Venrayer wil vlieger club oprichten Vorst Piet Hermans hangt zijn kieps aan de wilgen Vernieuwde bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker van start Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Totaal einduitslag carnavalsoptocht 1990 in Venray Dia's en video zoek van de vastenaktie PEEL EN MAAS Vakantie Invalide Bevrijders Hun hondje redde hun leven Gemeente doet restjes in de uitverkoop Gewijzigde openingstijden Consumentenwinkel PEEL EN MAAS Donderdag 8 maart - Pagina 16 NOTITIES EN MEOCOEUNOEN VAN OC GEMEENTE VENRAV Rond 1 januari jl. zyn de eerste oproepen voor deelname aan het vernieuwde' bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker in Noord-Limburg op de bus gegaan. Deze eerste oproepen zullen in de bus vallen by vrouwen die deze maand 35,3a 41.44,47.50,53 of 54 jaar worden. En met hen zullen voortaan alle vrouwen in de maand dat ze deze leeftijden bereiken van hun gemeentebestuur een envelop pe in de bus vinden. Nu voor een uitstrykje naar de huisarts Tot zover gaat de voorbereiding van het bevolkingsonderzoek als voorheen. De inhoud van de enve loppe en de boodschap daarin zyn echter nogal anders. Nu zit er een duidelyke voorlichtingsfolder over het onderzoek bij van de GGD Noord-Limburg. Maar wat voor de vrouw belangrijker zal zyn is dat ze voor het uitstrylye niet meer naar de cervix-auto ergens in de wyk of het dorp hoeft. In de vernieuwde opzet van het onderzoek kan ze het uitstrykje by haar huisarts laten maken. Nog een belangryke veran dering is, dat het maken van een uitstrykje in het ziekenfondspak ket is gekomen. Ziekenfondsverze kerden hoeven dus geen eigen bydrage te betalen zoals voorheen. Zich gezond voelende vrouwen krygen een oproep By dit onderzoek worden zich ge zond voelende vrouwen opgeroe pen zich te laten onderzoeken. Dat wordt gedaan, omdat baarmoeder- Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het verbouwen van een wo ning aan de Pater Tulpstraat 25 te Ysselsteyn, tn.v. H.J.M. van Ass; het bouwen van een serre aan de Allegrostraat 52 te Venray. tn.v. J.P.G. Renkens; het uitbreiden van een wo ning aan de Lisdodde 8 te Venray. tn.v. J.H.M. Koenen; het bouwen van ee serre aan de Knopkruid 35 te Venray, tn.v. P.M.M. de Mulder; het uitbreiden van een cafetaria-keuken aan de Puttenweg 3 te Ysselsteyn, tn.v. W.J.M. van Ooi; hget uitbreiden van een wo ning aan de Binnenhof 17 te Ven ray. tn.v. J.M.J. Lenssen aan de Julianasingel 3; het plaatsen van een tuin muur houtopslagruimte aan de Beethovenstraat 48 te Venray, tn.v. G.CXA. Willemse; het uitbreiden van een wo ning aan de Allegrostraat 3 te Ven ray, tn.v. P.A.M. Wilmsen; het uitbreiden van een serre/ berging aan de Gratenstraat 13 te Venray, tn.v. J. Barents; het verbouwen van een wo ning aan de Gussenstraat 5 te Leu nen, tn.v. W.C. Verschuyten; het uitbreiden van een wo ning aan de Randenrade 58 te Oostrum, tn.v. GA.M. Kessels-, het uitbreiden van een wo ning garage aan de Lisdodde 10 ie Venray, tn.v. P.W.M. Wilmsen; het bouwen van een mestop- slagsilo aan de Weideweg 19 te Leu nen, tn.v. M.B.G.M. Smits. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 9 maart 1990 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge by de onderafdeling bouw- en woningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche halskanker eenvoudig vroegty dig is op te sporen. Hiertoe wordt een uit- strykje gemaakt van het siym van de baarmoederhals. Bovendien is er by vroegtydige ontdekking bijna 100% kans op genezing. Omdat baarmoederhalskanker zich over het algemeen in het begin lang zaam ontwikkeld, is 1 uitstrykje per 3 jaar voldoende om verreweg de meeste gevallen op te sporen. De leeftijdsgrenzen van de vrouwen die in aanmerking komen voor het bevolkingsonderzoek liggen nu tus sen de 35 en 54 jaar. 5 Instanties betrokken by onderzoek Het hele onderzoek wordt uitge voerd door een 5-tal instanties. De afdelingen bevolking van de ge meenten verzorgen en versturen de oproepen. De huisartsen maken de uitstrykjes, geven de uitslag door en verzorgen de voorlichting aan en opvang van de vrouwen. Het Pa thologisch Anotomisch Laborato rium van het St. Maartensgasthuis beoordeelt de uitstrykjes. Het zie kenfonds betaalt voor de zieken fonds-verzekerden. (Partikulieren krygen een rekening.) En de GGD Noord-Limburg tenslotte zorgt voor de koördinatie en bewaakt mede het verloop van alle onderdelen van het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Inleveren oproepkaart U wordt verzocht om de oproep kaart in te leveren by de huisarts, ook indien geen uitstrykje wordt gemaakt Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 28 februari 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het verbouwen van een kan toor aan de Bergweg 4 te Venray, t.n.v. Soc.Med.Centrum 'De Cloc- kert' p/a Merseloseweg 41; het bouwen van een carport aan de Allegrostraat 27 te Venray, tn.v. J.M. Bonants; het bouwen van een carport aan de Allegrostraat 29 te Venray, tn.v. J. Berkers; het plaatsen van een erfaf- scheiding aan de Eindstraat 6 te Venray, tn.v. Bouwmy Janssen b.v., Kempweg 33; het bouwen van een loods voor droge mestopslag aan de Mo lenhoek 14 te Oirlo, t.n.v. L.H.H. Janssen; het bouwen van een woning inpandige garage aan de Tktralaan 21 te Venray. tn.v. B. Roelofs, Kerk- delstraat 21 te Slenaken; het uitbreiden van een wo ning aan de Lidwinahof 1 te Venray, tn.v. G.L.P. v.d. Berg; het plaatsen van een E-kast- pomp/sproeierberging aan de Beek te Merselo, t.n.v. EJ. Muysers, Klein- dorp 33; het bouwen van een woning aan de Silvesterweg 23 te Venray, tn.v. J.H.A. Philipsen, Honingkla- ver 40; het plaatsen van een dakkapel aan de Andantestraat 22 te Venray. tn.v. A.M. Spruit; hfet bouwen van een serre, ber ging carport aan de Kamperfoe lie 65 te Venray, tn.v. H.P. Jeuken. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche De Venrayer Jacques Ermes uit de St Anthoniusstraat is voornemens om in Venray een vliegerclub te starten. Vorig jaar september orga niseerde hy al een vlieger- demonstratie op de sportvelden van het PCV. Deze demonstratie was toen een groot sukses. Om zyn plannen te ondersteunen heeft Jacques Ermes opnieuw een de monstratie belegd. Deze zal plaats vinden tydens het tweede weekend van september. De happening is ook opgenomen op de kalender van de Landelyke ihiegervereniging. Jacques Ermes verwacht dat week end zo'n 150 vliegeraars met vlie gers. De vliegers variëren in omvang van een paar cm2 tot zo'n 20 m2. Dit zal ook deels afhangen van het weer. met name de wind. Om ondersteuning voor de oprichting te krygen heeft dhr. Er mes aangeklopt by de VW. Deze heeft hem de nodige steun toege zegd totdat de oprichting van de vliegervereniging een feit is. Zo heeft de VW al met de gemeente af spraken gemaakt over het gebruik- van het honkbalterrein voor de de monstratie in september. Jacques Ermes is nu op zoek naar mensen die geïnteresseerd zijn in het opzetten van een vliegervereni ging. Behalve dat er gevliegert wordt, hoort ook het zelf maken ypn vliegers tot een van de aktivitei- ten. De vereniging zal zich verder aansluiten by de Landelyke vereni ging zodat deelname aan vlieger- festyns elders in het land ook mogelyk is. Mensen die geïnteresseerd zyn in deze milieuvriendelijke hobby voor jong en oud, kunnen met Jacques Ermes, Antoniusstraat 20. kontakt opnemen. Zou tydens het vliegerfestyn in september het weer zo slecht zijn dat vliegeren onmogeiyk is, dan zullen er demonstraties boeme- rangwerpen gehouden worden. Ver der wordt bekeken of tydens dat weekend, wanneer ook het Straat festival gehouden wordt, vliegers in het centrum van Venray opgelaten kunnen worden. Geachte redaktie. Graag zou ik myn verontwaardi ging willen uitspreken over een tweetal berichtgevingen in uw krant. Het eerste betreft die van de Peel en Maas van 22 febr. waarin als voorpaginanieuws een alcohol- kontrole wordt aangekondigd. Waarvoor is volgens u een alcohol- kontrole bedoeld? Om slechts gedu rende 1 week, waarin de aangekon digde kontrole zou plaatsvinden zo weinig mogelyk onder invloed rij dende automobilisten op staat aan te treffen of, en dat lijkt mij zinvol ler, om d.m.v. een alcoholkontrole dit soort automobilisten voor zover zy daar nog nooit van gehoord heb ben er middels een verbaal op te at tenderen dat je alcohol en verkeer niet kan maken. Een alcoholkon trole is volgens my bedoeld om juist die misdadige automobilisten op heterdaad te betrappen. Pas dan wordt het veiliger op de weg. Myn vraag luidt dan ook: Waarom is dit voor u zo belangrijk nieuws? Is de Venrayse bevolking zo onnozel dat men veronderstelt dat met car naval alcohol en verkeer wel sa mengaat? Moet de Venrayse bevolking beschermd worden te gen de boemannen als politieagen ten? Dat de politie ons o.a. kontroleert op wetsovertredingen is toch geen nieuws, en dat met car naval diezelfde wetten gelden toch ook niet? Met het kenbaar maken van een aankomende alcoholkontrole ver baliseer je natuurlyk niet die men sen die deze wetgevingen een zorg zal zyn. Nee, want de Peel en Maas waarschuwt wel even. zodat ze daar na hun gang weer gaan. Het tweede bericht dat by my ver bazing opriep was, dat in de Peel en Maas van 1 maart de uitslag stond vermeld van deze kontrole en waar- by slechts 1 onder invloed rydende automobilst een rijverbod kreeg op gelegd en waarbij proces-verbaal zou worden opgemaakt Maar met daarboven het bericht van dodelij ke aanrijding, veroorzaakt door een onder invloed rydende automobi list. En nu komt het: Deze automo bilist kon in de loop van de dag huiswaarts keren. Geen rijverbod, geen proces-verbaal??? Mij is bekend dat hiermee de zaak nog niet is afgesloten, maar be- grypt u dat deze vorm en styl van berichtgeving als tactloos en onvol ledig kan overkomen en veront waardiging kan oproepen onder uw lezers? Ik ben erg geïnteresseerd in uw reaktie. Martine Thijssen-Bolk Venray Naschrift redaktie Het bovenstaande ingezonden stuk, door de redaktie ingekort, vraagt om een reaktie onzerzyds. De eerste vraag van de inzendster luidt: Waarom is de aankondiging van een alcoholkontrole 'zo belang- ryk nieuws?' Het antwoord is, dat een krant niet alleen nieuws brengt, maar ook informatie. En in dit geval hebben we met deze infor matie getracht een preventieve wer king te laten uitgaan. Wanneer men weet, dat er streng op alcoholge bruik zal worden gekontroleerd, zal ieder weldenkend mens —zeker ty dens de carnavalsdagenzijn auto wel thuislaten, zoals wij in dit be richt ook hebben aangeraden. De Venrayse mensen moeten niet tegen de politie, maar wel tegen zichzelf worden beschermd. Een gewaarschuwd mens telt voor twee. Uit het tweede bericht blykt, dat de waarschuwing wel heeft gehol pen omdat slechts één onder in vloed rydende automobilist een ryverbod plus de aanzegging van een proces-verbaal kreeg. Dat er ondanks de waarschuwing— toch nog een dronken automobilist een dodelyk ongeval veroorzaakte is by- zonder triest Geen ryverbod en geen proces-verbaal voor hem? De dader werd ingesloten en later huiswaarts gezonden, vermeldde het van de politie afkomstige be richt En met u weet iedereen, dat daarmee voor hem de zaak beslist niet is afgesloten. Redaktie MOJJE PRINS 't Is sund en jommer, mar de vastelaovesdaag zitte d'er wer op. Wy van de butinge hebbe d'er ok biëstig van genote. Dor kos 't waèr niks an af doen al hawwe aegeluk gaèr den optocht ok gezien. Mar ja, ge kunt nie alles hebbe zès ze ien Groninge zegge. De prins deiy' 't ok vlak goed. Hiël gewoon tusse de meense miek hij mit iederiën schik al haqj 't nog zó druk met stickers, handtaèkeninge en snuutjes gaève. As fenklub van Ars Musica hewwe nog efkes mit um gehaffeld mar dor gaaf ie niks um. Wy krege zelfs zö'n blouw pla- kette van um umdat we al zö lang ieders kiër mit vastelaovend nor Rooi komme. Wij hope dat we dat nog hiël veul jaore kunne blieve doen. An oos zal *t nie ligge en an Rooi en alle goei vriende en bekende die wy dor heb be, hopeluk ok nie. Dörrum zegge wy net as ien dat liedje: 'Mien Ven- roi bliefde gy zoë mar'. Tot tiggen 't ander joar! J. en P. uut Delfzyl Hart onder de riem Donderdagaovend, de hazinne van de neeje vröllie-joekskapel "Van Ibete noch Blaoze' verzamele zich. Zenuwèchtig gewir-war. Nog gauw en köpke koffie en... 'Kom we motte gaon, um hallef 9 motte weej beej ós urste kefé zien!' Niks vermoedend stappe de vröl- lie ien vol ornaat mit instrument en meziek de straot op. En par vur- zichtige toëne klinke af en toe al. 'Kiek daor beej de Zuid-Ooster verzamele zich d'r ok en par' zet iën van de vröllie. Mar dichterbeej ge- komme staon weej vróllie ienèns vur en ganse massa joekskappelle. Die beginne volop mit zien alle te speule vur ós. Diep ontroerd staon we daor dan. En serenade vus ós??? Jawel mit en toespraak èn en prachtige onder scheiding (en hartje onder en riem- ke). Alle lede van de joekskapelle komme ós anmoedige vur dizze ao- vend. Ze hope dat weej het nog lang blieve doen en wille ós mit dees on derscheiding en hart onder de riem stèke. Weej zien d'r hiëlemaol stil van. Mar we zun gen echte joekska- pel zien as we nie gauw en muzi kaal dankwoord gave. Dus klinkt weldra 'zonne goeie hebbe weej nog nie gehad'. Wie kan d'r now nog stoppe nao zo'n mit-leave en zonne stimulans! Bedankt Joekskapelle, ut was ge weldig! De vröllie van 'Van Tbete nog Blaoze' Zondag jl. heeft Vorst Piet Her mans, hooggezeten achter op de Prinsenwagen, voor het laatst zyn 'zegetocht' gemaakt door het rijk van de Piëlhazen. Voor het laatst heeft hij breedlachend vanaf zyn hoge staanplaats zyn rolletjes ser pentine uitgegooid over de duizen den kleumende toeschouwers langs de optochtroute. De man met een gezicht, waarvan Opperpiëlhaas Defesche zich ooit eens afvroeg, hoe dat er uit zou zien als hij niet lacht- te, hangt op de elfde van de elfde zijn Vorstenkieps aan de wilgen, om zich daarna te tooien met de minder joyeuze kieps van de Raad van Elf. Vanwaar dit plotselinge besluit van Vorst Piet, the vyf jaar geleden in de voetsporen trad van de legen darische Vorst Karei Wynen als op volger van Vorst Wim, Vorst Geert, Vorst Hans en Vorst Jan? Het besluit om te stoppen heeft Piet Hermans niet van de ene op de andere dag genomen. Vorig jaar, toen op Aswoensdag de drie dolle dagen voorby waren, heeft hy in een 'gewetensonderzoek' alles eens op een rij gezet en zich herinnerd, dat hij bij het aanvaarden van zyn hoge camavalsfunktie had gezegd voor vyf jaar over het rijk van de Piëlhazen te willen regeren. Zyn besluit om te stoppen heeft hy vo rig jaar bekendgemaakt aan de voorzitter van de carnavalsvereni ging en tydens het 'laatste avond maal' van de Raad van Elf op camavalsdinsdag jl. herhaald. Zyn besluit was definitief... 'Ik had er lol in en heb er nog steeds lol in, maar er komt een tyd, dat je als vorst moet beslissen om op te stappen' vertelde Vorst Piet ons. toen wij hem naar het 'waar om?' vroegen. 'Als vorst moetje dat zelf beslissen, maar het is met veel pyn in myn hart, dat ik dit moeily- ke besluit heb genomfn. Maar ik stap op op een ogenblik, dat 'de Piëlhaas' schitterend op kleur is. 'Je moet zo'n afscheid ook weer niet dramatisem. Het hele camavalsge- beuren moet je zien als een kleur- ryke trein, met schitterende mensen; een trein waar ieder jaar een andere prins instapt, waar tel kens mensen uit- en instappen. De trein rydt door, ook met andere ma chinisten, maar ieder met een eigen gezicht'. In 1983 heeft Piet Hermans als eeuwig lachende prins het leger van de Rooyse vastelaovesvierders aangevoerd, in 1985 werd hij tot Vorst benoemd en in het volgende carnavalsseizoen is hy weer ge woon een van de elf om te proberen de afstand tussen hoge kiepsendra- gers en het 'gewone camavalsvolk' te verkleinen. 'Ook dat is een van de redenen, die tot mijn besluit hebben bijgedragen' zegt Vorst Piet met een gezicht dat de Opperpiël haas nog nooit heeft gezien. Want Piet hééft het er moeilyk mee... BESTUURDER ONDER INVLOED Een 22-jarige bestuurder van een personenauto werd op de Veltumse Kleffen aangehouden door de poli tie, die drankgebruik konstateerde. Dat alcoholgebruik kostte die bestuurder een boete van 250,-. Toch een duur pilsje. FIETSDIEVEGGE AANGEHOUDEN De politie hield een 19-jarige in woonster aan op een fiets, die zij daags tevoren had ontvreemd. Zij gaf de diefstal toe met de motive ring dat haar fiets eerder ook gesto len was en dat zyn nu maar hetzelfde had gedaan. Jammer voor haar, want zy raak te niet alleen die fiets kwyt maar kreeg ook terzake die diefstal proces-verbaal aangezegd. Prinsenwagens: 1. Veulen 201 punten; 2. Leunen 185; 3. Oostrum 174; 4. Ysselsteyn 171; 5. Venray 168; 6. Merselo 162; 7. Oirlo 160%. Jeugdprinsenwagens: 1. Venray 175 punten; 2. Oostrum 173; 3. Hei de 168; 4. Leunen 167; 5. Ysselsteyn 153%; 6. Merselo 153; 7. Casten ray 150. Eenlingen/paren: 1. Fietsende kip, 186 punten: 2. Ik heb un loép- neus, 179; 3. Ik ben in de bonen. 171%; 4. Mak me(kaar) nie zwart 171; 5. Enne kwast, 165; 6. Wiend 164; 7. Elektrische deken, 163; 8/9 Ik weet van wanten, 162; 8/9. 'n Heel kien krétje, 162; 10. Ik bin van kant gemakt, 160; 11. Zorgen voor overmorgen, 157; 12. De kruuers van de Prins, 154; 13. Hier is ut bin nen beter als buiten, 148; 14. Prin- senprklematie, 138. Middel groepen: 1. Vingerverf, 176 punten; 2. Weej kieke géi, gillie ok, 175; 3. Mit de kiender van de Goetzenhof, 173; 4/5. Tódse kiéskop, 172; 4/5. De familie van de Prins, 172. 6. Ut prinsenpalet, 167; 7. De ammibieren, 165; 8. Hazebier, 164; 9/10. Schabbeijoeks, 163; 9/19. Cats, 163; 11/12. Wo motte weej hin, 161; 11/12. Weej hebbe ok en plaat en..., 161. Kleine groepen: 1. Contact 181% punten; 2. Letzte kienderkopkes van Venroy, 175; 3. De stieve. 172; 4/5. Serpentines, 170; 4/5. Striekers, 170; 6/7. De urste zuivelfabriek, 163; 6/7. S(ub) sentrum, 163; 8. (S)uper sentrum, 159; 9. Minilaeve ien reu zeland, 158; 10. Stoplichten, 154%; 11. Weej gaeve ozze grond ok vur niks, 154; 12. De knollevraeters, 148. Grote groepen: 1. Weej zette alles ien dooi mit..., 199 punten; 2. Weej laeve mit kleur, 188; 3. Gén gezeur, 184; 4. Gouwe léw, 182; 5. Mit klank en kleur is Ars Musica, 181; 6/7/8. Mit zonne winter vliegen we vroeg uut 179; 6/7/8. De walsen van Strauss, 179; 6/7/8. Geboren nieuwe vereniging, 179; 9. Hels kabaal. 176; 10. Weej speule onder iën huucye, 174; 11. Prinsengroep 3x11,154; 12. Oz megjes, 150. Wagens: 1. En now... kumt de aap uut de mouw, 187 punten; 2. Weej zien now ok alles, 181; 3. Weej kieke nie zo nauw, 180; 4. Dür voldoende groenstrook wel, 175; 5. Ie Doe ut zelf centrum, net op tiëd, 173%; 6. Milieuwagen, 173; 7. De aide kleu terschool, 172; 8. Weej make um zelf,167%; 9. De bekkers van Oelde- re, 149; 10. May Weggenmobiel, 141. AANNEMERSBEDRIJF M.J. Teunissen Het juiste adres voor: - stallenbouw - woningbouw - industriebouw - verbouw - mestopslagsilo's - kunststof en houten kozijnen onder KOMO-garantie Lovinckplein 5 - Ysselsteyn Tel. 04785-1406/1811 18-JARIGE MISHANDELD Een 18-jarige inwoner deed aan gifte dat hy, zonde reden, door een onbekende op het Gouden Leeuw terrein was mishandeld. Hy liep hierby o.a. een bloedende wonde aan zyn lippen op. VERNIELINGEN Er werd aangifte gedaan van ver nieling van een ruit van een wo ning aan de Whistlerstraat. Bij een winkel aan de Passage werd een ingeslagen ruit Ontdekt. Er waren geen sporen van inbraak zodat aan vandalisme wordt gedacht WINKELDIEFSTAL Een 26-jarige Venrayse dame werd betrapt bij winkeldiefstal. Zy dacht voor 100 gulden boodschap pen uit een supermarkt in het Brukske mee te nemen zonder te betalen. BROMFIETSER WEKTE DE AANDACHT Een, naar later bleek 17-jarige bromfietser uit Horst wekte de aan dacht van de politie in de buurt van de kom van Ysselsteyn. Toen de po litie een onderzoek wilde instellen ging hy er met grote snelheid van door, achterna gezeten door de poli tie. Via Heide ging het naar Leunen, maar het stopgebod van de politie werd door hem genegeerd. In de St Catharinastraat raakte de spiegel van de bromfiets een spiegel van een geparkeerde personenauto. Op de Horsterweg werd de bromfietser eindelijk aangehouden. Hy bleek alcohol te hebben genuttigd en uit angst voor die ontdekking was hy er vandoor gegaan. Nu kreeg hy een rijverbod van 3 uur, proces verbaal terzake het ryden onder in vloed en proces-verbaal terzake en kele verkeersovertredingen WEER INBRAAK HOUTHANDEL Weer moest er aangifte worden gedaan van een inbraak in de hout- werf in Kleindorp te Merselo. Wat er deze keer precies ontvreemd werd kon ons nog niet worden mede gedeeld. Opsporing verzocht: De werkgroep Noord-Limburg van de Landelyke Vastenaktie is enkele dia-series en een videoband kwyt. De dia's en video gaan over onder andere het leven en werken in Zaï re. Dia's en video zyn door de werk groep gemaakt in Zaïre om tydens de vastenaktie gratis beschikbaar te stellen aan verenigingen, organisa ties en scholen. Vorig jaar zijn deze audio-visuele middelen by tal van verenigingen en scholen uit geleend. Op het moment dat we de dia's en video voor dit jaar wilden gaan uit lenen bleek dat ze zoek zijn ge raakt Waarschynlyk zyn ze per ongeluk by een vereniging of bij een van de scholen blyven liggen. Alleen weet de werkgroep niet by welke. We zyn daardoor ernstig ge dupeerd. Wie weet waar de dia's en video zyn? Laat het dan even weten: werkgroep Noord-Limburg, Vaste naktie Nederland, tel. 04789-1771. Welke school in de regio Venray had vorig jaar een groot aantal les sen in het teken staan van Afrika en/of Zaïre? Die school heeft ook ge bruik gemaakt van de video en de dia's. Het betreft in elk geval: 1 vi deo VHS-systeem over het wonen en leven van de negerstam Azande in Zaïre, 1 dia-serie over kinderen in Zaïre (geboren in Zaïre), 2 dia series van elk 56 stuks over het voedselprobleem en het werk van broeder Schreurs uit Venlo in Zaïre en tenslotte een kleine dia-serie over Lepra in Zaïre. De werkgroep hoopt dat de pro- du kti es weer terecht komen zodat ook dit jaar tijdens de vastenaktie veel scholen en organisaties ge bruik kunnen maken van deze voorlichtingsmaterialen. uw weekblad Als reaktie op de televisie uitzending van AVRO's-Tslevizier van 5 februari jl. waarin aandacht werd besteed aan de precaire nood lijdende situatie van Britse Oorlogs invaliden, wordt door de Bond van Wapenbroeders Afdeling Venray een hulpaktie georganiseerd. Deze hulpaktie Vakantie Invalide Bevryders' houdt in dat een groep Britse Oorlogsinvaliden met hun echtgenoten worden uitgenodigd voor een week vakantie in Neder land in de na-zomer van het Her denkingsjaar 1990. Deze groep zal bestaan uit minimaal 20 personen. In enige Britse kranten werd in middels deze uitnodiging geplaatst, waarin Britse Oorlogsinvaliden die hun verwondingen hebben opgelo pen tydens de bevryding van Ne derland in 1944-1945, worden verzocht om zich te melden. Hierop zijn meteen reakties ontvangen, waaruit blijkt dat deze Nederlandse aktie bijzonder op prys wordt gesteld. Een van deze reakties eindigt met de ontroerende woorden 'ook al word ik niet uitgekozen uit de aan melders, ben ik toch trots voor het geen in voor Nederland kon doen'. Als je voor deze trots je rechter been en diverse vingers moest inle veren ben je het waard om niet te leurgesteld te hoeven worden. De Venrayse aktievoerders, die het in het verleden opnamen voor de behoeftige Britse Oorlogswedu wen, die mede door deze Neder landse hulp in het Verenigd Koninkryk de benodigde aandacht kregen, resulterend in een 70% ver betering van hun pensioen, zyn er van overtuigd dat nu ook weer voldoende Nederlandse steun zal worden gegeven door dankbare Ne derlanders, die niet zyn vergeten welke offers onze geallieerde vrien den zich moesten getroosten ten einde Nederland de vryheid te heroveren. Deze steun is nodig voor de enorme reiskosten, die noodza kelijk zyn om de diverse Oorlogsin validen van him woonplaats naar Nederland te vervoeren al of niet in hun rolstoel. Tevens wordt hulp ge vraagd voor gastgezinnen, die deze Britse gehandicapte bevryders met hun echtgenoten een week gastvry- heid willen verlenen. De Venrayse Wapenbroeders zul len een programma samenstellen voor deze vakantieweek, die het mo gelyk zal maken om de Britse gasten die plaatsen te laten bezoe ken, die zij reeds zolang wilden zien, doch die door hun lichamelij ke en/of finaciële situatie tot op he den onbereikbaar waren. Tijdens deze aktiviteiten zullen de Venrayse Wapenbroeders samenwerken met het Nederlandse Rode Kruis. Dankbare Nederlanders, die dit projekt willen steunen kunnen zich melden bij H.G. Meyer, Vollen- bergstraat 6, 5801 RP Venray, tel. 04780-82992. Financiële bydragen kunnen gestort worden op postgiro 1032741 CL Bank Venray rek. 23.18.62.261 onder vermelding Bond van Wapenbroeders Venray, aktie 'Vakantie Invalide Bevryders'. By voorbaat hartelyk dank. Het staat vast dat het echtpaar W. aan de Deumeseweg, ter hoogte van de Nachtegaal, hun leven te danken heeft aan hun honty'e BASJE. Zondagavond rond middernacht werd het echtpaar, dat reeds lag te slagen, wakker door het indrin gend geblaf van hun hontye. De hond hield niet op en de man ging kyken wat er aan de hand was. Bij de achterdeur konstateerde hy dat de aan hun woonhuis gebouwde schuur in brand stond. Hij zag nog kans om de politie en de brandweer te alarmeren. De brandweer kon niet voorkomen dat de schuur als verloren moest worden beschouwd terwyl de woning grote brand-, rook-, roet- en waterschade opliep. De schade wordt op enkele tiendui zenden guldens geschat Om tot een volledige afsluiting te komen van de tweede fase van het plan Landweert, doet de gemeente Venray de reststroken grond aldaar in de uitverkoop. Vorige week kon wethouder Kersten de verkoop me dedelen van 1.575 m2 grond aan de Marjolein. Deze grond werd voor 176.875,- verkocht aan Gebebouw uit Someren. Hiermede was een korting van 10% verleend. As de gemeente deze grond niet had ver kocht zou dit een rentelast van jaar- lyks 14.000,- opleveren. De gemeente zal op korte termijn alle reststroken die nog in het twee de deel van Landweert liggen gaan inventariseren, om ze vervolgens zo snel mogelyk van de hand te doen. De Consumentenwinkel in Ven ray wijzigt haar openingstijden per 1 maart a.s. Hiermee vergroot de Consumentenwinkel haar bereik baarheid voor het publiek. 1 Maart starten twee nieuwe —betaalde— krachten in de Consu mentenwinkel. Deze twee krachten zullen de winkel 21 uur per week. bemannen. Samen met de acht vrij willigers maken zij een openstel- ling op de vrydagavond en zaterdag mogelijk. De middagsluiting wordt beperkt tot een half uur. De nieuwe openingstyden zijn: Maandagmiddag van 13.30 tot 17.30 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 13.00 uur en van 13.30 tot 17.30 uur; vrydag van 10.00 tot 13.00 uur en van 13.30 tot 20.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Dit geeft de bevolking van Venray en omgeving meer mogelykheden om van de diensten van de Consu mentenwinkel gebruik te maken. WEER DIEFSTAL GEÏMPREGNEERDE PALEN Voor de tweede maal in korte tijd heeft een diefstal van geïmpreg neerde houten palen plaatsgevon den vanaf een in Merselo gelegen houtwerf. Deze keer verdwenen er 60 palen met een waarde van 350,-. Wel bleef er op die plaats een bumper achter van de auto waarmee de diefstal is gepleegd. Graag zou de politie er op attent worden gemaakt waar de laatste da gen een auto zonder bumper is ge signaleerd. ZAKKENROLLER AKTIEF Ook nu willen wij er onze lezers nog eens voor waarschuwen om ook tijdens het winkelen de porte monnee in de gaten te houden. Weer werd aangifte gedaan van het rollen van een portemonnee. Dat gebeurde deze keer tijdens het win kelen in een textielzaak in het cen trum. De benadeelde is een 42- jarige inwoonster. In die portemon nee zat een bedrag van 360,-. VERNIELINGEN VANDALISME Een eigenaresse van een per sonenauto deed by de politie aan gifte van vernieling van haar aan de Vollenbergstraat geparkeerde per sonenauto. In haar auto waren ver schillende deuken getrapt Een schade van 700,- was de balans, opgemaakt door personeel van Provinciale Waterstaat. Vanda len hadden moedwillig enkele ver keersborden en palen aan de Maasheseweg uit de grond gehaald en verbogen. Van een aan de Dempseystraat geparkeerde Mercedes was de Mer- cedesster afgehaald. Van een aan de Goudsmid straat geparkeerde personenauto was de buitenspiegel afgeslagen. Met verf was de muur van de kantine van de atletiekvereniging bespoten. Een ruit van de kantine op het sportcomplex 'Sparrendreef te Oostrum was ingegooid. Een aan de Veltumste Kleffen geparkeerde personenauto was doelwit van vandalen geweest. De achterruit van die auto was met een gateen ingegooid. Schade 560,

Peel en Maas | 1990 | | pagina 16