Start campagne gescheiden inzameling afgedankte oplaad bare nikkel-cadmium batterijen gemeente venray Paal en perk aan de situering van schotelantennes Bedrijfsbezoeken in het kader van het Hinderwet- uitvoeringsprogramma NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Kollekte kalender januari 1990 Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Commissie voor algemene zaken Exploitatie van de consumptie-kiosfc in het openlucht zwembad te Venray Hinderwet Tijdelijke afsluiting Schoolstraat Bekend making fHO Bouwvergunning verleend Commissie voor onderwijs, cul tuur, jeugd, sport en rekreatie ShG aGoa Commissie voor financiële en economische zaken Commissie voor maatschappe lijke zorg CO e(ve(v PEEL EN MAAS Donderdag 25 januari - Pagina 14 p] RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturelp zaken, sportzaken, re- kreatie, personeelszaken, organi satie, informatica en interne dienstverlening. Wethouder W.A. Claessens (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken, milieuzaken. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie welzijns planning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (m.u.v. exploitatie bestem mingsplannen en verkoop bouw kavels in bestemmingsplannen), gemeentegaranties, onderwijs, volwassen-educatie, kinderop vang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebeleid, mondiale vraagstukken en kabelnet voorzieningen. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoe zicht, welstandstoezicht, stede- bouw, verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen en exploi tatie bestemmingsplannen. 27 januari Jeugdvastelaovesvere- niging de Hazekeutel (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdkol- lektewezen). Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollekt rices moeten een op de kollekte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen. Burgemeester en wethouders van Ven rav zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een serre, ber ging en carport aan Kamperfoelie 65 te Venray, t.n.v. H.P. Jeuken; het uitbreiden van een wo ning aan Aronskelk 66 te Venray, t.n.v. A.A. Merken; het uitbreiden van een wo ning aan Christoffelkruid 52 te Ven ray. t.n.v. J.A.G.C. Linders; het uitbreiden van een wo ning aan Christoffelkruid 54 te Ven ray. Ln.v. W.H.J. de Cock; het bouwen van een overkap ping aan de Energieweg 20 te Ven ray. t.n.v. Timmerfabriek Venray, De Bergkamp 52 te Overloon; het bouwen van een woning in het bestemmingsplan Hardeweg te Venray. Ln.v. A.M. van Melis-, het bouwen van een paar- destal. schapennachtverblyf en hooiopslagruimte aan de Deumese- weg 46 te Heid». Ln.v. J.V. v.d. Haghen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 26 januari 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage b(j de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren sehriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray. mr. H.J.M. Defesche Met de komst van satellietzen ders, die zich met hun programme ring speciaal op ons land richten, is de interesse van de konsument voor schotelantennes gegroeid. Vooral is dat het geval in gebieden, waar geen centrale antenne inrichting aanwezig is, zoals in het buitengebied van de gemeente Ven ray. Voor de overheid is het zaak de ze ontwikkeling in goede banen te leiden. Met name de situering van de schotelantenne is daarbij van belang. Om problemen in de toekomst te vermijden heeft het college van burgemeester en wethouders daar om een aantal uitgangspunten vast gesteld waaraan de plaats van een schotelantenne moet voldoen. 1. Door zyn vorm, afmeting en keur zal een schotelantenne op een van alle kanten duidelijk zichtbare plaats op of aan een ge bouw (bijvoorbeeld schoorsteen of nok) bijna altyd leiden tot een aantasting van het beeld van een gebouw en zijn omgeving. Daar om is een schotelantenne op een dergelijke plaats niet toegestaan. 2. Daarentegen zal een schotelan tenne bijna altijd aanvaardbaar zyn als de antenne vrij op de grond staat of gemonteerd is aan een vrijstaande mast. Dat hoeft voor de ontvangstmogelykheden geen bezwaar te zijn. Beperkin gen die daarbij wel in acht geno men moeten worden zyn: - niet te dicht by het hoofd gebouw; - niet te dicht by andermans per ceel; en - niet in een voortuin tenzy de diepte daarvan groter is dan 10 meter. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray. maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: J. Muysers, Beek 1 te Merselo voor het wijzigen van de rundvee houderij. gelegen aan de Beek 1 te Merselo; Maatschap Weys, Steegsepeel- weg 51 te Leunen voor het wyzigen van de varkensmestery en varkens- fokkery, gelegen aan de Hoogrie- broekseweg 2 te Casten ray; G. In het Hulst Timmer- mannsweg 103 te Ysselsteyn voor het wyzigen van een rundveehou derij en varkensmestery, gelegen aan de Timmermannsweg 103 te Ysselsteyn; W. Willems, Rouwkuilenweg 24 te Ysselsteyn voor het wyzigen van een pluimveebedryf gelegen aan de Rouwkuilenweg 24 te Ys selsteyn; Maatschap Gebr. Geerets voor het ex art 6a wyzigen van een rundveemesterij. gelegen aan de Lollebeek 13 te Casten ray; Pl.bedryf V.d. Sterren b.v. voor het ex art. 6a wijzigen van een pluimveebedryf gelegen aan de Blakterweg 7 te Oirlo. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 26 februari 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van 3. Afhankelijk van situering en vorm van het hoofdgebouw kan soms ook plaatsing van een scho telantenne aan het gebouw aan vaardbaar zijn wanneer de antenne niet van alle kanten dui delijk zichtbaar is. Voor het plaatsen van een schotel antenne vrij op de grond of aan een vrijstaande antennemast volgens het hiervoor onder 2. vermelde is geen voorafgaande gemeentelijke toestemming nodig. Wel kontro- leert de gemeente achteraf of de uit gangspunten van niet te dicht plaatsen by hoofdgebouw, niet te dicht plaatsen by andermans per ceel en niet in een voortuinsituatie (tenzy er ruim), in acht zijn geno men. Is dat niet het geval, dan zal daar tegen worden opgetreden. Voor het plaatsen van een schote lantenne aan een gebouw, zoals hiervoor onder 3. vermeld, is steeds voorafgaande toestemming van de gemeente nodig. Die toestemming kan erg eenvoudig worden ge vraagd door kontakt op te nemen met de sekretaris van de welstands commissie (bereikbaar op de afde ling bouwtoezicht). Genoemde sekretaris komt dan de situatie ter plaatse bezien en bij een aanvaard bare plaatsingsmogelijkheid aan het pand geeft hy dat op een situa tietekening aan. De gewaarmerkte situatietekening geldt vervolgens als een plaatsingstoestemming van de gemeente. Vindt geen vooroverleg met de ge meente plaats en wordt de schote lantenne op een onaanvaardbare plaats op het gebouw aangebracht, dan zal daar tegen worden opge treden. Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieube heer). kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar- fa y over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanviaag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. kun nen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Op maandag 29 januari a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie voor algemene zaken. Deze vergadering vangt aan om 17.15 uur en wordt gehouden in het raadhuis (kamer 004). Op de agenda staan aa. de volgen de onderwerpen: - Notitie inzake het gemeentelijk homo-beleid. - Plansehade-aspekt inzake de ves tiging van een mestverwerkings fabriek. - Voortgang artikel 12-procedure. Het is reeds lang bekend dat in veel gemeenten de Hinderwet in onvoldoende mate wordt uitge voerd. Veel hinderwetplichtige be- dryven hebben geen of geen toereikende vergunning. De kontro- les zyn in kwaliteit en/of in aantal onvoldoende. De situatie in Venray blykt niet van het landelijke beeld af te wy- ken. Weliswaar heeft ruim 80% van de hinderwetplichtige bedrijven een vergunning, de kontrole op na leving van de aan de vergunning verbonden voorwaarden liet echter te wensen over. Daarom heeft de gemeenteraad van Venray in mei 1989 het hinder- wetuitvoeringsprogramma vast gesteld, in de wandeling HUP genoemd. Eén van de belangryke elementen van een HUP is een systematische kontrole op de nale ving van de Hinderwet. Om dit te kunnen realiseren is extra perso neel aangetrokken. Er is een programma opgezet om te komen tot een kontrole van be drijven met een middelmatige en aanzienlijke milieubelasting. Uiter aard worden daarnaast de bedrij ven met een (zeer) kleine milieubelasting regelmatig geïn ventariseerd. Met de uitvoering van het programma is in januari 1990 begonnen. Naast kontrole op de naleving van de bepalingen van de Hinderwet wordt daarbij ook tevens gekeken naar de naleving van de Wet chemi sche afvalstoffen en de Lozingsve rordening Venray, voor zover deze regelingen uiteraard op het betref fend bedrijf van toepassing zyn. In het kader van de uitvoering van het HUP zullen bedrijven wor den bezocht. Voordat wordt overgegaan tot een bedrijfsbezoek wordt sehriftelyk de bedoeling van het bedryfsverzoek medegedeeld. Daarna wordt telefo nisch kontakt met het betrokken bedryf opgenomen om te komen tot een nadere afspraak. Burgemeester en Wethouders van Venray roepen serieuze gegadigden op voor de voor de seizoenen 1990 en 1991 (1 mei tot 1 sep tember). Gedacht wordt aan een bekwaam per soon, die in staat is de kiosk, met inacht neming van de gestelde voorwaarden en bepalingen te exploiteren. Gegadigden worden verzocht voor 15 februari a.s. in te schrijven onder vermelding van de nodi ge gegevens. Nadere informaties kunnen worden ingewonnen ten gemeentehuize, Raadhuisstraat 1, tel. 04780-23404. Bezoek alleen na afspraak op de onderafdeling Beheer welzijnsaccommodaties. RC? cP Op 22 januari start de Stichting Batteryen een landelyke campagne voor de gescheiden inzameling van oplaadbare nikkel-cadmium (Ni- Cad) batteryen, die na gebruik wor den afgedankt. De aktie is erop gericht te voorkomen dat deze bat teryen met het milieubedreigende cadmium, worden gestort of in verbrandingsovens terechtkomen. Bovendien kunnen kostbare grond stoffen voor hergebruik worden teruggewonnen. De nikkel-cadmium batterijen kunnen worden ingeleverd bij de detailhandel en het gemeentelijk depot aan de Acaciastraat. Vanaf 22 januari zullen de KCA-depots het af gedankte produkt apart van andere typen batteryen aanbieden voor re cycling. De batterijen zullen op mi lieuhygiënische wyze worden verwerkt in bestaande, buitenland se recycle-fabrieken, onder andere in Frankrijk. Op dit moment zyn 1.500 inza melpunten by de Stichting Batterij en aangesloten, terwyl inmiddels Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van Maatschap Phi- lipsen, Roland 2 te Castenray, onder het stellen van voorwaarden voor het uitbreiden en wyzigen van een varkensmestery en -fokkery, gele gen aan Roland 2 te Castenray hin derwetvergunning is verleend. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 26 februari 1990. Tbt bovengenoemde datum kan by de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger, de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning tydig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht teilzy voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsten of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-G raven hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken 5.000 potentiële deelnemers door de stichting zijn benaderd. Ver wacht wordt dat het retoursysteem geleidelijk aan zal zijn uitgebreid tot circa 12.000 detaillisten. Deelne mende detaillisten zijn onder meer de elektrische vakhandel, de foto-, speelgoed- en ijzerhandel en groot- winkelbedryven. De gemeenten hebben toegezegd alle medewer king te zullen verlenen. Alle KCA-depots zullen de afge dankte batterijen van de detailhan del, afkomstig van partikuliere huishoudens, gratis aksepteren. Om het landelijk inzamelresultaat te kunnen meten, zullen de hoe veelheden ingezamelde batteryen, evenals de verkochte, op het pro- jektbureau worden geregistreerd. De Stichting Batteryen, waarin zijn vertegenwoordigd fabrikanten, importeurs, inbouwers en distribu teurs van batterijen, alsmede de detailhandel-organisaties en de Milieudienst- en reinigingsbedrij- ven, ondertekende in 1989 een ge dragscode met de ministeries van VROM en Ekonomische Zaken voor de aparte inzameling en verwer king van oplaadbare NiCad- In verband met werkzaamheden aan de riolering ter hoogte van het Kapelaanspad zal de Schoolstraat in de komende week tijdelijk zyn afgesloten voor alle verkeer. De werkzaamheden vangen aan op dinsdag 30 januari a.s. en zullen maximaal twee dagen in beslag nemen. Uiterlijk donderdag 1 februari zal de Schoolstraat weer normaal voor het verkeer toegankelijk zyn. De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 28, lid 6 en artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend dat Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 19 december 1989, nr. Bs 40395, goedkeuring hebben verleend aan het bestemmingsplan 'Centrum 3e herziening'. Ingevolge het bepaalde in artikel 29. lid 1 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening is het besluit tot goed keuring onherroepelijk. Het besluit van Gedeputeerde Sta ten ligt met het betreffende herzie ningsplan ingaande 26 januari 1990 gedurende één maand voor een ieder ter inzage in het raad huis, afdeling VROM, Raad huisstraat 1 te Venray, tydens kantooruren van 09.00 tot 12.00 uur. De burgemeester voornoemd. mr. H.J.M. Defesche batteryen. De aangesloten fabrikan ten en 'importeurs hebben zich reeds eerder verplicht hun produk- ten te voorzien van duidelijk her kenbare informatie voor de gebruiker. De campagne richt zich voorals nog op de inzamelpunten en zal in de loop van 1990 worden gevolgd door een publiekscampagne via pu- blikaties in konsumenten- en mi lieubladen en 'Postbus 51'. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 16 januari 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het verbouwen van een be drijfswoning aan de Henri Du- nantstraat 26 te Oostrum. t.n.v. P.A. van Dyck; het uitbreiden van een ber ging aan de Castelostraat 30 te Castenray, t.n.v. M.W. Classens; het bouwen van een garage/ berging aan de Oranjestraat 7 te Venray, t.n.v. M.A.A. Manders; het bouwen van een carport aan de Castelostraat 2 te Castenray, t.n.v. P.J.T. Strybos; het uitbreiden van een var kensstal aan de Enge Steeg 4 te Leu nen, Ln.v. M.A.W. Loonen. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Op dinsdag 30 januari a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie voor onderwijs, cultuur, jeugd, sport en rekreatie. Deze vergadering vangt aan om 17.00 uur en wordt gehouden in het raadhuis (kamer 127). Op de agenda staan o.a. de volgen de onderwerpen: - Ingekomen stukken: a) jaarverslag logopedische dienst Venray 1988/1989. b) aanvraag tot plaatsing op het plan van situering en spreiding SVM van een Multi-sektoraal (K)MBO-CBO instituut voor Noord-Limburg. - Notitie inzake afweging inrichting zwembad en stappenplan. - Diskussie over het jeugd- en jon gerenbeleid. V SWAROVSKI SILVER CRYSTAL Op woensdag 31 januari a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie voor financiële en economische zaken. Deze verga dering vangt aan om 17.15 en wordt gehouden in het raadhuis (kamer 127). Op de agenda staat o.m. het vol gende onderwerp: Artikel 12-aangelegenheden. Op maandag 29 januari a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie voor maatschap pelijke zorg. Deze vergadering vangt aan om 17.30 uur en wordt gehou den in het raadhuis (kamer 127). Op de agenda staan o.a. de volgen de onderwerpen: Ingekomen stukken: a) nota en brieven inzake het rookverbod in openbare ge bouwen. b) nota inzake artikel 13 van de WWV (betreft gehuwde vrou- wen/niet-kostwinners). Richtlijnen voor bysjmidsverle- roÖ Boven in de boom. Deze prachtig gevormde figuurgroep van Swarovski Silver Crystal kunt u bij ons bewonderen. Officieel Dealer Hofstraat 5 Venray RQvJV DIEFSTALLEN UIT AUTO'S Uit een aan de Mr. de Haanstraat geparkeerde personenauto werd uit de kofferbak een zg. buggy kinder wagen ontvreemd. De waarde van die buggy bedraagt 400,-. Hoe de diefstal heeft plaatsgevonden kon niet worden vastgesteld; of met ge bruikmaking van een valse sleutel of dat de kofferbak niet op slot is geweest. Uit een aan de Houten Hoek ge parkeerde personenauto werden van de hoedenplank enkele casset tebandjes ontvreemd. Ook hier kon niet worden vastgesteld op welke wijze toegang tot de auto werd ver kregen. DIEFSTAL BROMFIETSHELM Ten nadele van èen 16-jarige uit Wanssum afkomstige scholier werd uit de stalling van de Zuid-Ooster een integraal bromfietshelm ont vreemd.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 14