Bomem Jeu de Boules Club J.B.C. Venray 80 Tennisclub Venray Biljarten Handboogsport Distrikt XI Venray-Horst eo H.S.V. de Roerdomp Red Stars Spio Volleybal toernooi Sportivo Jumpers 76 Bedrijfsvolley- balkompetitie Rank Xerox Voliere vereniging Vogelvriend Drumbandleden 'Vriendenkring' Overloon naar Doetinchem F.N.V. info-team Kampioen in de schietsport Schuttersgilde St Anna Sjoelclub de Schuivers Hardlopen bij AV Venray Regio Schutterij 't Zandakker Gilde St Jan Venray Oud Indië gangers Darts Jong Nederland ÜJ PEEL EN MAAS Donderdag 10 mei - Pagina 13 DE AKTIEVE SPORT VOOR IEDEREEN BOWLING BOND VENRAY Uitslagen le klasse: Taxi Stoks-Treffers 2-2 Hit «Sc Miss-Franssen 4-0 Pinhunters-Sigma's 0-4 SVCB Swaghoven-Magic Line 3-1 Uitslagen 2e klasse: Golden Wonder-Strikers 3-1 Scores-Altyd Raak 2-2 Red Arrows-Oud Meerlo 3-1 Club Up-BLS Close Ene. 1-3 De laatste maand hebben we elke week een nieuwe koploper in de le klasse. Ook deze week was het weer zo ver. In een spannende stryd ver sloegen de Sigma's koploper de Pinhunters. In de le en 2e game waren het slechts zeer kleine ver schillen: 920-906 en 073-963. In de 3e game was het verschil 'iets' rui mer, 916-878. Het waren in aale drie de games de Sigma's die aan het langste eind trokken. De Re turns die op punt stonden kon den bij een overwinning de le plaats pakken. De Treffers wensten hieraan niet mee te werken. Met heel veel moeite wisten de Returns een gelijkspel te bewerkstelligen. Hierdoor kwamen de Returns en de Sigma's op gelyke hoogte. De Sigma's veroverden de le plaats op grond van hun hogere pinfall. Met het degradatie-spook in de rug speelde SVCB een sterke party te gen Magic Line. Na een gewonnen le game volgde een kortstondige terugval in de 2e game maar in de 3e game werd het karwei afge maakt en de 3-1 winst binnenge haald. SVCB scoorde meet 3000 precies ook de hoogste teamscore. De hoogste serie en game werden gescoord door Math Offermans met 589 en 264!!! In de 2e klasse kwam koploper Altijd Raak niet verder dan een 2-2 gelijkspel tegen de Scores. Het was een spannende wedstrijd met heel kleine verschillen. De le game was met 904-900 voor de Scores, de 2e ging met 990-962 naar Altyd Raak. In de 3e game waren het weer de Scores met 901-895. De totaalscore was door het verschil in de 2e game voor de koploepers (2785-2767). De nrs. 2 en 3 waren niet bij machte om te profiteren van de halve misstap van de koplopers. Close Encounters ging met 3-1 onderuit tegen Club Up na een goed begin. De Stikers overkwam hetzelfde te gen Golden Wonder. Altyd Raak kan volgende week het kampioen schap binnenhalen door geen pun ten te verspelen ten opzichte van Close en de Stikers. De hoogste se rie werd gescoord door Geert Reys met 512. De hoogste game was met 206 voor Dorothé Mihoglu. Als team presteerde Club Up het beste met 2802. I JEUGD Op het programma van de inter ne jeugdkompetitie stonden de matches tussen de Lucky Strikers en de Pinbombers en tussen de La dy en Magic Strikers. De Pinbom bers, vooraf al favoriet, lieten niets heel van de Lucky's, die gespeend van elk geluk en met een zeer naar zijn vorm zoekende Dave Tyssen een verschrikkelijk pak op hun kregen. De gamescores loger er dan ook niet om: 784-711 en 725-677. Omdat ook de totaalscore duidelyk in het voordeel van de Pinbombers was, werd een zege met de maxima le score bereikt en versterkten zy hun leidende positie. De Magic Strikers, gehandicapt door de afwezigheid van een licht geblesseerde Harold Michiels en de Ladies maakten er een echte wed stryd van. De le game ging met een verschil van 10 pins naar de jonge dames, die Sandra Spee haar per- soonlyk rekord zagen verbeteren tot 40 scratch; de 2e game was voor de Magics, die met 7 pins verschil net aan het langste eind trokken. De overwinning ging uiteindelyk haar de Lady Strikers, die in de to taalscore net 3 pins overhielden. Uitslag dus 1-2. De hoogste totaal score incl. handicap was voor Pa scal Comelissen met 419 voor Sandra Spee met 413 pins. De stand na 14 ronden: 1. Pinbombers 24 2. Lady Strikers 22 3. Magic Strikers 19 4. Lucky Strikers 19 HAROLD MICHIELS VIERDE IN ANTWERPEN Tydens het internationale jeugd- bowlingtoemooi dat van 4 tot en met 6 mei plaatsvond in Antwer pen heeft Harold Michiels van de Bowling Bond Venray weer een uit stekende prestatie neergezet. Reeds in de voorronden bleek Ha rold in goede vorm te zyn. Via een serie van 149, 169, 187 en 226 plaatste hy zich als 7e in de finale. In deze finale knokte Harol zich via drie schitterende games (192, 201 en 204) naar een zeer verdienstelij ke 4e plaats in dit zeer sterk bezette jeugdtoeraooi. EEF MERKESTEIN NEDERLANDS MILITAIR BOWLING KAMPIOEN Tydens de Nederlandse kampi oenschappen bowling voor militai ren, welke de vorige week in Arnhem werden gespeeld, heeft Venraynaar Eef Merkestein, lid van de Bowling Bond Venray, de titel veroverd in de B-klasse (spelers met een bowlinggemiddelde tot 170 pins). Eef realiseerde over het hele toernooi een gemiddelde van ruim 175 pins. Enorm sukses Venray se bowl(st)ers in 9e Orai\je Toernooi Verdeeld over zaterdag en zondag namer er in 9 series 142 bowl(st)ers deel aan dit jaarlyks terugkerende evenement. Er werden 43 games van boven de 200 gegooid, waarvan de hoogste 247. Opmerkelijk was, dat de tussenstand oj) zaterdag avond min of meer niet meer ver anderde tot aan de finale. Tussenstand na de voorrondes: 1. Firmin Apers 1092; 2. Karin v.d. Sluis 1089; 3. Henk v.d. Anker 1084; 4. Math v. Dyck 1070; 5. Ton Thielen 1069. Dit resulteerde in 10 finale plaatsen voor Venray by de laatste 16 spelers. In deze finale ging de hoofdprys weliswaar verloren, maar de eindstand mocht er zyn: 1. D. Chion 1805; 2. F. Apers (Ven ray) 1695; 3. M. v. Dyck (Venray) 1694; 4. M. Arts 1691; 5. H. v.d. An kers (Venray) 1684; 6. B. Stoks (Venray) 1675; 7. R. v. Ewyck (Ven ray) 1661; 8. F. v.d. Voor 1653; 9. K. v.d. Sluis (Venray) 1639; 10. T. Thie len (Venray) 1631; 11. R. Janssen (Venray) 1616; 12. C. Klos 1612; 13. D. Mihoglu (Venray) 1582; 14. H. Michiels (Venray) 1574; 15. A. Pau- lusse 1556; 16. J. Limpens 1546. By de dames werd de hoogste ga me gegooid door Karin v.d. Sluis, 226. Bij de heren was dat H. Grot- hauzen met 247. Dit mooie resultaat van Venrayse kant is dan ook een flinke stimu lans voor het jubileum dat dit toer nooi volgend jaar zal vieren. BEDRUFBOWLING KOMPETITIE Verrassingen in promotie datie ronde: Bowling Rest-Nelissen van E. 4-0 A.M.S.-H. Clephas b.v. 1-3 Ford van Haren 2-Nestle 2 2-3 na verlenging Ford van Haren 3-Rabo Leunen 0-4 De promotie degradatiecompeti tie heeft voor het eerst in de ge schiedenis van de Venrayse bedrijfs kompetitie enkele zeer verrassende resultaten opgeleverd. Uitzonde ring was de strijd om de eerste klas se waar bowling restaurant Venray het op promotie beluste Nelissen van Egteren zonder al te veel moei te van zich af kon houden. H. Clep has zag zijn sterke seizoen in de derde klasse bekroond met promo tie naar de tweede klasse ten koste van het zich fel verwerende AMS. Maar deze avond was er tegen de goed geoliede Clephas machine (met topprestaties van Gracye Wilms en A. Meyer 201 game) geen kruid gewassen. Byzonder span nend ging het er aan toe tussen Ford van Haren 2 en Nestle 2. In de eerste game was Ford van Haren 2 jammer genoeg niet kompleet waardoor deze game met 586 tegen 598 verloren ging. Een veschil van slechts 12 pins die de in de tweede, game wel meespelende H. Bonants op zyn sloffen zou overbrugd heb ben. Nu werd het in de reguliere speeltijd 2-2. Hierdoor werd een verlenging noodzakelyk Toon van de Wijst schoffelde met vier strikes alle illusies van Ford van Haren 2 onderuit en bezorgde mede daar door zyn team de promotie naar de derde klasse. De stryd tussen Ford van Haren 3 en Rabobank Leunen om een plaats in de vierde klasse werd door de Rabobank Leunen met twee vingers in de neus gewon- ne. Alleen in de eerste game kon den de Ford fanaten het tempo nog volgen 606 tegen 607. In de tweede en derde game gooiden Wiel Pee tere en Theo Driessen alle bowling registers open. Het is duidelyk wat dat betekent. 0-4 en promotie voor Rabo bank Leunen. Triplettenkompetitie nationaal Zondag jl. vond te Asten by 't Lo ver een voorronde plaats van de na tionale triplettenkompetitie klasse C. Triplet Eef/Marian Zeelen en Frits v.d. Berg kwam ongeschonden uit de stryd door alle 5 de wedstry- den te winnen. Lou Leendera/Nan- ny Vroenhoven/Rick Beerkens speelden zeer verdienstelyk door 3 wedstryden te winnen. A.s. zaterdag 12 mei doubletten- toernooi in Venray. Het is een voor- selektie van de doubletten-club- kompetitie. Aanwezig zyn op het terrein aan de Kempweg in Vlakwa ter om 10.30 uur. AUen veel sukses. Uitslagen: 4kl sA: Helden 3-Venray 1 2-3 3kl sB: Venray 1-Maasbree 1 3-2 4kl sB: Rodhe 2-Venray 2 2-3 Venray 4-VTC 3 1-4 lid hA: Maasniel 1-Venray 1 1-5 2kl hA: Venray 2-Blerick 1 6-0 4kl hA: Venray 3-Ittervoort 2 6-0 4kl hB: Venray 1-Lottum 2 3-3 Tegelen 3-Venray 2 3-3 5kl hB: Venray 3-lbgelen 4 2-4 Venray 4-Helden 5 0-6 Gem. 5kl: Tbpspin 1-Venray 8-0 Gem35 2kl: Gemert-Venray 1-4 H 6kl: Venray 1-Helvoirt 1 2-4 H 7kl: RS Deume-Venray 2 1-5 Venray 3-Set'77 2 2-4 3kl d: Ace 1-Venray 2 6-0 5kl d: Venray 3-Ace 3 3-3 Venray 4-Apollo 4 5-1 6kl d: Lottum 3-Venray 5 5-1 2kl d40+: Herkenb. 1-Venray 1 3-1 4kl d40 Venray 2-Bosdael 1 2-2 5kl d40+: Venray 3-Pöelder 2 1-3 D.O.S. Toernooi A.s. donderdag vrydag en zater dag (10, 11 en 12 mei) organiseren wy de finalewedstrijden van de 2e klasse persoonlijke kampioen schappen. H. Cleven is een van de deelnemers. Hem wensen wy alle sukses toe. Cl ubkampioenschappen A.s. maandag 14 mei zyn de fina lewedstrijden van de clubkampi oenschappen. Dit kunnen we beschouwen als het sluitstuk van het seizoen 1989/1990 voor onze vereniging Een goede opkomst mag dus verwacht worden. Voor de finalewedstrijden hebben zich geplaatst: 1. L. Siebers; 2. B. Suilen; 3. H. Cleven; 4. A. v. Gerven. De eerste ronde die gespeeld wordt is: B. Suilen-A. v. Gerven le party; H. Cleven-L. Siebers 2e party. Gewestelijke finale Cl-klasse Op zondag 13 mei wordt in Veld hoven de gewestelijke finale gespeeld van de Cl-klasse van de KNBB. Ons Cl-team is een van de vier deelnemers. Naast ons team spelen daar dan ook de kampioe nen van afd. Maastricht, Zuid- Limburg en Oost-Brabant. Voor diegenen die belangstelling hebben om daar aanwezig te zijn is het goed te weten waar een en an der zich afspeelt: Biljartcentrum La Carambole, Oortlaan 156, Veldho ven. De winnaar speelt op 10 juni de nationale finale in Amersfoort. Veel sukses is toegewenst aan ons team bestaande uit L. Siebers, W. Vermeulen en H. Cleven. V.RB. In het afgelopen weekend zyn de finalewedstrijden gespeeld van de 3e klasse van de persoonlijke kam pioenschappen. Het is by HGL een spannende stryd geworden. Liefst 3 spelers eindigden met 10 match- punten op de eerste plaatsen. Op grond van het percentage was het R Vollenberg van VOP die de eerste plaats behaalde. Een 2e plaats was weggelegd voor P. Koo nings van BCY terwijl H. Robben van HGL als 3e eindigde. V.O.P. Uitslagen bandstoten: DOS-VOP 1 7-0 Maasbree-VOP 2 2-5 P. VoUeberg kampioen 2e klas VBB Het afgelopen weekend werd door HGL de finale 2e klas VBB georga niseerd. Als 3e reserve werd Pierre alsnog aan de finalisten toegevoegd. Na 5 ronden stond Pierre ongesla gen aan de leiding Ondanks dat hy zaterdag beide partyen verloor werd hy toch zeer verrassend kam pioen. Pierre speelde 3.63 gemid deld, zijn hoogste serie was 26 en behaalde 10 matchpunten. R. Direcks in nationale finale Met zijn gespeelde algemeen ge middelde van 6.18 heeft René zich als 4e weten te plaatsen voor de na tionale finale bandstoten klein le klasse. Deze finale wordt door b.v. de Carambole georganiseerd in dorpshuis de Uytkyk in St Maar tensbrug van 25 t/m 27 mei a.s. Zondag jl. toog een selektie van jeugdschuttere uit distrikt XI naar Mierlo om op de banen van Prins Bernard deel te nemen aan de ver schieting van het vyf distrikten- toemooi. Dit toernooi wordt jaarlyks verschoten door jeugd schuttere uit Venray, Horst, Venlo, Deurne, Helmond en Eindhoven. Door enkele afmeldingen kon dis trikt XI niet het sterkste team op stellen maar ondanks dat werd er toch goed gepresteerd, na elk 25 pijlen geschoten te hebben werden de punten geteld en bleek dat dis trikt XI nog een 3e plaats had weten te behalen met 1193 punten. Dis trikt 8 Eindhoven eo wist beslag te leggen op de le plaats mei de daar- by behorende wisseltrofee, dit met 1305 punten. De volgende schutters vormden het team van distrikt XI: L. v. Hoof, Ons Genoegen Ysselsteyn 177p; J. Mandere. Ons Genoegen. Ysselsteyn 177p; J. v. W(jlic, Ons Genoegen Ys selsteyn 209p; P. Jacobs, Ons Ge noegen America 207p; P. Wefjs, Ons Genoegen America 163p. res; J. Bos, Uitspanning Griendtsveen 200p; Het koppen J. Weys/B. v.d. Berken behaalde tydens de koppel- wedstryd van Grubbenvorst een goede klassering. Tydens de 5 dorpen van Oostrum behaalde A. Sanders de 8e plaats. Zaterdag a.s. koppel wedstryd van Afferden. Opgeven tot donderdag avond 19.30 uur by H. v.d. Heuvel, tel. 04780-86569. Condag a.s. is er geen wedstryd i.v.m. moederdag. Diegene die wil deelnemen aan de selekties voor de NK kan zich hiervoor eveneens opgeven by bo vengenoemde. Voor uw vergunningen kunt u te recht bij H. vxl. Heuvel, Langeweg 38. Venray en V. Grootels Hen gelsport, Stationsweg. Tegeltoe ni ooi Op de open Ttegelse kampioen schappen die het afgelopen week end gespeeld werden, behaalden Red Starsspelere de nodige ere prijzen. Jeugd: Yvette van Etten, le pupil len C; Simone Verheyen, 2e pupil len C; Susanne Zegere, le jeugd 4; Peter Frey, 2e aspiranten C; Maryn v.d. Ruyt, le junioren C, le jeugd 2; Patrick S wie re, le junioren A/B; Pa trick Swiers/Maryn v.d. Ruyt, le dubbel junioren; Simone Verheyen/ Susanne Zegere, 2e dubbel pu pillen. Senioren: Ronald Bogaard, le he ren A/B, 2e dubben A/B; Maarten Stienstra, le heren D. Door de goede resultaten van met name de jeugd sleepte Red Stars de verenigingsprys in de wacht Kampioenschap Het herenteam kan zaterdag a.s. het kampioenschap in de tweede divisie behalen. Er zdl echter wel van het Zaan se ZTTC gewonnen moeten worden. Uiteraard zal de steun van het publiek er toe bydra- gen dat de benodigde punten ver gaard worden, aanvang 17.00 uur in het tafeltenniscentrum. Uitslagen van de basisscholen kampioenschappen Groep 3, 4 en 5: 1. Ralp Kessels (Mariaschool Oostrum); 2. Martyn Dehing (De Hommel); 3. Wouter v.d. Hoek (Foekepot); 4. Joep Vaessen (Mariaschool Oostrum). Groep 6: 1. Hans Wetly (de Kemp); 2. Tom Coenen (Foekepot); 3. Martyn Thuyls (Coninxhof); 4. Lob- ke Wismans (Petrus Banden). Groep 7: 1. Frankie Francis (Foe kepot); 2. Paul Rutten (De Kemp); 3. Daan Janssen (De Hommel); 4. Vin cent Buwalde (De Hommel). Groep 8: 1. Dolf Drabbels (Petrus Banden); 2. Marouane Guachatie (de Hommel); 3. Roy Willems (Mari aschool Oostrum); 4. Björn Winnen (De Hommel). A-klasse (Red Stars leden): 1. Su san Zegere (Foekepot); 2. Bob v.d. Ruyt (De Keg); 3. Noud v.d. Locht (De Keg); 4. Rick-Jan van Bree (De Bongerd). Beste school: 1. Foekepot, 33 p; 2. Mariaschool Oostrum, 20p; 3. De Hommel, 15p; 4. De Kemp, lOp. Diversen De kollekte was wederom een groot sukses. Ondanks het warme weer was de medewerking van de leden geweldig. Na Danielle Poels is ook Ro nald Bogaard geselekteerd voor de interland v.n. NKS in Laval (Frankryk). Er wordt gefluisterd dat het damesteam voor het komend sei zoen een sterke speelster heeft gestrikt Nadere bijzonderheden volgen. WEDSTRUDZWEMMEN Zondag 13 mei: laatste kompeti- tiewedstryd in Bergen; aanvang 14.00 uur, vertrek vanaf Spiohuis 13.00 uur. Zwemmers: Monica, Cindy, Su sanne, Peggy, Maaike, Nicole, Nicole Tr., Marioes, Tamara, Judith, Heidy, Suzanne, Mieke, Hanneke L., Marie ke, Patrick, Marwin, Remco, Ben Fr., Ronald, Björn, Roy, Kay, Dirk, Dong Yum, Marcel. Vervoer: fam. Peetere, Zandber gen, Jakobs, Kateman, Volleberg, Reyndere. Officials: Kateman, Reyndere, Houwen, J. de Bruin. Veel sukses. KUN8TZWEMMEN Proficiat - Proficiat - Proficiat Zondag 6 mei was Spio weer zeer suksesvol tydens de Limburgse kunstzwemkampioenschappen. Maar haar solo behaalde Natasja Schuurmans met 48.84p een 3e plaats; by de duetten haalden Ma- non Clarke en Josien Gieles met 45p een 2e plaats; bij de groepen onder 12 jaart behaalden Miriam Lindera, Kireten van Tbngeren, Ni cole v.d. Broek, Hanneke Veretap pen, Marly Janssen, Cindy Fhsotte, Lianne Vermeeren en Wieteke Ver meulen met 41.98 een 3e plaats. In de kategorie groepen onder 17 jaar behaalden Marieke Emonts, Manon Clarke, Josien Gieles, Mi chelle Clarke, Ingrid Franssen, Wendy Hendrix en Inge Kappel met 44.62 een 2e plaats. In de kategorie Senioren ook een 2e plaats met 44.80p voor: Natasja Schuurmans, Sandra Vogelzangs, Trudy v.d. Haghen, Harriet Flinsen- berg, Anette Custera, Anke Rutten, Monica Clephas en Harriët Jans sen. Een resultaat op Limburgs ni veau waar we heel trots op zyn. Meisjes en trainsters van harte pro ficiat! Zaterdag a.s. testen we voor de di ploma's F, E en D, die we 10 juni gaan zwemmen. Zorg datje er bent! Zaterdat is ook de laatste dag om je op te geven voor het Zomerkamp op 19 en 20 mei. De 15,- graag ge- lykb etalen aan Tiny. Zaterdag 19 mei geen zwem- taining! WATERPOLO Trainingen: Heren: vrydag 11 mei 21.15 uur; dinsdag 15 mei 22.15 uur. Dames: zondag 13 mei 10.00 uur; woensdag 16 mei 19.15 uur. Aspiranten: zondag 13 mei 12.00 uur. Ik Polo: zondag 13 mei 11.00 uur. Zoals reeds bekend is, zal op he melvaartsdag. donderdag 24 mei het sportivo buiten vollebaltoer- nooi plaatsvinden. Jaarlyks nemen veel teams deel aan het toernooi, zo wel in de gezelligheids- als in de re creantenklasse. Vooral voor de gezelligheidsklasse zyn al veel aan meldingen binnen. Opgave is ech ter nog steeds mogelijk. De teams in de gezelligheidsklasse zyn voor namelijk gelegenheidsteams be staande uit 6 a 7 spelers minimaal 2 dames in het veld. Mocht U nog geen formulier in uw bezit hebben, bel of schrijf Carin Coppis, Achter de Linde 38 5825 CK Overloon. tele foon 04788-1711 na zes uur. Denk aan de jaarvergadering op maandag 14 mei a.s. om 1930 uur in de Wissel. Belangrijkste agendapunten zijn: Bestuursverkiezing, contributie, te- samenstelling voor het nieuwe sei zoen, trainingstijden, parkeerwacht Mereelo. Komt alle maal, ook oudere zyn van harte welkom. Willen alle teams die zich inge schreven hebben voor een toer nooi, zelf goed in de gaten houden wanneer ze er naar toe moeten. 19 mei is ons eigen toernooi. Zie aan- plakbiijetten en het clubblad. De kompetitiewedstrijden zijn weer achter de rug dit seizoen. Wij hopen dat iedereen op een leuke manier heeft kunnen volleyen. De uitslag is dan ook als volgt: A-klasse: 1. de Volle Maan ('t Vat) 19 2. VC Knudde 13 3. VC Smash 11 4. Bergerheide 8 5. 't Ankertje 7 6. Bonte Koe 0 B- klasse: 1. VC de Kneus 19 2. DPS 15 3. Duivenbos 9 4. Jumbo 7 5. Maashegge 4 6. 0«Sfi0 gem. Venray 2 Wy hopen jullie weer te zien op 19 mei a.s. op het afsluitingstoemooi en de feestavond. Jos, Willem en Edith. Voliere vereniging de vogelvriend nodigt U uit voor het bijwonen van haar ledenvergadering welke ge houden zal worden op dinsdag 15 mei a.s. in zaal de Volle Maan, Mer- seloseweg 36 te Venray, aanvang 20.00 uur. Agenda-. Opening notulen Inge komen stukken Verslag regio ver gadering Verslag districts vergadering opgave enten vogels Medelingen Pauze opgave ring- bestelling rondvraag sluiting. Af melden by J. Verbakei tel. 10575. 4 Leden van fanfare 'Vriendenk ring' uit Overloon zijn uitgenodigd om deel te nemen aan de kampi oenswedstrijden voor solisten te Doetinchem zondag 13 mei a.s. De afvaardiging is het resultaat van prima prestaties eerder dit jaar op solistenconcoureen te Reek en Vught voor de Bossche Bond. De le den komen uit in de 2e divisie en de ere-divisie, en wy zyn benieuwd of een kampioenswimpel mee naar Overloon kim worden gebracht Elke 2e en 4e donderdag van de maand heeft het FNV infoteam spreekuur in wijkcentrum de Ki osk in het Brukske Venray van 19.00-20.00 uur. Het FNV info team werkt conform de door het FNV op gestelde regels. Wat doet het FNV infoteam voor U a. eenvoudige formulieren worden ingevuld; b. het veretrekkeh van voorlich ting. advies en informatie; c. belastingformulieren ingevuld worden na afspraak (tel. 89043); d. verwyzen naar bv. eigen vakbonc) of andere instanties. Het info-team is er voor alle FNV leden. Vriendelijk verzoek om een bewijs van lidmaatschap mede te brengen b.v. wikkel bondsblad, af schrijving contributie bank. giro. Vanwege Hemelvaartsdag op 24 mei wordt die zittingsavond verplaatst naar 31 mei. Al voorf 45.-per dag even er tussenuit knijpen in je eigen Huur-Opel. Waar u ook heen wilt, Happy-Rent wijst u de weg. In zo n comfortabele luxe Huur-Opel. Het openbaar vervoer is duurder, kijkt u maar. Happy Rent Per dag Per w§ek Corsa f 45,- f 287,- Kadett f53,- f340,- Ascona f 62.- f395,- Vraag onze volledige tariefiijst aan. Reserveer tijdig. Prijzen zijn exclusief 18,5% BTW en inclusief all-nsks verzekering en 200 km vrij per dag Atebe Garage bv Venray Oude Oostrumseweg 4, 5802 CC Venray Tel. 04780 - 8 62 00 In het voorbye weekende werden te Grubbenvoret de Districtskampi oenschappen historische wapens (geweren) op de 50 meter afstanden georganiseerd. Deze kampioen schappen vonden plaats onder auspiciën van de Koninklijke Ne derlandse schuttere Associatie en golden voor de provincies Limburg en Noord Brabant Hieraan namen ook twee van onze plaatsgenoten deel te weten Wim Hoeijmakers en Johan Peters beide met uitzonder lijk goede resultaten. Wim Hoeymakere schoot o.a. in de discipline Vetterli, percussie vrij geweer. Hij bereikte hier een eenza me hoogte, door niet minder dan 98 van de 100 punten te scoren. Tweede met 91 punten op hetzelfde onderdeel werd Johan Peters. Deze scores krijgen nog extra relief van wege het feit dat voornoemde resul taten de hoogste waren die op beide dagen over alle onderdelen in het totaal werden geschoten. Wim mag zich dus terecht onbetwiste kampi oen noemen van deze districts- wedstryden met Johan als goede tweede. Beide schuttere zijn lid van de Horster schietvereniging Davy Crockett en maken als zodanig te vens deel uit van het nationaal se- lektieteam voor de wereldkampioenschappen. In ver band met het 100-jarig bestaan van voornoemde associatie valt Neder land dit jaar in augustus de eer te beurt deze wereldkampioenschap pen te mogen organiseren. Bij stralend weer hebben wy za terdag 5 mei jl. onze Statiedag (Ko- •ningschieten) gehouden. Omdat burgemeester Defesehe verhinderd was. was het ons erelid J. Jansen die de opening verrichtte met een welgemikt schot Na een lange en spannende strijd was het Rob Kromhout v.d. Meer die met het 358e schot de vogel naar beneden wist te halen. Hiermee werd Rob koning voor de periode van een jaar. Nadat hij de felicitaties in ontvangst had genomen werd hem het Koningszilver omgehan gen en moest hij de eed van trouw afleggen aan het gilde St. Anna. By onze honoraire leden, die schoten om de titel 'Koning van Ere' was hét M. Barends die met het 331e schot de vogel naar beneden haalde en de gelukwensen in ont vangst mocht nemen. Voor onze dames en jeugdleden was er ook een vogel waarop zij mochten schieten. Hier was het D. Willems die de laatste resten van de vogel naar beneden haalde met het 134e schot Daphne proficiat! Traditiegetrouw werd onze nieu we koning weer aan onze zusterve reniging 't Zandakker Gilde St Jan voorgesteld in hun gildehuis de Klomp. Hierna werd de avond nog voortgezet met het Koningsbal in ons gildehuis de Peelhaas. Zaterdag 12 mei gaan we een schietwedstrijd houden by het'gil de van Geysteren. Aanvang van de ze wedstrijd is 17.00 uur. Vertrek bij gildehuis de Peelhaas om 16.15 uur. Op woensdag 2 mei zyn we naar het Oosterriekse in Horst geweest. We waren namelijk uitgenodigd door sjoelclub Ons Genoegen om een vriendschappelijke wedstryd te spelen. Twan van Dijck van Sjoel club 1SV de Schuivers wist op een eervolle eerste plaats te eindigen. Het was voor beide sjoelverenigin gen een geslaagde en gezellige avond. 15 mei is de laatste competi tieavond ^joelen met Wellerlooi. We zullen hiervoor om half 7 vertrek ken by de Wettel ing. De rekreatiegroep van Atletiekve reniging Ven ray-Regio is op donder dag 3 mei jl. voor geïnteresseerde (aspirant) trimmers en trimstere van alle leeftyden vanaf 18 jaar gestart met een nieuwe groep waar in op een ontspannen wyze en ge- leidelyk aan konditie kan worden opgedaan. Onder het motto 'Hardlo pen een gezonde zaak' zal aandacht worden geschonken aan looptech niek. ademhaling, rek- en strekoe feningen, enz. Deze trainingen staan onder leiding van door KNAU opgeleide train(st)ers. Meldt u zich aan om voor proef 4 weken mee te doen en dan te beslis sen of u lid wilt worden van de rekreatiegroep van Atletiekvereni ging Venray-Regio. De start van de nieuwe groep was op 3 mei jl. om 19.00 uur op de atle tiekbaan (sportpark De Wieën). Inlichtingen en aanmeldingen by: Frank Ryshouwer, tel. 04780-86268; Wim Crooymans. tel. 04780-82842 of in het clubgebouw 't Wisselpunt' by de atletiekbaan, elke dinsdag en donderdag om 19.00 uur (tel. 85522). Trim u fit by de Atletiekver- enigingü! Afgelopen zondag 6 mei heeft de schutterij 't Zandakker haar jaar- lykse koningschieten gehouden. Onder zeer goede weersomstandig heden werd eerst 's morgens het koningspaar Jacobs-Swinkels op de Veltumse Kleffen afgehaald door de voltallige schutterij. Met vliegend vaandel en slaande trom ging de schuttery naar de Vredeskerk al waar de Gildemis werd bygewoond. Hierna gingen de schutters naar de schuttersweide in de Endepoel. waar ze een koffietafel aangeboden kregen in het clubgebouw 'Schuts- kempek'. 's Middags werden de houten vo gels op de schietmasten geplaatst Tben alle gasten gearriveerd waren werd de koning ontdaan van het ko ningszilver. Daarna werd de ere-koning. Wim Sybers, gehul- digd. Tben de eregasten de schoten op de vogel hadden gedaan konden de 21 schutters beginnen aan het grote karwei. Na 181 schoten wist Jac. Cuypers de restanten van de vogel naar be neden te halen. Ondertussen waren 20 schutters uit het publiek elkaar aan het bekampen voor de titel van ere-koning. Na 107 schoten wist Paul Donders de laatste stukken van de vogel naar beneden te halen. Later op de middag werden de beide koningen gehuldigd. Nadat alles opgeruimd was werd de nieu we koning volgens traditie voor gesteld aan onze zustervereniging St. Anna. 's Avonds volgde er nog een gezellig samenzyn by het gilde huis café De Klomp. Heden, donderdagavond, oefenen en schieten voor de Memorial be ker. op de schuttersweide, aanvang 19.00 uur. Zondag 13 mei oefenen en schie ten voor de Memorial beker op de schuttersweide, aanvang 1030 uur. Na de oproep adres onbekend heeft de Bond van Wapenbroeders Venray en omstreken in 4 maan den een leden toeloop die alle re cords van de afd. in Nederland evenaarde. Als 85e lid melde zich oud indie ganger II r. Jenneskens van het 402e BI op 27 april 1990. De byeenkomsten van de Bond van Wapenbroeders vinden elke maand plaats te Venray. Voor inlichtingen: brief aan: Kontakt Oud Indië gan gers, Clapvaeren 13, 5961 LM Horst. Vrydagavond wordt in café De Peelhaas het Whiskey darten weer gehouden. Aanvang 2030 uur. Iede re dartliefhebber is welkom. Tbt weerziens by Nel en Jan. Zondag 8 april jl gingen de vry dag meisjes. De Moppekes naar een zwemfestyn in Panninge. We na men deel met drie groepen, in to taal deden er 16 teams mee aan dit zwemfestyn. Er waren jongens, meisjes en gemengde teams. Er werden allerlei spellen in en rond het zwembad gedaan, zoals doel- werpen, hoepelzwemmen, kelner race e.d. in totaal 16 spelen. En of onze jongens hun best deden, we wisten een tweede plaats in de wacht te slepen. Een echte beker, prima gedaan meiden. Maar wat het belangrijkste is, is dat we met zijn allen een gezellige dag hebben ge had, en nog voldaan huiswaarts keerden. Zo zie je maar weer dat Jong Nederland een leuke club vol activiteiten is, en er altyd wel ple zier te beleven valt. Dus ben je nog geen lid. kom dan eens kyken in de Blokhut (hoek westsingel Kemp- weg) Doen hoor

Peel en Maas | 1990 | | pagina 13