Live show van Lori Spee tijdens 'Jumping Venray' 'Jumping Venray' presenteerde programma in carnavalsstijl Preventieprogramma rond thema alcohol en drugs 0] jstelling optochi 1990 Wat u verder moet weten Showdansgroep Venray Venrayse dansparen suksesvol Open Dag Kort-MBO Volksuniversiteit Venray e.o. Rektifikatie Tentoonstelling over Alcoholmatiging Geslaagd Groene Kruis tijdens carnaval PEEL EN MAAS Donderdag 22 februari - Pagina 4 De live show van Lori Spee zal de grote trekpleister moeten worden voor de derde editie van 'Jumping Venray', die op zaterdag 19 en zon dag 20 mei op de Grote Markt wordt gehouden. Hoewel het op beide dagen natuurlijk gaat om het hippische gebeuren, hebben de or ganisatoren een aantrekkelijk randprogramma opgesteld om iedereen van sportieve gezelligheid te laten genieten. Op zaterdag 19 mei, wanneer 20 vrachtwagens met 250 m3 zand de Grote Markt in een heuse spring bak hebben herschapen, is er vanaf 19.00 uur van alles te doen. De hoofdschotel wordt gevormd door het klassieke en progressieve springconcours met barrages tegen de achtergrond van het verlichte oude raadhuis en de Grote Kerk. MMSK St. Petrus Banden zal. zo als gewoonlijk, voor de muzikale omlijsting zorgen. Na het springen. I.v.m. het grote sukses van de showdansgroep, wordt deze groep met een tweede groep uitgebreid. Wy zoeken hiervoor meisjes in de leeftijd van 16 t/m 26 jaar. Tévens zoeken wy voor uitbreiding van de Rock Roll showdansgroep enkele nieuwe dansparen. Voor opgave en verdere inlichtin gen kun je bellen met Ad Wetjens, tel. 04780-83264. I Een aantal dansparen van Dans centrum Jeanne Paul Janssen na men de afgelopen weken deel aan enkele landelijke NDO-wedstryden in Leiden. Wie schets hun verba zing dat reeds de eerste keer er 1 paar gepromoveerd werd vanwege hun prestaties door een eerste plaats te behalen. Het betrof in dit geval het duo Stefan Gommans en Anita Viet. De volgende wedstrijd was het weer raak en kwamen er weer 2 pa ren met een beker naar huis, te we ten Lando Koppes en Karin Martens en Michel Martens en Vi- vienne Drabbels. Ook de afgelopen week was er weer een eerste plaats weggelegd voor een van de Venrayse danspa ren en wel voor Loek Lucassen en Karin Hulleman. Een niet geringe prestatie als je het op moet nemen tegen meer dan 70 andere danspa ren in dezelfde kategorie. Hieruit moge blyken dat de immer aktieve Venrayse dansschool flink aan de weg timmert met hun leerlingen. Het afgelopen jaar mochten Jean ne Paul Janssen ook de Neder landse kampioenen Latin American dansen voor Amateurs in de Hoofdklasse afleveren: Een waar achtig niet geringe prestatie van de ze Venrayse dansschool. Nadat vorige week in dit blad een artikel stond over de Open Dag bij het Kort-MBO op de Bevrydingsweg 2a, heelt de heer H.J.A. Wynen uit Ysselsteyn spontaan zyn prachtige motor aangeboden. Op deze dag konden bezoekers zich laten fotograferen op deze mo tor. De direkt-klaar foto werd door een leerling ingelijst en met blijde gezichten verlieten veel bezoekers het pand aan de Bevrydingsweg. Omdat nog niet alle mensen we ten waar voor het Kort-MBO opleidt, het volgende: Voor leerlingen van 16-18 jaar is er een beroepsopleiding (na MAVO of LBO) die in twee jaar opleidt tot ad ministratief medewerker, medewer ker detail, bouw- en houtbewerken, elektrotechniek, installatietech niek. metaaltechniek, verzorgende, oriëntatie en schakeling. Ook kunt u informatie krijgen over andere opleidingen aan ons in stituut Meer weten? Tél. 04780- 8201B het optreden van de zangeres Lori Spee en de prijsuitreiking, zal in de 'zandbak' Rooyse VK een wedstrijd tegen een bekende Nederlandse ploeg spelen. Ter afsluiting van de zaterdagfestiviteiten volgt dan nog een demonstratie van het nieuwste strandspel: kwalleballen. Maar dan zit men al dik in de kleine uurfjes! OPENLUCHTMIS Eeii heel bijzonder gebeuren op zondagmorgen is de plechtige hoog mis, welke om 9.30 uur in de springbak op de Grote Markt zal worden opgedragen. Na de mis, om 11.00 uur begint Frühshoppen op de Grote Markt, waarna het spring- programma met progressief, barra ge en een ponyshow wordt afge werkt Een nieuw onderdeel is in feite een alles-of-niets-wedstrijd, waaraan het publiek aktief kan meedoen. Na de prijsuitreiking om 18.00 uur wordt alles weer afgebro ken. om de Markt weer schoon te krijgen voor de wekelijkse markt dan op de maandagmiddag. Vrijdagavond werden op de Grote Markt twee vliegen in een klap geslagen. Het bestuur van 'Jumping Venray' bood Prins Gerard 1 het eerste programmaboekje aan van het derde hippische festijn op de Grote Markt op zaterdag 19 en zon dag 20 mei. De carnavalsvereniging 'De Piëlhaas' vond dit een mooie gelegenheid om één week voor de dolle dagen eens danig op de carna- valstrom te slaan en tevens de Boe- rebrulluft en alles wat daarbij hoort aan het publiek voor te stel len. Maar alle goede voornemens en een avondlijke tocht met huifkar en muziek door de winkelstraten ten spijt de belangstelling op de Grote Markt Viel tegen. Tégen het dekor van een hinder nis voor het concours hippique wees de voorzitter van 'Jumping Venray', de heer Chih-Ling Tseng er op, dat de gerenoveerde Grote Markt een startpunt is voor veel ak- tiviteiten en evenementen. Over 9 dagen geeft hier Prins Gerard 1 het startsein voor een driedaags feest voor heel Venray, en over 9 maal 9 dagen geeft 'Jumping Venray' het startsein»voor een tweedaags gezel- ligheidsfeest voor iedereen. De prins, vorst Piet en het boeren bruidspaar van de Tennisvereni ging Venray werden door hem benoemd tot Ridder in de Orde van Jumping Venray. En terwijl in 'Quick In' het gehele gezelschap met de joekskapel 'De Platvuut' uit Merselo een voorproef je nam op het komende carnaval, verscheen de Venrayse politie ten tonele, ledereen werd 'ingerekend' en meegenomen naar het bureau. Maar, zo bleek later, dat was alleen maar om de feestavond van de poli tie daar meer luister bij te zetten... Het Consultatiebureau voor Alco hol en Drugs in Limburg, regiobu reau Noord-Limburg, start in de maanden maart, april en mei een preventieprogramma rond het the ma alcohol en drugs. Dit projekt is opgezet voor de doelgroep 'jonge ren' en wordt uitgevoerd in nauwe samenwerking met zeven jongeren- sozen uit Noord-Limburg. Voor Ven ray wordt deelgenomen door OJC Dingus. De organisatie is mogelyk gemaakt door een subsidie van 20.000,- van de Stuurgroep Kol- lektieve Preventie van Verslaving van het Gewest Noord-Limburg. Aan de organisatie van het pro- Kursus basiskennis voor beleggers. Beleggen een riskante zaak? Dat hoeft niet als u inzicht hebt in de konsekwenties en de diverse beleg gingsvormen en hun risiko's. In de ze kursus zal e.e.a. worden toegelicht en wordt er ingegaan op: -beleggingen algemeen -obligaties -aandelen -byzondere beleggingsvormen. Docent: dhr. H. Jansen. Start don derdagavond 8 maart van 19.30- 21.30 uur in Venray. Pr(js: 60,- (5 lessen). kursus zelfverdediging voor vrouwen Gezien de overwedigende belang stelling willen wy in Venray ook een kursus zelfverdediging voor vrouwen starten. Leren op allerlei situaties te reagéren. Oefenen in technieken van zelfverdediging en opkomen voor jezelf. Docente: mw. M. Peels. Start: woensdagavond 7 maart van 1^.00- 20.30 uur in Venray. Pr(js: 60.- (12 lessen). Voor aanmeldingen kunt u bellen naar de Volksuniversiteit Venray e.o., tel. 04780-80185. gramma onder de naam 'Going Un derground, going clean' wordt medewerking verleend door het HAD Hulp aan druggebruikers) in Eindhoven en Veilig Verkeer Ne derland. Met een niet moraliserend, aan trekkelijk programma wordt ge tracht even stil te staan by de risiko's, die het overmatig gebruik van alcohol en andere drugs met zich meebrengen. HET PROGRAMMA Het programma, dat in de zeven deelnemende jeugdsozen zal wor den gebracht, verschilt van plaats tot plaats. Er is een basisprogram ma, maar dat wordt plaatselijk aangevuld met ideeën van de jonge- rensozen. In de zeven plaatsen wordt opge treden door de band 'Going Under ground', een sessieband, bestaande uit muzikanten uit verschillende bands. Zy brengt swingende mu ziek in een voor de jongeren aan spreekbare stijl. In stands wordt informatie gegeven over alcohol en drugs, er is een alcolholvrije bar en er worden videofilms en -clips vertoond over de verschillende soorten verslavingen. Er staan op tredens van het 'Duo Track' op het programma, terwijl sommige cen tra zelf voor creatieve inbreng van vrijwilligers iets doen op het gebied van theater en/of spel. De bedoeling is om zo goed moge lyk de effekten van het projekt te meten. Voor Noord-Limburg zou dit een start moeten zyn voor een pre ventieprogramma voor jongeren, dat zeker een vervolg moet krygen. Het CAD wil in samenwerking met andere instellingen, die zich rich ten op deze groep, invloed blyven uitoefenen. In een berichtje meldden wy vo rige week dat een bestuurster van een personenauto onvoldoende oplette en achterop een andere auto botste. Het ongeval vond plaats by de kruising bij de Paterskerk. De bestuurster moest met haar twee kinderen naar het ziekenhuis wor den overgebracht. Uit het politie rapport blijkt echter dat niet deze bestuurster onvoldoende oplette. Haar wagen werd nl. van achteren aangereden door een onoplettende weggebruiker. DUITSE PERSONENAUTO ONTVREEMD Een 27-jarige in Geldem woon achtige Duitser keek raar op toen hy na aan een basketbalwedstrijd in de Wetteling te hebben deel genomen, zyn aan de Zuidsingel ge parkeerde personenauto, een Volkswagen GTI van het bouwjaar 1988, niet meer aantrof. De auto heeft een waarde van 35.000 DM. De diefstal vond zondagavond plaats. De laatste weken verschynen er met de regelmaat van de klok be richten in uw krant over het ge drag. of zeg maar gerust het zich misdragen, van sommige asiel zoekers. Ik, en velen met my, hebben toch wel de nodige vraagtekens by die berichtgeving. De vraag is: Wie met al die publikaties gediend is. Als wij als Nederland, samen met andere West-Europese landen, ons verplicht of geroepen voelen men sen te helpen die in hun eigen land geen menswaardig bestaan kunnen opbouwen, heb ik daar alle begrip voor en kan daar nog wel achter staan ook (al kun je de vraag stellen of je met evenveel geld niet meer mensen in hun eigen land zelf zou kunnen helpen-, maar dat terzijde). Maar wanneer men zich niet weet te houden aan een aantal elemen taire regels die in onze rechtstaat nu eenmaal gelden, dan is er voor my maar een mogelykheid nl. zon der pardon terug naar het land van herkomst. Het is toch onbegrypelyk dat men schryft dat sommige artikelen vergeten worden te betalen. Ze zijn gewoon gestolen. Lepels die men na de maaltijd inslikt om het verblijf hier te verlengen, zouden met de persoon in kwestie ook gewoon te rug kunnen. En niet van dat voor zichtige: 'Het zou wel eens een minpuntje op de definitieve asiel aanvraag kunnen betekenen'. Het publiceren van al deze prak tijken heeft nog een aantal negatie ve kanten meer: 1. Men maakt vele ouderen die b.v. alleen wonen angstig; ook door het schryven over Hollandse cri minelen. 2. De verdraagzaamheid van ons ten opzichte van de asielzoekers die zich wel weten te houden aan de regels van het gastland (geluk kig de meerderheid) neemt zien derogen af en daar is natuurlijk niemand mee gediend. Mijn advies derhalve: 'schryf eens wat meer over positieve zaken in het nieuws en gun de 'criminelen' niet zoveel inkt en al zeker niet zul- de 'dikke krantekoppen'. H. Verheyen Noot van de redaktie: Op uw vraag wie bij de publikatie van deze artikeltjes gebaat zyn, kunnen wij kort zijn: de lezer. De lezer heeft immers recht om te we ten wat er in deze samenleving ge beurt. Als er een Ven ray naar gearresteerd wordt melden wij dat, is dat een asielzoeker dan melden wy dat ook. De lezer kan daar dan zelf zyn mening over hebben en die al dan niet uiten, zoals u dat nu doet. Dat wy verder boven deze berich ten dikke krantekoppen gebruiken zal wel een vergissing zijn, of u moet een vreemde opvatting hier over hebben. Verder zyn wy te allen tyde be reid positief nieuws te brengen, als dat er is. Maar hoe u het wendt of keert, nieuws is nieuws, of dit nu positief of negatief is. ERGERNIS Er zijn echte dierenvrienden in Venray. Maar ieder heeft hierin ver schillende interesses. Er zijn hon denliefhebbers, vogelvrienden, katten vrienden, etc. Alleen blijkt dat sommige dieren moeilijk of niet gekombineerd kunnen worden. Neem nou de vogelliefhebbers die binnen een volière hebben staan. Menig vogelliefhebber kan letter lijk en figuurlijk schieten op poe zen/katten die hun vogels dusdanig beangstigen dat de dood erop volgt. Je hoeft het als tuin/vogelliefhebber niet te 'pikken' dat er kontinue kat ten/poezen in jouw tuin en in de omgeving van de volière zitten. Wij zijn van mening dat dit niet kan. Honden b.v. moeten aan de l(jn uitgelaten worden en er oet ieder jaar belasting voor betaald worden. Menigeen kan dit niet opbrengen en kiest zodoende voor één of meer dere katten. Ze weten echter niet dat veel andere mensen hier last van ondervinden. Misschien zou het heffen van belasting en het ver plichten van het uitlaten aan de lijn van katten/poezen, het grote aantal en de grote overlast kunnen terug dringen. Het loopt in de ogen van zwel vogel-, honden- en tuinbezit- ters, de spuigaten uit!!! Hopelijk kan ieder natuur- en/of dierenvriend vanaf heden eens wat meer rekening houden met' de inte resse en gevoelens van zijn mede mens. Tevens zou, financieel gezien, de scheve verhouding tus sen kat en hond in onze ogen opge lost moeten worden. Vogel-, honden- en tuinliefhebber uit Venray (adres by redaktie bekend) Plarkeerwagter Uw oproep voor 'n 'leesbare Piël- haaskrant' is gaar niet zo gek. Vroe ger op school had ik ook al beestig veel moejte met het huilands lezen en schrijven. Met twee krankse handen en een kop als ene doorslag staalde het mei nerges op. Na veel plaren is 't een beetje gelukt al knaqje ze soms nog en verschieten ze grif als ze mijn huilands met ha ren lezen. Het zou dus hendig zijn als ze ook zo het huilands schreven, zoals u voorstelt het Venraats te schryven Praten doej ik alzeleve in het Ven raats en beestig veel lui kunnen me verstaan. Schryven en lezen is niet zo bar. Dat heeft evel 'n reden. Iedereen schryft anders in het Ven raats omdat we het op school niet leerden. Nu heeft Veldeke Venray zoetjes aan een schrijfwijze hoe ons Ven raats geschreven kan worden met klanktekens zodat we weten hoe een woord uitgesproken moet wor den. En als Veldeke Venray met het woordenboek uitkomt gaaj ik draaj aan de gang om het Venraats goed te leren schrijven. Met de Piëlhaaskrant kan ik vest 'n del leren, nu 't toch kwaqj weer is. 't Is echt niet zo moeilijk, beste parkeerwagter. Na 'n beetje plaren ken je zo 'n haffel woorden en weet je hoe de ganse braqj geschreven wordt. Hopelyk kunt u zich dan over een engel wieleke weer voegen tussen de Venraatse mensen die de Venraatse taal kunnen spreken, schrijven en lezen. De kompelemente van Ad van Zwol. Desgevraagd gaf de Parkeerwachter uit de Vastelaoveskrant van De Piël haas het volgende kommentaar: Ik kan mij niet aan de indruk onttrekken, dat bovenstaande brief schrijver myn ingezonden brief niet serieus neemt Hij begint al di- rekt met 'parkeerwagter' inplaats van 'parkeerwachter'. Dat is toch nergens voor nodig, want je hoort er geen verschil in; dus houden we de Nederlandse schrijfwijze aan en gaan geen dialektwoorden fantase ren. Dat geldt ook voor 'huilands' in plaats van 'hollands' en "Venraats' in plaats van Venraods'. En zo zijn er nog veel meer woorden te noemen. Nogmaals, waar het om gaat: iede re bewoner van Venray-centrum, waar De Piëlhaaskrant voor be doeld is, moet die ook kunnen le zen. Het is te zot dat de totale inhoud van die krant voor velen één grote puzzel is. En nog zotter is het, dat we straks met een 'Ven rays woordenboek' in de hand die krant moeten gaan ontcijferen. 'Veldeke' Venray blijf by je leest en Piëlhaas-redaktie zorg er voor dat uw krant geen 'Veldeke'- jaarboek wordt.. De Parkeerwachter Werkgroep Gehandicapten Belangen Venray Reeds enkele jaren kunnen men sen met een invalide-parkeer- ontheffing gebruik maken van 2 invalidenparkeerplaatsen op het terrein van het postkantoor aan de Poststraat. De direktie van het post kantoor wil m.i.v. 1 maart de toe gang tot dit terrein permanent afsluiten voor allen, behalve post verkeer. Dit houdt in dat er weer twee invalidenparkeerplaatsen ver dwijnen. Met de gemeente zyn wij in over leg om twee nieuwe plaatsen te kreëren rond het postkantoor, wij krygen er (naar alle waarschijnlijk heid) maar één... als die al voor de gehandicapte gereserveerd wordt. Dat is te weinig temeer daar er in dat hele gebied (Henseniusplein) één is, die altyd bezet is. Wij verzoeken daarom met klem aan alle parkeerders met een ont- heffingskaart van de gemeente, of zy z.s.m. willen reageren: a. hoe vaak zij gebruik maken van de inva lideparkeerplaatsen by het post kantoor, b. hoeveel behoefte men heeft aan meerdere plaatsen,rond het postkantoor en Hensenius plein. Gaarne uw reaktiës aan het se- kretariapt van de Werkgroep Ge handicapten Belangen Venray, Etnalaan 8 of Cellostraat 33 te Ven ray! De Werkgroep blijft voor u vechten by de gemeente voor een goede bereikbaarheid en toeganke lijkheid van PTT, andere openbare gebouwen en alle winkels in Venray! SLOPER GEWOND Woensdagmorgen is door tot nog toe onverklaarbare oorzaak een 38- jarige sloper uit Sittard, tijdens sloopwerkzaamheden in de voor malige zuivelfabriek, van een hoog te van ongeveer 5 meter gevallen, en op de betonnen bodem terecht gekomen. Die val was zo ongeluk kig dat de sloper daarbij o.a. een heupfraktuur opliep. Na eerst naar het Venrayse ziekenhuis te zyn ver voerd is hy later naar het zieken huis in Sittard overgebracht. De recherche stelt tesamen met de Ar- beidsinspektie een onderzoek in. DIEFSTAL HANDTAS UIT SCHOOL Uit een leslokaal van de basis school te Leunen werd een handtas van een medewerkster ontvreemd. In die handtas zat naast haar per soonlijke bescheiden, een klein geldbedrag Hoe de dader in het leslokaal is kunnen komen kon niet worden vastgesteld. WEER HELERS AANGEHOUDEN Donderdag hield de politie weer twee helers aan die betrokken zou den zijn geweest bij het aankopen van gestolen goederen van de zg 'jeugdbende'. Een 33-jarige inwoner ontkende z\jn aandeel terwijl een 26-jarige heler een volledige beken tenis aflegde. Het tweetal is na opmaking van proces-verbaal huis waarts gezonden. REE AANGEREDEN Op de Midden Peelweg ter hoogte van de Vredepeel werd een overste kende ree door een persyienauto aangereden. Het dier moet gezien de schade aan de auto, ernstig ge wond zijn geraakt. Een zoekaktie had niet tot resultaat dat het gewon de dier gevonden werd. In het kader van het Alcoholmati- gingsbeleid van de gemeente MeerloWanssum wordt in deze ge meente een tentoonstelling gehou den over dit onderwerp. De tentoonstelling wordt gehouden in het gemeentehuis en wordt zater dag 24 februari om 14.00 uur offi cieel geopend. Deze tentoonstelling, waaraan het Consultatieburo voor alcohol en drugs (CAD) en Veilig Verkeer Ne derland hun mederwerking verle nen, heeft als onderwerp het alcoholgebruik en waarschuwt, met behulp van folders, stickers, video films, etc. tegen de gevolgen hiervan. De tentoonstelling kan zaterdag tot 17.00 uur bezocht worden. Vanaf maandag 26 februari t/m vrydag 30 maart kan de tentoonstelling dage lij lts van 9.00 tot 16.00 uur bezocht worden. Aan de Rij lts Universiteit te Lei den slaagde op 15 februari jl. ing. Dick Frederilts voor het doctoraal examen in de Bestuurskunde. Anton Evers uit Venray is geslaagd aan het HBO voor Kader Management in Den Haag. Tijdens de carnaval in het Groene Kruis Venray, Wanssum en Meerlo als volgt te bereiken: op zondag en maandag is de dienstdoende wijkverpleegkundige bereikbaar via het antwoordappa raat onder tel.nr. (0478Ó)-81269. op dinsdag is er geen bereik baarheid van de administratie. De uitleen- en spreekuurverpleegkun- dige is van 15.00-18.00 uur te berei ken cq. te bezoeken in wykgebouw 'De Clockert', Bergweg 4, Venray, tel. (04780>81269. Nr. Motto Politie 1 M.M.S.K. St. Petrus Banden groep Venray 2 De Stieve groep Venray 3 Prinsenwagen Ysselsteyn wagen Ysselsteyn 4 Gèn gezeur groep Venray 5 Weej make um zelf wagen Ysselsteyn 6 S(uper) Sentrum groep Venray 7 S(ub) Sentrum groep Venray 8 Fanfare De Peelklank groep Ysselsteyn 9 Oz mègjes groep Venray' 10 Jeugdprinsen wagen Ysselsteyn wagen Ysselsteyn 11 Plaarzèk groep Venray 12 Contact groep Venray 13 'En now... kumt d'n aap uut de mouw!' wagen Merselo 14 Vingerverf groep Venray 15 Jeugdprinsenwagen Merselo wagen Merselo 16 Prinsengroep 3x11 groep Merselo 17 le Doe ut zelf centrum 'net op tied' wagen Merselo 18 Hazebier groep Venray 19 Fanfare St. Oda groep Merselo 20 Weej zette alles ien dooi mit Carnaval k la Rio de Rooi groep Venray 21 Prinsenwagen Merselo wagen Merselo 22 De kruujers van de Prins duo Venray 23 Rodse kiësköp groep Venray 24 Tamboer- en Pijperkoips Schutterij 't Zandakker groep Venray 25 Rookverbod wagen Oirlo 26 Enne kwast duo Venray 27 Prinsenwagen Oirlo wagen Oirlo 28 Spookrijders groep Venray 29 May-Weggenmobiel wagen Oirlo 30 Fanfare Ons Genoegen groep Oirlo 31 N.N. 32 Serpentines groep Venray 33 Rookverbod wagen Venray 34 Mit de kiender van de Goetzenhof en de Jofferspas kunde gillie op de koffie komme groep Oostrum 35 Jeugdprinsenwagen Oostrum wagen Oostrum 36 Geboren: nieuwe vereniging groep Oostrum 37 Prinsenwagen Oostrum wagen Oostrum 38 N.N. 39 Wy hebben overal scheit an groep Oostrum 40 Harmonie Sub Matris Tutela groep Oostrum 41 Ik heb en Lóepneus eenling Venray •42 N.N. 43 Jeugdprinsenwagen Heide wagen Heide 44 Zorgen voor overmorgen eenling Venray 45 De jaegers groep Leunen 46 Weej zien now ök alles wagen Leunen 47 N.N. 48 De knollenvraeters groep Leunen 49 Jeugdprinsenwagen Leunen wagen Leunen 50 Mak me(kaar) nie zwart eenling Venray 51 De schol 't Veldeke groep Merselo 52 Het is hier binnen beter dan buiten duo Venray 53 Milieuvriendely k wagen Leunen 54 Weej speule onder iën huudje groep Leunen 55 Harmonie St. Catharina groep Leunen 56 Weej kieke nie zo nauw wagen Leunen 57 Letzte kienderköpkes van Venroi groep Venray 58 Prinsenwagen Leunen wagen Leunen 59 Wo motte wej hin??? groep Venray 60 Weej hebbe ök èn plaat en ut trio ên ceedee groep Venray 61 N.N. 62 Prinseproklemasie eenling Venray 63 Jeugdprinsenwagen Castenray wagen Castenray 64 Striekers groep Venray 65 Blaos um op groep Venray 66 Gouwe leiw 67 Milieuwagen 68 Prinsenpalet 69 En heel klein krètje 70 Prinsenwagen Veulen 71 Beestenbènd 72 Hels kabaal 73 Weej ltieke gêl, gillie ók... 74 Jeugdprinsenwagen Venray 75 Mit klank en kleur is 'Ars Musica' de Prins en stepke veur 76 Weej laeve mit kleur 77 Harmonie Euterpe 78 Familie van de Prins 79 .Prinsenwagen Venray Bistig veul vollek groep Venray wagen Veulen groep Venray eenling Venray wagen Veulen groep Venray groep Venray groep Venray wagen Venray groep Venray groep Venray groep Venray groep Venray groep Venray INRUROUTES: Nr. 1 t/m 19: via Westsingel, Kempweg naar Langeweg; 20 t/m 42: via Paters- laan of Langstraat naar Langeweg; 43 Om 58: via. Overloonseweg, St. Jozef- weg of Westsingel/Hoenderstraat naaf Langeweg; 59 Om 79: via Westsingel, Kempweg naar Helfrichstraat. OPSTELTIJDEN: Nr. 1 Om 19 van 13.30 tot 13.45 uur; 20 Om 42 van 13.45 tot 14.00 uur; 43 Om 58 van 14.00 tot 14.15 uur; 59 t/m 79 van 14.15 tot 14.30 uur. INVALIDEN: Voor invaliden die de optocht willen bekijken zyn parkeerplaatsen gere serveerd vóór Hotel Juliana (Julianasingel) op vertoon van een doorlaatbe- wys. Doorlaatbewijzen zijn af te halen bij: Th. Matera, Sanshofstraat 40; A Hyl, Stationsweg 9; J. Tiggeloven, Blauwververstraat 30, W. Leinders, Han- delstraat 19. ROUTE OPTOCHT: Merseloseweg, Bergweg, Hoenderetraat, Marktstraat, Grote Markt, Hof straat, Julianasingel, Poststraat, Patersstraat, Paterslaan, Langstraat, Gou den Leeuwterrein, alwaar ontbinding van de optocht. PRIJSUITREIKING: In de feesttent op het Gouden Leeuwterrein. Uitreiking herinnerings medailles voor deelnemers aan de optocht eveneens in de feesttent op het Gouden Leeuwterrein tegen inlevering van het nummerbord en de in- schrijvingskaart. OPROEP AAN HET PUBLIEK: HOUDT DE STRAAT VRIJ. OUDERS LET OP UW KINDEREN. HOUDT ZE AAN DE KANT. •v

Peel en Maas | 1990 | | pagina 4