1 Bezittingen van Schaapscompagnie waardevolle aanwinst voor museum Wereldwinkel Venray gaat begin mei van start Modeshow Presenta 25 maart 1990 Snelheidskontrole op zaterdag gehouden Musique Enmasse Chez Jacques Inwoner van Venray pleegt forse steunfraude 209 Processen-verbaal Muzikale avond in gemeenschapshuis te Oirlo Nationale kollekte Kinderbescherming PEEL EN MAAS VAN OORSCHOT MO Nalatenschap van 'Raedts Co.' TE KOOP DIVERSE TWEEDEHANDS GAZONMAAIERS CIRCEL - EN K00IMAAIERS VERSLEIJEN OIRLO PEEL EN MAAS Donderdag 22 maart - Pagina 7 Een 38-jarige inwoner van Venray is de afgelopen week door de sociale recherche van de gemeente Venray aangehouden en verhoord in ver band met zwart werken dat hij had gedaan in 1988. Uit een onderzoek. flat samen met andere opsporingsinstanties werd uitgevoerd, bleek dat deze in woner van Venray in 1988 geduren de 'n tiental maanden vrijwel onafgebroken via een koppelbaas gewerkt had. Hij werkte onder an-' dere gedurende langere tijd met een tweetal Helmonders aan een botrttfpröjekt in de gemeente Den Haag. Zij reisden daar dagelijks per auto naar toe. Maandelijks had hij in die perio de hierdoor behalve zijn RWW- uitkering van de gemeente Venray, een extra inkomen middels het zwart werken van ongeveer 2.400,-. Door het plegen van deze steun fraude kreeg hij de totale RWW- uitkering over die 10 maanden ten onrechte uitbetaald. Nu kan hij dan ook een bedrag van 22.000,- aan de gemeente Venray gaan terug betalen. PERSONENAUTO'S BEKRAST Er werd aangifte gedaan dat met een scherp voorwerp diepe krassen waren aangebracht in twee gepar keerde personenauto's. Een auto stond aan de Julianasingel de ande re aan de Hatendonkstraat in Oostrum. Na een pauze-jaar heeft de stich ting CultuRooy —na eerst enkele vlekjes op de Rock van Rooy te heb ben weggewerkt— zich opnieuw tot leven laten wekken door een nieuw bestuur. Deze kuituurminnaars, Jan Ver- heyen, Leo Creemers, Alex van Vliet en Jan Engels, hebben een pro gramma voor 1990 opgesteld, waar van het eerste deel op zaterdag 12 mei a.s. het daglicht zal zien. Onder het motto 'muziek en zang anders' biedt de stichting een fors aantal muzikanten een podium in de foyer van Venrays kultureel cen trum de Beejekurf. Onder deskun dige leiding van muziekdocenten van de Koopvaart te Nijmegen kun nen saxofinisten en slagwerkets/ percussionisten uit de regio enkele speciaal voör deze gelegenheid ge schreven komposities instuderen. Dit gebeurt op 12 mei a.s. tussen 10.00 en 17.00 uur op verschillende lokaties te Venray-, de workshops zijn toegankelijk voor saxofinisten en slagwerkers met èn zonder spe ciale muzikale opleiding, maar wèl in het bezit van eigen instrumen ten. Solistische kapaciteiten zyn niet belangrijk, véél muzikanten wel, zodat we met recht kunnen spreken van 'MusiqueEnmasse'. De workshops monden 's avonds uit in een optreden voor een pu bliek, waarvan wij overtuigd zijn dat 't in groten getale zal toestro men. Want behalve deze bijzondere instumentenvertolkingen zal Ven ray kennis kunnen nemen van een byzondere ontmoeting tussen zangstylen. Begin april studeren het Venrays Mannenkoor èn de Venrayse hip-hop-band What If een aantal muziekstukken in, speciaal voor MusiqueEnmasse. Gezamen lijk kunnen deze drie muzikale dis ciplines een byzonder optreden bieden. CultuRooy vindt dan ook dat deze inspanningen beloond moeten worden met een afsluitend concert van een band die eveneens vernieu wend bezig moet zyn. Wie 't wor den zal houden we nog even voor ons-, we hebben reeds enkele opties lopen. Dus: speel je saxofoon, slagwerk of percussie, reageer dan op on derstaande oproep! Deelname/inschrijfformulier Adres: - Del.: - Ik doe mee aan MusiqueEnmasse op zaterdag 12 mei 1990. Ik bespeel: 0 saxofoon 0 slagwerk/percussie (aankruisen wat van toepassing is) Stuur deze bon zo snel mogelyk naar.- Stichting CultuRooy Postbus 268 5800 AG Venray Mevr. Th. Schaeffers-van Bragt is maandagmiddag gehuldigd voor het feit dat zij gedurende vijfen twintig jaar als bestuurslid werk- 2aam is voor het Nationaal Reumafonds afdeling Venray. Ty- dens het inleveren van de op brengst 1990 door de kollektanten. werden door mevr. Lurvink van het Nationaal Reumafonds uit Den Haag, woorden van dank gesproken voor de inzet en het doorzettings vermogen van mevr. Schaeffers, om '25 keer de kollekte mede te orga- niseren. Voorts ontvingen ook 7 kollektan ten, die 25 jaar koliekteerden, een draagspeld en werden ook zij in de bloemetjes gezet Dit waren de da mes: mevr. E. Gossens-van Bragt, mevr. N. van Aarssen-Linssen, mevr. T. v.d. Heuvel-van Gorp, mevr. J. van Haren-Gommens, mevr. T. Schaeffers-v. Elferen. mevr. I. Staal- Steememan en mevr. T. Verhoeven- Beyer. Mevrouw Lurvink memoreerde de ontwikkeling van de opbreng sten in deze 25 jaar. De le kollekte gaf een opbrengst van 2.955,25 en in 1989 is dit de 17.000,- gepas seerd. dank zij het vele werk dat het comité en de kollektanten samen hebben vericht. De initaitiefgroep Wereldwinkel Venray organiseerde op maandag 19 maart een informatie-avond over achtergronden, werkwijze en toe komstplannen van de Wereldwin kel. De opkomst was goed en het aantal vrijwilligers dat zich die avond opgaf om aktief mee te gaan werken bleek groot genoeg om op zeer korte termijn van start te gaan. Vanaf begin mei zullen er, voorlo pig eenmaal per week, vanuit een kraam ergens in het centrum, arti kelen uit de Derde Wereld verkocht worden voor een 'eerlijke' prijs. Eerlijk omdat alle produkten direkt afkomstig zijn van projekten en coöperaties waarby de producent de prijs krygt die hy/zij ook werke lijk verdient. Door de informatie, verstrekt door Gabbie van der Kroef, mede werker van de Landelyke Vereni ging voor Wereldwinkels en Marie-José Dufhaus van de Wereld winkel Deurne, aangevuld met een verhelderende diaserie over het werk van SOS-Wereldhandel. ont stond een goed beeld van wat een Wereldwinkel is en wat de effekten van eerlijke handel op Derde We reldlanden zijn. Uit de vele reakties vooraf en ty- dens de avond bleek duidelijk dat er een groeiende belangstelling is in Venray voor kritisch kopen en konsumeren. Het is dan ook het juiste moment om hierop in te ha ken. Nog steeds kan de groep uit breiding gebruiken, met name voor de verkoop overdag. De groep komt maandag 26 maart om 20.00 uur bij elkaar voor een eerste kennismaking/vergadering, vrijdag 6 april om 10.00 uur vindt de daarop volgende bijeenkomst plaats. Beide keren in het gebouw van IKVOS, Oostsingel 37a. Voor verdere informatie kunt u bellen naar: mevr. A. Nijsen, tel. 89553 en Marlies van Zeben, tel. 11689. Op zondag 25 maart wordt in het Dans- en Partycentrum Jeanne en Paul Janssen aan de Raadhuisstraat 1 te Venray, de modeshow PRESENTA gehouden. De organisa toren Miep Cuppen en Yvonne Bis- schops hebben er ook dit jaar weer alles aan gedaan een zo gevarieerd mogelyke show te brengen. Presen ta bestaat uit een gedeelte mode show (dit jaar voor het eerst uitgebreid met een sportief ele ment verzorgd door A «Sc S In- tersport) met daarbij een aantal stand van de deelnemende zaken. Hier kan men terecht voor informa tie over de artikelen die geshowd werden of voor een persoonlijk ad vies (kapper, schoonheidsspecia liste). Tsvens zullen er diverse demonstraties verzorgd worden. Deelnemende ondernemers zijn: Miep's Mode: Zij laat op een ge heel eigen wyze haar vizie zien op het vooijaar 1990. Miep heeft zich vooral laten inspireren door de stoffen, soepelvallend, mooi gedes sineerd en met meerderen gekom- bineerd in één kreatle. Alle ontwerpen komen dan ook uit eigen atelier en worden slechts één malig vervaardigd. Lifestyle: Sinds 1 februari de nieuwe naam van Paddy. Zij bren gen hun nieuwe kollektie. Voor da mes zachte pasteltinten zowel als donkerblauw en natuurlijk een- zeer uitgebreide koUektie spij- kerstof in diverse kleuren. Voor de heren komen dit jaar duidelyk de betere stoffen aan bod in natuurlij ke zomerse kleuren. A S Intersport: Een nieuwe deelnemer aan presenta. Zij laten zien hoe funktioneel en toch mo dieus sportldeding kan zijn. In hun geheel verbouwde pand aan de Schoutenstraat leveren zy by uit stek alles voor de sporter van de jaren negentig. Vakkundige mede werkers zullen in de desbetreffende stand informatie geven over sport en fitness-artikelen. Tevens zal men verschillende veroorzakers van een 'tennisarm' nader be lichten. Ariaens Modeschoenen: Zy zijn gevestigd aan de Grotestraat 14 en staan al sedert jaren borg voor mo dieuze schoenen van uitstekende kwaliteit en pasvorm. Hoe dat er in 't vooijaar van 1990 zal gaan uitzien kunt u tijdens Presenta volop zien. Dameskapsalon Knip Inn zal ty- dens de modeshow de nieuwste kapsels en trends laten zien. Een dynamisch en goed geschoold team dat u met haar nieuwe technieken en ideeën zeker zal weten te bekoren. Schoonheidsspecialiste Yvonne Bisschops. Zij verzorgt de make-up van de mannequins en dressmen. Tevens worden er in de stand de monstraties gegeven over plaatse lijke fïguurkorrektie door dieptewarmte en de nieuwe zomer- make-up. Hanni Will v.d. Einden, hand-, voet- en beenverzorging. Zij zijn op Presenta vertegenwoordigd om hun koHektie modieuze steun-knie- kousen en steunpanties te presen teren, een artikel wat vaak in ons modebeeld geen plaats krijgt. Daar echter steeds meer mensen met het dragen van steunkousen gekon- fronteerd worden, wülen zij dit arti kel wat meer onder de aandacht brengen. Bloemsierkunst Semperflorens. Zy verzorgen de prachtige bloemde- koraties en boeketten in de zaal. Tevens geven zij in hun stand de monstraties bloemschikken. Op zondag 25 maart is de mode show Presenta 2x te zien namely k aanvang 16.00 uur en aanvang 20.00 uur. Kaarten (entree-boekjes) zijn verkrijgbaar bij alle deelne mers en natuurlijk bij Dans- en Par tycentrum Jeanne en Paul Janssen en kosten in de voorverkoop 7,50 en aan de kassa 10,- (natuurlijk zo lang de voorraad strekt). ZAKKENROLLER WEER AKTIEF De in Venray opererende zakken- roUer was weer aktief. Nu tijdens de markt. Een inwoonster kwam tot de ontdekking dat zij haar portemon nee niet goed had weggeborgen. Daarin zat een geldbedrag van 300,-. Wij kunnen niet genoeg waarschuwen portemonne en por tefeuille zodanig op te bergen dat het voor zakkenroUers niet moge lyk zal zijn deze in een onbewaakt ogenblik te 'roUen'. For Leaders In Style Afgelopen zaterdag hield de poli tie zowel in de voormiddag als in de namiddag snelheidskontrole's. Het blykt nog steeds nodig, gezien het aantal processen-verbaal; dit keer waren dat er 209. Met opzet heeft de politie de kon- trole op zaterdag gehouden omdat er geklaagd werd door dorps- en wykraden, dat er juist op zaterdag te snel gereden wordt. Wij vermel den de plaatsen waar zaterdag de kontrole's werden gehouden. Op de Oude Oostrumseweg werd zowel 's morgens als 's middags ge- kontroleerd, totaal werden 64 over tredingen gekonstateerd. Verder werd op de Heidse Schoolweg (13 overtredingen), Langstraat (46 over tredingen), Overloonseweg (29 over tredingen), Hoofdstraat Oirlo (5 overtredingen) Ysselsteynseweg in de kom van Ysselsteyn (20 overtre dingen) en op de Horsterweg reden 30 automobilisten te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 80 km/uur. Op aUe plaatsen waar gekontroleerd werd bedraagt de max. snelheid 50 km/uur. OOK DINSDAG SNELHEIDSKONTROLE'S Ook afgelopen dinsdagmiddag hield de politic van 13.30 tot 15.30 uur weer snelheidskontrole's. Ook nu bleek weer dat het nog altijd de moeite waard is om te kontroleren. Er werd gekontroleerd op de Veu- lenseweg (4 overtredingen). De Lol- lebeekweg (geen overtreding), de Horsterweg onder Casten ray (31 overtredingen), de Ysselsteynseweg onder de kom van Ysselsteyn (4 overtredingen) en op de Noordsin gel werden 31 overtredingen ge konstateerd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg tydens deze kon trole's 101 km/uur. In gemeenschapshuis 'De Linde' te Oirlo, vindt vrijdagavond 23 maart, een gevarieerd muzikaal treffen plaats. Vanaf acht uur zullen achtereenvolgens optreden: de Drumband, de Fanfare, het Dames koor en het Jonge Gaixlekoor. Na deze Oirlose inbreng zal de avond verder verzorgd worden dooi de bekende blaaskapel 'De Fidelen Rosenthaler' uit Merselo. Gedurende de gehele avond zal vlotte, bekende en plezierige mu ziek ten gehore worden gebracht. Dit jaar bestaat het Nationaal Fonds Kinderbescherming 30 jaar. Iets om te vieren zou je zeggen. Iets om een vrolijk feestje te bouwen. Helaas, niets is minder waar. Het Nationaal Fonds Kinderbescher ming voelt zich namelijk ernstig in haar bestaan bedreigd! En daarmee staat de onontbeerlijke hulp aan zo'n 30.000 kinderen, die in inter naten en gezinsvervangende tehui zen opgroeien, op de tocht De laatste jaren zyn diverse Ra den voor de Kinderbescherming onprettig in het nieuws geweest. En nu dreigt het Nationaal Fonds Kin derbescherming het kind van de rekening te worden. Om afstand te kunnen nemen van die totaal ande re organisaties heeft het Nationaal Fonds Kinderbescherming uw hulp nodig. Ieder jaar krygt het NFK één kol- lekteweek toegewezen op het natio naal koUekterooster. In die week, van 26 maart t/m 1 april, gaan zo'n 30.000 vrijwüligers op pad met de kollektebus. Het geld dat opgehaald wordt is hard nodig. Door de terug tredende overheid wordt steeds meer en steeds intensiever een be roep gedaan op het Nationaal Fonds Kinderbescherming voor de be kostiging van zaken, die eigenlijk héél gewoon zyn, zoals, gebit regulatie, kontaktlenzen, een week je zomerkamp, muziekles, het lidmaatschap van een voetbalclub, byles, orthopedische voorzienin gen, enz. enz. Het Nationaal Fonds Kinderbe scherming doet een dringend be roep op alle Nederlanders. Help mee deze 'jubileum'-kollek- teweek een sukses te maken. Gééf. wanneer de kollektant(e) bij u langs komt. En doe mee aan onze jubi- le.mnaktie. Want, ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van het Na tionaal Fonds Kinderbescherming maakte kunstenares Corry Ammer- laan-van Niekerk het schitterende beeldje 'Opbeurend'. Door donateur te worden van het Nationaal Fonds Kinderbescherming komt u in het bezit van dit verbronsde beeldje. Maak daarom minimaal 25 gulden over op giro 404040 ten name van Nationaal Fonds Kinderbescher ming te Deventer, onder vermel ding van 'jubileumbeeltye'. U krygt het dan toegestuurd! 'n abonnement waard REE TEGEN AUTO Ter hoogte van de Vredepeel ren de een ree de weg over. Een uit Am- hem afkomstige bestuurder van een personenauto kon het overste kend wild niet ontwyken. Het dier botste tegen de auto op en moet ge zien de schade aan de auto behoor lijk gewond zyn geraakt. Tydens een zoekaktie heeft men het dier niet kunnen opsporen. OORLOGSTUIG By het ploegen op landbouw grond aan de Energieweg kwam een nog uiterst gevaarlijke brisant- granaat van Engelse makelij, een zg 5,5 inch. naar boven. De politie werd van een en ander in kennis gesteld. Die stelde dat oorlogstuig, in afwachting van de komst van de EOD, veilig Aan de Raadhuisstraat kwam een kop van een brisantgranaat naar boven. Ook die is in afwachting van de EOD, veilig gesteld. Grotestraat 73. Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. De afgelopen weken hebben op de Witte Vennen diverse boringen plaats gevonden. Boringen, waarvan de resultaten voör de gemeente Venmy als leidraad moeten dienen voor de verkoop van deze. grond aan Maessen Grondverzet in Ysselsteyn. Deze week is men klaar gekomen met die borin gen. De resultaten zullen zo spoedig mogelijk in het bezit zijn van de ge meente Venmy, waarna de onderhandelingen over de verkoopprijs kunnen aanvangen. Afgelopen week verliep ook de termijn waarbinnen betrokkenen be zwaar konden aantekenen tegen de ontgrondingsveryunning die aan Maessen voor dit gebied is verleend. Tegen deze ontgiondingsvérgunning waren geen bezwaren binnengekomen zodat ook vanuit dit standpunt ge zien, kan worden overgegaan tot verkoop van de grond. Grond die de ge meente momenteel duizenden guldens per week aan rentelast kost. Dank zy de bemiddeling van de vorige maand negentig jaar gewor den mevr. Erna Raedts is het Ven rays Museum 't Freulekeshuus' in het bezit gekomen van een groot ge deelte van het bezit van de fandlie Raedts. dat herinnert aan de glorie volle tijden van de Venrayse Schaapscompagnieën in de vorige eeuw. Mevr. Claessens-Raedts. een van de nazaten van Comelis en Louis Raedts. bood burgemeester Defesche vorige week woensdag het zakboekje aan, dat Cornelis Raedts tussen 1845 en 1861 zo punktueel heeft bijgehouden. Zelfs een recept tegen kiespijn, dat afkomstig was van iemand van de Verenigde Oostindische Compagnie, had Cor- neUs Raedts steeds bij zich op zyn reizen naar Duitsland, Engeland, België en Frankrijk. Bij de eigendommen van de 'rei zigers in schapen' bevinden zich boekhoudbescheiden en een kom- plete serie zakboekjes van vader en zoon Raedts, die o.m. een indruk ge ven van de reizen naar Agentinië, die zoon Louis ondernam. Verder correspondentie, gevoerd vanuit Oost-Europa, Rusland en Argenti nië met andere leden van de Grote Compeneijexportvergun n ingen paspoorten, gezondheidsverklarin gen, vrachtbrieven, rekeningen en afrekeningen, wissels, etc. Ook per soonlijke bezittingen van beiden, zoals een geldtas, een reisdeken en Het zakboekjewaarin Cornelis Raedts tussen 1845 en 1861 zijn aantekeningen maakte tijdens zijn reizen, werd door burgemeester mt: HJ.M. Defesche in dank aanvaard. Op zijn beurt gaf hij het boekje en de vele andere waardevolle stukken uit de nalatenschap van 'Raedts A Co' in beheer aan het Geschied- en Oudheidkundig museum 't Freule keshuus'. een toilettas behoren tot de goede ren, die aan de gemeente zijn ge schonken. Bijzonder interessant zyn albums met visitekaartjes van relaties en niet te vergeten met fo to's uit het einde van de vorige eeuw. De familie Raedts heeft als voor waarden voor de overdracht aan de: gemeente gesteld, dat de zaken! goed beheerd en tentoongesteld^ zouden worden. Burgemeester De-' fesche beloofde dit en om die belof te te kunnen nakomen droeg h(j de bezittingen van 'Raedts Se Co' over aan de zorgen van het Venrays mu seum. Namens het museumbestuur aanvaardde de heer Sjef Verlinden de schenking onder grote dank, maar kon niet nalaten de burge meester te vragen in de geest van Comelis en Louis Raedts de ge schonken voorwerpen beheerbaar te houden door het voeren van een vooruitstrevend museumbeleid. Alles by elkaar betekent deze schenking een belangrijke uitbrei dingvan het Venrays museumbezit. Heden(donderdag)middag van 17.30 tot 18.00 uur zal Radio Lim burg het programma 'Limburg Toen' geheel aan deze schenking wijden. De heren Jan Derix en Sjel" Verlin den, die in de twee boeken 'Die al wil koopen, wat hij ziet' de geschie denis van de Venrayse Schaapscom- pagnieën hebben beschreven, menen met deze schenking weer voldoende stof te hebben voor het schrijven ran een derde boek. Castenrayseweg 14 Tel. 04787-1941 internationale haarmode dames - heren - visagie langstraat 14 5801 ad venray telefoon 04780-82823

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7