Bijzonder jaar voor pater Evermarus Vraneken gemeente ven ray gemeente venray GLA' Experiment Gastouder- projekt geslaagd!!! cceweoi) 45 (P NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Vliegbasis aktief Nieuwe VSV-folder over toeslagenwet verschenen Op OP Sleutelbeheerder/ster Folder 'Stand van Zaken' Bekendmaking Huisvuil ophaaldienst tijdens carnaval Raadhuis tijdens carnaval gesloten Bouwvergunning verleend Hinderwet -7 J/i 'l-JV 0P EXCLUSIEVE Dames Modf ^55 PEEL EN MAAS Exploitatie van de consumptie-kiosk in het openlucht zwembad te Venray HO Geschied- en Oudheidkun dige Kring Venray e.o. V PEEL EN MAAS Donderdag 8 februari - Pagina 12 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken, re- kreatie, personeelszaken, organi satie, informatica en interne dienstverlening. Wethouder W.A. Claessens (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken, milieuzaken. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie welzijns planning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (m.u.v. exploitatie bestem mingsplannen en verkoop bouw kavels in bestemmingsplannen), gemeentegaranties, onderwijs, volwassen-educatie, kinderop vang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebeleid, mondiale vraagstukken en kabelnet voorzieningen. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoe zicht, welstandstoezicht, stede- bouw, verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen en exploi tatie bestemmingsplannen. Ook in het jaar 1990 wordt de (reserve-)vliegbasis De Peel weer en kele keren geaktiveerd. Dit houdt in dat het 306 Fotoverkennings- squadron van de vliegbasis Volkel enige t(jd vanaf de Peelbasis gaat opereren. Een en ander gebeurt om het personeel te oefenen in het wer ken vanaf deze lokatie waarbij te vens alle benodigde apparatuur gedurende langere tijd achtereen gebruikt en getest wordt. Voor de omgeving betekent de openstelling van de vliegbasis De Peel een verhoging van vliegaktivi- teiten en het daarmee samengaan de vliegtuiglawaai. Van maandag 12 februari tot en met vrydag 9 maart 1990 verblijft het 306 squadron voor de eerste keer op de vliegbasis De Peel. Van 19 tot en met 23 februari en van 5 tot en met 9 maart worden militaire oefeningen gehouden waarbij de mogelijkheid bestaat dat de vliegba sis vanuit ongebruikelijke richtin gen wordt aangevlogen. De tyden waarop gevlogen wordt liggen tus sen zonsopgang en zonsondergang. Het Voorlichtingscentrum Socia le Verzekering heeft onlangs een nieuwe folder uitgebracht. Het be treft een folder over de Tbesla- genweL De toeslagenwet is tegelyk met de stelselherziening in 1987 in wer king getreden. Het doel van de Toeslagenwet is een aanvulling te geven op een aantal sociale verze- ringsuitkéring als het totale (ge zinsinkomen onder het sociaal minimum ligt. In de folder wordt op heldere wij ze uiteengezet aan welke voorwaar den men moet voldoen om in aanmerking te komen voor een toeslag wat de hoogte ervan is, hoe men de toeslag moet aanvragen en hoe men eventueel in beroep kan gaan. De folder bevat eveneens te- wee duidelijke voorbeelden. De folder is te bestellen bij het Voorlichtingscentrum Sociale Ver zekering Zwaansvliet 3. 1081 AP Amsterdam, tel. 020-448418. Bij de gemeente kan met onmiddelijke ingang ge plaatst worden een voor het openen/sluiten van de gymzaal aid Beu kenlaan. TAAKOMSCHRIJVING Het volgens gebruiksrooster in de avonduren verzorgen van de openstelling en sluiting van de gymzaal. Het verzorgen van de dagelijkse eindcontrole van de accommodatie. FUNCTIE-EISEN Belangstellenden dienen goede contactuele eigen schappen te bezitten. Zij dienen in de directe nabij heid van de gymzaal woonachtig te zijn. Voor inlichtingen (o.a. over de vergoeding) kunt u zich telefonisch richten tot de onderafdeling Beheer Welzijnsaccommodaties tel.: 23404. AANMELDEN Schriftelijke sollicitaties worden ingewacht voor 15 februari 1990. Vandaag 8 februari, wordt in Hui ze De Wilbert te Katwijk aan de Ryn, pater Evermarus Vraneken 78 jaar. Vele oudere Venrayers zullen zich deze Franciscaner nog onge twijfeld kunnen herinneren. Nu is het bereiken van de 78- jarige leeftyd op zich niet zo bijzon der. Op 3 maart a.s. is het wel 50 jaar geleden dat pater Evermarus tot priester werd gewijd. Verder hoopt pater Evemjarus op 7 sep tember a.s. het feit te herdenken dat hij 60 jaar in het klooster zit. Pe ter Evermarus hoopt dit in goede gezondheid te kunnen vieren. Hij vertoeft al bijna 12% jaar in Huize De Wilbert zwaar gehandicapt na een hersenbloeding 'Levend kom ik hier niet meer weg. Het is nu de dood afwachten" schrijft hij in een brief aan bekenden in Ven ray. OORLOG Pater Evermarus Vraneken stu deerde in Venray van 1931 tot 1935. Als jonge priester kwam hy in 1941 terug in Venray. Vooral tijdens de oorlogsjaren hebben veel mensen hem leren kennen als een priester tfie voor d'n duvel nie bang was. Tterwyl het in Venray granaten re gende trok hy er op uit om eten te halen voor Venrayers en evacué's, die in kelders by elkaar zaten. De paters Franciscanen zaten in hotel Gitsels (thans Snackeomer en café De Zevende Hemel) omdat het klooster bezet was door de Blitzma- del (funkabteilung van het Duitse leger). Er zaten soms wel tweehon derd mensen bij elkaar in de kelders van Zwitserlood (thans Monnikskap), hotel De Keizer (Pa- tersstraat 29, thans klooster Fran ciscanen) en in de kelders van bierbrouwerij De Gouden Leeuw. Ondanks de granatenregen bezocht pater Vraneken alle kelders om de communie te brengen. Hy trotseer de het gevaar om gewonden en ster venden te bedienen en geestelijke bijstand te geven. Hy speelde het klaar overal voedsel op te scharre len voor de mensen in de keldejs. Verder stond hy bekend als 'geen gemakkelijke' als hy surveilleerde in de Paterskerk. Mannen, die er een gewoonte van maakten tydens de hoogmis achter in de kerk "by het wijwatervat rond te hangen', werden gesommeerd in de banken plaats te nemen. Als er dan al een tegen protesteerde, dan werd die door hem uit de kerk verwijderd... PREKEN Pater Evermarus Vraneken heeft in zyn periode in Venray op diverse plaatsten gepredikt. Niet alleen in de Paterskerk maar overal tussen Tegelen en Vortum-Mullem en tus sen Zeilberg en Well, zelfs in kippenkooien en, vlak na de bevrij ding. op de zolder van garage Cup in Maashees. In Blitterswyck was hy berucht omdat hy daar wel eens iemand uit de kerk had geduwd. In Overloon was liy de pater van de zwarte handel omdat hij daar tegen preekte. In Leunen echter stond hy bekend als de 'gouwe' pater omdat hij vlug de mis las en kort preekte. GEHANDICAPT Ruim twaalf jaar geleden werd pa ter Evermarus Vraneken getroffen door een dubbele hersenbloeding. Hierdoor is hij dusdanig verlamd dat hy zich alleen nog maar met een rolstoel kan voortbewegen. Als gevolg hiervan kan hy alleen nog maar met zijn rechter wijsvinger een typemachine bedienen. Veelal vergeet hy dan de spatiebalk tussen de woorden in te drukken. Zijn brieven zyn dan ook een aaneen schakeling van woorden, die daar door moeilyk te lezen zijn. In zyn laatste brief, in januari van dit jaar. bevestigt hy dit zelf. En dan te be denken dat hy vroeger een van de snelste typers onder de paters was. Bergen van scripties heeft hy voor zyn medebroerders uitgetypt. Eén dezer dagen is de bekende folder 'Stand van Zaken by sociale verzekeringen en voorzieningen' weer verschenen. In dit halfjaar lijkse overzicht worden de nieuwe uitkeringsbedragen en premieper centages genoemd. Daarnaast is in de folder een korte omschrijving van de verschillende sociale verze keringen en voorzieningen op genomen. 'Stand van Zaken' is een uitgave van de ministeries van Sociale Za ken en Werkgelegenheid en Volks gezondheid, Welzijn en Cultuur en het Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering. De folder is te bestellen bij het Voorlichtingscentrum Sociale Ver zekering, Zwaansvliet 3, 1081 AP Amsterdam, tel. 020-448418. Enkele exemplaren worden gratis verstrekt; grotere aantallen worden in rekening gebracht. Burgemeester en wethouders van Venray. maken, gelet op het bepaal de in artikel 6a van de Wet op de Ruimtelyke Ordening en het be paalde in artikel 2, lid 3 van de ge meentelijke inspraakverordening, bekend, dat met ingang van 2 fe bruari 1990, gedurende een maand, bij de afdeling VROM in het gemeentehuis te Venray, voor een ieder ter inzage ligt een vooront werp van het bestemmingsplan Keizersveld. Het plan heeft betrekking op het gebied gelegen in het meest noor delijke deel van Landweert en wordt begrensd door de Maashese- weg, de Venloseweg en een visuele lijn tussen de kruising St. Servati- usweg en een punt dat circa 200 meter ten noorden van het viadukt Rosmolenbaan is gelegen. Het plan beoogd met name de ontwikkeling van een bedrijventer rein met een representatief karak ter mogelijk te maken. Het voorontwerp met bijbehoren de stukkenligt ter inzage in het ge meentehuis Raadhuisstraat 1 te Venray, afdeling VROM, elke werk dag tussen 09.00 en 12.00 uur. Gedurende bovengenoemde ter mijn bestaat voor een ieder de gele genheid schriftelijk te reageren by burgemeester en wethouders van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris Op carnavalsmaandag en -dins dag, 26 en 27 februari a.s., komt de route van de huisvuilophaaldienst te vervallen. Op carnavalsmaandag en -dins dag, 26 en 27 februari a.s., is het raadhuis gesloten. Enkel voor aangifte van geboor ten en overlijden is de afdeling Bur gerzaken op beide dagen van 10.00 tot 11.00 uur opengesteld. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 30 januari 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het plaatsen van een dakkapel aan Sparveld 3 te Leunen, t.n.v. W.A. Rongen; het bouwen van een woning aan de Alaertslaan 20 te Venray, t.n.v. P.E. Abegg, Claudiahof 25 te Venray. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: A. Romme, Puttenweg 60 te Ysselsteyn voor het ex art. 6a wijzi gen van een varkensfok- en mestbe- d'ryf gelegen aan de Puttenweg 60 te Ysselsteyn. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op diet raadhuis, Lezen kan pater Evermarus nog goed. Wekelijks ontvangt hij dan ook Peel en Maas en blijft zo op de hoogte van het Venrayse. Hij be houdt daarmee ook zijn band met Venray. Als u pater Evermarus Vraneken heeft gekend en u wilt hem met zijn verjaardag of jubilea feliciteren dan Iran dit. Hij zal het zeer op prijs stellen. Het adres luidt: Huize 'De Wilbert, Overrijn 7, 2223 ER Katwijk a.d. Rijn. GROTESTRAAT 7 VENRAY TEL. 04780-84263 Vanaf augustus 1987 tot en met december 1989 is er door het mini sterie van WVC een experimenteel gastouderprojekt gesubsidieerd in de regio Noordelijk Noord-Limburg. In 1990 zal deze subsidie door de gemeenten Venray. Meerlo-Wans- süm. Horst Sevenum en Bergen verstrekt worden totdat de overheid gelden voor kinderopvang beschik baar stelt. Het gastouderpojekt is onderge bracht bij de Stichting Kinderop vang Duimelot te Venray. Een koördinatrice bemiddelt tussen ouders die opvang zoeken voor hun kinderen en 'gast-ouders die deze opvang in hun huis willen bieden. Ouders kiezen om verschillende redenen voor deelname aan het gastouderprojekt nl.: - zy geven de voorkeur aan indivi duele opvang in een gezin; - het gastouderprojekt biedt garan tie, kwaliteit en gemak; - een gastouder kan op onregelma tige tyden opvang bieden; - het is de enige mogelij kheid voor buitenschoolse opvang in de regio; - een kinderdagverblijf is er niet of heeft geen plaats. Wanneer ouders of 'gast'ouders zich in willen laten schrijven bij het gastouderprojekt, volgt er een ge sprek bij hen thuis om een duide lijk beeld van het aanbod en de wensen m.b.t de opvang te krijgen. Het gastouderprojekt gaat dan op zoek naar een geschikte gast- of vraagouder. Wanneer de ouders, kinderen en 'gast'ouders positief zijn over elkaar, volgt er een koppe- lingsgesprek in aanwezigheitj^yan een medewerk(st)er van het gastou derprojekt. In dit gesprek worden afspraken gemaakt over opvangty- den, opvoedingswensen, betaling e.d. Tijdens dit gesprek wordt een overeenkomst ingevuld en onderte kend. Op regelmatige tijden zal er door het gastouderprojekt kontakt opgenomen worden met beide ouders om de voortgang van de op vang te bespreken en waar nodig by te stellen. Tijdens de experimentele periode hebben zich 95 ouders bij het gastouderpojekt ingeschreven en werd er opvang gevraagd voor 105 kindem. Er werden 69 gastouders ingeschreven die zich beschikbaar stelden om kinderen in hun huis op te vangen en te verzorgen. Het gastouderprojekt vond voor 70 kin deren een gastgezin. Deze gastge zinnen waren verspreid over de gehele regio Noonielijk Noord- Limburg. Uit de gegevens blijkt dat het experiment geslaagd is. De bo vengenoemde gemeenten en de landelijke overheid hebben zich dan ook positief uitgesproken over de voortzetting van het gastouder projekt AUTOJcWPBEDRIJF GEBR. TIMMERMANS HORST Schade herstellen? Timmermans bellen en het komt gegarandeerd goed AANHANGWAGEN ONTVREEMD Uit een schuur aan de Drabbels- weg te Heide werd zondag op klaar lichte dag een aanhangwagen gestolen. De wagen heeft een waar de van 750,-. 'n abonnement waard Burgemeester en Wethouders van Venray roepen serieuze gegadigden op voor de voor de seizoenen 1990 en 1991 (1 mei tot 1 sep tember). Gedacht wordt aan een bekwaam per soon, die in staat is de kiosk, met inacht neming van de gestelde voorwaarden en bepalingen te exploiteren. Gegadigden worden verzocht voor 15 februari a.s. in te schrijven onder vermelding van de nodi ge gegevens. Nadere informaties kunnen worden ingewonnen ten gemeentehuize, Raadhuisstraat 1, tel. 04780-23404. Bezoek alleen na afspraak op de onderafdeling Beheer welzijnsaccommodaties. kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 9 maart 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Daarby kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo- vengeri^émdedatum bezwaren ook GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v. Namens het bestuur nodig ik u uit voor het bijwonen van de alge mene ledenvergadering (jaarverga dering) 1990 van de Kring Venray e.o.. Deze zal worden gehouden op maandag 12 februari 1990 in de foyer van het Cultureel Centrum de Beejekurf (tel. 82468). Aanvang 20.00 uur. Deze bijeenkomst zal, evenals de voorgaande jaren, bestaan uit twee gedeelten. Voor de pauze zal het huishoudelijke deel worden afge werkt en na de pauze zal een film vertoond worden over Ysselsteyn. Deze film zal van deskundig kom- mentaar worden voorzien van 2 in woners van Ysselsteyn te weten de heren Fleurkens-en Verlinden. De agenda voor het huishoudelij ke gedeelte luidt als volgt: 1. Opening. 2. Ingekomen stukken en mede delingen. 3. Vaststelling van de notulen van de algemene ledenvergadering, gehouden op 20 febr. 1989 4. Het veralag van werkzaamhe-, den van de Kring Venray e.o. over het jaar 1989 5. Het financieel overzicht over het jaar 1989 met verslag van de kaskontrolecommissie en de begroting voor het jaar 1990 6. Benoeming van de leden van de kaskontrolecommissie over de jaarstukken 1990 7. Bespreking van het beleid van het bestuur over 1989 en een voorbeschouwing voor het jaar 1990. 8. Bestuursverkiezingen: Volgens rooster zijn dit jaar af tredende de heren A.M.B.G. de Kroon en B.A.M. Kruysen. Bei den hebben zich herkiesbaar gesteld en zijn bereid de benoe ming te aanvaarden. Het bestuur stelt voor om de heren A.M.B.G. de Kroon en B.A.M. Boven in de boom. Deze prachtig gevormde figuurgroep van Swarovski Silver Crystal kunt u bij ons bewonderen. Officieel Dealer Hofstraat 5 Venray mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening enjnilieubeheer, .M.Frencken Kruysen te herbenoemen. Voor de genoemde vakatures kunnen ook door de leden kan didaten worden voorgedragen, conform artikel 41 van het huishoudelijk reglement kun nen tenminste 10 (stemgerech tigde) leden een kandidaat voor de vakature voordragen. Deze voordracht dient uiterlijk 2 da gen voor de algemene ledenver gadering derhalve voor 10 februari 1990— aan het bestuur kenbaar te worden gemaakt en wel onder overlegging van de naam van de kandidaat met ver melding van de vakature en de lijst van 10 of meer (stemge rechtigde) leden, met hun handtekeningen en de handte kening van de betrokken kan didaat. 9. Rondvraag. 10. Sluiting van de algemene leden vergadering. Pauze 11. Film over Ysselsteyn. 12. Sluiting van de bijeenkomst. Vanzelfsprekend hoopt het bestuur u in groten getale te mogen begroe ten op deze algemene ledenvergade ring. Ook andere belangstellenden zijn van harte welkom. opgenomen in het jaarboekje 1990.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 12