Circus Mök weer vol kleur en beweging 'Beste Knuppel' voor Meester Mennen Boerenbruiloft in Ysselsteyn Het Vastelaoveseafé, het publiek treedt voor u op... Bruidegom in ziekenhuis De optocht in Venray Prinseninstallatie via kabel op radio Hazinne- Piëlhaaskrant aovend is klaar Kinderoptocht Kar klingels Oostrum Spurriemökke Oirlo Bliekers eren Roelf Deenen 't Dartele Veulen Hetsbuulen Heide PEEL EN MAAS Donderdag 8 februari Pagina 5 Oproep aan alle Vastelaoves- verenigingen Het Vastelaovendseizoen be gint weer goed te lopen. De eerste zittingen staan voor de deur of zyn al achter de rug. Om de verenigingen zo goed moge- lykvan dienst te zyn willen we weer het komplete programma voor het seizoen in ons week blad publiceren. Daarom verzoe ken wij AM,F, verenigingen hun programma zo snel mogelyk aan ons toe te zenden, zodat wy aan onze lezers een zo kompleet mogelyk beeld kunnen geven van wat er allemaal te gebeuren staat voor en ook tydens de carnaval. POGING TOT DIEFSTAL PORTEMONNEE Woensdagmiddag liepen in de Leeuwstraat drie Ven ray se dames te winkelen toen een jongeman kwam aanfietsen en aan een van de dames vroeg 'hoe laat dat het was'. De da me had in haar hand haar porte monnee. Het bleek de jongeman niet te doen zyn geweest om de tijd. Hy probeerde de portemonnee van de dame uit haar hand te rukken. Zy had die echter goed vast Omdat het niet lukte en omdat de andere dames zich er mee bemoei den reed hy hard weg. Van deze po ging werd aangifte gedaan en de dames konden van de 'overvaller' een goed signalement aan de politie doorgeven. De orde van verdienste de 'Beste Knuppel', zal voor de zesde maal uitgereikt worden in de Castenray- se gemeenschap. Dit jaar is door de zogenaamde helpende vereniging dhr. Mennen voorgedragen. Mees ter Mennen (zo in Castenray ge noemd) verdiende zyn sporen als hoofdonderwijzer van de lagere school van 1956 tot 1979, en heeft, in die funktie een groot aandeel ge had in de opvoeding en geestelijke vorming van de Castenrayse jeugd. Door het toekennen van deze on derscheiding aan Meester Mennen willen de Castenrayse ouders hun erkentelijkheid betuigen aan alle oud-leerkrachten en aan het huidi ge team van basisschool 'De Stek'. Zij waren en zijn het die velen van de Castenrayse gemeenschap tij dens de schooljaren de nodige geestelijke bagage hebben meegege ven en nog meegeven. Meester Mennen was ook aktief in het verenigingsleven. By toneel vereniging 'Vondel' was hy een waardevolle kracht. Vele jaren was hij sekretaris bij fanfare 'Dorps klank' tot zijn gezondheid hem dwong te stoppen. Meester Mennen, enne echte Ca- selse, meelevend, vol belangstelling voor de Caselse mensen en vereni gingen, een man die deze onder scheiding dik en dubbel heeft verdiend. De onderscheiding 'Beste Knup pel' zal worden uitgereikt op carna valsmaandagavond om 21.11 uur in gemeenschapshuis 'de Wis'. Na de uitreiking bestaat tevens de moge lijkheid om dhr. Mennen met zyn verdiende onderscheiding te feli citeren. Programma komende weken: Zaterdag 10 febr.: Jongmegjesbal, aanvang 20.11 uur in 'de Wis'. Vrijdag 16 febr.: Altwieverbal, aanvang 20.11 uur in 'de Wis' Tijdens het Prinspnbal van de Piëlreuzen was ook de onthulling van het Boerenbruilofspaar 1990. De Boerenbruiloft wordt dit jaar ge organiseerd door de Pony-club en Biljart-club (BCY) in Reuzensteyn. Om 22.30 uur werd een rollende biljarttafel de zaal ingetrokken door een van de toppaarden van de stal Bom. Veel Piëlreuzen en Reu zinnen waren aanwezig om de ont hulling van het bruidspaar te aanschouwen. Uit deze speciaal ontworpen bil jarttafel kwamen tevoorschyn: Geek van Toon van Knotte Gradje en Tonny van het Brabantse land en Iriska uit het land van de Spurrie-zaaiers. Onder luid applaus ging het bruidspaar in ondertrouw by de ambtenaar van de burgelijke stand: toon van Thei en Mina. De muziek werd vanzelfsprekend verzorgd door Joekskapel 'Schabberjoeks'. Ook werd deze avond al iedereen uitgenodigd voor de Boerenbruiloft, die gehouden wordt op zondag 11 februari in gemeenschapshuis 'Smelehof. Programma: Boerenbruiloft zon dag 11 febr. a.s. 14.00 uur verzame len van alle bruiloftsgasten in Herberg de Peel. Onder vroly ke mu ziek van Schabbeijoeks vertrekt de stoet om 14.30 uur naar de Kievits- weg waar de buurt mooi versierd heeft, om het bruidspaar af te ha len. Na een korte tocht met diverse voertuigen van de Pony-club wordt om 15.00 uur het On-echt Huwelyk voltrokken. Door de ambtenaar van de burgelyke stand bijgestaan door Pater Carombales welke uiteinde- lyk de zegen zal geven over het bruidspaar. Na gebruik van de kof fietafel begint om 16.30 uur de re ceptie tot 17.30 uur. Blaaskapel 'De Smeleblaozers' o.l.v. Wiel v.d. Hoff zal na de receptie het feest tot een hoogtepunt brengen. Alle Piëlreuzen en Piëlreuzinnen zyn hierby van harte uitgenodigd. Evenals de vele vrienden en ken nissen. Zondag 25 februari staan ze weer voor u klaar, de vaste begeleidings band van het Vastelaoveseafé in café de Bonte Koe in Venray. Vanaf 15.00 uur laat Wim Smits, voor de derde keer op rij. deze oude traditie herle ven. Samen met het publiek pre senteert Wim een mengelmoes aan camavalsbydragen. Iedereen die een lied, alleen of sa men met anderen wil zingen roe pen we by deze op. Het Vastelaoveseafé is een aan eenschakeling van 'levend' gezon gen liedjes die door bassist Gerard Schütte jr.. slagwerker Pierre Py- pers en accordionist Johan v. Krey bekwaam begeleid zullen worden. Heeft u een bijdrage dan kunt u zich vooraf melden by Wim Smits (tel. 82454 in Venray) of by café de Bonte Koe in de Hoenderstraat, tel. 10137. Uiteraard kunt u zich ook spon taan aansluiten in de rij van ar tiesten op deze camavalszondag zelf. Dus, zondag 25 februari, meteen na de kinderoptocht, het publiek op het podium by het Vastelaoves eafé in café de Bonte Koe. Prins Jan III van carnavalsvereni ging 't Brukske. samen met Vorst Piet van de Piëlhaas en Vorst Johan van 't Brukske. tijdens de onthul- De bruidegom van het boeren bruidspaar van de Piëlhaas, Wim van Osch, is afgelopen zaterdag met een hartaanval in het ziekenhuis opgenomen. Dhr. Van Osch ver keert momenteel nog op de care- afdeling in het ziekenhuis te Venlo. Over zijn toestand is op het mo ment dat wij dit schryven, nog geen duidelijkheid. Naar alle waarschijnlijkheid zal dhr. Van Osch niet als bruidegom tydens de boerenbruiloft kunnen fungeren. De organiserende vereni ging, TCV, en de Piëlhaas, hebben nog geen besluit genomen over hoe het nu verder moet gaan. De redak- tie van Peel en Maas wenst dhr. Van Osch in ieder geval veel beterschap. ling van de plaquette, bij gelegen heid van het 22-jarig bestaan van 't Brukske. De plaquette is door Vorst Piet vervaardigd. Op maandag 26 februari zal de carnavalsoptocht weer door de stra ten van Venray trekken. Steeds weer vinden grote aantal len enthousiaste carnavalsvierders voldoende inspiratie om als groep of met een wagen een bepaald mot to uit te beelden. De laatste jaren verschijnen er talloze kleurrijke groepen in de Venrayse straten. Vooral die groe pen roepen wy op om zich te mel den voor deelname aan de optocht. Aanmelding is mogelijk by de op tochtcommissie op de zondagen 11 en 18 februari tussen 11.30 en 13.00 uur in café 't Upke. Voor het eerst in de geschiedenis van het Venrayse carnaval zullen meer dan de genodigden alleen kunnen genieten van de installatie van de nieuwe carnavalsprins op zaterdag 24 februari a.s. in de bur gerzaal van het gemeentehuis. De door de ziekenomroep hiervan te maken opnamen zullen onder auspiciën van de Lokale Omroep Venray via de kabel op de radio (ka naal 102) worden uitgezonden. De prinseninstallatie is een van de hoogtepunten van de drie dolle dagen. Vorst, prins en opperpiël- haas (de burgemeester) en een van de vorsten van de kerkdorpen wed ijveren dan met elkaar in kolde riek. Dankzij de kabelradio kan nu een groter publiek van deze happe ning genieten. Zaterdagavond om 8 uur zal de Venrayse Omroepstichting (Zieken omroep) de laatste zitting van Cir cus Mök live uitzenden naar alle op de VOS aangesloten instellingen, waaronder het ziekenhuis. Deze radio-uitzending is dus niet door de kabelabonnees te ontvangen. Óp 28 jannewari jl. kwame de maeste mitwerkers beej Truus Hulsman same um d'n hazinneao- vend dur te neme. De graotste afwe zige ware de uutgenuëdigde hazinne...?!? Mer afeng. Tien blaoskapelle zun mit doen. Vur 't urst d'r beej zien de vraollie van 'van toete nog blaoze' en "Noët Thuus' uut Luëne. De gangbare route wert iets ver anderd umdat jommer genoeg mer 7 kafé's mit doen dit jaor(!) Tb Wiëte: d'n Oldtimer. Ie Coq, Truus Huls man, de Bónte Koe. 't Upke, 't Koets- huus en de 'Heiïlb-bar. De mitwerkende blaoskapelle zien.- Van toete nog blaoze. Rats d'r nève, Efkes waachte. Zuutjes én. Dikke Mik. Göt net, Geii tied, RRR, Noët van gehuërd en Noët thuus. 't Uutlotte van de 10 winnaresse vur enne (diepvries)Piëlhaas zal zien óp vastelaoveszaoterdag um 21.30 uur ien kafé 'd'n Oldtimer'. Ok werre dan twië blaoskapelle eigenaar van enne stevige met worst, en zal ok de trofee 'd'n Hans worst' werre toebedaeld én de blaoskapel mit de maeste stemme óp de stempelkaarte. Iën en énder zal gebeure dur Prins Gerard I en zien hiële ielustere gevolg. Iede- riën wert dor verwaacht! Alle Hazinnekafé's hebbe ok wer de stempelkaarte wor óp 7 stempels (per kafé iën) gehaeld kunne werre, en de favoriete blaoskapel kan dao- róp werre iengevuld. vur d'n 'Hans worst'. Dizze rnugt mit de vaste- laovesdaag werre mitgedrage en óp d'n volgende hazinneaovend! Ok werre de hazinne óp ur hart ge drukt um mit de blaoskapelle róönd te trekke nor de hazinneka fé's. Da's plezierig vur de blaoska pelle, de kafé's en vur 't "buute gebeure'. 't Génse programma wert betieds ien dizze krént bekend gemaekt. Vur ienlichtingen: W. Smits, Pr. Bemhardstraot 3 OA, Rooy, til. 04780-82454. De maandag is voor de grote op tocht, de dinsdag voor de boeren bruiloft, de zondag voor de KINDEROPTOCHT. Dus wat doen we op carnavalszondag? Meedoen aan de optocht door de straten van Ven ray. En dat doen we dan met een grote groep of alleen, of met je vrienc(jes en vriendinnetjes. Dus haal je carnavalspak uit de kast, of versier je fiets of een kar en loop mee in de optocht Ook dit jaar zyn er weer mooie prijzen te winnen en is er voor iedereen een.leuke herin nering Heb je zin om mee te doen met de optocht geef je dan op. Dat kan op zondag 11 en 18 februari van 11.00 tot 13.00 uur in Dingus aan de Hoenderstraat 10 en in de sporthal De Wetteling aan de Zuidsingel. De deelname aan de optocht is geheel GRATIS. Dus geef je op en doe mee, al kom je als clown, piëlhaas, zeerover of indiaan het geeft niet hoe. Als jullie allemaal meedoen dan kunnen we zeggen CARNAVAL ALAAF KINDEROPTOCHT ONWUS GAAF De Piëlhaaskrant 1990 is klaar. De redaktie van dit meest gelezen jaarblad in Venray ls er weer in geslaagd een uitstekende krant te fabriceren over de zaken die tydens de carnaval in Venray te doen zyn. over achtergronden van de Piël haas, over het programma. Daar naast zyn uiteraard een groot aantal kolderieke verhalen opgeno men. waarin enerzyds de alledaag se gebeurtenissen op de hak worden genonjen en anderzyds goede tips worden aangedragen door Jan I»ubliek. De krant wordt vandaag al en vry- dag en zaterdag huis-aan-huis be zorgd door volleybalvereniging Rooyse VK. Gratis! Maar niet voor niks! De Piëlhaas vraagt u een vry willi ge bijdrage voor de krant. De helft van het geld besteedt de Piëlhaas voor de Activiteiten van de vereni ging die veel geld kosten, zoals de optocht. Dp andere helft is voor de Rooyse VK. de club die zich inzet met enkele honderden leden om de krant by u te brengen. Voor mensen van buiten Venray zal de krant in enkele winkels te koop zyn voor 1,50. tËÈ, Jeugdprins Barry I (Cornelissen) van de Karklingels Oostrum. Karklingels en Karklingelinnekes Aldewieverbal Aldewieverbal Óp zaoterdag 10 fibbrewari orga- niziert de kamevalsvereniging 'de Karklingels' 't Aldewieverbal. D'n aovend begint um.20.30 uur m.m.v. De Eiken hofkapel en orkest 'de Ti- mebreakers', Um 11 vur 10 zulle, ien 't kader van 't 3xll-jaorig bestaon van de kamevalsvereniging de Aid Bruudspaare an óllie vurgeslelt werre. Ansluutend werre de Boere- bruud en Bruudegom. mit de ganse familie, bekend gemakt. Dus minse, laot de Aid Bruudspaare, 't neeje Bruudspaar en de Boerefamilie nie ien 'r hemd staon en zürg dat gillie d'r allemaol op tied ziet! De Boerebrulluftkommissie Met nog twee voorstellingen voor de boeg mag Circus Mök nu al als zeer geslaagd worden beschouwd. De voorstellingen die tot nu toe ge houden zyn, zaten vol humor, dans en muziek en verveelde de toe schouwers geen moment. Uitblin ker in het gezelschap van meer dan 200 artiesten was Frank Schrijen uit Boxmeer. Op onnavolgbare wijze bracht hy de zaal kontinue aan het lachen en vele toeschouwers kre gen er zelfs de tranen in de ogen. ONDERSCHEIDING In het zaterdagavondprogramma had de Piëlhaas nog een verrassing voor drie medewerkers. Voor hun 11-jarige inzet voor de Piëlhaas wer den Joep Brueren (sekretaris), Mi chel Claessens (Raad van Elf en commissie Mök) en Colien Jacobs- van den Munckhof (bestuurslid en commissie Mök) door de Samen werkende Limburgse Vastelaovesve- renigingen onderscheiden met de Orde van Verdienste. Dit gebeurde na de traditionele openingsdans van de Kindergarde. Ook Les Toupees begon met een dansje, de Lamzakka. Gehuld in ju te zakken bracht deze groep op ma gistrale wijze hun eigen versie van de Bolero van Ravel. Daarna was het de beurt aan de Peelklötjes die o.a. hun eigen kijk hadden op de bo demverontreiniging by Rank Xe rox. Deze groep bracht ook een hulde aan oud-wethouder Henk Na de pauze nam Tum-Tum de zaal mee terug naar het leven van weleer, toen 16 kinderen in een ge zin geen uitzondering was. Met goe de teksten en muziek wist deze groep de zaal goed te onderhouden. Daarop volgde het optreden van Frank Schryen. Met gewone recht toe recht aan humor bracht hij de zaal aan het bulderen. Daarby werd hij ondersteund door het grote aan tal gekke bekken dat hij trok. Me nig toeschouwer had heel wat tijd nodig om de ervaringen van Sol daat Nulleke te verwerken. Na Frank Schrijen brachten Stel la en Angèle, gehuld in prachtige Rqssisehe kledyeeivprima dans op de muziek van Kalinka. Wel mu ziek, maar geen dans, dat hadden de Trennesetters. Als confraters brachten zy hun kloosterbelevenis sen aan de zaal over, gevolgd door de Haze rok als toegift. Möks Swinging Circus sloot het officiële programma af. Een werve lende en kleurrijke show van dans, gebaseerd op de elfjarige ervaring die Nica van der Windt met haar dansgroep heeft opgebouwd. Een waardig slot voor een goede voor stelling ware het niet dat Prins Ge rard nog een duit in het zakje deed. Al het hele programma door had hy op komische wijze zyn stem laten horen tydens de afkondigingen. Met een zelfgemaakt liecye gaf hij de voorstelling nog eens wat extra kleur. ONVOLDOENDE OPGELET BLJ HET KEREN Een 55-jarige bestuurder van een personenauto uit Venray wilde op de Leunseweg zyn auto keren, maar lette onvoldoende op het ver keer. De 17-jarige bromfietsbestuur der M.S. uit Venray kreeg daardoor geen vrye doorgang en botste tegen de auto op. Hij liep by die botsing lichte verwondingen op. De belangstelling voor de voorbye zittingsavonden bij de Bliekers van Maashees was overweldigend. Ge noten is weer volop van de dorpspo litiek. Temidden van familie en vrienden kreeg vrydagavond Roelf Deenen een herinneringsbord aan geboden door Vorst Piet Verstegen. Op zaterdag waren hiervoor na mens de BCL (camavalsbond) Lei Poels en Frits Berden naar Maas hees gereisd. Zy hingen een door kunstenaar Rien Evers vervaardig de onderscheiding om de hals van deze camavalsveteraan. Dertig jaar heeft hy zich onafgebroken ingezet vóór de carnavalsvereniging Op vrijdag 9 februari wordt het jeugdprinsenbal gehouden. Bekend gemaakt wordt wie de nieuwe jeugdprins, jeugdprinses en jeugd- vorst zullen zijn. Diverse jonge ar tiesten zullen op het podium klimmen voor een optreden. Na tuurlijk is Prins Tienus dun Urste met de Raad van Elf ook present Joe ks kapel Net op Tied verzorgt het muzikale gedeelte. Veel Bliekers en Bliekerinnekes zyn al bezig voor de grote optocht van 25 februari a.s. Aanmelden hiervoor kan by Joop Krant (tel. 831). Op carnavalszondag 25 febr. a.s. om 18.30 uur zal het onecht huwe lijk voltrokken worden tussen Sef Janssen en Annerie Thissen. Dit kolderieke gebeuren wordt verricht door Prins Jan II van 't Dartele Veu len, bijgestaan door Vorst Jan en zijn Raad van Elf. Aansluitend vindt er een groot feest plaats in 'de Perdstal' te Veulen. VERNIELER RUIT .AANGEHOUDEN De politie hield een 40-jarige in woner aan die in een kwade bui een ruit van een horecalokaliteit aan het Lovinekplein had ingegooid. Na opmaking van proces verbaal werd hy huiswaarts gezonden. Willems, die zaterdagavond in de zaal aanwezig was. Vervolgens kwam Jac Penris op draven om zijn vrouw als reis- leidster te vervangen. Door Vorst Piet aangekondigd als Jacquelientje verzorgde hij (zij) een komische reis door het Venrayse. Dansen gebeurt in Venray op hoog niveau. Dat bewees ook de groep vair Dansschool Wetjens die o.a. op muziek van The Wiz(zard of Oz) een wervelende show weggaf. Traditioneel voor de pauze is het Hofkoor. Uitgedost in Tiroler kle ding wisten deze zangers de toe schouwers tot te gekste kapriolen te bewegen. Op zondagmiddag werden onder grote belangstelling de nieuwe heersers van 1990 over het Spurrie- mökkeland door Vorst Willy voor gesteld. Als Prins Hans d'n Urste zal Hans Maas de Spurriemökke voorgaan, gesteund door zijn vrouw Truus en de kinderen Steffie. Luc en Bas. De prins woont met zyn gevolg op de Haalakker (thans Prinse-akker). In het dagelijkse leven is Hans I admi nistrateur bij een bouwbedrijf in het Veulen. Als jeugdprins zal Meindert d'n Urste dit jaar de kar trekken. Mein dert, een zoon van eerste burger Willems van Wouw. woont nog tot half zomer aan de Castenrayse weg met Henk en Marianne en zijn broers Jorrit en Jasper. Tijdens het Aide Wieverbal werd de nieuwe heerser over het Hets buulen rijk bekend gemaakt. Nadat groenteboer Pietje Prut z'n kar had leeg verkocht kon Prins Wim den twedde (Drabbels) het prinsepak aantrekken. In het dagelijks leven zorgt Prins Wim II dat er aan de Ysselsteynse- weg in Heide appels groeien. Zaterdag 10 februari om 20.11 uur houdt hij samen met Prinses Thea receptie in de Gelderkoel.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5