Gerard (Reijnders) I is de nieuwe prins van De Piëlhaas n*"0**Ca1**"*1 Tennisclub Venray organiseert Boerebrulluft Groot Joekskapellen festival in Venray Prinseproklemasie zeer geslaagd De Jeugdzitting was weer grandioos De Karklingels Oostrum 3 x 11 PEEL EN MAAS 22 Jaar jeugdcarnaval in Leunen 't Knölleke Leunen Afscheid Prins Roland I Oostrum De Schanse knuppels Castenray Voor de elfde keer: PEEL EN MAAS Hetsbuülen Heide PEEL EN MAAS 't Dartele Veule Klute-Trappers Vredepeel PEEL EN MAAS Donderdag 25 januari - Pagina 7 _i 'n abonnement waard Dit jaar 'is het de beurt aan de 50-jarige TCV om de Boerebrulluft te organiseren. Een half jaar geleden begon de organisatie onder leiding van de 'Boerenbond' (de voorbereidings commissie van TCV) aan de werk zaamheden. Veel leden van de club zijn sinds dien bezig om kleding te maken voor bruidsmeisjes, bakkertjes, kindermeisjes, boerinnen en bruid. Anderen maakten teksten om de familie voor te stellen, de protocol len en een lijflied van de TCV voor het grote feest. Het eerste optreden naar buiten is het Ondertrouwbal op zondag 28 januari van 12.11 tot 15.00 uur in de foyer van de schouwburg alwaar het bruidspaar aan den volke wordt gepresenteerd. Hierna is in dezelfde ruimte het jaarlijkse Joekskapellenfestival, Het entreebiljet van slechts vyf gulden voor dit ondertrouwbal is tevens geldig voor het Joekskapel lenfestival. U kunt dus op deze 28e januari twee vliegen in één klap slaan. De organisatie verwacht een grote belangstelling van alle Piëlhazen en Piëlhazinnen, maar ook van de ver enigingen uit de omgeving. Zondag 4 februari a.s. viert Carna valsvereniging De Knöllekes uit Leunen het feit dat in Leunen 22 jaar jeugdcarnaval wordt gevierd. Jeugdprins Arno I van de Knölle kes zal dan eerst van 11.11 tot 12.30 uur recipiëren bij gelegenheid van dit carnavaleske jubileum. De receptie wordt gehouden in het gemeenschapshuis van Leu nen. Eenieder is hiervoor welkom. Op zondag 21 januari jl. werd on der grote belangstelling de 22e jeugdprins van de Knöllekes voor gesteld. Als Prins Arno d'n Urste (A. Kuenen) zal hij de jeugdige Knöllekes een jaar lang voorgaan. Samen met Vorst Barry en hun ge volg wacht hun een echt jubi- leumjaar. Samen met zijn vader Jan en moeder Nelly, zijn broer Ruud en zus Diana, wonen ze aan de Vkn Me- genstraat nr. 13. Dagelijks fietst hy naar het Boschveldcollege om op HAVO 3 zyn geestelyk vermogen op te la den. Daarnaast beoefent hy voetbal en muziek als hobby. Dit laatste is geërfd van vader Jan. die naast mu zikant ook voorzitter van onze har monie is. Niet onverhuld mag blyven dat Arno zijn opa een der stimulators van onze carnavalsvere niging was vanaf het prille begin. Zaterdag 27 januari a.s. zullen de Karklingels uit Oostrum afscheid nemen van hun Prins Roland I. Een prins die terug kan zien op een heel mooi carnavalsseizoen met als hoogtepunten het BCL Treffen in 1989 en de receptie van het 3 x 11-jarig bestaan. Prins Roland zal afscheid nemen om 11 minuten voor tien, waarna de Karklingels even zonder prins verder moeten, zodat rond 11 minuten over tien de nieuwe prins zich zal presenteren. Natuurlyk hoopt men op een gro te opkomst om Prins Roland een waardig afscheid te geven en de nieuwe prins te ondersteunen in zyn eerst uren als PRINS... I. Zaterdag 27 januari receptie Prins Jos I. Aanvang 20.11 uur in 'De Wis'. Vrydag 2 en zaterdag 3 februari 'Caselse Bonte Zittingsaovenden'. Het programma is als volgt: Opening en proclamatie-, Dans- garde; Trennesetters: Leike de weg- kretser; Schlager; Duo A.B.C.; Pauze; Bónte buute band; Knörke Slegter; Kersligt; Grünvoer; Finale Schla ger; Lotery. De kaartverkoop voor deze avon den is op 28 januari van 11.00- 12.00 uur in café Hesen. IKunstenares Liesbeth Peters-Rutteni Ien dhr. Hans Thomassen van het 1 I comité van aanbeveling bij de onl-l hulling van het monumentje. Op zondag 28 januari a.s. organi seert Koninklijke Harmonie Euter pe te Venray voor de elfde keer in suksessie het grote Joekskapellen festival. Dit festijn wordt gehouden in de Venrayse schouwburg en be gint on 14.30 uur. Grootse Happening Het Joekskapellenfestival is een van de grootste happenings binnen de viering van het Venrayse carna val. Evenals in de afgelopen jaren zal de foyer tot de nok toe gevuld zyn met feestvierende mensen, die deze sfeervolle vorm van samen- muziekmaken zo'n warm hart toe dragen. En de muzikanten zullen natuurlyk hun beste beentje voor zetten en hun ryk geschakeerde klanken tot in alle hoeken van de Beejekurf laten doordringen. Zoals altijd, zal de sfeer ook nu weer fan tastisch zyn! Harmonie Euterpe heeft inmid dels de nodige ervaring opgedaan met de organisatie van deze Joeks- kapellenfestivals, en het evenement is dan ook uitgegroeid tot een on uitwisbare carnavalstraditie in Ven ray. De belangstelling van de kant van de muziekgezelschappen is in al die jaren intussen zo groot gewor den, dat het programma de gehele middag en een groot deel van de avond vult. En, volgens goed ge bruik. is het eindtijdstip van het festival van te voren natuurlyk nooit precies aan te geven. 17 Kapellen Dit jaar hebben maar liefst 17 joekskapellen ingeschreven. In het hieronder afgedrukte programma ziet u ze allemaal vermeld. 'De Plaarzek' bijten de spits af; zy zyn de oudste joekskapel in Venray en doen voor de elfde keer mee, ter- wyl de kapellen 'de Drejdeur' en 'Schabbeijoeks' voor de eerste maal aan het festival deelnemen. Slechts één joekskapel uit onze gemeente kan helaas niet meedoen; het is 'Platvuut' uit Merselo, waar van een aantal leden op die dag als lid van de Merselose F&nfare deel nemen aan de landskampioen schappen van de Federatie van Katholieke Muziekgezelschappen. Naar wy overigens hebben verno men, maakt de fanfare een goede kans op een titel! Harmonie Euterpe is veel dank verschuldigd aan alle joekskapel len, die zich op dit festival geheel belangeloos inzetten. De opbrengst komt ten goede aan de opleiding van de leerlingen van de Harmonie, zodat het festival dit jaar zeer wel de sub-titel 'Muzikanten voor muzi kanten' zou kunnen dragen. Ondertrouwbal Trouwe bezoekers zullen opge merkt hebben, dat het aanvangs- tydstip dit jaar verschoven is naar 14.30 uur. Dit is gebeurd in verband met het ondertrouwbal. dat in het kader van de Boerebrulluft op deze zelfde dag om 12.00 uur begint. Het belooft dus een dag vol feestelijk heden te worden. Programma 14.30-14.50 de Plaarzek 14.50-15.10 de Drejdeur 15.10-15.30 Toetzengers 15.30-15.50 Blaos um op 15.50-16.10 Rats der Nève 16.10-16.30 Ut Göt 16.30-16.50 Zuutjes An 16.50-17.10 Moj Zat 17.10-17.30 Lang Zök 17.30-17.50 Noeet tuus 17.50-18.10 Dikke Mik 18.10-18.30 Efkes Waaehte 18.30-18.50 Luuster Elkes 18.50-19.10 Wat blief euver 19.10-19.30 Shabbeijoeks 19.30-19.50 Göt Net 19.50-20.10 Brandholt 20.10 Finale Op het op 5 januari gehouden Jeugd Prinsenbal in gemeen schapshuis 'De Kleine Loef is uitge roepen tot jeugdprins van de Kluutjes Michel I (Botden). De prins houdt receptie op zon dag 18 februari in gemeenschaps huis 'De Kleine Loef te Vredepeel van 11.11 tot 14.11 uur. elke week nieuws 27 Januari Aide Wieverbal in de Gelderkoel. Deze avond zal Prins Peter I (Swinkels) aftreden en door de buurt op gepaste wyze worden afgevoerd. Om ca. 23.00 uur zal de nieuwe prins 1990 bekendgemaakt worden. De avond begint om 21.00 uur. Op zaterdag 20 Januari jl. werd onder grote belangstelling de nieu we heerser over het Knollen ryk voorgesteld door Vorst Bert. Als Prins Gerrit de V zal Gerrit Holtackers de Knöllekes een jaar voorgaan. Samen met zyn vrouw Jet en zyn kinderen Ivonne en Robert wonen ze aan het Loenerveld nr. 15. Voor zyn dagclyks werk bestuurt hy een vrachtauto van het land bouwbelang. Dat dit echtpaar geen onbekende binnen het camavalsgebeuren is getuige het navolgende: Boeren bruidspaar in 1970; Gerrit is de huidige voorzitter van onze Boeren bruiloftorganisatie; Gerrit is aspi rant bestuurslid onzer vereniging. Wy wensen Prins Gerrit, zijn fa milie en alle Knöllekes en Knöllin- nekes veel schik en plezier. Oproep aan alle Vastelaoves- verenigingen Het Vastelaovendseizoen be gint weer goed te lopen. De eerste zittingen staan voor de deur of zyn al achter de rug. Om de verenigingen zo goed moge lijk van dienst te zyn willen we weer het komplete programma voor het seizoen in ons week blad publiceren. Daarom verzoe ken wy ALLE verenigingen hun programma zo snel mogelyk aan ons toe te zenden, zodat wy aan onze lezers een zo kompleet mogelyk beeld kunnen geven van wat er allemaal te gebeuren staat voor en ook tydens de carnaval. elke week nieuws Op het gehouden Prinsenbal werd Jan II (Jan Thissen) uitgeroe pen tot nieuwe prins van 't Dartele Veule. Prins Jan II houdt receptie a.s. za terdag 27 januari in de Perdstal van 20.11 tot 22.00 uur. Jeugdvastelaovesvereniging De Hazekeutel kan terugzien op een zeer geslaagde jeugdzitting. Voor de tweede keer in suksessie werd de zitting op zondagmiddag gehouden. Hoogtepunt was natuurlyk het uit komen van de nieuwe jeugdprins. Dit jaar gebeurde dat op een zeer bijzondere wyze. Als variant op Sneeuwwitje verschenen zeven dwergen die op zoek waren naar een nieuwe leider. Achter een wit scherm kon men de silhouetten van de nieuwe prins en zyn atyu- danten zien staan, die vervolgens als kabouter naar buiten sprongen. Na het lezen van de bul ontdeed de nieuwe prins zich van zyn laatste vermommingen en kwam Rens van Nisselroy (Oude Oostrumseweg) als nieuwe Jeugdprins Rens I van de Hazekeutel uit. Zyn adjudanten zyn Sjoerd Janssen en Bart Leinders. Ook het uitkomen van het Jeugd- boerenbruidspaartje was origineel aangekleed. Rens van Vegchel en Nancy Ermens kwamen samen uit een klomp gesprongen. Opvallend was dat het bruidje een hoofd gro ter is dan de bruidegom. De Orde van de Hazekeutel werd dit jaar uitgereikt aan Wiel Boom van St. Christoffel. Hy mocht na de uitreiking zeer veel handen schudden. Het programma voor de jeugd was zeer onderhoudend. De mini- retjes van MMSK St. Petrus Banden dansten op oud-Hollandse kinder liedjes. De garde van de Hazekeutel had ook een dans, terwyl voor het eerst in de historie van de Hazekeu tel de Raad van Elf zich ook op de dansvloer begaf: samen met de gar de dansten zy de Lambada. Ook de bandparodie van de familie Van Vegchel. oogstte veel sukses by de tal ryk aanwezige kinderen. Onder het motto: 'Mit de Vastelao- vend ien den bol, slaon weej alle- möl op hol' hoopt Rens I alle Venrayse kinderen met carnaval te kunnen amuseren. Zondag 21 januari jl. vierden de Karklingels tijdens een drukbe zochte receptie hun 3 x 11-jarig be staan. Voor de receptie vond echter een onthulling plaats van het Oostrum bolwerk, een kunstwerk gemaakt door Elizabeth Rutten en aangeboden door het comité van aanbeveling van het BCL Treffen aan de Oostrumse gemeenschap. Het kunstwerk heeft een in het oog vallende plaats gekregen op de hoek van de Mgr. Hanssenstraat en de Geysterseweg. Tydens de receptie kwamen vele verenigingen en inwoners van Oostrum de jubilerende vereniging feliciteren. Opvallend was het voor veel mensen dat byna alle oud prinsen onder aanvoering van Opper-Karklingel Grac(je Lemmens acte de presence gaven. Ook moch ten de Karklingels vele zusterver enigingen verwelkomen. Deze waren er onder andere getuige van dat Sjraar Vermeulen de gouden BCL onderscheiding kreeg uitge reikt van een afvaardiging van het BCL-bestuur en dat Sjef Arts de zil veren BCL-onderscheiding kreeg. Daarnaast kreeg Sjraar Vermeulen van de vorsten raad een onderschei ding in verband met zyn 2 x 11- jarig lidmaatschap. Door Vorst Bert werd aansluitend Jan Raedts officieel benoemd tot Opper-Karklingel. Natuurlyk wer den de vrouwen van de drie jubila rissen voorzien van bloemen. Het mag zeker niet onvermeld blijven dat vele aanwezigen genoten hebben van de muzikale klanken van de Eiken hofkapel en 't Göt. Rond het middernachtelijk uur, van zaterdag op zondag was het zo ver. Vastelaovesvereniging De Piël haas kreeg een nieuwe prins. Dit gebeurde tydens een schitterende act, waarin professor Haeske (nar Geert Thomassen) met zijn as sistent druk doende waren om een nieuwe prins uit te vinden. Geflan keerd door de Raad van Elf en enke le oud-prinsen (voor het goede bloed), slaagde hij hier uiteindelyk in. Wel moest Haeske hierbij de bulle-lezer assisteren om de bul uit de koker te krygen. Een onvoorzie ne act die de toeschouwers lachend aanschouwden. Uiteindelijk was het zover en sprongen eerst de ad judanten, Joep Vullings en Loek Ne- lissen uit de machine, gevolgd door Gerard Reijnders, die een jaar lang over de Piëlhazen en Piëlhazinnen mag regeren tydens de carnavals vieringen. ONDERHOUDEND PROGRAMMA De Prinseproklemasie was dit jaar weer zeer onderhoudend. Mu ziek en dans voerden de boventoon doch de nodige humor ontbrak ze ker niet Daar zorgde de nar wel i voor, zij het onopvallend aan de rand van het toneel. De opening was voor het jeugdorkest Bojema/ j Saltarello o.l.v. pater Fhlco Franken, I gevolgd door een mooie dans van de garde van de Hazekeutel. Vast onderdeel van het programma is de vertolking van de carnavalshits van 1990. De kommissie liedje (geluid is niet meer) had er weer het nodige werk in gestoken. Het aftreden van Prins Sjef en zyn adjudanten Fran en Frans ging ook met de nodige beweging ge paard. Al Rock en Rollend wilden zij het Venrayse publiek laten zien dat ze nog lang niet uitgeblust wa ren. Nadat zij hun act op Pin-Up- Club-achtige wijze hadden afgeslo ten kwam dan toch het onvermy- delyke. Dit jaar werden voor het eerst ook de adjudanten opgenomen in een nieuwe club, de AA (Aid Adjudante). Deze club is onlangs opgericht met het voornemen nog veel van zich te laten horen. Daarna werd Sjef I ontdaan van zyn versierselen en volgde, na een langdurig staande ovatie, de opna me in de APK. Sjef werd daarbij let- terlyk overvallen door El Clepo en El Bruno Verrassend was het optreden van het Collegium Musicum Scolarium (docenten van de Muziekschool), die op een geheel eigentydse wyze Venrayse camavalshits vertolkten. Als sluitstuk voor de pauze liet het Rainbow Formation Tb am van dansschool Janssen zien dat forma- tiedansen in het Venrayse ook op een hoog niveau mogelyk is. ROOY MIEN DORP Na de pauze verhoogde het Ven- rays Mannenkoor de stemming in de zaal waarbij het 'Rooy mien dörp ien de Piël' natuurlijk niet ontbrak. De zaal zong hierbij uit volle borst mee. De enige buut deze avond was van Henk van Dooremalen. Vorig jaar was hy nog het haantje van de to ren. Nu bracht hij de nodige 'zwar te' humor als duiveltje. Zyn buut was knap op rymvorm ineen gezet. De Spaans/Ven rayse dansgroep Las Róchieras zorgde voor veel tem perament met hun schitterende Spaanse dansen. Hierna volgde Moj Zat, die zich terecht afvroegen 'Wie werd d'r Prins???', waarop de zaal antwoordde 'Dat wèt gèn meens!' Moj Zat kreeg de zaal helemaal op de hand. In western styl en met muziek uit 'Once upon a time' (deze keer ien de Piël) en Rowhide, lag de zaal dubbel. Vooral het Hoedje Op, Hoedje Af, waarbij alle aanwezigen een cowboyhoed kregen, oogstte veel bijval. Eindelijk was het dan zover. Frits Basten bracht als een soort Fran kenstein het Prinsenverhaal en Prins Gerard kwam met zyn adju danten uit de prinsenmaak- machine. Gerard was die avond zelf al enke le malen op het toneel geweest, maar dan als lid van de commissie Prinseproklemasie. Hy heeft zyn collega's die avond lang voor de gek kunnen houden. Toen hy opeens verdween en iedereen zich afvroeg waar hij was, kwam hij toch nog even terug, met het smoesje 'dat hij niet lekker was'. Naast zijn aktiviteiten in de car navalsvereniging is hij nog lid van het gemend koor Ars Musica, zit hy in de organisatie van de Jeugdvier- daagse en is hy aktief in de service club Kiwanis. In het dagelijkse leven is Gerard direkteur van een gelijknamig schildersbedryf. Het motto van de nieuwe prins luidt: 'Piëlhaze gèn gezeur, gaef ow laeve mier kleur'. Op het op 13 januari gehouden Prinsenbal in het gemeenschap huis 'De Kleine Loef, is uitgeroepen tot heerser van 'De Klute-Trappers' 1990 Prins Peter II (van Duyn- hoven). In het dagelijks leven is de prins direkteur van de Timmerfabriek Van Duynhoven Vredepeel. De prins houdt receptie op zon dag 18 februari in gemeenschaps huis 'De Kleine Loef te Vredepeel van 11.11 tot 14.11 uur.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7