Meiconcert Orkestvereniging Venray BiWWi mm iiiïifio Avondvierdaagse van 7 t/m 10 juni HILHdUfil Alarmnummer politie gaat verdwijnen 12V2 Jaar Keser in Venray ZONWERING VENRAY BV (0 Openbare bibliotheek Sporthal Gevonden VW-nieuws OJC Puree reünie Qf VAN OORSCHOT MODE r'tiEL EN MAAS 3«na Donderdag 17 mei - Pagina 3 Op zondag 20 mei a.s. zal het al by na traditionele meiconcert plaatsvinden van het symfonie orkest van de Orkestvereniging Venray. Evenals voorgaande jaren zal dit concert gegeven worden in de aula van het Boschveldcollege, Zuidsingel 1 te Venray, een aula die zich door zyn akoestiek en door zijn rijkelijke daglichtinval uitste kend leent voor een koffieconcert. De aanvang van het concert is om 11.30 uur. Op het programma staan werken van J.J. Raff, C. Orff, A. Vivaldi en J.M. Haydn, die uitgevoerd zullen worden onder de bezielende leiding van dirigent Renzo Arboretti. Het concert begint met een deel uit Sinfonietta opus 18 van Joseph Joa chim Raff voor hout- en koperbla zers. Daarna volgt de Bauemtanz uit de opera 'der Mond' van Carl Orff. Als laatste onderdeel voor de pauze staat het Concerto Grosso opus 3 nr. 11 voor 2 violen en or kest van Antonio Vivaldi gepro grammeerd. De soloparty en van dit concert zullen worden vertolkt door 2 amateurviolistes, te weten Anneke Gelling, wonend in Venray en Nellie Coppens, woonachtig te Venlo. Na de pauze wordt het concert vervolgd met de Sinfonia in D van Johann Michael Haydn. In deze Symbonie speelt het orkest in zyn volle bezetting. Het orkest heeft het laatste jaar met plezier een aantal suksesvolle concerten gegeven, o.a. de kerstcon certen in Overloon, Geldrop en Eindhoven, de Meiconcerten in Horst en Venray en de mis met het jubilerende Mannenkoor in de Gro te Kerk te Venray. Ook dit jaar zal het programma van het Meiconcert worden uitgevoerd in het Gasthoês te Horst en in het vakantiepark LoohorsL Omdat een volle zaal inspirerend werkt op de musici van het orkest nodigt de Orkestvereniging Venray eenieder uit om getuige te zyn van dit concert op zondag 20 mei a.s. in de aula van het Boschveldcollege te Venray, aanvang 11.30 uur. De toe gang is gratis. Voor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Patersstraat 17. Venray. tel. 04780-65958 Met de onthulling van een im mens bord door wethouder Jan Driessen is vorige week donderdag het bouwprojekt van het nieuwe zwembad officieel van start gegaan. Tegeiykertijd werd het definitieve schetsontwerp gepresenteerd. Een schetsonwerp, dat begin april in de commissie voor sport c.a. werd be handeld, en dat op diverse punten, waar de commissie vraagtekens bij zette, is aangepast. Zo ook de black box, de zijwand van de squashba- nen. Wethouder Driessen had daar, toen als wethouder, de nodige be zwaren tegen. Hy kon nu medede len dat die in ieder geval gewyzigd worden. Architekt B. Lerou wilde daar nog wel aan toevoegen dat hiervoor een reliëfvorm van metsel werk en/of beton in de plaats komt. Over de konkrete vorm kon hij ech ter nog niets mededelen. Verdere aanpassingen zijn o.a. kleedruimtes voor squashers, een rolbaan voor invaliden langs de squashbaan en nog enkele kleine details. Tferwijl de plannen verder ge woon doorgaan, is het bouwteam nog volop bezig om sponsoren te vinden voor een verlengde glijbaan. Bekeken wordt of zo de glijbaan van 60 naar 100 meter verlengd kan worden. Voor de eerste meters heb ben zich al een paar sponsors gemeld. De plannen zyn momenteel zover dat binnen niet al te lange tyd de bouw aanbesteed kan worden. Ver volgens wil men in september met de bouw beginnen, om. als alles goed gaat, met Kerstmis 1991 klaar te zyn. Op de foto loerisen de heren Hen- drikse (l.) van Hevo Projektontwik- kelaar en wethouder Driessen (r.) elkaar een goede voortzetting van het zwembad-projekt. De Venrayse politie beschikt nog steeds over een eigen alarm nummer 80800. Sinds de in voering van het centrale alarmnummer 0&11 is het alarmnummer van de politie niet meer nodig en kan dit tot verwarring leiden. Daarom is besloten het alarmnummer van de politie te laten vervallen en alleen maar het landelijke alarmnummer te gebruiken. Als men echter de politie nodig heeft of geen kontakt kan krij gen met het alarmnummer 0&11 kan de politie 24 uur per dag gebeld worden onder het nummer 84888. In de maand mei en juni viert Ke ser Uitzendburo het feit dat 12% jaar geleden in Venray de deuren open gingen. Tben werd aan de Juli- anasingel in een kleine ruimte be gonnen met het 'uitzenden van arbeidskrachten'. Maar al snel bleek de ruimte te klein en na 2% jaar werd verhuisd naar de huidige lokatie aan de Schoolstraat Daar houden zich momenteel zeven mensen bezig met het leggen van kontakten tussen arbeidskrachten en bedryven. Dat Keser in Venray een vertrouwd kantoor is blykt wel uit de cyfers. Een op de drie uit zendbanen van Keser gaat over in een vaste baan. Keser zoekt dan ook naar een passende baan, voor iede re uitzendkracht begeleidt deze mensen, geeft adviézen over sollici teren, sociale en fiscale zaken. Ook kursussen voor byv. tekstverwer king, PC-gebruik en een opfriskur- sus typen, behoort tot de taken van Keser. Om het jubileum luister bij te zet ten hebben alle bedryven die zaken met Keser doen de afgelopen weken een taart ontvangen. Verder zal morgen, vrijdag 18 mei, een grote jubileum-aktie worden gehouden voor alle uitzendkrachten. Tydens deze aktie zal tevens de prijs uitreiking van de jubileumrebus plaatsvinden. Ook het Keser-, promotieteam is in het centrum aanwezig Voor de nieuwe inschrijvers by Keser wordt er tot en met juni een speciale aktie gehouden. Pancras, Servaas en Bonifaas, Zij geven vorst en ijs helaas. Donder in mei, vaak hagel erbij. Mei regen, mei zegen. oe oud moet je zijn om er jong uit te zien. 'I Past groot en klein zelfs u misschien. Over drie weken begint de jaar lijkse Avondwandel vierdaagse. Bent u ook van plan om mee te doen, dan is het volgende voor u van belang: De afstanden zijn 3, 5, 10 en 15 km op 7, 8, 9 en 10 jiini. Op zondag 10 juni kan men ook inschryven 8 voor de 20 en de 30 km. Het inschrijfgeld is ƒ5,- p.p. voor j 4 dagen, ƒ3,50 p.p. voor één dag. Al- le deelnemers ontvangen elke dag op de rustplaats een traktatie en na afloop een herinneringsmedaille. Iedereen kan deelnemen, jong en oud. Alleen, met zyn tweeën, met een grote of een kleine groep. Jurering: Voor groepen van minstens 11 personen, die dit wen sen, worden na beoordeling van een jury pryzen beschikbaar gesteld in de vorm van bekers. Er is een aparte jurering voor school- groepen, sportverenigingen, jeugd verenigingen en gelegenheidsgroe- pen. Alle andere groepen ontvan gen een groepsherinnering. Start en finish: Sporthal 'de Wet- teling' aan de Zuidsingel. Starturen: Op zondag 7,8 en 9 ju ni om 17.30 uur. Op zondag 10 juni zyn de starttijden als volgt: 30 km om 9.30 uur; 20 km om 13.00; 15 km on 14.00; 10 km om 14.30; 5 km om 15.00; 3 km om 15.15. Défilé: Zondag 10 juni doen alle deelnemers meer aan het défilé vanaf het bordes van de schouw burg. Dit défilé wordt opgeluisterd door muziekkorpsen uit Venray en omgeving. De opstelling voor dit de- filé is in de Helfrichstraat Vertrek om 16.45 uur. Voor meer informatie kunt u te recht bij mevr. G. van Ham- Frederix, Kerkpad 1, Venray, tel. 83765 of bij dhr. J. Voermans, Thm- boerijnstraat 8, Venray, tel. 80701. Tbt ziens op deze 32e Avondvier daagse. Door Maria tot Jezus O.L. Vrouw "Behoude nis der Kranken" Oostrum Heer onze God, In Maria hebt u ons ge toond wat geloven bete kent: steeds weer op weg gaan naar een on bekende toekomst. Mo ge haar geloof ons blijven Inspireren. Laat in ons groeien een sterke hoop en leer ons inzien van dag tot dag wat het leven van ons vraagt. Help ons, door de voorspraak van Ma ria, daaraan te beant woorden. In de meimaand elke woensdag om 19.00 uur plechtig lof. bel voor informatie of een afspraak in onze showroom. Wil je eens proberen zelf planten en bloemen, of zelfs groente of fruit te kweken. Ook kinderen kunnen tuinieren, in een eigen stukje tuin of op het balkon of de vensterbank. De jeugdbibliotheek Venray heeft een aantal boeken voor kinderen over planten en bloemen. Een keuze uit deze Tuinier- boeken: BJORK, Chr. - Ik houd van planten. Veel leuke voorbeelden om met planten te werken, zoals pitten van tomaten opkweken, groei- wedstryden met bonen houden, enz. VOGEL. Antje - Het grote boek voor de kleine tuinman. Groot boek met aanwyzingen in tekst en teke ningen hoe je zelf planten, bloe men en vruchten kunt opkweken uit zaad en vruchtenpitten. WILS, M. - Plantjes bakken. Beschryving van de verzorging van allerlei stekken en bloembollen om zelf kamerplanten te kweken. ANDERSON, Lena - Mqja's klei ne groen. Mqja vertelt wat je alle maal moet doen om groente en kruiden in de tuin te laten groeien. NASLUND, G.K. - Pepyn de planter. Allerlei wetenswaardighe den over de aanleg en het onder houd van <een groententuin. WICKERS. D. en J. TUEY - Maak je eigen moestuintje. Aanwy zingen voor het kweken van groen te, fruit en kruiden in de tuin of op het balkon. Een EIGEN tuintje. - Datje op verschillende plaatsen en manie ren een tuintje kunt maken wordt in dit boekje verteld. NIJKAMP, JA.. - Kyk, dat schiet al op. Verteld wordt waar planten van leven en hoe je ze in een eigen tuin kunt kweken en ver zorgen. SPANGENBERG, Chr. - Het jaar rond in de tuin. In veel kleurige platen en tekst wordt verteld over het groeien en bloeien van planten in de tuin of op het balkon, en wel ke groenten en bloemen je het best kunt zaaien of planten. WILS, M. - Tuintje stekken. Be schryving van allerlei mogelykhe- den om van een klein plelye een eigen tuin te maken. TARSKY, S. - De bloembak. Aanwyzingen voor het kweken van planten, kruiden of groenten in bakken of potten, binnen en buiten. Lidmaatschap tot 18 jaar gratis!!! Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrydag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 De Wetteling Donderdag: Manual Rooyse VK Vrijdag: Rank Xerox Jumpers DZ W S-Drukshop Bonte Koe-SVCB 2 Rooy-Venray 3 Wyk Zuid 2-Hento 2 Zaterdag: Jumpers toernooi. Café Josette 17.30-21.00 20.00-23.30 16.30-17.30 17.30-19.30 19.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 11.00-19.00 19.00-20.00 Zondag: Veteranen toernooi Rooyse VK 09.00-19.00 Manual 19.00-20.00 Sportief 20.00-21.00 Calahan 21.00-22.00 Maandag: Gemeente 16.30-17.30 Rooyse VK 17.30-20.30 Venray 1-SVCB 1 20.30-21.30 Venray 2-De Steeg 21.30-22.30 Veronica 2-Huukske 2 22.30-23.30 Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub Schuivers KNVB 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-"22.30 19.30-21.30 22.30-23.30 Gevonden voorwerpen van 8 t/m 14 mei Zwarte langharige teckel; dames horloge; zwarte tas; 1 sleutel met sleutelhanger; 3 sleutels aan een ring met hanger; 2 sleutels aan ring aan hanger; 4 sleutels in etui; 3 sleutels aan label; bos met 6 sleu tels aan label; bromfietsplaatje. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst 224. Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. Juni: 2: Johnny Cash, Heerenveen 2 en 3: Alexandra Raius, Den Haag 4: Pinkpop, Landgraaf 7: Carlos Santa, Arnhem 9: Lee Clayton, Tilburg 9: Tbnight's the Night, Amsterdam 11 t/m 17: Grass Court Trophy, Rosmalen 13 en 14: Rynmond Examen feesten 1990, Rotterdam 17: Alexandra Radius, Amsterdam 17 juni t/m 30 sept (zondagen): Pas siespelen, Tegelen ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. RE. Gabeler, T. Lankveld, H. Schreven en J. Wittgen.- J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: P. CORVER Kennedypleln 8, tel. 81393 DR van DONGEN PasL Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 1800 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1300 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 1300 uur tot vol gende week vrijdag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 1300 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol- G. GELLING Julianasingel 24, tel. 10956 DIERENARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak R GOEDEGEBUURE Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 \fsp raken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04788-1327 Dat OJC Puree nog steeds niet is dood gebloeid, bleek tijdens de af gelopen carnaval. Nog steeds wordt er over deze roemrucht periode in het Leunse gesproken en over de geslaagde reünie die inmiddels al weer vyf jaar geleden gehouden werd. Al snel werden de eerste stappen ondernomen om een herhaling mogelijk te maken. Ook deze tweede reünie zal een happening worden. Zeker tweehon derd uitnodigingen zijn reeds ver stuurd. En de eerste reakties hierop zyn veelbelovend. De muziek zal verzorgd worden door No-Parlez, met onder andere een oud-sooslid in de gelederen. Speciaal voor deze gelegenheid zal er een band spelen die bestaat uit de 'sterren' van toen. Verder zal er een tentoonstelling zyn met relikwieën uit een bewo gen verleden. Het feest wordt gehouden in het 'nieuwe' café van Kiep Hendriks, café De Carrousel, Kruisstraat 2b te Venray. De reünie is op woensdag 23 mei 1990 (daags voor Hemel vaart) en iedereen wordt vanaf 20.00 uur verwacht Voor de onkosten zal een geringe bijdrage worden gevraagd. Een in troducé is natuurlijk ook van harte welkom. Helaas hebben we niet van ieder een het adres kunnen achterhalen. Daarom willen we iedereen vragen de reünie zoveel mogelyk bekend te maken. ONDERKAAK EN BOT VAN MENS GEVONDEN De politie krijgt dikwijls de meest merkwaardige meldingen van vondsten. Nu werden zij gekonfron- teerd met het vinden van een on derkaak en een bot van een mens. De 'vondst' is voor hader onderzoek opgestuurd naar het gerechtelijk la boratorium. Verdere mededelingen omtrent deze macabere vondst kon den niet worden medegedeeld. Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. DE NIEUWE VOORJAARS COLLECTIE 1990 Afgelopen zaterdag verrichtte wethouder Hoppenreijs-de Loo de openings handeling van de nieuwe kleedruimtes van de Korfbalafdeling van W. Oostrum. Hiermee kwam een einde aan een voor de korfbalsters onmoge lijke situatie. Sinds de oprichting zes jaar geleden, moest een houten con tainer als kleedruimte dienst doen. Voor sanitaire voorzieningen, moest worden uitgeweken naar de kleedlokalen van de voetballers. Twee jaar geleden werden de eerste plannen gemaakt voor twee kleed- en twee scheidsrechtersruimtes. Aanvankelijk wilde de gemeente geen medewerking verlenen omdat hiervoor een boom moest wyken maar uit eindelijk mocht de bouw alsnog doorgaan. Vorig jaar augustus werd met de bouw begonnen. Veel werk is zelf gedaan, waardoor op de bouwkosten van ƒ80.000,- zo'n ƒ20.000,- bespaard kon worden. Verder kon de bouw ge realiseerd worden door bijdragen van de tennisclub en de voetbalvereni ging terwijl ook de gemeente middels een subsidie een bijdrage leverde. De korfbalvereniging zelf heeft tenslotte door middel van diverse akties de benodigde centen verzameld.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3