90-Jarige gaat gewoon door met het schrijven van verhalen uit het verleden Weet U wat er gebeurt als U NIET adverteert PEEL EN MAAS 100ste Lid Lopersgroep de Peelrunners Jeu de Boules Club J.B.C. Venray 80 Schaken Tennis Voedingsbond FNV E.H.B.O.- rayonlezing te Venray Heil der Zieken Stichting Focus 'Opsporing' Oud Korea Veteranen Midgetgolf Buitenlust Judo Vereniging Venray Duivensport PEEL EN MAAS Rooyse V.K. Het Groene Kruis PEEL EN MAAS 4 Donderdag 5 april - Pagina 7 De krasse, bijna 91 jaar oude, Grad Reintjes, die nog al tyd en dat al meer dan 67 jaar onafscheidelijk verbonden met zijn Nel Versteegen, Kan het nog steeds niet laten om al le voorvallen, die hij ooit beleefd heeft, op papier vast te leggen. Dat schryven is jaren geleden begon nen, toen een ambtenaar van de ge meente Venray hem vroeg, waarom hy alles wat hy in zyn leven beleefd had niet eens op papier kon vastleg gen. Volgens de ambtenaar zou het jammer zijn als dat onbekend zou blijven. En toen eenmaal uitlekte dat Grad aan het schryven was be gonnen, kwamen er meerdere mensen hem vragen om toch voor al daar en daar aan te denken. Zo deed Veldeke een beroep op hem om oude namen en gezegden toch vooral niet vergeten op te schrijven. Die zyn voor de heemkunde van onschatbare betekenis. Tbch heeft Grad Reintjes niet veel tyd om te schrijven. Ondanks zyn hoge leeftijd maakt hij nog steeds byenkorver. Nu is hij bezig met dienbladen te maken. Verder is hij een fervente kaartliefhebber en maakt daarvoor ook de nodige tijd vrij. Ook rijdt hij nog auto, al zijn het niet veel kilometers. OORLOGEN Uit de veelheid van de door Grad Reintjes opgeschreven verhalen willen wy u met enkele gebeurte nissen laten kennismaken. Wij be ginnen met zyn herinneringen uit TWEE wereldoorlogen, want ja, er zyn er maar weinig die twee wereld oorlogen bewust hebben beleefd. Uit de verhalen van de Eerste We reldoorlog en alles wat zich daar-, voor afspeelde, ligt de nadruk op de mobilisatie. Maar er was toen ook schaarste. Uit de verhalen blijkt duidelijk dat het er toen op de boer derijen maar armzalig aan toeging. Uit de Tweede Wereldoorlog zijn meer verhalen die bij de ouderen nog tot de verbeelding kunnen spreken. Aan de Veulenseweg was een groot Duits soldatenkamp, waarin vooral Duits vrouwelijk schoon de bereidheid moet hebben om de offi cieren te 'plezieren' maar ook moest zorgen voor het goede Ger maanse ras. Al lag de boerderij van Grad Reintjes in het schootsveld, hy heeft hier eigenlyk maar weinig last van gehad. Wel moest Grad in de herfst varïT.943 hulp bij een be valling halen. Telefoon was er al leen op verre afstand, Geen nood, Grad ging te voet naar dr. Vercaute- ren. Die was bereid om naar de Lor- baan te gaan, al was het spertijd. Inmiddels hadden de Duitsers ge zien dat er verdacht licht ten huize van boerdery Reintjes was. Duitse soldaten kwamen kyken wat er te doen was. By het zien van de nieu we wereldburger maakten zij onver- richterzake rechtsomkeer. Een andere keer moesten Duit sers een varken hebben en wilden zy dat bij Grad Reintjs kopen. Hij had twee varkens voor eigen ge bruik in de stal liggen. Maar de koop kon geen doorgang vinden omdat het, volgens Reintjes, moe dervarkens waren. Die Duitsers ge loofden dat (het waren echter vadervarkens) en gingen heen. Bemiddeling in de aankoop van schapen aan de Duitsers ging even min door een list niet door. Toen de oudste zoon werd opge roepen om naar Duitsland te gaan werken ging Grad Reintjes tesamen met zijn buurman, waarvan even eens een zoon was opgeroepen, naar het Arbeidsbureau in Venlo om vrijstelling te verkrygen. De dokter, die dat vrijstellingsbewijs moest afgeven, was daags tevoren b(j een bombardement omgeko men, maar via de bemiddeling van een Venlose dame die op het Ar- INB RAKEN Door forcering was toegang ver kregen tot het gemeenschapshuis 'De Linde' in Oirlo. Zover kon wor den nagegaan werd er niets ont vreemd, mogelyk dat de dader naar geld heeft gezocht, maar dat was niet aanwezig. Ook was getracht in te breken in Jeugdsoos de Jera te Ysselsteyn. Ook hier is het by een poging geble ven, maar de mogelijkheid is niet uitgesloten dat de dader in zijn werk is gestoord. Bij de inbraak in een woning aan de Kievitsweg te Ysselsteyn had de dader meer geluk. Twee euroche ques, een geldbedrag van 550,- en het trouwboelye werden ont vreemd. Toegang was verkregen door forcering van de achterdeur. Dat was ook in Ysselsteyn aan de Peelweg het geval. De dader was wel binnen geweest maar hier werd uiets vermist De bewoners van twee bungalows aan de Etnalaan en de Matterhom- laan waren afwezig toen op dezelfde wijze toegang was verkregen via de achterzyde. Beide bungalows ble ken doorzocht te zijn. Er werd voor een nog onbekend bedrag aan geld en sieraden ontvreemd. Door vernieling van een ruit was toegang verkregen tot de Dr. Poels- school aan de Langeweg. Hier werd de komplete radio-apparatuur. vi- beidsbureau werkte, werd toch die verklaring mét stempel van de dok ter, afgegeven, zodat de beide zoons niet naar Duitsland hoefden te gaan. By de razzia in 1944 konden alle mannelyke bewoners van boerderij Reintjes, door in een schuilkelder onder te duiken, aan transport ontkomen. De bange uren van de brandbom men en andere bommen, bedoeld voor het Duitse kamp, werden doorstaan, ondanks dat de boerde rij toch door brandbommen werd getroffen. De bevryding kwam door de En gelsen. Toen lagen nog veel Duitse soldaten langs de Lorbaan of in de bossen rondom. Die Duitsers zagen de bewoners van de boerderyen evacueren en lieten ze ongemoeid vertrekken. De evacuatie ging via Ysselsteyn, Someren en Deurne naar Heide, van waaruit de terug keer naar de Lorbaan kon worden voorbereid. Om weer aan de slag te kunnen op de boerdery, moest er nog veel worden gedaan. Niet alleen het opruimen van het puin maar ook de bouw van een noodboerdery hoorde daarby. Het toeval wil dat Grad Reintjes en zyn vrouw nog steeds in deze noodwoning van de boerderij wonen. Maar ook de her en der in het land liggende mynen moesten worden opgeruimd. Uit eindelijk herrees toch ook de boer derij in al zijn glorie en op de dag van vandaag runt een zoon daar nog het bedrijf. ER IS MEER! Het is maar een greep uit de ge schiedenis, onverbrekelijk verbon den met de geschiedenis van het Veulen, door Grad Reintjes opgete kend. Hiervoor zijn er reeds velen in het dorpsblad De Ruuper ver haald. Maar er is meer! Vroeger, in de tyd van de jeugd van Grad Reintjes waren op het Veulen veertien boerderyen en het duurde tot de dertiger jaren voor dat er vaart kwam in de groei van het Veulen, mede door de vestiging van een smid en timmerman. In deo, radiocassetterekorder, TV en stereo-installatie ontvreemd. Dat al les heeft een waarde van 3.800,-. INBRAKEN IN AUTO'S Er werden nogal wat inbraken in geparkeerde personenauto's ge pleegd. In alle gevallen was er spra ken van dezelfde werkwyze van de dader: forcering van een van de portieren. De grootste buit bedroeg by een inbraak in een auto aan de Eisen- houwerstraat. Daaruit werden de radiocassetterekorder, de CD-speler met 10 CD's en visattributen t^r waarde van 1.500,- ontvreemd. De totale schade bedraagt hier 7.000,-. In dezelfde staat werd een andere auto opengebroken. Hier bedroeg de buit de aanwezige radio apparatuur. Die bleek ook ontvreemd te zyn by een inbraak in twee geparkeer de personenauto's in de Doorman straat en aan de Kruitweg. Op het Gouden Leeuwterrein wer den drie geparkeerde personen auto's opengebroken. Hier was het de dader kennelijk niet te doen om de radio-apparatuur want deze bleef onaangeroerd. De in die auto's aan wezige jassen bleken verdwenen te zijn. Mogel(jk heeft de dader het 'te koud gehad'. die tijd waren er in Leunen en Veu len 28 café's. Verder is door Grad Reintjes vast gelegd hoe toen geleefd werd en hoe b.v. vastelaovend werd gevierd. Dan ging de jeugd met 6 of 8 personen de buurtschap af en men kreeg dan een dubbeltje of een kwartje, maar dan moest eerst het üedje 'Vrouwke 't is vastelaovend...' worden ge zongen. Bij iedere boerdery werd de vloer klaar gemaakt om een dansje te maken en ook de toen bekende vastelaovendliedjes werden gezon gen. 'Wat was dat toch een mooie tijd...' verzucht Grad nu nog. De etenswaren die verkregen werden op die tochten, werden na rug gespraak met de paters naar het St. Jozefgesticht gebracht, want daar waren het arme zusters. De boerenbruiloften van de jaren tussen de Eerste en Tweede Wereld oorlog duurden soms een week, en dan bedoelen wij de gewone huwe lijken. Wat daar allemaal bij kwam kijken legde Grad vast voor het na geslacht. Alle-inwoners van het Veu len uit de jaren van rond 1910 heeft hij met de roepnamen vastgelegd en van iedere familie is een en an der beschreven. Trots gaat hy er op dat hij de oudste nog in leven zijn de, geboren en getogen Veulenaar is, maar wat wil je ook, met een leef tijd van bijna 91 jaar. ZUN LAATSTE OPDRACHT Grad Reintjes is nu aan het vast leggen, de gebruiken en gewoonten van vroeger rond de geboorte, het medeleven tijdens zware ziekte, het bediend worden, het sterven, het kinderbed en de huwelijken. Van die gebruiken en gewoonten is niets meer over. Wat weet men nog hoe het vroeger was by sterven en begrafenis en hoe de weg ter kerke was en wat de buren en de buurt schap daar bij te maken hadden. En zo zyn veel dingen blijven lig gen, maar het is onvoorstelbaar welk geheugen hy heeft Als Grad Reintjes begint over vroeger, zet dan de klok maar stil, want hy weet geen einde te vinden. DRANK WAS OORZAAK Op de Oirloseweg geraakte een personenauto met aanhangwagen uit de juiste koers. Auto en aan hangwagen, bestuurd door een 41-jarige inwoner van Oirlo, kwa men in een links van de weg gele gen greppel tot stilstand. De politie ontdekte dat de bestuurder te diep in het bekende glaasje had geke ken. Hy kreeg naast een ryverbod van 7 uur ook proces-verbaal inza ke het ryden onder invloed aan gezegd. De lopersgroep die in oktober 1989 is opgericht mgag zich in een grote belangstelling verheugen. Dat blijkt uit het feit dat half maart 1990 het honderdste lid ingeschre ven kon worden. By het ter perse gaan van dit bericht, zyn we de 100 ruimschoots gepasseerd. Het aantal dames in de groep be draagt nu 25 en dat is dan ook aar dig om te vermelden dat ons honderdste lid een dame is en wel Ine Smits uit Tienray. Op de zater dagmiddag training in Meterik werd hier even aandacht aan ge schonken en werd zy verwelkomt met een bloemetje. Tijdens de feestavond op 6 april in het Berkeitje te Horst, zal aan dit feit zeker nog meer aandacht besteed worden. Belangstellenden voor de loopsport die meer over de lopers groep willen weten kunnen zich in formeren by Kees Kuyten in Venray, tel. 04780-86695, Chris Beurskens in Horst, tel. 04709-5259 en Otto Foppen in Sevenum, tel. 04767-2215. Zoals wellicht bekend, houdt JBC Venray 80 op Paasmaandag, 16 april a.s., haar openingstoemoi ge naamd: Piëlhazentoemooi. Dit is een buitengebeuren enViridt plaats op het jeu de boules-terrein aan de Kempweg. Licentiehouders kunnen zich voor deelname opgeven by Ma ria Broers of Annie Geurts. As. zondag vint er een uitwisse ling plaats in Cuyk met de jeu de boulesclub uit die plaats. Opgave voor deelname is niet meer moge lyk. Er was plaats voor 18 Venrayse spelers. De clubmorgen is op zondag; de clubavonden op dinsdag en donder dag, resp. 10.30uum en 18.300 uur voo de clubavonden. Gezien de groei van het aantal leden, zal bin nenkort begonnen worden met veldtraining, onder leiding van Eef Zeelen. Belangstellenden zyn altijd wel kom by ons boule-gebeuren. En- mocht men interesse hebben, gooi dan gerust eens een boule mee. Uitslagen interne kompetitie Groep 1: R. Keereweer-R. Lemmers 0-1 G. Kortenoeven-O. Lemmers 0-1 C. Visser-T. Coopmans 0-1 F. Sijbers-J. Hagens 1-0 Groep 2: L. Peters-B. Pleit F. Vermeulen-L. Peters H. Coolen-G. Breakers 1-0 A Antheunisse-P. Rouvroye 0-1 Groep 3: J. Louwerse-R. Kartodiixyo 0-1 H. Meyer-J. Claassen 0-1 J. Claassen-A. Zauner K. Beeftink-J. Louwerse 1-0 W. van Ham-H. Meyer V2-V2 P. Brinkman-R. Manders 1-0 MIX BEDRIJVENKOMPETITIE DE SCHAAPSKOOI Op de foto de winnaars van de A- poule. Veehandel Camps Oostrum; de B-poule, Camping 't Karrewiel Meerlo en de C-poule, Gemeente Venray. Inleveren van vakantiebonnen voor de landbouw, alsmede ASF-, Heidemy-, Grontmij- en RUP- cheques. Op woensdag 11 april en donderdag 12 april kunnen boven- vemoemde bonnen en/of cheques ter verzilvering worden aangebo den in wykcentrum 'de Kiosk', Brukske Venray, tussen 19.00-21.30 uur. iedereen die bonnen en/of che ques inlevert dient ervoor te zorgen dat de verschillende boekjaren apart worden aangeboden. U kunt ze wel direkt by een en dezelfde persoon inleveren maar wijs hem/haar erop of dat de inlevering uit een of meerdere boekjaren bestaat Dit voorkomt onnodig extra geschryf achteraf. Voor iedereen geldt tevens dat men een bank- of gironummer bij zich dient te hebben waarop het be drag gestort moet worden, vak bondsleden worden verzocht een bewy's van lidmaatschap mee te brengen. Voor alle duidelyk: losse zegels worden niet aangenomen, deze be horen in zgn. opplakboekjes te zyn opgeplakt Voor meer informatie kunt u zich in verbinding stellen met de pen ningmeester Peter Smits, tel. 04780-87933. Op dinsdag 10 april 1990 om 20.00 uur in wijkcentrum De Ki osk, Kiosk 1 te Venray (wykcen trum Brukske), organiseert de EHBO-vereniging Venray een rayon lezing met als onderwerp 'Radioak- tieve straling'. Deze lezing wordt verzorgd door de heer J. jadoul. Radioaktieve straling is een gela den begrip. Door de onbekendheid met het natuurverschijnsel en om dat men de straling met de zintui gen niet kan waarnemen, is het voor de EHBO-er moeilijk om in voorkomende gevallen te beslissen wel of niet aan een slachtoffer eer ste hulp te verlenen, zonder daarby zelf in gevaar te komen of onaan vaardbare risiko's te lopen. In een. inleiding zal de heer J. Ja doul het natuurverschijnsel toe lichten en aan de hand hiervan aanwy zingen geven hoe men met het in acht nemen van de eigen vei ligheid toch soms in voorkomende situaties eerste hulp kan verlenen. Deze lezing is voor iedereen gratis toegankelyk. VERENIGING NATIONALE BEDEVAART In de week voor Pasen, 9 t/m 14 april, komen onze kollektanten bij u aan de deur voor een bijdrage om zieke en gehandicapte mensen mee naar Lourdes te laten gaan. Door uw bydrage kunnen wy ieder jaar een aantal zieken en gehandicap ten helpen hun ziekte te aan vaarden. 4 Stichting Focus begint over enige tyd met de opleiding: 'Psychische hulpverlening'. De stichting gaat er in haar opleiding vanuit dat er van hulpverlening geen sprake kan zyn zonder een grondige zelfkennis by de hulpverlener zelf. Hieraan wordt dan ook in de opleiding ruime aan dacht besteed. De opleiding bestaat uit drie stu diejaren van elk zeven kursusblok- ken. Het geheel bestaat dus uit 21 kursussen ofwel blokken van 6 we ken. Ieder blok kan ook afzonder lijk gevolgd worden, waarna er een toets volgt De opleiding is toegankelyk voor iedereen en er is geen speciale vooropleiding nodig. Wel is een goe de motivatie belangrijk. In de oplei ding zyn o.a. de volgende blokken opgenomen: Levensfilosofie en wyshei(J, lichaamstaal en territori um, ontspanningstherapieën, hyp notherapie en ethiek, geheimen der taal, gezins- en relatietherapie en v.a. Voor verdere inlichtingen kan men schryven naar het sekretari- aat van St ichting Focus. Etudestraat 21, 5802 EP-Venray of bellen naar 04780-89979, 80963 of 04781-2062. By 'Korea Kontakt' is het adres van veel oud-Korea Veteranen onbe kend. waardoor zy geen bericht kunnen zenden van de maandelijk se bijeenkomstavonden van de Bond van Wapenbroeders van de re gio Venray. Stuur uw adres naar: Korea Kon- takt, Clapvaeren 13. 5961 Horst, waara u een uitnodiging ontvangt. De uitgestelde wedstrijden voor ons derde en eerste team leverde voor de eersten de volle winst op; ook al werd er een ronde afgegeven, toch was eenieder zeer tevreden. Truus Arts was hier de beste speelster met 112 slagen over vier ronden. Zondagmorgen speelde ons eer ste team de verschoven wedstrijd van 20 mei tegen het Wolfsven 2 uit Mierlo. Wat zeker niet iedereen ver wachtte gebeurde, de eerste en de tweede ronde gingen royaal verlo ren. terwyl de derde ronde nipt ge wonnen werd, kwam de vierde rondewinst eveneens naar onze spelders, doch het leed was al ge schied: slechts 1 winstpunt bleef thuis en dan te bedenken dat we op drie punten gerekend hadden. Ger- rit Vermeulen was de beste speler met 99 slagen over vier door gangen. Komende donderdag spelen we de tweede ronde van de onderlinge kompetitie, de aanvang is wederom om half zeven. Voor ons eerste team staat ko mend weekend de zeer belangrijke wedstrijd uit tegen het tweede van 't Wolfsven uit Mierlo op het pro gramma: mogelyk kunnen zy dan revanche nemen voor de thuisne derlaag, makkelijk zal het zeker niet worden; en zeker met de ge dachte voor onze jongens van het degradatiespook A.s. zaterdag spelen we echter eerst in Maasbree om het Limburgs Kampioenschap; vanaf half tien zal hier over vier ronden uitgemaakt gaan worden wie zich Limburgs beste van 1990 mag noemen. De vertrektijden voor de diverse wedstrijden zullen donderdag avond bekend gemaakt worden. Op het door sportschool Ooms te Tilburg georganiseerde judotoer nooi werden door onze judoka's goede prestaties geleverd. Sietske Zwiebel behaalde bij de meisjes -20 kg een verdienstelijke 2e plaats. Ook Joyce Hendriks be haalde een 2e plaats na een goede finalewedstry, waarin zij enigszins ongelukkig verloor. Wouter van Hoek kon zich in de finale niet on derscheiden van zijn tegenstander door te afwachtend judo, ook hij nam dus by de prysuitreiking de 2e plaats in op het erepodium. Ro nald Bonants, die dit seizoen erg goed judo laat zien, versloeg, na uit stekende voorwedstrijden, in de fi nale zijn Engelse tegenstander met goed en taktisch judo. Voor hem een welverdiende le plaats. In een grote klasse -34 kg waren 3 van onze judoka's by de laatste 10. Ven hen was het Henry Witzel al leen die zich een 3e prys het om hangen. Eddie Strybosch, uitkomend bij de jongens geboren 1971 t/m 1975 -60 kg versloeg al zyn konkurren- ten en mocht dan ook als beloning een le prys in ontvangst nemen. Ook Kasper Hoedemaekers was in Tilburg goed op dreef. Met volledige inzet slaagde hy erin de finale in zyn klasse,jongen 1978-1979 -31 kg, te behalen. In deze finale moest hij zich echter gewonnen geven, zodat er voor hem een toch mooie 2e prijs was. Luc Delahay was niet in beste vorm maar slaagde er deson danks toch in om de 3e plaats op het erepodium te bereiken, iets dat ook Peggy Strijbosch bij de meisjes 1977-1975 -45 kg gelukte. By de wat oudere judoka's -78 kg was het Ed van Hoek die na enkele zwaar bevochte overwinningen een bronzen plak mee naar huis mocht nemen. P.D.V. DE ZWALUW Heden vrijdag inmanden voor de 2e wedvlucht Africhten zgn. 2e Tour, inzetten 12 en 17 april. As. zaterdag worden er weer vleespryzen vervlogen. Aanteke nen in blanco kolom k 50 ct per duif. C.C. PEEL EN MAAS Wedvlucht Heverlé, 31 maart: 1-6. P. v. Asten. Ysselsteyn; 2. P. Aben, Overloon; 3. H. Cuppen, Wan- ssuni; 4-8. H. Hermans, Zwaluw; 5. H. Rooymans jr.. Overloon; 7. M. Kusters, Vredesduif; 9. A. v.d. Munckhof, Zwaluw; 10. G. Verhey- en. Horst. 'n abonnement waard Programma zaterdag 7 april: Dames: Dr.Pepper/WD-Rooyse VK la.17.00 Sondermeyer-Rooyse VK 2 a. 14.00 Sondermeyer-Rooyse VK 3 a.17.00 Asterix 4-Rooyse VK 5 a. 16.30 AV Flash 3-Rooyse VK 6 a. 15.30 Heren: FUcopa-Rooyse VK 1 a.17.00 Aeternitas 2-Rooyse VK 2 a. 17.30 NVC 1-Rooyse VK 3 a.15.00 Asterix 2-Rooyse VK 4 a.1630 JEUGD Programma zondag 8 april: Meisjes BI in Brukske a. 10.00 Meisjes B2 naar Ittervoort v.09.00 o.d.r.: N. v.d. Heyden. Jongens Cl naar Tlioni v.0815 o.d.r.: R. Schoeber/J. Creemers/M. Hombergen. Meisjes Cl in Brukske a.10.00 Meisjes C2 in Brukske a.11.00 Meisjes D2 naar BrVorst v.09.15 o.d.r.: L. Penris. Tellen/fluiten Brukske: Heren 1. S.v.p. om 930 uur aanwezig zyn. ROOYSE KAMPIOEN Heren: Ledub - Rooyse VK 3-1 setst: 15-13, 10-15, 15-9, 15-10 Ondanks de nederlaag tegen het Budelse Ledub mag de Venrayse herenploeg de kampioensvlag hy- sen. Door het verlies van de enig overgebleven konkurrent Vocas uit Asten is het Rooyse team onbereik baar geworden. In een suksesvol seizoen is de Rooyse ploeg over de hele kompeti tie gezien, de sterkste gebleken. Na 20 wedstryden behaalden de Ven- raynaren 18 overwinningen en maar 2 verliespartyen. De formatie van trainer/coach Martien Spee komt door dit resultaat weer terug op het nivo van voor de fusie. In het seizoen 84/85 degradeerde het toen malige VC Rooy uit de 2e divisie. Het eerste lustrum van de Venrayse Volleybal Kombinatie krygt hier door extra glasn. Na de fusie, tussen de Venrayse volleybolwerken VC Rooy en Ly ceum '64, heeft de herenafdeling een aantal moeilyke jaren gekend. Een leegloop van seniorenleden van m.n. Lyceum-kant speelde Rooyse parten. Van aansluiting tus sen de seniorenteams onderling een een gericht beleid tussen de senioren- en jeugdafdeling was geen sprake. De laatste 3 seizoenen is m.n. vanuit bestuur, technische commissie en trainers geprobeerd deze hiaten weg te werken. Het re sultaat van dit beleid komt dan ook middels deze titel naar buiten. Het Rooyse vlaggenschip gaat weer spelen op een landelyk meer aan spreekbaar nivo. Voor de kontinui- teit zal de herenafdeling en een gedegen jeugdbeleid moeten zorg dragen. De 'stryd' in Budel ging over 4 rondes van van elk 30 minuten. Uitgangspunt voor de Rooyse ploeg was het winnen van 2 sets. Dit re sultaat zou het Venrayse team verze keren van 1 wedstrydpunt en dat was voldoende om definitief buiten bereik van Vocas te komen. Het meegereisde supporterslegioen en de als fanatiek bekend staande Bu delse gemeenschap zorgde voor een sfeervolle ambiance. De Venrayse ploeg startte wellis waar met duidelyke bedoelingen, maar by de stand van 1-8 in de eer ste set hield het op. Rooyse ging ver krampen en legde te veel de nadruk op de scorende aktie. Le dub, frank en vry spelend, steeg in tussen naar ongekende hoogte. Blokkerend en verdedigend stelde men Rooyse voor onoverkomelyke! problemen. Rooyse speelde niet echt slecht Men probeerde er zich door te vechten, maar dat leverde alleen een setwinst in de tweede set] op. In de overige 'rondes' was het steeds Rooyse dat op punten verloor. Qua schouwspel was het een re- klarae voor het volleybal, qua resul taat een domper voor Rooyse. Maar het reserveteam van Paneratius- bank/VCH stak de helpende hand toe door Vocas te verslaan. Zodoen de kon de kurk voor Rooyse alsnog van de fles!!! ZINDELIJK WORD JE (gemaakt) Oh. al die moeders, schoonmoeders en buurvrouwen! Ze weten het alle maal zo goed. Het zijn altyd ander mans kinderen die vroeg zindelijk zijn en waar de moeders dan ook behoorlyk mee pronken. Alsof het hun eigen prestatie is en niet die van het kind zelf. Want laten we eerlyk zyn. waar om willen we graag dat ons kind zo gauw mogelyk zindelyk is? Niet al leen om van die vuile luiertroep af te zyn, maar ook omdat we ons als ouder en vooral als opvoeder er op aangekeken voelen. Op dinsdagmorgen 1 mei en 8 mei 1990 van 9.00-11.00 uur or ganiseren wy een thema-ochtend voor ouders en peuters en kleuters hierover. Deze vindt plaats in het Groene Kruisgebouw, de CIoc- kert, Bergweg 4, Venray. De onkosten hieraan verbonden bedragen 2,50 p.p. en er is kin deropvang aanwezig. Heeft u interesse, meldt u dan aan by het Groene Kruis te Venray. tel. 04780-81269. Aanmelden kan t/m 24 april 1990. Na opgave ont vangt u dan bericht by welke och tend u ingedeeld bent

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7