Koninginnefeesten Venray Openbare raadsvergadering Maandag 30 april Oranjefeesten 1990 Zaalvoetbaltoernooi Mededelingen van Max Milieu NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Parachutisten springen boven vliegbasis De Peel Bouwvergunning verleend ,-ru Bridgedrive Overheveling leerpliehttaken Kollektekalender stuntverkoop seizoenabonnementen Inschrijfformulier Oranjezaalvoerbaltoernooi 1990 For Leaders In Style È?fVAN MODE "I PEEL EN MAASDonderdag 19 april - Pagina 9 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken, re- kreatie, personeelszaken, organi satie, informatica en interne dienstverlening. Wethouder W.A. Claessens (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken, milieuzaken. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag vön 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie welzijns planning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (m.u.v. exploitatie bestem mingsplannen en verkoop bouw kavels in bestemmingsplannen), gemeentegaranties, onderwijs, volwassen-educatie, kinderop vang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebeleid, mondiale vraagstukken en kabelnet voorzieningen. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoe zicht, welstandstoezicht, stede- bouw, verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen en exploi tatie bestemmingsplannen. Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een tuinhuis je schutting aan de Luitstraat 33 te Venray, tn.v. M.J. van Cruysen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 20 april 1990 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza- by de onderafdeling bouw- en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een garage- carport aan de Bershof te Leunen, tn.v. RJ.M.A. Verheijen, Horsterweg het aanbouwen van een keu ken aan de Boterbloem 1 te Venray, tn.v. W.J. van den Munckhof. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met Ingang van 20 april 1990 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge by de onderafdeling bouw- en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (ran 9 00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr, H.J.M. Defesche CSJÖ Onder auspiciën van het plaatse lijke Oranjecomité worden op 29 april a.s. talryke aktiviteiten geor ganiseerd ter gelegenheid van de viering van de Koninginnefeesten. Vele verenigingen, groepen en be drijven hebben hun medewerking toegezegd om een uitgebreid pro gramma te presenteren voor jong en oud, met aktiviteiten op het ge bied van sport, spel, ontspanning en cultuur. FEESTELIJKE OPENING Het is inmiddels traditie gewor den, dat herauten te paard de feest dag aankondigen. Vanaf 8 uur zal dan ook op diverse plaatsen in Ven ray hoorngeschal klinken. Om 10.30 uur worden de gedekoreerde inwoners van de gemeente Venray, alsmede genodigden op het raad huis ontvangen, waar Koninklijke Harmonie 'Euterpe' aansluitend een aubade zal brengen. GEHELE DAG WEEKMARKT Koninginnedag valt dit jaar op een maandag, de dag waarop in Venray de wekelijkse markt plaats vindt. Op de maandag zal het zowel 's middags als 's morgens markt zyn. De kramen zijn feestelyk ver sierd, en aan de jeugd worden ver snaperingen uitgedeeld. WINKELS OPEN De Venrayse centrumwinkeliers hebben op Koninginnedag hun deuren de gehele dag geopend, en zy organiseren op de Grote Markt een ballonnenwedstrijd voor de jeugd. Voor de traditionele kindermarkt kan de jeugd dit jaar terecht op de Merseloseweg/hoek Kruitweg, ter- wyl eveneens op de Merseloseweg, ter plaatste van de Rabobank, een straattekenwedstryd wordt gehou den, welke wordt verzorgd door de Vrye Academie. Op de hoek van de Merseloseweg en de Deken Thielenstraat rydt vanaf 11.00 uur de huifkar. Voor de allerkleinsten worden er in de Schoolstraat ter plaatse van de Hema poppenkastvoorstellingen gehouden. Van 14.00 tot 16.00 uur vinden op het plein voor de biblio theek zeepkistenraces plaats. SPORT EN SPEL Natuurlijk ontbreken sport- en spelaktiviteiten niet op dit Konin- ginnefeest Op sportpark 'De Wieën' en in sporthal 'De Wette- ling' worden een jeugdvoetbal- en een hockeytoemooi, alsook een zaalvoetbaltoernooi gehouden; ook op de sportparken in de kerkdor pen worden wedstryden gespeeld in het kader van het Oranje- voetbaltoernooi. Om 11 uur valt het startschot voor de traditionele Koninginne- loop in en rond sportpark 'De Wieën'. Deze wordt georganiseerd door de Venrayse Atletiekvere niging. In Danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat worden de inmid dels bekende danswedstrijden ge houden; hier vindt ook in de avonduren het bekende Oranjebal plaats. In de foyer van de schouwburg or ganiseren de bridgeclubs 'Doublet' en 'Klaver Vier' 's avonds de Koninginne-bridgedrive. VERDERE AKTIVITEITEN Wanneer u sportief bent in gesteld, kunt u tussen 10 en 17 uur de toren van de Grote Kerk beklim men; deze torenbeklimming wordt georganiseerd door de VW. Op de pleinen is er natuurlijk de markt, terwyl er ook muziek wordt gemaakt. Zo zal het jeugdorkest van Koninklijke Harmonie 'Euterpe' om 12.00 uur een concert geven aan de Merseloseweg, by de hoofd ingang van de Rabobank, en wor den er in de namiddag in de Bleek rock roll-demonstraties gegeven door Dansschool Wetjens. PROGRAMMA In onze editie van volgende week zal het komplete programma van Koninginnedag 1990 worden ver meld, met de.bijbehorende tijdstip pen en plaatsen van handeling. Wy hopen dat de weergoden gunstig gestemd zullen zijn, zodat eenieder onder een stralend voor jaarszonnetje lean genieten van de vele aktiviteiten. A.s. dinsdag 24 april houdt de ge meenteraad de laatste openbare raadsvergadering van de zittingspe riode 1986-1990. Aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis, Raad huisstraat 1. De agenda luidt als volgt: 1. Notulen van de openbare verga dering van de raad der gemeen te Venray, gehouden op dinsdag 27 maart 1990. 2. Ingekomen stukken en mede delingen. 3. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van de gemeenteraad. 4. Verzoek ingevolge artikel 70 WBO voor partiële aanpassing van openbare basisschool De Keg. 5. Verzoek ex artikel 74 WBO om vergoeding van de kosten van schade door diefstal en vernie lingen tb.v. basisschool St. Pe trus Banden. 6. Verzoek ex artikel 74 WBO om vergoeding van de kosten van schade door diefstal en vernie lingen t.b.v. basisschool De Kemp. 7. Voorstel om niet over te gaan tot vermeerdering van het aantal openbare basisscholen in de ge meente Venray in de planperio de 199171995. 8. Verzoek ex artikel 74 WBO om vergoeding van de kosten voor het vervangen van het hekwerk t.b.v. basisschool De Hommel. 9. Verlening opstalrecht aan sportstichting Leunen-Veulen- Heide i.v.m. de aanleg van twee kunstgrastennisbanen op het sportpark 'Klaverblad' in Leunen. 10. Beschikbaat stellen van gelden voor de bouw van 30 woonruim ten t.b.v. huisvesting van ouderen. 11. Sociale huurwoningbouw 1990/ normkostensysteem. 12. Financiering sociale woning bouw. 13. Besteding vrije ruimte 1990. 14. Pachtontbindingen in plan Kei- zersveld en in Landweert. 15. Verlenen van erfpacht aan Inco- mo b.v. p.a. Leliestraat 8 te Grub- Voor de vierde achtereenvolgende keer is de vliegbasis De Peel gast heer voor ruim 220 militaire para chutisten die van 23 tot en met 27 april 1990 deelnemen aan de para oefening 'Easter Jump'. Behalve de kadetten-teams van de Koninklijke Militaire Academie uit Breda, nemen ook spring-teams uit Duitsland, Frankrijk en Amerika deel aan de oefening. De para's zullen met een Neder landse Fokker F-27 Troopship en met een aantal grote helicopters van de Duitse en Amerikaanse Strijdkrachten naar de afspring- hoogte worden gebracht Geduren de de oefenweek wordt gevlogen tussen 07.00 uur en zonson dergang. benvorst op het industrieter rein Keizersveld te Venray. 16. Verkoop landbouwgrond aan de heer A.J.E. Janssen, Testrik la te Merselo. 17. Aankoop grond in plan Burg graaf van mevr. H. van Gend- van Mil, Kempweg 75a te Venray. 18. Verkoop kavel bouwgrond aan de Vliezenweg aan de heer M. Wismans, Loobeek 5 te Smakt. 19. Verkoop weggedeelte naby het Stokven aan gebrs. Van Dyck, Blakterweg 5 te Oirla 20. Verkoop weiland aan de Zeil- bergseweg in Ysselsteyn aan de heer J. Arts, Timmermannsweg 42 te Ysselsteyn. 21. Verkoop van de woning Buiten weg 3 te Venray aan mej. A. Ste vens, St Ursulastraat 20 te Venray. 22. Verkoop grond in Burggraaf aan de Stichting Pensiontehuizen Venray. 23. Beschikbaar stellen van een krediet groot 170.000,- Lb.v. aanleg openbare werken in b.p. Landweert, 3e fase. 24. Beschikbaar stellen van een krediet groot 5.768.500,- tb.v. de aanleg openbare werken in b.p. Keizersveld. 25. Beschikbaar stellen van een krediet ad 87.000,- tb.v. her inrichting Kapelaanspad. 26. Voorbereidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan 'Buitengebied' tb.v. de uitbrei ding van de visvyver 'Het Wans- sums Ven'. 27. Voorbereidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan 'Centrum' tb.v. de bouw van een arbeidsbureau aan de St Jozef- weg te Venray. 28. Voorbereidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan 'Buitengebied', inzake bouw plan tot overbouwen breker installatie bij bedryf H. Maessen Recycling b.v., Peelweg 12 te Ysselsteyn. 29. Vrystellingsbesluit inzake vesti ging mestverwerkingsfabriek aan de Steegse Peelweg. 30. .Vaststelling nota ouderen beleid. 31. Beschikbaar stellen van gelden tb.v. uitbesteding van werk zaamheden in het kader van de uitvoering Hinderwet Na afloop zal afscheid worden geno men van de niet meer in de nieuwe raad terugkerende leden. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 10 april 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het vernieuwen van een en treepui aan de Schoolstraat 15 te Venray, tn.v. Foto Dom Melskens; het uitbreiden van een cafeta riakeuken aan de de Puttenweg 3 te Ysselsteyn, tn.v. W.J.M. van Ooi; het bouwen van een woning aan de Silversterweg 29 te Venray, tn.v. G.FJ.M. Frencken, Cunerahof 3; het bouwen van een serre aan De gemeente heeft deelgenomen aan Prodima '90. De boodschap die de gemeente wilde uitdragen: dat burgers en gemeente gezamenlijk verantwoordelijk zyn voor een schoner milieu, is goed ontvangen. Ook hadden de bezoekers veel waar dering voor de aanwezigheid van gemeentebestuurders in de stand. Die benadrukte in de ogen van de burgers nog eens dat burgemeester en wethouders zich inzetten voor een gezond milieu. De gemeente is tevreden over het kontakt dat zy ge durende Prodima '90 met de bur gers heeft gehad. De gemeente heeft tijdens de beursdagen heel wat vragen over haar milieubeleid moeten beant woorden. Die vragen hadden be trekking op het beleid in het algemeen, maar ook op konkrete maatregelen. Zoals bekend over weegt de gemeente in de loop van de tyd huisvuil meer en meer ge scheiden in te zamelen. Dat is voor lopig de manier waarop afval op een zo verantwoord mogelyke wyze kan worden verwerkt Steeds duidelij ker wordt dat dit de beste manier is zo min mogelyk afval te pro duceren. KCA-box Een aantal vragen aan vertegen woordigers van de gemeente in de stand had betrekking op de KCA- box. Hoewel de meeste Venrayna- ren goed op de hoogte lijken te zijn van verspreiding en gebruik van de box en van de manier waarop KCA zal worden ingezameld, zal de gemeente gedurende de komende weken in deze rubriek nog aanvul lende informatie geven. Tekenwedstrijd Tydens Prodima '90 konden kin deren deelnemen aan een teken wedstrijd rond de thema's lucht bodem, water en geluid. De ge meente heeft inmiddels een flink aantal tekeningen in haar bezit Kinderen die hun tekening nog niet hebben ingeleverd, kunnen dat deze week doen aan de balie van het gemeentehuis. Het Oraiyecomité Venray organi seert in samenwerking met bridge club 'Doublet' en bridgeclub 'Klaver Vier' een open bridgedrive, te hou den op maandag 30 april 1990 in de schouwburg te Venray. Aanvang 1980 uur, zaal open om 19.00 uur. Verenigingsbridgers en thuis- bridgers zyn van harte welkom. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50 'per paar, te voldoen by binnenkomst in de zaal. Verenigingsbridgers dienen zich op te geven by hun respektievelyke sekretarissen. Lidmaatschapskaart van de NBB meebrengen voor even tuele toekenning meesterpunten. Meesterpunten voor de vier hoogste eindigende paren per groep. Thuisbridgers dienen gebruik te maken van onderstaand inschrijf formulier en dit te zenden aan de sekretaris van BC Doublet: Dhr. Wi- cherts, Tuinstraat 23, 5802 AD Venray. Prijzen zyn er voor de vier hoogst eindigende paren per groep. De in schrijving sluit definitief op woens dag 25 april 's avonds. BRIDGE Ondergetekende: wil met partner: deelnemen aan de Oraiyedrive op 30 april 1990. Handtekening: het Lamersveld 13 te Venray, tn.v. Th.G. Jacobs; het verbouwen van een wo ning aan de Gussenstraat 5 te Leu nen, t.n.v. W.C. Verschuyten; het verbouwen van een wo ning aan de Pater Tulpstraat 25 te Ysselsteyn, t.n.v. H.J.M. van Ass; het bouwen van een mestopslagsilo aan de Weideweg 19 te Leunen, t.n.v. M.B.G.M. Smits; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Vicarieweg 28 te Leunen, tn.v. W.L.P. Hendrix; het bouwen van een carport aan de Vicarieweg 20 te Leunen, tn.v. J.M.J. Bartels; het bouwen van een carport aan de Vicarieweg 22 te Leunen, tn.v. L.P.E. Bartels; het verbouwen van een psych. verpleeginrichting aan de Heu velstraat 7 te Venray, tn.v. Stichting St Vincentiushuis; het bouwen van een garage carport aan de Goetzenhof 17 te Oostrum. tn.v. J.F. van Hout De burgemeester van Venray, Als gevolg van een reorganisatie bij de gemeente Venray wordt het onderdeel 'leerplichtaangelegenhe- den' per 1 april 1990 van de afde ling Burgerzaken overgeheveld naar de afdeling Welzijn. Onlangs is de heer drs. H.J.M. Loonen aangesteld als medewerker onderwijs en volwasseneducatie. Tbt zyn funktie zal tevens het on derdeel 'leerplicht' gaan behoren, gericht op de kontakten met schooldirekties en andere direkt betrokkenen ta.v. verzuim, preven tie en overig inhoudelijk overleg over alle daarmee verband houden de onderwerpen. Verder is de heer P. Peetere van de groep Onderwijs belast met uitvoerende zaken m.b.t de leerplicht De heer Loonen is telefonisch be reikbaar onder doorkiesnummer 23362 en de heer Peetere onder nummer 23360. In verband met deze reorganisa tie zullen de leerpliehttaken in het vervolg door de nieuwe leerplicht ambtenaren uitgevoerd gaan worden. Evenals voorheen wordt de admi nistratie van de leerlingen gevoerd door mevrouw Verdeuzeldonk van de afdeling Burgerzaken. Aan- en afmeldingen van leerlingen dienen ook in de toekomst aan de afdeling Burgerzaken te worden gezonden. Mevr. Verdeuzeldonk kimt u telefo nisch bereiken onder doorkies nummer 23238. 23 t/m 29 april: Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De koliektan ten en kollektrices moeten een op de betreffende kollekte gericht legiti matiebewijs kunnen vertonen. Gemeentelijk Combi-Zwembad Parkweg 2 - Venray - Telefoon 04780-82069 Evenals vorig jaar zullen seizoenabonnementen tegen sterk geredu ceerde prijzen worden verkocht de aktieweek is van maandag 23 tot en met zaterdag 28 april a.s. De verkoop is uitsluitend aan de kassa van het zwembad op ma/di/do/vr 8.00 tot 20.00 uur en wo/za 8.00 tot 16.00 uur TARIEVEN persoonlijk abonnement t.m. 15 jaar f 30.- persoonlijk abonnement vanaf 16 jaar f 50,- De seizoenabonnementen zijn geldig van 1 mei t.m. 31 augustus voor het buitenbad. Met een seizoenabonnement mag ook in het binnenbad worden gezwommen op de vrijzwemuren van het binnenbad als beide ba den gelijktijdig geopend zijn. Voorkom teleurstelling, na de aktieweek zijn de abonnementen aanzienlijk duurder! 4 maanden zwemmen voor 3 of 5 tientjes is geen geld, altijd doen!!!!! GA VAKER ZWEMMEN; GEZONDHEID VAN DE BOVENSTE PUNK!!!! Evenals vorige jaren zal ook in 1990 het Oranje zaalvoetbaltoernooi worden georganiseerd In Sporthal De Wetteling In het kader van Koningin nedag. Iedereen die aan dit evenement wil deelne men wordt verzocht onderstaand inschrijf formulier In te leveren bij de afdeling Welzijn van de gemeente Venray, t.m. 25 april a.s. of bij Sport hal De Wetteling (dhr. v. Katwijk). Tevens wordt men verzocht het inschrijfgeld te voldoen, bij inlevering v an het inschrijfformulier. Deelnamekosten bedragen per team ƒ20,-. Hierbij geven wij ons op voor het Oranjezaalvoet- baltoemooi 1990 met 1 herenteam: Naam van het team Kleur shirts/broek Naam contaktpereoon_ Adres Woonplaats/pc Ttelefoon MvA AL TENSON awayodjvfoQ Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss. Venray. ML

Peel en Maas | 1990 | | pagina 9