PEEL EN MAAS Commissie had weinig problemen met schetsontwerp zwembad VGRLINDGN JUWGUGR MENU Psychiatrie in historisch perspektief Chez Jacques Sport- en rekreatiezwembad Venray f24.50 Dierenarts neemt afscheid Prodima '90 PEEL EN MAAS Doe wat aan Jerusalem bouwt tmgST aan jubileum Museum P.C.V. geopend De commissie voor onderwys, cultuur, jeugd, sport en recreatie, bygestaan door een aantal raadsle den, had afgelopen dinsdag weinig moeite met de toelichting op het schetsontwerp van het nieuwe zwembad. Alleen over de visuele vormgeving van een muur van de squashbaan, verschilde de commis sie van mening met architekt Lerou van de Samenwerkende Architek- ten Venray. Dhr. Lerou verzorgde sa men met de heren Van Rooy van Heve Projekt en Korsten van Sport fondsen Nederland de toelichting. PLANOLOGISCHE INDELING Het schetsontwerp is in principe niet meer dan een planologische Indeling van het zwembad. De teke ningen die commissie- en raadsle den te zien kregen waren echter tot in detail uitgewerkt, wat de beoor deling ook bevorderde. Verder was bij de toelichting een maquette aan wezig om het zwembad ruimtelijk over te kunnen laten komen. Op de tekening zien we de begane grond van het zwembad. Bij het pijltje links onder is de entree. Be zoekers komen dan in een ruim lochtportaal om vervolgens de hal in te gaan. Men loopt dan recht te gen de receptie/kassa aan. Als de bezoekers willen gaan zwemmen kunnen ze rechts de kleedruimtes in. Deze kleedruimtes bestaan zowel uit hokjes, waar men zich individueel kan omkleden als uit groepsruimtes. Vanuit de kleine kabines kan men via douches direkt naar het re- creatiebad. Dit golfslagbad heeft een diepte variërend van 0 tot 1,60 meter. Aan de bovenzijde van het golfslagbad ziet men een whirlpool. Deze is inmiddels verplaatst naar de onderzyde van het bad. Aan de uitloop van het bad is een zwem mersterras met een bar. Die bar dient ook het bezoekersterras, dat van het zwemmersterras geschei den is. De bar staat in kontakt met de keuken van waaruit ook naar buiten artikelen verkocht kunnen worden. De donkere baan, bovenin, is de glijbaan. Deze wordt van binnenuit beklommen, gaat vervolgens bui tenom om weer binnen in een plonsbad terecht te komen. Links daarvan is een peuterbad voor moe der/vader en kind. Tussen het peu terbad en het zwemmersterras zullen kluisjes worden gesitueerd waar de zwemmers hun kostbaar heden kunnen opbergen. Het wedstrijdbad is te bereiken via de groepskleedruimtes. Dit zwembad heeft een diepte die va rieert van 3,40 meter tot 2,00 meter en heeft een beweegbare bodem. By het wedstrijdbad is een juryruimte en een EHBO-ruimte aanwezig. Tussen de twee zwembaden komt een glazen pui met twee doorgan gen erin. Hier is ook de bad- meesterspost gepland. Boven het wedstrijdbad komt een tribune voor 100 personen. Voor mindervaliden is beneden voldoen de ruimte om daar in een rolstoel het zwemgebeuren te kunnen volgen. KRITISCHE BEOORDELING De gemeente Venray heeft, om de ze plannen deskundig te kunnen beoordelen, een onafhankelijk bu reau ingeschakeld. De mensen van dit bureau, V.d. Mast uit Veghel/Go- rinchem. kwamen tot de konklusie dat het plan goed in elkaar zat maar zij hadden toch nog wat kantteke ningen die in de plannen verwerkt zullen worden. Ten eerste is er het niveauver schil tussen wedstrydbad (dat 70 cm hoger ligt) en recreatiebad. Vol gens V.d. Mast moet dit speels opge lost worden. Verder zullen de groepskleedruimtes op het niveau van het wedstrijdbad gebracht moe ten worden. Dit heeft als gevolg dat de gang langs de squashbanen lang zaam op moet lopen. Dit levert geen problemen op, ook niet voor min dervaliden. Omdat de squash ruimtes een aparte exploitatie kent, misten de mensen kleed- en doucheruimtes voor de squashers. Deze worden ge- kreëerd door een uitbreiding aan het einde van die gang, waar de kantine is. Hier zullen twee kleed lokalen met douches worden ge- kreëerd. Verder zal by de squashbanen een ruimte geschapen worden voor toeschouwers en wachtende squashers. VRAGEN Tbch kwamen er vanuit de com missie nog de nodige vragen, na de ze zeer gedetailleerde uitleg. Zo vroeg dhr. De Bruyn (Samenwer king) zich af waarom de zonnestu- dio's, die langs de entree gesitueerd zyn, zover van het zwemgebeuren liggen. Als zwemmers daar gebruik van willen maken moeten ze zich eerst omkleden, naar de studio toe, weer omkleden, zonnen en op nieuw omkleden. Als men dan weer wil gaan zwemmen moet men zich vier keer omkleden. BLACK BOX De heren V.d. Boogaart (PvdA) en Driessen (CDA) maakten zich vooral zorgen om de buitenmuur van de squashbaan. Deze was op de ma quette helemaal zwart gemaakt met enkele lichte lijnen en kruisen. De ze muur zal straks vanuit de West singel het gezicht van het gebouw bepalen. Volgens dhr. V.d. Boogaart is dit een te grote, massa, zeker als die zwart is. Hij drong erop aan dit visueel aantrekkelijk te maken. Dhr. Driessen sprak zelfs van een 'black box' en ook hy was van me ning om deze gevel aantrekkelijker te maken. Dhr. Lerou had als architekt niet zoveel moeite met deze muur maar wilde best wel kyken of met deze Talack box' iets anders te doen is. Het plan zal nu met alle sug gesties uitgewerkt worden tot een definitief schetsontwerp dat als ba sis dient voor een bestektekening. Als de bestektekening definitief is zal er aan de indeling van het ge bouw niets meer veranderd kun nen worden. Binnen 14 dagen zal het definitieve schetsontwerp klaar zijn. Op 3 juli komt dit definitieve ontwerp en bestek in de commissie onderwijs. Het is de bedoeling na de bouwvak met de bouw te begin nen. Voor de bouwvak zal het ter rein bouwryp worden gemaakt. 'Samenwerkende architektenburos venray Westsingel THE LONGINES STYLE VAN DE WEEK QuicV In Grill restaurant CARIBISCHE EILANDEN Callaloo Creoolse soep uit Trinidad CONEJO TAPADO gestoofd konijn uit Puerto Rico BANANA DAIGUIRI bananen mousse uit Cuba Openingstijden: maandag t/m zaterdag v.a. 11.00 uur zon- en feestdagen v.a. 16.00 uur DINSDAG GESLOTEN Geldig tot 12 april 1990 DONDERDAG 5 APRIL 1990 Nr. 14 HONDERDENELFDE JAARGANG Na 35 jaar werkzaam te zijn ge weest als dierenarts in Venray neemt dhr. Van Winden a.s. vrydag afscheid van zyn kliënten. Al die ja ren heeft dhr. Van Winden voorna melijk tussen de veehouders vertoefd. In vroegere jaren werd dhr. Van Winden beschouwd als de beschermer van het kapitaal van de boer: het vee. Dhr. Van Winden is afkomstig uit Pijnacker. Als afgestudeerd dieren arts was hy eerst werkzaam bij de vleeskeuringsdiensten in Eindho ven en Oss. In 1955 kwam dhr. Van Winden in Venray terecht als op volger van dokter Sala. In die tyd was het niet gemakke lijk om als dierenarts te funktione- ren. Slechte wegen en by na nergens telefoon bemoeilijkten het werk zeer veel. Maar de techniek heeft alles achterhaald en heeft voor hem, en zyn kliënten (de vee houders) veel zaken doen vereen voudigen. Dhr. Van Winden heeft dan ook een heel eigen visie over biobedrijven. Volgens hem zyn er veel minder ziektes dan voorheen onder de dieren waardoor het sterf tecijfer ook stukken lager is dan 30 jaar geleden. Vrydag 6 april neemt dhr. Van Winden afscheid vanaf 16.00 uur in Dansschool Jeanne en Paul Jans sen. De giften die dhr. Van Winden daarbij ontvangt stelt hij ter be schikking aan de Nederlandse Stichting van het Gehandicapte Kind. Nu de inschrijving voor Prodima '90 rond is. kan het team terugzien op een geslaagde selektie van deel nemers. Natuurlijk was het beter geweest, als enkele branches beter vertegenwoordig waren geweest, maar aan de organisatie heeft het niet gelegen. Jammer dat sommige bedrijven te afwachtend zyn en daardoor een initiatief als Prodima '90 tekort doen. Het was trouwens een hele klus, om de tenten, die inmiddels zijn opgebouwd zo te plaatsen, dat alle stands ruim en overzichtelijk ge rangschikt konden worden. In de special, uitgegeven als bijlage bij het woensdag 11 april verschonen de Dagblad voor Noord-Limburg, ko men nog eens alle facetten van de beurs naar voren. Bij is de organisatie onder andere met de deelname van Damka Tra ding. Dit is een bedryf, dat onder meer gespecialiseerd is op het gebied van de steeds populairder wordende mountain-bike. De gezamenlijke garagehouders hebben op de beurs een grote stand met vele aanbiedingen op het ge bied van auto's. Goree Party Service verzorgt voor de beurs de warme en koude maaltijden vanuit een heus restaurant in de laatste tent. En wat te denken van een aantal de monstratieteams, die hun kunnen demonstreren en tevens met de nieuwe snufjes op huishoudelijk gebied de aandacht van de dames zullen trachten te trekken. Ook aan kunst is gedacht in de vorm van een grote stand met schil derijen, tekeningen en kunstvoor werpen. Nieuw op de beurs zijn de Stoflel- hoeve en Mistralle uit Venray. Oude bekenden zien we ook terug zoals de firma Clephas, Thetru, Leo Hen driks Yzerwaren en Jolisa Bruidsmode. De mode voor de brui degom wordt geshowd by Nooyen Mannenmode. De gemeente heeft een fraaie stand samengesteld waarby ook de VW en de Consumentenwinkel mede het gezicht van Venray laten zien. In de horecatent zal een uitge breid programma worden gegeven met in ieder geval veel muziek en live-optredens van diverse ar tiesten. In het programma- overzicht van donderdag zal e.e.a. 4 nader worden bekendgemaakt. Let woensdag een op de televisie, waarin by Veronica de beurs zal worden genoemd. Tb ven s komt de aankondiging op radio Veronica, want een promotieteam van Veroni ca bezoekt eveneens de beurs. Voor ieder is,er wel een boeiend item op deze consumentenbeurs, dus tot ziens vanaf 13 april. 'n abonnement waard WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Deze noodkreet, slaakt het bestuur van de Katholieke Bond voor Ouderen in een brief aan het college van burgemeester en wet houders van Venray. Regelmatig be reiken het bestuur van de KBO berichten en vragen over onveilige verkeerssituaties. Het gaat hierby vooral om snelheidsovertredingen in het centrum en het negeren van verbodsbepalingen voor fietsers in het voetgangersgebied. Het bestuur, en de leden, van het KBO ervaren dit als zeer onveilig. 'Namens onze leden verzoeken wij u met klem maatregelen te treffen om de gesignaleerde proble matiek aan te pakken. Een ver scherpte verkeerskontrole en technische voorzieningen zoals ver keersdrempels en dergelijke zyn ons inziens meer dan noodzake lijk*. aldus het bestuur van de KBO in haar brief aan b. en w. Het bestuur is zich er tevens yan bewust dat vorming en stimulering tot meer verantwoord verkeersge drag extra aandacht behoeft. 'Als KBO zullen wy daar desgevraagd naar vermogen aan by dragen en daartoe aktiviteiten ondersteunen en zo mogelijk ook ondernemen', besluit het bestuur haar brief. Wat de problematiek rond de snelheidsovertredingen betreft is de Venrayse gemeentepolitie de laatste tijd by zonder aktief. Met hun nieuwe apparaat, dat door de gemeente is geschonken, worden snelheidsovertreders flink aan gepakt. De problemen rond de fietsers in het voetgangersgebied zyn ook niet van gisteren. Voorlopig lijkt hier een oplossing nog niet in zicht. Het verkeerscirculatieplan van de ge meente Venray, kan daarin wat meer licht brengen. Dit plan komt tegen de zomer voor inspraak naar buiten toe. Hierin zal waarschijn lijk verscherpte kontrole op fietsers worden voorgesteld. Hoe die ver scherpte kontrole praktisch uit voerbaar zal zijn,' is nog niet bekend. Inbraken in geparkeerde personenauto's De golf inbraken in geparkeerde personenauto's gaat onverminderd voort Er kwamen in de loop van zon dagavond en maandag de volgende meldingen binnen van inbraken in auto's. Twee personenauto's aan de Veltumse Kleffen, een in de Haam- makerstraat twee aan het Molen pad, een in de Weverstraat en een aan de Gitaarstraat In alle gevallen was er een be hoorlijke schade door forcering om zo in de auto's te komen. In alle ge vallen bleek de aanwezige radio apparatuur verdwenen te zyn. Bij een inbraak had de dader de radio niet kunnen ontvreemden, maar de schade door de aangebrachte vernieling was groot. De totale buit en aangebrachte schade bedraagt vele duizenden guldens. De politie doet een drin gend beroep op alle inwoners, om, indien ze iets verdachts waarne men, onmiddellijk kontakt op te nemen met de politie, die onmid dellijk maatregelen zal nemen. Met die hulp moet het mogelyk zyn de dader(s) aan te houden. VERNIELINGEN Puur vandalisme, zo werd de ver nieling van een muurtje aan basis school 'De Foekepot' in het Brukske omschreven. Datzelfde kan ook ge zegd worden van het ingooien van een ruit v^n een flatwoning aan de Haammakerstraat. HOND RENDE JANKEND WEG Een hond, een zg. golden retrei- ver, liep de Kempweg over en werd aangereden door een personen auto, bestuurd door een inwoner. De hond werd daarbij gewond en liep jankend weg. Een zoekaktie had geen resultaat De eigenaar van de auto zou graag zyn schade ver goed krijgen en daarom hoopt de politie dat Vie eigenaar van de hond. die gewond by zijn baas moet zijn teruggekeerd, zich zal melden voor regeling daarvan. DIEFSTAL PORTEMONNEE Tijdens het sporten in sporthal de Wetteling, werd ten nadele van een sporter zyn portemonnee ont vreemd. Daarin zaten naast een be drag van 12,- ook persoonlijke bescheiden. De scholengemeenschap Jerusa lem is zich aan het voorbereiden op het 75-jarig bestaan van deze school. Afgelopen maandag werd min of meer het startsein voor die voorbereidingen gegeven. Op het moment dat zr. Vianney van Ro- munde de eerste spade in de grond zette voor het nieuw te bouwen schoolgebouw, lieten de leerlingen zo'n 1000 balonnen de lucht in. De nieuwbouw van Jerusalem dient als vervanging van het nu nog aanwezige houten noodlokaal. Dit noodlokaal staat er overigens al zo'n twintig jaar. Verder geeft de scholengemeenschap ook nog les in lokalen van het St. Jozefklooster. Dit zal met ingang van het nieuwe schooljaar tot het verleden horen. Immers, als alles volgens planning loopt, zal de nieuwbouw in augus tus klaar zyn. 'We willen het, nieu we schooljaar in het nieuwe gebouw beginnen', was de visie van rector De Wit hierop. Hy had er ook alle vertrouwen in. Het nieuwe gebouw krygt 2 ver diepingen en bevat 14 leslokalen en één overblyfruimte. JUBILEUM Het komende schooljaar is voor Jerusalem een jubileumjaar. De school bestaat dan 75 jaar. Momen teel is men druk doende om een feestweek te organiseren. Die wordt gehouden in de week voor de herfstvakantie. 'Het accent van deze feestweek zal vooral op de leerling liggen', aldus de rector, waarbij de leerlingen ook aktief betrokken zullen worden. SUBSIDIE De nieuwbouw wordt gereali seerd met subsidies van het mini sterie van onderwijs én uit eigen middelen. 'Hierdoor kunnen we een minder sober schoolgebouw realiseren' vertelt rector De Wit. Ily is van mening dat hierdoor de school haar eigen visie in de bouw heeft kunnen verwezenlijken. Op de foto zet zr. Vianney van Ro- munde de eerste spade in de grond. Zy was een van de laatste Ursulinen die op de scholengemeenschap werkzaam was. Zij vond het zelf een hele eer om. op de plek waar jaren lang 'haar' bibliotheek heeft gestaan, het startsein voor de nieuwbouw te mogen geven. Het Bestuur Limburgs Geschied en Oudheidkundig Genootschap heeft de eer u uit te nodigen tot het bijwonen van de Voorjaarsbijeen komst 1990 die zal worden gehou den op zaterdag 7 april 1990 in restaurant Camillushuis van het Psychiatrisch Centrum Venray, lo- katie St. Servatius, Stationsweg 46, 5803 AC Venray, tel. 04780-27272. In verband met de themadag 'Psychiatrie in historisch perspek tief die van start gaat na afloop van de Algemene Ledenvergadering is de vergadering verplaatst naar de ochtend. De leden die uitsluitend de Algemene Ledenvergadering willen bijwonen worden uiteraard daartoe in de gelegenheid gesteld. PROGRAMMA 10.00 uur Ontvangst deelnemers. De deelnemers aan de themadag dienen zich aan de ontvangstbalie te melden waar hen informatiema teriaal wordt verstrekt en waar de laatste formaliteiten worden vervuld. 10.30 uur Algemene Ledenverga dering. Aansluitend op de vooijaarsver gadering op 7 april 1990 te Venray wordt in samenwerking met de Kring Venray een themamiddag ge organiseerd met als onderwerp: Psychiatrie in historisch perspek tief. Het programma voor deze middag is als volgt: 12.30 uur Aanvang lunch. De lunch, een uitgebreide koffietafel, wordt verzorgd door het Psychia trisch Centrum Venray. 13.30 uur Einde lunch. 14.00 uur Begin themabyeen- komst. Aan het begin van deze bij eenkomst zal de heer G.H. Peterink, medewerker Public Relation en Voorlichting van het PCV een lezing verzorgen met als onderwerp: Psy chiatrie in historisch perspektief. 14.45 uur Einde lezing. Aanslui tend verdeling van de aanwezigen in een aantal groepen. 15.00 uur Deelnemers aan de the madag bezoeken in groepen het museum van het Psychiatrisch Centrum, alsmede enkele monu menten op het terrein. Verder is er een filmvoorstelling over de psychi atrie en zal er een rondleiding wor den gegeven op het terrein van de PCV-lokatie St Servatius. Per groep is er een begeleider, die zorgt dat de diverse onderdelen op t(jd bezocht kunnen worden. 16.30 uur Einde rondleidingen e.d. By aankomst in de vergader ruimte wordt voor het vertrek naar huis nog een kop koffie aan geboden. Op zondag 8 april a.s. is het mu seum op de lokatie SL Servatius open- van 10.15 tot 11.30 uur. Het museum is gevestigd in de gangen rondom de kapel. Leden van de museumcommissie van het PCV z\jn dan aanwezig om belangstellenden tekst en uitleg te geven over de geschiedenis van de psychiatrie in Venray. Tb bezichtigen zyn oa.: enkele schilderijen van Jonas; penteke ningen oude paviljoens door Bec kers,- fotomateriaal o.a. van le klas patiëntenzaal, sacramentsdag, oor log; oud lesmateriaalVgebedenboek- jes; een plattegrond van Venray van vroeger en ministeriële besluiten. Een goede gelegenheid om nader kennis te maken met dat heel bij zondere stukje geschiedenis van Venray. De toegang is gratis. internationale haarmode dames - heren - visagie langstraat 14 5801 ad venray telefoon 04780-82823

Peel en Maas | 1990 | | pagina 11