PEEL EN MAAS Gemeente Venray werkt aan het mestprobleem Ziekenhuis kreeg voorlichtings films voor hartpatiënten MUSIQUE^oMASSE Chez Jacques X FRAKTIE VAN DE VORLE Fraktie van de Vorle Eindexamens diploma Jeugd EHBO 'A' Bodywork Venraynaar promoveert Kritisch Konsumeren Lokale Omroep Venray PEEL EN MAAS Kennedymars Dieren bescherming Veilig Verkeer Nederland De aanpak van de mestoverschot ten in het Venrayse is tot op heden nog niet echt van de grond geko men. Particuliere initiatieven van Scarabee en Organisch Veredelings- bedrijf Venray zijn nog niet echt van de grond gekomen. Diverse oor zaken liggen hierby ten grondslag. Een daarvan is het standpunt van de gemeenteraad van Venray inzake planschade. Planschade is schade ontstaan by derden tengevolge van planologische initiatieven van de overheid. Normaal gesproken is de overheid, in dit geval de gemeente, aansprakelijk voor deze schade. De gemeenteraad van Venray besliste vorig jaar juni echter dat niet de ge meente, maar de initiatiefnemer van een mestverwerkingsfabriek, voor deze planschade moet opkomen. Dhr. W. Willems, initiatiefnemer van het Organisch Veredelingsbe- drijf Venray. dat zich straks aan de Steegse Peelweg wil vestigen, was echter een andere mening toege daan. Zo'n risiko kon hij als onder nemer niet nemen waarop hij besloot al zijn papieren ter beschik king te stellen van de gemeente Venray. Hij hoopte dat daardoor het planschade-probleem tot een oplos sing kan komen. GELIJK Het lykt erop alsof dhr. Willems gelijk krijgt en dat hy ten gemeen tehuize het een en ander in bewe ging heeft gebracht. Het college van b. en w. heelt de mestproblematiek momenteel bovenaan de agenda staan. Het fenomeen planschade zal als eerste aan de orde komen. Wethou der Kersten verwacht dat in april hierover in de raad gediscussieerd gaat woeden. Hij is redelijk opti mistisch over het resultaat. „De ge meente heeft een uitgebreid onderzoek gedaan naar die plan schade. Hieruit is gebleken dat je het als gemeente wel heel erg bont moet maken om voor planschade aangesproken te worden. Als alles via de juiste procedures tot stand komt is er niets aan de hand". De wethouder vermoedt dat planscha de, ook bij de raadsleden, nog teveel wordt verwisseld met milieu schade. KAMP De schade die de mestoverschot ten nu aan ons milieu toebrengt mag rustig als een ramp omschre ven worden. Uit contakten tussen de gemeente Venray en een verte genwoordiger van het ministerie is dit nog eens duidelijk gebleken. „We moeten binnen enkele jaren in het peelgebied 3 miljoen ton mest per jaar kunnen verwerken", aldus wethouder Kersten hierover. „Het totale overschot zal dan zo'n 6 mil joen toen bedragen". Volgens wet houder Kersten moet er daarom iets gebeuren. „We moeten de moed hebben om knopen door te hakken". De mestproblematiek vormt ook een groot gevaar voor ons drinkwa ter. In Midden-Limburg moeten al waterputten gesloten worden. Wet houder Kersten verwacht dat dit ook in Venray en omgeving binnen niet al te lange tijd het geval zal zijn. „De zandgronden waarop wy wonen is zo poreus dat de meststof fen, die in de bodem zakken, rela tief snel het grontwater bereiken". De wethouder schat dat dit binnen tien jaar het geval zal zijn. AANVALLEN Deze verontrustende ontwikke lingen maken een goed aanvalsplan noodzakelijk. Op het gemeentehuis is het college van b. en w. en ook het ambtelijk apparaat daar druk mee Tijdens een korte plechtigheid werd door mevr. H. Poels-Peters, de voorzitster van de afdeling Venray van de Nederlandse Hartstichting, in de bestuurskamer van het St. Eli sabeth ziekenhuis aan dr. J. van Rens, direkteur patiëntenzorg, een nieuwe T.V., een videorekorder plus een videoband met 143 minuten voorlichting overhandigd. De TV en de video komen in de 'laats van verouderde voorlich tingsfilms die eerder door dezelfde v-ï hartstichting aan het ziekenhuis waren geschonken. De film is aan de normen en eisen van deze tijd aangepast. Voordat mevr. Poels-Peters tot de overhandiging overging, kreeg zij de kans de direkteur patiëntenzorg van het ziekenhuis nog eens te wij zen op de plaats die de afdeling Ven ray in de loop van de 25 jaar dat deze stichting bestaat, heeft, weten in tè nemen. Tbr gelegenheid van het 25-jarig bestaan is gekeken naar wat de Hartstichting zou kun nen teugdoen en men vond dat de 165 ziekenhuizen in Nederland de beschikking moesten hebben over "ped voorlichtingsmateriaal. De afdeling Venray staat hoog aangeschreven bij de Harstichting. Daar zorgen de 375 kollektanten en kollektrices wel voor als ze met de kollektebus op pad gaan. Dr. Van Rens benadrukte dat de hart- en vaatziekten nog steeds volksvijand nummer 1 zijn en dat het voor ons allen van het grootste 1 iang is daaraan iets te doen. Het een bekend gegeven dat juist door de inzet van de velen, de sterf- iur te aan een accuut hartinfarkt met bijna een derde is teruggeschroefd, mede door de vele reanimatiekur- sussen die ook in Venray worden gegeven. Recentelijk zijn (daar was mevr. Poels-Peters trots op) in Ven ray zelfs twee gevaUen geweest waarbij door de inzet van kursisten, een mensenleven kon worden gered. Dankzij de Hartstichting èn de Vrienden van de Hartstichting, is het mogelijk meer te doen voor hartpatënten zoals wetenschappe lijk onderzoek en vooral door goede- voorlichting. De vijf beschikbaar gestelde videofilms dragen daartoe zeker bij. De Nationale Kollekte wordt ook in Venray gehouden in de week van 2 tot en met 8 april. Dan zullen in Venray weer 375 mannen en vrou wen onder leiding van mevr. Poels- Peters, langs de deuren gaan voor de jaarlijkse bijdrage. Wat steeds meer inwoners inzien is dat men hun bijdrage niet in de bus behoeft te doen maar dat men ook een be drag kan overmaken. Dat was het vorig jaar voor Venray een bedrag van meer dan 10.000,-. Ter ondersteuning van de Neder landse Hartweek zal op woensdag 4 april de hete luchtballon van de Ne derlandse Hartstichting rond 18.00 uur opstijgen vanaf de parkeer plaats bij het zwembad aan de Park weg. Natuurlijk is de start van de ballon afhankelijk van de weersom standigheden. Drie miljoen liter publiciteit in de vorm van een 29 meter hoge hete luchtballon de lucht inbrengen is niet niets. Alle kiezers van de bedankt voor uw steun. Wij zullen ook deze periode voor de belangen van de gewone mens in de raad opkomen. Toch nog derde partij doende. Naast het feit dat de plan schade opnieuw bekeken wordt, is de gemeente in de weer om een no ta samen te stellen waarmee een aantal lokaties aangewezen kan worden. De gemeente heeft geleerd van de eerdere lokaties in Ys- selsteyn en Heide en wil hiermee in de nabije toekomst toch voorzichti ger te werk gaan. Uitgangspunt voor nieuwe lokaties is het over- schotgebied met Ysselsteyn als mid delpunt. Gekeken zal worden naar bebouwing, infrastructuur en be bossing. Aan de hand van deze cri teria hoopt de gemeente tot goede en weloverwogen lokatiekeuzes te kunnen komen. Verder zijn er gesprekken lopen de met Scarabee Waste Conversion. Dhr. Bukkems van Scarabee is enigszins ontmoedigd vanwege de moeilijke voortgang in Venray. Hij blijft echter wel in Venray. geïnte resseerd, al heeft hij zijn voelho rens ook elders uitgestoken. Het gaat dhr. Bukkems erom, dat hij zo snel mogelijk kan starten met zijn proeffabriek. Het gemeentelijk milieubeleid zal, als het aan de wethouder ligt, in de toekomst kostendekkend uitge voerd moeten kunnen worden. „Als een hinderwetvergunning ƒ2000,- kost, dan moet de hinder- wetplichtige dat bedrag ook beta len, en niet minder", zo stelt wethouder Kersten. Als voorbeeld haalt dhr. Kereten Weert aan, de plaats die onlangs milieustad van Nederland is geworden. Daar is het milieubeleid kostendekkend, daar haalt men al lang KCA gescheiden op. De wethouder hoopt dat Venray veel gebruik kan maken van de kennis van Weert en andere ge meentes. „Het wiel hoeven we im mers niet meer uit te vinden, we moeten er mee werken". Afgelopen week werd van 116 leerlingen van groep 8 van de basis scholen te Ysselsteyn, de Foekepot, de Vlaswei en de Dr. Poelsschool examen afgenomen voor het diplo ma Jeugd EHBO 'A'. Alle deelnemers zijn goed door het theoretische en praktische examen heen gekomen en kregen het begeerde diploma uitgereikt De examens werden af genomen door vrijwilligers van het Rode Kruis en de EHBO-vereniging in het restaurant van St. Servatius. liet geheel stond onder leiding van_ Anny Verheyen van het Jeugd Rode Kruis te Venray. Om aan dit examen te kunnen deelnemen, hebben de leerlingen op school twaalf weken lang les ge had van 1 uur per wek. Deze lessen werden gegeven door de vrijwilli gers Gerda Wolters, Nelly Camps, Anny Verheyen, Hanny Rongen, Dick Knoop en Jan Lipman. Een prachtig resultaat werd hiermede bereikt. In november 1989 werden examens afgenomen van 133 leer lingen van de scholen te Oostrum (Mariaschool), Petrus Banden, Groenwold, Flierefluit en De Kemp. Helaas moesten toen 5 leerlingen worden afgewezen. In juni -1990 zijn de laatste 123 leerlingen van dit jaar aan de beurt. Dat zijn dan de pupillen van de basisscholen van Castenray, Oirlo, De Bongerd en Coninxhof. Na het behalen van dit diploma kunnen de kinderen verder stude ren voor het jeugd EHBO examen 'B'. Dit gaat dan via het Nederlandse Jeugd Rode Kruis te Venray. Proficiat! De groep Bodywork, waarover we al eerder eens berichtte, staat nu startklaar om naar Engeland te ver trekken. De gymers/dansers zullen 3x optreden in de Royal Albert Hall te Londen. Dit ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Engelse bond waarbij zijn aangesloten zijn. Hun aktie verleden jaar heeft en kele sponsors opgeleverd die geza menlijk de kleding bekostigen. Dit zijn GHV-garage, Isolatiebedrijf De la Roy, Drukkery van den Munck- hof, Bert Liefting, die ons ontbyt op de boot verzorgt, en Jan Jochems, assurantiën. Bedankt! A.s. woensdag zal de groep, die 28 personen telt, vertrekken. De jongste is 11 jaar, de oudste 43. Bodywork zal na de paasvakantie verhuizen naar een nieuwe zaal aan de Leunseweg. Het aantal lessen voor volwassenen en kinderen zal dan uitgebreid worden. Op 2 mei a.s. zal Bodywork een open dag houden voor belangstel lenden. Er zal dan een zg. open les zyn waaraan ieder kan deelnemen. De verschillende groepen die les sen bij Ine Clarke-v.d. Munckhof, zullen een demonstratie geven. Ook de groep die in Londen optreedt zal hun dans dan laten zien. (Noteer die datum alvast in uw agenda!) AUTO TEGEN HOND Op de Oude Oostrumseweg werd een overstekende hond aangereden door een personenauto bestuurd door een 32-jarige inwoner van Maashees. De hond rende jankend weg, maar de eigenaar van de hond kon worden achterhaald. Die zal voor de schade aan de auto opkomen. Vo6r al uw onroerend geréd taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Patersstraat 17. Venray. tel. 0478085958 De Venraynaar mr. C.C.J. Aarts zal op vrydag 30 maart aanstaande promoveren tot doctor in de rechts geleerdheid aan de Katholieke Uni versiteit te Nijmegen. Mr. Aarts (29) is sinds oktober 1984 als advokaat werkzaam in het Brabantse Schijn- del en sedert I januari van dit jaar ook te St. Oedenrode. H\j is afkom stig uit Venray. Vanaf oktober 1984 heeft mr. Aarts zich naast de praktyk ook we tenschappelijk ontwikkeld, het geen in een proefschrift over het retentierecht heeft geresulteerd. Onder het retentierecht wordt —eenvoudig gezegd— verstaan iemands recht om zaken van een ander terug te houden (ofwel: niet af te geven) omdfat men stelt van die ander nog iets te vorderen te hebben. In de praktijk komt dit re tentierecht veel voor. Een garage houder geeft de gerepareerde auto niet terug aan de klant omdat deze de rekening niet voldoet. Een ver voerder weigert afgifte van de la ding, omdat de opdrachtgever de vracht niet betaalt. De promotieplechtigheid vindt plaats in de grote aula van de Katho lieke Universiteit te Nymegen aan de Comeniuslaan nr. 2 en begint om 15.30 uur. Nadien is er vanaf 16.30 uur een receptie waarbij iedereen in de gelegenheid is om de nieuwe doctor en zyn familie te feli citeren. Op maandag 2 april organiseert IKVOS - Venray een thema-avond over kritisch konsumeren. De ak- tieweek Honger Hoeft Niet van ok tober jl. vond in Venray nl. plaats onder het motto Kritisch Konsume ren. Achterliggend idee hierbij is dat konsumenten een belangrijke rol kunnen spelen bij het streven naar een rechtvaardige, 'eerlijke' handel met ontwikkelingslanden. Konsumentenakties kunnen te vens een pressiemiddel zijn om handelsstrukturen te veranderen. De komst van het Max havelaar keurmerk en akties tegen tropisch hardhout lijken belangrijke zaken die voortgaan. Zij oefenen ook in vloed uit op het bedryfelèvèn en de politiek. De rol van individuele konsumenten is onmiskenbaar, maar zonder plaatselyke aktivitei- ten komt daar weinig van terecht Tydens de bijeenkomst wordt o.a. ingegaan op: Kritisch Konsumeren middel of doel op zich? Aktualiteit en nieuws m.b.t. een aantal produkten. Kritisch Konsumeren onderdeel van een bewustwordingsproces? Een nieuwe aktieweek Honger Hoeft Niet in Venray. De thema-avond wordt gehouden in de noodlokalen van De Hommel, Oostsingel 37a, aanvang 20.00 uur. Binnen de LOV hebben de VOS en de WOO elkaar gevonden in een sa- menwerkingovereenkomst. Dat be tekent samenwerken aan een lokale omroep die de Venrayse bur ger in ruime mate van dienst wil zyn. De VOS is de partner die mo menteel nog het meest konkreet aan het werk is. 'Wonderland' staat goed in de startblokken en zal bin nenkort meer van zich laten horen. De afspraak is dat iedere partner zijn eigen kenmerken zal blijven behouden ?n de dienstverlening, en dat in samenwerking met een koör- dinator van de LOV de aktiviteiten op elkaar zullen worden afgestemd. De VOS is nu zover dat er vanaf 7 april a.s. een uur meer zendtijd bij komt. Dat betekent dus dat de VOS iedere zaterdag van 9.30 tot 12.00 uur voor u in de weer is met een zeer gevariëerd programma. Van 9.30 tot 10.30 uur vermeldt het programma op 7 april een keur van Country-muziek. 14 April 'Van maand tot maand'. Een praatprogramma met veel muziek. 21 April 'In het gehoor', klassieke muziek. 28 April 'Met band. plaat en cas sette'. Een mix van graag gehoorde melodieën. Bekend is dat iedere week van 10.30 tot 12.00 uur een vaste programma-opbouw geboden wordt, waarin nieuws, aktualteit, sport en gevariëerde muziek (al of niet op verzoek van luisteraars) een vaste plaats hebben. Veel aandacht zal geschonken worden aan gesprekken met beken de Venrayers en andere interessan te mensen uit de regio. elke week nieuws DONDERDAG 29 MAART 1990 Nr. 13 HONDERDENELFDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Als CultuRooy nu een kontakt- advertentie mocht plaatsen dan luidt de tekst als volgt: Gezocht: een zeer groot aantal drummers en saxofonisten om ak- tief mee te doen aan het meer dan akoestisch spektakel, Musique- Enmasse. Liefst afkomstig uit de re gio Venray. Geboden: korte muziekoplei ding, mooie zaal, grote RA., veel licht, groot podium, volop muziek en enige ervaring. Deze kontaktadvertentie is eigen lijk ook nodig. De laatste 2 weken kon je je middels een bon opgeven om mee te doen als uitvoerend mu zikant. Blijkbaar is er sprake van 'een Venrays kwartiertje', maar dan gemeten in lengte van dagen; de in schrijvingen dienen iets vlotter binnen te komen. Daarom nogmaals een uiteenzet ting over MusiqueEnmasse. Wij van CultuRooy hebben bedacht dat het heel by zonder kan klinken als je een grote groep muzikanten tegelij kertijd en allemaal met hetzelfde Over een kleine twee maanden is het weer zover. De 1990-editie van de Kennedymars Vernay, en wel op 26 en 27 mei. Heeft u al besloten om mee te lo pen? Zo ja, dan kunt u zich vanaf 9 april inschrijven. Mocht u nog twij felen, de voorinschrijving duurt tot en mét 19 mei. Het inschrijfgeld tij dens de voorinschrijving bedraagt 15,-. Dit bedrag kun u betalen via de bankrekeningnrs 15.39.93.561 (Rabobank Venray) of 23.18.52.193 (CLBN Venray) ten name van Ken nedymars Venray, of bij de inschrij ving op de VW-kantoren Venray, Venlo, Deume en Horst. Deze zijn allen geopend op maandat t/m vry dag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Alleen: Deume is op maandagmorgen gesloten en Ho rat op zaterdag. Bij betaling via een van de bankreke ningnummers moet u tegelijkertijd een inschrijfformulier toesturen aan de heer Stef Peetere, Es- doomstraat 16, 5802 CX Venray. Zo'n inschrijfformulier kunt u bij de VW-kantoren halen of vragen bij de heer Stef Peetere, tel. (04780) 82233. Dan nog enkele (trainings)tips: - Begin tijdig met regelmatig kleine stukjes lopen en bouw dit uit maar overdryf niet! - Train ook eens 's nachts (gebruik wel reflekterende kleding/stickers). - Oefen ook het eten, maar vooral het drinken onderweg. Uw lichaam verliest veel vocht. - Draag schoenen die meegetraind hebben. - Draag naadloze sokken van een natuurlijk materiaal. Wilt u meer weten? Inlichtingen kunt u vragen by het VW-kantoor Venray, Grote Markt 23, tel. (04780) 10505 en na 17.00 uur Stef Peetere, tel. (04780J-82233. Hierbij nodigen wij u uit tot het bijwonen van de Algemene Leden vergadering van de Afdeling Venray e.o. Deze wordt gehouden op 5 april 1990 in het Gasten centrum De Wieënhof, Leunseweg 20 te Venray: aanvang 20.00 uur. Wij hopen dat ook u op deze vergadering aanwezig kunt zyn. Agenda: 1. Opening door de voor zitter; 2. Goedkeuring notulen van de algemene jaarvergadering op 5 april 1989; 3. Bespreking jaar verslag van 1989; 4. Bespreking fi nancieel verslag 1989; 5. Benoe ming kascommissie; 6. Verkiezing bestuur. Aftredend is dhr. T.A. Krouwel, voorzitter; 7. Ieder lid van de Afdeling Venray kan zich kandi daat stellen voor een bestuurefunk- tie in het afdelingsbestuur. De voordracht voor bestuurekandidaat moet uiterlijk 2 weken voor de alge mene ledenvergadering, schrifte lijk bij het bestuur worden ingediend, vergezeld van een door de kandidaat zelf ondertekende be- reidsverklaring; 8. Rondvraag; 9. Sluiting. instrument laat optreden. Je krygt dan een groot 1-instrument-orkest. Wy hebben gekozen voor drums en saxofoons. Op die avond treden er dus twee 1-instrument-orkesten op. En misschien doen ze nog iets samen. Ibt zover nog niet zo bijzonder denkt u misschien, maar we gaan nog een stapje verder. In onze opzet kan iedereen meedoen: mensen uit popgroepen, fanfare, drumband, joekskapel. muziekschool, politiek orkest, maar ook individuelen, mensen die thuis muziek maken. Een speciale opleiding is niet ver eist, maar wel het bezit van een in strument. Solistische kapaciteiten zijn niet belangryk, veel muzikan ten wel, zodat we met recht kunnen spreken van MusiqueEnmasse. 12 Mei dient het podium vol te staan met lokale muzikanten, jong, oud, dame. heer, beginnend, half be roeps. knip uit die bon en stuur hem op. Maak ook gerust gebruik van het 'hoort zegt het voort' principe. Nog even een kort woordje over de drums/slagwerk. Dit kan van al les zijn: drumstel, bonga's, conga's, scherpe trom. dikke trom, drum computer, triangel, bekkens, zin ken emmer. etc. Veel mensen op de bühne vraagt om duidelijkheid, om afspraken; CultuRooy zorgt daar voor. De mu ziek, speciaal voor deze dag, is ge schreven door Michel Braam: klank, kleur en ritme zullen cen traal staan. Muziekdocenten van de Koopvaart uit Nymegen zullen de deelnemende muzikanten profes sioneel onderwijzen. Dit gebeurt op 12 mei zelf, tussen 10.00 en 17.00 uur in een soort workshop- verband. Iedere deelnemer kan dan zijn of haar gedeelte instuderen, 's Avonds vanaf 20.30 uur begint het optreden voor het publiek. Op deze zelfde avond zal er een optre den zyn van het Venrays Mannen koor samen met de hip-hop band Traumatic. Dit optreden is het best te omschryven als 'sampels uit 100 kelen'. Het wordt in iedergeval iets bijzonders. Als het allemaal meezit wordt de avond afgesloten door een nieuw Nederlands, niet alledaags talent, te weten La Pat. Onlangs was er ran deze dame nog een uitgebreide spe cial op de VPRO-buis te zien; om warm en koud van te worden. Alleen, het is voor CultuRooy moeilyk on kontrakten aan te gaan als je geen geld hebt Om daar iets aan te doen hebben we de aktie 'Venrayse bedrijven voor Venrayse kuituur' opgestart. De eerste reak- ties hierop zyn binnen, maar ook hier mogen de reakties wel iets sneller op binnenkomen. Dus da mes/heren ondernemers, haal onze brief uit het poslbakje (zit waar schijnlijk by af te handelen post), kijk er naar, stryk over uw kuituur- hart en 'sampel' wat startkapitaal naar ons toe. Muzikanten, ondernemers, pu bliek, voor meer informatie kun je terecht bij: Leo Creemers, tel. 10*01/89526; Alex v. Vliet 88801. Jan Verheyen, 82451. Drummers en saxofonisten, grijp deze kans, stuur in die onderstaan de bon. ENMASSE! Deelname/inschrijfformulier Adres: - TeL: Ik doe mee aan MusiqueEnmasse op zaterdag 1'2 mei 1990. Ik bespeel: 0 saxofoon 0 slagwerk/percussie (aankruisen wat van toepassing is) Stuur deze bon zo snel mogelijk naar: Stichting CultuRooy Postbus 268 5800 AG Venray i.rj internationale haarmode dames - heren - visagie Op maandag, 28 maart 1990 om 16.00 uur. reikte wethouder W.A. Claessens, het eerste onderwijspak ket 'Doorgaand Verkeer' uit in de aula van de LTS te Venray. De sym bolische overdracht vond plaats middels een voor het computer- onderwijs ontwikkeld fietsplan. Met de computeranimatie kunnen de leerlingen een fietsroute vanuit een school afleggen. Daarbij leggen zij een voorheen gekozen fietsroute af. waarbij zij als fietser in diverse verkeerssituaties terecht komen. Zy dienen daarbij een hande lingsplan te maken, waarvoor zij punten ontvangen. Heeft de leer ling de situatie veilig beoordeelt dan gaat hy naar de volgende opga ve. maakt hij een fout of doet hy het minder verkeersveilig, dan wordt langstraat 14 5801 ad venray telefoon 04780-82823 hem dit uitgelegd. Aan het einde van het programma wordt een fiets- diploma uitgeprint. De leskist bestaat verder uit diverse verkeers- onderwerpen. welke met behulp van videoprodukties, sheets voor de overheadprojektor, dia's en opgaven voor de leerlingen tussen 12 en 17 jaar worden ondersteund. Leer krachten en leerlingen hebben de keus uit diverse onderwerpen zoals een schoolroute-onderzoek, rijden onder invloed, verkeersongevallen, verkeer en milieu, etc. Het pakket zal in navolging van de LTS op alle scholen van het voortgezet onder wijs worden geïntroduceerd en kon door de afdeling Venray van Veilig Verkeer Nederland worden aange schaft door een bydrage van de ge meente Venray uit de -25% regeling. Wethouder W. Claessens legt samen met een leerling de fietsroute per computer af om het hoogste aantal punten.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 11