Toekomst: werkeenheid politie Venray, Meerlo-Wanssum, Bergen, Gennep en Mook Jumping Venray: Vijf spannende springconcoursen in een evenement Vera houdt al 25 jaar de zon tegen 13 mei feestelijk OPEN HUIS Visie van politiechefs regio Noord- en Midden-Limburg gepresenteerd Werkgroep Kruisen en Kapellen heeft een zeer druk programma Oud-Venrayer promoveert Tempo Team ook in Venray 30 Jam- garage Strijbosch PEEL EN MAAS v PEEL EN MAAS Donderdag 10 mei - Pagina 7 Als de plannen van het kabinet voor een regionale politie doorgaan, wordt Noord- en Midden-Limburg (arrondissement Roermond) ver deeld in zeven zogenoemde wer keenheden. Door het samengaan van de in de gemeenten Meerlo- Wanssum, Bergen, Gennep en Mook opererende rijkspolitie èn de Venrayse gemeentepolitie, zal dan werkeenheid ontstaan van 109 politiemensen. De huidige poli tiesterkte is: Mook 8, Gennep 22, Bergen 16, Meerlo-Wanssum 9 en Venray 54 personen. Dit voorstel wordt gelanceerd in een nota van de vyf korpschefs en de distriktscommandant van de rijkspolitie. Als het kabinet de plannen, voor het samengaan van de ry'ks- en de gemeentepolitie, door politieke druk moet terugdraaien, dan zou den volgens de korpschefs de uit gangspunten van de nota toch moeten worden gebruikt om tot meer regionale samenwerking te komen. In de nota wordt tevens gepleit voor opheffing van de totale staf van de rijkspolitie in Herkenbosch, maar het personeel zal wel moeten worden herplaatst bij de zeven be oogde werkeenheden. Trouwens, om tot meer regionale samenwerking te komen hadden de Venrayse gemeentepolitie en de staf van de rijkspolitie van de groep Horst het vorig jaar al een studie gemaakt en dat in een rapport vast gelegd en aan de betrokken burge meesters voor advies toegezonden. De nieuwe plannen tot regionale sa menwerking hebben dat rapport en die studie (voorlopig?) in de ijskast Uitganspunt van de studie van de korpschefs is in ieder geval geweest, zo legde de Venrayse korpschef de heer Den Tsuling ons nadrukkelijk uit, dat er grotere werkeenheden ontstaan. Die grotere politie organisatie moet dicht by het pu bliek staan en 24 uur per dag be reikbaar zyn. Dat vordert wel meer politiemensen by de basis en meer poütiemensen op straat Dat er gekozen is voor samenwer king met de rykspolitie Mook, Gen nep, Bergen en Meerlo-Wanssum, vloeit voort uit de goede bereikbaar heid. De vaste oeververbinding Wanssum-Well maakt de onderlin ge afstand kort. Volgens de heer Den Teuling heb ben de korpschefs door die nota reeds willen aangeven hoe de re organisatie er uit moet zien. Juist door gebiedsgebonden eenheden kunnen aktiviteiten worden vast gesteld en uitgevoerd. Beleidsplan nen zullen dan samen met de dienstencommissies van het perso neel en de burgemeesters worden besproken. In dit plan is natuurlyk nog alle ruimte om veranderingen aan te brengen. De burgemeester van de grootste gemeente, in dit geval burge meester Van Graafeiland van Venlo, wordt korpsbeheerder met beperk te bevoegdheden. Slechts bepaalde taken zullen centraal worden gere geld, zoals de regionale criminele inlichtingendienst, het bureau voorkoming misdryven, de auto matisering en de vreemdelingen dienst. Een permanente observatie eenheid en een te formeren bystandsteam voor zware crimina liteit worden eveneens centraal ge regeld. De staf en de andere politiemen sen die met byzondere taken thans werkzaam zijn by het distrikt van de rykspolitie in HerkenbosGh, zul len verdeeld worden over de nu voorgestelde werkeenheden, zodat in de toekomst ook in de werkeen heid Venray meer politiemensen beschikbaar zyn dan nu het geval is. Ook kan het in de toekomst mo gelijk zyn dat in Venray werkzame politiemensen dienst zullen moe ten doen in een ander deel van de werkeenheid, dus in een andere ge meente. Er zal nog wel wat water door de Maas stromen eerdat deze plannen in uitvoering zijn gebracht. De streefdatum is 1993. Het wedstrydprogramma van Jumping Venray dat op zaterdag avond 19 mei vanaf 19.00 uur en op zondag 20 mei vanaf 11.00 uur wordt gehouden op de Grote Markt van Venray beloofd spannend en af wisselend te worden. Niet alleen voor de echte paardenliefhebbers, maar voor iedereen die van span nende wedstrijdsport houdt Ruim 55 kombinaties uit Limburg, Bra bant en Gelderland komen aan de start Daaronder ook de winnaars van de Grote Prijs van Venray van 1987 en 1988, Elbert VIaar uit Heel en Reinier van de Maas uit Venray. GROTE PRUS VAN VENRAY De 15 kombinaties die na het klassiek parcours van zaterdag 19 mei en het progressief parcours van zondag 20 mei het best geklasseerd staan mogen meedingen naar de Grote Pry's die op zondagmiddag wordt verreden. Inzet daarbij is de Nelissen Van Egteren/Nijssen Grani co-bokaal. Na deze beide parcoursen wordt een eindklassement opgemaakt, waarvan de 15 eerstgeplaatsten doorgaan naar de finale. In de finale worden twee man ches gesprongen, waarby per man che een ander parcours wordt gebouwd. Degenen die beide man ches foutloos rondkomen, maken in een barrage —waarby het erom gaat foutloos in de snelste tijd rond te komen— uit wie de Grote Prys van Venray wint. Jumping Venray bestaat in feite uit vyf wedstryden: het klassiek parcours waarbij wordt gestreden om de Vissers/Van Rattingen/ Kerstenprijs, het progressief par cours en de Grote Prys van Venray met de Nelissen Van Egteren/Nys- sen Granico-bokaal als inzet vor men een geheel. Daarnaast zfjn er nog twee boeiende springwedstrij- den. Op zaterdag het onderdeel 'Show Master of Venray' waaraan de 8 best geklasseerden van het klas siek springconcours mogen mee doen. Op zondag is er het spektakulaire onderdeel 'win or loose' om de Van Haren trofee. Daaraan mogen de nummers 16 tot en met 35 uit het eindklassement van het klassiek en progressief par cours meedoen, die niet kunnen stryden om de Grote Prys van Venray. MASTERS OF VENRAY Winnaar en Masters of Venray is die kombinatie die in de laatste van een serie van vyf ronden als laatste foutloos over alle 6 hindernissen springt. In de eerste ronde van deze wedstryd moet elke ruiter een hin dernis met 10 cm. verhogen. In de volgende ronde moet elke kombina tie minstens een, maar mag hy/zy maximaal 4 hindemissen verho gen. Niet alleen de betreffende kombinatie moet over deze ver hoogde hindemissen springen, maar ook de kombinaties die daar na komen. De kombinatie die het I Dat het (te) lang stil is geweest rond de Werkgroep Kruisen en Ka pellen, wil bepaald niet zeggen, dat er in de afgelopen maanden geen aktiviteiten zouden zijn ontwik keld. De stilte is mede het gevolg van het overlijden van de heer Jos van Hout, die regelmatig op pad ging om geld in te zamelen voor het werk van de veldkruisen en - kapellen en hiervan melding maak te in Peel en Maas. Doordat de werk groep (nog) geen opvolger voor hem heeft gevonden, is een belangrijke inkomstenbron voor de werkgroep verloren gegaan. Men hoopt echter, dat degenen, die de aktiviteiten van de werkgroep een warm hart toe dragen, het werk zullen blijven steunen, door het overmaken van een bydrage op het Rabobanknum- mer 15.39.42.878 of het gironum mer 64 16 61 ten name van de werkgroep Kruisen en Kapellen. ST. ODABEELDJE Momenteel krijgt de Werkgroep de voornaamste inkomsten uit de verkoop van het mooie St. Oda- beelcfje, dat te verkrijgen is bij de VW, boekhandel van den Munck- hof en fa. Coenen. De beeldjes zyn in dire uitvoeringen verkrijgbaar: bronskleurig 35,-). veelkleurig (f55,-) en sinds kort ook in houts- kleur 5,-). Men heeft een nieuwe collectie laten maken omdat de Werkgroep veronderstelt - en hoopt! - dat het St. Odabeeldje wel eens een gewild artikel voor de ko mende Moederdag zal kunnen zijn. AKTIVITEITEN Zoals bekend, heeft de Werkgroep Kruisen en Kapellen van aannemer Janssen en de Jong uit Horst een gift gekregen van ƒ1000,- bij gele genheid van het opleveren van het nieuwe fietspad langs de Beekweg In overleg met de kunstenaar zal de schelp van het heiligebeeld aan de Beekweg zodanig worden gewijzigd dat er geen water meer in blijft staan. Tevens zal bekeken worden of het monumentje een andere kleur kan krijgen. In overleg met en in samenwerking met de ge meente zal iets aan de beplanting worden gedaan. Aandacht wordt te vens geschonken aan de beplanting nabij de Antonius van Padua-kapel aan de Stationsweg, de kapel van Maria, Anna en Antonius en aan de Mariakapel te Leunen. Intussen wordt er ook gewerkt om een St. Joriskapel te realiseren in de nieuwe woonwijk in het voor malig Wit Desselke. Tenslotte wor den aktiviteiten uitgedacht ter viering van het tienjarig bestaan van de werkgroep in 1991. Gehoopt wordt, dat deze aktiviteiten ook wat geld kunnen opbrengen om het werk aan de kleine monumentjes van deyotie te kunnen voortzetten. laatst springt in een ronde heeft het dus veel moeilyker dan de kombi natie die het eerst aan de beurt is. Daarom wordt er voor elke ronde geloot om de startvolgorde. Voor el ke hindernis die verhoogd wordt stopt de organisatie 25,- in de pryzenpot Maar voor elke fout- sprong gaat er ook weer 25,- uit de pot. By het begin zit er een mini mum garantiebedrag van 300,-in de pot Maar dat bedrag kan behoor lijk oplopen door het telkens weer verhogen van de hindernissen. Daarom is dit onderdeel bijzonder spektakulair en zenuwslopend, zo wel voor de ruiters als voor de toe schouwers. WIN OR LOOSE Ook het 'win or loose' parcours is spannend en spektakulair. Vooral omdat het hier een echte alles of niets wedstryd betreft. Er staan hier 5 hindemissen opgesteld. Elke kombinatie kr\jgt vervolgens 1 mi nuut de tijd om zoveel mogelijk hindemissen te springen. Daarby mogen alle hindemissen van beide kanten worden genomen en ook va ker dan een keer worden gespron gen. Wordt or echter een keer fout gesprongen binnen die minuut dan is de hele opbrengst ook van de voorgaande goede sprongen verlo ren. Alle kombinaties die een mi nuutlang foutloos rond zijn gegaan krygen bovendien nog de kans om hun pryzengeld te verdubbelen. Daartoe moeten ze een joker sprin gen. Dat wil zeggen dat een van de hindemissen wordt verhoogd die ze vervolgens moeten bedwingen. Lukt het dan is er dubbele winst Lukt het niet dan is alles verloren. Ook dit onderdeel is adembene mend om naar te kijken. Door de opbouw van het program ma is er voor elke kombinatie en ook voor alle toeschouwers van het begin tot het eind steeds aktie en spanning. De springwedstryden worden afgewisseld met diverse de monstraties en optredens van ar tiesten,' o.a. Lori Spee en het M^joretten en Show Korps St Pe trus Banden. Er is een volleybal- wedstryd tussen Rooyse VK en een gerenommeerde tegenstander. En als klap op de vuurpyl zal op zon dagmiddag een Venrayse jongeman het opnemen tegen paard. Daarby gaat het erom wie van de beiden het hoogst kan springen. Een pontifica le openluchtmis opent het evene ment op zondagmorgen om 9.30 uur. WEER VERWARMINGSKETEL GESTOLEN Uit een vrydag gereedgekomen nieuwbouwwoning aan het Veen- mos te Ysselsteyn werd de centrale verwarmingsketel gestolen. Ook een koffiezetapparaat was door de inbrekers meegenomen. Tbegang was verkregen door forcering van de achterdeur. By een andere nieuwbouwwo ning in dezelfde straat is(zy n) de da- der(s) kennelyk in zyn of hun werk gestoord, want hier is het by een poging tot inbraak gebleven. Internationaal verbroederingsfeest in asielzoekerscentrum Het Roekenbosch In het asielzoekers opvangcen trum Het Roekenbosch in Blitters- wyck wordt zondag 13 mei een groot internationaal verbroede ringsfeest gehouden waaraan tien tallen muzikanten uit alle delen van de wereld zullen meedoen. Het is de bedoeling dat veel Noordlim burgers naar deze gebeurtenis ko men om op die manier mensen uit andere landen en van andere cultu ren te ontmoeten. Zoals bekend ver blijven in Het Roekenbosch ongeveer 600 asielzoekers uit 20 verschillende landen. Op het plein van Het Roeken bosch aan de Ooyenseweg te Blit- terswyck wordt dit openluchtfeest gehouden. By slecht weer vindt het plaats in de rekreatiezaal van het centrum. Het begint om 14.00 uur en eindigt omstreeks 16.30 uur. De toegang is voor iedereen en gratis. Er is ruime parkeergelegenheid. Om 14.00 uur wordt de openings handeling verricht. In zeven talen wordt in het kort aangegeven wat de opzet van dit verbroederingstref- fen is. Daarna is er non-stop mu ziek en zullen tussen de bedrijven door gedichten worden voorge dragen. De oud-Venraynaar drs. T.H.J.M. Gootzen van de Langstraat zal op maandag 14 mei a.s. promoveren tot doctor in de geneeskunde en tandheelkunde aan de Katholieke Universiteit te Nymegen. Drs. Goot zen is van januari 1986 tot januari 1990 als onderzoeker verbonden geweest aan het Laboratorium voor Medische Fysica en Biofysica van de medische faculteit in Nymegen. In nauwe samenwerking met de afdeling Klinische Neurofysilogie van het Nymeegse St. Radboudzie- kenhuis heeft drs. Gootzen in die ja ren onderzoek gedaan naar de fysica die ten grondslag ligt aan de elektrische signalen die bij kli nisch spier-onderzoek (electromyo- grafie) gemeten worden. Dit onderzoke is van groot belang voor het herkennen van tal van spier ziekten. Fysisch onderzoek levert hierin een belangrijke ondersteu ning voor een beter begrip van de gemeten signalen. De promotieplechtigheid vindt plaats in de grote aula van de Katho lieke Universiteit te Nijmegen aan de Comeniuslaan 2 en begint om 15.30 uur. Direkt aansluitend is daar om 16.30 uur een receptie waarbij iedereen in_de gelegenheid is om de nieuwe doctor en zij fami lie te feliciteren. Byna geruisloos heeft uitzendbu- ro Tempo Team begin april in Ven ray een nieuwe vestiging geopend. Geruisloos althans voor Jan Pu bliek. Naar de bedrijven toe hebben de medewerkers van dit nieuwe uit- zendburo wel degelyk aktie g& voerd. Tempo Team is het vyfdé uitzendburo in Venray. Tempo Team doet een poging om in Venray de arbeidsgemotiveerde mensen aan een goede baan te hel pen. Daarby wordt uitgegaan van de juiste man op de juiste plek. In de korte tyd hebben de medewer kers van Tempo Team kunnen constateren dat er in Venray en om geving banen genoeg zyn. Dat wil het uitzendburo dan ook wel aan iedereen laten weten. Daarom is het buro, gevestigd op Schoolstraat 2, a.s. zaterdag geopend van 10.00 tot 14.00 uur. Dan kunnen mensen, die door de week niet in staat zyn om langs te komen (scholieren, zy die al een baan hebben maar iets anders zoeken), eens by Tempo Team binnenlopen en kyken of er ook wat voor hen tussen zit Dit jaar is het 30 jaar geleden dat garage Strybosch zich in Venray vestigde. Eerst nog als landbouw- mechanisatiebedryf maar steeds meer en meer als autobedrijf. Zo werd in 1974 ook het dealerschap van Renault verworven. Garage Strybosch beroept zich erop al ja ren het goedkoopste tankstation van Venray te zijn. Sinds het begin van de Kennedy- mars, die dit jaar alweer voor de ze vende keer wordt gelopen, is garage Strybosch de hoofdsponsor van dit wandelgebeuren. Voor deze happe ning heeft garage Strybosch zelfs een auto ter beschikking gesteld, een, en waarschynlyk de enige Re nault 30 cabriolet in Nederland. Iter gelegenheid van het jubileum heeft garage Strybosch enige akties zoals occasions tegen meeneem- pryzen met kortingen tot 30%; een financieringsaktie waarby een 0% rentetarief wordt gehanteerd en er wordt een grandioze Renault-show gehouden. Volgende week zullen wy uitgebreider op het jubileum van deze garage ingaan. Op 1 april jl. was het 25 jaar gele den dat dhr. Ben Alders, in een by- gebouw aan de Patersstraat begon met de vervaardiging van binneiya- louzieën. Onder de naam Jalou- zieënfabriek Venray vervaardigde hy een produkt dat kwalitatief kon wedijveren met het bekende Luxaflex-merk. Het Venrayse pro dukt was alleen goedkoper en kon sneller geleverd worden. Omdat veel mensen dat in de gaten kregen moest dhr. Alders al binnen een jaar een personeelslid aantrekken. Deze deed de montage zodat hy zich zelf meer op de verkoop kon richten. UITBREIDINGEN Al snel werd het bygebouwtje te klein en moest er worden uitge breid. Ttegelykertyd met die uitbrei ding werd ook de vervaardiging van buitenzonweringen, zoals zonne schermen, ter hand genomen. Dhr. Alders ontwikkelde bovendien een buiteiyalouzie, die, door een goede materiaalkeuze, tegen weer en wind bestand was. Verder werd de verkoop van rol luiken in het leveringspakket opge nomen. Deze werden toen nog vanuit Duitsland, kant en klaar geïmporteerd. Om beter aan de langzaam groeiende vraag te kun nen voldoen werd ook hiervan de produktie in eigen hand genomen. Opnieuw moest de werkplaats ver bouwd worden, want de jalouzieën en de rolluiken, waarvan de uitvoe ringen en kleuren steeds talrijker werden, namen meer plaats in Na de energiecrisis, begin zeventi ger jaren, nam de verkoop, en dus de produktie van rolluiken een gro te vlucht en werd het pand aan de Patersstraat stilaan te klein. Als eer ste ondernemer kwam Vera, zoals het bedrijf inmiddels heette, 10 jaar geleden op het Industrieter rein De Hulst terecht. Dit terrein zit nu vol met bedryven maar Vera heeft hier jarenlang alleen vertoefd. KWALITEIT Momenteel kent Vera, naast de le vering aan particulieren, zo'n 150 vaste afnemers (vakhandelaren) van rolluiken. Zoon Tan Alders, die de leiding over vaders bedryf heeft overgenomen, dankt de goede naam van Vera, aan het feit dat het bedrijf steeds vasthield aan kwali teit, goede service en garantie. 'Ik merk steeds meer dat mensen naar kwaliteit vragen. Mensen die eerst een goedkope en kwalitatief minder produkt kochten, komen nu by ons'. Vader Ben en zoon Ton Alders voor het nieuwste paradepaardje van Verahet transparante rolluik dat inbmakbestendig is en winkelcen tra een prettiger aanzicht geeft TOEKOMST Volgens Tan Alders ligt er voor zyn bedryf een goede toekomst in het verschiet Vera gaat zich mo menteel ook toeleggen op de fabri- kage van grote fabrieksroldeuren. Het nieuwste paradepaartye onder de Vera-produkten is het transpa rante rolluik. Deze rulluiken zijn ideaal voor winkeletalages en bie den bovendien een optimale bevei liging. Dit rolluik heeft volgens Tbn Alders een goede toekomst In een aantal steden wordt nl„ by de aan schaf van zo'n rolluik, subsidie door de gemeente verstrekt In Den Haag is er zelfs sprake van een ver bod op metalen rolluiken. 'Het is een nieuwe markt die nog volop in ontwikkeling is. Op die plaatsen, waar we al zo'n rolluik hebben ge plaatst horen we niets dan positie ve geluiden'. OPEN DAG Om het 25-jarig jubileum luister by te zetten, houdt Vera a.s. zondag 13 mei, open dag. Tussen 12.00 en 18.00 uur kunt u kennis maken met het transparante rolluik en met alle andere Vera-produkten die beveiligen en/of de zon tegen hou den. De open dag zal muzikaal wor den opgeluisterd door een Tsjechische dansgroep en de Ven rayse volksdansgroep O pan ka. uw weekblad VERA VENRAY levert zonwering rolluikei .roldeuren en ho/ren VERA w :et dus wat het is een huis af te sluiten. Maar VI RA weet ook dat er momenten zijn waarop e je huis wagenwijd openzet. U BENt VAN HARTE UITGENODIGD OP ZONDAG/13 MEI TUSSEN 12g00 EN 18.00 UUR. Volksdansgroep OPANKA en de Tsjechische Muziek- en Dansgroep VALESKA MUSIKA EN PORTAS zorgen voor kleur en feestelijke klanken. En omdat het moederdag is geeft VERA de moeders en de kinderen een attentie.. VERA VENRAY B.V. DE HULST 19 TEL. 81486 HASJ-DEALER AANGEHOUDEN Vorige week hield de politie een 32-jarige Venrayer aan, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan ver koop van soft drugs. Bij huiszoe king trof de politie nog 200 gram marihuana aan, welke voor verkoop bestemd was. Dat spul werd in beslaggenomen 'en proces-verbaal opgemaakt De politie kwam ook te weten dat de man zich al enkele jaren had schuldig gemaakt aan de verkoop van soft drugs. Er is komen vast te staan dat hy iedere dag voor een be drag van 200 tot 300 gulden van dit spul verkocht Omdat hy van de Sociale Dienst een uitkering kreeg, is het onder zoek in handen gesteld van de So ciale recherche, omdat h(j de verdiensten van deze handel nooit aan Sociale Zaken heeft opgegeven. Hangende het onderzoek is de man in vryheid gesteld. VANDALEN STREEK Vandalen vonden het schynbaar leuk om bewegwyzeringsborden. welke ter hoogte van de Vredepeel geplaatst zyn en de omleidingsrou te van de Midden Peel weg tussen Rips en de Venrayse grens aange ven, om te draaien. In dit gebied on bekende automobilisten raakten daardoor uit de juiste koers. De po litie heeft na een klacht de borden weer op de juiste plaats gezet

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7