Gemeente Venray neemt deel aan Prodima '90 Mededelingen van Max Milieu NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Hinderwet Tijdelijk afsluiting Midden Peelweg tussen Rips en aansluiting Landmeter van Beurdenweg Bouwvergunning aangevraagd Geen huisvuil ophaaldienst Raadhuis gesloten Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Foto-album van Oscar v.d. Loo ligt ter inzage in het gemeentehuis Hinderwet Extra vrijzwemmen tijdens de Paasvakantie Kollektekalender april 1990 stuntverkoop seizoenabonnementen Mini-kursus voor Hinderwet toekomstige huiskopers PEEL EN MAAS Donderdag 12 april - Pagina 17 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken, re- kreatie, pèrsoneelszaken, organi satie, informatica en interne dienstverlening. Wethouder W.A. Claessens (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken, milieuzaken. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie welzijns planning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (m.u.v. exploitatie bestem mingsplannen en verkoop bouw kavels in bestemmingsplannen), gemeentegaranties, onderwijs, volwassen-educatie, kinderop vang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebeleid, mondiale vraagstukken en kabelnet voorzieningen. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoe zicht, welstandstoezicht, stede- bouw, verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen en exploi tatie bestemmingsplannen. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Ven ray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: M. van Staveren, Jaegerhof weg 4a, 5814 AL Veulen voor het oprichten en in werking hebben een melkveebedrijf, gelegen aan de jaegerhofweg 4a te Veulen; J.M. Claessens, Heidsepeelweg 6 te Ysselsteyn. voor het uitbrei den of wijzigen van een legpluim- veebedrijf en varkensmesterij, gelegen aan de Heidsewegweg 46 te De aanvraag en de bijbehorende stukken- kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven- ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 12 mei 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur a telefonische afspraak. Ibt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zy niet (tydig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken De gemeente Venray zal deelne men aan de consumentenbeurs Prodima '90. Deze consumenten beurs wordt van 13 t/m 16 april in Venray gehouden. Het is de bedoe ling van de gemeente Venray met haar deelname een aanzet te geven tot beleid dat tot doel heeft de bur ger bewust te maken van de geza menlijke verantwoordelijkheid die gemeente en burgers voor het mi lieu hebben. De gemeente wil via politieke besluitvorming en via voorlichting proberen voorwaarden te scheppen die het de burgers mo gelijk maken op verantwoorde wy- ze met het milieu om te gaan. Anderzijds wil zij de burgers, zowel bedrijvan als particulieren, zich er van bewust laten worden dat veran dering van hun gedrag uiteindelyk bepalend zal zijn voor de gezond heid van het milieu. In haar stand probeert de ge meente Venray de burgers dus een spiegel voor te houden. Op panelen wordt met behulp van foto's en teksten een beeld gegeven van de manier waarop op dit momen bo dem, lucht, water en stilte te lyden hebben van menselijke invloeden en welke maatregelenen door de ge meentelijke overheid genomen zijn of genomen kunnen worden om daar iets tegen te doen. Een blik vanger in de stand is ongetwijfeld de zogenaamde 'eye catcher', waar mee onafgebroken dia's worden ge- projekteerd. Deze dia's zyn« eveneens gegroepeerd rond de mi- Een kleine telefonische enquête onder de Venrayse bevolking heeft uitgewezen dat de KCA-box inmid dels een bekend verschijnsel is. De meeste mensen kennen hem ech ter onder de naam milieubox. De KCA-box blijkt ook al praktisch overal in gebruik te zyn. Batterijen en verfresten worden het vaakst ge noemd als afval dat zyn weg naar de box al heeft gevonden. De bijge leverde stoffenkaart wordt het vaakst genoemd als bron van infor matie met betrekking tot stoffen die in de box thuis horen. Een aan tal mensen wyst op de stroom van informatie die hun byvoorbeeld via de televisie bereikt. De bijgevoegde brief van de burgemeester is meest al gelezen en is goed ontvangen. Overigens is een aantal boxen nog niet afgehaald bij het depot van openbare werken aan de Acacia straat. De gemeente wil erop aan dringen dat de burgers de KCA-box afhalen. Er bestaan op dit moment geen plannen niet afgehaalde KCA- boxen alsnog aan huis te bezorgen. De KCA-box zal overigens een van de voorwerpen zijn die de gemeen te laat zien in haar stand op Prodi ma '90, de Venrayse consumenten beurs die van 13 t/m 16 april gehou den zal worden op het terrein op de hoek van de Leunseweg en de Zuid singel. Meer informatie hierover leest u elders op deze pagina. De provincie Noord-Brabant is voornemens binnenkort het cement-betonnen wegdek van de Midden Peelweg, met name het de- deelte tussen kruispunt Rips en de Limburgse grens, te gaan vernieu wen. Het werk maakt deel uit van de totale vernieuwing van de Mid den Peelweg, die loopt tussen Zee land en de Limburgse grens. Ten behoeve van de vernieuwing van dit gedeelte is het noodzakelijk de hoofd rybaan tussen kruispunt Rips en de Limburgse grens (Land meter van Beurdenweg) volledig voor het doorgaande verkeer af te sluiten. Tijdens de werkzaamheden is dan ook voorzien in een ver- keersomleiding, die door middel van oranje borden zal worden aan geduid. Al het doorgaande verkeer, ko mend vanaf noordely ke richting en vanuit Oploo/St. Anthonis en gaan de in de richting Venray en Midden-Limburg zal vanaf kruis punt Rips worden omgeleid via Mil- Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het plaatsen van een tuinhuis je aan de Rector Cremersstraat 1 te Smakt, tn.v. J.PT. Janssen; het verbouwen van een ber ging tot garage/berging aan de Kam perfoelie 85 te Venray, t.n.v. W.H.G. Janssen; het verbouwen van een ber ging tot garage/berging aan de Kam perfoelie 87 te Venray, tn.v. N.G. Franklin; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Wagnerstraat 32 te Venray, t.n.v. P.J.L.G. Jans-Beken; het plaatsen van een tuinhuis je aan het Knopkruid 53 te Venray. tn.v. A.A.M. Pelzer. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 13 april 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur).* Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche heeze, Walsberg en Deume naar Ys selsteyn e.v. Al het verkeer dat vanuit Midden- Limburg/Ven ray naar het noorden wil zal bij Ysselsteyn worden opge vangen en via dezelfde weg door Deume en Walsberg en langs Mil- heeze naar het kruispunt Rips wor den geleid, waar het zijn weg kan volgen. Voor het lokale verkeer zullen de bestaande parallelwegen beschik baar blijven, maar men zal reke ning moeten houden met vertra gingen vanwege het werkverkeer. Ook de kruising van de Midden Peelweg. met de Lnadmeter van Beurdenweg blijft voor het lokale verkeer open. Op de omleidingsroute zal, zeker in het begin, een toename plaats vinden van het verkeersaanbod. Daarom zal de provincie in de kom van Walsberg nabij de kruising Mil- heezerweg/Trimpertstraat ten be hoeve van de overstekende schooljeugd een tijdelyk ver keerslicht plaatsen dat bediend gaat worden door de verkeers- brigade. De afsluiting van de weg Rips - Limburgse grens zal waarschijn lijk ingaan in de laatste week van april en zal in stand biy ven tot be gin juli. De duur van de werkzaam heden is echter sterk afhankelyk van de weersomstandigheden. De provincie Noord-Brabant reali seert zich dat de noodzakelijke ver nieuwing van de weg enig ongemak zal veroorzaken aan de bewonders langs en de gebruikers van de te re- kon st rue ren weg en de omleidings route. Zij zal daarom samen met het bedrijf dat het werk zal gaan uitvoe ren haar uiterste best doen dit ongemak tot een minimum te be perken en de tijdsduur van de af sluiting waar mogelyk te bekorten. Op maandag 16 april a.s. (Tweede Paasdag) vervalt de route van de huisvuil-ophaaldienst. Op vrijdag 13 april a.s. (Goede Vrydag) is het raadhuis de gehele dag gesloten. lieuaspekten lucht, bodem, geluid en water. De dia's zijn aktueel. in de afgelopen tijd in Venray en 'omge ving gemaakt. Bestuurders, voorlichters en me dewerkers van de afdeling VROM van de gemeente Venray zullen in de stand aanwezig zyn om toelich ting te geven en vragen te beant woorden. Kinderen kunnen deel nemen aan een tekenwedstrijd. Zij krijgen daarvoor een tekenvel, waarop Max Milieu de centrale plaats inneemt. Hun produkten zul len worden beoordeeld door een deskundige jury en het is de bedoe ling dat wethouder Claessens op 25 april aan de prijswinnaars hun prijs zal overhandigen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 3 april 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het verbouwen van een lig- boxenstal aan de Puttenweg 82 te Ysselsteyn, tn.v. J.T.J. Bouwmans; het verbouwen uitbreiden van een keuken aan de Begijnhof- weg 5 te Heide, t.n.v. A.M.P.J. Derikx; het bouwen van een paar denstal aan de Maasheseweg te Ven ray, t.n.v. A.M.P.L. Raymakers, Kruidenlaan 198; het verbouwen van een wo ning tot praktijkruimte aan de Wil- helminastraat 25 te Venray, Ln.v. H.CJ. Janssen, Bergkwartier 18; het bouwen van een woonhuis garage aan de Athoslaan 7 te Ven ray, t.n.v. R.G.W. Gertzen, Laurahof 7; het bouwen van een woning aan de Melchiorhof 21 te Venray. tn.v. J.W.A. Claassen, Dagoberthof 26; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Dennenoord 14 te Venray, t.n.v. A. Linders-Peters; het plaatsen van een volière aan de Luitstraat 25 te Venray, tn.v. H.Th.A.H. Schouren; het uitbreiden van een wo ning aan de Hardeweg la te Venray, tn.v. F.C. Massoeurs; het verbouwen van een wo ning aan de Deskesven 11 te Merse- lo, tn.v. M.T. Janssen, Weth. Pubbenstraat 11; het inbouwen van een winke lunit aan de Grote Markt 10 te Ven ray, tnv. Bouwmy Janssen, Kempweg 33; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Kruitweg 11 te Venray, tn.v. Th. Vullings. De burgemeester van Venray, mr. H J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een garage tuinmuur aan de St. Odastraat 37 te Venray, tn.v. M.M.P. Tanen; het bouwen van een gara ge/berging erfafscheiding aan de Marjolein 57 te Venray, t.n.v. J.M J. Franssen; het bouwen van een kantoor bedrijfsruimte aan de Pla taanstraat te Venray, tn.v. Electro Martens b.v.. Schoolstraat 30; het bouwen van een berging aan de Maasheseweg 68d te Venray, tn.v. G.M.M. van Ham; het verbouwen van een ber ging bouwen van een garage aan de Klaproos 12 te venray. tn.v. J.H. Poessé; het bouwen van 6 woningen aan de Randen rade te Oost rum, tn.v. Bouwbedrijf J. Raedts en Zn. c.v., Mgr. Hanssenstraat 57. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 13 april 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche In de raadsvergadering van de maand maart jl. heeft de gemeente het foto-album van oud-burgemees- ter Oscar van de Loo, als geschenk aanvaard. Dit foto-album is burge meester Van de Loo aangeboden bij zijn afscheid als burgemeester van Venray in 1938. Door de heer en mevrouw Bouten-Reintjes uit Heer len is het album aan de gemeente geschonken. Voor de plaats Venray zijn de foto's uniek omdat het enerzyds handelt om prenten van gebeurte nissen, werkzaamheden en derge lijke uit de ambtsperiode van Oscar van de Loo (1916-1937) en er ander zijds foto's in staan van de belang rijkste gebouwen van de kerkdor pen en van de in Venray aanwezige gestichten. Het gemeentebestuur is daarom de mening toegedaan dat elke geïn teresseerde burger in de gelegen heid moet worden gesteld, dit album in te zien. Dit foto-album ligt nu voorlopig elke donderdag ty- dens kantooruren, tot 16.30 uur, ter inzage in de studiezaal van het gemeente-archief. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van A. Jenniskens, Puttenweg 108 te Ysselsteyn, op 3 april 1990 hinderwetvergunning is geweigerd voor het ex artikel 6a uit- breiden/wyzigen van een varkens houderij annex kalkoenhoudery, gelegen aan de Paardekopweg 11 te Ysselsteyn. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 3099, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 12 mei 199Ó. Ibt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kan by de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger, de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzy voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsten of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 LA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Maandag 16 april, 2e Paasdag: gesloten. Dinsdag 17 april: 13.00-15.30 Woensdag 18 april: 13.00-16.30 Donderdag 19 april: 13.00-1520 Vrijdag 20 april: 13.00-15.30 De overige openingstijden blyven ongewijzigd. 9 t/m 13 april: Heil der Zieken. 14 april: Sportvereniging Venray (SW). 23 t/m 29 april: Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de betreffende kollekte gericht legiti matiebewijs kunnen vertonen. Gemeentelijk Combi-Zwembad Parkweg 2 - Venray - Telefoon 04780-82069 Evenals vorig jaar zullen seizoenabonnementen tegen sterk geredu ceerde prijzen worden verkocht de aktieweek is van maandag 23 tot en met zaterdag 28 april a.s. De verkoop is uitsluitend aan de kassa van het zwembad op ma/di/do/vr 8.00 tot 20.00 uur en wo/za 8.00 tot 16.00 uur TARIEVEN persoonlijk abonnement t.m. 15 jaar t 30.- persoonlijk abonnement vanaf 16 jaar f 50,- De seizoenabonnementen zijn geldig van 1 mei t.m. 31 augustus voor het buitenbad. Met een seizoenabonnement mag ook in het binnenbad worden gezwommen op de vrijzwemuren van het binnenbad als beide ba den gelijktijdig geopend zijn. Voorkom teleurstelling, na de aktieweek zijn de abonnementen aanzienlijk duurder! 4 maanden zwemmen voor 3 of 5 tientjes is geen geld, altijd doen!!!!! GA VAKER ZWEMMEN; GEZONDHEID VAN DE BOVENSTE PLANK!!!! In de regio Venray worden ook in 1990 weer een aantal premie-koop woningen gebouwd. Om aspirant- kopers zo goed en objektief moge lyk voor te lichten over alle haken en ogen die aan de koop van een eigen huis vastzitten, heeft de "Ver eniging Eigen Huis' uit Amersfoort een driedelige 'kursus' ontwikkeld. Met deze kursus wil de 'Vereniging Eigen Huis' voorkomen dat de ko per zich in een ongewis avontuur stort Goed geïnformeerd zyn en precies weten waaraan je begint zyn absolute voorwaarden om een verantwoorde koopbeslissing te kunnen nemen. Met deze kursus komt de "Vereni ging Eigen Huis' naar Venray, en wel op 23 en 26 april en 3 mei a.s. in hotel restaurant Wieënhof, Leun seweg 20 te Venray. De gemeente ondersteunt dit initiatief en heeft besloten hiervoor een subsidie te verstrekken. Op de eerste avond komt de vraag 'Kopen of huren?' aan bod. Aan de hand van rekenvoorbeelden wordt getoond in welke situatie kopen en in welke situatie huren voordeliger is. De tweede avond gaat over de fi nanciële kant van de koop van een premiehuis: de ingewikkelde subsi dieregeling, de hypotheek, gemeen tegarantie, belastingen, enzovoorts. Tydens de laatste avond komen ju ridische zaken aan bod: het kon- trakt, de garantie, de oplevering en dergelyke. Iedere deelnemer krygt uitgebreide schriftelyke informa tie. Het bywonen van de kursus kost, inclusief de schriftelijke doku- mentaite 10,- per persoon. Wie geïnteresseerd is in de koop van een premiewoning in de regio Venray en de kursus van de "Vereni ging Eigen Huis' wil bijwonen, kan zich daarvoor vóór 16 april a.s. aan melden by de "Vereniging Eigen Huis', Postbus 735, 3800 AS Amers foort. Bij de aanmelding graag even vermelden met hoeveel personen men denkt te komen. Deelnemers ontvangen van de "Vereniging Eigen Huis' een schriftelyke be vestiging met details aver de kursus en over de wyze van betaling van het kursusgeld. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy van plan zyn om de aanvraag voor een hinderwetvergunning van 1'. Kuenen, Scheiweg 13 te Leu nen. voor het ex artikel 6a uitbrei- den/wyzigen van een varkensmestery en -fokkerij, gele gen aan de Scheiweg 13 voornoemd: Maatschap Pijnenborg. Tim- mermannsweg 120 te Ysselsteyn. voor het ex artikel 6a uitbrei den/wijzigen van een rundvee- en pluimveehouderij, gelegen aan de Timmermannsweg 120 voornoemd positief te beschikken onder het stellen van voorwaarden. De ontwerpbeschikking en by be horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309. Raadhuis straat 1 te Venray. elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 26 april 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16J0 tot 1980 uur, na telefonische afspraak. Ibt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telyk worden ingediend b(j burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tijdig) in staat zyn geweest dit te doen. kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze. het hoofd van de afdeling volkshuisvesting. ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken INBRAKEN IN PERSONENAUTO'S Het is niet onmogelyk dat de da der heeft getracht twee op de par keerplaats naby de Hoge Beek geparkeerde personenauto's te ont vreemden, maar hij is daarin niet geslaagd. In beide gevallen waren de auto's met grof geweld openge broken. Omdat de apparatuur nog aanwezig was. denkt de politie aan poging tot diefstal van de auto's. KLUIS WERD NIET GEOPEND In de nacht van maandag op dins dag werd er ingebroken in het aan de Stationsweg gelegen PC St. Ser- vatius. Een kantoor was geheel doorzocht en getracht was de kluis open te breken. Dat is niet gelukt omdat de dader mogelyk in zyn werk is gestoord. Wel werden goede sporen veilig gesteld. INBRAAK IN WONING AAN DE KEMPWEG Grof geweld was gebruikt om in een aan de Kempweg gelegen wo ning binnen te komen, want alleen al de schade werd op 1.000.- ge schat Uit de woning werden een vi deocamera ter waarde van 4.600,- en een aantal sieraden ontvreemd. De waarde van de sieraden kon niet worden medegedeeld. VANDALISME Een aan de Dakdekkerstraat geparkeerde personenauto werd be krast aangetroffen. Een ruit van een woning aan de Boterbloem bleek met een steen te zyn vernield. Op de kruising Stationsweg- Mgr. Hanssenstraat te Oostrum werd een vernield putdeksel aange troffen waardoor gevaar voor het verkeer kon ontstaan. Gelukkig werd dit tydig ontdekt en konden maatregelen worden genomen. Er werd weer aangifte gedaan van diefstal van een logo (embleem) van een aan de Klaproos geparkeer de personenauto. WEER SNELHEIDSKONTROLE Maandagmorgen hield de politie snelheidskont role's op de Lang straat en de Westsingel. Er werden 30 auto's die te snel reden op film vastgelegd. Die bestuurders krygen binnenkort de acceptgirokaart om te betalen thuis. De hoogste snel heid bedroeg 82 km/uur. STEREO-KOMBINATIE ONTVREEMD Uit een op de parkeerplaats van een Venrayse inrichting geparkeer de personenauto van een perso neelslid, werd de stereo-kombinatie ontvreemd. Er werden geen sporen van braak aangetroffen waardoor gedacht wordt dat de dader met een valse sleutel in de auto is gekomen. DIEFSTAL WIELDOPPEN Van een aan de Raadhuisstraat ge parkeerde personenauto werden twee wieldoppen gestolen.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 17