'Ossengal Lokaal' over verkiezing gemeenteraad Waar blijft de zorg van de raad voor Vlakwatergebied? Vrouwenorganisaties nemen partijprogramma's onder de loep Hoge scores bij snelheidskontrole's Vlakwatergebied onder de loupe PEEL EN MAAS Venrays praatprogramma na lange pauze weer terug VW-nieuws SPIJKERBROEKEN bij EMOFRA in OVERLOON En de storm raasde door n/ Schutterij 't Zaudakker Gilde St Jan Venray Reünie Volksdansvereniging 'Opanka' Venray Te vroeg PEEL EN MAAS Donderdag 8 maart - Pagina 5 Leo Janssen (47 jaar) organisatie adviseur Venray Miliieu We praten teveel en doen te weinig. We hebben de kennis om heel wat milleubedreigende zaken te stoppen. Als individuele burger leveren wij met het ge bruik chemo-box en glasbak een belangrijke bijdrage aan milieu bewuste afvalscheiding aan de bron. De bouw van mestfabrieken zou ook zo'n voorbeeld moeten zijn. Waar wachten we eigenlijk op? Een grote VVD fraktie? nr. 1 lijst 4 <5 De gemeente Venray laat een diepgaande studie verrichten naar de verdere invulling van het Vlak watergebied. Hiermee wordt aan de wens van de gemeenteraad voldaan om, in verband met de realisatie, het Vlakwatergebied nader te bekij ken. Met deze studie moet duide lijkheid worden gekregen over de vraag óf en hoe het Vlakwaterge bied, met respekt voor de aanwezi ge natuurwaarden, een bijdrage kan leveren aan het versterken van de ruimtelijke struktuur van Ven ray, de verdere uitbouw van de toeristisch-rekreatieve struktuur van Venray en aan de positieve ex ploitatie van het te realiseren zwembadcomplex. Het onderzoek wordt in handen gegeven van het buro Oranjewoud in Oosterhout. Dit buro heeft al meerdere onderzoeken voor de ge meente Venray verricht en is al zeer goed op de hoogte van de situatie in het Vlakwatergebied. Dit buro heeft ook laten weten om een zeer uitge breide studie te maken. De kosten van het onderzoek zijn geraamd op 38.747,-. 'n abonnement waard Na een pauze van ruim drie maanden vindt in café de Bonte Koe in Venray dinsdag 13 maart de eerste editie in de negentiger jaren plaats van het praatprogramma 'Os sengal Lokaal'. Het programma be licht een voor de hand liggend onderwerp, namelijk de naderende gemeenteraadsverkiezingen: Zoals men dat van 'Ossengal Lokaal' ge wend is, zullen de schijnwerpers wel in een andere hoek dan gebrui kelijk staan opgesteld. Het pro gramma begint om 20.30 uur. Presentator Mathieu Emonts heeft deze keer tegenover zich vier van de vijf lijsttrekkers van de Venrayse partijen. Dat zijn CDA- wethouder Joos Truyen, PvdA-wet- houder Bert Kersten, WD-raadslid Leo Janssen en diens Samenwer- king-collega Toon den Brok. Vbor de lijst Vant de Vorle neemt waar schijnlijk Gerrit Lemmens op het podium plaats, omdat lijsttrekker Joost v.d. Vorle die avond een vak bondslintje krijgt opgespeld. Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u bij ons kunt boeken. Maart: 12: Schonberg Ensemble, Amsterdam 13: Philip Bailey, Apeldoorn 16: Vicky Brown, Den Haag 17: Concert B.Z.N. - Chrystal Gazer, Den Bosch 17: Bintangs, Tilburg 18 t/m 22: Freek de Jonge, Scheveningen 20: SOS-band, Amsterdam 21 Simpley Red, Rotterdam 22: Johnny Cash, Heerenveen 22: Alexandra Radius, Amsterdam 23: Fhts Domino, Amhemr 23: Gipsy Kings, Rotterdam 24: Golden Earring, Roosendaal 24: Ravi Shan kar. Utrecht 31: Fhtal Flowers-Spo-dee-o-dee, Tilburg April: 5: Gregory Isaacs, Utrecht 10: Publick Enemy, Arnhem 15: Tears for Fears, Rotterdam 15: Emmylou Harris, Arnhem 20: Flamenco Festival 90, Utrecht 22: Spring Blues Festival 90, Utrecht 26: Heart, Rotterdam 28: Tbm Jones, Rotterdam 28-29: Sju Jazz Festival, Utrecht Uiteraard krygen de Venrayse po litici ruimschoots de gelegenheid om het electoraat van hun gelyk te overtuigen, maar het team van 'Os sengal' wil ook de mens achter de politicus leren kennen. De redaktie meent dat een stem toch vaak een persoon geldt, niet alleen landelijk, maar ook in Venray, Daarom wil Mathieu Emonts ook wat meer we ten van de persoonlijke motieven van deze heren —een vrouw heeft het in Venray nog niet tot lijsttrek ker geschopt. Andere mogelijke gespreksthe ma's zijn de deskundigheid van raads- en collegeleden —er is im mers geen gemeenteraadsschool— interessante nieuwkomers op de kieslijsten en de vaak carnavaleske campagnes van de Venrayse partij en. Politiek met een knipoog dus en een waarschuwing aan de politi ci vooraf: 'Met het van buiten leren van het partijprogramma kom je er in 'Ossengal' niet'. Ook in deze Os sengal Lokaal is er plaats voor amu- Frans van Hooft (34 jaar) Advocaat - Leunen Dere'gulering Door de enorme hoeveelheid regels die de diverse overhe den de laatste jaren de bur gers heeft opgelegd zijn we niet alleen veel vrijheden kwijt geraakt, maar weten we vaak niet meer waar we aan toe zijn. Het aantal regels waar mee men ons op het gemeen tehuis bindt, moet worden teruggedrongen. Regels waar nodig, vrijheid waar moge lijk. Venrayse burgers zijn vol wassen burgers, kennen hun vrijheden en nemen hun ver antwoordelijkheden. nr. 2 Iijst4 x/ V/;? Na alle commotie, 'welke enkele maanden geleden is ontstaan rond de bouw van een nieuw zwempara dijs op de hoek van de Westsingel en de Kempweg en een (wellicht daarmee samenhangende) eventue le (andere) bestemming van het Vlakwatergebied, zou men verwach ten, dat de verkiezingsprogramma's van de Venrayse politieke party en en groeperingen daarop zouden in spelen. Althans, nu hebben deze partijen/groeperingen een unieke gelegenheid hun mening over de toekomst van dit gebied aan de kie zers kenbaar te maken. We dach ten, dat in de jaren 1990-1994 (de zittingsperiode van de nieuwe raad) het onderwerp 'Vlakwatergebied' wel eens aktueel zou kunnen wor den. Deze gedachte is kennelijk niet by de opstellers van de verkie zingsprogramma's opgekomen... Misschien ligt by het CDA de zorg voor het Vlakwatergebied in de stel lingen, dat 'Gerechtigheid betekent, dat de gemeente het milieu be schermt tegen ongewenste ontwik kelingen'. 'Rentmeesterschap van de burger en zijn maatschappelijke organisaties vraagt met de gevolgen van zijn handelen rekening te hou den' en 'Solidariteit van ons vraagt de vruchten van de schepping niet alleen voor ons zelf te plukken, maar ook voor onze naaste en voor de na ons komende generatie be schikbaar te doen zyn'. In het werk programma van het CDA onder de slogan 'Burgers en bestuurders sa men verantwoordelijk' hebben we het woord 'Vlakwater' niet kunnen vinden. 0 In 'Mooi Rooy is niet lelyk... de PvdA werkt eraan!!!' wordt herin nerd aan de door deze party uitge brachte notie over Vlakwater van februari 1989. De hierin verwoorde principes vormen een belangrijke bijdrage in de diskussie over de in richting van het gebied Vlakwater. Maar een jaar geleden was er nog geen sprake van het eventueel bou wen van 'ekonomische dragers voor het zwembadcomplex' in het Vlak watergebied, zoals woning- en kan- torenbouw... LET OP!!! LET OP!!! rechtstreeks van groothandel naar klant OH!! Vandaar die scherpe prijzen. KEUZE UIT!!!!!!!!!!! 15 wassingen 11 echte merken 30 modellen 3000 stuks per winkel voorradig PRIJZEN??? f44,95 tot f89,95 Overloon Vierlingsbeekseweg 18 04788-1434 LET OP HET JUISTE ADRES!!!!! OOK In Maasbree Dorpstraat 93 OOK in Heythuysen past. v. Cruchtenlaan 2 Wanneer men moet kiezen voor kwaliteit van leven —zoals fraktie V.d. Vorle haar potentiële kiezers voorhoudt, zou daarby zeker ge dacht mogen worden aan behoud van het zo dicht bij het huis van de 'gewone man' gelegen Vlakwaterge bied. Maar ook in het programma voor 1990-1994 hierover geen woord. En dan de WD. Onder het hoofd stuk 'Milieu' geen woord en by 'Sport- en sportvoorzieningen... een blanco pagina... Maar toch: on der het hoofdstuk "Iberisme en Openluchtrekreatie' lezen we, dat het uitermate verstandig omgaan met zaken als 'Vlakwatergebied' en 'St. Oda-park' voor zichzelf mag spreken. 'Samenwerking Venray' is duide lijk in haar stelling: 'Er moet een aktief beleid worden gevoerd om onze rekreatieve mogelijkheden (bossen, Vlakwatergebied, visvij vers, wandelroutes, parken en an dere objekten) zo goed mogelijk te verzorgen, eventueel uit te breiden, toegankelijker te maken en zo vol ledig mogelijk te benutten. (En wat het laatste bestreft willen wij —als redaktie— de verantwoor delijke bestuurders en ambtenaren de goede raad geven eens te gaan kijken, wat er over is van de wan delroutes in de Ballonzuil en van de trim- en cooperbanen in het Vlak watergebied!) DICHT die Schoolstraat. De PvdA houdt de mond niet dicht. Versterk het volume. Stem voor 2 sement, dat op het onderwerp is toegesneden. LOKALE OMROEP Gevraagd naar de reden voor de lange pauze tussen de Ossengal- programma's deelde de redaktie mee dat dit 'een omroepprobleem is'. 'We zijn tamelijk lang bezig ge weest om een programma rondom de Lokale Omroep Venray op te zet ten, maar dat mocht niet lukken. Daarom zijn we zo lang uit de lucht gebleven', aldus een woordvoerder van de redaktie. De plaatselijke om roep is blijkbaar niet graag zelf onderwerp van een programma. Misschien dat uitzenden van 'Os sengal Lokaal' in de toekomst wel tot de mogelijkheden behoort. PvdA-wethouder Bert Kersten trekt aan de touwtjes en., hijst de stormbal voor 'n legaal en eerlijk Rooi zonder gerotzooi -ö-_ Onder het motto "Vrouwen kiezen in 1990' start heden, 8 maart, een aktieweek in de regio's Heuvelland en Noord-Limburg. Centraal staan de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 1990 en het toekomstig te voeren emancipatiebeleid. Voor een suksesvol emancipatiebeleid in de toekomst is een aktieve gemeente raad onmisbaar. De Werkgroep Campagne Gemeenteraadsverkie zingen wil met de aktieweek zorgen dat zo'n aktieve gemeenteraad er ook daadwerkelijk komt. Door decentralisatie en opheffing van landelijke regelingen hebben de gemeentebesturen grote verant woordelijkheid gekregen. De voort gang van allerlei plaatselijke ontwikkelingen is in handen van de gemeenteraad. Emancipatie is een van die zaken. Het is dus be langrijk om te weten in welke han den het gemeentebestuur gegeven wordt. Daarom worden tydens de aktie week de verkiezingsprogramma's op het punt van de emancipatie be keken en met elkaar vergeleken. Dit onderzoek wordt uitgevoerd door de Werkgroep Lokale Politiek en de Werkgroep Vrouw en Recht van de Rijksuniversiteit Limburg. Rondom deze programmavergelij- king zal een grote publiciteits campagne gevoerd worden. De resultaten worden op 15 maart be kend gemaakt. Tydens de diverse diskussie- en forumbijeenkomsten worden de lokale partyen aan- Ook vorige week donderdag moest de brandweer nog vele uren in aktie komen om hulp te verle nen tengevolge van de storm. Zonder volledig te zyn willen wy de volgende kalamiteiten ver melden. Het begon al vroeg voor de brand weer toen het dak van een var kensstal van een varkenshouder aan de Merseloseweg was ingestort. Daar verbleven op dat moment 200 biggen. Vele biggen liepen verwon dingen op terwyl anderen op een hoop kropen. De balans opmaken de, kwam de varkenshouder tot de ontdekking dat ongeveer 40 biggen reeds gedood waren of door de die renarts uit hun lyden moesten wor den verlost. De andere biggen werden elders ondergebracht. Aan de Houten Hoek viel een boom precies op een aldaar gepar keerde personenauto. Die auto werd behoorlijk beschadigd. Aan de Laagheidseweg viel een boom op de hoofdleiding van de wa terleiding. Op de Albionstraat waaide een (na een eerdere storm op het dak van een woning aangebracht) nooddak er vanaf, zodat de bewoners weer naar de blote hemel konden kijken. Omgewaaide bomen waren er vol doende: op de Timmermannsweg twee bomen, op de Maasheseweg eveneens twee bomen. Omgewaaide bomen zorgden ook voor overlast op de St. Catharinastraat, de hoek Westsingel/Kempweg, de Veltumse Kleffen, de Wanssumseweg en de Venloseweg. De omgevallen bomen aan de bosrand langs de Midden Peelweg moesten door personeel van de gemeente worden ver wijderd. Een bestuurster zag te laat een op de weg liggende boom op de Beek te Merselo. Haar auto werd zwaar be schadigd. Voor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor gesproken op hun beleidsvoor nemens op het gebied van de emancipatie. De kiezers moeten im mers weten wat ze kunnen ver wachten. Ze worden opgeroepen om by de keuze van hun party te letten op zaken die van belang zyn voor vrouwenemancipatie en te stemmen op emancipatie-deskun dige vrouwen. .De aktiviteiten in Venray zyn he den middag gestart met een bijeen komst in de raadszaal van het gemeentehuis. Tijdens die bijeen komst wordt ook een forum gehou den. Voor en na dit forum vindt er een stemming plaats waarby de re sultaten langs elkaar gelegd zullen worden. Op donderdag 15 maart is er om 14.00 uur opnieuw een bijeen komst in de raadszaal. Om 14.00 uur is de presentatie van de resulta ten van de programmavergelijkin gen. De bijeenkomst zal worden ingeleid door wethouder Hoppen- reijs-de Loo. Zij zal spreken over het belang van vrouwen in de gemeen telijke politiek. Om 15.15 uur zal dan de folder 'Wat gebeurt er met uw voorkeurstem' worden gepre senteerd, gevolgd door het voorstel len van alle Noordlimburgse vrouwelijke kandidaten by de ge meenteraadsverkiezingen. Leonie Cals (41 jaar) Directie secretaresse Merselo Centrum Venray werkt aan zijn cen trum, maar met bouwen alleen zijn we er niet. Het leefbaar maken is een taak van over heid en burgers samen. Het gemeentebestuur dient voor waardenscheppend bezig te zijn. Partlkuller initiatief niet bestrijden maar honoreren. nr. 3 lijst 4 x)& TAMBOER- EN PUPERKORPS Jongens en meisjes van Venray Opgelet! Het tamboer- en pijper- korps van Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray zoekt nieuwe leden, o.a. fluiters en tamboers. Het korps bestaat uit 8 fluiters en 10 tamboeren. Het is de taak van het korps om de Schutterij by oa. bondsevenementen, OLS te begelei den. Om dit goed te kunnen doen zullen we de fluiters en tamboers opleiden door onze instrukteur. Al le instrumenten worden door onze Schutterij in bruikleen gegeven. Indien er onder jullie zijn die hier in geïnteresseerd zijn kun je eens een keer een kykje komen ne men en wel op woensdag 14 maart a.s. om 19.30 uur. adres: Oostsingel 39a (gebouw op speelplaats naast de school 'de Hommel'. Informatie kun je krygen bij de voorzitter van het korps P. Henssen, tel. 04780- 85833. Tot ziens! Volksdansvereniging Opanka Venray houdt op zaterdag 24 maart a.s. een REÜNIE ter gelegen heid van het 12%-jarig bestaan voor alle leden en oud-leden. Deze avond zal gehouden worden in Dans school Jeanne en Paul Janssen, Raadhuisstraat 6, Venray. Het programma ziet er als volgt uit: 19.30 uur: Ontvangst met koffie en gebak. Gezellig bijkletsen, foto's be kijken en video. 20.15 uur: Optreden van onze de- monstratiegroep. 21.00 uur: Danslen o.l.v. Radboud Koop. ook mogelijkheid tot verzoek- dansen. 22.00 uur: Optreden van onze de- monstratiegroep. 24.00 uur: Sluiting Oud-leden van Opanka die nog geen uitnodiging ontvangen heb ben, kunnen voor inlichtingen en opgave terecht bij: Hanny Cuppen, Aronskelk 9a. 5803 BL Venray. tel. 04780-87315. Reeds eerder hebben wij melding gemaakt dat de politie met de regel maat van de klok snelheidskontro le's zal houden. Afgelopen week werden er weer snelheidskontrole's gehouden. Donderdag werden van 9.15 tot 10.15 uur op de Oude Oostrumse- weg 34 auto's geregistreerd die te snel reden (tussen 55 en 85 km/ uur). Het bleek dat 20% van de auto's te snel reed. Op de Deumeseweg daar waar de snelheid 80 km/uur is toegestaan, werd van 11.15 tot 11.35 gekontro- leerd. 34 Automobilisten zullen lesgeld moeten betalen. Hun snel heden lagen tussen de 90 en 137 km/uur. Hier hield 24% van de au tomobilisten zich niet aan de snelheid. Op de Venloseweg werd op die dag ook nog gekontroleerd. Daar wer den 2 auto's geregistreerd met snelheden tussen de 125 en 135 km/uur. Vrijdagmorgen werd tussen 10.00 en 12.00 uur op de Langstraat, de Horsterweg te Casten ray en de Hoofdstraat te Oirlo gekontroleerd. 34 Auto's reden te snel met als hoogste snelheid 80 km/uur. Die vrijdag werd tussen 14.00 en 15.00 uur op de Langeweg en de Noord singel gekontroleerd. Hier hielden zich 35 auto's niet aan de snelheid. De hoogste snelheid bedroeg maar liefst 98 km/uur. Zaterdagmorgen werd snelheids- kontrole gehouden op de Oude Oostrumseweg; 22 auto's reden te snel. De hoogste snelheid bedroeg 75 km/uur. Op de St. Joseflaan te Smakt re den 5 auto's te snel met als hoogste snelheid 70 km/uur. Op de Horster weg te Casten ray werd 17 maal te snel gereden; hóógste snelheid 80 km/uur. Op de Langeweg reed men 8 maal te snel; hoogste snelheid 79 km/uur. Verder werd gekontroleerd op diverse singels. Daar werden 9 auto's op de film vastgelegd. De hoogste snelheid bedroeg hier 80 km/uur. Ook afgelopen maandag werden er snelheidskontrole's gehouden en wel op de Kempweg, Westsingel, Henri Dunantstraat en de Veulense- weg in Veulen. De PvdA is nogal voortvarend van start gegaan om de kiezers aan zich te binden, voor de komende ge meenteraadsverkiezingen op 21 maart. Te voortvarend zelfs want dè verkiezingsborden hingen by na een week te vroeg aan de diverse lantaarnpalen. Qorzaak was een communicatiestoornis binnen de verkiezingsorganisatie van de PvdA. Hierdoor was een van de me dewerkers te vroeg begonnen met het ophangen terwyl de vergun ning, die hiervoor was afgegeven, dit pas toeliet vanaf 8 maart 'By on ze party zitten we hier toch een beetje mee in de maag', was de reak- tie van Twan Jansen, fraktievoorzit- ter van deze partij. Ook wethouder Kersten betreurde het gebeurde en zou er zorg voor dragen dat dit niet meer gebeurde. Een en ander was wel een doom in het oog voor de fraktie Van de Vorle. Lijsttrekker Joost v.d. Vorle, zelf ex-PvdA-er. meende opzet in het spel te zien. Hyzelf had immers ge probeerd om by de politie toestem ming te krygen om zyn borden eerder op te mogen hangen. Dit echter zonder resultaat. Hy be klaagde zich dan ook tijdens de commissievergadering van algeme ne zaken afgelopen maandag. Twan Jansen verzekerde hem echter dat er geen opzet in het spel was. 'Wy zullen ons in de toekomst -korrekt aan de vergunning houden', was zyn reaktie. In totaal werden er 101 snelheids overtreders op de film vastgelegd. Daar waar gekontroleerd werd geldt een maximum snelheid van 50 km/uur. De hoogst gemeten snel heid bedroeg maar liefst 105 km/uur. REKORDOVERTREDER Het zou zelfs mogelijk zijn om in het Guiness Book of Records te ko men. Wij hebben nog nooit ge hoord dat een automobilist binnen de 17... minuten, drie keer op de film werd vastgelegd, op dezelfde weg en met een gemeten snelheid die telkens boven de 80 km per uur bedroep. Op die weg, de Oude Oostrumseweg is 50 km/uur toe gestaan. Inmiddels zal deze be stuurder zijn acceptgirokaarten ontvangen hebben. Het is wel dege- lyk mogelijk dat tegen deze bestuurder extra maatregelen geno men worden. LET OP!!! LET OP!!! bij EMOFRA in OVERLOON VOOR ECHTE SPIJKERBROEKEN VAN 129,- PIEK Hoeft u bij EMOFRA MAAR te betalen zie ook onze x advertentie op de binnenpagina LET WEL OP HET JUISTE ADRES DIEFSTAL OP BOUWPLAATS Tijdens carnaval, toen er niet ge werkt werd op de bouwplaats van het ziekenhuis, werd ten nadele van een verwarmingsbedrijf 145 meter koperen leiding gestolen. Een gedeelte van die leidingen was reeds gemonteerd. Zelfs werd uit een kruipruimte koperen leiding meegenomen. Alles heeft een waar de van 4.000,-. Wim Palmen (35 jaar) Leraar klassieke talen Venray Doelmatig bestuur Efficiënt uitvoeren van raads besluiten vraagt bekwame en gemotiveerde ambtenaren. Een inspirerend bestuur vormt daarvoor de basis. Klantvrien delijkheid wordt zo tot een vanzelfsprekendheid. Immers, zij zijn er voor ons, wij niet voor hen. nr. 4 lijst 4

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5