Is dat eerlijk? Vrijwilligers gevraagd voor 'huiskamerprojekt' ziekenhuis Arbeidsoriëntatieweken voor jongeren wordt een normale zaak in het voortgezet onderwijs [3§ PvdA tel. 82299 AGENDA Dansen voor 55 dat is een leuke aangename klus Showdansgroep Venray Concert Dameskoor 'Venrode' Weer gaan werken en/of leren! Schouwburg- nieuws J.J.M, van den Beuken Ook dat is eerlijk delen. Voelt u zich ook te dik voor uw bikini? T.W.C. Oostrum 8? VAN OORSCHOT MODE "v Sporthal Gevonden Openbare bibliotheek Jubileum Oud-Venrayer promoveert PEEL EN MAAS Donderdag 22 maart - Pagina 3 In een huiselijke ruimte, direkt naast de kinderafdeling van het St. Elisabeth ziekenhuis en uitkijkend op de tuin van het ziekenhuis, start te op 8 januari het huiskamerpro jekt. Het is speciaal bedoeld vóór de opvang en de aktivering van oudere patiënten met een lichamelijke of geestelijke handicap. Zij kunnen vijf ochtenden in de week terecht in de huiskamer voor een paar uurtjes ontspanning, afgestemd op hun behoeften en mogelijkheden. Dat kan zyn: de krant lezen, geheu genspelletjes doen, koffie drinken, kaarten, handwerken of oefenen onder leiding van een fysiothera peut. Medewerksters Els Maessen en Miep Philipsen zetten dit pro- jekt op poten. Voor hen staat het nu al als een paal boven water dat de huiskamer in een duidelijke be hoefte voorziet. Mensen die eerst weinig interesse toonden en veel sliepen blijken na enige bezoeken aan de huiskamer veel aktiever. Het huiskamerprojekt loopt voor uit op een mogelijk in de toekomst te realiseren longstay-afdeling. Het kan ook als schakel dienen in een te ontwikkelen visie en mentali teitsverandering over ouderenzorg- beleid in het ziekenhuis. Voorzieningen zullen immers in toenemende mate moeten worden afgestemd op een steeds ouder wor dende patiëntenpopulatie. VRIJWILLIGERS Zoals op veel afdelingen in het Venrayse ziekenhuis werkt de huis kamer met de Unie van Vrijwilli gers (UW). In totaal zetten zo'n veertig vrijwilligsters van de UW- zich in voor de patiënten overal in het ziekenhuis. Intussen is geble ken dat sommige vrijwilligsters het werk op de huiskamer te zwaar vonden en afhaakten. Zij hadden vooral moeite met het omgaan met demente bejaarden, waarmee vaak slechts een gebrekkige kommuni- katie mogelijk is. De vrijwilligsters voelden zich zo betrokken bij de problemen dat zij die mee naar huis namen. Miep: 'Het is inder daad heel specifiek werk dat niet iedereen ligt. Je moet vooral heel veel begrip en geduld kunnen op brengen bij de begeleiding van deze mensen, maar ze ook stimuleren zelf hun mogelijkheden en grenzen te leren ontdekken. Vaak zijn de mensen namelijk de schok nog niet te boven, dat zy door hun han dicap niet meer naar hun vertrouw de omgeving kunnen teruggaan'. Vry willigere die denken dit moei lijke maar vaak ook dankbare werk aan te kunnen, zyn van harte wel kom. Zij kunnen tussen 8.30 en 12.30 uur informatie inwinnen by Miep Philipsen, tel. 04780-22504. Sinds vier jaar geleden voor het eerst leerlingen van 10 scholen voor voortgezet onderwijs in Lim burg, die een schooljaar voor hun eindexamen zaten, een week in een bedrijf of instelling werden ge- plaats voor het opdoen van arbeid soriëntatie, is het aantal scholen dat deze 10 scholen is gevolgd sterk uitgebreid. Het initiatief tot het komen van „arbeidsoriëntatie voor jongeren is geboren in de Raad van Onder- wijsministere van de Europese Ge- meen schap. Ttr l982 namen zij een resulutie aan waarin werd opgeroe pen tot meer aktiviteiten gericht op de overgang van school naar werk en volwassenheid voor jongeren tussen 14 en 19 jaar. Zoals hierboven reeds vermeld startte, naar het voorbeeld van ex perimenten in de Rijndelta, in 1987 voor het eerst het arbeidsoriëntatie- projekt voor jongeren in Limburg. Ven ray was zo gelukkig dat twee scholen voor voortgezet onderwijs, de Mavo de Kolk en de Katholieke Ttechnische School, behoorden tot twee van deze eerste tien scholen in Limburg. In samenwerking met het Contactcentrum Onderwijs en Ar beid (COA), het Katholiek Pedago- Zoals u misschien reeds weet, is de bevolking van Nederland in een hoog tempo bezig te vergrijzen. Hierdoor ontstaat voor een steeds grotere groep meer vrije tijd. De be doeling hiervan zal zijn, deze zo aangenaam en nuttig mogelijk te besteden. Daarom start Dancentrum Jean ne Paul Janssen binnenkort met een kennismakingscureus dansen voor 55-plussere. Tijdens deze cur sus van 10 lessen van elk 1 lA uur le ren wij u onder deskundige leiding een aantal moderne dansen zoals Quickstep, Engelse Waltz, Thngo en Cha cha cha, evenals een aantal "old time" dansen zoals Veleta, St. Bernard waltz etc. Het lesprogramma is dusdanig aangepast dat iedereen mee komt. De eerste les is een zg. "Kennisma kingsles" waaraan u vrijblijvend deel kunt nemen, pas daarna beslist u of u mee gaat doen aan de volgende lessen. De eerste les is op woensdag 28 maart om 10.30 or 19.00 uur. Ook is het mogelyk dat er door twee dames samengedanst wordt, daarom hoeft U niet perse als paar in te schrijven. De totale kosten voor deze cursus bedragen slechts 40,- per persoon. Voor informatie kunt u ons dagelijks (behalve op zondag) bereiken via 04780-10500, of persoonlijk langskomen. Ons adres is Raadhuisstraat 6, Venray. Stof in maart is goud waard Is op Sint Rupert (27) de hemel rein, dan zal hij 't ook in juli zijn. Kom ik door maart je leef ik nog een jaartje. zei de vent, en hij stierf op de Ie april. gisch Centrum en de Nederlandse Leraren Opleiding werd pioniers werk verricht om de arbeidsoriën tatie in Limburg van de grond te krijgen. Nu na vier jaar zijn beide scholen nog even enthousiast en zijn wij blij dat dit jaar een derde school voor voortgezet onderwijs in Ven ray, Scholengemeenschp Maria- num, deelneemt aan het projekt arbeidsoriëntatie voor jongeren. Ondertussen heeft de A.O.-week voor dë jeerlingeii van Mavo de K&Ik lifdl maandiebruari plaatsge vonden. Voor de leerlingen uit het derde leeijaar van Scholengemeen schap Marianum wordt deze week gehouden in april. Voor de leerlin gen van de Katholieke Technische School heeft de A.O.-week de afgelo pen week plaatsgevonden. Het lykt eenvoudig een week naar een be drijf of instelling, maar het blyft niet bij die ene week alleen. De leer lingen worden in een voorberei dingsperiode van acht weken, terdege voorbereid op deze week met een aantal extra lessen over solliciteren, CAO, beloning, veilig heid, automatisering, enz. Verder krijgen de leerlingen een werkboek mee naar 'hun' bedrijf waarin op drachten staan die uitgevoerd moe ten worden. Gelukkig houdt COA Venray voor de deelnemende scho len steeds een helpende hand uit gestoken bij het coördineren van de arbeidsoriëntatieplaatsen in de re gio Venray. De leerlingen van de Katholieke Technische School die afgelopen maandagmorgen na een week ar beidsoriëntatie weer terug kwamen op school, waren zeer enthousiast. Voor deze ochtend was een speciaal programma gemaakt waarin ruim gelegenheid geboden werd, ervarin gen opgedaan in de A.O.-week, aan elkaar uty te wisselen. De leerüngen die allen geplaatst konden worden op een plaats in een bedryf of in stelling die verwantschap vertoon de met hun studierichting, waren bijzonder te spreken over de op vang, de begeleiding en de kollegia- liteit in de bedrijven. De docenten van hun kant, die in de A.O.-week alle leerlingen in 'hun' bedryf of in stelling bezochten, spraken over leerlingen die in de bedrijven nog ijveriger waren dan op school. De opmerking die zowel nu als in de af gelopen jaren vaak gehoord werd, dat een week A.O. veel tekort is en uitgebreid zou moeten worden, wordt serieus genomen. Misschien dat uitbreiding van deze periode in de toekomst realiseerbaar zal zyn. Dat deze A.O.-weken alleen kun nen slagen met steun en medewer king van het bedrijfsleven is duidelijk, men is het bedrijfsleven daar dan ook dankbaar voor. Arbeidsoriëntatie is bijna niet meer weg te denken uit het voort gezet onderwys. De opzet, verbete ring van de overgang van school naar werk en volwassenheid, levert hieraan op deze wijze zeker een be langrijke bijdrage. Voor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Patersstraat 17. Venray, lel. 04780-85958 TY-.r I.v.m. het grote sukses van deze showdansgroep, zyn wij van plan deze groep met een tweede groep uit te breiden. Wy zoeken hiervoor meisjes in de leeftyd van 16 t/m 26 jaar. Tevens zoeken wy voor uitbrei ding van de Rock Roll showdans groep, enkele nieuwe Rock «Sc Roll dansparen. Voor opgave en verdere inlichtin gen kun je bellen met Ad Wetjens, tel. 04780-83264. Zondag 25 maart a.s. is er in de schouwburg weer een concert. Dit maal verzorgd door het Dameskoor 'Venrode' o.l.v. Jean v.d. Tillaart, en het Helmonds Accordeon En semble. 'Ven rode' zal dan een tiental lie deren zingen, o.a. van Handel, Haydn (uit de 'Schöpfung'), Schu bert (uit 'Rosamunde'), maar ook van Gershwin (uit 'Porgy and Bess') en Rodgere (uit de 'Sound of Mu sic'). Daarnaast ook nog enkele volksliederen uit Vlaanderen en de Balkan (Tsjechoslowakije en Joe goslavië). De pianobegeleiding is in handen van mevr. Pete rink. In het tweede gedeelte van dit Zondagmorgenconcert zal het Hel monds Accordeon Ensemble optre den met ook voor elk wat wils. Dit erg gevarieerde programma zal in de foyer van de schouwburg beginnen om 11.30 uur en is voor iedereen geheel vrij toegankelijk. In de Keulsche Pol foundue-, gourmet- en specialiteiten- restaurant. nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON _d—- Volwassenen die zich willen oriënteren op de arbeidsmarkt, be roepsopleidingen en hun eigen mo gelijkheden, kunnen deelnemen aan speciaal daarvoor opgezette kureussen van de Stichting Volwas senen Educatie. Deze kureussen zijn bedoeld voor mensen die in augustus weer wil len gaan werken of leren, maar niet precies weten wat het beste bij hen past. De oriëntatiekureus omvat twee bijeenkomsten (overdag) per week gedurende 12 weken, wordt gehou den in Venray en start in de week van 26 maart. Daarnaast bestaat er de mogelijkheid om algemene ba siskennis bij te werken. Inlichtingen en aanmelding: Stichting Volwassenen Educatie Noordelijk Limburg Schoolstraat 41, 5961 EG Horst, tel. 04709-3298. WEST SIDE STORY Een indringende Amerikaanse ver sie van het aloude Romeo en Julia- verhaal, aangrijpend en meesle pend vanaf het eerste geknip met de vingers —de polsslag van het le ven in New York's West Side— tot de laatste snik van Maria: "Ite adore An ton...' De strijd tussen twee jeugd bendes, de 'Jets' en de 'Sharks', die pas begrip voor elkaar tonen als het noodlot heeft toegeslagen, als er do den gevallen zijn. Een gegeven dat nog niets aan aktualiteit heeft in geboet. Als musical is West Side Story on geëvenaard. Het gegeven is sterk muzikaal uitgewerkt: bijna twee maal zoveel muziek als in de tradi tionele musical. Ook de dans is een belangrijk en bijna doorlopend ele ment. Muziek, tekst en dans smel ten samen en roepen sterke emoties op: van tederheid en ple zier tot wreedheid en tragedie. West Side Story viert nog steeds triom fen over de hele werled. Een moder ne klassieker, rauw, ontroerend, energiek in klank en beweging. De West Side Story ging in 1957 in première in New York. De show ontving in 1958 de prys voor de beste musical van het jaar; de film versie uit 1961 ontving 10 Oscars. LUK WIJNS 'ALLEEN' Vrydag 23 maart, 20.15 uur Luk komt uit Vlaanderen en hy is al begonnen met Nederland te veroveren en te betoveren. Wyns is een verbluffend vertel ler, een meeslepend dichter, een virtuoos akteur, een onweerstaan bare komiek, een top-entertainer. Een theaterpersoonlijkheid van formaat! ALLEEN is een explosie van hu mor in een landschap van weemoed. De familie De Meulder, Herman, de jongste, de kreupele, de leidraad, voert u op onnavolgbare wyze door het typische onontgonnen Vlaamse platteland en langs haar bewoners. Luk Wijns wordt een hele grote. Voor alle soörten kool- en slaplanten, bloeiende vaste planten, tevens pot grond en turf kunt U terecht bij Plantenkwekerij Krekelkamp 3 Wanssum Telefoon 04784-1629 Bedankt voor uw stem en steun. De PvdA knokt voor u en Rooy. Maar, is het eerlijk dat een handjevol het karwei moet opknappen? Laat uw stem horen. Als partijlid. De carnavals- en vakantiedagen zyn weer achter de rug en velen maken goede voornemens om de extra pontes zo snel mogelijk kwijt te raken. Zeker met de zomer in het vooruitzicht!!! Om af te slanken bestaat geen ma gische methode. Uit onderzoeken blijkt dan ook dat het meeste effekt bereikt wordt door het wijzigen van onze leefgewoonten: gezonder eten en meer bewegen! De sleutel tot sukses is dus een goede en gezond samengestelde voeding in kombi- natie met meer beweging. Om u een handje op weg te hel pen start in de week van 9 april we derom een nieuwe kureus op de maandagmiddag en woensdag avond. De kureus bestaat uit 10 ge- kombineerde bijeenkomsten.- aerobic lessen voor beginners, onder deskunidge leiding; voedings/dieetadviezen op iedere deelnemer persoonlijk af gestemd, onder begeleiding van een diëtiste. Voor opgave en verdere informatie kunt u dagelijks telefonisch kon- takt opnemen met Lon Wetjens, tel. 04780-83264 (van 17.00-18.30 uur) en Maria van de Geer, tel. 04780- 89646. Mede door het schitterende weer van afgelopen zondag, was de op komst by de trimmers goed te noe men; Groep I fietste met een dertigtal personen richting Milhe- ze. Onder hen ook een aantal jeug digen, die dit jaar de overstap van groep 2 naar groep 1 hebben ge maakt Het tempo wordt goed ge handhaafd, zodat ook zy prima mee kunnen. Groep 2 fietste afgelopen zondag met een vijftiental trim mers naar Westerbeek en Ste vensbeek. Komende zondag staat een route richting America en Griendtsveen op het programma van groep 1. Het vertrek vanaf het clublokaal is om 9.30 uur. De lengte van de route be draagt ongeveer 56 km. Een half uur later, om 10.00 uur vertrekt groep 2 voor een tocht van 35 km naar Griendtsveen en Helenaveen. Voor de wedstrijdrennere begint komende zondag het wedstrijdsei zoen met wedstrijden in Zeelst; om 13.00 uur gaan de veteranen-b van start, om 14.10 gevolgd door de veteranen-a/liefhebbers. De ama teurs starten om 15.30 uur. Een dag eerder, op zaterdag, kunnen deze rennens ook op de baan terecht voor de laatste trainingswedstry- den op de zaterdag. Nu de zomertijd weer begint, wordt ook op de dinsdag- en woens dagavond weer gezamenlijk ge traind. Het vertrek is evenals vorig jaar wederom om half zeven. Voorjaar kriekt kou dimt gezwind. Tijd voor iets nieuws met bloemenprint. Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Óss, Venray. I W E VOORJAARS COLLECTIE 1990 De Wetteling Donderdag: Manual 17.30-21.00 Rooyse VK 20.00-23.30 Vrydag: Rank Xerox 16.30-17.30 Jumpers 17.30-19.30 Venray 1-Bonte Koe 19.30-20.30 Huukske 1-FC Wierts 20.30-21.30 KNVB 21.30.22.30 Wyk Zuid 2-Rooy'84 22.30-23.30 Zaterdag: Rooyse VK 10.30-20.30 Kampioenswedstrijd Heren 116.30 KNVB Zondag: Lesmeister Manual Café Josette Old Calahan Maandag: Gemeente Rooyse VK Veronica 2-IVO Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub Schuivers KNVB 20.30-21.30 9.00-18.00 18.00-19.00 19.00-20.00 20.00-21.00 16.30-17.30 17.30-20.30 20.30-21.30 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 22.30-23.30 Gevonden voorwerpen van 13 t/m 19 maart. Zwarte hond met naam Wodan; lichte enveloppe met Inhoud; rech ter handschoen; een paar hand schoenen maat 10; bruine etui met sleutels; zfVartë etui met sléatels'rH autosleutel 2 huissleutels; fruit- boompjes; vazen. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888. tst. 224. Nieuwe romans voor de Volwasse nenafdeling: CAREY. Peter - Oscar en Lucin- da. Een zich in het Sydney van de vorige eeuw afspelend liefdesver haal van een goklustige Anglicaan se predikant en een rijke erfgename die is gefascineerd door glas. CLANCY. Tam - De Colombia connectie. Wanneer twee hoogge plaatste VS-funktionarissen door de Colombinaanse drugsmaffia worden vermoord, gaan de Verenig de Staten onmiddellijk tot tegenak- tie ove.r. COOKSON, Catharine - In jouw armen. Een jong meisje, dat alleen op de wereld staat, komt in moeily- ke omstandigheden door een vriend die andere bedoelingen heeft dan ze denkt. DE MILLE. Nelson - Het inter naat. Een jonge Amerikaanse toe rist geeft in Rusland een lift aan een landgenoot die een ongelooflijk geheim bewaart. GEERAERTS. Jef - Sanpaku. Een zeldzame en waardevolle cello die kort voor de Tweede Wereldoor log gestolen wordt, is de aanzet tot een speurtocht die van Parijs via Bayreuth en Antwerpen naar de Dordogne voert. HIGHSM1TH, Patricia - Zoete ziekte. Om zijn leven zonder zijn grote liefde die met een ander ge trouwd is. wat draaglijker te maken neemt een man zo nu en dan een andere persoonlijkheid aan. waar bij hy zich voorstelt dat zij bij hem is. KüNSALIK. Heinz G. - Schip in de mist. De bemanning van een Duits schip zet zich in voor hel lot van de Vietnamese bootvluchtelin gen die ze aan boord hebben geno men. maar daarby ondervinden ze veel moeilijkheden. PAETRG. Maxime - .Vis een vrouw moet kiezen... Een 39-jarige ongetrouwde televisiepresentatrice droomt ervan een baby te hebben, maar haar vriend kan haar wens niet delen. PUZO. Mario - Mama Lucia. In de haveloze Italiaanse wijk van New York vecht een moeder verbeten voor een betere toekomst van haar vele kinderen. RAVIN. Neil - Dilemma. Een vooraanstaand chirurg met een schitterende staat van dienst maakt steeds meer latale fouten. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld, H, Schreven en J. Wlttgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz. T. van Thiel. D. Vercauteren en J. de Vocht: DR. COENEN Patersstraat 60, tel. 88800 DR. van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 lol 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via hel nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSS EL8TEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN jr., tel. 82557 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN Dl EREN ARTSEN PRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loon^n en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianasingel 24, tel 10950 DIEREN ARTSENPRAKTLIK MJ. van Winden/E.M. Ruymbeek7 J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E. Rl'YMBEEK Stationsweg 13, tel. 81330 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voorde praktijken van mevr. Kaay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-0538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververetraat 30, tel. 82411 Afspraken maken "s middags tussen 6 en 7 uur. lel. 047881327 Afgelopen zaterdag werd. tjjdens een feestelijke bijeenkomst van het FNV en van de Bouw- en Houtbond FNV afd. Ysselsteyn een drietal jubi larissen gehuldigd. Dat waren Wil lie Janssen en Wim Janssen die 25 jaar lid waren en Pierre Janssen die 40 jaar lid is van de Bouw- en Hout bond. De laatstgenoemde is mo menteel. al 17 jaar. voorzitter van de Bouw- en Houtbond. De jubila rissen werden lovend toegesproken door distriktsbestuurder Theo van Kampen. Omdat Pierre Janssen ook nog eens 25 jaar vertegenwoordiger is van het Sociaal Fonds in Ysselsteyn kreeg *hij voor deze verdienste nog een extraatje in de vorm van een mooi horloge. Dre. Wilbert Hartmann. die in 1961 geboren werd in Venray zal dinsdag a.s. aan de Katholieke Uni versiteit te Nijmegen promoveren tot doctor in de Natuurwetenschap pen (Fysica). De promovendus be haalde in '85 cum laude zyn doctoraal-diploma en is sindsdien werkzaam als wetenschappelijk medewerker, op het Natuurkundig Laboratorium van'Philips in Eind hoven. In zyn proefschrft publi ceert hij de resultaten van zyn onderzoek naar de struktuur van vloeibare kristallen.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3