KERKELIJKE DIENSTEN PEEL EN MAAS PAS-kursus PEEL EN MAAS Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Interest raat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855. Zaterdag: H. Petrus Chanel. 9.00 Lsin. ouders Schols-Leers en overl. fam.; jrd. ouders Schrijnemae- ckers-Jacobs. 19.00 ZONDAG SDIENST; Ouders Baken-van Rhee-, Jolian Janssen en zoon Harry-. Sven Ariaens (koll.); Theodorus Flinsenherg-v.d. Boogaard; Els Jongjans-VondenhoCf (koll.); fam. Stevens b.g.v. een reünie. Zondag: 3e Zondag van Pasen. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat. Hgm. Martha Goumans- Janssen; Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers; Herman Ebbe- rink; Jaap Verstegen (koll.): Theo Holman; Toon Jeuken (koll 11.00 Tydens deze II. Mis zullen de kin deren van de vierde groep van de basisschool de Kruutwis hun eer ste H. Communie ontvangen. Tbt intentie van de kinderen en hun ouders; Jan Straatman. Maandag: II. Pius V. 9.00 Lsm. Antoon Feijen, echtgen. en Heer- zoon (S). Dinsdag: II. Jozef, de arbeider. In de meimaand zal iedere dag om 8.40 uur de Rozenkrans in de kerk gebeden worden behalve op zondag. De meimaand is toegewijd aan de H. Maagd Maria. 8.40 Rozenkransge bed Li.v. alle bewoners van het cen trum. waarna Eucharistieviering; t.e.v. de II. Maagd Maria. 19.00 Lsm. Nel Bovee-Claassen; Bertus Meesters en fam. Woensdag: II. Athanasius. 8.40 Rozenkransgebed t.i.v. alle bewo ners van de Oranjebuurt, waarna Eucharistieviering; oude stich tingen. Donderdag: H.H. Filippus en Ja cobus, apostelen. 8.40 Rozenkrans gebed Li.v. alle bewoners van de Molen klef, waarna Eucharistievie ring; Martha Goumans-Janssen. 19.00 Lsm. overl. ouders Jans Beken-Kessel, zoon Arnold en kleindochter Jacqueline; overl. ouders Van Osch-Hcbben. Vrijdag: Eerste vrijdag van de inaand. 8.40 Rozenkransgebed Li.v. alle bewoners van het Desselke, waarna Eucharistieviering; Le.v. het H. Hart van Jezus; tot zekere in tentie. Zaterdag: H. Doniinicus Savio. 8.40 Rozenkransgebed Li.v. alle be woners van de buurt Noord-West, waarna Eucharistieviering; Wiel Custers en overl. fam. 19.00 ZON- DAGDIENST. Zesw.d. Els Jongmans- Vondenhoff; lev. en overl. fam. van Chor; Johan Martens (koll.); Toos de Bruijn-van Els (koll.); Martha Goumans-Janssen (koll.); Nelly v.d. Berg-Munninghof; overl. ouders Van Kessel-Versleijen en zoon Jan; Frans Loeffen (koll.); Dr. Poels, ouders Jan en Jean nette Poels en zoon Martin (S); Jaap Verstegen (koll.); Coen Arts en fam.; Harrie Swaghoven. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag l/in zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. De opbrengst van de Vastenak- tie is 9.429,70. Onze hartelijke dank! Akolieten Zondag: 9.30 Gerard Hoppen- brouwers. Lektoren Zaterdag: 19.00 T. Verbeek. Misdienaars Beurten volgens nieuwe lijst. Parochie Brukske Zaterdag: 19.00 Eucharistievie ring Le.v. Maria tot zekere intentie. Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Francisca Verhelst-van Mil. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: S. de Nijs. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: H. Brouwer. Int.: Joke Lankhorst-Helllerkamp. Maandag: 16.45 Liturgieviering. Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Liturgieviering. Woensdag: 16.45 Liturgieviering. Donderdag: 16.45 Liturgie viering. Vrydag: Geen viering. Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIE RING. Lei van Ryt (koll.); Pater Frans Sanders (koll.); Pastoor Remmeren. Zondag: 9.00 Voor Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 10.15 Hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans; Johannes en Helena v. Hel den. 11.45 Gerard Bollen (koll.). 18.00 Lev. èn overl. fam.: Harrie Crooijmans en overl. fam. Maandag: 8.00 Zuster Judicaël v.d. Berg. 19.00 Uit dankbaarheid; overl. fam. Philipsen. Dinsdag: Derde dinsdag van de Antoniusnoveen. 8.00 Overl. fam. Arts-Janssen; fam. Springintveld- Geurts en Konings. 19.00 Avondmis met voorbeden voor eigen en aan bevolen intenties; Jeanne Tillemans-Duyf (kaartclub); Sraar Beterams en overl. fam.; t.e.v. St. An ton ius uit dankbaarheid. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Wilhelmi na v.d. Munckhof-Sangers; Marta Thielen-Stevens; Gerard van Meijel. Donderdag: 8.00 Antoon Boveé, 19.00 Overl. ouders Raemakers- Pouwels; Jac. v. Dyck; Lambert Kerkhoff. Vrijdag: Eerste vrydag van de maand. 8.00 Overl. ouders Akkermans-Timmermans. 14.00 Gez. H. Mis b.g.v. huw. John Philip sen en Petra Pelzer. 19.00 Ge zinsmis voor overl. ouders Madou-Claassen; overl. fam. Wij n hoven-Theelen Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. De Vastenaktie 1990 heeft opge bracht 2.875,-. Namens broeder Harrie Jenniskens en zijn mensen in Zaïre hartelyk bedankt. Misdienaars en akolieten Zaterdag: 18.30 Martijn Smelt. Zon dag: 9.00 pascal en Emiel Kusters. 10.15 Jaap Janssen. 11.45 René Jansbeken. 18.00 Johan Pouwels. Maandag en donderdag: 19.00 Wen dy. Dinsdag: 19.00 Patrick. Woens dag en vrijdag: 19.00 Yvonne. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 3e zondag van Pasen. Zang door het dameskoor 'Venrode'. Kinderwoorddienst. Voor Martien v. Tilburg (koll.); overl. ouders (C); alle overl. gelovigen (van Kevin Arts); Carlo Sau (koll.); uit dankbaarheid (M); Marie Pelzer en overl. ouders Pelzer en kinderen. Zondag: 3e Zondag van pasen. 8.30 Voor Roro Mann-Tutykartini (koll.); het geestelyk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Nederlands. Tot bijzonde re intentie (R): Martinus Bonants. 11.30 Lex Bruno (koll.); Mariet Thielen-Linders; uit dankbaarheid bij gelegenheid van een veijaardag. Maandag: Gedachtenis van de H. Pius V. 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Piet Venneltfoort en overl. fam. Dinsdag: 8.00 Voor de weldoe ners van de parochie. 19.00 Jan Ver- Estée Lauder's Signature Collection Spring 1990 Een nieuw decennium van kleur breekt aan. Verfijnd, geraffineerd. Nieuwe mogelijkheden om, al naar gelang uw voorkeur, de ogen, wenk brauwen, wangen, lippen en nagels te accentueren. Met de vooijaarsmode kunt u werkelijk alle kanten uit, afhanke lijk van uw persoonlijke smaak en stijl. Korte rokken, lange rokken. Leggings met lange jasjes voor de langbenigen onder ons. Opvallende creaties voor de uitbundige types. Was klassieker als men ieLs be scheidener van aard is. En vooral... accessoires! Kortom, mogelijkhe den genoeg om uw persoonlijkheid te onderstrepen. Ook wat make-up betreft is er nieuws! Make-up biedt dit vooijaar alle mogelijkheden om meer uit drukking te geven aan uw persoon lijke voorkeur en styl. In de negentiger jaren wordt make-up uw meest opvallende accessoire. Estée Lauder reikt de juiste mogelijkhe den aan voor de vrouw van nu. Zachte, draagbare kleuren, die als echte mode-accessoires fungeren, zoals levendige lippen met natuur lijk uitziende ogen. Of een zachte mond met dramatische ogen. Kleur accentueert uw persoonlijkheid. Tierlantijnen behoren tot het ver leden. Deze waren mooi en prachtig voor de jaren '80, maar 1990 kon digt een geheel nieuwe trend aan. De vrouw van nu bepaalt zelf wat zij gaat dragen, zijzelf staat centraal en haar kleding komt op een gepaste tweede plaats. Het nieuwe beeld is relaxed en ongedwongen. Wanneer u de silhouetten van het vooijaar 1990 bekijkL is het vooral de een voud van de lijnen die als eerste op- valL.. en juist deze eenvoud laat zich zo goed kombineren met ac cessoires. Voor het vooijaar van 1990 ziet Estée Lauder daarom make-up als uw belangrijkste ac cessoire. Estée Lauder's Signature Collecti on Spring 1990 biedt u alle moge lijkheden om, al naar gelang uw voorkeur, uw persoonlijkheid te on derstrepen. De keus is aan u! Kgrgnj i SALON DE BEAUTE H ZONNEKUREN U Telefoon 04780-83877 meulen; tot bijzondere intentie (T). Woensdag: Gedachtenis van de H. Athanasius, kerkleraar. 8.00 Voor de christenen die vervolging lijden. 19.00 Antonius Aben-v.d. Mond; Jo Versteegen en zoon Martien. Donderdag: Feest van de H.H. Filippus en Jakobus, apostelen. 8.00 Voor J.R. 19.00 H. Uur. Uitstel ling van het Allerheiligste. Voor Ro ro Mann-Tutykartini (vd buurt). Vrydag: Eerste vrijdag. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 18.30 Kruisweg-oefening. 19.00 Overl. ouders Thielen-Hendriks en overl fam; Piet Vermeulen (koll.). Zaterdag: 8.00 Geen H. Mis. Gedachte van de week: "Aan een tevreden mens heb je meer dan aan een kanppe mens" (Thomas van Kempen). Akolieten en misdienaars Zondag: 8.30 V.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain v. Weert, Robert Verstee gen. 11.30 H. Fijneman. Maandag en woensdag: Ivo Niessen. Dinsdag en donderdag: Emiel Ubaghs. Mededeling: Gedurende de mei maand zal dagelijks na de H. Mis van 19.00 uur de Rozenkrans gebe den worden (behalve in het weekend). Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Harry Thuijls; overl. fam. Hermsen-ten Haaf. Zondag: 8.30 Uit dankbaarheid. 10.30 Eerste H. Communie van de kinderen van de Hommel school. Maandag: 9.00 Tot zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Voor 'n zieke. Woensdag: 9.00 Tbto zekere in tentie. 19.00 Lof met Rozenkrans (Koor 'Harmony j. Donderdag: 9.00 Uit dankbaar heid bij 'n 80e veijaardag. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 9.00 Voor 'n goede uit komst. 11.00 Uit dankbaarheid bij 40-j. huw. Janssen-Gommans. 14.00 Uit dankbaarheid by 25-j. huw. Van Dijk-Lemmens (Gem. Koor). Zaterdag: 14.30 Uit dankbaarheid bij 40-j. huw. Derks-Muijres (Gem. Koor). 19.00 Overl. fam. Van Dyk- Claessens; jrd. Martien van Arsen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Pascalle v. Reenen, Helga Thielen, Sandra v. Limbeek, Sjouke Camps. Zondag: 8.30 Heidi Holierhoek, Carmen Moure, Mari- sca Litjens, Sanne Bartram. 10.30 Wendy, Saskia en Bianca Janssen en Maud van Arsen. Woensdag: 19.00 Stephanie Janssen, Iieke Vol- leberg, Saskia Litjens, Hanneke v.d. Ven. Eerste Communie. Zondag a.s. 29 april, zullen 11 kinderen van de school 'De Hommel', waarvan 2 kin deren van Oostrum, hun eerste Communie doen in onze kerk. Laat hen merken dat ook zij welkom zijn by ons, jda^ we ook met hen meeleven, daarom ook graag zon dag de vlaggen uit! De kinderen zul len om 10.1# uur vanaf ons schoolplein door onze Harmonie naar de kerk begeleid worden en ook de Communiemis zelf zal onze Harmonie muzikaal opluisteren. De eerste 6 banken worden gereser veerd voor de ouders en verdere fam.leden van de communicantjes; al de andere plaatsen zijn vrij. Graag uw belangstelling en medele ven ook in de kerk. Vastenaktie voor zuster Truus Lemmens. Er is dezer dagen nog 2.000,- binnengekomen voor de Vastenaktie voor zuster Truus Lem mens. Zodat het bedrag is opgelo pen tot 4.476,65. Hartelyk dank aan de gulle gevers. Parochie Oirlo Zaterdag: 14.00 PI. H. Mis b.g.v. 25-j. bestaansfeest Scouting. 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor). Overl. van fam. Bomrn; overl. ouders Hesen- Heijligers en zoon Harrie; overl. ouders Tielen-Verstappen; Maria Cox-Wolters; overl. ouders Peeters- Hermans en Martien en Gon en hun kinderen. Zondag: 11.00 Hoogmis. St. Ge rard Peters en Petronella Arts; Lam bert v.d. Sterren; Johanna Gerritsen-Roelofs. Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. H. Gerardus (S); overl. ouders Van Rijswijck-v.d. Ven en Martens- Philipsen; Carolien Philipsen. Vrijdag: 14.00 PI. Huw.mis bruidspaar Janssen-Peeters. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). Overl. ouders Baten- v. Arsen en dochter Truus; overl. van de fam. Van Kempen-Kuijpers; overl. van de fam. Van Dijck-Strik. Parochie Leunen Zaterdag: 19.00 Lsm. uit dank baarheid; uit dankbaarheid voor lev. en overl. leden van de fam. Panhuijzen-van Lieshout; Mathijs Litjens en echtgen.; Harrie Verstee gen; Hendrikus Bomm, echtgen. en overl. kinderen en Johanna Beelet; jrd. Sjeng Holtackers; gest. jrd. Wil lem Jenniskens en Wilhelmina Jenniskens-Martens.; gest. jrd. Helm Claessens. Zondag: 3e Zondag van Pasen. 10.00 Hgm. als jrd. Jozef Croymans, echtgen. en Martin Croymans. 11.15 Lsm. uit dankbaarheid. 15.30 Doopviering Joyce Hendrix. Maandag: 19.00 Jrd. Marteng Mi- chels en overl. fam. Michels- Nabuurs; gest. jrd. Johanna Litjens. Dinsdag: 14.00 Hgm. b.g.v. 25-j. huw. Lambert v. Vegchel en Mariet v. Vegchel-Reintjes. 19.00 Lsm. Ma- thieu Vervuurt, Piet Timmermans en overl. kinderen; Pastoor Jacques Haenen. Woensdag: H. Athanasius, bis schop en kerkleraar. 19.00 Lsm. Johannes Loenen en Leida Loenen- Poels; gest. jrd. Martinus Claessens, echtgen. en zonen Gerard en Teng. Donderdag: H.H. Filippus en Ja kobus, apostelen. 19.00 Lsm. Frans v. Bavel en overl. fam.; Frans Verkoeijen en overl. fam. Verkoeyen-Janssen. Vrijdag: Eerste vrydag van de maand. Vanaf 8.45 uur Ziekencom munie aan huis. 14.00 Hgm. b.g.v. 25-j. huw. Piet Philipsen en Mien Philipsen-v. Rijswijck. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (vw offerblok); Maria Loonen-Scheffers. Zaterdag: Bevrijdingsdag. 19.00 Lsm. Harrie Versteegen (vw fam. V.F.M.); Elisabeth Claessens- Wismans (vw Cl. te Th.); Antoon v. Cuyck, Jan v. Cuyck, echtgen. en overl. kinderen, Frans Rongen en overl. fam.; maandd. Wilhelmina Jenniskens-Martens. Akolieten Zaterdag: 19.00 Maaike Leijssen en Wendy Thoone. Zondag: 10.00 Eef Leijssen, Frank Litjens en Frank de Klein. 11.15-Sjef Drabbels en Jos Di- reks. Misdienaars ma t/m vr: 19.00 Bobby Leijen- dekkers en Styn v. Glabbeek. Lektoren Zaterdag: 19.00 JanJenniskens. Zondag; Jan Reintjes.. Huwelijksafk.: Wim Voermans uit onze parochie en Ine Rutten uit Swolgen (3e roep). Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Corrie v.d. Ven-v.d. Velden (koll.). Zondag: 3e Zondag van Pasen. 10.00 Hoogmis jgt. Sjang Janssen; Peter Paul Janssen; Martinus Jans- sej rector Cox (koll.). Akolieten: Mi chel v. Kempen en John Verkoeijen. Misdienaars v.d. week: Angelique en Jhon. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Sjef Willems. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis tot zekere in tentie. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Corrie v.d. Ven-v.d. Velden (koll.). overl. ouders Poels-Michels. Rektoraat Veulen Zaterdag: 19.00 Hgm. Jac Ewals en echtgen.; Albertus Louvet. Zondag: 3e Zondag van Pasen. 11.00 PI. Hoogmis waaronder de eerste H. Communie van de kin deren. Voor de parochie. Maandag: 8.00 H. Mis. Dinsdag: 8.00 H. Mis 3e van de 9 dinsdagen t.e.v. St. Antonius. T.i.v. de offeraars. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Weys-Houben.. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 8.00 Bijz. H. Mis Le.v. Heilig Hart Misdienaars Y. Emonts en A. Reintjes. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Jrd. ouders Vollenberg-AertS; T. Classens (oude buurt); J. Hendrix (kinderen); ouders Arts-Gielen en overl. fam. H. Stiphout en echtgen.; overl. fam. Willems-Maessen; uit dankbaar heid (een jarige). Zondag: 3e Zondag van Pasen. 9.30 Geestelyk welzijn van onze pa rochie. 11.15 Grad Fleurkens; ouders Geurts-Peeters. Maandag: 19.00 Overl. fam. Gommers-Peeters. Woensdag: 19.00 T. Classens (buurt); Th. Vollenberg en overl. fam.; overl. fam. Póuwels-Voesten; overl. fam. Lensen. Vrijdag: 19.00 Jrd. Gerardus In 't Hulst en echtgen. Misdienaars Zaterdag: 19.00 Marj. Potten en D. Wijnands. Zondag: 9.30 R. en T. Ber- kers. 11.15 R. en T. Jenniskens. Maandag en vrijdag: N. Jaspers en C. Smits. Woensdag: E. Jenniskens en B. Vergeldt. Spreuk van de week: "Blijf bij ons, Heer, want het wordt al avond!" (Lk.24,29) 'n abonnement waard Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Mathieu v.d. Ven- ne (van bevriend collega). Misd.: Roel Creemers en Martijn Wilms. Zondag: 10.00 Maria Arts- Emonts. Misd.: Karin Duykers en Joy Arts. 11.30 Hanneke v. Rijs wijck (koll.). Misd.: Ingrid Wismans en Anke Broeren. Maandag: 8.30 Overl. der fam. Thissen. Dinsdag: 8.30 Antoon Michels. Om 19.00 Rozenhoedje in kapelletje op de Haag. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje (in de kerk) 19.00 Fam. Arts en Gielen. Misd.: Bas Wilms en Willem Loonen. Donderdag: 8.30 Pauline Verstee gen (koll.). Vrydag: Eerste vrijdag. 8.30 T.e.v. H. Hart; Johanna Pubben-Janssen en zoon Peter. Zaterdag: 19.00 Antoon Egel- meers; Leonardus Kessels en Maria Kaffers. Misd.-: Kim Thielens en Wendy Bonants. Kerk poetsen: mevr. Van Tilburg en mevr. Hendriks-Rutten. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Petrus Chanel, mis sionaris in Oeeanië. 19.00 Fhm. Lueassen-Peters. Zondag: 3e Zondag van Pasen. 10.00 Jgt. Jan Peters. Maandag: H. Pi us V, paus. 8.30 Voor de Koningin. Dinsdag: H. Jozef, arbeider. 8.30 Bijz. int. (M.J.). Woensdag: H. Athanasius, bis schop en kerkleraar. 8.30 voor on ze zieken. Donderdag: H.H. Philippus en Jacobus, apostelen. 8.30 Voor roe pingen tot priester en religieus leven. Vrijdag: H. Gemma Galgani, Eerste vrijdag van de maand. Schoolmis. 8.30 T.e.v. II. Hart. Zaterdag: H. Dominicus Savio. 19.00 Jan Peters en fam. Misdienaars Zaterdag: Rudy en Marieke. Zondag: Renzo en Rob. Lektoren Zaterdag: Dora Arts-Mennen. Zon dag: Jan Classens. Een gedachte: In het Evangelie van vandaag 'Zij (de twee leerlin gen) drongen bij Hem aan 'Blijf bij ons, want het wordt al avond en de dag loopt ten einde'. Toen ging Hij (Jezus) binnen om bij hen te blij ven'. Hoe vaak vragen wij Jezus om by ons te blijven??? Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Anna Maria Kersten-Geurts-, Gerar dus Kersten; Sraar en Corry Peters; vader en moeder Mulder. Zondag: 8.30 H. Mis te Hol thees uit dankbaarhei en t.z.i. 10.00 Hoogmis voor Amoldus Reijnders, Ria v.d. Oord-Berge; fam. Cuppen-v. Vegchel; Josephina en Henricus Janssen; fam. Van Oss-Swinkels en v.b.i. 12.00 Bedevaart Amsterdam. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en t.z.i.; E. Robbers en fam. Crouzen. Vrijdag: Eerste vrijdag. 9.30 H. Mis t.e.v. H. Hart. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 29 april zal in het IM- BO, Leunseweg 2a te Venray, mevr. ds. M. v.d. Beid uit Nuenen zal voor gaan in de dienst. Aanvangstijd is 9.30 uur. Tijdens de dienst is er kin deropvang en wordt er kindeme- vendienst gehouden. TWEE GEWONDEN In een nachtclub in Well kregen twee Duitsers het met elkaar aan de stok. Dat gebeurde zodanig dat bei den verwondingen opliepen en naar het Venrayse ziekenhuis moesten worden overgebracht. De Venrayse politie trachtte een en an der te rekonstrueren, maar omdat dit gebeurd was buiten hun bewa kingsgebied werd het verdere on derzoek aan hun collega's van de rijkspolitie overgelaten. POLITIES PORTERS SUKSESVOL Op het door de gemeentepolitie van Deume georganiseerd politie- zaalvoetbaltoemooi, waaraan ploe gen uit Nederland, België en Duits land deelnamen, was het team van de gemeentepolitie suksesvol. Zij behaalden de eerste prijs met wis selbeker. Omdat de Venrayse spor ters ook nog het sportiefst waren, kregen zy ook de sportivi- teitsbeker. Op het door de Venrayse politie georganiseerde internationale politie-volleybaltoemooi, behaalde het team van de Rijkswacht uit Brussel in de A-klasse de eerste prys. Het Venrayse team behaalde de derde prys. FIETSERS KWAMEN IN BOTSING Op de Oirloseweg reden in de richting Oostrum een 20-jarige en een 13-jarige fietser naast elkaar. Bij het oversteken draaide een van de fietsers om en raakte daarbij de ander. Beiden kwamen ten val. Een 23-jarige bestuurder van een perso nenauto kon nog wel de vallende jongen ontwijken maar niet diens fiets. De auto reed over de fiets heen, terwyl de jongen bij de val een pijnlijke knie opliep. Na behan deling in het ziekenhuis kon hy naar huis worden overgebracht. FIETSER LETTE NIET OP Vrijdagmiddag omstreeks half vier, wilde een 16-ja.rige fietser, ko mende vanaf de Lindenstraat, de Zuidsingel oversteken maar lette daarbij onvoldoende op het verkeer. Een 80-jarige bestuurder van een personenauto kon de fietser niet meer ontwijken. Die werd bij de botsing dusdanig gewond dat hij met een dubbele beenbreuk naar het ziekenhuis moest worden ver voerd en werd opgenomen. GESTOLEN AUTO IN V LI SS IN GEN TERUGGEVONDEN De deze week aan de Veltumse Kleffen gestolen personenauto, een Opel Kadett met een waarde van 10.000,-, werd woensdagmorgen onbeheerd in Vlissingen aange troffen. DADERS VLAGGENDIEFSTAL AANGEHOUDEN In de Schoolstraat trof de politie twee 20-jarige inwoners aan die een reklamevlag met zich mee droegen. Zy verklaarden die reklamevlag van een winkel in het centrum te hebben weggenomen. Nadat proces-verbaal was opgemaakt, wer den zy huiswaarts gezonden. FIETSTAS MET GOEDEREN GESTOLEN Even de fiets met daarop de fietstassen uit het zicht gelaten, was voldoende voor de dader, die kans heeft gezien de fietstassen met de daarin aanwezige goederen mee te nemen. De fiets stond voor een win kel aan het Henseniusplein. De ge dupeerde was een dame uit Wanssum. INBRAKEN Met geweld was toegang verkre gen tot een nabij een woning aan de Stationsweg gelegen garage. Daaruit werd een herenfiets ontvreemd. In dezelfde nacht, van maandag op dinsdag, was er door forcering van de achterdeur, toegang verkre gen tot een aan de Kruidenlaan ge legen woning. Daaruit werden ontvreemd een geldbedrag van 800,- en een aantal sieraden, waaronder horloges. Eveneens in dezelfde nacht, was toegang verkregen door forcering van de deur van de opslagruimte van een postorderbedrijf, gelegen aan de Albionstraat. Hier werden negen pakketten, bestemd voor klanten van dit bedrijf, ontvreemd. Hoe groot de waarde was kon niet worden medegedeeld. Het is de tweede keer in korte tijd dat in de opslagruimte werd ingebroken. Zondagmiddag zagen buurtbewo ners dat er twee vreemde personen rond een woning aan de Deputé Peetersstraat te Oirlo liepen op het moment dat de bewoners niet thuis waren. Toen, de politie arriveerde waren die personen verdwenen. t ar Ml zulle! - Op de foto anno 1937 het Hoi van de politie van Venray gefl; keerd door het gemeentelijke p; tiekorps. Van linksaf gezien: veldwachters Steerneman en Dei (beter bekend als 'Pietje Pruu burgemeester Van de Loo en veldwachters Janssen en Vroon, Het politiebureau was gevesti in het gemeentehuis, in de ho Hofstaat/Grote Markt, terwijl in kazerne aan de Langstraat de bei den politie van de koninklijke n rechaussee verbleef. Op 1 maart 1943 werden alle vd wachters door de pro-Duitse coi missaris der provincie op staan voet ontslagen, maar daarna herl gedeeld bij de maréchaussee, die manier kreeg de bezetter bel greep op de politie. Na de bevrijding bleef dit zo t< dat in 1945 het korps rijkspolii werd opgericht. In 1960 kreeg groep Venray van de rijkspolü een eigen politiebureau aan de W helminastraat. In 1969 volgde, grond van het inwonertal 25.000, omvorming tot gemeen! politie. In 1981 tenslotte werd h politiebureau aan de Leunseweg b trokken, met een eigen commiss ris van politie sinds 1988. Het koi heeft momenteel een sterkte van personen. Archieffoto J. v.d. Putten JACHTHOND GEDOOD Een jachthond, die de Middi Peelweg ter hoogte van de Vre< peel overstak, werd door een pen nenauto aangereden en dusdai gewond dat hy later overleed, politie hoopt door dit bericht ai ter de eigenaar van de hond te 1 men, mede voor regeling van schade aan de auto. OORLOGSTUIG GEVONDEN OORLOGSTUIG OPGERUIMD By de balie van het politiebura vervoegde zich een inwoner die a aantal door hem gevonden oo logstuig kwam deponeren. Nu ren de geweerskogels niet gevaarlyk, maar de kleine gewet granaat was dat wel. Weer won door de deskundigen gevraagd mensen erop te wijzen al die 'ti uit de oorlog te laten liggen, mannen van de EOD hebben en ring en doen de opruiming met grootste voorzichtigheid. Tijdens graafwerkzaamheden i het Keizersveld kwam een nog i scherp staande granaat met ee lengte van 33 centimeter naar ven. De mannen van de EOD zulli deze vondst tot ontplo] brengen. Op een terrein langs de Veulens weg werden gevonden projektieli tot ontploffing gebracht. De krat die door de ontploffing ontston had een dergelijke omvang, dat kubieke meter zand moet worde aangevoerd. By een ontploffing aan de Veulen se waterweg was de krater wat kle ner. Daar behoefde maar 6 kubieS meter zand worden aangevoerd. D ontploffing was hier nodig omds het daar ter plekke gevonden ooi logstuig uiterst explosief was. VEROORZAKER GING ER VANDOOR Een rechts van de Leunseweg ge parkeerde personenauto van inwoner werd bij het passeren dooi een andere personenauto geraakt Beide spiegels raakten elkaar en werden er af gerukt. De spiegel van de veroorzaker bleef als een corpus delicte achter. De bestuurder reed er met een grote vaart vandoor en kon niet meer worden achterhaald De Stichting Volwassenen Educa tie Noordelijk Limburg gaat bi» nenkort starten met kursussen het kader van het PAS-projekt. Hd PAS-projekt is speciaal bedoeld voor mensen die al geruime tijd of zoek zy n naar een baan en voor wk verdere scholing een bijdrage kan leveren aan het vinden van werl Tydens de kursus kunnen deelnemers zich voorbereiden op een beroepsopleiding, zich oriënte ren op de arbeidsmarkt en hun eigen mogelijkheden leren kennen. In de kursus komen de volgende onderdelen aan bod: oriëntatie op opleidingen en be roepen; arbeidsmarktgerichte training; studievaardigheden; huiswerkbegeleiding; persoonlyke begeleiding; algemeen Nederlands; Nederlands in opleiding en werk vak-taal; rekenen. Het programma wordt zo ingericht dat de deelnemers aan het eind va» de kursus voldoende kennis en vaardigheden hebben verworven om, met sukses, te kunnen doorstromen naar een beroepsop leiding of rechtstreeks een plaais vinden op de arbeidsmarkt. Voor belangstellenden is er op woensdag 2 mei a.s. een inform» tieby een komst waar nadere uitleg en informatie over deze nieuwe kursus wordt gegeven. De bijeen komst begint om 10.30 uur en vindt plaats in het gebouw Oostsingel 37a te Venray. Voor meer informatie: Stichting Volwassenen Educatie Noord Lin* burg Schoolstraat 41, 5961 Horst, tel. 04709-3298.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 20