Stemmen bij volmacht of in een ander bureau Klein Chemisch Afval Groot Gevaar Ho Plaatsen in de gemeente Venray waar aanplakborden zijn geplaatst Wijziging EG-regeling inzake AOW/AWW Pliesïe venroy mit deezdrie dage :..loat stoan, k loat stoan, owe wage NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Mededelingen van Max Milieu Medewerk(st)er openbare orde en veiligheid (32 uur) V\0. Twee vakbekwame hoveniers Kollektekalender maart 1990 PEEL EN MAAS 21 maart is het weer zover Huisvuil- opliaaldienst tijdens carnaval Raadhuis tijdens carnaval gesloten Gemeentelijk combi-zwembad Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd HILHCgHI PEEL EN MAAS Donderdag 22 februari - Pagina 15 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken, re- kreatie, personeelszaken, organi satie, informatica en interne dienstverlening. Wethouder W.A. Claessens (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken, milieuzaken. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie welzijns planning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (m.u.v. exploitatie bestem mingsplannen en verkoop bouw kavels in bestemmingsplannen), gemeentegaranties, onderwijs, volwassen-educatie, kinderop vang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebeleid, mondiale vraagstukken en kabelnet voorzieningen. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoe zicht, welstandstoezicht, stede- bouw, verkoop .bouwkavels in bestemmingsplannen en exploi tatie bestemmingsplannen. Art 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): de inbouw van een woning in een bestaande boerdery aan de Put- tenweg 18 te Ysselsteyn, t.n.v. EW.J. en M.F. v.d. Weijer te Ysselsteyn. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 23 februari 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Burgemeestér en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een paar- destal aan de Maasheseweg te Ven ray, t.n.v. A.M.RL. Raymakers, Kruidenlaan 198 te Venray. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 23 februari 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche De gemeente zal in de komende weken regelmatig berichten over de manier waarop bewoners van de ge meente Venray in de toekomst met Klein Chemisch Afval (KCA) kun nen omgaan. Vanaf juni 1990 gaat de gemeente Venray Klein Chemisch Afval ge scheiden inzamelen. Daarom zal de firma Speciaal Transport Cotrans vanaf 12 maart bij ieder huis in de gemeente een KCA-box afgeven. De KCA-boxen zyn een veilige bewaar plaats voor Klein Chemisch Afval dat in en rond de woning ontstaat. Het is mogelijk dat bewoners niet thuis zijn op het moment de de KCA-box wordt gebracht Dan laat Cotrans een kaart achter. Op ver toon van deze kaart kan de KCA-box dan worden afgehaald by het depot van Openbare Werken (naast de brandweerkazerne) aan de Acaci astraat. Overigens blyft de mogelijkheid Klein Chemisch Afval af te geven bij het depot aan de Acaciastraat be staan. Van die mogelijkheid wordt al door een flink aantal burgers ge bruik gemaakt. Ook moet gewezen worden op het initiatief van een aantal Venrayse ondernemers die in him bedrijf boxen voor batterij en hebben geplaatst of mensen in de gelegenheid stellen verfresten of afgewerkte oliën af te geven. De ko mende weken zal de gemeente in formatie blijven geven over de verspreiding van de boxen, het ge bruik en het ledigen ervan. Nadere informatie bij afd. Open bare Werken, dhr. Josten, tel. 04780-23398. Het beleid van de gemeente Venray is er op gericht meer vrouwen, etnische minderheden en gehandicapten in dienst te nemen. Daarom worden mensen uit deze groepen uitdrukkelijk verzocht te solliciteren op onderstaande vacatures. Bij de afdeling Burgerzaken is er plaats voor een De afdeling Burgerzaken is een uitgesproken publieksgerichte afdeling, waarbij vooral gestreefd wordt naar een goede kwaliteit van de dienstverlening. Verwacht wordt dat de nieuwe medewerk(st)er daaraan, samen met de collega medewerker openbare orde en veiligheid, een wezenlijke bijdrage zal leveren. Functie-inhoud - administratieve uitvoering van de algemene politieverordening; bijzondere wetten, zoals de' wet op de dierenbescherming, drank- en horecawet, veewet, etc.; de marktverordening en marktzaken; de kermissen. secretariaatswerkzaamheden voor de commissie 'Markten'. Functie-eisen MEAO, bestuurlijke richting, of een vergelijkbare opleiding; gevoel voor dienstverlening; kennis van of belangstelling voor geautomatiseerde gegevensverwerking; - in staat zijn zelfstandig te werken; goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid. Salariëring Het aanvangssalaris is afhankelijk van opleiding, ervaring en leeftijd. Het maxi mumsalaris is f 2993,- (schaal V). Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met dhr. W. Crooijmans, hoofd Burgerzaken (tel. 23229). Sollicitaties vóór 9 maart 1990 te richten aan het col lege van Burgemeester en Wethouders, Postbus 500, 5800 AM Venray. i V" Voor de verkiezingen van de le den van de gemeenteraad op 21 maart a.s. worden door de gemeen te Venray —zoals gebruikelyk— weer aanplakborden geplaatst voor het aanplakken van verkiezingsaffi ches. Uiteraard wordt er weer van uit gegaan dat de plakkers respekt zullen hebben voor eikaars affiches en niet het ene affiche met het an dere ©verplakken. De plaatsen van de aanplakbor den zijn: Venray-centrum (dubbele borden): 1. Naby raadhuis; 2. Schouwburg plein; 3. Winkelcentrum Brukske; 4. Winkelcentrum Veltum; 5. Hoek Zuidzingel-Sportlaan; 6. Kruiden laan (naby winkels). Kerkdorpen (enkele borden): 7. Gemeenschapshuis Oostrum, Wa termolenstraat; 8. Gemeenschaps huis Oirlo, Hoofdstraat; 9. Gemeenschapshuis Casten ray, Horsterweg; 10. Café 't Veule Veu len, Veulenseweg; 11. Gemeen schapshuis Leunen, Albionstraat; 12. Gelderkoel Heide, Heidseweg; 13. Gemeenschaphuis Ysselsteyn, Puttenweg; 14. Café-zaal 't Anker, Grootdorp Merselo,- 15. Gemeen schapshuis Vredepeel, Joh. van Wyttenhorstweg; 16. Pelgrimshuis Smakt, St Jozeflaan. Ty dstip plaatsing borden: week 9. Er heeft zich een belangryke wij ziging voorgedaan in de regeling van de Europese Gemeenschap (EG), die een rol speelt by de op bouw van AOW-pensioen. Indien u gehuwd bent en buiten Nederland woont, maar in Nederland werkt of een Nederlandse invaliditeitsuitke- ring geniet, dan kan deze wyziging van de EG-regeling voor uw huwe lijkspartner van groot belang zyn. - Al u in Nederland woont of werkt bent u bijna altijd verplicht verze kerd voor de Nederlandse volksver zekeringen, zoals de Algemene Ouderdomswet (AOW) en de Alge mene Weduwen- en Wezenwet (AWW). Dit geldt echter niet auto matisch voor uw echtgenote, indien zij niet zlef in Nederland woont of werkt. Wanneer u en uw echtgenote niet in Nederland wonen en alleen u werkt in Nederland of u heeft een Nederlandse uitkering op grond Avaarvan u verzekerd blijft, betekent dit in beginsel, dat u wel, maar uw echtgenote geen AOW-pemsioen opbouwt Tbt 2 augustus 1989 was er echter een EG-regeling (Bijlage VI van EG- Verordening nr. 1408/71) die in zo'n geval soelaas bood: op grond daar van konden de tijdvakken, waar over u in Nederland verplicht verzekerd was, voor de berekening van het AOW-pensioen van uw echt genote toch worden meegeteld. Daarvoor hoefde u of uw echtgenote niets te doen. De EG-regeling is met ingang van 2 augusters echter ingrypend ge- wyzigd. Vanaf deze datum heeft uw echtgenote, als zij zelf ook AOW- pensioen wil blyven opbouwen, de mogelijkheid zich vry willig te ver zekeren. Deze vrijwillig AOW-verzekering is gekombineerd met de vrijwillige AWW-verzekering die nabestaan den recht kan geven op een AWW- pensioen. Voor deze vrijwillige AOW/AWW- verzekering dient uw huwe lijkspartner zich binnen één jaar na de aanvang van uw verplichte verzekering schriftelijk bij de So ciale Verzekeringsbank aan te mel den. Was u reeds vóór 2 autustus 1989 in Nederland verplicht verze kerd, dan dient de aanmelding vóór 2 augustus 1990 plaats te vinden. Voor alle duidelijkheid: deze vrij willige AOW/AWW-verzekering is vanaf 2 augustus 1989 ook mogelijk voor de man, wiens echtgenote in Nederland verplicht verzekerd is. Meer uitgebreide informatie om trent de vrywillige AOW-AWW- verzekering kunt u telefonisch of schriftelijk bij de Sociale Verzeke ringsbank aanvragen, het adres is: Sociale Verzekeringsbank, Bureau Vrijwillige Verzekering Postbus 77000, 1007 MG Amsterdam, tel. 020-5722500. Het beleid van de gemeente Venray is er op gericht meer vrouwen, etnische minder heden en gehandicapten in dienst te nemen. Daarom worden mensen uit deze groe pen uitdrukkelijk verzocht te solliciteren op onderstaande vacatures. Bij de onderafdeling Uitvoering van de afdeling Openbare Werken is er plaats voor (beide 38 uur) De onderafdeling Uitvoering is belast met werkzaamheden op zowel civiel-technisch als cultuurtechnisch gebied. Het openbaar groen maakt hiervan deel uit De nieuwe medewerk(st)ers zullen samen met hun collega's werken aan een millieu- bewuste groenvoorziening. Functie-inhoud - het verrichten van werkzaamheden ten behoeve van de aanleg en het onder houd van gemeentelijke groenvoorzieningen, zoals plantsoenen, speelterreinen en landschappelijke beplanting; - het werken met machines en gereedschappen en de zorg voor het dagelijks onderhoud ervan; - het zonodig verrichten van werkzaamheden ten behoeve van de algemene dienst. Functie-eisen - in het bezit van het diploma 'Vakbekwaam Hovenier' of een gelijkwaardige opleiding; - ervaring met het op natuurlijke (millieubewuste) wijze beheren van groenvoor zieningen; - in het bezit van rijbewijs BE De aanstelling vindt plaats m tijdelijke dienst voor de periode van één jaar. Bij goed functioneren zal een vaste aanstelling volgen. Het aanvangssalaris is afhankelijk van opleiding, ervaring en leeftijd. Het maximum salaris is f 2755,- (schaal IV). Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met dhr. J. Vaessen, chef onderafdeling Uitvoering (tel. 23388). Sollicitaties vóór 9 maaVt 1990 te richten aan het college van Burgemeester en Wethouders, Postbus 500, 5800 AM Venray 3 maart: Judovereniging. 5 t/m 11 maart: Nederlands comi té Unicef. 12 t/m 18 maart: Nationaal Reuma Fonds. 26 maart t/m 1 april: Nationaal Fonds Kinderbescherming Alleen voor deze kollekte is een vergunning afgegeven. De koliek- tanten moeten een op de betreffen de kollekte gericht legitimatie bewijs kunnen vertonen. Koliekte ren büiten de aangegeven dagen is niet toegestaan. 'n abonnement waard Op woensdag, 21 maart a-s., wordt de stemming gehouden ter verkiezing van de leden van de ge meenteraad. De meeste kiezers zullen op die dag persoonlek hun stem gaan uitbrengen en wel in het stembureau dat op hun oproe- pingskaart staat vermeld. Er zul len echter ook kiezers z(jn die niet persoonlijk kunnen komen, b.v. door ziekte. Verder kan het voorkomen dat men op 21 maart niet in de gemeente is waar men voor de stemming wordt opgeroe pen. In zo'n geval is het toch mo gelijk om te stemmen. Men kan namelijk z(jn stem laten uitbren gen door een andere kiezer, dat wil zeggen by volmacht stemmen. Op camavalsmaandag en -dins dag, 26 en 27 februari a.s., komt de route van de huisvuilophaaldienst te vervallen. Op carnavalsmaandag en -dins dag 26 en 27 februari a.s.. is het raadhuis gesloten. Enkel voor aangifte van geboor ten en overlyden is de afdeling Bur gerzaken op beide dagen van 10.00 tot 11.00 uur opengesteld. Mogelijkheden om te stemmen: in uw eigen stembureau met uw oproepingskaart; machtiging geven aan iemand uit uw eigen stemdistrikt; dat kan geschieden door het invullen van de voorkant van uw oproepings kaart (voor deze 'onderhandse machtiging' is geen toestemming en medewerking van de gemeen te nodig); machtiging geven aan iemand die NIET in uw stemdistrikt woont, via een zogenaamd volmachtbe- wys. Formulieren zijn hiervoor verkrygbaar bij de afdeling bur gerzaken; stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer middels een zogenaamde kiezerspas. Hier voor is ook de medewerking van de afdeling burgerzaken nodig. Stemmen by volmacht Wie verhinderd is om persoonlyk zyn stem uit te brengen, kan zyn haar stem laten uitbrengen door een andere kiezer. Hy of zy moet die andere kiezer dan persoonlyk als gemachtigde aanwijzen. Hiertoe is by de afdeling burgerzaken een verzoekschrift verkrijgbaar; het in gevulde en ondertekende verzoek schrift (door volmachtgever en gemachtigde) dient uiterlijk 7 maart te zyn ingeleverd. Een eenmaal gegeven volmacht kan niet meer worden ingetrokken en het spreekt vanzelf dat een vol machtgever niet meer zelf mag gaan stemmen. Een gemachtigde kan een volmachtstem uitsluitend tegelyk met zyn eigen stem uit brengen en hy kan maximaal twee aanwy zingen als gemachtigde aannemen. Stemmen in een stembureau naar keuze De inwilliging van het verzoek om in een stembureau naar keuze (binnen de gemeente Venray) wordt aangetekend op de oproepings kaart Daarom moet die ook worden meegebracht. De oproepingskaart wordt door die aantekening omge zet in een kiezerspas. Met deze kaart kan men op de dag van de stemming terecht in ieder wille keurig stembureau in de gemeente Venray. Het omzetten van de oproe pingskaart in een kiezerspas kan geschieden ter sekretarie tot 16 maart 1990. Inlichtingen Verdere inlichtingen over het stemmen by volmacht in een stem bureau naar keuze en natuurlyk ook over andere verkiezingsaange legenheden, kan men verkrygen by de afdeling burgerzaken, tel. 23236 (dhr. Rutten) of 23229 (dhr. Crooijmans). Extra vryzwemuren in de cama- valsweek. Camavalsmaandag 26 febr.: Gesloten. Camavalsdinsdag 27 febr.: Gesloten. Woensdag 28 febr.: 13.00-16.30 uur. Donderdag 1 maart: 13.00-1530 uur. Vrydag 2 maart: 13.00-15.30 uur. Verdere vryzwemuren zyn onge- wyzigd. V/U Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 13 februari 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarsehrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het verbouwen van een bouw markt aan de Zuidsingel 16 te Ven ray, tn.v. J.A. Seegers, Ouverturestraat 34 te Venray; het bouwen van een gara ge/berging aan de St. Servatiusweg 9 te Venray, tn.v. PJ.M. Strybos; het verbouwen van een wo ning uitbreiding ligboxenstal aan de.Moostdijk 4 te Ysselsteyn. tn.v. J.G.M. Classens; het bouwen van een garage aan de Castelostraat 16a te Casten- ray. Ln.v. GJ.H.M. Vullings; het bouwen van een woning bedryfsruimte aan de Pelgrimslaan 13 te Smakt tn.v. M. v.d. Winkel. Spurkt 12 te Smakt. De burgemeester van Venray, mr. H3.M. Defesche Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelyke Ordening vry stel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een berging aan de Cunerahof 6 te Venray, tn.v. G. Jungslager. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 23 februari 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw en woningtoezicht kamer 310 ran het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. HJ.M. Defesche Voor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantgpr-"" Paterssiraat 17. Vanray, lel. 0478085956

Peel en Maas | 1990 | | pagina 15