Petrus' Bandenschool heeft alle bestaansrecht Planschadebesluit niet onwrikbaar - VEIRA" AGENDA PEEL EN MAAS Resultaten enquete thema-avond Braks Weerspreuken trek mee me wie Rooi Bert e PvdA Onderwij s- gemeenschap Venlo houdt Open Dag in Venray Toneel in Oirlo Opsporing verzocht WAO VAN SOEST fdT MfiiEnvrcKinc Bioscoop-nieuws PEEL EN MAAS Hele week gratis Fitness en Aerobic overdag WV-nieuws Openbare bibliotheek Sporthal Gevonden V PEEL EN MAAS Donderdag 8 februari - Pagina 3 Het artikel in onze krant, twee weken geleden, over de toename van het aantal leerlingen aan de Openbare School in Landweert, heelt op de Petus' Bandenschool voor nogal wat beroering gezorgd. Vooral de uitspraak van dhr. Jan Driessen, dat deze school kunstma tig in leven zou worden gehouden, is by het team en het schoolbestuur nogal verkeerd gevallen. Ook onge ruste ouders deden bij deze school hun beklag. Dhr. Peters, direkteur van de Pe tus' Bandenschool en mevr. De Wit, bestuurslid van de Stichting Katho liek Onderwys Ven ray (waaronder |0.a. de Petus' Bandenschool valt) luitten tegenover onze verslaggever hun bezorgdheid over deze bericht geving. Zij zijn vooral teleurgesteld omdat het juist goed gaat met de Pe tus' Bandenschool. LEEGSTAND In 1986 kende de school leeg stand. Het voedingsgebied van deze Ischool, het centrum van Venray. 'bracht te weinig leerlingen voort. Hierdoor stonden twee lokalen leeg. Op de Vlaswei in Landweert zat men met een tegenovergestelde situatie. Daar waren alle klasloka len meer dan vol. De wet schrijft voor dat een school pas mag gaan uitbreiden als er binnen een straal van 1.500 meter op een soortgelijke school (ongeacht onder welk bestuur dit valt) geen leegstand is. Dat was op dat moment dus wel het geval. Om de bouw van de Kruidwis, de tweede katholieke basisschool in de wijk Landweert, te kunnen reali seren moest eerst de leegstand op de Petrus' Bandenschool tot het verleden behoren. Daarom is toen besloten om dat deel van Land weert, dat het dichtst by de Petus' Bandenschool is gelegen, bij het voedingsgebied van deze school te trekken. Een maatregel die niet voor iedereen plezierig was, maar die gezien de situatie doorgevoerd moest worden. Wel was het zo dat kinderen, die uit dat deel van Land weert kwamen en al een broertje of zusje op de Vlaswei hadden zitten, wel naar deze school mochten gaan. Momenteel zitten er 229 leerlin gen op de Petus' Bandenschool. Hiervan komen er 28 uit het stukje voedingsgebied in Landweert Acht hiervan zijn er het afgelopen jaar naar deze school gekomen. Er zit dus een stygende lyn in. INHAALRACE Mevr. De Wit beschouwt de toena me van het aantal leerlingen op de Openbare School Landweert niet meer als een inhaalrace. 'Landelijk is de tendens dat 30% van leerlin gen een Openbare School bezoekt. In Venray is dit nu 20%'. Dit per centage is stijgende. Oorzaak hier van is volgens haar het gewijzigde denkpatroon van de mensen. Meer mensen kiezen om bepaalde rede nen voor een Openbare School. PLAATSINGSCOMMISSIE In maart is het weer zover. Dan krijgen de ouders de gelegenheid elke week nieuws Op maandag 15 januari jl. organi seerde het CDJA-Venray in samen werking met de LLTB-Venray een thema-avond over de landbouw met als spreker minister Braks van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. De avond zelf was een groot suk- ses. Nooit eerder in Venray kwamen zoveel mensen op een politieke avond af. Met meer dan 80 aanwezi gen was de opkomst enorm. Boven dien was de thema-avond inhoude- - lijk bijzonder interessant. Maar 3 daarover hebt u genoeg kunnen le- zen in de verschillende media. Voor het CDJA is het ook goed te weten dat we in een behoefte voor zien. Dit was alweer de derde land bouw thema-avond die zy organi seerden sinds hun bestaan. In het eerste jaar kwamen ongeveer 250 bezoekers. De vorige thema-avond werd door plusminus 300 mensen bezocht. De 'klapper' van dit jaar zal mede het gevolg geweest zijn van de aanwezigheid van de minister en de aktualiteit waarin de landbouw mo menteel verkeert. Om meer inzicht te verkrijgen in beweegredenen van de mensen om onze avond te bezoeken is tijdens de laatste avond een schriftelijke enquete gehouden onder de bezoe kers. Aan deze enquete namen 65 mensen deel en hieruit valt volgens ons een reëel beeld te vormen over bepaalde zaken. De meeste bezoekers kwamen uit Venray. Daarnaast waren er ook een aantal uit de regio Horst en de Maasdorpen. Ook uit de richting Overloon-Boxmeer was belangstel ling. De gemiddelde leeftijd van de bezoekers was 36 jaar. Veel jonge ren waren aanwezig wat er verheu gend genoemd mag worden. Meer dan 80% van de aanwezigen is werkzaam in de landbouw. De doelgroep is goed bereikt Redenen om de avond te bezoeken waren: het onderwerp (landbouw in de ja ren 90); 23%, beroepsmatig: 38%; de spreker (Braks): 24% en CDJA- LLTB: 15%. By na iedereen waar deerde de avond positief. Slechts 5% oordeelde de avond matig en niemand oordeelde negatief. Andere onderwerpen die men in de toekomst graat op thama- vavonden besproken ziet zijn: Alge meen: 30%; milieu: 39% en de pro blematiek van de overproduktie 31%. Ruim 64% bezocht de avond ook vanuit een politieke interesse. Het vermoeden dat het CDA goed scoort in de agrarische sektor werd ook hier bevestigd. Meer dan 88% zegt op het CDA te stemmen en 42% van de aanwezigen is zelfs lid van deze partij. Een duidelijk signaal aan CDA-CDJA rekening te houden met deze groep in de samenleving ook op lokaal nivo. Al met al blijkt dat zulke avonden in een behoefte voorzien en dat het organiseren van dit soort avonden zinvol is. Het CDJA is dan ook van plan in de toekomst soortgelijke bijeenkomsten te blijven orga niseren. Blazen de muggen in februari alarm houd dan in maart de oren warm. Is februari zacht en stil dan komt de noordenwind in april. Op februari tien houdt de winter het voor gezien. om hun kinderen in te schrijven voor een basisschool. Voor de ka tholieke scholen in Venray geldt hierbij dat kinderen aan het voedingsgebied van de school ge bonden zyn. Een kind uit de Beu kenlaan moet dus naar de Bongerd, een kind van de Akelei naar de Pe trus' Bandenschool. Deze regeling geldt niet voor kinderen die naar een Openbare School gaan. Een kind uit Veltum moet, als het by de Openbare School in Landweert wordt aangemeld, op de school ook aangenomen worden. De inschrijvingen voor de katho lieke scholen worden behandeld door de plaatsingscommissie van de Federatie Katholiek Onderwijs. In deze federatie, en ook in de plaat singscommissie zijn alle Venrayse schoolbesturen vertegenwoordigd. De plaatsingscommisie hanteert byzonder streng de grenzen van de voedingsgebieden. 'Deze voedings- gebieden zijn er niet voor niets' stelt mevr. De Wit. Alleen by heel bijzondere omstandigheden (b.v. ziekte), kan de plaatsingscommis sie beslissen dat een kind naar een andere katholieke school mag gaan dan die school die in het voedings gebied ligt waarin dat kind woont. 'De plaatsingscommissie moet hier in konsekwent blyven' vindt mevr. De Wit. Het beleid hierin moet vol gens haar voor iedereen duidelijk zyn. Zo wordt voorkomen dat men sen gaan denken dat de school besturen maar lukraak met leerlingen schuiven om scholen in stand te houden. wethouder Kersten trekt nu in aan de touwtjes.... 'Het door de gemeenteraad in ju ni genomen besluit, om bij de bouw van mestverwerkingsfabrieken de gemeente vrij te waren van plan- schade is geen onwrikbaar besluit'. Dat stelde Pieter v.d. Boogaart tij dens de commissievergadering voor Ruimtelijke Ordening in een diskussie over de mestproblema tiek. Volgens dhr. V.d. Boogaart is het verstandig om eerst een planschade-analyse te maken (be kijken hoe hoog planschade wordt bij de voorgenomen bouw van de mestverwerkingsfabriek) en dan de planschade-problematiek opnieuw in de raad te bespreken. Deze mening was ook dhr. Philip- sen (CDA) toegedaan. Volgens hem is dit de juiste weg. 'We moeten rea liseren wat ons voor ogen staat. Tben deden we dat niet, nu wel!' Hij pleitte voor goed overleg. Na het besluit van dhr. Willems uit Ysselsteyn om zyn plannen voor een mestverwerkingsfabriek aan de gemeente aan te bieden is er in politiek Venray langzaam een visie verandering merkbaar met betrek king tot de planschade. Ook dhr. Reintjes, fractievoorzitter van het CDA kwam tot de konklusie dat, zo als het planschadebesluit er nu ligt, er inderdaad niets van de grond kan komen. Wethouder Kersten bevestigde dat de mestverwerking momenteel in Venray in een impasse verkeert. De gemeente is echter doende om een eigen beleid uit te stippelen. Hierbij kan het rekenen op de steun van de provinciaal adviseur van minister Braks. Verder is het college bezig om zo veel mogelyk informatie in te win nen. Ook een bezoek aan Promest in Helmond heeft inmiddels plaats gevonden. De gemeente Venray wil met dit beleid komen tot het aan wijzen van lokaties waarop initiatie ven planologisch direkt van start kunnen. 'Hierbij moet wel het plan schadeverhaal opnieuw overwogen worden', aldus de wethouder. Op zaterdag 17 februari a.s. houdt de Venrayse nevenvestiging van de Onderwysgemeenschap Open Dag. De nevenvestiging bevindt zich aan de Bevrijdingsweg 2a en de Open Dag duurt van 11.00 tot 14.00 uur. In overleg met het IMBO waarmee binnenkort eezi samenwerkings verband wordt aangegaan, wordt in augustus a.s. ook gestart met de technische opleidingen van het KMBO. In Venray starten dan de volgen de opleidingen: Kort Middelbaar Beroepsonder wijs: - Administratie - Bouw en Houtbewerken - Detailhandel - Elektrotechniek - Installatietechniek - Metaaltechniek - Verzorgende - Oriëntatie en schakeling. Persoonlijke en Maatschappelijke Vorming (2 dagen). Primaire Beroepsgerichte Volwas senen Educatie (PBVE). Het PBVE biedt een opleiding voor mensen die hetzij onvoldoende vooropleiding hebben genoten, het zij onvoldoende zicht hebben op opleidingsmogelijkheden. Voor informatie kan men bellen naar de Onderwijsgemeenschap Venlo, tel. 077-597373. Tbneelvereniging Oirato uit Oirlo brengt een blijspel op de planken op zaterdag 10 en zondag 11 februa ri in het gemeenschapshuis De Lin de in Oirlo. Aanvang 20.00 uur. Het blijspel 'Lucie's baby' is een avondvullend toneelstuk in twee bedrijven. Een verwoed verzame- laarster van kitsch en aanverwante krygt onverwacht bezoek van enke le pseudo-familieleden. Deze probe ren via allerlei manieren haar geld afhandig te maken. Het lijkt erop of ze hierin slagen. Maar of het hun lukt!!! De voorverkoop is tot en met 9 fe bruari bij de Rabobank in Oirlo. In de voorverkoop kosten de kaarten 6,- per stuk; kaartjes aan de zaal op 10 en 11 februari kosten 7,50. Oud-Indiëgangers, waarvan na 40 jaar adres onbekend is, d.i.v. te Ven ray door de B. v. W. maandelijks info-avonden en bijeenkomsten worden gehouden. Woon u in de regio Venray? Geef uw huidige adres even door aan: Kontakt Oud-Indiëgangers, Clapvae- ren 13, 5961 LM Horst 'Steeds meer katholieke kinderen gaan naar de Openbare School* Irritatie is 't juiste woord, als je als betreffende ouder zo'n artikel leest Heeft de wethouder ook informa tie bij de betrokken ouders inge wonnen? De ouders die hun kin deren naar de OBS De Landweert laten gaan, kiezen hiervoor niet al leen vanwege die 'stomme rege ling', maar kiezen ook bewust voor het onderwijssysteem van de Open bare School. Op z'n zachtst gezegd vind ik zo'n artikel duidelyk slaan op 'zieltjes winnen'. Als je als ouder op dit mo ment 'n keuze moet maken voor 't komende schooljaar en je leest dit artikel, denk je misschien dat de groepen 172 alléén op de OBS De Landweert groot zyn, terwijl bij de andere scholen precies dezelfde si tuatie heerst, ook op de Petrus Banden. De wijk Landweert wordt maar volgepropt met woningen; door 'n grotere groei van de wijk gaat 't bestuur van de RK scholen centrum onderling iets regelen. Tbendertijd is 'n vraag gekomen van ouders om de gemeente hier over in te lichten, maar dit had geen zin volgens dit bestuur. Het re sultaat is nog 'bijna' hetzelfde als 3 jaren geleden. En nu wordt de on derwijscommissie er wel by be trokken. Als betrokken ouder moest my dit van het hart m. Vollenberg Akelei 102 Geachte redaktie. Graag gelegenheid tot 'n korte toelichting van mijn kant naar aan leiding van het ingezonden stuk van vorige week m.b.t. mijn zwarte humor op de prinseproklamtie. In een regeerperiode waarin de prins uit de fleurige verf-branche afkom stig is wil ik een poging doen om dat 'zwarte' tot 'n wat vrolijker ogende grijstint om te buigen. Ik had my in de aanhef graag di rekt tot de inzender gericht, maar er zijn in de ondertekening wat let ters weggevallen waardoor mij dat niet meer mogelijke was. Misschien 'n idee voor u om namen van inzen ders in het vervolg voluit te vermel den. Diegenen die hun mening publiekelijk ventileren hebben daar recht op. Als je de stap in de Buut waagt ak- septeer je impliciet dat je kritisch wordt beoordeeld. Ik respekteer daarbij ieders persoonlijke mening. Besef overigens, dat niemand 'n buut van meer kanttekeningen voorziet dan de buuttereedner zelf. Dat geldt zowel vooraf, wanneer de reaktie van liet publiek wordt inge schat, maar dat geldt zeker ook ach teraf ntt dg ervaringen Jgeguit de buut. Dat zijn twee heel verschillen de facetten van het 'vak' die, getuige mijn optreden als duivel dit jaar twee zeer uiteenlopende ervarings gegevens bleken te zijn. 'n Taxatie probleem verklaarbaar uit onerva renheid? Waarschijnlijk 'n Fout die als miskleun de kommissie Prinse- proklamatie aan te wry ven valt? Ze ker niet In de voorbereiding is de tekst zo zorgvuldig mogelijk afgewo gen en 'n reaktie als deze heeft dan ook niemand kunnen voorzien. Kwetsen is iets dat bij 'n buut niet thuis hoort. Humor dient de boven toon te voeren en gepaste zelfspot is daarbij 'n goede menselijke eigen schap. Mijn excuses aan diegenen op wie myn buut een andere uit werking heeft gehad. Overigens, als er vanuit de invals hoek 'kerk' al 'n reaktie te verwach ten viel dan komt die naar mijn mening precies 'n jaar te laat. Maar ik kan mij voorstellen dat het verte derende voorkomen van het haan tje'van vorig jaar iets meer in staat is gebleken om opborrelend onge noegen te onderdrukken dan de persoon van de duivel die vanuit het verleden nou niet bepaald zo'n rustgevende uitstraling heeft mee gekregen. 'n Andere verklaring kan zijn. dat de inzender vorig jaar niet in de zaal zat en dus toen ook niet heeft kunnen reageren. Mijn veronderstelling dat hij in z'n algemeenheid de figuur van de duivel niet zo'n gelukkige keuze vond komt voort uit zyn korte en kernachtige evaluatie die hy van mijn buut geeft. Hy koppelt het 'schamele applaus uit de zaal' aan 'uithalen en aanvallen op geeste lijkheid en katholieke kerk'. Enige analyse leert dat minder dan 8% van alle tekstregels daarop eniger mate betrekking had en dan nog al leen naar het menselijke normstel lende aspekt ervan. Naar de inzender toe kan ik niet meer zeggen dan dat ik zal trachten mijn leven te beteren. Maar besef wel: 'De weg naar de hel is geplaveid met goede voornemens!' Zwarte hu mor over de kerk zal ik vermijden. Ik moet in dit opzicht in 'Roer mond' toch myn meerdere er kennen. Henk van Dooremalen beëdigd taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 hj Venray Telefoon 04780-86408 Nieuwe EDDIE MURPHY film in Venray Deze week start in Venray in pre mière voor Nederland HARLEM NIGHTS, de nieuwste hit van Eddie Murphy. De film speelt zich af in New Yorks duisterste buurt Harlem, waar gokken en drugs hoogty vie ren. De film speelt zich dus duide lyk af in het milieu van de onderwereld. Maar Murphy zou Murphy niet zijn als de vrolijke noot zou ontbreken, men verwacht ook een Nederland een stormloop op de theaters. Eveneens deze week start de film WILD THING. Het is een dolkomi sche film die zich afspeelt in de sportwereld. Waar de film tot hop heden vertoond werd was het pu bliek byzonder enthousiast. Geprolongeerd worden: SEA OF LOVE, de schitterende thriller met Al Pacino en SKIN DEEP. een knots gekke liefdeskomedie. 'n abonnement waard Sport- en Fitnesscentrum Peter Stiphout organiseert in de week van 12 t/m 16 februari een unieke gelegenheid om GRATIS deel te ne men aan Fitness/Krachttraining en Fit-Aerobie lessen voor jongeren en ouderen. Sport- en Fitnesscentrum Peter Stiphout is één van de weinige Fit nesscentra in de regio die ook in de vroege middaguren geopend zijn. Het biedt volop mogelijkheden voor mensen die niet 's avonds kunnen trainen i.v.m. hun werkzaamheden b.v. ffe tyjreca, huisvrouwen (specia le groepen onder schooltijd van de •kinderen). Er zijn speciale trainingsgroepen voor senioren van 35 jaar en ouder en senioren trainingen van 55 jaar en ouder! Ook deze trainingen kun nen in de week van 12 t/m 16 fe bruari GRATIS bijgewoond worden. Het Sport- en Fitnesscentrum be schikt ook over een sauna. De Fit-Aerobic is vrolijke super- gymnastiek op swingende muziek. Fit-Aerobic is een volledige metho de voor konditietraining, met wei nig sleur en veel plezier. Het lichaam ondergaat een doordachte en beproefde training waardoor de polsslag wordt verhoogd, het hart sterker wordt en de longen meer volume krijgen. Het trainingspro gramma stimuleert niet alleen veel spieren maar verbrand ook veel ka- lorieën. Fitness/Krachttraining: hebt u een buikje, slappe spieren of voelt u zich niet al te fit. Dan is nu de kans om daar wat aan te doen: in ons Fit nesscentrum wordt u begeleid door deskundige en gediplomeerde lei ding en zult u na een aantal weken reeds merken dat er veranderingen optreden in uw lichaam. U gaat zich fitter voelen en spieren worden steviger. Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. Februari: 13: Sarafina, Scheveningen 14: Wet Wet Wet, Rotterdam 14: DMC Dutch Championship, Leeuwarden 15: Chris Rea, Rotterdam 16: King Diamond, Noorderligt Tilburg 24: Carnaval de Rio, Den Haag 26: The Alarm, Vredenburg Utrecht 26 t/m 28: ABN Wereldtennistoer- nooi, Ahoi Rotterdam Maart: 1 t/m 4: ABN Wereldtennistoemooi, Ahoi Rotterdam 6 en 7: Het Zwanenmeer, Den Haag 10: Het Nationale Songfestival, Den Haag 10: Fish, Ahoy Rotterdam 14 en 15: Thnita Tikaram, Vreden burg Utrecht 17: Fats Domino, Apeldoorn 21 Simpley Red, Rotterdam 22: Johnny Cash, Thialf Heerenveen 23: Gipsy Kings, Ahoy Rotterdam 24: Fats Domino. Ahoy Rotterdam April: 3: Marillion, Ahoy Rotterdam 10: Publick Enemy, Arnhem 15: Tears for Fears, Rotterdam Mei: 17: Billy Joel. Rotterdam Juni: 17: Passiespelen, Tegelen Lees mee en je kunt meepraten De jeugdbibliotheek heeft een nieuw boek, waarin de boeken staan die kinderen van verschillen de leeftijden het allerleukste vinden. Het boek heet: 'De jeugd boeken Tbp 100 allertyden'. In deze top 100 staan zowel nieuwe boeken als oude boeken uit grootmoeders tyd, zoals b.v. 'Afke's tiental' vari Nienke van Hichtum. Op de jeug dafdeling is een tentoonstelling te zien van de allerbesten allertyden. Ben je benieuwd wie op de eerste plaats staat, koin dan naar de jeug- bibliotheek. Elk jaar kiest de KINDERJURY de beste kinderboeken van het voor gaande jaar. Kinderen uit het hele land kiezen zelf hun toppers. Vorig jaar hebben maar liefst 15.000 kin deren meegedaan aan de landelijke kindeijury. door hun favoriete top 5 in te sturen. De prys van de Ne derlandse kinderjury geeft dus een goed beeld van de voorkeur van de Nederlandse jeugd van 6 t/m 16 jaar. Gezien het grote aantal deelne mers is het eveneens een ware te genhanger van de Gouden en Zilveren Griffels, waarbij de kinder boeken alleen door volwassenen worden beoordeeld. De landelijke kinderjury is nu weer van start gegaan. In de jeugd bibliotheek vind je een hoekje met alle kinderjury-boeken en de deelname-formulieren, waarop je jouw favoriet Tbp 5 kunt invullen. Probeer zoveel mogelijk boeken uit 1989 te lezen, zodat je een goede keus kunt maken. Heb je een boek gelezen waar je helemaal weg van bent en wat zeker tot de kansheb bers behoort, maar hiervan dan een leuke aankondiging, boekbespre king, reklame-affiche of iets derge lijks. Lever dit in bij het inlichtingenbureau op de jeugdaf deling. Jouw affiche wordt dan in de bibliotheek opgehangen, zodat andere kinderen aangezet worden het boek ook te gaan lezen. Hier door maakt het boek een grotere kans om een prijs te krijgen. 'Alle' boeken gelezen, lever dan de favoriete Top 5 in. Wanneer je deze niet alleen op het deelnameformu lier invult, maar op een leuke ma nier presenteert, ontvang je een presentje van de bibliotheek. Kom naar de bibliotheek lees mee en je kunt meepraten. Lever je favoriete Tbp 5 voor 1 ju ni 1990 in. Je formulier wordt niet alleen opgestuurd naar de landelij ke kindeijury, de openbare biblio theek Venray zal ook een plaatse lijke uitslag bekend maken. We hebben dan een echte Venrayse Tbp 5. LEES MEE... EN JE TELT MEE Tbt ziens in de jeugdbibliotheek*, Openingstijden Maandag tm donderdagl4.00-18.00 Vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 De Wetteling Donderdag: Manual Rooyse VK Vrijdag: Rank Xerox Jumpers Veronica-GFC 1 Huukste 1-Wittenhorst DZWS 1-Huukse 2 de Steek-Wyk Zuid 2 Zaterdag: MHCV Rooyse VK Rooy-SVCB 1 dames Zondag: MHCV Korfbal Manual Café Josette Rich. Jacobs 17.30-21.00 20.00-23.30 16.30-17.30 17.30-19.30 19.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 9.00-10.30 10.30-20.30 20.30-21.30 10.00--15.00 15.00-20.00 20.00-21.00 21.00-22.00 22.00-23.00 Maandag: Gemeente 16.30-17.30 Rooyse VK 17.30-20.30 Hento 1-Veronica 2 20.30-21.30 SVCB l-Inter'80 21.30-22.30 Venrode 1-SVCB 2 22.30-23.30 Dinsdag: Rooyse VK 17.30-21.00 Badmintonclub 21.00-23.30 Woensdag: Gemeente 16.30-17.30 Badmintonclub 17.30-22.30 Schuivers 19.30-21.30 W.Zuid-ZW Venray 2 22.30-23.30 Gevonden voorwerpen van 30 jan. t/m 5 febr. Gele parkiet: 1 paar heren laar zen; sjaal; bos met 7 sleutels; 1 huissleutel; benzinedop van perso nenauto-, zwarte bromfietshelm. Voor inlichtingen kunt u zich ty- dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venrav. tel. 04780-84888, tst. 224. VOETGANGSTER AANGEREDEN Een 18-jarige jongedame stak te voet de voetgangersoversteekplaats nabij de Paterskerk over. Een 24-jarige Venrayse automobilist zag de overstekende jongedame te laat en zijn auto reed de jongedame aan. Die werd met verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht, maar kon later, na behandeling naar huis worden gebracht. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, F. de Muinck Kejjzer. F. Schmeetz. T. van Thiel. D. Vercauteren en J. de Vocht: DR COENEN I-aterstraat 60, tel. 88800 DIL KEUZKK Van Beurdenstraat 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrydag 1800 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1800 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE .APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tel 13.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSS ELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: O. VERHAEGEN, tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN Dl EREN ARTS EN PRAKTIJ K W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianasingel 24, tel 10956 DIEREN ARTS UN' PRAKTIJ K M J. van Winden/E.M. Ruymbeek/ J.M. van WindenAV.H.M. de Vocht. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. Vdd. WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers^ mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevt Vermazeren MEVR TI6fcöX>VEfl Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 1'2 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04788-1327 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkveqilcegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssuin is bereikbaar via tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede hel doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag t/m vrydag tussen 15.00 en 18.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt u terecht van maandag t/m vrydag van 15.00 tot 18.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleeg kundige van de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik z.s.m. terug te bezorgen. Zuigelingen-kieuterbureau en gehoorsorecnlng: Uitsluitend op afsprauk. tel. 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, lel. 81269 Zwangerschapgymnasliek Aanmelden via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum "De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge van dinsdag en donderdag van 11.30 tot 12.00 uur. tel. 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. W U kgezondheidscen tru m "Landweert" Venray: Spreekuur door de wykverpleegkundi- ge op dinsdag en vrydag van 1830 tot 14.00 uur. tel. 88273 Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrydag van 1330 tot 14.00 uur. te.' 04785-1492 Wijkgebouw Wanssum St. Leonardsweg 1 Spreekuur en uitleen op dinsdag, don derdag en vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur, tel. 04784-1201 Wijkgebouw Tien ray Bernadettelaan 8 Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrydag van 13.00 tot 13.45 uur. tel. 04789-1397 Indien u dringend iets nodig heeft en uw wykgebouw is niet bereikbaar kunt u zich vervoegen op een van de andere wykgebouwen op de aangege ven tyden. ALGEM. HULPDIENST VENRAY Ttel. 04780-84163 Bereikbaar van maandag t/m vrydag de gehele dag tot 22.00 uur en in het weekend vari 9.00-11.00 uur en van 19.00-20.00 uur GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5. tel. 04780-26262 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3