Raadsvergadering 27 maart a.s. Inzameling oude gasflessen door de brandweer Vanaf 2 april a.s.: Markt op maandagmiddag Vernieuwde bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker van start NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Mededelingen van Max Milieu Bouwvergunning aangevraagd f-Ko Vrij-zwemuren binnenbad Bouwvergunning verleend Paspoorten/ Toeristenkaarten Bouwvergunning aangevraagd kc Bouwvergunning aangevraagd Judo Vereniging Venray Kynologenclub 'Venray en omstreken' Bekendmaking Kollektekalender PEEL EN MAAS Amnesty International Lourdeswerk Schietvereniging De Treffers PEEL EN MAAS Donderdag 22 maart - Pagina 16 j RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken, re- kreatie, personeelszaken, organi satie, informatica en interne dienstverlening. Wethouder W.A. Claessens (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken, milieuzaken. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie welzijns planning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (m.u.v. exploitatie bestem mingsplannen en verkoop bouw kavels in bestemmingsplannen), gemeentegaranties, onderwijs, volwassen-educatie, kinderop vang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebeleid, mondiale vraagstukken en kabelnet voorzieningen. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoe zicht, welstandstoezicht, stede- bouw, verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen en exploi tatie bestemmingsplannen. DISTRIBUTIE KCA-BOXEN De distributie van de KCA-boxen, bestemd voor de inzameling van Klein Chemisch AlVal, verloopt tot heden uitstekend. Elke uitgereikte box bevat een en veloppe met voor de gebruiker be langrijke informatie. Lees die informatie goed! Van belang is in elk geval het volgende: - de KCA-box is bedoeld voor de in zameling van Klein Chemisch Af val; de by de box geleverde ■gifkaart' vermeldt om welke soor ten chemisch afval het gaat; - de box wordt gratis verstrekt en is eigendom van de gemeente Ven- ray: de box blijft —ook als u gaat verhuizen— by het pand behoren, waar de box is afgeleverd; - op de zijkant van de box is aange geven hoe u de box moet openmaken; - de KCA-boxen zullen elk kwartaal, te beginnen in de maand juni a.s., geledigd worden. Daartoe komt op vooraf bekend gemaakte plaatsen en tydstippen de Chemo-kar bij u in de buurt, waaraan u de box dan ter lediging kunt aanbieden. Hebt u toch nog vragen: bel de ge meente Ven ray, tel. (04780)-23333. Het verspreidingsrooster voor de KCA-boxen ziet er de komende week als volgt uit: - maandag 26 maart: Ysselsteyn en Veulen; - dinsdag 27 en woensdag 28 maart: wyk Landweert; - donderdag 29 maart: Castenray en Oirlo; - vrijdag 30 maart: Leunen en Heide. Vanaf maandag 2 april a.s. wordt de Venrayse weekmarkt verplaatst naar de maandagmid dag, van 12.00 tot 16.00 uur. Zoals bekend heeft het gemeente bestuur vorig jaar besloten tot deze verplaatsing om een betere afstem ming te bevorderen met de ope ningstijden van de winkels in Ven ray door een uniforme win kelsluiting op maandagmorgen en uniforme winkelopeningsuren in de rest van de week. Op^ maandag 30 april a.s., Konin ginnedag, zal de markt gehouden worden van 09.00 tot 16.00 uur. Ook de winkels zullen dan de gehele dag geopend zijn. Rond 1 januari jl. zijn de eerste oproepen voor deelname aan het vernieuwde bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker in Noord-Limburg op de bus gegaan. Deze eerste oproepen zullen in de bus vallen bij vrouwen die deze maand 35.38.41.44.47.50,53 of 54 jaar worden. En met hen zullen voortaan alle vrouwen in de maand dat ze deze leeftyden bereiken van hun gemeentebestuur een envelop pe in de bus vinden. Nu voor een uitstryl^je naar de huisarts Tot zover gaat de voorbereiding van het bevolkingsonderzoek als voorheen. De inhoud van de enve loppe en de boodschap daarin zijn echter nogal anders. Nu zit er een duidelijke voorlichtingsfolder over het onderzoek by van de GGD Noord-Limburg. Maar wat voor de vrouw belangrijker zal zyn is dat ze voor het uitstrijkje niet meer naar de cervix-auto ergens in de wyk of het dorp hoeft. In de vernieuwde opzet van het onderzoek kan ze het uitstrijkje by haar huisarts laten maken. Nog een belangrijke veran dering is, dat het maken van een uitstrijkje in het ziekenfondspak ket is gekomen. Ziekenfondsverze kerden hoeven dus geen eigen bijdrage te betalen zoals voorheen. Zich gezond voelende vrouwen krijgen een oproep By dit onderzoek worden zich ge zond voelende vrouwen opgeroe pen zich te laten onderzoeken. Dat wordt gedaan, omdat baarmoeder halskanker eenvoudig vroegty dig is op te sporen. Hiertoe wordt een uit- strijkje gemaakt van het slijm van de baarmoederhals. Bovendien is er bij vroegtijdige ontdekking byna 100% kans op genezing. Omdat baarmoederhalskanker zich over het algemeen in het begin lang zaam ontwikkeld, is 1 uitstrijkje per 3 jaar voldoende om verreweg de meeste gevallen op te sporen. De leeftijdsgrenzen van de vrouwen die in aanmerking komen voor het bevolkingsonderzoek liggen nu tus sen de 35 en 54 jaar. 5 Instanties betrokken by onderzoek Het hele onderzoek wordt uitge voerd door een 5-tal instanties. De afdelingen bevolking van de ge meenten verzorgen en versturen de oproepen. De huisartsen maken de uitstrijkjes, geven de uitslag door en verzorgen de voorlichting aan en opvang van de vrouwen. Het Pa thologisch Anotomisch Laborato rium van het St. Maartensgasthuis beoordeelt de uitstrykjes. Het zie kenfonds betaalt voor de zieken fonds-verzekerden. (Partikulieren krijgen een rekening.) En de GGD Noord-Limburg tenslotte zorgt voor de koördinatie en bewaakt mede het verloop van alle onderdelen van het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Inleveren oproepkaart U wordt verzocht om de oproep kaart in te leveren by de huisarts, ook indien geen uitstrykje wordt gemaakt Dinsdagavond 27 maart a.s. vindt een openbare vergadering van de gemeenteraad plaats in de raadzaal van het gemeentehuis, Raad huisstraat 1 te Venray, aanvang 19.00 uur. Op de agenda staan de volgende on derwerpen: 1. Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad, gehouden op dinsdag 23 janua ri 1990. 2. Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad, gehouden op dinsdag 20 februa ri 1990. 3. Ingekomen stukken en mede delingen. 4. Verzoek ex artikel 74 van de WBO voor het hei-stellen van schade door vandalisme ten be hoeve van schade door vanda lisme t.b.v. vasisschool St. Jan de Doper te Merselo. 5. Verzoek ex artikel 74 van de WBO om vergoeding van de kosten voor het vervangen van een klim-/klautervoorziening t.b.v. basisschool De Bongerd. 6. Vaststelling van de exploitatie- ArL 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om met .toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50. lid 8, van de Wo ningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): het bouwen van een woning aan de Pioniersstraat te Ysselsteyn, t.n.v. H.J.M. v.d. Weijer. Veenmos 36; het bouwen van een neven vestiging aan de Noorderhof te Ven ray. Ln.v. Stichting Pensiontehuizen Venray, Heu velstraat 5. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 23 maart 1990 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge. bij de onderafdeling bouw- en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (ran 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester rail Venray. mr. H.J.M. Defesche vergoeding over het jaar 1987 t.b.v. het speciaal onderwijs. 7. Schenking foto-album burge meester Van de Loo. 8. Aanpassing verordening leer lingenvervoer Venray. 9. 8e Wijziging begroting 1990 van het Gewest Noord-Limburg, betreffende algehele bijstelling van de gewestbegroting 1990. 10. Gewest-raadsvoorstel, inzake GVO-samenwerking (Gezond heidsvoorlichtingen en opvoeding). 11. Beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van apparatuur automatisering ge- meentepolite. 12. Beschikbaar stellen van een krediet van 164.720,- m.b.t. schadevergoeding als gevolg van intrekken hinderwetver gunning Polygas te Oostrum. 13. Beschikbaar stellen van een krediet van 25.500,- ten be hoeve van advieskosten baat- danwel bouwgrondbelasting Centrumplan. 14. Beschikbaar stellen van een krediet van 45.915,- t.b.v. het doen van onderzoek en het ver vaardigen van een plan voor de ontwikkeling van het gebied Vlakwater. 15. Beschikbaar stellen van een krediet van 78.080,- t.b.v. on derzoeken en taxatie m.b.t. rekreatie-projekt Witte Vennen. 16. Wijziging/aanpassing Sprei dingsmodel woonkernen Venray. 17. Nemen van een voorbereidings- besluit t.b.v. de bouw van een agrarische bedrijfswoning aan de Horstenveg 7 te Leunen dooi de heer P. Willems, Laagrie- broekseweg 22 te Leunen. 18. Nemen van een voorbereidings- besluit t.b.v. o.a. de bouw van een gezinsvervangend tehuis aan de Noorderhof in bestem mingsplan Burggraaf door de Stichting Pensiontehuizen, Heuvelstraat 5 te Venray. 19. Nemen van een voorbereidings- besluit t.b.v. de realisering van woningbouwplannen aan de Bershof in Leunen. 20. Verkoop bouwgrond' iif Land weert aan Gebebouw b$ te Helmond. 21. Verkoop landbouwgronden in Oostrum en Ysselsteyn. 22. Vaststelling bestemmingsplan Wilhelminapléiu. In het verleden, toen het aardgas- net nog niét zo dicht was als tegen woordig en centrale verwarming geen gemeengoed was in de Noord limburgse woningen, werd ilesse- gas veel gebruikt. Inmiddels is de toepassing van propaan en butaan voor huishoudelijk gebruik sterk teruggedrongen; alleen voor de ca ravan op de camping vindt nog ge regeld gebruik plaats. Alhoewel het gebruik sterk is ver minderd, is hel aantal gasflessen, zoals propaan en butaan, in de wo ningen nog aanzienlijk. Veelal heeft men de laatst gebruikte fles. al dan niet met een restant gas, op geborgen op zolder, in een berging of schuurtje. Daar het gebruik dik wijls lang geleden is. is de aanwezig heid van de gasflessen niet zelden in vergetelheid getaakt. Opidat de gasflessen iedere tien jaar gekeurd moeten worden, betreft het dikwijls gasflessen, waarvan de keuringsda tum is verlopen, die dus in principe als onveilig moeten worden be schouwd. In de loop van de jaren zal eventuele roe^tvorming voor tgaan, verouderen de pakkingen, kortom de onveiligheid zal verder toenemen, met alle risico's van dien. Een ander risiko betekent de gas fles bij brand. In geval van brand in een woning of schuurtje is de ex plosie van zo'n vergeten gasfles een zeer reëel aanwezig gevaar en vormt een levensgevaarlijk risiko voor de Maandag: 08.00-08.40 uur; 18:30- 19.45 uur; 21.00-22.00 uur. Dinsdag: 07.00-08.40 uur; 18.45- 20.00 uur; 21.00-22.00 uur. Let op!!! Dinsdagavond gewijzigde vrij- zwemtijd: 18.45-20.00 uur. Woensdag: 08.00-10.00 uur; 14.00-16,30 uur. Donderdag: 07.00-08.40; 18.30- 19.45 uur.' Vrijdag: 08.00-09.20 uur; 18.30- 19.45 uur. Zaterdag: 08.30-09.45 uur; 14.00- 15.45 uur. Dinsdag 15.30-16.30 uur: Ouderen. Dinsdag 20.00-21.00 uur: Damesuur Woensdag 10.00-11.45 uur: Damesuur Zaterdag 11.00-12.00 uur: Ouders-Kind. Tarieven Enkel bad: tot 16 jaar: 2,50; vanaf 16 jaar: 3,25. 10 baden: tot 16 jaar: 23,50; van af 16 jaar: 31,50. 30 baden: tot 16 jaar. 61,-; vanaf 16 jaar: 82,50. 50 baden: tot 16 jaar: 96,-; vanaf 16 jaar: 126,-. KOM EENS VAKER ZWEMMEN Gemeentelijk Combi-zwembad Parkweg 2 5801 HS Venray tel. 04780-82069 Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 13 maart 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een bedrijfs ruimte kantoren aan het Keizers- veld te Venray, t.n.v. Incomo b.v., p.a. Leliestraat 8 te Grubbenvorst; het verbouwen van een win kelpand aan de Patersstraat 31 te Venray, Ln.v. Woninginrichting F. Lemmers, Grotestraat 41 te Venray; het plaatsen van een open ber gruimte aan de Casten rayseweg 28 te Oirlo, t.n.v. L.W.M. Manders; het vernieuwen van een mest- kelder onder varkensstal aan de Be gijnhofweg 5 te Heide, t.n.v. A.M.J. Derikx; het uitbreiden van een loods aan de Moosdyk 13 te Ysselsteyn, t.n.v. W.G.M.J. v. Dyck, Ringweg 10; het bouwen van een lig- boxenstal aan de Lemmenweg 14 te Heide, t.n.v. Maatschap C.P.A. en II.J.J. Michels; het plaatsen van een schuil hut voor 3 paarden in de omgeving Loobeek, t.n.v. J.B. van den Eisen, Nevadahof 1 te Venray; het bouwen van een keuken aan de Hubertusstraat 2 te Venray, t.n.v. A.J.M. v.d. Sterren. brandweermensen die de brand bestrijden. Om het gevaar van die vergeten gasflessente rug te dringen wordt door de Regionale Brandweer Noord-Limburg, in samenwerking met de Noordlimburgse gemeente brandweerkorpsen een aktie gestart. Waarbij de mensen iedere soort of maat gasfles, met wat voor inhoud dan ook, kunnen inleveren bij de brandweer. Dit kan geschie den op vrijdag 30 maart a.s. van 18.00 tot 20.00 uur en zaterdag 31 maart a.s. van 10.00 tot 14.00 uur bij de brandweerkazeme's in Noord-Limburg. Zo ook bij de kazer ne van de Gemeentebrandweer Venray, gelegen aan de Acaciastraat nr. 15. tel. (04780)-81397; Het inleve ren van de gasflessen is gratis. De ingeleverde gasflessen worden afgevoerd door de firma Loogas BV te Venlo; de oude flessen worden sti-ikt volgens de regels vernietigd of geschikt gemaakt voor her gebruik. Hebt u oude gasflessen, maak dan gebruik van de inlevermoge- lyklieid en voorkom onnodige ri- siko's, in uw belang den dat van anderen. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Gemeente brandweer Venray, tel. (04780)- 23333. De commandant v.d. Brandweer H. van Oosterhout De burgemeester van Venray doet een beroep op de inwoners van de gemeente, die in het komende vakantie-seizoen naar het buiten land willen reizen, om nu reeds een paspoort of toeristenkaart B aan te vragen. Stel uw aanvraag voor een reispa- pier daarom niet uit tot april of la ter.. Niet alleen z(jrt de legeskosten vanaf 1 april tot en met augustus 6,- hoger maar ook is vertraging in de afgifte dan niet uitgesloten. Bij elke aanvraag moet een eerder uitgereikt reispapier (paspoort of toeristenkaart) ingeleverd worden. Indien dit niet meer in uw bezit is, moet 86,- extra legeskosten in rekening worden gebracht. Voor aanvragen en inlichtingen kunt u zich wenden tot de afdeling Burgerzaken. Raadhuisstraat 1, tel. (04780)23236 of 23235. De afdeling is geopend elke maandag tot en met vrijdag van 09.00-12.00 uur en don derdagmiddag van 15.30-17.00 uur. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethoudere van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het verbouwen en uitbreiden van een bankgebouw aan het Groot dorp 32 te Merselo, t.n.v. Bestuur Rabobank Merselo; hét bouwen van een jong veestal aan de Eijkenhofweg 12 te Veulen, Ln.v. Maatschap Wismans; het uitbreiden van een dui venhok aan de Maasheseweg 36 te Venray. Ln.v. K.H.M. Tholen; het bouwen van een garage aan de Horstenveg 82 te Castenray t.n.v. A.G.M. Marcelis, Klein Oirlo 14; het bouwen van een berging aan de Luzerne 7 te Venray. t.n.v. J.M.G. Verkoeijen; het bouwen van een garage schuuting aan de Lelie 24 te Venray t.n.v. J.J.G.M. Janssen en M.J.A.L. Timmermans; het bouwen van een garage/ berging aan de Drabbelsweg 11 te Veulen. Ln.v. W.M. van Staveren; het bouwen van 20 woningen aan het Kroonkruid te Venray, Ln.v. Nevanco Woningbouw b.v., In dustrieterrein 40 te Panningen; het bouwen van 10 woningen aan de Marjolein te Venray, t.n.v. Bouwbedrijf Th. Teunissen, Jan Poelsweg la te Ysselsteyn; het uitbreiden van een wo ning aan de Andantestraat 18 te Venray, t.n.v. M.K. Hartzema. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 23 maart 1990 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge bij de onderafdeling bouw- en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray. mr. H.J.M. Defesche Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een garage carport aan de Kogeldistel 40 te Venray. t.n.v. E.A.W.M. Franssen; het bouwen van een carport aan de Chopinstraat 63 te Venray, t.n.v. R.J. Petera; het bouwen van een hobby ruimte aan de Ravelstraat 16 te Ven ray, t.n.v. M.G.P. Roffera; het bouwen van een carport aan de Kruidenlaan 3 te Venray. t.n.v. M.H.A. Winnen; het bouwen van een caiport aan de Kruidenlaan 5 te Venray, t.n.v. C.J.G. van Vegchel; het bouwen van een tuinhuis je aan de Kruidenlaan 232 te Ven ray, t.n.v. J.H.G.C. Heeren. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 23 maart 1990 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge bij de onderafdeling bouw- en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche j y~ Tijdens het afgelopen zondag ge houden judotoernooi van Judoclub Reuver, werden erg goede resulta ten geboekt door onze judoka's. Van de in totaal 20 deelnemers van onze vereniging slaagden 12 erin om het erepodium te bereiken. Voor 3 an dere waren nog eervolle 4e plaatsen weggelegd. Door deze resultaten wa ren we de meest suksesvolle deel nemende club. Bij de meisjes was Wendy Bo- nants -27 kg, veel sterker als al haar tegenstanders, waardoor zij on geslagen, een le plaats behaalde. Ook de 2e plaats in deze klasse was vopr één van onze meisjes nl. Joyce Hendriks. In de klasse jongens geboren 1979-1980 t/m 32 kg waren onze deelnemers oppermachtig. In de 3 verschillende poules werden even zoveel éérste prijzen behaald nl. door Wouter van Hoek, Gideon Rob ben en Henry Witzel. Ook Ronals Bonants en Tom van Stokkem be haalden voor de zoveelste maal een eerste prijs dit seizoen. Goed was ook de le prijs van Ro land Achten bij de jongens 1977-1978 t/m 49 kg. Verder was er nog een 2e plaats weggelegd voor Luc Delahay. Edwin Jacobs, Bas Strybosch en Bobby Leyendeckers gingen na goed judo huiswaarts met een bronzen plak. Voor Davy Pijpers, Robert Wijn hoven en Eddy Strybosch waren nog eervolle 4e plaatsen weggelegd. A.s. zaterdag wordt door onze wedstrydjudoka's deelgenomen aan een toernooi in Tilburg bij Sportschool Ooms. Gehoorzaamheids-opleidingen Op 31 maart en 1 april a.s. gaan na de winterstop^ bij KC Venray, de gehoorzaamheids-opleidingen weer van start. KC Venray heeft voor deze oplei dingen goede instrukteurs, onder wiens leiding de opleidingen van start zullen gaan. De puppy-kursus voor de jongste deelnemers, de aspiranten-kursus voor de al wat oudere ongetrainde honden. Verder zullen er twee vervolg-kuraussen zijn-. Elementaire gehoorzaamheid en Voortgezette Elementaire ge hoorzaamheidsopleiding Voor de meer geroutineerden is er de Gedrags- en Gehoorzaamheidsop leiding. Deze zal worden afgesloten met het landelijk erkende diploma van Cynophilia. Voor de overige kuraussen zijn er, na het slagen voor diverse examens, clubdi ploma's. Wilt u er meer over weten, dan kunt u kontakt opnemen met de terrein-koördinator dhr. M. Hulle- man, tel. 04780-84262 of M. v. Stave ren, tel. 08854-1489. U bent ook van harte welkom op het terrein aan de Sin nestraat te Oirlo. Zaterdag 31 maart en zondag 1 april a.s. 's mor gens van 9 tot 12 uur. Vergeet geen geld mee te nemen. UITBREIDING VISVIJVER WANSSUMSEWEG De burgemeester van Venray maakt bekend, dat by b. en w. is in gekomen een verzoek van Hen gelsportvereniging 't Alvertje, Oostrum, om de bestaande visvijver langs de Wanssumseweg te mogen uitbreiden. Het verzoek wijkt af van het bestemmingsplan Buitengebied. Medewerking aan het verzoek is in beginsel mogelijk via toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. 4 Het verzoek ligt met ingang van 23 maart 1990 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage op de afdeling VROM, kamer 310 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kun nen eventuele bezwaren schrifte lijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche 26 maart t/m 1 april: Nationaal Fonds Kinderbescherming. Alleen voor deze kollekte is een vergunning afgegeven. De koliek- tanten moeten een op de betreffen de kollekte gericht legitimatie bewijs kunnen vertonen. Koliekte ren buiten de aangegeven dagen is niet toegestaan. uw weekblad De Amnesty-groep Venray vraagt deze t(jd aan veel organisa ties, verenigingen en bedrijven in Venray om medewerking in de FOTO-AKTIE PAIK OK-KWAN. De ze aktie heeft als doel de vrijlating van Paik Ok-kwan, die al 15 jaar in Zuid-Korea gevangen zit alleen vanwege het praten met anderen over politiek. Leden van de Amnesty-groep hebben afgelopen week vele tele foongesprekken gevoerd. Veel or ganisaties zegden zonder meer hun medewerking toe. Andere or ganisaties echter weigerden hun medewerking en hun argument was dikwijls dat de betreffende organisatie, door medewerking te verlenen, politiek kleur zou be kennen. Amnesty International werd voor de vrijlating van gewetensge vangenen, eerlijke processen voor politieke gevangenen, tegen marteling en de doodstraif. Am nesty International zet zich dus in voor een aantal rechten van de mens. Dat doet ze over de hele we reld, overal waar dat nodig is, zon der zich iets aan te trekken van de politieke kleur van een land. Om dat de inkomsten van Amnesty International enkel afkomstig zijn uit kontributies, partikuliere giften en de verkoop van materi aal is de organisatie ook onafhan kelijk van elke overheid. Meewerken met Amnesty Inter national bij de foto-aktie Paik Ok- kwan betekent kiezen voor het recht om vrij te z(jn na het verko- nidgen van een misschien afwe kende politieke mening die niet oproept tot geweld. Amnesty kiest niet voor poli tiek, maar voor mensenrechten! U ook? Informatie is te verkrijgen bij: C. Hoedemaekers, tel. 04780- 84479. Heil der Zieken (VNB) BENT U EEN VAN HEN? Voor hen die werken voor Heil der Zieken is de mooie taak wegge legd by eert ander het blok aan het been los te maken of een emmertje wegdragen uit de zee van ellende. Door dit werk mogen we deze men sen leiden naar Maria in Lourdes en hen licht en sterkte aanreiken. Na de bedevaart is er licht en hoop voor de zware dagen die in het verschiet liggen. In de tijd van duistere berekeningen is het fijn te ervaren dat er mensen zijn op wie ze kunnen rekenen. Om een van deze te zijn vragen wij kollektanten voor de week van 9 t/m 14 april- Bent u een van hen, neem dan kon- takt op met: P. Willemse, Eisenhowerstraat 11. tel. 04780-10262. Uitslag kompetitie. De Roos 4-Treffers 1 1009-1021 Hoogste schutter: L. Kappel, 266r. L\\V

Peel en Maas | 1990 | | pagina 16