Start inzameling landbouwplastics Bestrijdingsmiddelen en landbouwplastic NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Bouwvergunning aangevraagd Gescheiden inzameling groente-, fruit- en tuinafval Bouwvergunning aangevraagd v ^\0 Inspraak: Inrichting winkelerven Venray PEEL EN MAAS Medelingen van Max Milieu Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Kollektekalender UC y 1 PEEL EN MAAS Donderdag 10 mei - Pagina lEL RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en in spraak .algemeen, dorps en wijkra den, culturele zaken, personeel, organisatie en informatica, interne dienstverlening, bouw zwem- en re creatiecentrum Vlakwater. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truljen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang. NOORD- en MIDDEN-LIMBURG (Aanpassing op onderdelen) De burgemeester van Ven ray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 4a, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat met ingang van 14 mei 1990, gedurende een maand, by de afdeling VROM in het gemeente huis alsmede in de Openbare Bi bliotheek te Venray, voor een ieder ter inzage ligt het door Provinciale Staten van Limburg op 16 februari 1990 vastgestelde Streekplan Noord- en Midden-Limburg (Aan passing op onderdelen). De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een carport aan de Dr. Poelsstraat 24 te Venray. tn.v. J.M.W.M. Verhoeven; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Langstraat 152 te Venray, tn.v. W. Dielissen; het plaatsen van een tuinhuis je aim de Eligiusweg 25 te Venray, tn.v. A.W.J.M. v.d. Lisdonk; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Castelostraat 28 te Casten- ray, tn.v. L.P.M. Drüggen De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 11 mei 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schrifteiyk by burgemeester en wethoudere wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche De gescheiden inzamelen van af val begint steeds meer vorm te kry- gen. De KCA-boxen zyn verspreid en in gebruik genomen. En nu gaan we starten met de gescheiden inzameling van landbouwplastics. Waarom dat nodig is behoeft eigen lijk geen nadere uitleg: van alle in Nederland verkocht land- en tuinbouw-plasticfolies (ca 35.000 ton per jaar!!!) komt tot nu toe maar heel weinig terecht by de recycling- industrie, die het gebruikte plastic weer deels kan omvormen tot nieu we bruikbare produkten, afhanke lijk van de samenstelling van het gebruikte materiaal. Het besef dat niet zomaar alles gestort of verbrand kan worden groeit gelukkig Ook bij de agra riërs, die zich heel goed bewust zijn van de milieu-eisen van deze tijd. Er wordt dan ook niet aan getwij feld, dat zy volop zullen meewerken aan de inzameling van landbouw plastics. Bij wijze van proef zullen de ge meenten Venray, Meerlo-Wanssum en Broekhuizen in 1990 samen met de diverse LLTB-vestigingen en de SaWeCo starten met de inzameling van landbouwplastics door middel van 2 inzamelrondes op een zestal lokaties. Voor de gemeente Venray bete kent dit, dat by de LLTB- vestigingen te Ysselsteyn, Mereelo en Leunen, en by de SaWeCo te Oir- lo containers worden geplaats waar leden en niet-leden van de LLTB en SaWeCo hun afgedankte landbouw plastics kunnen inleveren. De eerste inzamelronde vindt binnenkort plaats volgens on derstaand schema: - LLTB Ysselsteyn, donderdag 10 mei van 08.00 tot 12.00 uur; - LLTB Mereelo, donderdag 10 mei van 13.00 tot 17.00 uur; - LLTB Leunen, vrijdag 11 mei van 08.00 tot 12.00 uur; - SaWeCo Oirlo, vrijdag 11 mei van 13.00 tot 17.00 uur-, - Ook kan worden ingeleverd by de overslag van de gemeente Meerlo- Wanssum, en wel op zaterdag 12 mei van 10.00 tot 12.00 uur. De landbouwplastics worden slechts ingenomen onder de navol gende voorwaarden: - de folie dient een minimale dikte te hebben van 0,05 mm; - dunne transparante (aspergefolie) en geperforeerde folie kan niet worden geaksepteerd; - de folie dient veegschoon in han teerbare bundels of pakken van maximaal 20 kg te worden aan geboden. De volgende inhaalronde zal in het najaar van 1990 plaatsvinden. Het afvalstoffenbeleid van de pro vincie Limburg is gericht op beper king van de hoeveelheid afval en op bevordering van hergebruik van af val. deze laatste doelstelling kan on der meer bereikt worden door gescheiden inzameling en corn- postering van groente-, fruit- en tuinafval (GFT). Zoals reeds eerder bericht, heeft het gewest inmiddels in samenwer king met de Noordlimburgse land bouworganisaties en veilingen een stichting opgericht, die ten doel heeft de bouw van een compostfa- briek in Noord-Limburg te bevorde ren. Voornemen is deze fabriek medio 1991 in gebruik te kunnen stellen-. GFT-afval is. samen met tuinderij- afval en veilingdoordraai, de grondstof voor de compostfabriek. Teneinde tydig voldoende aanvoer van grondstoffen beschikbaar te hebben, heeft het gewestbestuur aan de gemeentebesturen verzocht op korte termijn te beginnen met de nodige voorbereiding voor de af zonderlijke inzameling van GFT- afval. Omdat het GFT-afval als grondstof voor compost vrij moet zijn van verontreinigingen, heeft het dagelijks bestuur van het ge west Noord-Limburg teven aan de gemeenten verzocht zorg te dragen voor de adequate afzonderlijke inza meling van klein chemisch afval (KCA). Om het proces van invoering en realisering van gescheiden inza meling van GFT en KCA optimaal te doen verlopen heeft het dagelyks bestuur van het gewest Noord- Limburg, aan de gemeentebesturen een weretruktuur voorgesteld. In deze struktuur draagt een geweste lijke Stuurgroep GFT-inzameling zorg voor de koördinatie en begelei ding van het hele proces; daarnaast wordt in iedere gemeente een bege leidingsgroep GFT/KCA-inzameling in het leven geroepen, die voor de Art 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelyke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): het bouwen van 6 woningen aan bp de Wieën te Venray, tn.v. Aannemersbedrijf M.J. Tteunissen bv, Lovinckplein 5 te Ysselsteyn; het gedeeltelyk verbouwen voormalige melkfabriek tot garage schowroom aan de Leunseweg, t.n.v. W.J.C. Janssen, Oude Heerweg 25 te Blitterewyck. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 11 mei 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. II.J.M. Defesche iegen gemeente een inzamelmodel uitkiest voorlichting aan de bevol king verzorgt en eventueel nagaat of de gescheiden inzameling kan worden uitgebreid met andere af- valcomponenten In een extra vergadering op 27 maart jl. hebben de portefeuille houders milieuzaken van de ge westgemeenten met dit voorstel ingestemd. De aantrekkelijkheid van een winkelcentrum wordt door nogal wat faktoren bepaald en beïnvloed. Een van deze faktoren is de openba re buitenruimte. Deze openbare buitenruimte kan op verschillende manieren worden ingericht en ge bruikt. Inrichting en gebruik bepa len de aantrkkelijkheid, de belevingswaarde van deze ruimte en hebben haar uitstraling van en naar de winkels. Voordat een gede tailleerde beschrijving van de ge wenste inrichting en gebruik wordt gemaakt is het nuttig eerst een ka der te scheppen, waarbinnen de taillering later kan worden uitgewerkt. Op deze wijze wordt voorkomen, dat veel werk wordt verzet aan uiteindelijk niet ge wenste uitwerkingen. Het college van Venray acht het van groot belang dat het winkelcen trum van Venray zich ontwikkelt tot een sterk winkel- en toeristisch centrum voor een zo breed moge- lyk publiek. In verband hiermee is het van belang dat de 'vertoefwaar- de' tijdens de winkeluren maar ook de gebruikswaarde van de winkel erven (het voetgangersgebied van het Venrayse winkelcentrum) bui ten deze uren groot is. Om dit te bereiken wil het college een beleid formuleren aan de hand waarvan op ontwikkelingen kan worden ingespeeld dan wel ontwik kelingen kunnen worden be vorderd. De nota 'Hoofdlijnen gebruik en inrichting winkelerven centrum Venray' is een eerste aanzet om het gewenste beleid vorm te geven. De nota is onlangs voor inspraak toe gezonden aan diverse organisaties in Venray. Organisaties waarvan hun belang bij de inrichting en ge bruik van het winkelcentrum bij het college bekend is. De inspraak- periode loopt tot 22 juni 1990. Eventuele reakties kunnen tot die datum gericht worden aan burge meester en wethouders van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. De nota ligt voor eenieder tydens kantooruren ter inzage op kamer 232 van het gemeentehuis (afd. openbare werken). Exemplarey van de nota zijn verkrijgbaar tegen een vergoeding van 5,- per nota. elke week nieuws Een van de meest verraderlijke plaatsen voor het gebruik van che mische middelen is de tuin. Die chemische middelen bestrijden weiliswaar onkruid en ongedierte, maar verdwijnen ook in twee heel verkeerde richtingen: naar de con sument van de groente en het fruit en in de bodem. Over het algemeen zien we het bescheiden gebruik er van niet als schadelijk. Zo zijn we al aan het gebruik van onkruid- en ongediertebestrijdingsmiddelen gewend. Maar wanneer er scheutig mee wordt omgesprongen komt er teveel van het spul op de verkeerde plaatsen terecht En daar kunnen we maar beter niet aan wennen, ook de gemeente probeert het ge bruik van bestrijdingsmiddelen tot een minimum te beperken. Bestrijdingsmiddelen Het beste middel tegen onkruid is nog altyd wieden. Daar valt weinig meer over te zeggen. Chemische middelen werken misschien snel ler en beter, maar het is al vaak ge zegd: wat gemakkelijk is, is daardoor niet ook nog goed. Algen op de stoep zijn heel lastig. Bij nat weer maken zij die immers gevaar lijk glad. maar met een beetje moei te is de aanslag ook zonder allerlei chemische agressie te verwijderen. Met heet water, een stevige bezem en dan flink schrobben. Ongedierte in de moestuin kan bestreden wor den door ieder jaar andere gewas sen te verbouwen. En door Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 27 april 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het uitbreiden van een wo ning aan de Allegrostraat 3 te Ven ray, tn.v. P.A.M. Wilmsen; het bouwen van een woning aan de Buitenhof 5 te Venray, tn.v. G.P.R.M. Janssen, Kiosk 43; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Hubertusstraat 9 te Ven ray, tn.v. C.J.G. v.d. Heuvel; het bouwen van een woning aan de Tatralaan 19 te Venray, tn.v. A.P. Mulders, Beukenlaan 5 te Ou denbosch; het bouwen van een wagen- loods aan de Pelgrimslaan 9a te Smakt, tn.v. L.P. Kersten; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Schutsboom 7 te Venray, tn.v. H.J.C. v. Waayenburg; het aanleggen van tennisba nen verlichting berging aan de Meester de Haanstraat te Leunen, t.n.v. Sportvereniging Leunen- Veulen-Heide p/a W. Voesten, Van Megenstraat 11; het uitbreiden van een machi- neloods aan de Heidseweg 56 te Heide, tn.v. Gebr. Janssen; het bouwen van een carport aan de Bosweg 7a te Venray, tn.v. G.W.M. Ehren-Driessen; het bouwen van een woning garage aan de Andeslaan 9 te Ven ray, tn.v. M.J.M. van Hinten, Vlier laan 186 te Oosterhout; het bouwen van een garage carport aan de Kogeldistel 40 te Venray, tn.v. EA.W.M. Franssen; het verbouwen van een ber ging bouwen schutting aan de Kleindorp 21 te Merselo, tn.v. W.G.M. Claessens; het uitbreiden van een cham- pignonkwekery aan de Puttenweg 80 te Ysselsteyn, tn.v. Maatschap Smits; het uitbreiden van een wo ning aan de Binnenhof 17 te Ven ray, tn.v. J.M.J. Lenssen, Julianasingel 3; het bouwen van een woning aan de Melchiorhof 23 te Venray, tn.v. Th.M. Campsteyn, Isabellahof 43; het bouwen van een woning aan de Tatralaan 16 te Venray, tn.v. H. van Kleef, Brouwerstraat 16 te Well; het bouwen van een garage bepaalde groentes als buren te ver bouwen. Goede buren zyn byvoor- beeld kool- en boonsoorten, rammenas of radijs en uien, aard appelen en maïs. Voor bestrijding van bladluizen is brandnetelgier heel geschikt. Zet brandnetels met wat groene zeep in een emmer on der water. Als het goedje stinkt is het klaar voor gebruik: verstuiven over de aangetaste planten. Wie meer wil weten over de tuinbouw waarin geen gebruik wordt ge maakt van bestrijdingsmiddelen, kan in de bibliotheek of boekhan del terecht. Er is in de loop van de jaren veel geschreven over milieu vriendelijke tuinbouw en tuinie ren. Voorlopig is het verstandig resten bestrijdingsmiddelen te be waren in de KCA-box. Landbouwplastic Wie graag zelf planten kweekt heeft ongetwijfeld het voordeel van plastic folie leren kennen. Als de plantjes nog kwetsbaar zijn biedt de folie bescherming en bovendien zorgt die voor een atmosfeer waarin ze voorspoedig kunnen groeien. Het nadeel van de folie is dat het niet organisch afbreekbaar is. En dat het dreigt zwerfvuil te worden. In de landbouw is het risiko duide lijk zichtbaar. Na een flinke storm hangen flarden plastic folie te wap peren in hagen en struiken. Om te voorkomen dat landbouwplastic in grote hoeveelheden in het milieu terecht komt, zal de gemeente Ven ray binnenkort een inzamelings- proef starten. Zy zal samen met de LLTB en SAWECO de boeren in de gelegenheid stellen hun overtollig landbouwplastic in te leveren by vestigingen van deze landbouw organisaties. De gemeente zorgt dan voor afvoer en verwerking. Per- ticulieren die plastic folie kwyt wil len, kunnen dat afgeven bij het depot van Openbare Werken aan de Acaciastraat. carport aan de Luzerne 2 te Venray, t.n.v. M.H. Zwanenberg; het bouwen van een garage aan de Luzerne 3 te Venray, t.n.v. M.J.J. Jenniskens. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een garage aan de Heidseweg 43 te Heide, t.n.v. R. Gielens; het bouwen van een garage aan de Heidseweg 41 te Heide, t.n.v. S.A.P. Gielens; het verbouwen van een woon huis aan de Sparrendreef 2 te Oostrum, tn.v. dhr. en mevr. V.d. Valk; het bouwen van een paar- destal aan de Merselosepas, t.n.v. A.A.F. Sijbers, Sanshofstraat 23 te Venray; het bouwen van een berging hobby-ruimte aan de Rosmolen- weg 3 te Oostrum, t.n.v. L.P.G.M. Direks.; het uitbreiden van een wo ning aan de Dakdekkerstraat 22 te Venray, tn.v. F.C.C. van den Heuvel; het verbouwen van een cafeta ria tot café aanbrengen nooduit gang aan de Hofstraat 2a te Veniay, tn.v. W.C.A. Moijaan-Lange, Isabel lahof 59; het uitbreiden van een ber ging aan de Kogeldistel 44 te Ven ray, tn.v. J.H. Kusters-, het bouwen van een serre aan de Coppelenberg 32 te Merselo, tn.v. HA. van der Zanden; het plaatsen van een wildvoe- derberging aan de Blakterweg te Oirlo, tn.v. P.J.L. Arts, Hoogrie- broekseweg 7; het bouwen van een woonhuis zwembad aan de Dril te Venray, tn.v. G.J.E. Vink, Churchillstraat 9; het bouwen van een garage aanbrengen berging aan de Maijo- lein 49 te Venray, tn.v. H.J.M. Geurts; het uitbreiden van een toilet- tengroep aan de Schouwburgplein 1 te Venray, tn.v. Bestuur Cultureel Centrum Venray. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 11 mei 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche 7 t/m 13 mei: Novib. 24 t/m 20 mei: Nederlands Astma Fonds. 21 t/m 27 mei: AVO Nederland. 28 mei t/m 10 juni: Nederlands Ro de Kruis. Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de betreffende kollekte gericht legiti matiebewijs kunnen vertonen. //S REEGEIT TEGEN AUTO Een, de Beekweg overstekende reegeit moest dat met de dood beko pen. Een 21-jarige Venrayse auto bestuurder kon de geit niet meer ontwijken. lly zit nu met behoorlij ke schade aan zijn auto. Het kada ver werd op de voorgeschreven wijze afgevoerd. RIOOLPUT IN BRAND De brandweer moest uitrukken voor een ongewone brand. Er was brand ontstaan in een verstopte rioolput, gelegen op het Gouden Leeuwterrein achter Albert Heyn. Hier waren olieresten door onver klaarbare oorzaak in brand geraakt, maar de brandweer wist deze brand te blussen. Ook hier was sprake van weinig schade. OVERLAST VAN SPUITEN Bij de politie werd melding ge maakt van stankoverlast in de buurt van de Molenhoek te Oirlo. Hier waren, zo bleek uit het onder zoek, in een timmerwerkplaats spuitwerkzaamheden gaande, die de stand veroorzaakten. De politie heeft het spuiten stopgelegd, in af wachting van het onderzoek naar de hinderwetvergunning. INSLUIPING Tijdens afwezigheid van de bewo ners is, door een garagedeur die niet afgesloten was, toegang verkre gen tot een woning aan de Tarantel- lastraat. De gehele woning bleek doorzocht te zyn. Uit een geldkistje in de slaapkamer van de ouders werd een geldbedrag meegenomen, terwyi ook uit de kinderslaapka mer geld werd vermist; in totaal een bedrag van 560,-. LOSLOPENDE SCHAPEN De politie kwam in aktie na een melding dat in de Wethouder Pub- benstraat in Merselo een aantal schapen over de weg liepen. Dat kan zelfs in Merselo gevaar voor de weggebruikers opleveren. Met be hulp van enkele bewoners konden de schapen in een weide worden ge dreven. Later kon de eigenaar zijn schapen terughalen. KLEDING VAN WASLIJN GESTOLEN Weer werd aangifte gedaan van diefstal van aan de waslyn te dro gen hangend wasgoed. Deze keer achter een woning aan de Burggraaf. ILLEGALE BUITENLANDER AANGEHOUDEN De politie hield in een Venrayse woning een Frans sprekende bui- tenlander aan, die niet in het bezit Ij was van identiteitspapieren. Hij I' wilde zijn nationaliteit niet bekend- maken. De man is ingesloten en zal r het land worden uitgezet, als zijn r laatste woon- of verblijfplaats is ko- i men vast te staan. DRONKEN OP HET TROTTOIR In de nacht van zaterdag op zondag werd op het trottoir in het centrum een 28-jarige Venrayer aangetroffen, die zyn roes daar wil de uitslapen. Hij werd door de poli tie opgepakt en thuis afgeleverd, met de mededeling dat proces verbaal inzake openbare dronken schap zal worden opgemaakt. j POLITIE WAS LANKMOEDIG In de vroege zondagmorgen, om-1 streeks half drie, werd een 18-jarige I Venrayse fietser tot tweemaal toe door de politie gesommeerd zijn rij wielverlichting aan te doen. Dat I bevel werd genegeerd. Op het Hen- I seniusplein werd de fietser toen I staande gehouden. De man was 1 daar niet mee eens. Hij zou een I klacht indienen tegen het optreden van de politie. De politiemannen gaven hem advies hoe hij dit moest doen, maar hy kreeg nu in ieder ge- val 'n proces-verbaal. BEJAARDE DAME LETTE NIET OP I Een 78-jarige fietsende dame let te, toen zij vanaf de Poststraat de Julianasingel in de richting van de Pr. Bernhardstraat wilde overste- ken, onvoldoende op het verkeer. Een autobestuurder kon de dame niet meer ontwijken. Zij werd aan gereden, kwam ten val en moest 1 met schouderletsel naar het zieken huis worden vervoerd en daar wor den opgenomen. DIEFSTAL UIT ELEKTROZAAK Bij het opmaken van de balans van een elektrozaak kwamen enke le diefstallen van audio-visuele ap paratuur aan het licht. Een televisie en enkele cassetterekorders bleken ontvreemd te zijn. Hoe de diefstal heeft plaatsgevonden kon niet wor den vastgesteld. GRANAAT GEVONDEN Tijdens landbouwwerkzaam- heden, op een akker aan de Lem- menweg kwam een nog op scherp staande handgranaat naar boven. Die vondst is in afwachting van de mannen van de EOD veilig gesteld. RUIT VERNIELD MOGELIJK POGING TOT INBRAAK Woensdag tussen 06.30 en 18.30 uur werd een ruit vernield van de toegangsdeur van de Vredeskerk, aan de Gen. Whistlerstraat Het is mogelijk, dat getracht is op die on gebruikelijke wijze, met andere mo tieven dan om te bidden, in de kerk te komen, maar dat de dader in zyn werk is gestoord. Hoe groot de scha de is kon niet worden mede gedeeld. TE KOOP champignonplanken diwjntSteqr Tel. 1)0852 TE KOOP ill-round surfplank nast en/twee zeilen^ karretje 350,-; Jongensfiets met vprenelling Broek 4 HoltheeiK Tel. 04782-658 TE KOOP <$olf 1.6LS '79 lpg, apk 4-'91 n\v. ban- denNf velgen, schokbpekers, rem- blokkenx+ cilinders i.z.g.st motQr 100% Langstraat 28 Venray Tel-.ö4190 TE KOOP Honda Accord Sedan 1986 rood met 100.000 km, le ei genaar apk. 3-1991 inruil mogelijk Tel. 04930-12331 ,TE KOOP Golf Diesel 4 E Tteh-04788^235^ TE KOOP SurfphpfirBic weinig gebrtnktHialve prijs Tel. 87103 KOOP jcirocco i.z.g.st bj. eind/82, np type, divNptfra's o.a. sportvelgen>.spor- tuitlaat, vr.pr. Tel. 04780-10749 of 87548 na 1730 u ■TE KOOP \ladder, vl. planken/ steigerplanken, be tonmolen, i kunststof ngket- Irinkbak- stalmatten, beton- rooster l4Ó x 32, Bernard motor, zeu- genkalènder, biggen- lampen, 2 ventilatoren \hoge- drukreiniger/stofzui- gei/, konijnenhok 50 114 krachtkabel\ nssumseweg 19 itrum 04784-1367 X TE KOOP raitsubishi Galant G^bj.79/huiL lpg.XDe aüto is in v Reel in zeer Vr.prys W- H. v,a. Munckhof e Beek 11 Pfenray "tel. 04789-2183 lL

Peel en Maas | 1990 | | pagina 14