Drie jubilarissen op het Boschveldcollege PEEL EN MAAS Zilveren dienstjubileum bij Inalfa Wieënhof gaat hotelfunktie verder uitbreiden Dutch Open tafeltennis in Venray Chez Jacques Wereldwinkel Venray van start Twintig jaar Freunde Echo Venrayse brandweerkorpsen aktief bij wedstrijden Morgen, vrijdag 11 mei, vieren op het Boschveldcollege drie leer krachten het feit dat zij 25 jaar aan deze onderwijsinstelling zyn ver bonden. De drie jubilarissen zijn mevr. drs. Renders, docente klassie ke talen en conrectrix, dhr. drs. M. Kuipers, docent Duits, conrector en plaatsvervangend rector en dhr. P. Fhlco Franken ofm, docent mu ziek en dirigent van het schoolkoor en het schoolorkest. Iter gelegenheid van deze jubilea wordt aan de jubilarissen een re ceptie aangeboden. Die is morgen, vrijdag 11 mei, van 17.00 tot 18.30 uur. De receptie wordt gehouden in de aula van het Boschveldcollege. MARU RENDERS Mary Renders werd geboren in Amsterdam, groeide op in Heerlen, keerde terug naar de hoofdstad voor haar studie klassieke talen. In 1963 sloot ze deze studie af met een doctoraal examen- In september 1964 volgde haar benoeming aan, toen nog, het RK Lyceum voor Jongens. Zy werd daar een van de eerste vrouwelijke docenten. Met name de invoering van de Mammoetwet bracht grote verande ringen teweeg: voor het vak Latijn en Grieks betekende het een ingrij pende wijziging van het lespro gramma met een drastische vermindering van het aantal les uren. Ondanks een byna explosieve groei van het aantal leerlingen nam het aantal lessen in de klassieke ta len af tot minder dan de helft van wat was. Mary Renders is een ware Bosch- veldvrouw: gedegenheid, betrok kenheid en betrouwbaarheid zyn kenmerkend. Dat zij in 1983 geko zen en benoemd werd tot conrector was dan ook niet verbazingwek kend. Van meet af aan had Mary de vertrouwde leiding over VWO 3 en 4, jarenlang leidde ze verder, als voorzitter, de WOB (werkgroep on derwijsontwikkeling Boschveld). Maar op de eerste plaats bleef mevr. Renders docente klassieke ta len. Want ze houdt van haar vak en gelooft erin. Groot is haar vakken nis; nieuwe ontwikkelingen volgt ze op de voet en met toewyding en grote energie geeft ze haar lessen. Ze stelt hoge eisen, maar het meest en allereerst aan zichzelf. Wat sommigen als een plicht erva ren, is voor haar vanzelfsprekend. Haar werktempo is hoog; ze is eer lijk en rechtstreeks, maar nooit be dreigend voor wie haar enigermate kent. By het vervaardigen van deze schets mogen haar leerlingen niet ontbreken: met wie immers gaat ze intenser om! De eindexaminandi van een aantal jaren geleden ken schetsten Marij Renders met de woorden: 'de humane lerares'. MARTIN KUUPERS Ook is het ruim 25 jaar geleden dat Martin Kuypers begon als leraar Duits aan het toenmalige Ly ceum voor Jongens, thans Bosch veldcollege. Samen met de heer H. Graste vormde hy in de eerste jaren van zyn loopbaan de sektie Duits. Het was toen nog —zo herinnert Martin Kuypers zich— de tyd van de vertalingen, waar ze in de ein- dexamentyd vaak tot diep in de nacht mee bezig waren. Soms denkt hij nog wel eens aan die tyd, als men op school bezig is met het onderdeel schrijfvaardigheid. 'Maar met z'n tweeën aan de keukenta fel... Nee, die tyd is toch echt voor- by!' aldus Martin Kuypers. Martin Kuypers studeerde Duits aan de Universiteit van Nymegen (doctoraal in 1964) en twee jaar werkte hy als lector Nederlands aan de Justus Liebig Universitat in Giessen (BRD). Een wetenschappe lijke carrière leek tot de mogelijk heden te behoren maar het lot besliste anders. Martin Kuijpers werd (en wordt nog steeds) gegre pen door het onderwijs en het orga niseren ervan. In 1964 krygt hij zijn eerste benoeming (26 lesuren). Behalve de lessen is er voor hem al tijd meer geweest. Hy steekt z'n neus overal in, wil overal het zyne van weten, wil altyd meedoen. Snel werd hy op het Boschveldcollege dan ook decaan (1969) en al in 1972 —hij was toen 33 jaar— conrector! Ofschoon het con rectoraat met zich meebrengt dat de lessen Duits nog maar gering in aantal zyn wil dat niet zeggen dat de leerlingen of het vak Duits ook minder bedeeld zyn. Niets is minder waar. Men zou nu eigenlijk een leerling aan het woord moeten laten. Hy of zij zou dan ongetwijfeld berichten van het enthousiasme, ja de gedrevenheid waarmee Martin Kuijpers zyn taak als leraar uitoefent Of het nu gaat om het uitleggen van het byvoeg- lyk naamwoord of om het organise ren van een reis naar Berlijn; om een uitwisseling met een school uit Duitsland of om een special over Hermann Hesse of Heinrich Böll; altijd is het tot in de puntjes ver zorgd en staat Martin Kuypers er voor 100 procent achter. Zoals hy in de les is zo ook is hy als (eerste) conrector. Enthousiast, deskundig en gedreven. By al de taken die als schoolleider elke dag weer vervuld moeten worden laat Martin Kuy pers zich gelukkig nog steeds lei den door een groot sociaal gevoel en door een enorme werklust Hy is gewoon altyd op school. Nog byna langer dan de rector! PETER (FALCO) FRANKEN In 1964 kwam Peter Franken (be- DONDERDAG 10 MEI 1990 Nr. 19 HONDERDENELFDE JAARGANG ter bekend als Fklco) naar Venray om aan het Gymnasium Immacula te Conseptionis, de funktie van sur veillant uit te oefenen en tevens om les te geven in het vak godsdienst. Dit vak werd hij geacht te kunnen geven, omdat hij theologie gestu deerd had. In die tijd is ook het schoolkoor en -orkest opgericht met voornamelijk jongens van het internaat waarvan hij de leiding op zich neemt. Het schoolorkest be stond toen voomamelyk uit leerlin gen van de school, komende uit enkele bekende gezinnen zoals: fam. V.d. Homberg, fam. Custers en oud-wiskundeleraar H. Thysen. By de komst van de Mammoetwet in 1968, komt het vak muziek in het lesrooster. Dit valt samen met de opening van de nieuwe school: het tegenwoordige Boschveld college. Fhlco is dan eerste muziekdocent By gelegenheid van de opening van het Boschveldcollege werd de musi cal 'Tot kijk meester' opgevoerd. Vanaf dat moment z\jn koor en or kest gemengd, mede omdat er ook meisjes op school kwamen en er sa menwerking ontstond met de inter nen van Jerusalem. O.l.v. Falco ontwikkelden het koor en orkest zich zodanig dat ze aan festivals zo als 'AVRO Koor Festival Hilversum' en een jaarlijks terugkerend festi val in Neerpelt gingen deelnemen. In 1976 begint Rdco aan studie Schoolmuziek le Graads aan het conservatorium te Maastricht. Deze studie sluit hij in 1980 suksesvol af. Hierna wordt het vak muziek aan het Boschveldcollege als eindexa menvak geïntroduceerd. In 1982 doen de eerste leerlingen afslui tend examen hierin. Inmiddels fungeert Falco niet al leen meer binnen een uit drie le den bestaande sektie muziek, maar ook als mentor van brugklassen. Tterugkykend op zijn loopbaan betreurt hy, het niet meer kunnen laten voortbestaan van het school koor 'Capricio'. Het schoolorkest 'Bojema' daarentegen mag zich ver heugen in een steeds groeiende be langstelling. De Wieënhof gaat het aantal ho telkamers fors uitbreiden. Nog dit jaar wordt begonnen met een ver bouwing waardoor 15 nieuwe hotel kamers worden gekreëerd. Dit brengt het totale aantal op 51. Afge lopen jaar vond al een uitbreiding van 12 slaapkamers plaats. De nieu we uitbreiding gaat ten koste van het zaal-gebeuren. Grote bruiloften, zoals die de afgelopen tien jaar in de Wieënhof zijn gehouden, zullen tot het verleden horen. Wel is er ruimte voor grote diners van onge veer 80 personen. Zo'n diner zal worden verzorgd door Jan en Resie van den Berk, die het restaurantge deelte van de Wieënhof gaan ex ploiteren. GROEI Tien jaar geleden begonnen de broers Piet en Hay Voermans, op de plek van hun ouderlyke woning, een zalencentrum voor feesten en partyen, In 1985 werd daaraan een hotel verbonden met 24 hotel kamers. Al snel kwamen de gebroeders Voermans tot de konklusie dat er in Venray een grotere behoefte aan ho telkamers was dan het potentieel dat op dat moment geboden werd. Piet Voermans, die zich hoofdzake lijk met het zalengebeuren bezig hield, had hiernaast ook nog een volledige dagtaak op Den Hoebert. Omdat dit moeilyk te kombineren was èn omdat hij de uitbreiding van het hotel niet in de weg wilde staan, besloot Piet zich uit de zaak terug te trekken. Zoals eerder aangekondigd gaat het er nu echt van komen: de We reldwinkel Venray start op 12 mei! Tbtdat er een pand beschikbaar komt zal de groep vrijwillig(st)er8 elke zaterdag van 13.00-15.00 uur met een kraam voor de schouw burg staan. Hierin wordt een breed scala aan goede produkten aange boden zoals koffie, thee, suiker, sie raden, speelgoed, kaarten, e.d. Deze produkten —waarvoor een 'eerlyke' prijs is betaald— komen via de SOS wereldhandel recht streeks van kleine producenten of koöperaties uit landen als India, Iknzania en Nicaragua. Voor meer achtergronden van de wereldwinkel, waarvan er in Neder- land al zo'n 250 zyn, is ook by de kraam informatiemateriaal aanwezig Volgens Hay Voermans is de be hoefte aan hotelkamers in Venray duidelijk aanwezig. Steeds vaker moest hij mensen naar andere ho tels verwijzen. "Venray groeit en wij willen met die groei meegaan', moti veert Hay Voermans zyn plannen. RESTAURANT Horeca en overnachtingen zyn volgens Hay Voermans twee ver schillende dingen. Daarom heeft hij besloten om het restaurant- gedeelte, wat nu nog aan het hotel gekoppeld is, aan anderen over te laten. Vanaf 15 juni gaan Jan en Re sie van den Berk het restaurant ex ploiteren. Het echtpaar Van den Berk is de laatste vier jaar werk zaam geweest by de Vossenheuvel in Well. Zy willen een restaurant kreëren waar mensen een gezellig middagje of avond kunnen vertoe ven. Zy omschrijven hun restau rant, dat overigens de Wieën gaat heten, dan ook als een betaalbaar specialiteitenrestaurant, met een regelmatig wisselende kaart en waar vooral met verse produkten gewerkt wordt. Het restaurant is gelegen in wat voorheen de kleine zaal van het za lencentrum was. Het heeft dan ook een eigen ingang zodat de bezoe kers niet meer langs de hotelbalie naar binnen hoeven. De 'kleine zaal' is onlangs verbouwd en ver ruimd. Het echtpaar Van den Berk gaat ook grotere diners verzorgen. Hiervoor kan het gebruik maken van de ontbytzaal van het hotel, zo dat het restaurant altyd open kan blyven. INBRAKEN IN AUTO'8 Met geweld was toegang ver kregen tot een in de Patersstraat ge parkeerde auto. Ontvreemd z(jn de hoedenplank met boxen en de radiocassette rekorder. Van een aan de Veltumse Klef- fen geparkeerde personenauto was het voorportier ingeslagen. Uit de auto is de radiocassetterekorder ontvreemd. INBRAAK IN FEESTTENT Door in inwoonster van Venray werd aangifte gdaan, dat een in braak was gepleegd in een op het Gouden Leeuwterrein geplaatste feesttent. Die inbraak had plaatsge vonden op 4 maart jl. Op verzoek van de verzekering werd nu alsnog aangifte by de politie gedaan. Om toegang tot de feesttent te verkry- gen was het tentzeil opengesneden. Ontvreemd werden gereedschap pen en elektronische apparatuur. Dat alles ter waarde van 3.000,-. Tafeltennisvereniging Red Stars uit Venray is erin geslaagd de orga nisatie van de Dutch Open te ver werven. De Dutch Open is een vierdaags tafeltennisgala waaraan spelers van wereldformaat mee doen. Zo zal onder meer de veelvou dig wereldkampioen Guo Yuehua acte de presence geven. Op maandag 14 mei gaat het toer nooi van start in Venray. De volgen de dag wordt in het Brabantse Gorssel gespeeld, donderdag 17 mei is Groningen aan de beurt, waarna het evenement in Weesp op 18 mei besloten wordt. De winnaar van de Dutch Open kan een pryzengeld van 10.000,- op zijn bankreke ning laten byschrijven, hetgeen voor de tafeltennissport in Neder land hoog genoemd kan worden. Het deelnemersveld bestaat uit acht spelers. De helft van de deelne mers zyn buitenlandse toptafelten- nissers. De Nederlandse delegatie wordt aangevoerd door de gebroe ders Van Spanje. De onbetwiste ster van de avond is de Chinese balgoochelaar Guo Yu ehua. Guo was in de periode 1980- 1985 's werelds beste speler. Hy ver overde op de w.k.'s tweemaal het heren-enkel, werd tweemaal eerste met de landenploeg, behaalde in 1983 het mixed-dubbel kampioen schap en won als enige speler tot op heden tweemaal het prestigieuze World Cup toernooi. De tweede Chinese speler is Liang Ge-liang Liang was evenals Guo veelvuldig wereldkampioen met de landenploeg. Hy veroverde verder verscheidene titels in het dubbel en mixed-dubbel. Liang die een verde digende spel wyze hanteert, is te genwoordig speler-trainer by het Duitse Lübeck en verzorgt samen met Guo tafeltennisdemonstraties. Ilija Lupulescu is een jonge ta lentvolle Joegoslaaf. Deze internati onal bereikte op het Europese Top 12 toernooi een negende plaats. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De vierde buitenlandse celluloid- artiest is Tibor Klampar. Klampar was door zijn onstuimige levenswij ze jarenlang het enfant terrible van de Hongaarse selektie. Met het Hon gaarse team behaalde hij de wereld titel evenals in het dubbelspel. Henk en Ron van Spanje be heersten voor de komst van de Roemeen Haldan het Nederlandse toptafeltennis. Beiden zijn meer voudig nationaal titelhouder. Bovendien geven zy met hun ver eniging de Blauwe Wereld al jaren lang de toon aan in de vaderlandse kompetitie. Twee 'wild charts' zyn vergeven aan Red Stars' topspeler Ronald Bo gaard en aan Paul Cornelissen. Cor- nelissen die dit jaar voor het Utrechtse SVE uitkomt zal komend seizoen het herenteam van Red Stars versterken. Dit toernooi biedt hem de leans zyn kunnen aan het Noordlimburgse publiek te tonen. De eerste ronde van het toernooi zullen de Nederlandse spelers te gen een buitenlandse speler geloot worden. Vervolgens wordt het toer nooi met het afvalsysteem uit gespeel .d De aanvang van het tafeltennis gala is om 19.00 uur in het tafelten- niscentrum aan de Kiosk in Venray. Tbeganskaarten zijn voor aanvang aldaar te verkrijgen. INBRAAKALARM AAN DE LOPENDE BAND Tydens de afgelopen warme nachten en avonden werd de politie vele malen opgeroepen door het af gaan van alarm, by banken en in stellingen. In vrywel alle gevallen was er niets aan de hand. Vele kost bare uren zyn daarby verloren ge gaan aan het opsporen van de oorzaken en vaak moesten de poli tiemannen lang wachten eer de sleutelhouder ter plaatse was. Morgen, vrydag. zal in de kantine van Inalfa aan de Maasheseweg de heer JAN VAN BUSSEL worden ge huldigd, ter gelegenheid van het feit dat hy 25 jaar in dienst is b(j dit grootste metaal warenbedryf van Venray. Het is niet onze gewoonte om aan een 25-jarige jubileum op grootse wyze aandacht te schenken, maar wij hebben toch gemeend nu een uitzondering te moeten maken, omdat dit jubileum eens te meer bewyst dat als men uit het goede hout gesneden is, men niet alleen een goede vakman kan worden maar dat ook de weg naar de top in deze tyd nog mogelijk is. Jan van Bussel (47) is geboren en getogen in Deurne. Na het behalen van het LTS-diploma studeerde hij aan de UTS in Eindhoven in de elektrotechniek. Als 22-jarige solli citeerde hij bij Inalfa. Direkteur Paul Burgman was er destyds al van overtuigd, dat naast haarden en kachels er ook naar andere produkten moest worden uitgekeken. Met name in de elek tronica. In die expansie kreeg Van Bussel alle kansen. Aldra werd Jan van Bussel chef van de elektro-afdeling maar pro moveerde ook nog tot chef van de elektrogroep. Daaronder vielen de technische dienst het ketelhuis en niet te vergeten de bouwkundige af deling. Die promotie kon alleen, omdat hij steeds verder studeerde en by de tijd bleef, zeker wat de ont wikkelingen betrof in de markt en de mogelijkheden van de metaal industrie. Dat was allemaal in de 70er jaren. In die tyd werd er een vestiging in Stadskanaal gerealiseerd. Jammer dat die vestiging geen lang leven be schoren was, omdat de produktie van haarden en kachels moest wor den afgestoten. In 1978 werd aan Jan van Bussel gevraagd zich voor te bereiden om bedrijfsleider te worden en moge lijk in de toekomst de heer Berk hout op te volgen. Dat betekende opnieuw studeren; nu in een ge heel andere richting: management techniek. In 1982 benoemde de direktie hem tot assistent-bedryfsieider, toe gevoegd aan de heer Berkhout met de opdracht een eigen produktie van auto-schuifdaken te ontwikke len. In die ontwikkeling werd veel energie gestopt en het wonderbaar lijke deed zich voor, dat er een groeiende markt voor schuifdaken was. Door het schuifdak goed te ont wikkelen kreeg Inalfa een sterke markt en met trots kan de heer Van Bussel ons dan ook de namen van vele automerken noemen, welke af nemers zyn van de in Venray ver vaardigde schuifdaken, zoals Volvo, Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Roover, Ja- quar, Saab, Crysler, etc. internationale haarmode dames - heren - visagie langstraat 14 5801 ad venray telefoon 04780-82823 Tydens de Carnaval in 1970 trad in Overloon een nieuwe kapel voor het voetlicht, Freunde Echo. In de geest van die tyd bracht de nieuwe formatie Egerlander muziek ten ge hore. By uitvoeringen werd ook vaak de hitparade van toen ge bracht In die tyd werd twee maal per week gerepeteerd. Dit gebeurde naast de normale wekelykse repeti tie van de moedervereniging, fanfa re Vriendenkring. Al gauw werd er vele tientallen keren per jaar opgetreden. In het twintig jaar bestaan heeft Freunde Echo in totaal meer dan 600 keer opgetreden. Ook op concoursen liet Freunde Echo zich niet onbetuigd. Uitkomende in de Topklasse wer den vele eerste pryzen behaald. Steeds meer ging de kapel zich richten op moeilijker repertoire. De aandacht ging dan vooral uit naar de Moravische muziek. Behalve dat de kapel twintig jaar bestaat, zyn er ook drie leden die twintig jaar aan Freunde Echo zijn verbonden. Dat zyn Paul Arts, Paul Vloet en Piet Vloet Deze laatste leid de bovendien 18 jaar lang de kapel. Op zondag 13 mei om 1190 uur is er een receptie ter gelegenheid van Ook die hulp verleende de politie Een nachtzuster van het bejaar dencentrum Schuttersveld riep in de nacht van vrijdag op zaterdag de hulp in van de politie. Een 80-jarige bewoner van de verzorginstlat was van een bruilofsfeest teruggekeerd. Hy had daar 'ietsje' te veel alcohol genuttigd. Omdat hij niet alleen in bed kon komen, wilde de nacht zuster hem helpen. Maar die hulp was nog te weinig. Het ging niet Daarom vroeg ze hulp van de poli tie. Die kwam en hielp de bejaarde in zyn bed. De volgende morgen wist hy zich niet meer van het gebeuren te her inneren. Wel dat hij goed had geslapen... het 20-jarig bestaan van Freunde Echo. Tydens de receptie zorgt Va- lasska M uzi ka voor de muzikale omlysting. Om 1390 uur is er een Blaaskapellen-festival waaraan 15 kapellen zullen deelnemen: Fide- len Rosentaler, Big Band Dynamic, Vrolyke Grensmuzikanten. Bergen Echo's, Valasska Muzika, Vilt Echo's, Laak tal er Muzikanten, Dorps Muzikanten, Zwarte Fanfare, Twisse Blaozers, Portas, DVG Band, Eckeltse Muzikanten, Deurdou- wers, De Klutsers, Dakkapel. Vanaf 14.00 uur start een hobby- en creativiteitsmarkL Hier zullen verschillende vryetydsbestedingen worden gedemonstreerd zoals kle ding maken, fotografie, origamie, kleien, instrumenten maken, schil deren, lezen en een expositie van de Botanische Tuin. Voor groot en klein is er verder op zaterdagmiddag een kinder- markt Kinderen kunnen hier hun handelskwaliteiten volop gebrui ken om de te verkopen spullen aan de man te brengen. Aanvang 13.30 uur. Alle aktiviteiten zullen plaatsvin den in de feesttent op het Gildeter- rein in Overloon. BROMFIETSTER VERLEENDE GEEN VOORRANG Een 17-jarige bromfietster uit Ys- selsteyn verleende op de ventweg van de Oostsingel geen voorrang aan een van rechts komende perso nenauto bestuurd door een Venray- se dame. By de botsing werd de bromfietster gewond. Z(j is naar het ziekenhuis vervoerd, maar kon na behandeling naar huis worden overgebracht VANDALISME Een autobestuurder uit Venray deed by de politie aangifte dat zyn in Helden-Grashoek geparkeerde auto bekrast was geworden. Kenne- lyk had deze inwoner meer vertrou wen in de Venrayse politie dan in de Heidense rykspolitie. Het is onbetwist de verdienste van Jan van Bussel dat hy op zyn eigen wyze zyn medewerkers, ze ker in de produktievoorbereiding, weet te aktiveren maar vooral dat de kwaliteitsbeheersing hoog in 't vaandel staat geschreven. Inmiddels is dhr. Van Bussel a^junkt-direkteur Techniek. Daar onder valt de totale technische dienst en het onderhoud van de ge bouwen. Dat hy die plaats verdiend heeft, zal wel bewezen worden ty dens de receptie morgen, vrijdag namiddag, in de kantine van Inalfa. Het Venrays Mannenkoor zal daar by zeker aanwezig zijn omdat Jan van Bussel sinds jaar en dag ook tot de aktieve leden van Venrays Man nekoor behoort. Dat is zyn hobby, evenals aktief meespelen b(j de ta feltennisvereniging Red Stars. Op zaterdag 5 mei jl. werden in Brunssum de provinciale brand- weerwedstryden gehouden. Bloot gesteld aan een overdadige warmte ten gevolge van een stralende zon streden 12 korpsen verdeeld in twee klassen, te weten Klasse 1 La ge Druk (7 ploegen) en de Klasse Technische Hulpverlening (5 ploe gen), voor selektie en deelname aan de gewestelyke wedstryden op 7 ju ni a.s. in Vught en Sprang-Capellc. Dit brandweertreffen op sportief gebied, werd georganiseerd door het gemeenteiyk brandweerkorps van Brunssum en gehouden onder auspiciën van het Algemeen Brand- weerwedstryd Comité. Met een deelnemersveld van 12 ploegen kwamen rond 100 brandweerlie den in aktie daarby op de vingers gekeken door 15 juryleden. Evenals in de praktyk moesten k la minute de juiste beslissingen genomen worden. Voor het publiek was het bijzon der interessant en boeiend om te zien hoe de wedyverende brand weerlieden moesten zwoegen om hun zware opgave binnen de gestel de tyd tot een goed einde te vol brengen. Zo was er by de klasse technische hulpverlening een groot gekompliceerd ongeval op een be drijfsterrein in scene gezet Hierby waren onder meer zeven slachtof fers betrokken die uit hun benarde posities bevryd moesten worden. Dit lukte uiteraard alleen maar in dien het ter beschikking staande hulpverleningsmaterieel vakbe kwaam werd gehanteerd. Deze wed- stryd demonstreerde duidelyk het hoge peil van vakmanschap van de deelnemende ploegen. Venrayse brandweerkorpsen wa ren alleen aktief in de Klasse Tech nische Hulpverlening. Daarby werd de gemeentebrandweer Venray 2e en de Bedryfsbrandweer Rank Xe rox Venray 4e. Beide teams wisten zich niet te kwalificeren voor de ge- westelyke wedstryden. ondanks het feit dat de Venrayse gemeente- brandweer zich de beste van Lim burg mag noemen in deze klasse. In die klasse gaat het vooral om de aanpak by ongelukken, wat te doen met chemische stoffen by ongeval len. etc. INBRAAK IN CARAVAN Door een inwoner van Bergen werd aangifte gedaan van inbraak in zyn in Oirlo gestalde caravan. Uit de caravan zyn goederen ter waarde van 2.000.- ontvreemd. Wanneer de inbraak precies heeft plaatsge vonden kon niet worden vast gesteld.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 11