Nijsen/Granico viert 50-jarig bestaan Gouden paar in Ysselsteyn Ziekenhuisrector Piet Cöp 25 jaar priester PEEL EN MAAS Open Dag bij Bodywork MARKT STAATSLOT PEEL EN MAAS (Start reklame campagne Muziekfeesten Merselo 1990 PEEL EN MAAS Grote Prijs van Venray kunst in brons en goud Open Dag voor alle belangstellenden PEEL EN MAAS Donderdag 26 april - Pagina 5 gestalte te geven. Was het in 1988 een keramiek paardehoofd met gouden speld, dit jaar heeft de kunstenares Uesbeth Peeters- Rutten een kunstwerk van brons gemaakt', vertelt Antoon Verlinden. Zijn vrouw heeft voor de gouden draagspeld de contouren van het bronzen kunstwerk bewaard, maar in een welvend vlak uitgevoerd. Met de organisatoren van Jumping Ven- ray —het paarde-evenement, dat dit jaar op 19 en 20 mei op de Grote Markt wordt gehouden— is Antoon Verlinden van mening, dat een uniek kunstwerk en een gouden speld voor de winnaar aantrekkelij ker zijn dan een beker. Tot aan de uitreiking staat het gestyleerde springende bronzen paard met rui ter in de etalage van Juwelier Ver linden. uw weekblad De gymlessen van Bodywork voor volwassenen worden vanaf Pasen gegeven in de nieuwe zaal aan de Leunseweg. Om ieder kennis te la ten maken met Bodywork wordt op woensdag 2 mei een open dag ge houden met demonstraties en een zg. open class. Aan de open class kan iedereen meedoen; komt u ky- ken, draag dan iets gemakkelijks en doe mee! Het programma ziet er als volgt uit: 15.00 uur: Opening, met door lopend demonstraties door ver schillende kindergroepen en volwassenen. 15.55-16.30 uur: Open class met oefeningen voor ieder een. Pauze. 16.50 uur: Demonstra ties door teenagers en volwassenen. De groep die in London opgetre den heeft zal deze middag ook hun dans laten zien. Ook wordt de video van de show in London getoond. Informatie over Bodywork is in de zaal aanwezig maar kunt u ook vragen bij Ine Clarke-van den Munckhof, tel. 89097. Een halve eeuw geleden nam Jac ques Nijsen in Veulen, bij Ven ray, een maalderij over en begon daar granen te verwerken tot varkens- en kippevoer. Uit een paar mo lenstenen en een 20 pk dieselmo tor is in 50 jaar tijd een hypermodem, volledig geautomati seerd mengvoederbedrijf gegroeid. Onlangs ging Nysen een fusie aan met het mengvoederbedrijf Grani- co in Stein. waardoor een kombina- tie van kennis en kapaciteit ontstond, die uitstekende perspek- tieven biedt voor de 'komende 50 jaar'. Komend weekeinde (27 t/m 29 april) verwacht mengvoederprodu cent Nijsen/Granico te Veulen een groot aantal gasten en belangstel lenden uit binnen- en buitenland vanwege deze officiële viering van het 50-jarig bedrijfsjubileum èn de ingebruikneming van de ingrij pend vernieuwde fabriek. Een en ander was oorspronkelyk gepland in oktober vorig jaar maar werd toen uitgesteld in verband met een bedryfeongeluk waarbij een der medewerkers ernstig gewond raakte. BIJ CHR.JANSEN AAN DE GROTE IS EEN MISSCHIEN EEN VERMOGEN WAARD Sigarenhuis Chr. Jansen Grote Markt 22 Op vrijdag 27 april wordt het dub- belfeest geopend met een forum middag voor genodigden (aanvang 13.00 uur) over de invloed van de consument en het milieu op de ren tabiliteit in de dierhoudery. Aan sluitend aan het symposium zal mr. H. Defesche, burgemeester van de gemeente Ven ray, de nieuwe meng voederfabriek officieel in gebruik stellen. Voor medewerkers en klanten volgt zaterdag een feestavond, ter wijl de evenementen reeks zondag 29 april wordt afgesloten met een open dag van 13.00 tot 17.00 uur voor mensen die belangstelling hebben in de modernste technie ken op het gebied van de mengvoe derbereiding. Met een omzet van ca. 50 mil joen en een marktaandeel van on geveer 5% is Nijsen/Granico de op een na grootste pratikuliere meng voederproducent van Limburg. Het bedryf werd in 1938 gesticht door Jacques Nijsen en was oorspronke lijk een plaatselijke graanmolen. In het begin van de jaren '50, toen in Ven ray en omgeving de intensieve veehouderij tot ontwikkeling kwam, werd overgeschakeld op de produktie van mengvoeders. Vorig jaar vond de overname plaats van het in 1956 opgericht mengvoeder bedrijf Granieo BV te Stein. Nysen/Granico produceert thans ongeveer 100.000 ton mengvoeders per jaar. De afzet aan ongeveer 300 klanten in Limburg, oostelyk Noord-Brabant en een gedeelte van België geschiedt voor 95% in bulk. Een belangrijk produktassortiment betreft ook hobbyvoeders voor dier- winkels. In het Veulense moederbedrijf is de afgelopen jaren voor ruim 4 miljoen geïnvesteerd in automatise ring van het produktieproces, de installatie van een nieuwe persiyn en verbetering van de buikveria- ding. Momenteel is een renovatie programma ten koste van circa 1 miljoen bij Granieo te Stein in uit voering. Het is de bedoeling dat eind dit jaar het bedryf in Veulen volledig gespecialiseerd zal zyn in de produktie van varkensvoeders (bulk en zakgoed), terwyl in Stein de overige produkten worden gemaakt. in de afgelopen vijftig jaar heb ben wij als partikuliere onderne ming voortdurend geluisterd naar de markt', aldus direkteur Pierre W.A. Nijsen. in de nabye toekomst krygt de dierhoudery steeds meer te maken met zaken als milieu en kwaliteitsbewustzijn van de consu ment Op die ontwikkelingen moet ook de producent van veevoeders tydig inspelen, dat wordt de belang rijkste uitdaging voor de komende jaren'. DOOR DRANK TEN VAL Een 80-jarige inwoner kwam ten gevolge van drankgebruik in het centrum, by het verlaten van een café, ten val en liep daarbij een hoofdwond op. Hy werd naar het ziekenhuis overgebracht voor be handeling en kon laten naar huis worden vervoerd. SNELHEIDSKONTROLE Maandagmorgen hield de politie op de Langstraat tussen 8.30 en 9.0Ö uur een snelheidskontrole. Het bleek dat de bestuurders haast hadden want bij 34 van hen werden snelheden gekonstateerd tussen de 61 en 87 km per uur. Binnenkort zullen die bestuurders middels de accept-girokaart aan die haast wor den herinnerd. OORLOGSTUIG Tydens werkzaamheden in een tuin aan Handerade te Öostrum. kwam een granaat naar boven. Dat oorlogstuig blijft nog uiterst gevaar lijk en de vinder deed het enige wat by dergelijke vondsten gedaan moet worden: de politie daarvan in kennis stellen. uw weekblad Na de geslaagde landing van de drie parachutisten werden de shirts onder grote publieke belang stelling aan de voorzitter van de 'Stichting Muziekfeesten Merselo, Jan Poels, overhandigd. Hij over handigde op zijn beurt de sportkle- ding aan de aanvoerder van het tweede team, Huub Versteegen. Met deze handeling is zowel de reklame- campagne als de verkoop van toegangskaarten voor de Muziek feesten gestart. Zoals bekend, vindt dit evenement elk jaar tijdens de Pinksterdagen plaats. Voor meer informatie en reserve ring van toegangsbewijzen kunt u zich wenden tot Wilma Zegers, tel. 04786-404. 'n abonnement waard Op maandag 7 mei zullen de ech telieden BERNARD CAMPS (82) en TRUUJ SPREEUWENBERG (79) hun gouden huwelijksfeest vieren. Op die dag is het 50 jaar geleden dat zij in de kerk van Ysselsteyn hun ja woord gaven. Wij zochten deze rasechte Peelpi- oeniers op in htm riante bejaarden woning, gelegen zoals de gouden bruid het treffend weet te zeggen, op het mooiste plekje van Yssel steyn, de Immenhof. Hier straalt nog de vrijheid uit, die ook bij hun vroegere boerdery aan de Deurne- seweg uitstraalde. Maar laten wy de levensloop eens op de voet volgen. Dan blijkt dat de gouden bruidegom een geboren en getogen inwoner van het gehucht Lull was, een naam die nu jammer genoeg verdwenen is, maar waar aan hij toch prettige herinneringen heeft. Geboren op de boerderij 'Koende- renhof was het eigenlyk vanzelf sprekend dat hij boer zou worden. Zijn vader keek echter verder dan die boerderij, toen er sprake was van de ontginningen in de Peel, in de buurt van de Craayenhut. Van het dorp Ysselsteyn was nog geen sprake. De spade werd ter hand ge nomen en samen met Niessenboer werd er ontgonnen. Het bedrijf groeide tot 80 hectares. Dat ontgin nen in die tijd is niet te vergelijken met het huidige ontginnen, met mechanische krachten. Toen ken de men alleen de ploeg met de paar den ervoor. Het moet wel worden gezegd dat toen de tractoren in op komst kwamen, het samenwerkend ontginningsbedrijf niet schuwde om in die vooruitgang geld te ste ken. Maar het bleef toch aanpak ken, onvergelijkbaar met wat de boer nu moet doen. In 1931 werd het bedrijf door de beide families gedeeld en kreeg de familie Camps er 43 hectares van. Negen jaar lang runde de gouden bruidegom het bedryf. Wel is het zo dat de zoons van Kleuskens uit Oostrum ook harde werkers waren die op dat bedrijf werkzaam waren. De gouden bruid is geboren en ge togen in Horst. Zy verhuisde met haar ouders in het begin van de twintiger jaren naar een ontgin ningsbedrijf gelegen aan wat nu de Ringweg heet. In Horst runden haar ouders de pachtboerij 'Booms hof, een pachtboerderij van het Armbestuur, maar omdat dat be drijf nooit geen eigen bedrijf zou kunnen worden, werd door haar ouders de kans aangegrepen, om in het 'Ysselsteyn in wording' een ont ginningsbedrijf te beginnen. De gouden bruid hoefde niet al die jaren in het ouderlijke bedryf te werken. Ze waren thuis met vijf ge zusters. Die werden om de beurt 'verhuurd'. Dat was niet erg want verder dan de eigen kookpot kij ken, betekende ook meer leren en dat kwam haar later goed van pas. Tben Truuj werd gevraagd om te trouwen, kreeg de bruidegom ten antwoord waarom ze dat zelf niet had gevraagd. De verkeringstijd had haar toch wat lang geduurd. Er werd getrouwd, drie dagen voor het uibreken van de Tweede Wereldoor log... Die oorlog met al zijn proble men, offers en nood. duurde lang. Ze waren echter, als echte Nederlan ders, bereid iedereen die in nood verkeerde, daar waar mogelijk te 'Hij is van brons en staat op een marmeren voet en de draagspeld is van goud' zegt juwelier Antoon Ver linden als hij de Grote Prijs van Venray voor Jumping Venray 1990 laat zien. Sinds de tweede editie van Jumping Venray in 1988 heeft hij deze prijs 'geadopteerd'. De kunste nares Liesbeth Peeters-Rutten uit Leunen is de ontwerpster en maakster van het gestyleerde bron zen paard met ruiter, terwijl meester-goudsmid lbos Verlinden- Tindemans de contouren van het beeld in een gouden draagspeld heeft verwerkt. 'Wij streven er naar ieder jaar voor dé Grote Prijs voor Jumping Venray een andei gegeven Rector Piet Cöp werd op 4 januari 1938 in Ottersum geboren. Na zijn wijding werd hij op 1 september 1965 benoemd tot kapelaan in de Don Bosco-parochie in Venlo. Op 1 april 1971 volgde zijn benoeming tot kapelaan in de Roermondse H. Hartparochie met als nevenfunktie en conrectorschap van het St Lau- rentiusziekenhuis aldaar. Op 1 juli 1974 werd hij full-time conrector van dat ziekenhuis en op 1 decem ber 1983 werd hij rector van het Venrayse ziekenhuis. Het is de jubilaris niet aan te zien. dat hij al bijna twintig jaar een weg bewandelt, welke gemarkeerd wordt door zorgen, verdriet en pijn en maar al te vaak de dood. On danks al die narigheid kykt hy blij terug op de voorbije 25 jaar, weten de, dat hij als geestelijke hulpverle ner velen heeft kunnen helpen en bijstaan in hun moeilijkste uren en ook de nabestaanden dikwijls als het ware een geestelijke reanimatie heeft kunnen geven. 'Dat geeft er gens voldoening in mijn zwaar en moeilijk ziekenhuiswerk, maar ook de kracht om dat te kunnen vol houden; voldoening om de helpen de hand te kunnen toesteken in penibele situaties', zo verklaart hij zijn opgewekt humeur, ondanks alles. Hy heeft zo zijn eigen wel dui zend methodiekjes, waarmee hy een ongeneeslijke zieke of sterven de voorbereid op het onafwendbare. Maar ook om familieleden, die soms een figuurlijke mokerslag op het hoofd krijgen, vanuit het niets weer terug te brengen naar de wer kelijkheid. Mensen, die volkomen geblokkeerd, beduusd of verlamd zijn door een allesverpletterende mededeling, weet hij op te vangen, te stimuleren, weer te laten adem halen. 'Ik probeer aanwezig te zyn' de mensen te volgen, te aktiveren. Soms lukt dat met een kopje koffie, maar altijd met het onderzoeken naar de mogelijkheden die toepas baar zijn. Niet via het stramien, dat ik in mijn jonge jaren heb geleerd, maar volgens myn eigen, eerlyke inzichten en overtuiging, steeds op een andere wijze herhaald'. Aldus legt rector Piet Cöp iets uit van zyn moeilijke werk. Eigenlijk dan ook niet vreemd, die feesttent met die staande of wandelende receptie en een Hop-Swing Band vrijdagavond a.s. Bij hem kan de boog niet altijd gespannen blijven en ook niet by degenen, met wie hij dagelijks sa menwerkt. Op woensdag 18 april jl. is de campagne voor de Muziekfeesten Merselo 1990 officieel gestart. Dit gebeurde op sportpark De Vloet te Merselo. Als publiciteitsstunt is door de organisatie het tweede voet balteam van SV Merselo van nieuwe shirts voorzien, uiteraard met op druk van Muziekfeesten Merselo. Het betrof hier geen eenvoudige overhandiging, want de leden van het Bavaria-para-team kwamen let terlijk met de nieuwe shirts uit de lucht vallen. Tijdens de wedstrijd VW- Heerenveen, afgelopen zaterdag, werd in de pauze de finale van de 4 tegen 4 kompetitie gespeeld. Hierin traden de teams van SV Venray en Volharding uit Vierlingsbeek tegen over elkaar. Uiteindelijk kwam Ven ray als winnaar uit de bus. Het jonge team, alle spelers zijn jonger dan 12 jaar, won met 2-1 en mocht de beker in ontvangst nemen. Op 9 juni zal dit zelfde team aantreden voor het Limburgs kampioenschap. Deze wedstrijden worden in Venray gespeeld. Zouden ook die wedstrij den gewonnen worden, dan mogen de jongelingen in Zeist aantreden voor het Nederlands kam pioenschap. Op de foto. staand v.l.n.r.: Khalid Salhi, Niels Hermsen, Tim Hout. Zittend: Patrick van Mil (links) en Rens van Vegchel (rechts). helpen. Over die crisistijd. de oor log. de bevrijding en de wederop bouw willen ze beiden niet teveel vertellen. Het zou eens goed zyn om van die tijd. van de opkomst van Ysselsteyn. meer de nadruk te leggen op het ontbreken van vele voorzieningen en de offers die die pioeniers hebben gebracht. Vijftien jaar geleden vond het paar het welletjes en moest hun jongste zoon hun bedrijf maar voortzetten. Zij kregen de kans om een woning van de in aanbouw zyn- de bejaardenwoningen aan Immen hof uit te zoeken. Ze kozen de meest vrijliggende en daar hebben ze nooit spijt van gehad. Vyf kinderen maken met zeven tien kleinkinderen het gouden hu welijksfeest mee. Die zullen met hun aanhang en familie het feest meevieren. Het feest wordt op maandag 7 mei om 11.00 uur inge zet met een plechtige Eucharistie viering in de parochiekerk. Daarna gaat het gehele gezelschap naar zaal 'Roelanzia' waar iedereen lussen 18.00 en 20.00 uur de gelegenheid zal krijgen het gouden paar geluk te wensen. Wat moeten wij van dit tevreden terugkijkende gouden paar nog ver melden. Dat de gouden bruid nog steeds met haar elf jaar oude Dafle rondtoert, dat ze beiden graag puz zelen en de goude bruidegom het liefst cryptogrammen oplost. Bei den gaan graag kaarten en de gou den bruid gaat graag kienen, terwyl de gouden bruidegom graag biljart. Zeker is dat heel Ysselsteyn op die dag zal uitlopen om dit sympathie ke bruidspaar, een van hun pioe niers, geluk te wensen. Wolf Senator® 35 SK - motor: 1000 Watt - motorrem, kabelgeleider en veiligheidsschakelaar - werkbreedte: 35 cm - 4-voudige maaihoogte instelling per wielas - triplex maai- en vangsysteem: 30 liter vangvolume VERSLEIJEN OIRLO CASTENRAYSEWEG 14 TEL.: 04787,1941 Rector Piet Cöp van het Venrayse St. Elisabethzielcenhuis laat op vry- dag 27 april a.s. een grote tent ach ter het ziekenhuis neerzetten om daarin vanaf 20.00 uur een feest met staande en/of wandelende re ceptie te vieren. Hiervoor zyn alle ziekenhuismedewerk(st)ers. al dan niet vergezeld van levenspartner, uitgenodigd. De Hop-Swiyg Band uit Vierlingsbeek zal voor de muzi kale opluistering zorgen. Reden voor dit feest is het feit, dat het op 3 april ji. (in de vasten) 25 jaar gele den was, dat hij door mgr. P. Moors in de kathedraal van Roermond tot priester werd gewijd. Op tweede Paasdag werd dit feit herdacht met een plechtige hoogmis, samen met zijn familie en zijn vaste parochia nen en 's avonds met een informeel samenzijn in Smakt. Voor die feesttent heeft de jubila ris een simpele verklaring. 'In mijn werk als ziekenhuispastor heb ik dagelijks te maken met zorgen, ver driet en pijn. Daarbij weet ik mij altijd gesteund door de mede- werk(st)ers van het ziekenhuis. Wanneer zij alle ellende met mij de len, mogen zy toch ook de mooie dingen met mij delen. Dat lykt my positief en zeer zinvol'. Uitblinker in zijn klasse.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5