherming bieden tegen de verbrandende stralen van de zon. Het is alleen voor hen geschikt die al een beetje bruin z(jn en al een hogere SPF gebruikt hebben. Ook hier geldt: raadpleeg eerst de Clini que Computer en gebruik dit niet wanneer u overgevoelig bent voor de zon. Zowel Oil-Free Sun Block SPF 15 als Oil-Free Sun Screen SPF 6 veroorzaken geen meeëters. Beiden zijn zij op allergie getest en 100% parfumvry. AJ Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 7e zondag van Pasen. Kinderwoorddienst. Voor overl. ouders (C); overl. ouders Theuvenet (koll.); alle overl. gelovi gen (van Kevin Arts); Piet Kop- scinsky. Zondag: 7e Zondag van Pasen. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; Roro Mann-Tutykartini (koll.); overl. ouders Van Rooy-Hendriks en zo nen. 10.00 Hoogmis. Nederlands. Voor priesterroepingen en roepin gen tot het religieuze leven. 11.30 Voor de zieken van de parochie; uit dankbaarheid voor behouden te rugkeer. Maandag: 8.00 Tbr ere van O.L. Vrouw (E). 19.00 Overl. ouders Janssen-Peters en zoons Gerrit en Piet. Dinsdag: 8.00 Voor de weldoe ners van de parochie. 19.00 Tbt bij zondere intentie (T); jgL Martinus Delauw. Woensdag: 8.00 Voor de gezin nen. 19.00 Uit dankbaarheid b.g.v. 65e veijaardag (H); Piet Vermeulen (koll.); Ber Philipsen-den Holder. Donderdag: Bezoek van de H. Maagd aan Elizabeth. 8.00 Voor de Christenen die vervolging lijden. 19.00 H. UUR. Uitstelling van het Allerheiligste; tot bijzondere inten tie; Theo Lensen. Vrijdag: H. Justinus, martelaar, le Vrijdag. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart; overl. ouders Van Rooy-Hendriks en zonen. 18.30 Kruisweg-oefening. 19.00 Overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. fam. Zaterdag: Geen H. Mis om 8.00 Mededeling: In het weekend van 26 en 27 mei is er na alle H. Missen een deurkollekte voor 'Kerk in Nood'/Oostpriesterhulp. Akolieten en misdienaars: Zon dag: 830 V.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain v. Weert Robert Versteegen. 11.30 H. Fijneman. Maandag en woensdag: Ivo Niessen. Dinsdag en donderdag: 19.00 Emiel Ubaghs. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Anna Poels- Janssen; overl. fam. Madou-v.d. Ei sen; overl. ouders Bonants- Groothuysen,- gestjrd. Gerardus Verschuren, echtgen. en kinderen; overl. ouders Manders-Emons; overl.ouders Vermeulen-Moorrees en dochter Truus-, uit dankbaarheid bij 'n 35-j. huw. van *n lid van het Venrode-koor; Herman Bruggeman (Venrode-koor).. Zondag: 8.30 Overl. fam. Peeters- Verstegen. 10.00 Piet Direks, Wim Volleberg (namens 'Nobel'); overl. ouders Loonen-van Rens (Gem. kooT met Volkszang). Maandag: 9.00 Wiel v.d. Pasch. Dlnsdagr 9.00 Tbr ere vaat O.L. Vrouw. Woensdag: 9.00 Ibr ere van O.L. Vrouw. Donderdag: 9.00 Overl. fam. Thielen-Steeghs. 16.30 Uit dank baarheid by 40-jn huw. Derks-Camps. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 9.00 Maria v3. Broek- Kessels. 14.00 Voor bruidspaar Vermeulen-Thielen (koor 'Harmo ny'). 15.15 Voor bruidspaar Janssen-Emons. Zaterdag: 14.00 Voor bruidspaar Van Bleyswyk-Raedts. 19.00 Uit dankbaarheid by gelegenheid van *n jubileum; overl. ouders Janssen- Peeters; Jeu Arts; overl. ouders Van Soest-van Vechel; Giel Vennekens en Hendrikca Vennekens- Verschuuren; Pater Sanders (na mens de Valkenkampstraat) (Jonge renkoor uit Leimuiden). Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Sandra van Limbeek, Pascalle van Reenen, Wendy Janssen, Sjouke Camps. Zondag: 8.30 Sander Schuurmans, Ludo van Mil, Jom Rongen, Rob Jeucken; 10.00 Karlij k Jacobs, Monique Janssen, Lieke Vol leberg, Carmen Moure. Woensdag: 19.00 Sanne Bartram, Veronique Philipsen. Donderdag: 1630 Sjouke Camps. Maud van Arsen. Vrijdag: 14.00 Helga en Yvonne Thielen; 15.15 Emiel en Mariëlle Truyen. Parochie Oirlo Week van de Nederlandse Missi onaris. Zaterdag: 19.00 PI. Euchaaristie- viering waaronder toediening van het H. Vormsel aan groep 8 van de basisschool door drs. H. van der Looy. SSS, medewerking Jonge Gar de Koor. St. Bernard janssen en Wilhelmina Peters; Hendrika Steeghs-Versteegen-. Frans Maas; overl. fam. Van Dyck-Strik; voor in tentie Vormelingen. Zondag: 11.00 Hoogmis. Heren- koor. St Harrie Camps; Johanna Gerritsen-Roelofe; tot bijzondere in tentie (P). Woensdag: 9.00 H. Mis voor overl. ouders en fam. Van Rysw\jck- v.d. Ven en Martens-Philipsen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan verering H.Hart van Jezus. 9.00 H. Mis Caro- lieu Philipsen; st Baten-Jeurissen; te.v. H. Hart; voor priesterroe pingen. Zaterdag: 19.00 Gez. II. Mis (Jon ge Garde Koor). Overl. van fam. Bomni; Frank Voermans; Hendriks Steeghs-Versteegen; overl. ouders Baten-van Arsen en dochter Truus. Parochie Leunen 7e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Lsm. Martien Ji- lesen; Ilendrikus Bomm, echtgen., overl. kinderen en Johanna Beclet; Tbon Hendrickx; Antoon Voesten en echtgen.; overl. fam. Voermans- Rutten; Frans Rongen en overl. fam. Jan van Cuyck, echtgen. en overl. kindeen; gest. jrd. Gerard de Mulder. Zondag: 10.00 Hgm. Oud-deken Antoon Loonen; gestjrd. Maria As- selbeghs. 11.15 Voor het welzyn van onze parochie. Maandag: 19.00 Lsm. overl. fam. Croymans-Peeters; Pastoor Jacques Haenen en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Van Rens-Loonen; Johannes Loe nen en Leida Loenen-Poels; maandd. Herman van Leipsig. Woensdag: 19.00 Lsm. tot zekere intentie (Vj; Grada Heldens-Direks (buurt). Donderdag: Vezoek van de H. Maagd Maria aan Elisabeth. 19.00 Lsm. Anna en Gerrit Bouten, overl. ouders en overl. fam; maandd. An na Philipsen-Lenssen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. Vanaf 8.45 uur ziekencom munie aan huis. 13.30 Hgm. bgv 50-j huw. Wiel Willems en Jo Willems-Loonen. 19.00 Lsm. te.v. H. Hart (vw offerblok). Zaterdag: Vooravond van Pinste- ren. 19.00 Lsm. Harrie Versteegen (vw fam. V.F.M.); Piet Janssen, echt gen. en overl. fam. Janssen- Martens; Mathijs Litjens en echt gen.; Henk van Straten (vw de Gus- senstraat); gest. jrd. Mien Litjens-Lemmen; Martin Kusters, echtgen. en overl. kinderen; Jozef Claessens, Elisabeth Claessens- Wismans en overL fam, Akolieten: Zaterdag; 19.00 Bobby Leijendekkers en Styn van Glab- beek. Zondag: 10.00 Martine Josten, Anke van Osch en Maaike Leyssen (kom op tijd om te oefenen); 11.15 Erik Litjens en Sjef Drabbels. Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Anke van Osch en Martine Josten. Lektoren: Zaterdag: 19.00 Jan Jenniskens. Zondag: 11.15 Lies van Bavel. Huwelijksafk.: 1. Peter Goumans en Tiny Litjens, beiden uit onze pa rochie (le roep); 2. Martien van Veg- chel en Sandra Theeuwen, beiden uit onze parochie (2e roep); 3. Mare Janssen uit Wanssum en Petra Hae- gens uit onze parochie (2e roep) Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de mensen in geestelyke nood; Sef Michels en overl. ouders Michels-v. Dyck. Zondag: 7e Zondag van Pasen. 10.00 Hoogmis voor Sjang Janssen; Rektor Cox (koll.); overl. ouders H. Janssen-Gellings; W. v. Dijck- Duyckers. Akolieten: Ron Swinkels en Igor Er- ben. Misdienaars v.d. week: Eddy en Ralph. Woensdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis tot zeker in tentie. Zaterdag: 19.30 Avondmis. Zaterdagavond 26 mei en zondag 27 mei kerkdeurkollekte voor de Oosterse kerken. Rektoraat Veulen 7e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jac Ewals en echtgen.; Le.v. O.L.V. v. Fhtima voor de offeraars in Kapel Lorbaan; Dien Burgers-Drissen. Zondag: 11.00 Hoogmis als gest. jgt. Francisca Aarts. Maandag: 8.00 H. Mis v. Leen v. Gerven-Linders (fam. Undera). Dinsdag: Zevende van de negen dinsdagen Le.v. 8L Antonius. 8.00 H. Mis t.i.v. de offeraars; Bèr en Wim v. Ooi en overl. fam. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Weys-Houben. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 8.00 B(jz. H. Mis Le.v. H. Hart en voor Harry Hendrix. Akolieten: Zondag: André Reint- jes en Twan Hagens. Misdienaars: Y. Emonts, A. Reint- jes en S. Smets. Gedoopt: Karel-Antonius Maria Classens. Huweiyksafk.: Willy Willems en Gerda Sonnemans. Parochie Ysselsteyn 7e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Jrd. Hub Koo nings; W. Koonings; mevr. Wismans-Gooren; Jan en opa Jans sen; ouders Bovée-Cuijpers; overl. fam. Vogels-Geurissen. Zondag: 930 Jrd. Jan Vergeldt; geestelijk welzijn van de parochie. 11.15 Ij. In 't Hulst. Maandag: 19.00 Teng Classens (oude buurman). Woensdag: 19.00 J. Flinsenberg; ouders Philipsen-Cremere; ouders Vollenberg-Aerts en Theo. Vrydag: 14.00 T.i.v. bruidspaar Peeters-Litjens. 19.00 Geen dienst. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 B. Slangen en Maij. Potten. Zondag: 9.30 A. Philipsen en B. Vergeldt; 11.15 R. en Ij. Jenniskens. Maanda gen woensdag: P. v.d. Munckhof en N. Jaspers. Vrydag: 14.00 S. Slangen en R. Berkers. Spreuk van de week: "Wij on derschatten wat we hebben en over schatten wat we zyn!" (M. von Ebner), Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Fam. Van Osch- janssen; Berta Michels-v. Ryswyck (ne. «Sc nic.); Johannes Engels en Elis. Roberts. Misd.: Karin Duykers en Joy Arts. Zondag: 10.00 Maria en Johanna v. Rijswijck. Misd.: Ingrid Wismans en Anke Broeren. 11.30 Pauline Vèrsteegen (koll.). Misd.: Kim Thie- vjlens en Wendy Bonants. Maandag: 8.3Ó Maria v. Meyel. Dinsdag: 8.30 Antoon Michels. 19.00 Rozenhoedje, Kapel. Haag Woensdag: 18.40 Rozenhoedje, Kerk. 19.00 Johanna Hoenselaar- Thyssen; Maria Poels-Lemmens (buurt); Josephina en Antoon Ver haag. Misd.: Bas Wilms en Willem Loonen. Donderdag: 8.30 Piet v. Ryswijck. Vrydag: Eerste vrijdag van de maand Le.v. H. HarL 8.30 Fam. Arts-Aben; Peter Joh. v. Meyel en Pe tronella Muysers. Zaterdag: 19.00 Harrie Bouten. Misd.: Suz. Wilms en Yvonne Tyssen. Kerk poetsen: mevr. De Ryck- Zegers en mevr. Kessels-de Rijck. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Filippus Neri. 19.00 Fhm. Muijsers-v.d. Sterren. Zondag: 7e Zondag van Pasen. Week voor de Nederlandse missio naris. 10.00 Voor onze missiona rissen. Maandag: 8.30 Bijz. Int. (M.J.). Dinsdag: 830 Voor de wijdelin gen van dit jaar. Woensdag: H. Jeanne d'Arc. 8.30 Roepingen tot priester en religieus leven. Donderdag: Bezoek van Maria aan Elisabeth. 8.30 Voor de komst van de H. Geest. Vr(jdag: H. Justinus, martelaar. Eerste vrijdag van de maand. Sclioolmis. 830 T.e.v. H. Hart. Zaterdag: II.H. Marcellinus en Petrus, martelaren. Vooravond van Pinksteren. 19.00 Fam. Comelissen-Hendriks en voor Jan Peetere. Misdienaars: Zaterdag: Stefanie en Janine. Zondag: Ellen en Kora. Lektoren: Zaterdag: Dora Arts- Mennen. Zondag: Jan Classens. Een gedachte: 'Aan ieder van ons wordt de openbaring van de H. Geest meegedeeld tot welzyn van al len', zo spreekt H. Paulus. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Jo van Veghel en John; voor alle ge vraagde intenties. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Piet Ermere en v.b.i. 10.00 Hoogmis voor Amoldus Reyndera-, Rektor Bertholdus Heynen en me debroedera van de Carmel; een overl. fam.; Ria v.d. Oord-Berge. Woensdag: 930 H. Mis Le.v. de H. Jozef en H. Maria en Lz.i. Vrijdag: 9.30 H. Mis Le.v. het 11. Harten, le vrijdag van de maand. 'n abonnement waard Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 27 mei zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. J. van der Stoel uit Geldrop voorgaan in de diensL Aanvangstijd is 930 uur. Tydens de dienst is er kinderop vang en wordt er kindemeven- dienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk te Blittere- wyck zal om 9.30 uur een dienst zyn met als voorganger ds. E. Oc- kels uit Elzendorp. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema De geest van zelfo poffering doen herleven in de Koninkrykszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een magazij nencomplex met kantoor aan de Vennootstraat te Venray, t.n.v. Van Mierlo Groep BV, Kennedylaan 8 te Veghel het bouwen van een woning in bestemmingsplan LandweerL Ln.v. J.J.M. van Dyck, Smakterveldweg 3 te Venray. De op de bouwaanvrage(n) betrek- Icing hebbende stukken liggen met ingang van 28 mei 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mevr. mr. E.M.A.A. Hoppenreys- de Loo, loco Badhuis gesloten Op donderdag 24 mei (Hemel vaart) en op vrijdag 25 mei zal het raadhuis de gehele dag gesloten zyn. De amtenaren van de gemeei secretarie in 1937. Zittend: secretaris A. van Haai Staande v.l.n.r.: F. Vermaten, F. A J. v.d. Boom, F. de Vocht, J. 1 heggen. Zes man, die samen de gehele meentelyke administratie rund «afg_ De secretaris is het hoofd van der cretarie, maar staat anderzijds nauwe betrekking tot de bestuursorganen. Hy is de ondei schikte van de raad, die hem noemt, en ook van burgemeester wethouders. Maar niet van de bi gemeester. Onder alle stukken van de raad en van b. en w. uitgaj plaatst hy, na de voorzitter, handtekening. Begonnen als "geheimschryver" en vertrouwei man. is hy een zwygend fïgui maar wel een die weet heeft van les en die met z(jn kennis ifivV V bestuur behulpzaam is. Van een ,rLjj|( ambtenaar heeft hij zich ontwi erq£ keld tot de gemeentelijke manaj ,|c over honderden ambtenaren. t0™f zijn de werkbijen van de gemeen Archiefoto J. v.d. Putten. jet ii DIEFSTAL FIETS In de Poststraat zagen in de nac van vrijdag op zaterdag enkele pc tiemannen een man lopen met ei fiets aan zyn hand, tërwyl het sl daarvan geforceerd was. Terwijl politie de man wilde aanhoudf ging hy, met achterlating van fiets, aan de haal. De man kon w den achterhaald. Het bleek 21-jarige Joegoslaaf te zyn die in wachting van zyn asielaanvrage opvangcentrum Het Roekenbosi verblijft. Hij bekende de fiets in Poststraat te hebben ontvreemd, verhoor en opmaking van proce verbaal is hy naar Het Roeke bosch overgebracht. PONY'S GEDOOD hi Vrijdagavond omstreeks twaalf werden op de Deurnesewi ter hoogte van de Jacobspeel, tw op de weg lopende pony's aanger den door een personenauto, stuurd door een 48-jarige inwom van Uitweg. Een pony werd op sli gedood, terwijl de tweede dusdan gewond raakte, dat hij na onde zoek van een dierenarts, moest wo den afgemaakL De eigenaar van pony's, die geen verklaring kon ven hoe de pony's op de weg ware geraakt, zal voor de schat opkomen. TWEE GEWONDEN BU BOTSINI In de vroege morgen van don de dag om 03.40 uur was te hoge sn< heid van een perëorïenauto op rondweg Brukske ter hoogte van Sambastraat in de scherpe boel oorzaak dat de 25-jarige bestuurdi de macht over het stuur van auto verloor. Voordat hij de auto oi der konrole kon krygen.was deze tegen een boom gebotst. Zowel bestuurder als de mede-inzittend moesten met zware verwondingei naar het ziekenhuis worde vervoerd. DRONKEN BESTUURDER LAG IN AUTO TE SLAPEN 1 In de nacht van vrijdag op zatei dag ontdekte de politie op een keerplaats aan de Venloseweg personenauto, waarvan de kent kenplaten vervalst waren. I) bestuurder lag in zyn auto kenn lyk zijn alcoholroes uit te slapei Het bleek een 22-jarige inwom van Overloon te zyn. Hij verklaard met de auto te hebben gereden. N dat de bekende proeven waren oi dergaan kon hij met een ryverbo en de aanzegging van een procö verbaal voor het ryden onder ii vloed huiswaarts keren. De aut moest hij natuurlyk achterlatei Omdat wethouder mevr. M. Hoppenreijs-de Loo dinsdagmor gen by afwezigheid van de burge meester in het college van b. en w. de voorzitterehamer moest hante ren, kon zy niet het eerste infor- matieboekje voor ouderen in ontvangst nemen. Deze handeling was gepland als openingsceremo nie van de Informatiemarkt voor Ouderen, die op dinsdag en woens dag jl. in het Aktiviteitencentrum voor Ouderen in de voormalige Henseniusschool aan het Kennedy- plein werd gehouden. Haar plaats werd ingenomen door mevr. L. Claessens van de afdeling Welzijn van het gemeentehuis. Dit boelye, dat komende maand wordt ver spreid onder de 65-plussera in de gemeente, noemde zij een belang rijk informatiebord langs de levensweg van de ouderen. Het boekje is samengesteld door RISC met financiële medewerking van de gemeente. De Informatiemarkt werd offi cieel geopend door de heer II Smits, direkteur van de Stichting RISC, die nader inging op de zorg en dienstverlening ten behoeve van de ouder wordende mens. Dat zorg voor en hulpverlening aan ouderen meer is dan volksdansen en biljar- ten, werd t(jdens deze informatie markt zeer duidelyk gemaakt door middel van een 25-tal zeer goed ver zorgde stands van verenigingen en instellingen, die allen iets te maken hebben met ouderen. Tydens de met deze informatiemarkt samen vallende open dagen in verpleeg huis Beukenrode, verzorging» tehuis Het Schuttersvel, de Openba re Bibliotheek en de wijkcentra in Landweert en Smakterheide, kon men tevens kennismaken met hel werk voor ouderen in de praktyk. Al met al een bijzonder geslaagde aktiviteiL waarmee de Stichting RISC alle eer heeft ingelegd. PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877

Peel en Maas | 1990 | | pagina 14