Ook in Venray worden kleine landschapselementen bewaard Gemeente beraadt zich over onderhoud 'Vak 0' De arbeidsmarkt in februari 1990 VW organiseert nieuwe Peelroutes INGEZONDEN HILHOÜa Meer herintreedsters gevraagd voor aktiviteitenbegeleiding DA'S APART! VAN OORSCHOT MODE RA PEEL EN MAAS Enthousiaste kollektanten gezocht Internationale hobby- en modelbouw tentoonstelling PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Gewapende roofoverval op NS station te Oostrum Geslaagde kollekte Nationaal Reumafonds PEEL EN MAAS •I Donderdag 5 april - Pagina 5 I Exclusief verkrijgbaar bij Je I Leaders In Style zaken. 1 Een unieke das met Van Gogb dessin. Gratis verkrijgbaar bij I aankopen boven i I fl. 500,-. I Dit collector's I item is sleckts I in beperkte I oplage voorra dig. Graag tot ziens in e winkel! Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal. Boxmeer, Oss, Venray. Door de afdeling Burgerzaken, sa- men met de afdming Openbare Wer ken wordt ten behoeve van het college van b. en w. een nota voorbe reid. waarin de verschillende aspekten met betrekking tot het onderhoud van 'Vak O' op de Alge mene Begraafplaats Boschhuizen aan de orde zullen komen. In deze nota zal het antwoord op verschillende vragen moeten wor den gegeven zoals b.v. het kosten- aspekt van (achterstallig) onder houd, het verhaal op nabestaanden, eventueel verwijdering van een grafsteen en/of het bewaren daar van. het herstellen van schade aan een graf, etc. GRAFRECHTEN VAK O Op 26 september 1989 hebben b. GLUURDER BETRAPT Het gelukte de politie om een zg. 'gluurder' aan te houden door hem als het ware op heterdaad te betrap pen, terwijl hij bezig was met zyn 'hobby'. Er was meerdere malen over geklaagd, dat een gluurder in het Brukske bezig was. Het bleek een 28-jarige inwoner te zijn. Na verhoor en opmaking van proces verbaal werd hij huiswaarts ge zonden. DIEFSTAL HANDTAS Een inwoonster van Venray zal nog lang denken aan haar bezoek aan de aan de Hoenderstraat gele gen Jongerensoos. Daar werd haar handtas met persoonlijke beschei den èn een klein geldbedrag ont vreemd. en w. besloten om ten aanzien van de grafrechten op Vak O uit te gaan van de gegevens, zoals deze door het Kerkbestuur St. Petrus Banden wa ren opgesteld. Als gevolg daarvan zijn de bij de afdeling Burgerzaken bekende vervaldata van graven aan gepast, omdat in voorkomende ge vallen uitgegaan is van een termijn van 100 jaar grafrechten op graven van' voor 1953. In ruim veertig gevallen heeft dit geleid tot terug betaling van grafrechten aan na bestaanden, die door de gemeente in begin 1987 —naar later bleek ten onrechte— waren gesommeerd bin nen een maand 1.000,- te betalen voor het instandhouden van een graf op Vak O. BIJNA VOOR DE OGEN VAN DE POLITIE In de nacht van maandag op dins dag waren politiemannen er als het ware getuige van, hoe twee perso nen bezig waren een inbraak te ple gen in een aan de Passage gelegen zaak. De inbraak kon niet worden voltooid dankzij de oplettendheid van de politiemannen. Het bleken twee inwoners van Nijmegen te zijn, 20 en 21 jaar oud. Ze werden naar het politiebureau overge bracht en daar, hangende het on derzoek, ingesloten. Het is niet onmogelijk dat het tweetal nog betrokken is by meer dere gepleegde inbraken in de regio. 'n abonnement waard In de afgelopen maand is de werkloosheid landelijk en provinci aal gedaald. Ook gewestelijk is de werkloosheid gedaald. Ultimo fe bruari 1990 waren er in het gewest Venray 3.381 (10,0% van de afhan kelijke beroepsbevolking) personen werkloos, eind januari 1990 waren dat er 3.424 (10,1%), een daling met 43 personen, ofwel 1,3%. Het totaal aantal ingeschreven schoolverla ters nam af met 8 personen. Bij de mannen was er een kleine stijging met 5, by de vrouwen een kleine daling met 13 personen. De daling van de werkloosheid kwam voor in het gehele gewest. In het rayon Gennep was er een afna me met 10 personen (10,)%), in het rayon Venray nam het aanbod af met 33 personen, een afname met 1.7%. In de vergelijkbare periode van januari-februari 1989 nam in het rayon Venray de werkloosheid af met 0,3%, in het rayon Gennep nam deze toe met 2,9%. Mannen Het aantal werkloze mannen nam landelijk, provinciaal en geweste lijk af. In het gewest Venray nam het aantal werkloze mannen af met 18 personen. Het werkloos heidspercentage voor de mannen kwam op 7.9% van de afhankelijke beroepsbevolking. De daling van hel. aantal werkloze werkzoekende mannen deed zich alleen voor in het rayon Venray (-21), in het ray on Gennep was er een lichte stij ging 3). Vrouwen Het aantal werkloze vrouwen nam landelijk, provinciaal en ge westelijk af. In het gewest Venray nain het aantal werkloze vrouv/en met 25 personen. liet werkloos heidspercentage voor vrouwen kwam op 15,1%. De daling van het aantal werkloze werkzoekende vrouwen deed zich zowel voor in het rayon Venray (-12) als in het rayon Gennep (-13). Beroepsgroep De werkloosheid bij de mannen werd in februari gekenmerkt door kleine toe- en afnames in de ver schillende beroepsgroepen. Een toename was er bij de volgende be roepsgroepen: bouwvak kers GWW 10), algemene dienst 9), han del 2), kantoorpersoneel 4) en overigen 5). Afnames waren er bij de beroepsgroepen bouwvak kers B en (-15), landbóus (-4), metaalbewerkers (-7), horeca (-3), onderwijspersoneel (-9) en so ciaal/geneeskundig personeel (13). Bij de vrouwelyke werklozen was er een duidelyke daling in de be roepsgroep handelspersoneel (-26). Bij de overige beroepsgroe pen was er sprake van kleine toe- en afnames. Afnames waren er by de beroepsgroepen kantoorperso neel - 5), onderwijspersoneel - 5), sociaal/geneeskundig (-6) en alge mene dienst -10). Bij de volgende beroepsgroepen was spake van klei ne toenames: horecapersoneel 2) en overigen (+7). Stroomgegevens Het aantal inschrijvingen in fe bruari 1990 bedroep 477, waarvan 278 in het rayon Venray en 199 in het rayon Gennep. Hiertegenover stonden 527 uitschrijvingen. In februari 1990 werden 178 nieu we vakatures aangemld bij het GAB Venray-Gennep. Het aantal openstaande vakatures eind februa ri 1990 bedroeg 234, ofwel 0,7% van de afhankelijke beroepsbevolking. Van 7 tot 13 mei a.s. voert No- vib/Gast aan Thfel, de Nederlandse Organisatie Voor Internationale Ontwikkelingssamenwerking een speciale aktie met als motto: 'Maak van Moederdag een Wereldfeest'. In die week willen we de aandacht vestigen op al die vrouwen in de Derde Wereld die zo keihard wer ken voor hun ontwikkeling. Onder de leus 'Geef twee moeders een ge schenk' willen wy zoveel mogelyk geld inzamelen voor onze projek- ten. Als iedereen op Moederdag ook aan een moeder in de Derde Wereld denkt, wordt Moederdag 1990 een echt wereldfeest Het geld is bestemd voor een vier tal projekten. Allereerst gaat het om schoon en veilig drinkwater. Met name vrouwen hebben daar grote behoefte. Zij koken het eten en wassen de kleding Zyn zyn ook verantwoordelyk voor de gezond heid van de kinderen. Een goede watervoorziening draagt daar aan by. In Lima/Peru is het geld bestemd voor vrouwen die zelf volkskeukens hebben opgericht Door samen te koken, besparen ze op energie kosten en kunnen ze goedkoop ge zonde maaltyden bereiden. Een derde projekt is de strijd tegen de houtkap in Maleisië. Het traditione le leven van de Penan wordt be dreigd. En tot slot willen we de Green Belt Movement in Kenia ver der helpen. Hier kweken vrouwen bomen in de stryd tegen de opruk kende woestyn. Wy willen graag dat onze aktie een nationaal feest wordt. Daarvoor hebben we uw hulp nodig Wy zoe ken mensen die voor ons huis aan huis of op straat willen koliekteren. Wy zorgen ervoor dat u alle infor matie over de aktie en onze organi satie krijgt. U kunt u aanmelden als kollektant by; Kontaktpersoon voor Venray: Do- rine Pappers, Lidwinahof 14, 5801 JW Venray. tel. 04780-86213. Help mee en maak van Moeder dag een Wereldfeest Op zaterdag 19 mei a.s. wordt er in het gemeenschapshuis in Leu nen by Venray een grote hobby ten toonstelling gehouden. Tydens deze dag zuUen er veel hobbyisten hun kunne tentoonspreiden. Daar om vragen wij nog mensen met hun hobby om deze dag te doen sla gen. Wy hebben al veel aanmeldin gen binnen, maar kunnen er nog best wat gebruiken. dus hebt u interesse om deel te nemen, dan moet u even bellen naar 04780-10008 in Venray. De deelname is geheel gratis. Verder hebben wij ook die dag verschillende hobbyisten die hun hobby ter plekke demonstreren. Dus nu heeft u als hobbyist de kans om uw hobby voor een groot pu bhek naar buiten te brengen. Wij verwachten alle soorten hob by's behalve levende (geen dieren). Dus doet u schilderen, tekenen, kleien, bouwen, e.d. Bel dan gerust, maar wel voor 1 mei i.v.m. de voor bereiding, dus schaam u niet want u staat niet alleen. Tot op onze hobbydag in Leunen 'n abonnement waard SPONSORING EN CULTUUR Over het verschijnsel sponsoring op het gebied van cultuur is in het algemeen nog niet erg veel nage dacht. De partijen die erby betrok ken kunnen zijn, zoals particulie ren, het bedrijfsleven, hogere en lagere overheden en organisaties van incidentele evenementen, kun nen niet steunen op vaste theo rieën of gedragsregels. Overheid en bedrijfsleven hebben elkaar in de praktyk incidenteel wel eens kun nen vinden, met name in het wes ten van het land. Maar in Venray byvoorbeeld is men in het gemeen tehuis altijd afkerig geweest van het idee van sponsoring. Die afkeer kwam voort uit de vrees dat een bepaalde afhankelijk heidsrelatie zou ontstaan, als het bedrijfsleven de culturele instellin gen zou helpen met geld. De ge- dachtengang daarbij is als volgt. Geld aksepteren zou betekenen dat de cultuur ook invloed van buitenaf binnen zou halen het bedrijfsle ven koopt zich inin ruil voor geld krygt het zeggenschap over hoe de cultuur reilt en zeilt. En dat zou dan gelden voor zowel de instellin gen als bijzondere evenementen. De huiver bij de gedachte daaraan is zeer wel voorstelbaar. De praktijk is echter gelukkig anders, gewoon lijk. Er zijn wel voorbeelden waar bedrijven hebben bijgedragen aan de oprichting of inrichting van cul turele centra. Maar die bedrijven blyken dan heel tevreden te zyn met de vergroting van hun naams bekendheid en geen invloed te wil len uitoefenen op dingen als de programmering (Den Haag, Cuyk). Ook bij eenmalige evenementen (popconcerten) blijken bedrijven zich tevreden te stellen met de re- klame in de periferie en geen be hoefte te hebben om invloed uit te oefenen op wat er precies gebeurt. Het bedrijfsleven als zodanig kan in deze gevallen trouwens niet te rugvallen op gedegen studies of richtlijnen. De vraagsteUing is ook moeilijk: hoe zouden geldelijke bij dragen zich moeten verhouden tot de hoeveelheid reklame of good will? Aan strukturele afwegingen is men nooit zo toegekomen. Maar het bedrijfsleven is niet de enige partij die nog veel moet studeren op het verschijnsel sponsoring. In partijpolitieke programma's valt in het algemeen weinig te lezen over cultuursponsoring. Dat is ook heel goed verklaarbaar. De gelegen- heiden tot sponsoring blijven inci denteel. Een algemeen aanvaarde regel schijnt te zijn: de overheid blijft altijd zijn eigen verantwoor delijkheid houden en sponsoring is alleen maar aanvaardbaar als by gelegenheid iets extra's ge daan kan worden. In ieder geval geldt dit'in' kringen van dé Partij van de Arbeid als vuistregel. Het zou goed zijn om te weten hoe daar in andere partijen over gedacht wordt. Het zou goed zijn om te we ten hoe de Venrayse bedrijven daar over denken. In Venray staat op het gebied van cultuur veel te gebeuren in de ko mende raadsperiode. Met name in het Vlakwatergebied valt een aantal projekten aan te wyzen (waarvoor de plannen grotendeels nog ge maakt moeten worden) die voor Venray een grote culturele impuls zouden kunnen betekenen. Als ze daadwerkelijk van de grond ko men. En de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat dat twijfelachtig is in dien de gemeente als enige instan tie voor de realisering zou moeten zorgen. Gedacht kan worden aan het opknappen van het theehuis en de inrichting van een beeldentuin in het Odapark. een openlucht afde ling van het Venrayse museum of een kinderboerderij in Vlakwater. Maar ook heel wat trivialere za ken zouden overwogen kunnen worden en haalbaar kunnen blij ken. Venray krijgt een nieuw zwem bad. Met de keuze voor golfslag staat ook vast dat normaliter de water glijbaan niet langer dan 60 meter wordt. Van andere plaatsen is be kend dat een waterglybaan van 100 meter een buitengewone trek pleister vormt. De gemeente Venray kan die extra 40 meter niet betalen. Zou dat niet typisch iets zijn wat voor sponsoring in aanmerking zou komen? Iets extra's, wat er zon der hulp van buitenaf niet komt? Als die vraag door de gemeente en door de politiek met 'ja; beant woord zou worden, dan zijn er veel vervolgvragen. Is er een bedrijf, of zijn er bedrijven die dat extra be drag op tafel kunnen leggen? Geeft een eventuele aktie voldoende naamsbekendheid in ruil terug? In hoeverre mag er dan nog reklame gevoerd worden? Enzovoorts. Zoals al gezegd: het zou goed zijn als de gemeente, de politieke party en en de bedrijven na zouden gaan denken over sponsoring en cul tuur. Het is zaak dat de gemeente Venray een aktieve en enthousiaste wethouder van Cultuur krijgt, die politieke partijen en bedrijven uit- nodigd om rond de tafel te gaan zitten en na te denken over cul tuursponsoring in het algemeen en culturele projekten in het Vlakwa tergebied in het bijzonder. Het is tyd voor initiatieven. Voor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Palersstraal 17, Venray, tel. 04780-85958 De in 1981 in de provincie Lim burg opgerichte en in 1982 opera tioneel gewordenStichting Instandhouding Kleine Land schapselementen (IKL) is in 1987 gestart met de voorbereiding om karakteristieke houtwallen, singels, bosjes en knotbomen in het Ven rayse agrarische buitengebied te onderhouden. De Stichting wordt in belangrijke mate financieel gesteund door het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visse rij, terwyl ook de Provincie bij draagt in het IKL-gebeuren. By het onderhoud van de kleine land schapselementen verleent ook de gemeente haar medewerking. BEGELEIDINGSCOMMISSIE Ten behoeve van het voor de ge meente Venray opgestelde be heersplan dat totstand gekomen is met medewerking van de gemeen telijke plantsoenendienst, is in 1988 een begeleidingscommissie in het leven geroepen. Hierin hebben zitting de heer L. Arts te Oirlo na mens de Jagersvereniging, de heer G. Pouwels te Merselo namens het IKV, de heer L. Pouwels te Heide na mens de LLTB, de heer H. Philipsen te Ysselsteyn namens het Dorpsra- denoverleg en de heren Hendriks (opzichter) en J. Geurts (projekt- voorbereider) van de Stichting IKL. VENRAYSE PROJEKTEN In het beheersplan voor het Venrayse buitengebied zijn, over de gehele gemeente verspreid, drie honderd projekten opgenomen met een totale lengte van 90 km en een oppervlakte van 25 ha. Daar naast omvat het plan ook het on derhoud van 80 ha bosjes. Vrywel alle opgenomen landschapsele menten zijn het eigendom van par- tikulieren. De gemeentelijke eigendommen worden door de eigen dienst onder houden. De eigen uitvoerende dienst van de IKL werkt op het eigendom van de parikulieren op basis van vrywillige samenwer king. zonder dat hieraan voor de eigenaar kosten zyn verbonden. Het vrijkomende hout wordt als een bydrage in natura voor de me dewerking aan de eigenaar gege ven. De gemeente levert plant- en afrasteringsmateriaal. In totaal zal in Venray 7 tot 9 jaar worden ge werkt. Momenteel is de derde fase van het werkplan voor het seizoen 1989/1990 in uitvoering. IN UITVOERING Momenteel zijn in het agrarische buitengebied diverse projekten in uitvoering. In het gebied Sprae- land, in het dal van de Oostrumse beek, worden oude en waardevolle houtwallen opgeknapt. By Loobeek in Smakt wordt gewerkt aan het herstel van een oude houtwal. Verder wordt gewerkt aan een houtwalcomplexje in Venrays Broek en aan landschapselemen ten in Casten ray (Middelijkseweg), de Testrik, Vliegert, Hoogriebroek, Blakterweg (Oirlo) en nabij de Lan ge Reyserpaal (Meerselsepeel). De opleiding voor aktiviteitenbe- geleiders Borchdyc te Helmond houdt in het verpleeghuis Beu kenrode, Beukenlaan 1 te Venray op donderdag 12 april een info- avond over het beroep van aktivitei tenbegeleider. De school start in augustus a.s. met 48 herintre(e)d- (st)ers en verdubbelt zo de moge lijkheden voor deze studierichting. De school haakt hiermee in op de plannen van staatssekretaris Si mons (volksgezondheid) om in deze kabinetsperiode 8.000 tot 10.000 extra plaatsen in de zwakzinnigen zorg en bejaardenzorg te kreëren. De school Van aktiviteitenbegelei- ders is 3 jaar geleden gestart met een klas voor oudere studenten, die de school overdag van 09.00 tot 15.00 uur volgen. Deze eerste groep studeert in juli af en het overgrote merendeel gaat werken als aktivi- teitenbegeleider. Nu staatssekretaris Simons voor de komende 4 jaar 2,3 miljard heeft uitgetrokken voor de gezond heidszorg, haakt Borchdyc hierop in door de kapaciteit van de oplei ding van herintre(e)d(st)ers te ver dubbelen. De school schat in dat de komende jaren de vraag naar akti- viteitenbegeleiders hierdoor flink zal toen men. Het is de bedoeling van de staats sekretaris van volksgezondheid dat er de komende jaren vooraf geïn vesteerd wordt in de kwaliteit van de zorg voor chronisch zieken, be jaarden en gehandicapten. Dit is met name het terrein, waar de akti- viteitenbegeleider zich op richt De bedoeling van de info-avond is dat herintreedsters (herintreders zyn natuurlyk ook welkom) een beeld krygen van het beroep van aktiviteitenbegeleider. Een docent van school, een aktiviteitenbegelei der van het tehuis en een studente uit de oudere klas zullen op deze avond informatie geven. Het programma info-avond is als volgt: - taak en funktieomschryving van de aktiviteitenbegeleider; - de aktiviteitenbegeleider in de praktyk (video); - studiemogelijkheden en finan ciering. Als minimale vooropleiding dienen herintreders in het bezit te zijn van een LBO-diploma. Is men in het be zit van een VWO-diploma of diplo ma van een beroepsopleiding in de agogische sektor, dan kan met in het 2e studiejaar starten. De info-avond start om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden by de school, tel. 04920-38264. De VW-Venray organiseert ook dit jaar weer- toeristische routes naar het Peelgebied in de omgeving van Venray. Vorig jaar gebeurde dat nog elke woensdag met een busrou te. Dit jaar is gekozen voor een meer vryblijvende opzet omdat ge bleken is dat de oude opzet vooral voor gezinnen een duur uitstapje was. De huidige routes zyn geba seerd op eigen vervoer en liggen daardoor laag in kostprys. BUSROUTE Vorig jaar organiseerde de VW een wekelijkse bustocht naar de Peel. Daar werd een bezoek ge bracht aan Helanaveen. een turf steker, het landbouwmuseum in Milheze en de molen in Bakel. Bij deze tocht, die 30,- per persoon kostte, was een lunch inbegrepen. De interesse hiervoor viel tegen, als gevolg van de te hoge kosten. Wel waren er genoeg verenigingen, groepen, etc. die deze tocht op ande re tijdstippen maakten. Deze tocht blyft in principe ge handhaafd. Voor grote groepen kan een bus geregeld worden, kleinere groepen of gezinnen moeten voor eigen vervoer zorgen. De tocht gaat dan naar Helanaveen, de molen, het landbouwmuseum, de turfste ker en naar de Zuivelboerderij te Veulen. Een andere tocht is de dia-tocht Oud-boswachter Theo Janssen uit Sevenum toont dan eerst een dia serie over Helenaveen en omstre ken, waarna hij met de deelnemers naar het Rouwkuilengebied gaat. Daar wordt de invloed van zure re gen op de natuur bekeken en uitge legd. Vervolgens gaat de groep dan naar een turfsteker in de Deumese Peel. Deelnemers leggen ook hier weer de tocht op eigen gelegenheid af. UNIEKE WANDELTOCHT De VW heeft van Staatsbosbe heer toestemming gekregen om in het Heidse Peelgebied, onder bege leiding van deskundigen, een wan deltocht te organiseren. Het Heidse Peelgebied, tussen de Deumeseweg en de Heidse Peelweg by Yssel steyn, is verboden terrein. Dit is een van de weinige onontgonnen stukjes Peel in Venray. Tot op heden mocht alleen rondom dit gebied ge wandeld worden. In de Heidse Peel kan men zien hoe de Peel er vroe ger uitgezien heeft Zo treft men er nog legio turfstekersputjes aan en kan men konstateren dat het hier om een uniek stukje natuur gaat. De wandeltocht begint bij her berg De Peel in Ysselsteyn. Na de wandeltocht wordt weer verzameld by de herberg en gaan de deelne mers van de tocht weer op eigen vervoer naar de Deumese Peel, net over het kanaal. Daar wordt dan een bezoek gebracht aan de turf steker. Deze tocht wordt elke woensdag gehouden in juli en augustus en duurt van 1390 tot 17.00 uur. STAANDE SNELHEIDSKONTROLE'S Donderdag hield de politie weer een zg. staande snelheidskontrole. Dan weten de bestuurders dire kt dat ze te hard hebben gereden en dan kan het onmiddellyk 'kassa' worden. Op de St Jozeflaan te Smakt kreeg 1 automobilist een bekeuring aangeboden. Op de Westsingel wa ren het 's morgens 46 en 's middags 34 automobilisten, die met datzelf de papiertje op de snelheidsovertre ding werden gewezen. Hoogste snelheid bedroeg 81 km/uur. Intussen is het werk aan de We- verslosewerf gereedgekomen. Hier heeft men o.m. de beplanting ont daan van Amerikaanse vogelskers. FUNKTIE IN LANDSCHAP Hoewel de kleine landschaps elementen in vroeger jaren —som mige dateren uit de middel eeuwen— een funktie hebben als windkering, brandhout en gerief- hout, is deze funktie in de loop der jaren vervallen. Nu fungeren zy als belangrijke elementen in het land schap terwyl zij tevens voor flora en fauna behouden moeten blijven. De eigenaren hebben dikwijls meer last dan gemak van de oude ele menten, die nauwelijks onderhou den worden, breed uitschieten en by de bedrijfsvoering overlast ver oorzaken. De praktyk heeft intussen uitge wezen, dat het terugbrengen van de opstanden tot hun oorspronkelijke proporties, de overlast wordt be perkt terwijl de flora en fauna weer goed gedyen. In eerste instantie zal een houtwal, die onderhanden is genomen, een schrikeffekt teweeg brengen, omdat ineens alles zo kaal lijkt Na twee of drie jaar ontstaat evenwel weer een redelijk goed gesloten geheel, waarby het groen zich goed ontwikkeld en door vo gels en insekten een goed onderko men biedt elke week nieuws Vorige week donderdag heeft tus sen 06.10 én 06.25 uur een gewa pende overval plaatsgevonden op het station van de NS te Oostrum. De loketbediende werd by de aan vang van zyn dienst in het kan toortje opgewacht door een man die gewapend was met een vuistvuur wapen. De dader dwong de loketbe diende de kluis te openen. De buit bedroeg enkele duizenden guldens. Hierna verliet de dader te voet het NS station. Enkele honderden me ters verder werd de jas van de dader gevonden. Het is niet bekend hoe de dader de plaats van de overval heeft verlaten. Het wordt niet uit gesloten dat de dader getracht heeft een op de parkeerplaats geparkeer de personenauto mee te nemen. De deur van een auto was opengebro ken, terwyl het kontaktslot was ge forceerd en de bedrading reeds doorverbonden was. Mogelyk is de dader in zyn werk gestoord doordat andere personen hun auto op de parkeerplaats wilden parkeren en daardoor de dader hebben gezien. By de overval was de dader ge maskerd met een donkere bivak muts. Het jack van de dader —dat later werd teruggevonden— was donkerblauw en het betrof een kort model. Verder had de man donkere kleding aan en droeg hy vermoede- ïyk handschoenen. De lengte van de dader bedroeg naar schatting 1.75 meter en hy had een normaal postuur. Hoewel de leeftyd door het mas ker moeilyk was vast te stellen, wordt deze geschat op ongeveer 30 jaar. De dader had een Limburgs ac cent. Het geld werd door de dader in een witte tas gedaan. Getuigen die de trein van 06.00 uur in de richting Nijmegen hebben geno men of om 06.30 uur de trein rich ting Venlo, worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. Ook worden andere getuigen, die op die donderdagmorgen iets ver-| dachts hebben gezien, verzocht kontakt op te nemen met de politie. De in de week van 12-18 maart jl. gehouden landelijke kollekte van het nationaal Reumafonds heeft in Venray het rekordbedrag van 17.913,- opgebracht, ruim duizend gulden meer dan vorig jaar. Het plaatselijk comité Venray dat deze kollekte voor de 25e keer organiseerde— is veel dank ver schuldigd aan alle kollektrices en kollektanten die deze kollekte weer hebben doen slagen. Vooral ook dank aan alle milde gevers. Het bedrag is byeen gebracht door: Casten ray 462,95 Heide 494,30 Leunen 907,05 Merselo 851,05 Oirlo 521,25 Oostrum 1.331,95 Smakt 114,00 Veulen 406,00 Vredepeel 228,00 Ysselsteyn 1.784,80 Venray-kom 10.811,65

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5