>H i >lk nm OUDE FOTO f ssilsÜsUi waaamgüB Soundmix- Playback Show Vereniging voor alléenstaanden i.o Venray e.o. ie ander eert 't wat deert 't PEEL EN MAAS Donderdag 29 maart - Pagir Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855. Zaterdag in de vierde week van de Veertigdagentijd. 9.00 Lsm. 1 lam. Schrijnenmaeckers; ouders Arts-Comelissen, Jenniskens- Jansen. Willy en Jeu Jenniskens; jrd. maria Schols-Helsper (S). 19.00 ZONDAGDIENST: Ouders Truyen- Hendricx en zoon Jan; Piet van Lip- zig (koll.); Herman v.d. Laar en overl. fam.; ouders Arts-Verkoeyen; jrd. Wiel de la Roy, Annie v.d. Akker en overl. lam. De la Roy-Collaris; Sven Ariaens (koll.); Els Jongmans- Vondenhof (koll.). Zondag: Vyfde Zondag van de Veertigdagentijd. Passiezondag. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat. Hgm. jrd. overl. echtpaar Teng van Meyel-Truijen (S); Wilhelmus Hubertus Janssen; Jo Wennekere- Muysers; jrd. ouders Frans Swinkels-Marcellis (S); Martha Goumans-Jansseo; jrd. Harrie v.d. Ven; Wilhelmina v.d. Munckhof- Sangers-, tot intentie te.v. de H. Fa milie. 11.00 Ned. Hgm. (volkszang); overl.. ouder Coopmans-Kessels; Frans Loeffen (koll.); Nelly de Bruyn-v.d. Voort; Tbon Jeuken (koll.). Maandag in de vijfde week van de Veertigdagentijd. 9.00 Lsm. oude stichtingen. Dinsdag in de vijfde week van de Veertigdagentijd. 9.00 Lsm. tot zekere intentie. 19.00 Lsm. Toon Jeuken (koll.). Woensdag in de vijfde week van de Veertigdagentijd. 9.00 Lsm. Jannigje Tillemans-Duijf (koll.). Donderdag in de vijfde weèk van de Veertigdagentijd. 9.00 Lsm. Martha Goumans-Janssen (koll.). 19.00 Lsm. Overl. ouders Van Osch- Hebben; overl. ouders Van Kessel- Versleijen en zoon Jan; fam. Wismans; Johan Janssen. Vrijdag in de vijfde week van de Veertigdagentijd. Eerste vrijdag van de maand. 9.00 Lsm. tot zekere intentie t.e.v. het H. Hart van Jezus. Zaterdag in de vijfde week van de Veertigdagentijd. 9.00 Lsm. lam. Messemaeckere-Sehrijnen- maeckers; M. Arts-Comelissen en Jeu Jenniskens. 19.00 ZONDAG- DIENST. Tijdens deze H. Mis wordt de palm gewyd. Jacques Laurensse (koll.); Grad Janssen-van Lierop (koll.); ouders Jacobs-v.d. Loo; Pier re van Els (koll.): Sven Ariaens (koll.); Els Jongmans-Vondenhoff (koll.); ouders Peter mathijs Duy- kers en Maria Nella Philipsen en zoon "Weter (Sf. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/in zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Dan willen wij u vragen: heeft u al uw bijdrage gegeven aan de Vastenaktie? wy willen samen met de Dekenale Kerken van Noord-Limburg twee projekten met uw hulp ondersteunen, nl. de bouw en inrichting kinderopvang in Araiyos (Brazilië) en gereed schap, leermiddelen voor oplei ding van jongeren in Kasenga (Zaïre/Afrika). Achter in de kerk staan de offerblokken met de zak jes, waarop uzelf kan aankruisen voor welk projekt u uw gift geeft. Akolieten Zondag: 9.30 Hans van Pelt. Misdienaars en lektoren Zaterdag: 19.00 Irma Maassen en Monique Volleberg. Lektor: W. Btetervels. Zondag: 9.30 Bart Derkx en Ramon Klinckenberg. 11.00 Wilbert van ham' en Amoud Welschen. Lektor: J. Truyen. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering m.m.v. het Huiskoor o.l.v. Ad Ilaans. Voorganger: G. van Loenen. Lektor-. P. Wittenbols. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger-. G. van Loenen. Lektrice: Zr. Jacinta. Int lev. en overl. fam.leden Gerits- Wynhoven; overl. fam. Van Iloudt- v.d. Bekerom; Jan Gerrits en fam. Maandag: 16.45 Liturgieviering. Dinsdag: 1330 Liturgiegroep. 16.45 Liturgieviering. Woensdag: 16.45 Liturgieviering. 20.15 Vastenvesper. Donderdag: 16.45 Liturgie viering. Vrydag: Geen viering. Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIE RING. Overl. ouders Schaeffere- Verbeek; overl. fam. Baltussen; jrg. Tbon Verstegen en voor overl.fam. Verstegen-Janssen; Henk van stra ten (koll.); fam. Dpchnar-Sybers en Vermeulen-Dykmans. Zondag: 9.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 10.15 Hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans. Harrie Bouten; Margaretha Veldhuizen en overl. fam.; Johanna Huberta Lamers en fam.; Konrad Thyssen en overl.fam. 11.45 Gerard Bollen (koll.). 18.00 Pater Frans San ders (koll.). Maandag: 8.00 Voor overleden fam. (K). 19.00 Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers. Dinsdag: 8.00 Zr. Judicaël v.d. Berg. 19.00 Richard Jenniskens (Beatrixstr.); An Vranken-Geuijen (kaartclub). Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Overl. fam. Philipsen; Sjeng en Paula Brouwere-Kwist (buurt). Donderdag: 8.00 Zr. Irmgardus- Cremers. 19.00 Michel en Karei De- rickx en overl. fam. Vrijdag: Eerste vrydag van de maand toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 8.00 Constance Snijders en Jacoba Palm. 14.00 Tbto int van bruidspaar Jos Jeuken en Angeli- que Smettere. 19." waaronder to .00 Eucharitievie- II. Vormsel. Tbt intentie van de vor melingen. Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. Misdienaars en akolieten. Zaterdag: 18.30 Martijn Smelt. Zondag.- 9.00 Johan Pouwels. 10.15 René Jansbeken. 11.45 Martin Leenders. 18.00 Pascal en Emiel Kuste rs. Maandag/vrijdag: Saskia. Dinsdag/donderdag: Roy Rutten en Roy Troisfontaine. Woensdag/vrijdag: Roel. Parochie Brukske Zaterdag: Eucharistieviering te.v. Maria tot zekere intentie. Zondag: Vyfde zondag in de Veertigdagentijd. 10.00 Hoogmis. .Vparjev. enjpyerl. fam. Swinkels. Voor afsp/raken kunt U béftëh" naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Vöora- vondmis voor de 5e zondag van de Veertigdagentijd. Zang door het Kinder- en Jeugdkoor 'De Vredes- klokjes', dus geen Kinderwoord dienst. Voor Henny Vullings (koll.); Louise Rouvroye-Ritzen (koll.): overl. ouders (C); Anna Maria Pijpers-Tillemans (koll.); alle overl. gelovigen (van Kevin Arts); overl. ouders Bertrands-Boeckmans; overl. fam. Thijssen-Ueberbach; over. ouders Swinkels-de Mulder en overl. kinderen; overl. fam. Voermans-Peeters en zoon Jozef; Carlo Sau (koll.). Zondag: 5e zondag van de Vfeer- tigdagentyd. 8.30 Voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Gregori aans. Voor priesterroepingen en roepingen tot het religieuze leven. 11.30 Harie Janssen en overl. fam.; Leo Bruno (koll.). Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Stien Wijnhoven-Philipsen: Theo Thielen. Dinsdag: 8.00 Voor de Christenen die vervolging lyden. 19.00 Voor de weldoeners van de parochie. Woensdag: 8.00 Voor de gezin nen. 19.00 Biechtviering geen H. Mis. Donderdag: 8.00 Aloys Thielen. hm «auisai i« 9SBR IfBfttViiinsyillMHtl liassai "Gaa.i i« i anvam COLOUR PURE VAN JIL SANDER VOOR ZOMER '90 I De nieuwe kledingmode is een spel van transparante en vloeiende materialen, die de lichaamsbewe gingen soepel volgen. Geen overdre ven masculine schouders meer. maar natuurlijke elegance en vrou welijkheid bepalen de sfeer. Rechte wyde pantalons, eenrijlge blazers en gedurfde deeollelé's spelen een hoofdrol. Verfynde materialen als zyde. organza en chiffon, zakelyk koml'ortabele als cool wool en droge wollen crêpes en 'eerlijk' linnen do mineren. Het nieuwe kleurenpallet toont een overvloed van pink en lila. aqua, meloen en wolwit, aangevuld met de groennuanees van smaragd en jade. Kleurenpracht en een lentewei In perfekte harmonie met de ak- tuele modetendensen presenteert JU Sander haar nieuwe 'Colour Pu re' kollektie voor vooijaar en zomer '90. Deze wordt beheerst door frisse en levendige, ja verrukkelijk pure kleuren voor ogen. lippen, wangen en nagels. Kleuren die bovendien zo uil de natuur 'geplukt' lijken. De kleurenpracht van een lentewei vol wilde bloemen was met name een rijke bron van inspiratie. Ze on derstrepen de persoonlijke stijl en smaak van moderne vrouwen met een intensieve levensstijl. SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877 19.00 H. UUR. Uitstelling van het Allerheiligste, int overl. fam. Wilmsen-Hermkens, oom Piet en kinderen. Vrijdag: Eerste vrydag. 8.00 Thijs en Jeu Arts. 15.45 Kapel Vel- tum: Huwelyk Trudy Hendriks en Rob Breukhoven. 18.30 Kruisweg oefening. 19.00 Overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. fam. Zaterdag: Priesterzaterdag. Geen H. Mis om 8.00. 11.15 Gezon gen H. Mis. Mededeling: De bisschop van Roermond heeft met ingang van 1 april a.s. de heer J.A. Nota, Everest- laan 14, benoemd tot kerkmeester van de parochie Chistus Koning. Gedachte van de week "Het wordt lente in de derde we reld. als by ons het 'klimaat' ver andert". Akolieten en misdienaars Zaterdag: 19.00 Pascal van Daal. Zondag: 8.30 V.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain v. Weert, Robert Verstee- gen. 11.30 H. Fijneman. Maandag: 19.00 Ivo Niessen. Dinsdag/donderdag: 19.00 Emiel Ubaghs. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Wim Janssen en dochter Nelly-, Mia Claessens-Maas; Jeu Arts (namens z'n vrienden). Zondag: 8.30 Harry Vermeulen en overl.fam. 10.00 Piet van Hout en Wim Volleberg (namens de buurt); Piet Janssen, Piet Fleurkens en overl. ouders Fleurkens- Wilmsen; jrd. Nol Verstegen-, Harry Bol; overl. ouders Linders-Hendriks en Tteng Arts; overl. ouders Loonen van Rens en deken Loonen (koor 'Harmony'). Maandag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Gest. jrd. Jacob Vermeulen en Wilhelmina Verhaag. Woensdag: 9.00 Piet Fleurkens; lev. en overl. leden van de Vereni ging 'Ouderen van dagen'. Donderdag: 9.00 Voor 'n zieke. Vrydag: 9.00 Uit dankbaarheid. Zaterdag: 19.00 Lei Janssen; jrd. Leo op 't Veld; overl. ouders Van Soest-van Vechel; overl. ouders Janssen-Peeters. Misdienaars: Vrijdag: 14.00 Sanne Bartram, Han- neke v.d. Ven. Zaterdag: 19.00 Jorn Rongen, Ro- - bert,Janssen, Sander Schuurmans, Ludo van Mil. Zondag: 8.30 Daphne Reyntjes, Sas kia Litjens, Loes Laurensse, Moni que Janssen. 10.00 Pascalle van Reenen, Helga Thielen, Marisca Lit jens, Wendy Janssen. Parochie Oirtp, a. 5e Zondag yan de Vastenj jj Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Kin derkoor). Hendriks Ateeghs- Versteegen; overl. van de fam. De Mulder-Jeuken overl. van de tam. Arts-Poels; Jan Zanders (jrd.). Zondag: 11.00 Hoogmis. St. Maria v.d. Aa; Johanna Gerritsen-Roelofs; Jan van Asten. Woensdag: 9.00 H. Mis St. Louis Maassen en overl. ouders; t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand (S). Vrydag: 9.00 H. Mis Carolien Phi lipsen; st. Baten-Jeurissen; t.e.v. H. Hart van Jezus. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). Frank Voermans; Maria Wolters-Janssen. Parochie Leunen 5e Zondag in de Veertigdagen tijd. Eerste zondag van de maand: byzondere kollekte voor onze eigen kerk. Zaterdag: 19.00 Lsm. Mathys van Kempen en Johanna Lochtens; Tbon Hendricks (vw naaste buren); marteng Michels en overl. fam. Michels-Nabuurs; Piet Timmer mans en overl. fam.; Jan Ewals en overl. fam.; weekd. Elisabeth Claessens-Wismans (5). Zondag: 10.00 Hgm. Han Ouwerkerk-Manders; weekd. Wil helmina Jenniskens-Martens (5); gest. jrd. Jozef Asselberghs en echt- gen. 11.15 Gerard Thijssen; Harry Heesen. Maandag: 19.00 Lsm. Pastoor Jac ques Haenen; Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Dinsdag: 19.00 Lsm. Hariie Mar tens en echtgen., Tbon Martens en kleinzoon Harrie, Piet Janssen en echtgen. Woensdag: 19.00 Lsm. Harrie Versteegen (vw de buurt); Maria Loonen-Scheffere. Donderdag: 19.00 Lsm. Frans van Bavel en overl. fam. Vrijdag: Eerste vrydag van de maand. Vanaf 8.45 uur Ziekencom munie aan huis. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (vw offerblok); overl. fam. Bouwman; overl. fam. Gom mans- Kuste rs. Zaterdag: Palmpasen. 19.00 Ge zinsviering. Lsm Harrie Versteegen (vw fam. V.F.M.); Herman Buur- mans(vw vrienden); Gerrit Bouten en overl. fam; Gerrit Janssen en overl. ouders; weekd. Elisabeth Claessens-Wismans (6); Wilhelmina Jenniskens-Martens (6). Akolieten Zaterdag: 19.00 Fred Litjens en Erik Direks Zondag: 10.00 Erik Litjens, Sjef Drabbels en Jos Direks. 11.15 Mar cel Broers en Robby Willems. Misdienaars ma t/m vr: 19.00 Daan Loenen en Daan Moerkerk. Lektoren Zaterdag: 19.00 Jan Jenniskens. Zondag-. 11.15 Harry Bovée. Een mooi plaatje uit Leunen ai no 1959, dus ruim dertig jaar g den. Zoals gebruikelijk werd Leunen zoals ook in veel ande plaatsen, de jaarlykse kindheid optocht gehouden. Als leerling v; de lagere school mocht je verkle< als non, pater, chinees of zoeaaf aa de optocht meedoen en tydens d optocht werd er gekollekteerd von de Leunse paters en zusters die de missielanden werkzaam warei We herkennen op de foto: Staande v.l.n.r.: Gerda Rongec Annie van Leipsig, Willy Litjeni Theo Keysers, Jan Willems, An tooi Koenen, Annie Gommans, Mia Jen niskens, Betsie van Dyck. Zittend v.l.n.r. Rinie Thuijls, Mi rij Litjens, Annie Thuijls, Elly Li jens, Marij Thuijls, Cobie Willems Archieffoto J. v.d. Putten Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Corrie v.d. Ven-van den Velden (koll.); jgt. Sef Janssen; jgt. overl. ouders Engelbert Nellen en Helena Rutten en overl. fam.; Ger v. Kempen-Friessen Zondag: 5e Zondag van de Veer tigdagentijd. 10.00 Hoogmis vooi Sjang Janssen (koll.); Rector Cox (koll.). Akolieten: Marco v. Kempen en André Swinkels. Misdienaars: Eddie en Ralph. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Rec tor Cox (vw fam. Hermans). Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis tot zekere in tentie. Zaterdag: 19.30 Avondmis. Jgt. martinus Rongen; Johanna Gerrits; Corrie v.d. Ven-v.d. Velden (koll.); overl. fam. Rongen-Litjens. Rektoraat Veulen 5e Zondag van de veertigda gentijd. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jac Ewalts en echtgen.; Antoon Janssen. Zondag: 11.00 Hoogmis als gest. jgt. Hub v. Rijswijck, echtgen. en dochter Drini. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid (W). Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen van de parochie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor $e overl. fam. Reintjes-Verstegen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 8.00 Bijz. H. Mis t.e.v. H. Hart. Akolieten zondag: Peter Knapen en Mare v. Kempen. Misdienaars Bas Snoeks en Marcel Vermulst. Parochie Ysselsteyn 5e Zondag van de Veertigda- gentyd. Zaterdag: 19.00 Geestelyk wel zijn van onze parochie. Zondag: 9.30 ('Asperge me'). Jrd. Albert Peeters en echtgen. 11.15 Jrd. P. Potten; M. Tbnnaer- Franssen. Maandag: 19.00 t.g.a. Fr. Vriens; uit dankbaarheid (V). Woensdag: 19.00 Mathieu Arts. Vrydag: 14.00 T.i.v. het Bruidspaar Voss-Derikx. 19.00 Geen dienst Misdienaars Zaterdag: 19.00 B. en S. Slangen. Zondag: 9.30 P. v.d. Munckhof en C. Smits. 11.15 M. en M. Potten. Maandag: B. Pouwels en N. Jaspers. Woensdag: E. Jenniskens en P. Potten. Vrydag: 14.00 R. en T. Berkere. Spreuk van de week "Wie in Mij gelooft, zal leven ook al is hij gestorven!" (Jo 11) Mededeling: op Witte Donderdag tussen 3-4 uur wordt op verzoek de H. Communie gebracht aan zieken en degenen die met Pasen niet naar de kerk kunnen komen. Vastenaktie: Heeft u het eerste zakje al ingeleverd? Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 in dankbaarheid; Mathieu v.d. Venne; Piet v. Rijs- wyck. Misd.: Suz. Wilms en Yvonne Tyssen. Zondag: 10.00 Maria en Johanna v. Rijswijck. Misd.: Bas Wilms en Willem Loonen. 11.30 Harrie Bou ten (koll.). Misd.: Karin Duykere en Joy Arts. Maandag: 8.30 Antoon Michels. Dinsdag: 8.30 Nicolaas v. Tilburg en echtgen. Woensdag: 18.40 Rozenhoecye. 19.00 Harrie Arts; fam. Janssen- Pubben; Leonardus Verhaag en Lin- derdina Heynen. Misd.: Roel Cfee- mere en Martijn Wilms. Donderdag: 8.30 Piet v. Ryswijck. Vrydag: Eerste vrijdag te.v. H. HarL8.30 Michel Janssen. Zaterdag: 19.00 Maria Johanna v. Ryswijck. Misd.: Ingrid Wismans en Anke B roe ren. Kerk poetsen Mevr. Kersten en mevr. Arts-v. Hoof. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Fam. Fleuren. Zondag: 5e Zondag van de Vasten. 10.00 Voor de parochie. Maandag: H. Franciscus van Po- al a. 8.30 Bijz. Int. (M.J.). Dinsdag: 8.30 Overl. fam. Poels- Duijkere. Woensdag: H. Isidorus, bis schop en kerkleraar. 8.30 voor zieken. Donderdag: H. Vincentius Fer rer. 8.30 Goede voorbereiding op Pasen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. Schoolmis. 8.30 uit dank baarheid vw V.d. Heuvel-Peters en t.e.v. H. Hart. Zaterdag: H. Johannes Baptiste de la Salie. 19.00 Jan Peters en fam. Ook boeteviering. Misdienaars Zaterdag: Gerben en An toorn. Zondag: Bart en Marieke. Lektoren Zaterdag: Dora Arts-Mennen. Zondag: Marij Lenken-Ermens. Een gedachte: Jezus sprak: Va der, ik dank u dat ge m(j verhoord hebt. Ik wist wel, dat ge mij altijd verhoort, maar omwille van het volk rondom my heb is dit gezegd, opdat zij mogen geloven, dat gij my gezonden hebt. Joh. 11. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 PI. Avondmis als oaf'slijiting van de maand maart m.m.v. Meerlo^s Geqiengd Koor. Int. voor alle opgegeven intenties van de pelgrims; voor Rob Konings. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Peter van de Ven en t.z.i. 10.00 Hoogmis uit dankbaarheid; voor communicanten; Maria Linssen; fam. Linssen-Billekens en Pater Linssen en v.b.i. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor int. van pelgrims en t.z.i. Vrydag: 9.30 H. Mis t.e.v. H. Hart (eerste vrijdag). WIELDOPPEN ONTVREEMD Van een op de oprit van een wo ning aan Den Aldenweg geparkeer de personenauto werden twee wieldoppen ter waarde van 300,- ontvreemd. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 1 april zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst. Aan vangstijd is 9.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken. Attentie: Avondwake op woens dag 28 maart a.s. om 20.15 uur in de Kapel van St. Servatius. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wy u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Een gereinigde aar de zult ook u daar zijn? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. De vooijaarsfeesten in Vierlings-. beek worden dit jaar gehouden van 27 t/m 30 april a.s. Voor de zesde maal in suksessie zal de Soundmix- Playback Show deel uitmaken van het programma. De show vindt plaats op maandag 30 april a.s. (Ko ninginnedag) namiddags om 13.00 in-, bet;"figestpaviljpen op het Vrijthof te Vierlingsbeek. De organisatie hoopt dit jaar op een rekord aantal deelnemers, vooral van de'jeugd uit Vierlings beek-Groeningen en omstreken. Maar ook van buiten de regio is iedereen natuurlijk van harte welkom. Er wordt gewerkt in twee leef- tij dskategoriën Ook dit jaar wordt de show weer begeleid door een vakkundig jury team. Naast schitterende trofeeën, zijn er ook nog geldprijzen te ver dienen. Inschrijfformulieren worden u na telefonische aanvraag toegezon den. Bellen tussen 18.00-19.00 uur, tel. 04781-1864. De vereniging komt iedere vn dagavond bij elkaar om by et muziekje wat te praten en schapsspelen te doen zoals: tale tennis, sjoelen, darten, kaarta scrabble, enz. Ook wordt dan vq wel maandelijks een disco-daii avond gehouden en 3 keer pi jaar een ledenvergadering daarna ontspanning bij een mi ziely'e. Verder houdt de veren igin op jaarbasis zes spreek(lezing avonden in het kader van belangd behartiging der leden. De veren gingsavonden beginnen om 20.6 uur. Ook is er op woensdagmiddag g legenheid om te handwerken hobbyen en op zondagmiddag zellig samenzijn! De middagen bi ginnen om 14.00 uur. "Ook worden wel eens rei georganiseerd en barbeque-dj avonden; Kerstavond alsmede menlijk oud op nieuw gevierd. De verenigingsavond en de beid middagen worden gehouden in eei lokaliteit aan de Oostsirigel achte de Volksuniversiteit en vlakbij Peppelshuus". Mensen die alleenstaand zijn e zich voor onzg aktiviteiten interes seren zijn altijd welkom. Bezoe dan vrijblijvend onze ontmo tingsmiddagen en -avonden. W staan u dan graag te woord om ii lichtingen te gèvéri. of bel voorii formatie 04780-80966 of 0478 1485. VANDALISME Aan de basisschool Den Bongei aan de Eikenlaan werden vernielii gen aangericht. Er werden enkei miten ingegooid en er werd mi verf op deuren en muren gespota De Schade bedraagt vele honderdt guldens, die nu uit gemeenschap! geld zullen moeten worden betaald tenzij het de politie gelukt de dalen aan te houden om hen alsno de rekening te presenteren. WÊÊMÊ MAART. St.JOSEF - 19 MAART. De hele maand maart, met als hoogtepunt de 19e, wordt Smakt, het kleinste kerkdorp van Venray druk bezocht door bedevaartgan gers, die Sint Josef in zijn kapellet je komen bezoeken. Er zijn veel kerken aan Sint Josef toegewijd, maar de Smakt is de enige bede vaartplaats van hem in Nederland. In België kan men alleen maar te recht in Mollern bij Brussel. Vanuit Venray trokken veel vere nigingen en familiegroepen biddend naar de Smakt. Bij Sint Josef werd een kaars opgestoken, de H.Mis werd bijgewoond en na een bezoek je aan het Pelgrimshuis ging men weer naar huis. Treinreizigers stapten in Vier lingsbeek of Oostrum uit om te voet verder te gaan, als tenminste de ge dienstige Spoorwegen niet een extra stop maakten in het midden van de Smakt. Sint Josef werd vroeger veel be zocht door het jongvolk. In de vasten was immers elke vrijage ver boden, maar de Smakt was de uit zondering om elkaar te treffen. Aan verloofde stellen werd bij thuis komst steevast gevraagd, of Sint Jo sef geknikt had. De heilige zou zo zijn goedkeuring aan de trouwplan nen gegeven hebben. De Smakt werd in de volksmond "de vrollie-mernt" genoemd. Dat is schromelijk overdreven, maar het feit is wel, dat menig hu welijk zijn oorsprong vond in kon takten, die op de bedevaart gelegd werden. Ongetrouwden zagen dan ook de 19e maart als hun enige kans. DE PAASTIJD. Posse vroeg, posse laat Posse het de zömmer an 't gaat. (het wordt lente). PASSIE-ROOJ, twee weken vóór Pasen. Op deze zondag begint de paastijd en worden ten teken van droefheid en rouw de kruisbeelden in de ker ken met een paarse doek bedekt. Hoewel deze dag in het algemeen een sobere was.was er in Venray "wat te doen". By het Patereklooster was bijna 100 jaar geleden nog een flinke jaarmarkt in kramerijen. Veel mensen uit het land van Cuijck kwa men dan naar Venray om nieuwe hoeden te kopen. Eerst ging men bj de Patere naar de kerk en dan naa Li de jaarmarkt. Het was er druk en re den genoeg voor dans- en muziek feesten in de herbergen. veldeke venray Tl* vereniging voor venrayse volkscultuur „Gebruiken het jaar rond" is ee wekelijkse rubriek, samengestd door de leden can Veldeke Ven ra) over de volksgebruiken die binnei de gemeente Venray voorkwainei tussen 1870 en 1940, zoveel moge lijk geordend naar tijd in het jaar Diverse beschrijvingen moesten al gemeen gehouden worden. Veldek" Venray is zeer benieuwd naar tk reakties van de lezers. Vooral was neer meer details naar voren wor (j den gebracht, die een waardevol) aanvulling kunnen zyn. Ons adtf is: Veldeke Venray, postbus 52,580 AB Venray. PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray

Peel en Maas | 1990 | | pagina 18