i Veel aandacht voor groen in Venray-centrum PEEL EN MAAS 25 Jaar Scouting in Oirlo Viering koninginnefeesten Venray maandag 30 april 1990 Torenbeklimming gaat niet door Gemeente wil achterstand afwerking Hinderwetten in gaan lopen 12 INTERIEUR VERZORGSTERS RECREATIEPARK Chez Jacques Koninginnedag - Smartiappendag Café de Bonte Koe Dringend gevraagd voor het schoonmaken van een groot Tevens zoeken wij nog VAKANTIE en OPROEPKRACHTEN Koninginnedag Dansdag Koninginneloop in Venray De voltooiing van De Bleek nadert niet rasse schreden. De bouw is al zover gevorderd dat de afdeling openbare werken van de gemeente voorbereidingen treft om het ge bied af te werken. Op de rol staan de realisering van zo'n 50 parkeer plaatsen aan 't Liene, rekonstruktie van de Merseloseweg tussen de Ra bobank en de schouwburg en de realisering van de doorloop van de Bleek naar de Passage. Verder zal veel aandacht worden besteed aan bomen, om te voorkomen dat Venray-centrum een kille, kale aan blik krijgt. SCHOOLSTRAAT De werkzaamheden zullen deze zomer aanvangen. Een belangrijke gedaanteverwisseling zal de door loop van de Bleek naar de Passage ondergaan. Hierbij wordt ook een gedeelte van de Schoolstraat, tot aan friture Pauken, betrokken. Bij Elektro Martens zal een soort pleintje ontstaan. Daarop zullen drie grote platanen worden gezet. De 'Schaapscompagnie', het kunst werkje dat nu nog bij de ingang van de Passage staat, zal naar dit plein- tje verhuizen. Het beeldwerk komt daar beter tot zyn recht omdat het dan vanuit alle looprichtingen zichtbaar wordt. Ook de toegang naar de Passage speelt by deze ver- buizing een rol. In de Schoolstraat zullen de trot toirs tot aan de friture opnieuw bestraat worden. Het Schouwburg plein en het restgedeelte van de Schoolstraat blijft vooralsnog onge moeid. Omdat dit plein nu een vrij kale en saaie aanblik heeft, zal er bij de rekonstruktie t.z.t. veel aan- worden besteed aan het groen. Op het pleintje aan de Schoolstraat ko men drie platanen. Eenzelfde aan tal zal aan de Merseloseweg worden gesitueerd. Deze bomen, die nu nog elders staan, worden hiervoor voor bereid. Dat wil zeggen dat rondom de stam de wortels worden doorge sneden. Hier zullen zich dan nieu we haarwortels gaan vormen. Als die platanen dan overgeplant wor den kan de boom gewoon normaal doorgroeien. Naast deze platanen zullen ook nog zeven zuilvormige esdoorns aan de Merseloseweg worden ge- plaats. Drie daarvan komen er al de ze zomer, de overige vier in de loop van 1991. Al dit groen moet de en- dacht aan bomen en planten wor den besteed. Wethouder Claessens' De torenbeklimming die gepland was op Koninginnedag kan helaas niet doorgaan. Reden hiervoor is dat momenteel leerlingen van de LTS bezig zijn met de vervanging van de oude vlizo-trap in de toren. Deze wordt nu vervangen door een stevige vaste trap. Omdat het onze ker is of de leerlingen van de LTS wel op tijd klaar zyn met deze klus hebben de leden van het Oranjeco mité, die Koninginnedag verzor gen, deze aktiviteit moeten afblazen. Een andere aktiviteit die het Oranjecomité heeft moeten afbla zen is de zeepkistenrace. Deze akti viteit, waaraan Garage Van Haren medewerking verleende door het beschikbaar stellen van sturen, kende een te geringe belangstel ling. Slechts vijf sturen werden af gehaald. kon ons desgevraagd echter niet mededelen wanneer er sprake van die rekonstruktie zal zijn. PARKEREN Veel aandacht is er ook voor par keerplaatsen. By 't Liene, tussen de Bleek en de Deken Thielenstraat, zullen zo'n 50 parkeerplaatsen, waaronder twee invaliden-parkeer plaatsen worden gerealiseerd. Ook aan de Merseloseweg, op het gedeel te tussen de schouwburg en de Deken Thielenstraat worden par keerplaatsen gerealiseerd. Het gaat hierbij om insteekparkeerplaatsen. Nu zijn dit nog parkeerhavens. Het gaat hierbij om totaal 14 parkeer plaatsen. GROEN Zoals gezegd, er zal veel aandacht tree van het centrum, vanaf de Mer seloseweg, een groen aangezicht geven. Bij de parkeerplaatsen van 't Liene, waar nu al zestien bomen zyn gesitueerd, zullen nog eens veertien bomen worden bijgeplant. Toch moeten er enkele bomen, die nu aan de Merseloweg staan, sneuvelen. Het gaat hier om drie Werktijden van 10.00 tot 15.00 uur op maandag en vrijdag (een dag per week ook mogelijk) Neem vandaag nog vrijblij vend contact op met: SCHOONMAAKCENTRALE VENRAY tel. 04780-87223 T7 DONDERDAG 26 APRIL 1990 Nr. 17 HONDERDENELFDE JAARGANG van de vier- bonierTm de bocht bij de Rabobank^T^ie'moeten wijken ten behoeve van het laadperron van de schouwburg. De iepen voor de NMB-bank en Jac. Theuws, gaan ook verdwijnen. Deze bomen zijn echter besmet met de iepenziekte, waardoor deze toch na verloop van tyd gekapt moeten worden. VERVANGING Met al dit groen wordt deels vol daan aan de vervanging van de zwarte zilveresdoorns by de schouwburg, die voor de Bleek moesten wijken. Pas bij de re konstruktie van het Schouwburg plein zal deze vervanging afgerond worden. Voorlopig is hier echter nog geen sprake van. De gemeente Ven ray gaat de ach terstand die bestaat bij het afhande len van Hinderwetvergunningen inhalen. De Venrayse gemeenteraad heeft dit besloten in haar vergade ring van afgelopen dinsdag. In de afgelopen drie jaar is een achter stand ontstaan van ongeveer 2000 werkuren. Oorzaken van deze ach terstand zyn diverse personeelswis selingen en een grote toename in het aantal aanvragen van vergun ningen. UITBESTEDING De gemiddelde tyd die nodig is om een aanvraag voor een hinder wetvergunning te behandelen is zo'n 29 uur. Momenteel lopen zo'n 122 aanvragen die als 'achterstand' worden aangemerkt. Voor gedeelte lijk afgewerkte aanvragen zijn 2000 uren nodig oftewel 1,5 mensjaar. De omvang van deze achterstand is dusdanig dat dit niet via overwerk door de huidige afdeling is in te ha len. De enige oplossing die de ge meente rest is het werk uit te besteden. Daarmee wordt boven dien bereikt dat de opgelopen ach terstand binnen een half jaar is weggewerkt. De kosten van deze in haalrace zullen ongeveer 212.500 bedragen. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING In oktober 1964 vond de officiële oprichting plaats van een scouting- beweging in het kerkdorp Oirlo. De initiatiefnemers, de toenmalige pastoor Vervoort en Mieke Lem- men, begonnen toen een welpen groep. Dit zyn jonge padvinders. De groep droeg de naam Welpengroep St. Machutus. Bovengenoemde per sonen vormden ook het bestuur van de welpengroep. De aktiviteiten werden georganiseerd in de kelder van het jeugdhuis aan de Dep. Pe tersstraat. In 1968 werd de naam veranderd in Scouting St. Machutus Oirlo. De ze naamswyziging was een gevolg van de landelyke heroprichting van het Scouting gebeuren. In begin jaren '70 werd de Scou tinggroep uitgebreid met enkele verkenners. Deze groep, voor jonge lui tussen 12 en 16 jaar, hebben de scoutingaktiviteiten slechts korte tyd uitgeoefend, zodat de welpen groep alleen overbleef. In augustus 1981 werd voor de jonge meisjes uit Oirlo een Kaboutergroep opgericht. Deze groep hield wel stand en bestaat momenteel uit 21 meisjes. De welpengroep kent 23 leden. Thans maakt de scoutinggroep gebruik van gemeenschapshuis De Linde in Oirlo. Wekelyks wordt op donderdagavond voor beide groe pen apart een clubavond gehouden. Welpen spelen het spel van de rim boe waaruit aktiviteiten als knutse- A.s. maandag is het weer zover! Om 10.00 uur 's ochtends opent Danscentrum Jeanne en Paul Jans sen aan de Raadhuisstraat 6 in Ven- ray haar deuren voor een feestelyke Koninginnedag 1990. Om 10.30 uur wordt gestart met de traditionele oraiyewedstryd waaraan wordt deelgenomen door een groot aantal dansparen. Ook zullen een aantal paren die dit jaar byzonder goede resultaten hebben bereikt tijdens de diverse landelyke danswedstry- den, een staaltje van hun kunnen tonen in de kleding zoals die bij of ficiële amateurwedstrijden gebrui- kelyk is. Een aantal zeer jeugdige paren, die het vorige jaar de harten van menigeen stalen, zullen laten zien dat dansen al op zeer jeugdige leef- tyd plezier voor twee is. Tussendoor is er volop gelegen heid om zelf een dansje te wagen op de immense dansvloer. Om 16.00 uur vindt de prijsuitreiking van de ze wedstryd plaats door burgemees ter Defesche met zyn echtgenote. Iedereen die wil komen kyken naar dit gezellige spektakel is van harte welkom, want de toegang is vry voor jong en oud. 's Avonds vanaf 20.00 uur wordt de dag afgesloten met het Oranje bal, waarby dansorkest 'Mjoezik' voor de nodige muzikale nootjes zorg zal dragen. De entree voor deze avond bedraagt 3,-. (Wijzigingen voorbehouden) Ook dit jaar worden de Koninginnefeesten in Venray gevierd met een groot aantal aktiviteiten voor jong en oud. De meeste programma-onderdelen spelen zich af in het centrum van Venray, waar de winkels geopend zijn van 10.00 tot 17.00 uur. Bovendien is het de gehele dag markt. 11.00 uur PROGRAMMA 8.00 uur 9.00 uur 10.30 10.30 - 12.00 uur 10.30 uur Herauten te paard kondigen de feestdag aan. Aanvang Oranje-voetbaltoernooi in sportpark "de Wieën" en op de sportterreinen in de Kerkdorpen. Aanvang Zaalvoetbaltoernooi in sporthal "de Wetteling". Feestelijke ontvangst in het Raadhuis voor ge decoreerden en genodigden; aansluitend om 11.15 uur aubade Koninklijke Harmonie "Euterpe". 11.00 - 13.00 uur 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur 15.00 uur Straattekenen voor de jeugd op de Merseloseweg, bij 19.30 uur de Rabobank, verzorgd door de Vrije Academie. Aanvang open danswedstrijden voor junioren en senioren in danscentrum Janssen aan de Raadhuis straat. 20.30 uur Aanvang Hockey toernooi in sportpark "de Wieën", georganiseerd door MHCV. Start Koninginneloop in sportpark "De Wieën", georganiseerd door Atletiekvereniging Venray Regio. Kindermarkt aan de Merseloseweg/hoek Kruitweg. Concert door het Jeugdorkest van Koninklijke Harmonie "Euterpe" voor de ingang van de Rabobank aan de Merseloseweg. Poppenkastvoorstellingen in de Schoolstraat, bij de Hema. Ballonwedstrijd op de Grote Markt (Pomp), georganiseerd door Vereniging Het Winkelcentrum Venray. Rock <5c Roll-demonstraties in de Bleek, door Dansschool Wetjens. Aanvang Bridgedrive in de Schouwburg, georganiseerd door Bridgeclub "Doublet" en "Klaver Vier", namens de gezamenlijke Bridgeclubs. Oranjebal in Danscentrum Janssen aan de Raadhuis straat. fr r V len, verven, toneel en buitenspelen voortvloeien. De kabouters spelen het spel ran bambillie, waaruit ook weer diverse aktiviteiten ontstaan. Gezamenlijke aktiviteiten zyn on dermeer de carnaval, de Smakter bedevaart, de Avondvierdaagse, de opening van het scoutingjaar, etc. Hoogtepunt voor beide scouting groepen is het zomerkamp. Dit kamp wordt traditiegetrouw met een H. Mis begonnen waarna beide groepen afzonderlyk naar hun kampverblijven gaan. JUBILEUM De scoutinggroep SL Machutus Oirlo heeft het jubileumprogram ma afgelopen weekeinde al ingezet met een jubileumkamp. A.s. zater dag zal de officiële viering plaats vinden. Om 14.00 uur wordt er een H. Mis gehouden met als thema 'Scouting'. Na deze mis wordt om drie uur in De Linde een spellen- olympiade gehouden voor alle kin deren van de Oirlose basisschool. Tegelykertyd bestaat voor geïnte resseerden de mogelykheid om de speciale tentoonstelling in het ge meenschapshuis te bezichtigen. Op het Linde-podium is nl. 25 jaar scouting uitgebeeld, 's Avonds wordt van acht uur tot half tien de jubileumreceptie gehouden, waar na een gezellig samenzyn volgt. De avond zal muzikaal worden omlyst door de Oirlose Kelderband. A/( internationale haarmode dames - heren - visagie langstraat 14 5801 ad venray telefoon 04780-82823 Komende maandag, 30 april, is het weer zover, de veijaardag van prinses Juliana wordt als Koningin nedag gevierd. Nederland viert, onder leiding van haar Oranjecomi tés, massaal feest. Ook café de Bonte Koe levert hier aan weer haar bijdrage. Voor de der de keer op rij staat hier Koninginnedag in het teken van het Nederlandstalige levenslied, de AV Venray Regio organiseert op Koninginnedag de 7e Koninginne loop. De Koninginneloop is een van de vele aktiviteiten die ter gelegen heid van Koninginnedag in Venray worden georganiseerd. Hoogtepunt is de Grote Trimloop waarvan het tr^jekt over een geheel verkeersvry en zeer snel stratenparcours gaat. Heel goede tyden zijn daarom mo-J gelyk. i Scholierenloop Om 10.00 uur starten de scholie ren t/m 12 jaar voor een loop van 1000 meter. Om 10.15 uur lopen scholieren van 13 t/m 16 jaar dezelf de afstand. Beide afstanden wordt, i.LL de Grote Trimloop, geheel op de atletiekbaan afgewerkt De deelna me voor scholieren t/m 12 jaar is gratis. Scholieren van 13 t/m 16 jaar betalen 2,-. Grote Trimloop Om 11.00 uur valt het startschot voor de Grote Trimloop. voor KNAU- atleten en trimmers, naar keuze over een afstand van 6.290 of 10.000 meter. Start en finish zyn op de atletiekbaan in sportpark 'De Wieën' aan de Zuidsingel. De kosten voor deelname bedragen 4., Voorzieningen Er zyn douches en kleedruimtes ter beschikking en er is meer dan voldoende parkeerruimte. Alle deelnemers krygen een herinne ring en er zyn pryzen voor de eerstaankomende per kategorie. In- schryven is mogelyk vanaf 9.00 uur in 't Wisselpunt clubgebouw ran AV Venray op de atletiekakkom- modatie van sportpark 'De Wieën' aan de Zuidsingel in Venray. Inlich tingen by Mieke Alkim, tel. 04780- 85514. Smartiappendag. Zoals de voor gaande jaren zullen ook dit keer weer een keur van artiesten hun fa voriete levenslied ten gehore bren gen. Keken vorig jaar twee reebruine ogen in het brandend zand en zong moeder alcohol vol overtuiging dat niemand z'n eigen kind alleen laat ook nu weer zullen bekende en niet bekende smartlap pen voor u gezongen worden. Zo zullen Boy Derksen, Leo Lins- sen en Herman van Miltenburg de 'zilverdraden tussen het goud' laten schitteren, zullen de Giegelhennen het publiek in beweging brengen met hun kippen- en koeresquard, is gevoel en overgave gegarandeerd als Geert Pelzer zijn smartlappen neer zet en vraagt Marianne Stevens zich samen met vier andere vrouwen af 'waarom' het zo stil is achter in het klooster. Het begeleidingsorkest dat voor u en al deze artiesten klaarzit bestaat ook dit jaar weer uit Gerard Schütte jr. op bas, Otto Coolen op piano, Cor van de Kruysen op accordeon en Hans van Els op drums. Met een lach en een traan in z'n stem zal ook nu weer Bruno Lucassen het een en ander aan u presenteren. De aanvang van het programma is om 16.00 uur. By deze roepen we iedereen op die een bijdrage wil le veren aan deze sfeervolle dag, meldt u alsnog of klim spontaan op het podium en zing voor ons het lied dat u normaal alleen zacht voor uzelf zingt. Voor meer informatie kunt u de Bonte Koe bellen, tel. 10137. 30 April - Koninginnedag - Smart iappendag - Café de Bonte Koe. INBRAAK IN WINKEL Kennelyk is de dader in zyn werk gestoord, by een inbraak in het aan het Henseniusplein gele gen bedryf van Leen Bakker. Een ruit was reeds vernield. Kennelyk is de dader geschrokken van het alarm. Er werd. voor zover kon wor den nagegaan, niets vermist DIEFSTAL KABEL Er werd aangifte gedaan van diefstal van 150 meter, 4-aderige voedingskabel vanaf het pompstati on van de Waterleiding Noord- en Midden-Limburg aan de Zuider bergweg in Oostrum.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 13