Boerenbruiloft in Oostrum De Piëlreus Ysselsteyn PEEL EN MAAS Vanaovend: Hazinneaovend De Zagewetters Merselo De Klutetrappers Vredepeel De Keavers Smakt-Holthees Boerebrulluft Kinderoptocht Venray Carnaval op Coninxhof Bliekers Maashees PEEL EN MAAS De Bliekers Maashees Druk bezocht zondagochtend concert Jeugdcarnaval 1990 PEEL EN MAAS Donderdag 22 februari - Pagina 7 van de redaktie van de Veltummer Kroniek. Op politiek gebied was dhr. Ter Beek jarenlang commissielid voor met name jeugdzaken. In 1983 werd hy voorzitter van de Atletiek vereniging Venray. Dat bleef hij tot in 1988. Momenteel zet dhr. Ter Beek zich in voor de bejaarden. AHRWEILER Behalve de uitreiking van de Bronzen Piëlhaas en de muzikale hoogtepunten van Hofkoor en Hof kapel. was er nog een verrassing. Het Ven rays mannenkoor heeft sinds vele jaren kontakten met een Duits koor in Ahrweiler. Vorig jaar nog verraste het Hofkoor de carna valsvierders in Duitsland met een bezoek. Dit jaar was dat omgekeerd. De Vastelaovesvereniging uit Ahr weiler vereerde Venray met een be zoek. Vooral het optreden van de garde van deze vereniging oogste veel byval onder het publiek. Ver der werd burgemeester Defesche, als beschermheer van het Venrayse mannenkoor, onderscheiden. Camavalsdinsdag vindt ook in Oostrum bij de Karklingels weer de boerenbruiloft plaats. Deze wordt om 11 over 2 voorafgegaan door de traditionele optocht. Het boerenbruidspaar van de Kar klingels wordt dit jaar gevormd door Rieky van Martinus en Sophia van den Heuvel en Leo van Mathijs en Nelleke Basten. Het jeugdboerenbruidspaar van de Karklingels wordt gevormd door Hilde Jacobs en Frank Laurense. De gemengde Venrayse Joekska pel Got Net heeft zich in een nieuwe outfit gestoken (gedeeltelijk werd dit gefinancierd door Isolatiebedry f De Bruyn). Joekskapel Göt Net werd op 19 april 1983 opgericht door een zes tal medewerkers van de technische dienst van het ziekenhuis Venray. Meii had nog nooit eerder een in- Jónte koe Pauze LeQoq Truus OW Timer Pauze Old Timer Atóak ifn Enge lónte koe Old Timer Pauze Old Timer Pauze Ie Qoq Elkes waachte 3ónte koe van gehuérd 'n abonnement waard 't Programma: Do 22 fibr.: van 20.30-00.30 uur Hazinneaovend. Noa afloëp ienlevere van de stempelkaarte. Za 24 fibr.: 21.30 uur ien 'd'n Oldtimer' priesuutreiking dur Prins Gerard I en zien gevolg, van: 10 (diepvriespPiëlhaze; 2 worste vur blaoskapelle; 'd'n Hansworst' 1990 vur 'n blaoskapel. Kómt allemaol, kómt al- lemaolü! Vrijdag 23 februari: 13.33 uur Schoolbal in 't Baggen- huus' met het uitkomen van de schoolprins. 19.11 uur Jeugdbal in 't Baggen- huus met Jeugdprins Bart I (Wil- lems) en nar Jan (Franssen). Zaterdag 24 februari: 19.00 uur Jeugdcamavalsmis. 20.11 uur Receptie van Prins Carna val 1990 met zyn nar in 't Ver- keshuus'. Zondag 25 februari: 14.00 uur Opstellen van alle wagens en groepen by de boerenbond voor deelname aan de optocht 14.11 uur Vertrek van de carnavals optocht door Merselo. Route: Haag. Grootdorp. Past. Vercoulenstraat Weth. PubbenstraaL Coppelenberg, Grootdorp, Kleindorp, Coppelen berg Grootdorp. De fanfare, drum band en de Prinsenwagen zullen by de Residentie by de optocht aan sluiten. JEUGDPRINS MICHEL I Dinsdag 26 februari: Ziekenbezoek. 's Avonds jeugdbal. De grote dag valt dit jaar op dins dag 27 februari!!! De familie van de BOEREBRUL LUFT nodigt alle Piëlhazen en Piëlhazinnen uit om de brui loftsplechtigheid op het bordes van het oude Gemeentehuis op de Laatste kans om mee te doen Het is natuurlijk altijd mogelijk dat iemand zich vergeet aan te mel den. Het is dan natuurlyk erg sneu als men hierdoor niet meer mee kan doen aan de kinderoptocht. Om deze kinderen dan nog een kans te geven houden we op zondag 25 februari nog één inschrijving en wel van 1LOO tot 14.00 uur in de PETRUS BANDENSCHOOL. En... je komt dan ook nog op de jurylyst zo tdatje nog voor een prys in aanmer king komt. Vanaf 14.00 uur gaan we dan op stellen in de Dr. Poelsstraat. Waar je moet gaan staan kun je vragen aan de mensen met een rode band om de arm. Deze mensen hebben ook plakbknd en touw by zich voor het bevestigen van het nummerbord, en het verrichten van kleine repa raties. Om 14.33 uur gaan we vertrek ken. Dit gebeurt via de volgende route: Hofstraat, Grote Markt, Hoen derstraat, Langeweg. Merseloseweg, tent parkeerterrein Gouden Leeuw waar de ontbinding is. In deze tent vindt ongeveer een half uu na af loop van de kinderoptocht ook de prijsuitreiking plaats. Tbt zondag in de kinderoptocht. strument vastgehouden, laat staan dat men één noot kon lezen. Maar zoals zovele joeks kapellen nam ook Göt Net de tijd en moeite om te re peteren. Anderhalfjaar later werd het eer ste optreden verzorgd. Nu, bijna 7 jaar na oprichting treedt Göt Net jaarlijks zo'n 10 tot 15 maal op. Göt Net telt momenteel 10 leden: 8 he ren en 2 dames. In 1988 werd het eerste lustrum gevierd. Göt Net ver trok 'n dagje naar Noordwijk aan Zee, alwaar het menige Limburgse tonen liet horen. De dag werd af gesloten met een gezellige feest avond voor leden en aanhang. Nu de carnaval weer in het verschiet ligt, heeft Göt Net zich uiteraard ook voorbereid. Voor het vierdejaar wordt er aan de VenraySe Hazjnneavond meege daan. Verder blaast Göt Net op za terdag voor carnaval op het Prinsebal in Landweert. Carna valsmaandagavond is Göt Net te gast bij de Hazekeutel, in de tent op het Gouden Leeuwterrein. Tbt slot wenst Göt Net iedereen een plezierige vastelaovend 1990. Markt De plechtigheid begint om elf voor drie en wordt besloten met een grote hosparty met alle aan wezigen. Om dï#e over half vyf wordt er ge legenheid gegeven om in de foyer van de schouwburg het bruidspaar en de familie te feliciteren. Degenen die via de TCV plakket- tes met een blauw koortye hebben gekocht worden om elf uur in de Perdstal verwacht om de start van de Boerebrulluft mee te maken. De rest van de plakkette-dragers zien wij dan rond één uur in de foyer van de schouwburg om ons gereed te maken voor de optocht Wie nog geen plakkette heeft om deel te nemen aan de optocht en de rest van de festiviteiten tot zes uur, kan nog terecht bij Sigarenmaga- zyn Schols in de Schoolstraat en bij Sigarenmagazyn Chris Jansen op de Markt Kosten vier gulden per persoon. Mocht het u niet lukken; om zo'n plakkette te bemachtigen! dan is er vanaf twaalf uur gelegen heid om in de schouwburg zo'n ding te kopen. Vanzelfsprekend is iedereen in de gelegenheid om om elf over acht het BOERENBAL mee te maken in zaal 'In den Engel'. De muziek wordt daar verzorgd door het Ven- rays Senioren Orkest. I Op vrydag 16 febr. zyn om drie uur prinses Tessa en vorst Roel uit geroepen tot heersers over het Co- ninxkeutelsryk. De prinses zal samen met de vorst en de Raad van Elf de komende weken de carna valsscepter zwaaien over de Coninx- keutels en Coninxkeutelinnekes. Of dit nog van invloed is op de lessen kon noch de prinses noch de vorst ons duidelyk maken. Wel maakten zy alvast bekend dat er 23 febr. een grootse pronkzitting gehouden wordt in de hal van de school. Ouders zyn daar uiteraard van harte welkom. 's Middags is er een optocht door de straten van Veltum waar alle kin deren van de school aan mee doen. De kinderen trekken vanaf het schoolplein de wyk in. Om 14.30 uur begint het kinderhossen en worden de kinderen door de buder- vereniging op een broocye knak of kaas getrakteerd. Boerenbruidspaar Tydens het gezellige Aide Wieven- bal van afgelopen zaterdag is het boerenbruidspaar bekend gemaakt aan de aanwezige Bliekers en Blie- kerinnekes van Maashees. Hay Vullings van de Hogeweg en Lucie Stevens van het Gildelandt zullen op carnavalsmaandag in de onecht verbonden worden. De cere moniële plechtigheid vindt plaats by de Jager im Grünewald. nadat rond 11.11 uur de bruid afgehaald is, zal de bonte stoet zich naar 'Op den Bosch' verplaatsen. Natuurlyk wordt het bruidspaar een receptie aangeboden. De organisatie is in handen van de Alpino's, een vrien denclub van de huidige Prins Tie- nus dun Urste. elke week nieuws PRINS FRANS H Zaterdag 24 februari: 15.33 uur De prins zal met zyn ge volg aanwezig zyn bij het installe ren van de prins in Venray. 19.00 uur Is er een Mis voor alle Piëlreuzen en Piëlreuzinnen. 20.11 uur Receptie Prins, Smelehof Puttenweg. Zondag 25 februari: 10.00-12.00 uur Brengt de prins een bezoek aan de langdurige zie ken in de verpleeghuizen. 14.11 uur Begint 't vastenaovendbal voor de jeugd in de Koel van 0-12 jaar. De prins brengt een bezoek aan 't ziekenhuis. 19.11 uur Begint 't vastenaovendbal in de Koel. s' Avonds is er ook bal in zaal 'Roelanzia'. JEUGDPRINS PETER H Maandag 26 februari: 14.11 uur Doen we mee aan de op tocht in Venray. Na de optocht gaat de Prins en zijn gevolg gezellig car navallen in Herberg de Peel waar ook de avond gesloten zal worden. 19.11 uur Jeugdbal in de Koél wat ook door de prins bezocht zal worden. Dinsdag 27 februari: 14.11 uur Begint er een prachtige optocht, na de optocht prijsuitrei king in de 'Smelehof waar we gezel lig carnaval blyven vieren tot een uur of zeven ('s middags). 19.11 uur Jeugdbal in de Koel wat ook door de prins en gevolg bezocht wordt. 20.11 uur Carnavalsbal in zaal 'Roe lanzia' wat bezocht wordt door de prins en zyn gevolg. De prins sluit de carnaval in De Smelehof. PRINS LAMBERT I Dinsdag 26 februari 11.00-12.00 uur Koppienbal ien 't Baggehuus 19.00 bijeenkomst boerebrullofstge- zelschap in de Residentie (den Tommes) 20.00 Boerebrulloft ien 't Verkes- huus, daarna Boerebrullufstbal. 01.00 uur ceremonie ter afsluiting van Carnaval 1990 door vorst Thei. PRINS PETER H Vrijdag 23 februari: 's Middags bezoek aan de basis school met prins, prinses en nar. Zaterdag 24 februari: 15.33 uur Installatie van de prinsen op het gemeentehuis te Venray. 19.30 uur H. Mis. 20.45 uur Receptie van de prins van Merselo. Zondag 25 februari: 14.00 uur Optocht met daarna kin derbal. 17.00 uur Receptie van de prins in Venray. 's Avonds jeugdbal. f Zondag 25 februari: 10.00 uur Eucharistieviering waar bij de prins en zyn gevolg aanwezig zullen zyn. 11.11 uur Receptie van de nieuwe prins in het Bliekerspaleis. 14.11 uur Vertrek van de grote op tocht. Startplaats by Bloemen. 16.11 uur Aansluitend de prysuit- reiking in het gemeenschapshuis. 19.00 Vertrek naar Geysteren voor een tegenbezoek. 21.11 uur Groot openingsbal met muziek van het nieuwe hoforkest en de bloedeigen joekskapel 'Net op Tied'. Maandag 26 februari: 11.41 uur Grote boerenbruiloft op den Bosch. Vertrek vanuit Maas hees naar de Jager im Grünewald. De organisatie is in handen van de Alphino's. 20.30 uur Aanvang groot Bliekers- bal, wederom met joekskapel 'Net op Tied' en het Hoforkest. Dinsdag 27 februari: 11.41 uur Groot Kienderbal, spe ciaal voor de jeugdige Bliekers, maar ook voor iedereen die jong van hart is. 15.11 uur Prins en Raad van Elf brengen een lustrumbezoek aan de oudste- en jongste inwoner van Maashees. 20.30 uur Slotbal in het Bliekerspa leis onder het motto 'Nog een keer alle remmen los...'. Natuurlyk is de joekskapel en het Hoforkest weer present. Afgelopen zondag, tydens een zeer druk bezocht zondagochtend concert, werd de Bronzen Piëlhaas uitgereikt aan Chris ter Beek. De Bronzen Piëlhaas is de hoogste on derscheiding die De Piëlhaas uit reikt, aan personen die zich vele jaren belangeloos hebben ingezet voor de Venrayse samenleving. Dhr. Ter Beek is ruim 20 jaar ak- tief geweest voor de Venrayse jeugd. Zo was hy vyf jaar bestuurslid van Jongerencentrum Free Wheelin (Dingus). Verder stond hy aan de basis van het opbouwwerk in Vel tum. Hy was daar lid van de wijk raad en oprichter en voorzitter van de Stichting Jeugdwelzyn Veltum. Ook was hy nauw betrokken by de totstandkoming van het wijkcen trum 't Schöpke. Tevens was hy lid Evenals de grote Piëlhazen heb ben ook de Venrayse Hazekeutels van 0 tot 16 jaar drie dolle en dwaze carnavalsdagen voor de boeg. Spe ciaal voor hen hebben wy op het terrein van de Gouden Leeuw weer een echte HAZEKEUTEL-TENT ge bouwd, die aan de binnenkant zo danig is versierd dat het een echt 'HAZEKEUTEL-HOL' is geworden, waar het zo gezellig toeven zal zyn dat je als echte 'Venrayse Hazekeu tel' niet weg kunt blyven. In de tent staan prachtige kraampjes waar limonade en ook snoep voor kleine bedragen kun nen worden gekocht. Ook voor gar derobe is weer gezorgd. Wy nodigen hierby dan ook graag alle Venrayse jongens en meisjes uit om samen met Jeugd prins Renz I, zyn adjudanten Bart en Sjoerd, Vorst Marcel en zyn Raad van Elf en Prinsengarde, carnaval te komen vieren met de ander Ha zekeutels in de Hazekeutel tent. De entree voor de ochtendbals be draagt 1,- (ongeacht de leeftijd). Voor garderobe in de schouwburg is gezorgd. Voor kinderen tot en met 12 jaar is dit gratis. Voor de overi gen bedraagt dit 1,-. De entree voor de avondbals bedraagt 2,50 (ongeacht de leeftyd). Evenals voor gaande jaren zal er ook dit jaar weer een echte Jeugdboerenbrui- loft zyn. Dit jaar zal deze worden gevierd tydens het jeugdbal van dinsdagavond in de jeugdtent Om ongeveer 19.00 uur die avond zullen Nancy Ermens en Rens van Veghel zich voor de 'onecht' gaan verloven. Dit alles onder het toe ziend oog van Jeugdprins Renz I en zyn gevolg en naar wy hopen, een grote schare feestvierende boeren, boerinnen en andere bont uitge doste camavalsgekken. Na het offi ciële gebeuren zal er gelegenheid zyn om het kersverse paar te feli citeren. Jongens en meisjes, wy hopen jullie een dezer dagen allemaal te zien by de kinderoptocht, liefst als deelnemers, op de jeugdbals in de schouwburg en de tent en op op de boerenbruiloft. Wy wensen jullie allen zeer fijne carnavalsdagen. Jeugdvastelaovesvereniging 'De Hazekeutel' 15.11 uur Serenade aan de Prins door fanfare en drumband op 't plein bij de boerenbond met aan sluitend toespraak door de Prins. 15.33 uur Groot Baggenbal voor de kinderen in 't Verkeshuus'. In de Residentie volop carnaval. 19.11 uur Jeugdbal in 't Baggen- huus' met de Jeugdprins en de gro te Prins. 21.11 uur 'Laatkömmersbal' in 't Verkeshuus'. In de Residentie volop carnaval. Maandag 26 februari: 20.55 uur 'Vroege vogelsbal' in 't Verkeshuus'. In de Residentie we derom volop carnaval. Dinsdag 27 februari: 13.00 uur Verzamelen ien de 'Blau we druuf(natuurlyk in boerebrul- lufsklier of ut alste pekske da ge het). 13.15 uur We goan de boerebijiud en brudegom alhalen. Dan noar os keaverspalies alwor de verbiending ien dun onecht zal plats viende. Hiemoa wordt ut paar nog enne kleine sjöow angeböje. Verder re ceptie en doamoa boerenkool mit wordt. 18.00 uur Ontbiending van de boe rebrulluft 20.11 uur Os grote afknapbal ofte wel ut boerebal. Tsnslotte sluiting van de carnaval. PRINS GEORGE I 8CHUTTERAARS JEUGDPRINS BART I PRINS SJEN I Zaterdag 24 februari: 19.00 uur Plechtige avondmis vur de lede en overlede lede van de car navalsvereniging. 21.11 uur Groete resepsie van prins mit vorst en de road van elf ien oons Keaverspalies. 21.30 uur Gezellig samenzyn. Zondag 25 februari: 13.31 uur Opstelle vur d'n optocht bej 'De Blauwe Druuf mit de neus richting müzes. 15.30 uur Kienderbal mit tussedur traktatie vur alle kiender dur de prins. Verder natuurlyk de priesuu treiking van den optocht. Domoa gezellig same hosse mit alle kien der ien het Keaverspalies. 20.11 uur Groot verkleide bal ien Kaeverspalies. Maandag 26 februari: 11.11 uur Gezellig groët hots knots Memelbal (kinderbal) ien 'De Blau we Druuf. 20.11 uur Groët keaversbal in T)e Blauwe Druuf.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7