Dinsdag en woensdag krijgen de ouderen uitgebreide informatie J PEEL EN MAAS Bridgeclub Venray 40 jaar jong Oude naam voor nieuw gebouw Fanfare St. Cecilia uit Maashees bestaat 70 jaar Hobby- en huisnijverheidsmarkt in Merselo Chez Jacques PEEL EN MAAS Tijdens Aid Merselse Dag WAT ZOEKEN ALISTAIR MACLEAN EN COLIN FORBES IN ONS LAND? LEES HET ZELF! KOOP NACHTWACHT EN VUURWERK! VERKRUGBAAR BU: Wielerronde Oostrum Sportmanifestatie Gezondheidszorg PEEL EN MAAS Naakte man viel scholieren lastig I4MM II li [I dn AUTOBEDRIJF HANS KOK VENLO B.V., VENRAYSEWEG 28, VENLO-BLERICK, TEL: 077-821818. *04709-2019 wvro In het Aktiviteitencentrum oor Ouderen 'De Kemphaan' (de oormalige Henseniusschool) aan iet Kennedyplein wordt op dins- |ag 22 en woensdag 23 mei van O.OO tot 16.00 uur een informa- iemarkt voor ouderen in de ge- oeente Venray gehouden. Tevens porden open dagen gehouden in iet Verpleeghuis 'Beukenrode' poorheen de Kruuze), het verzor- jingstehuis 'Het Schuttersveld', iet wijkcentrum Landweert en iet wijkcentrum Smakterheide. n de Openbare Bibliotheek wordt jp dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur en op woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een Informatie-uur ge- touden. Deze aktiviteit van de Stichting RISC heeft tot doel in- 'ormatie te geven over zaken, die rechtstreeks voor de ouderen be an g rijk zijn, maar in feite zijde- ings iedereen raken, omdat men er —vroeg of laat— mee te maken kan krijgen. Op beide verdiepingen van het Aktiviteitencentrum voor Ouderen zal in een vijfentwintigtal stands uitgebreide informatie worden ge geven over sociale alarmering, maaltydenvoorziening, Sociale Ver zekeringsbank, hulpmiddelen voor verpleging en revalidatie. Gezins zorg. Groene Kruis, meer beweging voor ouderen, anders ouder worden en tal van andere zaken, die belang rijk zijn voor de ouder wordende inwoners van Venray. Ook de instel lingen, die deze dagen 'Open Huis' houden zullen zich presenteren, evenals de gemeente Venray, de Wo ningbouwvereniging 'Noord- Limburg', de Werkgroep Ouderen huisvesting Venray, de Stichting RISC, RIAGG aid. Ouderen, de Con sumentenwinkel, het Regionaal In- tituut voor Maatschappelijke Dienstverlening, de Katholieke Bond voor Ouderen en het Psychia trisch Centrum Venray. Het is werkelijk uniek voor Ven ray dat zo'n groot aantal instellin gen die rechtstreeks of zijdelings te maken hebben met de ouderen zich zo duidelijk manifesteren en profileren. INFORMATIEGIDS OUDEREN Op dinsdag 22 mei om 10.00 uur zal de Informatiemarkt voor oude ren officieel worden geopend door de heer H. Smits, direkteur van de Stichting RISC. Bij deze gelegen heid zal hy het eerste exemplaar van de Informatiegids voor Oude ren overhandigen aan wethouder mevr. M. Hoppenreijs-de Loo. Deze informatiegids zal door de Stich ting RISC verspreid worden onder alle oudere huishoudens (vanaf 65 jaar) in de gemeente Venray. Hierin wordt zeer uitgebreide informatie, gegeven over maatschappelijke dienstverlening, gezondheidszorg, huisvesting, vormen van tijdsbeste ding van en voor ouderen en finan ciële voorzieningen en regelingen. VIDEO-VOORSTELLINGEN Gedurende de info-dagen in het aktiviteitencentrum worden door lopend video-voorstellingen gege ven, die allen betrekking hebben op 'oud' zyn en 'oud' worden. Om 11.00 uur wordt vertoond 'Hoe ouder hoe wijzer', waarin alle aspekten, die met ouderdom te ma ken hebben, naar voren worden ge bracht (duur 70 minuten). Om 13.00 uur: 'Zelfs een kleine handicap kan thuis een groot probleem zyn'. Deze 20 minuten du rende band toont de mogelijkhe den voor het verkrijgen van financiële ondersteuning by het aanpassen van woningen tb.v. ge handicapte ouderen. Om 15.30 uur: 'Een kwestie van kiezen en delen'. Ouderen pleiten voor mondigheid ta.v. hun huis vesting en hun financiering en wil len zo lang mogelyk zelfstandig blijven (duur 25 minuten). 14.00 uur: 'Is een slecht geheu gen te genezen?' Dit is een 45 minu ten durend gespreksprogramma met mensen bij wie door een onge luk, operatie, verslaving of veroude ring het geheugen tydelyk of biyvend is gestoord. Om 15.00 uur: 'Oud in Nederland' (35 minuten). Programma over ouderen in Nederland. Hoe ervaren zy onze samenleving? Hoe verzorgd is eigenlijk de oude dag? De oude ren als consument en hoe is het met de ouderenzorg gesteld. Uiteraard zyn wijzigingen in het programma mogelyk. OPEN DAGEN De Vereniging voor Ouderen 'Ons Genoegen' van Smakterheide pre senteert zich niet alleen op de In formatiemarkt, maar houdt op dinsdag 22 mei open dag in het wykgebouw 'Op 't Nipperke', St. Odastraat 41. Daar kan men ken nismaken met hetgeen men daar doet voor de ouderen. Het wykcen- trum Landweert, eveneens op de in formatiemarkt aanwezig, houdt open dag op 23 mei. De ouderenver eniging 'Ons Genot' laat dan ook in de praktyk zien. waaraan de oude ren kunnen deelnemen. Op woensdag 23 mei tussen 10.00 en 16.00 uur zal bejaardencentrum 'Het Schuttersveld' zyn deuren ver openzetten voor iedereen, die graag eens wat meer wil weten over het wonen en leven in een verzor gingstehuis. Een aantal bewoners en medewerkers staat klaar om eventuele vragen te beantwoorden en geïnteresseerden een kylye te geven in het 'dagelyks leven' van het huis. Het Verpleeghuis 'Beukenrode' (Beukenlaan 1) ontvangt op dinsdag 22 mei om 14.30 uur belangstellen den met koffie, waarna een rondlei ding door het gerenoveerde gebouw volgt In de Openbare Bibliotheek wordt op dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur en op woensdag van 11.00 tot 12.00 uur uitgebreide in formatie gegeven over alle moge lijkheden, die de bibliotheek ook aan ouderen te bieden heeft o.m. over hulpmiddelen by het lezen. Tydens de rondleiding is er gele genheid tot het stellen van vragen. Het Is de eerste keer, dat in Ven ray op zo'n uitgebreide schaal en door zoveel instellingen en verenigingen voorlichting wordt gegeven aan ouderen en ouder- wordende mensen. Daarom ver wachten de orgaisaloren op beide dagen zeer veel belangstellenden. Natuuriyk is er voor gezorgd, dat men in een restaurant op de bega ne grond iets kan nuttigen. uw weekblad Maashees maakt zich op voor een groots feest Fhnfare St Cecilia bestaat dit jaar nl. 70 jaar en dat moet gevierd worden. Ruim een jaar geleden werd al begonnen met de voorbereiding van de festivitei- Woensdag 23 mei is het dan zo ver en staat Maashees vijf dagen lang in het teken van de muziek. Woensdag 23 mei vindt het Cecil ia-treffen plaats. Zeven harmonie- en fanfare-orkesten zul len acte de presence geven. Tydens dit treffen vindt de première plaats van het muziekwerk 'Quintique', dat speciaal in opdracht van fanfare St Cecilia is gecomponeerd. Donderdag 24 mei, Hemelvaarts dag wordt door 250 zangers en zan geressen uit o.a. Middelrode, Wanroy, Well, Hout-Blerick, Maas hees, Venray en Wanssum de be kende 'Missa Simplex' uitgevoerd. De koren zullen worden begeleid door de Maashese Fhnfare. De mis begint om 10.00 uur. Aansluitend aan deze mis, om 12.00 uur, is er Frühshoppen met Oberkraïner mu ziek van Die Original Eugener Musi- kanten. Om 20.30 uur vindt een uniek op treden plaats van Europa's blaasor- kest nummer 1, Original Tiroler Spatzen, die een ongekende non stop muzikale en dynamische show brengen. Tydens de jubileumfeesten zal er door de Stiching de Oude Schoe nendoos uit Vierlingsbeek een ten toonstelling worden gehouden die in het teken zal staan van Maashees vroeger en nu. Op vrydag 25 mei wordt er een ontspannende en luchtige amuse mentsmiddag gehouden voor de ouderen met live-muziek van o.a. joekskapel Net op Tied, 's Avonds zullen maar liefst 28 verenigingen deelnemen aan de regionale Kwistig met Kwis-avond. Deze avond vol spanning en rivaliteit staat o-l.v. spelleider Jan Nabuurs. De zaterdagmiddag is voor de jeugd. Om 14.00 uur begint een spellenmiddag boordevol plezier met een heuse jeugd-joekskapel, clowns, teken- en kleurwedstryden en noem maar op. Als klap op de vuurpyl speelt za terdagavond 26 mei het bekende dans-, show- en amusementsorkest Spring Deze band verzorgt een avondvullend programma voor jong en oud. Zou het zyn dat u die zaterdag avond verhinderd bent dan is er nog niets aan de hand. Zondagmid dag vanaf 15.00 uur gaat Spring op herhaling tydens het Spatshoppen, waarmee de Maashese jubileum feesten worden afgesloten. Tweede Pinksterdag 4 juni, kan men in Merselo weer terecht voor de Aid Merselse Dag. Dit is een vast onderdeel van de Muziekfeesten Merselo, een festyn dat tot in de verre omtrek bekend is. Tot dit jaar bestond de Aid Merselse Dag uit een route van circa 750 meter leng te door het oude gedeelte van het dorp. Aan het einde van dit trqjekt, by de Merselose Molen, staat elk jaar de feesttent De Aid Merselse Dag is in de loop der jaren uitge groeid tot een evenement waarin nostalgische onderdelen en een di versiteit aan muziek letterlyk en fi guurlijk de toon aan geven. Dit blykt een goede kombinatie te zyn, getuige het nog elk jaar toenemen de bezoekersaantal. De elfde editie van de Aid Mersel se Dag wordt uitgebreid met een hobby- en huisnyverheidsmarkt. Dit zal niet ten koste gaan van de ruimte die beschikbaar is voor de oorspronkeiyke Aid Merselse Dag gedeelte. Deze markt wordt name ly k opgezet in enkele straten in het 'nieuwe' gedeelte van Merselo, na mely k de Past Vercoulenstraat en een deel van de Coppelenberg Deze wegen sluiten aan op het Aid Mer selse Daggedeelte by de molen en het dorpsplein, waardoor als het internationale haarmode dames - heren - visagie - langstraat 14 5801 ad venray telefoon 04780-82823 ware een rondgaande route ge- kreëerd wordt Het hobby- en huis- nyverheidsgedeelte heeft een lengte van circa 350 meter. Op deze lengte is ruimte voor ongeveer 50 marktkramen die gratis ter be schikking worden gesteld aan geïn teresseerde hobbyisten en/of verenigingen die zich bezig houden met vrye-tydsbesteding Nieuwe dimensie Met het opzetten van deze hobby- en nyverheidsmarkt verwacht de organisatie van de Aid Meiselse Dag een nieuwe dimensie aan deze dag te hebben toegevoegd waardoor het festyn voor een nog breder publiek aantrekkelyk zal zyn. In elk geval biedt het de hobbyisten en vereni gingen de mogeiykheid om hun hobby of aktiviteit aan een groot publiek te presenteren. Voor vele bezoekers zal dit de mogetykheid bieden om met een bepaalde hobby of vereniging kennis te maken. Standhouders Momenteel is 2/3 van de stands door hobbyisten of verenigingen bezet Dit biedt dus mogelykheden voor diegenen die interesse hebben in deze markt Beoefend u een hob by of wil uw vereniging zich presen teren en bent u geïnteresseerd in het innemen van een kosteloze standplaats, neem dan kontakt op met Theo Zegprs, tel. 04786-404. DIEFSTAL VAN KLEDING UIT KOFFER Een in een hotel te Venray verbiy- vende Nederlander deed bij de poli tie aangifte van diefstal van kleding uit zyn koffer. Het ging om twee broeken en een blazer. De diefstal moet hebben plaatsgevonden ty dens de vlucht van Johannesburg naar Amsterdam, maar de diefstal werd eerst in Venray bemerkt Hoe de diefstal heeft plaatsgevonden kon niet worden medegedeeld. tfS! ',(50 BOEKHANDEL van den Munckhof GROTESTRAAT 68 VENRAY (B De Boekerij DONDERDAG 17 MEI 1990 Nr. 20 HONDERDENELFOE JAARGANG Aankomende zondag is het weer zover; Tbur en Wielerclub Oostrum organiseert dan weer op het gebrui- kely ke parcours, met start en finish aan de van Broekhuizenstraat, haar jaarlykse wielerronde. Om 13.00 uur trekken de veteranen-b, met in hun midden good-old Drieske Willemsen hun voetriempjes aan voor een koers over 40 kilometer. Een dik uur la ter, om 14.10 uur is het de beurt aan de veteranen-a/liefhebbers, die een vyftigtal kilometers voor de wielen hebben. De organiserende vereniging wordt hier vertegen woordigd door John Schoenaker, Bart Gevers en Willy Alards. De amateurs gaan om half vier van start voor een wedstryd over tachtig kilometer. Natuuriyk zal Maurice Engbersen (verleden zon dag nog 27e in de omloop van de snoerss) weer proberen de overwin- ningsbloemen in eigen huis te be houden. Indien de weergoden meewerken kunnen we weer van diverse mooie wedstrijden genieten. Op zaterdag 19 mei vindt voor de 3e keer weer een grootse sportma nifestatie plaats op de sportakkom- modaties van het Psychiatrisch Centrum Venray, lokatie St. Servati- us. De organisatie van dit toernooi is in handen van de sportvereni ging van de personeelsvereniging van het PCV tw. SVCB. De wedstry- den nemen een aanvang om 10.00 uur en eindigen om 1730 uur. Diverse teams uit de gezondheids zorg strijden hier op sportief vlak, zoals veldvoetbal heren, mini- veldvoetbal dames, badminton en volleybal. De deelnemende teams komen uit alle windstreken zoals Breda, Rotterdam, Purmerend, Ny- megen, Roermond, etc. Voor een natje en droogje wordt gezorgd op het aanwezige terras en in de kantine. Tevens zijn er enkele attrakties voor groot en klein ten bate van de missieclub Comeo. Ook niet-sporters zyn van harte wel kom. We hopen op een zonnige en sportieve dag! 'n abonnement waard Woensdagmiddag werden diverse fietsende scholieren uit de Maas dorpen, die dagelyks gebruik ma ken van de fietsroute achter Paschalis, lastig gevallen door een geheel naakte man. Hy probeerde men name meisjes aan te houden of zelfs van de fiets te halen. Zonder dat hy verder iets deed nam hy tel kens de benen. De gewaarschuwde politie kon de man echter niet vin den, maar kreeg hulp van een meis je uit Broekhuizen. Nadat zy het politiebureau verliet, waar ze haar aangifte had gedaan, zag ze de man voorby fietsen. Ze besloot de man te volgen om zodoende achter zyn huisadres te komen, maar ze raakte hem in de buurt van het Psychia trisch Centrum Venray, lokatie St Servatius, kwyt Wel kon ze een dui- deiyk signalement van de man ge ven. Daardoor was het mogelyk hem op het terrein van St Servati us kon aanhouden. Hy werd overge bracht naar het politiebureau en na konfrontatie met meerdere lastig gevallen scholieren, kon onomsto- teiyk worden vastgesteld dat het de naakte mans was. De man, die in dagbehandeling was op Nieuw Spraeland werd vanuit het politie bureau overgebracht naar het St Servatius. Van een en ander ls proces-verbaal opgemaakt WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING By na was het aan onze aandacht ontsnapt ware het niet dat een trou we lezeres van ons weekblad er haar verwondering over uitsprak dat Peel en Maas geen aandacht had geschonken aan de viering van het 40-jarig bestaan van de oudste in Noord-Limburg aktief zynde Brid geclub. Het is juist zoals in hun jubileumuitgave van het clubblad 'De Na-kaarter' wordt gesteld, dat als een vereniging van mensen veertig wordt het bereiken van die mylpaal aandacht verdient Onze gegevens putten wy uit deze uitgave, aangevuld met gegevens uit gesprekken met mevr. Anneke Ou denhoven, die met haar 88 jaar het oudste lid is en nog aktief de brid gesport beoefend. In haar flatje op de hoogste verdieping van de Hoge Beek blykt zy een niet te stoppen woordenstroom te hebben, als het maar over het bridgen gaat Vlak na de Tweede Wereldoorlog kwamen er diverse mensen naar Venray om te werken aan de weder opbouw van het verwoeste Venray. Daaronder bleken er te zy'n die het bridgen hadden geleerd en, zoals dat toen gebruikeiyk was. kwamen er van die mensen na de Hoogmis naar Hotel de Zwaan om een kaartje te leggen. In 1947 werd door die kaarters besloten om een clubje op te richten, maar die club mocht niet groter zyn dan 40 leden. Het bleef niet by de zondagmor gens; er kwamen al snel speelavon den, die ook weer bezocht mochten worden door leden uit het gezin. Zy konden aspirant lid worden voor één gulden per jaar. Als een nieuw werkend lid tot de vereniging wilde toetreden dan werd daarover op de ledenvergadering gestemd. Het nieuwe lid moest dan 2/3 van de le den achter zich hebben en hy of zy moest een ryksdaalder entreegeld betalen, naast een maandelykse kontributie van 1,-. In 1950 werd aansluiting gezocht by de Nederlandse Bridge Bond. Aan dit jaar is ook het jubileum ge relateerd. In 1953 werd een tweede bridgeclub opgericht Die telde bij de oprichting 14 leden. In 1969/ 1970 besloten beide clubs te fuse ren. De nieuwe vereniging telde toen 60 leden. Niet onvermeld mag blyven dat de eerste voorzitter tandarts Vul- linghs was, terwyl zich vlak na de oprichting twee nieuwe leden aan meldden, de heren Boonenkamp en Lavalley. Vry spoedig bleek een viertal le den tot de beste bridgers te beho ren. Die namen worden nu nog steeds naar voren gehaald als zyn de de beste bridgers: tandarts Vul- linghs. dr. Bloemen en de heren die met de wederopbouw waren geko men (Boonenkamp en Lavalley). Voorzitter Vullinghs werd opge volgd door de heer Boonenkamp en die bleef 17 jaar op die post Ook een van de meest markante leden van het eerste uur was de le gendarische Fikse Fonck, die later, toen hy in Overloon woonde, toch trouw aan zyn bridge-avond bleef. Was het clublokaal eerst Hotel de Zwaan, later werd naar lunchroom Verheugen verhuisd. Tben die moest worden verlaten werd in zaal Veerhuis een nieuw en riant onder komen gevonden. De club bleef daar jaren lang totdat er verhuisd moest worden naar het huidige clublokaal 'De Kiosk' in het Brukske. By de 40-jarige bridgeclub zyn nu nog drie leden die ook het 40-jarige lidmaatschap mochten vieren. Dit zyn mevr. J. Vullinghs (86 jaar), echtgenote van de voorzit ter in de vroegste dagen van de BCV; mevr. F. Stappers, bestuurslid BCV gedurende enige jaren na de fusie en, niet te vergeten, mevr. An neke Oudenhoven, die met haar 88 jaar tot de oudste aktieve bridgers behoort Het is ook aardig te vermelden dat een kleinkind van een van de oprichters. Marcel de Vhcht, een van de jongste aktieve leden is. De vereniging telt nu by na 100 leden. VIERING Voor die herdenking van 40 jaar BCV heeft een aktief feestcomité zich maandenlang uitgeslooft, maar ze hebben wel eer van hun werk gehad. Niet alleen het feestge schenk, 20 tafelkleecyes voor de bridgetafels kwamen er, maar voor al het feestelyke diner, klaarge maakt door de leerlingen van de IMBO in het restaurant 'L'Entré' was voortreffeiyk. De leerlingen van dit onderwysinstituut leverden hier him visitekaartje af. Tydens dat diner werd mevr. Vullinghs ge huldigd en werd haar de gouden speld van de Nederlandse bridge bond opgespeld als erkenning en waardering wat zy en ook haar overleden man voor de bridgesport in Venray en in het algemeen heb ben gedaan. De viering werd besloten met een jubileumdrive in het clublokaal 'De Kiosk'. Op de foto, temidden van de overi ge leden, v.l.n.r. mevr. Vullinghs, mevr. Oudenhoven en mevr. Stappers. E3 VENRAYSEWEG HOOST VEMOAT em» VOLVO Occasions Het nieuwe winkel/woonnand aan het Kapelaanspad en Schou tenstraatje heeft een naam uit het verleden gekregen: de Winkelmo len. Deze naam is gerelateerd aan de oprichter, dhr. Winkelmolen, van een maaldery, die daar vroeger heeft gestaan. Dhr. Winkelmolen heeft die loon- maaldery later overgedaan aan de familie Yd. Beuken-Schaeffers. De PECH VOGEL LIJN HAUTOJCWCBEDRIJF GEBR. TIMMERMANS HORST Schade hersteilen? Timmermans bellen en het komt gegarandeerd goed maaldery heeft tot 1945 dienst ge daan. Afgelopen maandag onthulde burgemeester Defesche een pla quette waarop de nieuwe naam te lezen is. De nieuwe naam is gekozen door het college van burgemeester en wethouders. Het bouwbedryf Jans sen en ontroerend goed maatschap- py Venrode hadden hiervoor een prysvraag uitgeschreven. Uit zo'n 150 (voon hen) anonieme inzenders kozen de leden van het college de naam 'de Winkelmolen'. 'We heb ben gekozen voor de relatie van de naam met de historie van de plek', lichtte burgemeester Defesche de keuze toe. Het toeval wilde dat drie inzenders deze naam hadden voor gedragen. Volgens burgemeester Defesche moest dit geen probleem zyn voor het aannemersbedryf. want die konden vry gemak kelyk naar boven afronden. Dhr. Cor Janssen van onroerend goed maatschappy Venrode voegde daarop meteen woord bij daad. 'We hebben drie eerste pryswinnaars, dus alle drie hebben ze recht op die eerste prys ƒ500,-. Hierop maakte hy de pryswinnaars bekend: dhr. Jan Franssen, oud-werknemer van bouwmy Janssen, de vereniging Veldeke Venray en dhr. Dick van den Munckhof, oud-redakteur van deze krant. Als bonus, voor het toch niet een voudige werk van de jury, kreeg ook de gemeente Venray een bedrag van ƒ500,- aangeboden, waarvoor een mooie besteding moet worden gevonden. De winkelpanden van de Winkel molen zyn al voor een deel ver huurd. Boven deze winkels zyn woonruimtes te huur. Het zyn zg. maisonettes (2-verdiepingen appar tementen). De maisonettes zyn ge legen aan een fraai dakterras, dat op het dak van de winkelruimes is gekreëerd. BEDRIJFSONGEVAL Een champignonplukster uit Leunen moest met verschillende verwoningen o.a. aan het hoofd, naar het ziekenhuis worden ver voerd. De plukster was van een stel lage gevaUen omdat een wieltje niet juist was opgehangen. Tben ze op de trap was gaan staan was de stellage In elkaar gevallen en kreeg zy een deel van de ladder op haar hoofd. Het ongeval vond plaats in een champignonbedryf te Leunen en vond vrydagmiddag plaats. De Ar- beidsinspektie stelt een onderzoek naar de juiste toedracht in. WEER INBRAAK IN KELDERRUIMTE Er was behooriyke schade aan de toegangsdeur van een kelderruimte onder een flat in Veltum. Er was ge tracht met geweld toegang te ver- krygen. Omdat er niets uit de kelderruimte wordt vermist denkt de politie dat de dader in zyn werk is gestoord.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 9