Asperge-Fietsfeest eindigt dit jaar in Merselo 3.95 -s* 4.95 Wilhelminaplein blijft parkeerbestemming houden Florado De BleekM6 Bloemen Wn,ay ,^VAN OORSCHOT MODE fFtl jfc SS 1 Plannen tot oprichting van een Wereldwinkel in Venray (tg) pottenbakkerij Rooyart GAoTERIJ duTHEATRE Meubelzaak in molen Concert voor Divinolandia 'n Hele heisa Kursus bijenteelt voordeelaktie PEEL EN MAAS Donderdag 8 maart - Pagina 7 Als voorheen bieden wij een digde handgedraaide en ge Voor kado, relatiegeschenke pottenbakkerij Rooyart (voorheen pottenbakkerij de Blauwbilgorgel) Wij zijn verhuisd (van Kempweg 9) naar De Hulst groot assortiment in eigen atelier vervaar- /ormde keramiek. n of jubileum naar: De Hulst 12 5807 EW Venray-Oostrum Tel. 04780-89245 voor 'n samenzijn met vrienden specialiteiten restaurant kempweg 2a. venray telefoon 04780-89086 woensdag rustdag alber t en thea nulier. prop Tijdens het weekend serveren wij naast onze „a la carte" gerechten 'n speciaal „menu prestige" 'n populair 3-gangen menu en 'n kopje koffie d f 45.- p.p. Ook voor de verzorging van uw feestavond thuis, kunnen wij U met diverse mogelijkheden van dienst zijn! HlI BHBi Onlangs is in de St. Petrusmolen aan de Sportlaan dhr. G. Stoks be gonnen met een meubelzaak. Dhr. Stoks verkoopt massief grenen meubelen, vervaardigd door diver se Nederlandse meubelmakers. De vormgevingen van de meubels zijn veèlal kopieën van oude meubels. Voorlopig is de meubelzaak alleen op zaterdag tussen 9.00 en 16.00 uur geopend. Door de week kan men na een telefonische afspraak bij dhr. Stoks terecht. Als de zaak eenmaal loopt is het de bedoeling dat de openingstijden ruimer worden. ILLEGAAL De politie trof in Venray een 26-jarige Marrokaan aan die geen geldige verblijfspapier kon tonen. Omdat hij wel een adres in Hel mond opgaf werd hy aan de Hel- mondse politie overgegeven. Die moet nu maar uitzoeken wat met deze Marrokaan moet gebeuren. Het Asperge-Fietsfeest, dat jaar- lyks in het eerste weekend van juni wordt georganiseerd finisht dit jaar in Merselo. In datzelfde weekend vinden namelyk de Muziekfeesten plaats. De Stichting Asperges- fietsfeest vindt het niet juist dat die feesten door de fietstocht gehin derd worden. Daarom heeft men voor deze samenwerking gekozen. Op le Pinksterdag zullen alle deel nemende fietsers in Merselo hun rit beëindigen, alwaar zij een asper- gemaaltyd zullen nuttigen. De Muziekfeesten Merselo en de Stichting Asperge-Fietsfeest zyn overeengekomen dat, als de Mu ziekfeesten in het eerste weekend van juni vallen, deze evenementen gekombineerd worden. In de ande re jaren zal de finish normaal in Venray plaatsvinden. NIET VLEKKELOOS De Asperge-fietstochten, ook be kend als Tour dAsperges, heeft een alles behalve florisante geschiede nis achter de rug Dit idee is oor spronkelijk ontstaan bij de Streek VW te Venlo. De organisatie zou beurtelings in handen zyn van de WV's te Venlo, Roermond, Venray en Weert. In 1985 werd de eerste Tour dAsperges in Venlo georgani seerd. Dit gebeurde niet zonder sukses. Een jaar later, in Roer mond, was de organisatie minder perfekt en werd de Tour geen sukses. In 1987 viel de eer te beurt aan Venray. De VW Venray wilde by de organisatie de Tour- en Wielerclub Oostrum betrekken. Déze vereni ging zag daar echter geen kans toe. Daarna volgde vergaande afspraken met de Tour Klub Overloon. Deze vereniging moest echter, tot hun eigen spy t, afhaken. Hiermee zat de VW met de organisatie in het slop. Hierop volgde een op het eerste ge zicht vreemd samenwerkingsver band: VW, de politie en de brandweer. En zo kon op Hemel vaartsdag de Tour dAsperges door- Al voor f 45.- per dag even er tussenuit knijpen in je eigen Huur-Qpel. Waar u ook heen wilt Happy-Rent wijst u de weg. In zo n comfortabele luxe Huur-Opel. VOOmBJGOPELHUR£N Per daa Per week Corsa f 45,- f287,- Kadett f 53,- f 340.- Ascona f 62,- f395,- Vraag onze volledige tarieflijst aan. Reserveer tijdig. Prijzen zijn exclusief 18,5% BTW en inclusief all-risks verzekering en 200 km vrij per dag Atebe Garage bv Venray Oude Oostrumseweg 4, Een initiatiefgroep is bezig om in Venray te komen tot de vestiging van een zg. Wereldwinkel, waarin tegen een rechtvaardige prys pro- dukten uit de Derde Wereld worden verkocht. Gedacht wordt aan de ver koop van thee, koffie, cacao, textiel, kleine cadeau-artikelen, speelgoed en sieraden. De winkel heeft boven dien een informatieve taak. Men wil nl. werken aan een verandering in mentaliteit om daardoor een aanzet te geven tot een eerlijke han del met de landen in de Derde Wereld. Zoals men zich nog zal herinne ren, werd vorig jaar oktober met groot sukses in de schouwburg de aktieweek 'Honger .hoeft niet' georganiseerd. Onder het thema 'Critisch consumeren' werd o.m. speciale aandacht gevestigd op Max Havelaar koffie (zuivere koffie) en bananen uit Nicaragua. Tydens de aktieweek werd er ook aandacht besteed aan het feit, dat de produ centen in de ontwikkelingslanden zwaar onderbetaald worden. INITIATIEF Het bleef niet by de aktieweek al leen. Er vormde zich toen een groep mensen, die verder wilden met dit thema. By hen werd het idee geboren om in Venray te ko men tot de vestiging van een We reldwinkel. liefst in het centrum van Venray. met regelmatige ope ningstijden en een vaste bezetting. Verspreid over het hele land zyn er plm. 250 van dergelijke winkels, die worden bevoorraad door alter natieve handelsorganisa •'es, zoals gang vinden. En ondanks dat het weer op die dag bijzonder slecht was, kon de organisatie terugzien op een goed geslaagde samen werking. In 1988 was de organisatie in handen van de VW Weert, waarna een evaluatie van het projekt plaats vond. In Weert en Venray was men het er over eens: Wil de Tour d'Asperge kans van slagen hebben dan moet dit jaarlyks terugkeren in de genoemde plaatsen. En zo or ganiseerden Weert en Venray vorig jaar ieder hun eigen Tour d'Asperges. SLECHT WEER Vastgesteld werd om de Tour d'Asperges te verschuiven van He melvaartsdag naar het eerste week end van juni. Op Hemelvaartsdag vonden immers al veel aktiviteiten plaats terwijl het eerste weekend van juni vaak vry was. Omdat de or ganisatie vond dat fietsen met een aspergemaaltyd een te magere ba sis was voor sukses werden tal van aktiviteiten rondom de Tour d'Asperges georganiseerd. Vandaar dat het geheel omgedoopt werd in Asperge/Fietsfeest. Omdat hierdoor organisatorisch nogal wat by kwam kyken werd een stichting in het le ven geroepen die de organisatie in goede banen moest leiden. Voor de Asperge/Fietsfeesten werd onder andere een folklo ristisch festijn georganiseerd. Hieraan zouden de Harmonie, schuttery Het Zandakker en de fol kloristische dansgroep Hakkespits hun medewerking verlenen. Verder werd de Biologische School inge schakeld om een gedeelte van de markt 'kindvriendelijk' te maken met een kleine dierentuin en een kuikenbroedbak. Het IMBO tenslot te zorgde voor de aspergemaal tijden. Het is zo langzamerhand een traditie, dat het Katholiek Vrouwen gilde Venray in maart een benefit- concert organiseert t.b.v. het ont- wikkelingsprojekt 'Divinolandia' Brazilië. Onder KVG-leden beter be kend als 'projekt Jacqueline'. Het concert vindt plaats op don derdag 15 maart a.s. in de grote zaal van de schouwburg. Aanvang 19.30 uur. Dit in verband met de jeugdige leeftyd van de eerstoptredende artiest Het programma ziet er als volgt uit: - Maryn Simons, 6-jarig wonder kind uit Geleen, viool - Joyce en Odet vancle Bekerom uit Overloon, piano/viool - Micha van Weers en Anne-Mieke Hardebol, conservatorium Maas tricht, piano/cello Pauze - Hans v.d. Pol, chirurg in Venray en Aart Gisolf, bekend van het voor malig tv.-programma 'Artsenij'; pi ano/dwarsfluit saxofoon. De 2 laatstgenoemde musici bren gen als thema: 'Impressionisme: vi sies in jazz en klassiek'. In 1975 leerden Aart Gisolf en Hans van der Pol elkaar kennen via hun gezamenlijke vriend Louis van Dyk. 'Het zou interessant zyn muzi kale medici eens met elkaar in kon- takt te laten komen', was de visie ^b.v. SOS Wereldhandel. Deze leggen rechtstreeks kontakten met produ centen en kleine coöperaties in de ontwikkelingslanden. Op deze ma nier komt het geld voor de produk- ten rechtstreeks dus zonder tussenhandel— terecht bij de arme bevolking, die de produkten levert Eerlyke handel is daarbij van we zenlijk belang. Over het algemeen zijn de prijzen, die men in een We reldwinkel voor de produkten be-' taalt iets hoger dan in gewone winkels. VOORLICHTING De initiatiefgroep staat in Venray nog aan het begin en heeft drin gend behoefte aan mensen, die zich mede willen inzetten voor de tot standkoming van een Wereldwin kel. Daarom zal op maandag 19 maart om acht uur in het gebouw Oostsingel 37a een voorlichtings avond worden gegeven, waarin de plannen nader zullen worden toe gelicht o.m. met een dia-serie over een aantal produkten en hun her komst. Mevr. MJ. Dufhaus vertelt over de ervaringen met de Wereld winkel in Deume, waarna vragen kunnen worden behandeld. Er wordt tevens een kleine expositie ingericht met ^informatiefolders en Wereldwinkelprodukten. De opzet van deze avond is mede om vrijwilligers te interesseren voor het werk in de op te richten Venrayse Wereldwinkel. Onder de telefoonnummers 11689 en 89553 kan men nu al nadere informaties krygen. Maar ook nu zat het de organisa tie niet mee. Het Asperge/Fietsfeest verregende. Aktiviteiten werden ge deeltelijk afgeblazen. Tbch namen nog zo'n 200 fietsers aan het gebeu ren deel. GOEDE MOED Het Stichtingsbestuur is echter niet stuk te krijgen. Mede dankzij de hulp van een sponsor ('n Bra bantse brouwer) is de organisatie weer volop in touw om het Asper ge/Fietsfeest in 1990 te doen slagen. Zoals eerder gezegd, de fietstocht zal dit jaar finishen in Merselo. Het is de bedoeling dat op het plein voor de molen de aspergemaalty- den genuttigd worden. By slecht weer kan dan worden uitgeweken naar de tent De opbrengst van die slotdag zal ten goede komen aan de restauratie van de Merselose Molen. Tydens datzelfde weekend start op zaterdag ook de Kerkepad route. Op 29 mei zal op TV de kerkepad- route voor Noord-Limburg worden uitgezonden. Middelpunt van deze uitzending is o.a. de Grote Kerk. De NCRV verzorgt hiervoor een groot deel van de publiciteit en zal daar- bij de Asperge/Fietsfeesten niet on vermeld laten. Tijdens dat weekend worden zo'n 5.000 tot 8.000 men sen in Venray verwacht De zater dagroute van de fietstocht (60 knl) zal deze Kerkepadroute volgen. Naast de NCRV besteedt ook de ANWB volop aandacht aan het Asperge/Fietsfeest in Venray. In de Kampioen van de maand mei zal een groot artikel verschynen over asperges in Venray en omgeving waarby ook hier weer verwezen wordt naar de Asperge/Fietsfeesten. Reden genoeg voor de organisatie om de moed er in te houden waar door de Asperge/Fietsfeesten dit jaar een sukses kunnen worden. van de maistro. Het bleek inder daad méér dan interessant Via een impressionistische, klas sieke en jazzy versie op diverse mu ziekstukken werd een hechte muzikale en vriendschappelijke band gesmeed. Deze werd uitge bouwd tot een septetformatie, het 'Escalator Orchestra' dat excelleer de in de Randstad. De drukke werkzaamheden van Aart (televisiepresentator van medi sche rubrieken, eerst in Nederland en later in Duitsland) en van Hans (na opleiding tot chirurg en vesti ging in Venray, onderwyl een dis- sertatfé producerende), deden de muzikale konnekties terugvallen tot een voor liefhebbers optredende duo-manifestatie. Beide muzikan ten zijn geïmponeerd door de ver bintenis van de klassieke, zowel als de jazzmuziek, met het impressi onisme. Deze avond, die ten bate van het Brazilië-projekt gegeven wordt, zal worden benut om deze interessante konnektie te demonstreren. Afwis selend zal ritmisch zowel als dro merig hun visie gegeven worden op werken van Count Basie, Ravel. Fhu- ré, eriz. Ook werd een muziekstuk speciaal gecomponeerd en zal wor den opgedragen aan de inspirator van het Brazilië-projekt, t.w. Jacque line Eibers. Alle personen werken geheel be langeloos mee aan dit concert In de pauze worden in de foyer dia's vertoond over het projekt en zijn er mensen aanwezig, die u des gewenst nog nadere informatie kunnen geven. Kaartjes voor dit concert zyn ver krijgbaar bij het VW-kantoor Ven ray en bij de bestuursleden van het Katholiek Vrouwengilde. Ook 's avonds voor de aanvang van het concert aan de zaal van de schouw burg. De entreeprys bedraagt 12,50. inv Afgelopen dinsdag ontstond er op de Grote Markt een hele heisa. Bij de bouw van Bouwmij Janssen aan het Kapelaanspad moest een grote bouwkraan worden verwyderd. De ze stond tussen de nieuwe bebou wing in, zodat deze er met een andere hijskraan uitgetild moest worden. Een gigantisch werk wat niet zonder risiko's was. Daar kwam nog bij dat de aannemer vergeten was de gemeente hierover in te sei nen zodat er verkeersmaatregelen getroffen konden worden. Dit ge beurde in de loop van de dag als nog, zy het op provisorische wyze. Uiteindelijk werd het karwei zon der brokken geklaard. Een herkansing als bij de optocht is er op 21 maart niet bij. 't Moet in één beurt en dus: tien over Ar en voor rood! ITA In samenwerking met de Biologi sche School organiseert de Imkers vereniging Horst e.o. deze zomer een bijenteeltkursus voor begin ners. De kursus omvat 18 lessen van twee uur. In de 5 theorielessen wordt het leven van de honingbij behandeld. De 12 praktijklessen zyn toegespitst op het praktisch omgaan met de bijenvolken. The ma's hierbij zyn het maken van kunstzwermen, het slingeren van honing en het inwinteren van de volken Ook wordt er aandacht geschon ken aan de bestuivende rol van de honingbij in de land- en tuinbouw. De relatie tussen bloemen en byen staat hierby centraal. De theorielessen worden gehou den op de Biologische School te Horst De praktische lessen vinden plaats op de modelbyenstand 't Zoemhukske, fraai gelegen in de Kasteelse Bossen te Horst Medio maart neemt de kursus een aanvang. Belangstellenden kunnen zich opgeven via een plaat selijke imkersvereniging of recht streeks by Joep Verhaegh, tel. 04709-3424. TIE mooie bos prachtige trosanjers begonia voor a voor slechts (geldig van do. 8 t/m zat. 10 maart.) De nieuwe voorjaarscollectie nu in onze zaak. Grotestraat 73. Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Het Wilhelminaplein blijft haar parkeerbestemming houden. Dit antwoordde b. en w. op een aantal reakties van omwonenden/belang hebbenden, op de vaststelling van het bestemmingsplan Wilhelmina plein. Een definitieve invulling van het plein zal pas rond 1995 plaats vinden. Voorlopig blyft alles bij het oude, dus ook de slechte toestand van het terrein. 'Opknappen van het plein (andere bestrating, betere verlichting) is voornamelijk afhan kelijk van het ter beschikking kry- i van financiële middelen, hetgeen op dit moment zoals be kend problematisch', zeggen burge meester en wethouders in hun antwoord. UITBREIDING Bedrijven en instellingen, gele gen aan de Wilhelminastraat, Gro testraat, Grote Markt en Hofstraat worden wel in de gelegenheid gesteld hun bedrijf uit te breiden. Het is echter niet toegestaan om aan de zijde van het Wilhelmina plein een publieke ingang of etalage te realiseren. De gemeente wil hier mee voorkomen dat in de toekomst, by de invulling van het plein, on wenselijke'situaties ontstaan. Wel mogen nooduitgangen en laad- en losdoorgangen aan de zyde van het plein gerealiseerd worden. Het bestemmingsplan voorziet er in dat op het Wilhelminaplein een parkeergebouw gesitueerd kan wor den met in de onderste laag dienst verlenende voorzieningen. Verder zal er een ontsluitingsweg/expedi- tiehof komen om de huidige bedrij ven en instelling niet in hun funktioneren te belemmeren. Tydens de commissievergadering voor ruimtelijke ordening en volks huisvesting bogen de leden zich nog eens over het Wilhelminaplein. Dhr. Reintjes (CDA) was van mening dat, wat er ook gebeuren gaat de ondernemers en belanghebbenden een goed zicht moeten krijgen over te ondernemen stappen. Wethouder Kersten nodigde tenslotte iedereen, die enige plan nen aan het Wilhelminaplein heeft, uit voor een gesprek. Volgens hem is het niet zo dat uitbreidingsmoge lijkheden per definitie niet meer mogelijk zyn.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7