PEEL EN MAAS Kiezers Tij'delijk onderkomen in de St. Anna kleuterschool BEDANKT Florado' Bloemen A.s. zondag officiële heropening van het Leunse gemeenschapshuis de lente zijn begonnen, die met ons Gemeente leidt minder verlies op afgegeven gemeentegaranties 3.95 £r 4.95 SPAAR-HYPOTHEEK Late busritten gehandhaafd Villeroy Boch center voordeelaktie fj; ,Vöor maar liefst 600.000 gulden verbouwd Jong Nederland gaat twee keer verhuizen fife VAN DE KAMP ^*1 ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Tenslotte staat de gemeente garant voor een lening van vier ton. De ba sis hiervoor is de vergoeding die de Leunse gemeenschap krijgt voor de reiskosten, die de Leunse school jeugd zou maken, als de gymnastie klessen in Venray gegeven zouden worden. Ook de gezonde exploitatie van het gemeenschapshuis zorgde ervoor dat de gemeente deze garan tie kon geven. Ttenslotte zorgde de nodige zelfwerkzaamheid ervoor dat de kosten binnen de perken bleven. FEESTWEEK A.s. zondag zal dus de officiële heropening plaatsvinden. De har monie en de rui terclub zullen om 13.00 uur door het dorp trekken om de bevolking op de feestelijkhe den te attenderen. Om 14.00 uur vindt dan de heropening plaats door burgemeester Defesche waar na iedereen het gemeenschapshuis kan komen bezichtigen. In het ge meenschapshuis is een aantal ex posities ingericht door de diverse Leunse verenigingen. Deze vereni gingen willen zich zo aan de bevol king presenteren. Verder zal binnen het programma verzorgd worden door het kinderkoor van basisschool De Meent, door de volksdansgroep van de bejaarden en door de LVB. Joekskapel Noëet Tuus zorgt voor een vrolijke noot en zal de ballonnenwedstrijd voor de kinderen muzikaal ondersteu nen. Het programma is rond 18.30 uur afgelopen. Op woensdag 28 maart is er om 14.30 uur een kindermiddag geor ganiseerd met medewerking van circus JoJo. Op donderdag 29 maart verzorgt o.a. Peter Haans een oude- renmiddag. Op vrijdag 30 maart is er om 21.00 uur een optreden van het orkest Spring. De Orginaal Maaskapelle verzorgt een Eger- lander-avond op zaterdag 31 maart. Tenslotte wordt de feestweek beëin digd met een discomiddag op zon dag 1 april vanaf 14.00 uur. UNIEKE FOTO-TENTOONSTELLING Tydens de feestweek zal, met in gang van a.s. zondag, een foto tentoonstelling te zien zijn in het gemeenschapshuis. Meer dan 300 foto's laten het Leunen van 1900 tot 1960 zien. Op deze tentoonstel ling is o.a. deze oude foto te zien, die het bondsgebouw/patronaat laat zien. Dit gebouw werd in 1964 gesloopt ten behoeve van de bouw van het gemeenschapshuis. De Zuidooster heeft haar voorne mens, om de late busritten in Ven ray tussen Venray busstation en het NS station te laten vervallen, inge trokken. In het oorspronkelijke vervoersplan van de Zuidooster zou den in totaal 19 ritten komen te ver vallen. Naar aanleiding van dit ver voersplan heeft de vereniging Reizi gers Openbaar Vervoer (ROVER) zich in een brief tot het college van burgemeester en wethouders ge richt Volgens ROVER zou hier voor de reizigers een onaanvaardbare si tuatie ontstaan, het college van b. en w. werd dan ook gevraagd om hieraan iets te doen. De Zuidooster heeft de gemeente Venray inmiddels laten weten dat de late busritten in ieder geval de eerste twee jaar gehandhaafd zullen blijven. Hiermee is de gevreesde verslechtering van het openbaar vervoer van de baan. PORSELEIN - KRISTAL - BESTEK Creative - Tableware van Wedgwood kado-artikelen patchwork-quilten gordijn- en kledingstoffen tafellinnen en kussens zijde-bloemen bestek: - Robbe Berking Wilkens - BSF in zilver en edelstaal meubels grene - lloyd loom woon-ideeën schilderijen - aquarellen hebbedingen Tineke Meurs venray Schoutenstraatie 6 Tel. 04780-88566 iets leuks voor 'n ander... Wat fijns voor jezelf De gemeente Venray en het Rijk hebben in 1989 beduidend minder verlies geleden op afgegeven ge meentegaranties dan in de voor gaande jaren. In 1989 moesten slechts zes panden verkocht wor den. Hét totale verlies bedroeg 326.762,- waarvan 161.902,- ten laste van de gemeente komt Zowel in aantal als in bedragen is het ver lies ten opzichte van de drie vooraf gaande jaren gedaald. Reden voor deze daling is het aantrekken van de woningmarkt en de strengere normen van het subsidiebeleid. Hoofdoorzaak van de verkoop van de huizen is de zware woonlast en echtscheiding/relatieverbreking. In de periode tot en met 1988 be droeg het totaal aantal verkochte panden 49 met een totale verlies- waarde voor gemeente en Rijk van 2.659.993,-. Het gemeente aandeel in dit bedrag is 1.194.259,-. De verwachtingen voor 1990 zijn by de gemeente Venray gelijk aan de resultaten van 1989. De gemeen te heeft voor de verliezen op ge meentegaranties een bedrag beschikbaar van 156.000.-. DOORVERKOOP De gemeente Venray heeft onder zocht of verkoop van woningen, waarvan de eigenaren de hypo theek niet meer kunnen opbren gen. aan de woningbouwvereniging mogelijk zou zyn. Berekeningen aan de hand van bestaande situa ties hebben echter aangetoond dat de huurprijs van zo'n woning onge veer 100,- duurder zal zyn dan vergelijkbare woningen. Zulks zal dus niet het geval zyn. INBRAAK IN WONING Uit een aan de Langeweg gelegen woning was middels vernieling van een ruit een zak met 50 kilo aardap- pelprodukten ontvreemd. De waar de kon ons niet worden medegedeeld. OORLOGSTUIG GEVONDEN Aan de Kuulenweg kwam een nog op scherp staande pantsergranaat naar boven. Omdat het vermoeden is dat zich daar nog meer oorlogtuig bevindt zullen de mannen van de EOD trachten dit op te sporen. prachtige bos fresia's met groen slechts twee .schitterende kalanchoës vol knop slechts (geldig van do. 22 t/m zat. 24 maart) De Bleek 46 Venray DONDERDAG 22 MAART 1990 Nr. 12 HONDERDENELFDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING VERNIELINGEN Vandalen, er is voor dergelyke vernielers geen ander woord te vin den, hadden naby de Witte Ven- nenweg een vijftal verkeerspalen uit de grond getrokken waardoor gevaar voor het verkeer kon ontstaan. voor de Leunse gemeenschap opleveren. Op 23 oktober 1965 vond de offi ciële opening plaats. Het gemeen schapshuis werd eerst ingezegend door pastoor Jonkers, waarna de toenmalige burgemeester Custers het gebouw officieel in gebruik stelde. GOEDE BEZETTING Het Leunse gemeenschapshuis is een gemeenschaphuis in de waars te zin van het woord. Veel ver enigingen uit Leunen maken volop gebruik van de ruimtes. De gymzaal wordt ook buiten schooluren be nut, door gymclubs, volksdansgroe pen of de toneelvereniging. In de beginperiode werden er veel dans avonden georganiseerd door de ver enigingen of door de stichting van het gemeenschapshuis. Tydens het carnavalsseizoen werd en wordt het gemeenschapshuis omgedoopt tot Knollenhuus. De weekeinden zyn dan volop bezet met bals en zit tingsavonden. Ook tydens carnaval is het in het gemeenschapshuis vaak een dolle boel. VERBOUWING Hoewel het gemeenschapshuis zeer goed voldoet aan de behoefte konstateerde men in 1988 dat een grondige renovatie noodzakelyk was. De verwarming moest ver nieuwd worden en steeds meer konstateerde men ruimtegebrek. Ook het onderwijs stelde hogere eisen aan de kleedruimtes voor de basisscholleerlingen. Het gemeen schapshuis was enigszins uit de tyd geraakt. Na overleg met de gemeente Ven ray werd besloten om het gemeen schapshuis uit te breiden en aan te passen. Zo werd aan de zyde van de Albionstraat douche- en kleedruim te aangebouwd. Ook de toiletgroep werd, met o.a. de realisering van een invalidentoilet, aan de tijd aan gepast. Verder zyn de keuken en het café opnieuw aangekleed en is In Leunen is nu ook volop 'de ruim te om te vergaderen, getuige de nieuw aangebouwde vergader ruimte. er een nieuwe toneelverlichting aangebracht. Tsnslotte is er nog een grote vergaderruimte aangebouwd. FINANCIËN Voor niks gaat de zon op en dat geldt natuurlijk ook voor het Leun se gemeenschapshuis. We memo reerde het al, de verbouwing kostte zes ton..., tenminste, als alles uit besteed was. Maar net als in 1965 stak ook nu de Leunse gemeen schap de handen uit de mouwen. Middels diverse akties zoals een gesponsorde Kennedymars, een rommelmarkt, wielerdriedaagse, een feestavond georganiseerd door de joekskapel, kienavonden, enz. werden de nodige financiële midde len binnengehaald. Verder werd het spaargeld van de stichting aan gesproken en werd een beroep ge daan op het Koningin Julianafonds en het Nationaal Jeugdfonds. beslag nemen. Op zyn vroegst zal pas in april 1991 met de bouw gestart kunnen worden. Dit bete kende dat tot die periode een tyde- lijk onderkomen gezocht moest worden. Dit is gevonden in de St. Anna kleuterschool. Jong Neder land zal in april of mei naar de voormalige kleuterschool overhui- zen. De gemeente zal voor die tyd onderhoudswerkzaamheden aan het pand verrichten om een veilig gebruik hiervan te garanderen. Ook Jong Nederland zal hierby zelf de handen uit de mouwen moeten ste ken om de kosten zoveel mogelijk te beperken. Hier staat tegenover dat voor het gebruik van de kleuter school geen huur betaald hoeft te worden. Als alles meezit zal de jeugdver eniging Jong Nederland eind 1991 naar hun nieuw onderkomen kun nen verhuizen. De voormalige kleuterschool zal door gemeente en Jong Nederland worden verbouwd tot tijdelijk on derkomen. Tydens de vakantie bleek een 6-tal ruiten van de basisschool in het Veulen te zyn Ingegooid. Nadat een ruit van een aan de Henseniusstraat gelegen amuse mentshal was ingegooid, ging het alarm over. Mogelyk is dit het sein geweest om er vandoor te gaan. Of het een poging tot inbraak betrof kon niet worden vastgesteld. BIJZONDER Het gemeenschapshuis in Leu nen is een by zonder gemeen schapshuis. Het dient tevens als gymnastieklokaal van de Leunse schooljeugd. Deze funktie werd ty dens de bouw in 1965 al in het ge bouw ingepland. Die bouw ging overigens niet over rozen. Eerst moest van de LLTB medewerking gevraagd worden om het toenmali ge patronaatsgebouw te mogen slo pen. Van de kerk moest de grond beschikbaar worden gesteld en de 'hele Leunse gemeenschap moest zich inzetten by de sloop van het patronaatsgebouw. Alle bruikbare materialen werden weer gebruikt voor het nieuwe gemeenschaps huis. Zo zijn er 45.000 oude stenen gebruikt... Ook de gemeente Venray bood eerst de nodige weerstand tegen de voornemens van de Leunse ge meenschap. Leunen zou te dicht bij Venray liggen zodat van de facilitei ten in Venray best gebruik kon wor den gemaakt. In Leunen liet men het hier niet bij. Met veel overtui gingskracht kon aangetoond wor den dat de Leunse gemeenschap anders in elkaar zat als die van Ven ray, waarna de gemeente alsnog haar medewerking verleende. 'De bouw kostte 2 ton' zo lezen wij in Peel en Maas van 22 oktober 1965, 'maar zal ongetwyfeld zyn rente van 30x40 meter overbl^en. Het nieuw te bouwen onderkomen zal worden gerealiseerd als projekt in het kader van Jongeren Bouwen voor Jongeren. Financieel is voorzien in een bij drage van de gemeente 200.000). van WVC 150.000) en in een eigen bijdrage van Jong Nederland 50.000)Y. De lokatie-aanwijzing was niet ge makkelijk. Omdat momenteel on derzoek wordt gedaan naar het Vlakwatergebied was het vanuit de gemeente niet wenselyk om in dit gebied al plekken vast te leggen. Tbch is tot de voornoemde lokatie- keuze gekomen, waarby uitwijken naar een andere lokatie. wel moge lijk is. Een heroverweging zal ech ter alleen plaats vinden als het ondrezoek daartoe aanleiding geeft. BOUW De aanvraag voor het projekt Jon geren Bouwen voor Jongeren is reeds verzonden. Definitief bericht over een subsidie van het ministe rie van WVC zal nog geruime tijd in A.s. zondag is het feest in Leunen. Dan zal burgemeester Defesche de officiële heropening verrichten van het verbouwde gemeenschapshuis. Een verbouwing die alles bij elkaar maar liefst 600.000,- heeft gekost. Een groot deel van dit bedrag is door de Leunse gemeenschap by el kaar gebracht Ook zal zondag de nieuwe naam van het gemeenschapshuis onthuld worden. De Leunse bevolking heeft zo'n 60 namen bijeengebracht De naamskeuze is daarna overgelaten an de Leunse verenigingen, die op de inzendingen konden stemmen. De jeugdvereniging Jong Neder land heeft van de gemeente Venray een nieuwe lokatie aangewezen ge kregen, waar zij hun aktiviteiten kunnen organiseren. Na goed over leg tussen beide partijen is overeen gekomen dat Jong Nederland zich in 1991 kan vestigen op een stuk grond langs de Perdstal aan de Kempweg. Voor die tijd zal Jong Ne derland tijdelijk onderdak vinden in de voormalige St Anna kleuter school achter de Vredeskerk. Het huidige onderkomen van Jong Ne derland, op de hoek Westsingel- Kempweg, moet verdwynen in ver band met de aanleg van het nieuwe zwembad. VOORWAARDEN Tussen Jong Nederland en de ge meente is meermalen overleg ge weest. Daarbij werd al snel overeenstemming bereikt over de volgende punten-, de nieuwe lokatie moet langs de Kempweg liggen met als uiterste bovengrens de Perdstal., Het terrein moet minimaal 2100 m2 groot zijn. Na indeling van het ter rein moet er minimaal een velcye CDA

Peel en Maas | 1990 | | pagina 11