Dinsdag a.s. wordt afscheid genomen van zeven raadsleden Zonwering Zonwggrg Diamanten paar in Oirlo Gouden paar aan de Doormanstraat Scholierenatletiekdag in Venray ZONWERING VENRAY BV Lokale Omroep Venray Poging tot doodslag Team Jenaplan school De Keg naar Hamburg EXCLUSIEVE Dames MocJe Min» PEEL EN MAAS Oonderdag 19 april - Pagina 5 De gemeenteraadsverkiezing van 21 maart jl. heeft nog al wat verschuivingen veroorzaakt bin nen het raadscollege. Zeven van de zittende raadsleden hebben öf voor de verkiezingen de wens te kennen gegeven niet herkozen te willen worden óf hebben niet het voor herbenoeming vereiste aan tal stemmen behaald. Voor de verkiezingen hadden wethouder Wim Claessens, drs. Jan Poels en de heer Jan Reintjes het CDA-bestuur laten weten niet voor een herbenoeming in aan merking te willen komen. Het zelfde liet drs. Jan Houba aan het bestuur van de WD weten. De als 19de op de CDA-lijst ge plaatste heer Gerrit Janssen ver gaarde te weinig stemmen om herkozen te worden. By de PvdA werd de heer Pieter van den Boo- gaart het slachtoffer van de terugval van deze partij by de raadsverkiezingen. Het zittende raadslid, de heer André Leyssen, als 8ste op de PvdA-lijst geplaatst, kwam al helemaal niet meer voor herbenoeming in aanmerking. Wethouder Wim Claessens deed in 1974 als lid van de toenmalige Kerkdorpenfraktie zijn entree in de gemeenteraad als vertegenwoordi ger van de Ysselsteynse gemeen schap. In 1982, toen de Kerk dorpenfraktie samen met de fraktie 'Samenwerking' (niet te verwarren met de fraktie 'Samenwerking Ven- ray' van de heer Tbon den Brok) op gingen in het CDA, werd de heer Claessens Tjoeren'-wethouder, als opvolger van wethouder Johan Loo- nen. Elders in dit blad gaan we na der in op hetgeen in die acht jaar rader deze wethouder tot stand is komen. De uit het Gelderse Renkum af komstige heer Gerrit Janssen van het CDA werd in 1966 de enige pro testant die in het katholieke raads- gezelschap mede de belangen van Venray ging behartigen. Met name had hy een grote belangstelling voor jeugd, onderwijs, woningbouw en werkvoorziening. Het was bij zonder pijnlijk voor hem, dat hy in 1986 niet herkozen werd als gevolg, van het feit dat de heer L.J. van: Casteren uit Casten ray meer voor keurstemmen op zijn naam bracht. Wel bleef hij by de gemeentelijke zaak betrokken als lid van de Com missie voor Onderwys, Cultuur, Jeugd, Sport en Recreatie. Na het overlyden van wethouder - Jo van Oers werd hij vorig jaar tus- I sentyds als raadslid benoemd. De raadsverkiezingen van maart jl. maakten evenwel definitief een ein de aan zyn raadslid-aspiraties. De heer Jan Reintjes heeft van het zevental het langst aaneengeslo ten deel uitgemaakt van de Ven ray - se gemeenteraad. In 1970 nam hy voor het eerst plaats achter de raadstafel als lid van de toenmalige Kerkdorpenfraktie. Na al eens eer der op een onverkiesbare plaats op de lyst van de kerkdorpen te heb ben gestaan werd hy voor de ge meenteraadsverkiezingen van 1970 als tweede op de kandidatenlijst ge plaatst. Jan Reintjes bezocht de lagere landbouwschool en ging in 1946 met de '7 December-divisie' naar het toenmalige Nederlands Indië. In 1950 kwam hy terug in Leunen en trad in dienst van de kunstmati ge inseminatie. Door zyn werk en de vele kontakten die hij —uit hoofde van zyn funktie— onder hield met de bewoners van het bui tengebied, ontwaakte by hem de belangstelling voor het werk van het gemeentebestuur. Openbare werken en de toestand van de we gen hadden zyn grote belangstel ling en daarnaast ging zijn belangstelling uit naar de land bouw en de veeteelt Toen de heer Joos Truyen vorig jaar tot het wet houderschap werd geroepen, werd hij de voorzitter van de CDA- raadsfraktie. Nu hy 65 is geworden laat hij zijn raadszetel graag over aan een jongere CDA-er. In 1979 werd de heer Jan Houba tussentijds tot raadslid benoemd. Zijn benoeming was het gevolg van het feit, dat mr. Gerard Thijssen voor zijn funktie bedankte. In 1982 werd bij de raadsverkiezingen zyn mandaat verlengd en sindsdien trad hij op als woordvoerder van de WD-fraktie. Vooral op het gebied van de financiën toonde dit schei dende raadslid zich zeer deskundig. Wanneer het om principiële beslis singen ging, wist de heer Houba van geen wijken, zoals o.m. bleek bij de behandeling van de Nota Vre de en Veiligheid. Als gevolg van de uitslag van de jongste verkiezingen zal de WD-fraktie slechts uit één man, de heer Leo Janssen, bestaan. Maar tevoren had de heer Hoilba al kenbaar gemaakt zich niet herkies baar te zullen stellen. Als lid van de toenmalige politie ke groepering 'Samenwerking' werd drs. Jan Poels in 1978 voor het eerst lid van de Venrayse gemeente raad, waarvan hy twaalf jaar onafge broken deel heeft uitgemaakt In 1984 werd hy voorzitter van de CDA-fraktie, omdat de heer Joos Truyen tussentyds een punt zette achter het raadswerk in verband met zyn werkzaamheden buiten Venray. Na de terugkeer van de heer Truyen in de raad, nam deze ook het fraktie-voorzitterschap weer op zich. De heer Poels liet zich tydens z(jn twaalfjarig raadslidmaatschap kennen als een financiëel deskun dige, hetgeen jaarlyks duidelijk naar voren kwam bij de behande ling van de gemeentebegroting en niet in het minst by de algemene beschouwingen op de begroting. De heer Pieter van de Boogaart heeft een ietwat 'vreemde' staat van dienst als raadslid achter de rug. In 1981 kwam hy de PvdA gelederen aanvullen door het tussentijds ver trek van mevr. H. Klerk-Jans. Met de heren Henk Willems en J. Ko- nings vormde hy de PvdA-fraktie in de gemeenteraad. By de verkiezin gen van 1982 werd hy niet herko zen. In dat jaar deed zijn collega leraar Bert Kersten zyn intrede in de raad. In 1986 genoot hij weer de gunst van het kiezersvolk, dat hem echter by de verkiezingen in maart jl. —als vyfde op de kandidaten lijstin de kou liet staan. Eind vorig jaar veranderde de sa menstelling van de Venrayse ge meenteraad door het overlijden van wethouder Jo van Oers en de benoe ming tot burgemeester van het Bra bantse Wouw van wethouder Henk Willems. De heren Bert Kersten (PvdA) en Joos Truyen (CDA) wer den wethouder. De vakante plaat sen werden ingenomen door de heren Gerrit Janssen (CDA) en An dré Leijssen (PvdA). Het nieuwe PvdA-raadslid was overigens niet onbekend met het raadswerk, want in 1986 werd hij als niet-raadslid gekozen in de Com missie voor Financiën en Economi sche Zaken. Hy heeft echter niet het rekord van het kortste raadslidmaatschap op zyn naam staan. Dat staat nog al- tyd op naam van mevr. Janssen-van Daal, die kort voor de verkiezingen van 1978 in de raad kwam als opvol ger van de overleden heer K.W. Ach ten, die een eigen lyst aanvoerde. 1 11 ttr*. Atletiekvereniging Venray organi seert op zaterdag 21 april a.s. haar jaarlijkse scholierenatletiekdag. Scholieren van de basisscholen in Venray kunnen dan kennismaken met atletiek. Deze wedstrijden zijn in het algemeen een groot succes. De kinderen, in leeftijd variërend van 7 tot en met 12 jaar, werken een meerkamp af. Deze omvat een sprint van 40, 60 of 80 meter, ver springen, bal werpen en een 1000 nieterloop. De kinderen zijn inge deeld in drie categorieën. Na- inschrijving is nog mogelijk op 21 april, de wedstrijddag, tussen 12.30 en 13.00 uur. Inschrijfkosten zijn dan ƒ2,50. De wedstrijden zijn bedoeld als een kennismaking met de sport die wel de moeder van alle sporten wordt genoemd. Bij heel wat kinde ren weet de deelname zoveel en thousiasme los te maken dat zij lid willen worden van de atletiekvere niging. .Zij kunnen gebruik maken van de mogelijkheid om proeflid te worden. Gedurende vier weken trainen zij op de atletiekbaan gratis mee met de jeugdleden van AV Ven ray. Na die vier weken beslissen zij of zij door willen gaan of niet De scholierenmeerkamp wordt gehouden op de atletiekbaan in sportpark „De Wieën", by sporthal De Wetteling. De wedstrijden begin nen om 13.30 uur en zijn tegen 17.00 uur afgelopen. Kinderen die van tevoren hebben ingeschreven via de scholen ont vangen direct na afloop van de wedstryden het JANS-diploma. Dat is het bewijs van hun deelname met daarop de uitslagen die zij ge maakt hebben. Voor meer inlichtingen over deze scholierenatletiekdag kunt U con- takt opnemen met Lucie Jansen, tel. 84884. LEEUWTJE GEVONDEN EN TOCH WEER WEG Op het Gouden Leeuwplein werd een leeuwtje aangetroffen. De vin der dacht onmiddellijk dat het een in Leunen ontvreemd leeuwtje was. Hy stelde de politie van zyn vondst in kennis, maar toen deze ter plek ke arriveerde, bleek het leeuwtje weer verdwenen te zyn. NIET VERZEKERDE AUTO Bij een routinekontrole ontdekte de politie dat een 23-jarige bestuur der met zijn auto rondreed terwijl de auto niet verzekerd was. In af wachting van de beslissing van de rechter is de auto in beslag geno men en is proces-verbaal op gemaakt. bel voor informatie of een afspraak in onze showroom. De grote lijn in de LOV wordt zo als gewoonlijk bepaald door het bestuur, en wat de Programmaraad en de (vrijwillige) medewerkers aanreiken. De Programmaraad is zoals bekend samengesteld uit vertegenwoordigers uit het vereni gingsleven en belangengroeperin gen binnen de gemeente Venray. De belangrijkste taak van de raad is meewerken aan het jaarlijks op te stellen beleidsplan en het, via het bestuur, adviseren over de programma-inhoud zoals die regel matig wordt aangeboden. Belang rijk zijn ook zeker de vrywilligers van de VOS en de WOO, die het werk eigenlijk doen. Om de onderlinge communicatie en samenwerking op gang te hou den heeft het bestuur onlangs een koördinator aangesteld. Een vrij williger die buiten bovengenoemde zaken zich ook bezig houdt met de informatie naar de luisteraars en de werving van vrywilligers. Op dit moment is er vooral behoefte aan vrouwen of mannen die het leuk vinden om een bepaald aantal uren per week bezig te zijn met de tech niek die komt kyken by het maken van de programma's. Geïnteresseerden kunnen zich daarvoor schriftelijk of mondeling melden by de koördinator LOV (dus niet bij het bestuur) dhr. Chris ter Beek, Rochusstraat 26, tel. 04780-82839. Na aanmelding volgt er als regel een kennismakingsgesprek met de koördinatoren LOV/VOS en WOO. Van daaruit wordt bekeken in hoe verre men elkaar kan vinden, of vraag en aanbod wel op elkaar past. Ook andere geïnteresseerden, zo als aspirant-presentatoren en meer administratief ingestelde mensen kunnen zich melden. In een goed samenspel en een open sfeer willen we binnen de LOV, VOS en W00 een goed pro gramma maken en bieden. Een dienstverlening aan de Venrayse luisteraars die ook aan de (aspirant) vrywilligers veel voldoening kan geven. PERSONENAUTO GERAMD Een op het Blekerveld geparkeer de personenauto werd beschadigd aangetroffen. Uit de sporen viel op te maken dat die beschadigingen veroorzaakt werden door een bum per. Gezien de schade moet de ver oorzaker dat hebben bemerkt, maar vergeten zyn visitekaartje achter te laten. Getuigen van die botsing, die donderdagmorgen plaatsvond, worden verzocht zich by de politie te melden. Woensdagmiddag 13 april rond 13.00 uur heeft zich op de Overloon- seweg een voorval voorgedaan waar bij een chauffeur beschuldigd wordt van poging tot doodslag. Op dat tydstip reed op de over- loonseweg in de richting van Ven ray een Franse personenauto met daarin een Franse bestuurder en een 22-jarige Nederlandse vrouw. De personenauto reed achter een vrachtwagen, bestuurd door een 24-jarige Heldenaar. De Franse bestuurder wilde de voor hem ry- dende vrachtwagen inhalen maar dat zou de vrachtwagenbestuurder verhinderd hebben door over de weg te slingeren. Toen de Franse bestuurder dacht dat het wel zou lukken, zou hij van de weg zijn ge drukt. De auto schuurde langs een links van de weg staande boom, waarbij de spiegel werd afgerukt. Dat was het sein voor de Franse chauffeur om de vrachtauto klem te ryden. De vrachtwagenchauffeur, die zich daardoor bedreigd voelde, reed zijn vrachtauto achteruit. Daarbij botste hij byna tegen een achter hem tot stilstand gekomen perso nenauto. Vervolgens reed de vrach tauto vooruit maar de 22-jarige Nederlandse vrouw zou toen op de weg zyn gaan staan om de vracht wagen te beletten verder te rijden. De bestuurder zou daarop op de vrouw zijn af gereden. Zij zou, door nog net op tijd weg te springen, haar vege lijf hebben kunnen redden. De vrachtwagen is vervolgens weggereden, achterna gezeten door de Franse wagen en de personenau to, die bijna met de vrachtwagen in botsing was gekomen. Op het politiebureau ontstond daarna een woordenwisseling waar bij de emoties hoog oplaaiden. Om dat hier sprake is van een welles-nietes spel roept de politie getuigen op om kontakt met haar op te nemen. Dan alleen kan de wa re toedracht boven water komen waardoor de chauffeur van de vrachtwagen eventueel vrijgepleit kan worden van het hem ten laste gelegde poging tot doodslag. Het team van Jenaplanschool De Keg brengt op 18,19 en 20 april een bezoek aan een aantal basisscholen in Hamburg. De Keg ontving op 1 februari jl. een 8-tal schoolleiders van Hamburgse basisscholen. Deze schoolleiders hebben een dag rond gekeken op De Keg en het team uit genodigd voor een tegenbezoek. Buiten het schoolbezoek staan er nog verschillende aktiviteiten op het programma, waaronder een bijeenkomst met Hamburgse on- derwyscollega's, waarin het Jena- planonderwys in Nederland centraal zal staan. Deze bijeen komst vindt plaats in de universi teit van Hamburg. VISITEKAARTJE Wekelijks kan men in onze krant lezen dat er getuigen worden ge vraagd van beschadingen aan ge parkeerde personenauto's, waarvan de veroorzakers er vandoor zijn ge gaan, zonder dat hun identiteit kon worden vastgesteld. Dat kost de be nadeelden veel geld, immers als een auto WA verzekerd is dan keert de verzekering niet uit en kan hoogstens een verzoek worden ge daan aan het Waarborgfonds. Is de eigenaar All Risk verzekerd dan wordt wel de schade vergoed met korting van het eigen risiko en mo gelijk dat de no-claim-korting lager wordt Maar er zyn ook bestuurders die zich braaf aan de regels houden. Dat verzekerde ons een bestuurder van een personenauto, die eigenlyk liever niet meer met de auto bood schappen gaat doen omdat haar auto binnen een kort tijdsbestek- drie maal is aangereden door een ander motorvoertuig. In alle drie de gevallen was de veroorzaker geluk kig wel ter plaatse, of stond zyn identiteit vast Deze uit Leunen af komstige bestuurster verklaarde ons, dat ook dat gerust eens een keer vermeld mocht worden. Voor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Palersslraal 17, Venray, tel. 04780-85958 Tussen Oirlo en Castenray ligt aan de zeer druk bereden weg de gemeenschap van de Molenhoek. In die gemeenschap, en die van Oir lo, zal maandag 23 a.s. een diaman ten paar in de belangstelling staan. Toen wij 10 jaar geleden onze op wachting maakten bij het toen gou den paar hebben wy gezegd „tot over 10 jaar" en dat is uitgekomen. Natuurlijk als men de leeftijd van de sterksten bereikt heeft, dan is ie dere dag die men mag beleven een geschenk Gods. In diezelfde bunga low waar wy ze tien jaar geleden op zochten, doen zy nu weer hun verhaal. Beiden willen dat hun ver haal zo kort mogelijk gehouden wordt. Zij hebben hun diamanten feest wel graag in de belangstelling maar zullen de viering daarvan in besloten gemeenschap houden. De diamanten bruidegom, HAN LINDERS (88) werd geboren in het Duitse grensgebied en bracht zijn jeugd door in Ottersum. Toen zijn ouders vertrokken naar een ontgin- ningsbedrijf van Jaeger op het Veu len kwam ook hy daar terecht. Dat betekende niet alleen op de ouder lijke bourderij aanpakken en de woeste grond ontginnen, maar ook nog gaan werken op het ontgin- ningsbedryf van Jaeger. Al was er enige mechanisatie te bespeuren, het meeste werk moest toch worden gedaan met paarden kracht. Dat hat tot gevolg dat Han Linders niet alleen graag met paar den omging maar ook van paarden veel verstand kreeg. Op zijn latere boerdery werd dan ook steeds met paarden gewerkt. De laatste jaren voor zyn huwelijk werkte hy drie jaar op het boerenbedrijf van de fa milie van Meyel te Veulen. De diamanten bruid, TIL VER- STEEGEN (85) is geboren en geto gen in de Molenhoek. Zij behoefde niet uit te gaan dienen maar moest mee aanpakken op het ouderlijk bedrijf. Dat was een gemengd boe renbedrijf dat voor die tyd flink te noemen was. Maar wij schreven het al zo di kwijls. juist dat hard werken en aanpakken komt iedereen in de la tere jaren goed van pas. Na hun huwelijk konden ze zet- boer worden op het bedryf van van Dijck aan het Overbroek. Ze bleven dat zes jaar. dat was in de crisisja ren. Daarna verhuisden ze naar Swolgen waar ze tien jaar een pachtboerderij runden totdat de boerdery van de ouders van de bruid, aan de Molenhoek, vry- kwam. Het paar moest wel de ou ders aan het „eind brengen" en dat was in die tijd niet ongewoon. In 1965 werd de bungalow ge bouwd en gingen ze het rustiger aan doen, met wel nog wat kippen en een grote tuin. maar het werk op de boerdery was toch te zwaar. Zo lang de diamanten bruidegom het kon was h(j niet te beroerd om ook anderen te helpen al was het de laatste jaren alleen maar om de tuin by te houden. Tbt zyn 86e jaar kon h(j nog auto rijden maar toen het gezichtsver mogen wat minder werd leverde hij spontaan z(jn rijbewijs in. Het paar heeft momenteel een verzoek lopen om hun laatste jaren in een bejaardencentrum door te mogen brengen. Vol spanning wordt op een gunstige uitslag hier van gewacht Er werden 2 kinderen uit hun huwelijk geborenh, een zoon en een dochter en die zullen met vyf klein- en vijf achterkleinkinderen het grote feest meemaken. Dat feest wordt begonnen met een plechtige Eucharistieviering die om 14.00 uur in de parochiekerk van Oirlo wordt opgedragen. Daarna gaat het diamanten paar met kinderen, klein- en achterkleinkinderen en de „genoden" naar zaal De Ruif voor de verdere viering. Er wordt gezien de gezondheid, geen receptie gehouden. Dat moesten wij uitdrukkelijk ver melden. Op maandag 27 april a.s. zullen de echtelieden DRIKUS CLAES SENS (85) en MARIE WILLEMS (80) hun gouden huwelijksfeest vieren. Die dag zal er om 14.00 uur in de Vredeskerk ter hunner intentie een plechtige Eucharistieviering wor den opgedragen. Daarna zullen zij naar zaal Martens gaan om het ver dere feest te vieren, temidden van hun acht kinderen, dertien klein kinderen, de „aanhang" en de naaste familie. Gezien het feit dat het paar een grote drukte van een receptie niet meer aankan wordt het feest in besloten kring gevierd. Deson danks waren ze bereid om aan ons hun levensverhaal te vertellen. De gouden bruidegom is geboren en getogen in het oude Brukske. Een Brukske wat nog maar weinig weg heeft van wat het toen was. met smalle weggetjes en veel natuur schoon. Daar was het leven goed, ook al moesten de boeren hard wer ken, maar ja. waar moest dat in die dagen niet Het was een hechte gemeenschap en als zoon van een boer moest hy al jong aanpakken in en rond de ouderlijke boerdery. Omdat er meer zoons waren was de afspraak dat er driejaar uit werd gewerkt by een andere boer en de volgende drie jaar thuis. Dat is zo gebleven totdat getrouwd werd. Voor dat trouwen was speciaal verlof nodig van de militaire overste want de mobilisatie was uitgebro ken. Omdat de bruidegom 's Ko- nings wapenrok droeg kreeg hij voor dat trouwen twee maal vyf da gen vry. De vijf dagen oorlog gin gen daarna voorbij en na zijn demobilisatie kon hy zich eerst goed gaan bezinnen hoe er gewerkt moest worden op het boerenbedrijf van zijn schoonouders aan de Schei. Die boerdery. een gemengd be drijf, heeft het gouden paar 42 jaar gerund. Omdat de modernisering ook op hun bedryf de intrede deed. werd het in de loop der jaren toch wat gemakkelijker voor de boeren. De gouden bruid was niet alleen voor haar trouwen een goede kracht op de ouderlijke boerderij. Voor haar veranderde er eigenlijk weinig want in haar trouw moest ze net zo hard aanpakken op dezelfde akker als waar ze altijd had ge werkt. Alleen werkt^ ze nu voor haar zelf en haar man. Dat aanpak ken kwam haar later, toen het gezin zich uitbreidde, goed van pas. Want een baantje als boerin was geen ge makkelijke. Tbch kyken ze beiden, nu genietend van een welverzorgde levensavond, terug aan die tyd op de Schei. Sprekende over de oorlog en de bevrijding willen ze nog wel kw(jt dal schuur en stalling werden ge troffen door granaten maar dat er gelukkig geen slachtoffers vielen. Het gouden paar heeft aan de Leunse gemeenschap zo'n prettige herinneringebn dat ze ook in Leu nen hun feest willen vieren. Dat er geen receptie is wil niet zeggen dat degenen die hun willen feliciteren, dat niet kunnen. Hun kennissenk ring weet wel een weg te vinden. Al enige tyd woont het gouden paar nu in de Doormanstraat in een stille buurt. Ze hebben nog steeds geen spyt van deze verhuizing. Een feit willen we niet onvermeld laten en dat is dat de gouden bruid tot haar huwelijk de naam Marie Wilms heeft gedragen. Maar de ambtenaar van de burgerlijke stand constateerde by de ondertrouw dat zij als Marie Willems ingeschreven stond. Vroeger nam met net met namen niet zo nauw. Dankbaar blikt het paar terug op de afgelopen vijftig jaar. Dankbaar is het paar ook dat ze op deze hoge; leeftfjd dit feest mogen "ieren.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5