y Start inzameling landbouwplastics Mededelingen van Max Milieu Bekendmaking Bekendmaking t- \f\ 4 mei Dodenherdenking Bekendmaking Kollektekalender 'sliD Bouwvergunning verleend Bekendmaking Bekendmaking Bouwvergunning aangevraagd Jeugd Rode Kruis Venray Bouwvergunning aangevraagd Spreekuur vervalt PEEL EN MAAS RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en in spraak algemeen, dorps en wijkra den, culturele zaken, personeel, organisatie en informatica, interne dienstverlening, bouw zwem- en re creatiecentrum Vlakwater. Wethouder Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truyen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; geheer landbouwgron den, beheer eigendommen en grond verwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stede- bouw, economische zaken: bevorde ring werkgelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvestiging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. landbouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassen-educatie, sportzaken, recrea tie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenhe den, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang. De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 56 van de Wet Ge luidhinder juncto het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend, dat vanaf heden, voor een ieder ter inzage ligt het Koninklijk besluit d.d. 19 maart 1990 nr. 90.006680 tot goedkeuring van liet besluit van Gedeputeerde Staten van Lim burg van 7 november 1989 tot vaststelling van een geluidszone ingevolge artikel 53 juncto artikel 57 van de Wet Geluidhinder rond het industrieterrein 'Witte Ven nen', gelegen binnen de gemeente Venray. Bovengenoemd besluit alsmede de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf heden ter in zage in het gemeentehuis van Ven ray. afdeling VROM, Raadhuisstraat 1 te Venray. elke werkdag tussen 09.00 en 12.00 uur. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens medewer king te verlenen aan het verzoek van de familie Arts, Kerk weg 3 te Ysselsteyn on ten behoeve van de bouw van een woonhuis op het per ceel kadastraal bekend gemeente Venray, sektie M, no. 735 ged., gele gen aan de Peter Janssenweg te Ys selsteyn, de ter plaatse geldende bestemming 'Woondoeleinden (uit te werken ten behoeven van au tochtonen)' uit te werken tot de bestemming 'Wonen, eengezinshui zen in open bebouwing klasse EO'. Het ontwerp-uitwerkingsplan ligt met ingang van 4 mei 1990 gedu rende veertien dagen voor eenieder ter inzage in het gemeentehuis te Venray. afdeling VROM (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende de termijn van ter- inzageligging kunnen eventuele bezwaren tegen het ontwerp- uitwerkingsplan schriftelijk wor den ingediend by burgemeester en wethouders van Venray, l*ostbus ■500, 5800 AM Venray. De burgemeester van Venray mr.H J.M. Defesche De gescheiden inzamelen van af val begint steeds meer vorm te krij gen. De KCA-boxen zyn verspreid en in gebruik genomen. En nu gaan we starten met de gescheiden inzameling van landbouwplastics. Waarom dat nodig is behoeft eigen lek geen nadere uitleg: van alle in Nederland verkocht land- en tuinbouw-plasticfolies (ca 35.000 ton per jaar!!!) komt tot nu toe maar heel weinig terecht by de recycling- industrie, die het gebruikte plastic weer deels kan omvormen tot nieu we bruikbare produkten, afhanke lijk van de samenstelling van het gebruikte materiaal. Het besef dat niet zomaar alles gestort of verbrand kan worden groeit gelukkig Ook by de agra riërs, die zich heel goed bewust zijn van de milieu-eisen van deze tyd. Er wordt dan ook niet aan getwy- feld, dat zy volop zullen meewerken aan de inzameling van landbouw plastics. By wijze van proef zullen de ge meenten Venray. Meerlo-Wanssum en Broekhuizen in 1990 samen met de diverse LLTB-vestigingen en de SaWeCo starten met de inzameling van landbouwplastics door middel van 2 inzamelrondes op een zestal lokaties. Voor de gemeente Venray bete kent dit, dat by de LLTB- vestigingen te Ysselsteyn, Merselo en Leunen, en bij de SaWeCo te Oir- lo containers worden geplaats waar leden en niet-leden van de LLTB en SaWeCo hun afgedankte landbouw plastics kunnen inleveren. De eerste inzamelronde vindt binnenkort plaats volgens on derstaand schema: - LLTB Ysselsteyn, donderdag 10 mei van 08.00 tot 12.00 uur; - LLTB Merselo, donderdag 10 mei van 13.00 tot 17.00 uur; - LLTB Leunen, vrydag 11 mei van 08.00 tot 12.00 uur; - SaWeCo Oirlo, vrydag 11 mei van 13.00 tot 17.00 uur; - Ook kan worden ingeleverd bij de overslag van de gemeente Meerlo- Wanssum, en wel op zaterdag 12 mei van 10.00 tot 12.00 uur. De landbouwplastics worden slechts ingenomen onder de navol gende voorwaarden: - de folie dient een minimale dikte te hebben van 0,05 mm; - dunne transparante (aspergefolie) en geperforeerde folie kan niet worden geaksepteerd; - de folie dient veegschoon in han teerbare bundels of pakken van maximaal 20 kg te worden aan geboden. De volgende inhaalronde zal in het najaar van 1990 plaatsvinden. Op vrydag 4 mei a.s. vindt om 19.00 uur in de Grote Kerk de jaar lijkse Dodenherdenking plaats. Ty- dens deze plechtigheid zal het woord worden gevoerd door burge meester Defesche, deken Busch- man en dominee Van Es, die een bede zal uitspreken. Ook zal door kinderen van groep 8 van de open bare basisschool 'De Flierefluit', die dit jaar het Oorlogsmonument aan het Kerkpad heeft 'geadopteerd', een voordracht worden gehouden. De kinderen van groep 8 van deze school zullen voorafgaand aan de herdenking in het raadhuis wor den ontvangen door het college van b. en w. De herdenkingsplechtig heid wordt opgeluisterd door de harmonie 'St. Catharina' uit Leu nen en door het Ven ray's Man nenkoor. Na afloop van de herdenking zal de traditionele Stille Tbcht worden gehouden vanaf de Grote Kerk naar het Oorlogsmonument aan het Kerkpad, alwaar onder meer door de burgemeester en de voorzitter van het Oranjecomité Venray kran sen zullen worden gelegd. Zoals bekend is de koopavond in verband met de Dodenherdenking verplaatst naar donderdag 3 mei; op 4 mei zullen de winkels 's avonds dus gesloten zijn. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelyke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zyn vergadering van 24 april 1990 in voorbereiding heeft verklaard: 1. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Buitengebied' voor gronden gelegen aan de Wanssumseweg te Oostrum, t.b.v. de uitbreiding van de visvyver 'Het Wanssums Ven'; 2. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Centrum' voor een terrein gelegen aan de St Jozefweg te Venray, tb.v. de bouw van een arbeidsbureau; 3. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Buitengebied' voor een terrein gelegen aan de Peelweg 12 te Ysselsteyn, tb.v. het overbouwen van een breker installatie by het ter plaatse ge vestigde recyclingbedrijf. Deze voorbereidingsbesluiten tre den in werking met ingang van 4 mei 1990 en liggen vanaf die datum voor ieder ter inzage in het raad huis, Raadhuisstraat 1 te Venray, af deling VROM, tydens kantooruren van 9.00 tot 12.00 uur. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. 7 t/m 13 mei: Novib. 24 t/m 20 mei: Nederlands Astma Fonds. 21 t/m 27 mei: AVO Nederland. 28 mei t/m 10 juni: Nederlands Ro de Kruis. Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek- teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de betreffende kollekte gericht legiti matiebewijs kunnen vertonen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 24 april 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wqt AROB. daartegen by hét college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het gedeeltelijk verbouwen van een woning aan de Stationsweg 77 te Venray, t.n.v. J.H.J. de Wit; het bouwen van een bedryfs- gebouw aan de Zwartwater 2 te Vre- depeel, tn.v. RG.J. v. Zutphen; het bouwen van een hobby ruimte aan de Ravelstraat 16 te Ven ray. tn.v. M.G.R Roffers; het bouwen van een garage- carport aan de Horsterweg 92 te Casten ray, tn.v. A.P. Comelissen, Heesakker 8; het plaatsen van een raam in oostgevel woning aan de De Alden- weg 14, tn.v. J.H.J.M. Martens; het uitbreiden van kalkoenen- hokken aan de Overbroekseweg 4 te Leunen, tn.v. H.J.J. Heidens; het bouwen van 8 woningen aan de Marjolein te Venray, tn.v. Ge- bebouw b.v., Achterdyk 18, Helmond; het bouwen van een kantoor ruimte hekwerk keerwand aan de Nijverheidsstraat 2 te Ven ray, tn.v. Polygas b.v., Dordrechtse- weg 16, Deventer; het uitbreiden van een wo ning aan de Aronskelk 66 te Ven ray, tn.v. AA. Merkens; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Herik 1 te Venray, tn.v. P.JA. Swinkels; het inbouwen van een winkel unit aan de Kapelaanspad 8 en Schoutenstraatje 11 te Venray, tn.v. Giraffe, Van der Madeweg L3-15, Am sterdam; het bouwen van een woning aan de Melchiorhof 37 te Venray, tn.v. HAM. de Groot Aronskelk 39. De burgemeester van Venray, mr. HJ.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray, zijn voornemens te ruimen (opheffen) van de graven: A-244 P.W.H. Thyssen; A-249 A.G. van Zwam; A-255 W.A. Slager-van Volenhoven; A-260 G.P. Janssen; A-264 P. van Haren; A-266 K. Karman-de Laat; A-269 P.N. Lu- mens; A-277 A.M.P. Smits; A-281 A.C. Elsenaar-Schutte; A-283 A.E. Walraven; A-293 J.H. Icke; A-294 M.A.J. Kreuzmann; A-295 M.H. Pe ters; A-328 P.J.H.J. Philipsen; A-220 L.N. Gryseels; A-238 Ch. von Vaupel Kleijn-van Helden; A-241B. Beuker; A-247 H.RA. Meurs; A-250 J.M. Mar- jot; A-288 H.C. Slaats; A-300 C.TJ. van Dillen; A-261 B.G. Meertens. Eventuele nabestaanden worden verzocht uiterlijk tot 1 januari 1991 kontakt op te nemen met de ambte naar van de burgerlijke stand, 's middags telefonisch bereikbaar onder nummer 04780-23233. Burgemeester en wethouders voornoemd. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris i-,U In het huishouden en het leven van alledag gebruiken we heel wat middelen die het milieu te zwaar belasten. Daarby moeten we den ken aan ontstoppers en reinigers voor WC, bad en douche, voor vloe ren, strijkijzers, serviesgoed, rui ten, meubels, tapijten, etc., maar ook aan medicijnen en schoon heidsmiddelen als nagellak en re mover. Een aantal van deze vervuilers zit soms ook nog 'ns in spuitbussen met drijfgas. Onmisbaar Het gaat bijna steeds om midde len waarvan we het idee hebben dat we niet meer zonder kunnen. We kunnen ons niet voorstellen dat we vlekken uit kleding kunnen halen zonder tri, wasbenzine of een ande re chemische vlekoplosser. Dat we de WC kunnen reinigen zonder agressieve middeltjes die het hel derste wit en de afwezigheid van kwalijke geurtjes garanderen. Dat de tegels van de badkamer weer gaan glanzen zonder dat we chemi sche bijt- en glansmiddelen uit plastic flessen gebruiken. Dat we ook beter kunnen worden met min der medicijnen dan we nu soms uit de apotheek meebrengen. Dat we er ook goed uitzien zonder of met veel minder schoonheidsmiddeltjes. Dat voedingsmiddelen en andere consumptie-artikelen ook in-ande re verpakkingen zouden kuynen worden yeryoerd. Soms kunnen we De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat Gedeputeerde Staten van Limburg by besluit van 3 april 1990, nr. Bq 41807 hebben goedge keurd het door de gemeenteraad op 26 september 1989 vastgestelde bestemmingsplan "Ryksweg A73 Noord". By genoemd besluit hebben Ge deputeerde Staten verklaard dat geen enkel onderdeel van het bestemmingsplan onherroepelijk is Het besluit van Gedeputeerde Sta ten ligt met het goedgekeurde bestemmingsplan met ingang van 27 april 1990 gedurende één maand voor een ieder ter inzage in het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, afdeling VROM, tydens kantooruren van 9.00 tot 12.00 uur. Zy die zowel by de gemeenteraad van Venray als bij Gedeputeerde Staten van Limburg tegen het bestemmingsplan bezwaar hebben gemaakt, alsmede de inspekteur van de ruimtelijke ordening kun nen tegen het besluit van Gedepu teerde Staten tot goedkeuring van het bestemmingsplan gedurende de hiervoor genoemde termyn van terinzageligging beroep instellen by de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan H.M. de Koningin, Raad van State, Afdeling voor de Geschil len van Bestuur. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De burgemeester voornoemd, mr. HJ.M. Defesche. Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelyke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het plaatsen van een tuinhuis je aan de Ouverturestraat 46 te Ven ray, tn.v. RJ.P. Thcken, Mgr. Hanssenstraat 27 te Oostrum. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 4 mei 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester eri wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche ,Ur het ontstaan van KCA niet of nauwe lijks voorkomen. Als de kwikther mometer het begeeft. Of als een TL-buis of een SL-lamp het af laat weten bijvoorbeeld. Minder Het zou verstandig zyn minder of helemaal geen chloor, ammoniak, spiritus, zoutzuur, aceton of midde len waar deze stoffen inzitten, te ge bruiken. Minder of geen ovenspray, koperpoets, zilverpoets, gootstee nontstopper, vlekkenwater, was benzine, petroleum, speciale reinigers voor WC en ander sani tair, voor vloeren, strijkijzers, rui ten, meubelen, tapijten, enz. Er zijn heel wat oude huismiddeltjes om wat vuil is weer schoon te krygen. En in veel gevallen doet een sopje van 'ouderwetse' zachte of vloeibare zeep meer dan wonderen. Vetvlek ken pakje aan met Ossegalzeep en ruiten ontvet je met oude kranten. Kalkaanslag? Beetje azijn. Voorkomen De kern van ons afvalprobleem is dat we zoveel afval produceren dat we het byna niet meer op een ver antwoorde manier kunnen verwer ken. Gescheiden inzameling en verwerking is een oplossing om te voorkomen dat al dat afval in het milieu terecht komt en daar onher stelbare schade aanricht. In Vlaan deren loopt een campagne met als motto: 'Wie slim is sorteert afval. Wie nog slimmer is voorkomt afval'. En dat is waar we uiteindelijk naar toe zullen moeten; minder en bo vendien ongevaarlijk afval produceren. Zolang we dat nog niet kunnen hebben we in de gemeente Venray onder meer de KCA-box voor resten Klein Chemisch Afval. KCA houden we apart. We gooien het niet meer door de gootsteen, de WC of in onze tuin. En hebben we wat teveel om in de KCA-box te bewaren, dan geven-we het af aan het depot van OpenbayéWerken aan de Acaci astraat. XWKR&& I KOEIEN ÖPSWoWEG I In de nacht van vrijdag op zater dag rond 0.45 uur liepen op de Ven- loseweg ter hoogte van Casten ray een negental koeien over de auto weg. Een 53-jarige uit Grubbenvorst afkomstige autobestuurster kon een van de koeien niet meer ontwij ken en botste er tegenaan. Bij de botsing liep zij een hoofdwond op en moest naar het ziekenhuis wor den vervoerd, maar kon na behan deling weer naar huis worden overgebracht Haar auto liep be hoorlijke schade op terwijl de koe moest worden afgemaakt. Later botste nog een tweede auto tegen de koeien op. Die auto werd bestuurd door een 28-jarige bestuurster uit Melderslo. De politie kreeg later hulp van de eigenaar van de koeien en enkele buurtbewoners, maar had toch nog geruime tijd nodig om de koeien in een weide te dry ven en het verkeer in goede banen te leiden. Hoe de koeien uit de afgesloten weide zyn gekomen kon niet worden vast gesteld. Heren winkeliers. Wat waren we allen verbouwereerd toen we te horen kregen dat 30 april en 5 mei de winkels open zijn. Wij... die altyd voor jullie klaar staan en ons voor honderd procent inzetten en dit ook nog voor 'n mi nimaal salaris) moeten dan ook nog op die feestdagen werken. Mijne heren, is dit hebberigheid, egoïsme of toch zakelijk??? Wat wij vragen is 'n beetje dankbaarheid voor het werk wat we doen. En gun ons ook 'n vrije dag. Namens vele verkoopsters en ver kopers, H. Aben. Het Jeugd Rode Kruis Venray wil alle belangstellenden van de open dag heel hartelijk bedanken. De hoofdprijs van het blax-enprik- kersraden is gewonnen door Bea Lenssen, Eikenlaan 30. Alle jongeren die zich hebben aangemeld en jongeren die dat nog willen doen (12-18 jaar) worden maandag 7 mei om 19.00 uur in de Clockert verwacht Ingang kelder aan het parkeerterrein. Verder worden alle leden maan dag om 19.00 uur verwacht in sweatshirt blauwe broek en stevige schoenen want we gaan er flink te genaan. Dinsdag 8 mei worden jullie om 18.00 uur verwacht met oude kle ren, handdoek en zeep. Deze avond duurt tot 21.30 uur dus geef dat thuis even door. Tot maandag. rtO, i j Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een slach thuis en vleesproduktiebedrijf 2e fase aan de Ysselsteynseg 86 Ys selsteyn, t.n.v. Houbensteyn Pork- hof BV, Ysselsteynseweg 69. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 4 mei 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouvy- en wo- BOCHT NIET GOED GENOMEN In de nacht van zondag op maan dag rond 0.45 uur nam door onver klaarbare oorzaak een 23-jarige inwoner van Ysselsteyn, met zyn personenauto een bocht in de Steegse Peelweg te ruim. De auto kwam in de wegbermterecht en ver volgens in de bermsloot, waar de auto kantelde. De auto werd vrijwel totaal vernield maar de bestuurder kwam er met wat schrammen en bulten vanaf. ERGERELUKE VANDALENSTREEK Er waren geen andere woorden voor te vinden, dan dat het een meer dan ergerlijke vandalen- streek was. Een landbouwer, wonende aan de Wethouder Pub- benstraat de Merselo, deed aangifte dat de schuiven van twee graansi lo's waren weggeschoven waardoor meer dan 1000 kilo veevoer op de bodem terecht was gekomen en voor veekonsumptie ongeschikt werd verklaard. Een behoorlijke schadepost. Het is te hopen dat die vandalen in de kraag kunnen wor den gegrepen om hen de rekening te presenteren. DAT DEDEN WU VROEGER... Zaterdagmiddag rond 17.00 uur liepen twee inwoners van Venray, beiden 40 jaar, in de buurt van de hoogspanningsmasten nabij de Henri Dunantstraat. Hierby maakte een van hen de opmerking 'vroeger klommen-wij in de hoogspannings masten en sprongen dan van een hoogte van 4 meter naar beneden'. Dat wil ik ook wel doen, zei de oudste, klom tot een hoogte van 4 meter en sprong naar beneden. Maar hy kwam zo ongelukkig te recht dat hy een beenfraktuur opliep en per ambulance naar het ziekenhuis moest worden overge bracht De politie maakte van een en an der proces-verbaal op want het klimmen in hoogspanningsmasten is nog steeds verboden. PORTEMONNEE LEEG TERUGGEVONDEN Een 29-jarige Venrayse dame ging naar de stomerijin Heide. Bij terug komst in haar woning merkte zy dat haar portemonnee met 60,- verdwenen was. Ontvreemd of ver loren; daarvan deed zy aangifte bij de politie. Daar werd korte tijd later de portemonnee terugbezorgd, ge vonden by een boerderij in Heide. Maar het geld, dat was verdwenen. MISHANDELING Op de Grote Markt kreeg een 29-jarige Venrayse dame behoorlij ke klappen te inkasseren die haar werden toegedeeld door een plaats genoot. Dat gebeurde zaterdag avond. Omtrent de motieven kon niets worden medegedeeld, wel dat proces-verbaal inzake mishande ling werd opgemaakt, nadat de da der was aangehouden. De dame was in ieder geval pijnlyk getroffen. EXAMENKANDIDATEN KWAMEN VOOR DE SCHADE OP Een aantal eindexamenkandida ten van het voortgezet onderwijs hadden met toestemming van de ei genaresse een tent opgezet in een weiland aan de Steegse Peelweg. Maar de scholieren vernielde op een aangrenzend perceel asperges. Daar werd de politie bijgehaald. De ze wist de scholieren op hun fouten te wyzen maar ook dat ze voor de aangerichte schade moesten opko men. Ze hebben niet alleen beloofd voor de schade op te komen maar hebben aan de eigenaar van de asperges, de schade reeds betaald. VANDALISME Van een aan de Schoolstraat gelegen cafetaria werd een ruit in gegooid. Schade 200,-. Van een aan het Gouden Leeuwpad gelegen flat werd een draadglas ruit vernield en ook hier werd de schade geschat op 200,-. Van een aan de Beetho- venstraat geparkeerde personen auto van een 24-jarige inwoner was de achterruit vernield. Er waren op het kofferdeksel van een aan de Latyrus geparkeer de personenauto diepe krassen aangebracht De schade wordt ge schat op enkele honderden guldens. Op maqndag 7 mei vervalt hei spreekuur van burgemeester nu. ,,2 a H.J.M. Defesche. '580:: ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen I eventuele bezwaren schriftelijk tyj burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, jpn. H.J.M. Defesche W ge do DA Anji Re ij Mail VECHTERSBAZEN AANGEHOUDEN Het was mede te danken aan hetï kordate optreden van een inwoner I van Venray dat de politie een 4-tal I uit Hengelo afkomstige vechtersbal zen kon inrekenen. Zonder dat de juiste motieven bekend waren vond I er in de vroege zaterdagmorgen om streeks 02.45 uur op het Gouden I Leeuwterrein, voor het uitgaans-1 centrum Time, een vechtpartij plaats tussen een 22-jarige inwoner I van Venray, die behoorlijk werd af getuigd, en vier inwoners van Hen gelo. Voordat de politie arriveerde I kregen de vechtersbazen echter te I maken met een inwoner van Ven-1 ray die zeker voor geen kleintje ver-1 vaard is. Hy boezemde ontzag in en wist het viertal zelfs in de richting I van het politiebureau te dryven. Daar werden ze overgenomen door de politie die proces-verbaal op maakte inzake mishandeling en vernieling. INBRAAK KELDERRUIMTE Met geweld was toegang verkre-1 gen tot de kelderruimte van een in I Veltum gelegen flat. De kelder bleek I doorzocht te zyn maar er wordt niets van waarde vermist VREEMDE MAN IN VRACHTAUTO I Maandagmorgen werd de politie gevraagd even te gaan kijken naar een voor het politiebureau gepar keerde vrachtauto, Hierin zat een man achter hét' stuur'te siapen. Die I man was voor de, ejg^paar een on-1 bekende. Wakker gemaalit door de politiemannen kon hij geen verkla- ring geven hoe hij in de afgesloten I vrachtauto terecht was gekomen. I Het bleek een inwoner van Venray te zyn en hij verkeerde onder in vloed van alcohol. Proces-verbaal is door de politie opgemaakt. INWONER VAN OIRLO AANGEHOUDEN Op verzoek van de Venlose politie I werd door de Venrayse politie een 40-jarige, tydelyk in Oirlo wonende man aangehouden. Deze man, eigenlijk zonder vaste woon- of ver- I blyfplaats, heeft korte tyd logies in Oirlo gevonden. De man werd ge zocht omdat hij zich schuldig zou hebben gemaakt aan diverse inbra ken en diefstallen. Tydens het ver- I hoor heeft hy dat toegegeven; in Venray (7x), in Roermond (2x) en in Venlo (3x). Hy werd naar Venray overgebracht, daar ingesloten en vrijdag voorgeleid aan de officier van justitie in Roermond. Deze stel de hem niet in vryheid maar liet hem voor nader onderzoek weer naar Venray overbrengen waar hij werd ingesloten. HARDLEERSTE WINKELDIEF IN VENRAY AANGEHOUDEN Een wel zeer hardleerse winkel dief werd bij diefstal in de Torro aangehouden. Hier had hy zich schuldig gemaakt aan winkel diefstal ter waarde van 21,30. Het bleek de 45-jarige J.v.B. uit Apel doorn te zyn, een man die al 75 maal by een winkeldiefstal is be trapt en 42 maal hiervoor is ver oordeeld. Iedere keer ging het om kleine bedragen terwyl zyn werkgebied zich uitstrekte over het gehele land. Na ingesloten te zyn geweest werd hy in de loop van zondag heenge zonden, nadat ook deze keer weer proces-verbaal is opgemaakt WINKELDIEFSTAL Twee mannen werden betrapt toen een van de twee een blauwe tas wegnam die als reklame in een rek voor het aan de Hofstraat gelegen warenhuis was gehangen. Tben het tweetal bemerkte dat ze betrapt wa ren renden ze- er vandoor in de richting van de parkeerplaats by het gemeentehuis. Het tweetal bleef voor de politie onvindbaar, wel werd de tas teruggevonden. Een zoekaktie in de omgeving leverde ook niets op. WINKELDIEVEGGE BETRAPT In de supermarkt aan de Krui denlaan werd een 59-jarige me vrouw uit Oploo betrapt toen zij boodschappen voor een bedrag van 6,90 wilde meenemen zonder te betalen. Ze werd aan de politie over gegeven die van een en ander proces-verbaal opmaakte. De inko pen zullen nu wel veel duurder worden.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 12