De Karklingels bestaan 3x11 jaar KARKLINGELS OOSTRUM Bronzen Piëlhaas voor Chris Ter Beek Hazinne-aovend PEEL EN MAAS Vorst Piet hangt de Steek aan de kapstok Prinseproklemasie 'De Hazekeutel' Venray Schanseknuppels Circus Mök B0EREM0ES TOERNOOI Carnavals vereniging 't Knölleke Atletiek JUMPERS Rooyse VK StChristoffel De Roos M.H.C.V. PEEL EN MAAS Donderdag 18 januari - Pagina 7 Op zondag 21 januari a.s. viert de carnavalsvereniging "De Karklin gels" haar 3 x 11 jarig bestaan. Na het zo succesvol verlopen B.C.L. treffen op 17. 18 en 19 novem ber 1989. opnieuw een hoogtepunt in het Karklingelrijk. De naam Karklingel stamt uit een ver verleden. Veel handelslieden kwamen naar Oostrum met paard en kar om goederen te laden en te lossen. De naam Karklingel is daar als een soort scheldnaam ontstaan tussen de voerlieden. De Karklingel is een gebogen ijzer van ca. 50 cm, dat aan de haam bevestigd wordt en het vormt met de ketting de verbin ding tussen haam en kar. De oprichting van de C.V.Karklin- gels vond plaats op 27 januari 1957. Aanvankelijk bestonden de festi viteiten uit gekostumeerde voetbal wedstrijden en dansavonden. In 1962 werden de Karklingels voor het eerst geregeerd door een Prins. De scepter van de Prins bestaat uit 3 Karklingels en deze symboliseren de eenheid tussen Oostrum. Lull en Boschhuizen. Inmiddels is de carnavalsvereni ging één van de welvarendste vere nigingen in Oostrum. Hoogtepunten in het carnavals seizoen zijn: de liedjesmiddag in november: de twee zittingsavonden in januari, die binnen enkele dagen helemaal uitverkocht zijn: en dan de diverse carnavalsbals o.a. Prin senbal, Aide Wievebal. Op het Aide Wievebal komt het nieuwe boeren bruidspaar uit. dat op Carnavals dinsdag in de onecht verbonden wordt. Een aparte jeugdcommissie is jaarlijks bezig om de diverse jeugd- bals, incl. het jeugdprinsenbal en boerenbruiloft voor te bereiden. Anders dan op de meeste plaatsen, bestaat de jeugdraad van elf hele maal uit jonge dames. Zitting 1990 groot succes De zittingsavonden van de Kar klingels kunnen een groot succes genoemd worden. Onder de leiding van vorst Bert traden een tiental artiesten en groe pen voor het voetlicht om hun vizie op het karnavalsgebeuren neer te zetten. Frans van de Pas deed dit in de vonn van dokter Boorzalf die aangaf hoe het is om dokter te zijn. Um en Um gaven op hun eigen ma nier met liedjes enkele situaties weer en scoorden hoog met het leitje van de verdwenen cent. Ver rassend en humoristisch was de premiere van de barbier, overigens afkomstig uit Oostrum. Duidelijk was dat men beter niet naar een kapper kan gaan als deze te diep in het glaasje heeft gekeken. Turn Turn ging jaren terug in de geschie denis en bezongen hoe moeilijk, maar toch gezellig het was in een gezin met zestien kinderen. Aan de reacties van het publiek was de herkenbaarheid van de be zongen geschiedenis te merken. Theo Theeuwen en Mirjam Aerts brachten hun liedjes van dit jaar ten gehore en als een volleerd duo brachten ze samen dé schlager van 1988. Al snel werden ze door vorst Bert als de Gert en Hermien van het karklingelrick betiteld. Oere Toe had een medley ge maakt van liedjes die ze de afgelo pen jaren ten gehoren hadden gebracht. Dit alles onder leiding van Frans Verhofstad die veel uren aan de karnaval besteed. Ut Göt, de joekskapel uit Oostrum. konden een aanbod om op te treden niet afslaan en brach ten o.a. hun karnavalshit "Ik wil wel tennisse". Na het optreden kon iedereen konkluderen dat we trots kunnen zijn op zo'n joekskapel. Dwarsgebakke was een nieuwko mer op de zitting, maar hadden de lachers al snel op de hand met lied jes over de bonenblaaskapel en Su- rinamers in Nederland, die de politiek bezongen. Een optreden dat een succes kon worden ge noemd. Ook een succes was Frank Schryen, ditmaal als Nölleke die in dienst was gegaan. Neerlands hoop in bange dagen besprak de komi sche situaties die hij meemaakte in het leger. Trots waren de karklin gels op een optreden van de Broe ders van Amoer die uit het zuiden terug waren gekeerd in het karklin- gelland. Of het kloosterleven werke- lyk beleefd wordt zoals de Trennesetters het omschreven, valt te bezien, duidelijk was dat deze mensen wisten waarover ze praat ten en zongen. De algehele muzikale leiding was in handen van de Eikenhofkapel die op deze avonden een belangrij ke inbreng had. Biede avonden lie pen toch iets uit maar konden met een tevreden gevoel afgesloten wor den door het gezamenlijk zingen van het Limburgs volkslied. Een niet. te vergeten hoogtepunt is natuurlijk de jaarlijkse optocht waar we nu in het jubileumjaar iets bijzonders van mogen verwachten. Aan de voorbereiding hiervan kan het niet liggen, want iedere inwo ner van Oostrum is hier reeds in een vroeg stadium voor uitge nodigd. Onlangs vond in Oostrum het B.C.L. Treffen plaats. Een gebeuren waar nog regelmatig over nagepraat wordt en waar de carnavalsvereni ging erin geslaagd is vele vrienden te maken en een belangrijke bijdra ge geleverd heeft, aan het besef welk een waardevol cultuurgoed het carnaval voor ons Limburgse land is. Nu a.s. zondag viert de carnavals vereniging "De Karklingels" haar 3 x 11 jaar jubileumfeest. Ter gelegen heid hiervan zal de vereniging een receptie houden in het Gemeen schapshuis in Oostrum van 13.49 uur tot 16.33 uur. Om kwart over een zal er de onthulling zijn van het Oostrums "Bolwerk". Dit Bol werk wordt aangeboden aan de car navalsvereniging en inwoners van Oost rum. Het wordt aangeboden door het comité van aanbeveling De vastelaovendvereniging De Piëlhaas heeft de Bronsen Piëlhaas 1990 toegekend aan de heer Chris 'Iér Beek. Deze hoogste onderschei ding van de Piëlhaas is een blijk van waardering voor personen die zich, gedurende een reeks van ja ren. belangeloos hebben ingezet voor het welzijn van de Venrayse ge meenschap. Sedert ruim 20 jaren is dhr. ter Beek betrokken geweest bij het wel en wee van met name de Venrayse jeugd. Zo was hij ruim vijf jaar bestuurslid (eerst secretaris, later voorzitter) van het open jongeren centrum Free Wheelin (thans Din gus). stond hij aan de basis van het opbouwwerk in de wijk Veltum waar hij lid was van de wijkraad en tevens oprichter en voorzitter van de Stichting Jeugdwelzijn Veltum. Hij was redactielid van de Veltumer Kroniek en was zeer betrokken bij de totstandkoming van het wijk centrum in Veltum. In deze periode was hij eveneens lid van de advie scommissie die de gemeente advi seerde met betrekking tot alle aangelegenheden welke jeugd be trof èn stond hij als mede-prichter aan de wieg van het Provinciaal Service Bureau in Limburg. In 1983 richtte hy zijn blik op het sportgebeuren en werd hij voorzit ter van de Atletiekvereniging Ven- ray Regio, welke funktie hij tot 1988 veivulde. Het is mede zijn ver dienste geweest dat de atletiekvere niging in deze periode de beschikking kreeg over een „echte" atletiekbaan. Momenteel verricht hy binnen deze vereniging nog de nodige hand- en spandiensten en is hij redactie-lid van het clubblad De Wissel. Sedert kort is Dhr. ter Beek in de Vut. Dit betekent geenszins dat hij ophoudt met vrijwilligers- activiteiten. Onlangs is hij bena derd voor een bestuursfunctie bij het Open Bejaardenwerk. Inmid dels heeft hy hierop positief gerea geerd en kan de Stichting verzekerd zyn van een stuwende kracht die een wezenlijke bijdrage zal leveren aan het te voeren oude renbeleid in de komende jaren. Niet onvermeld mag blijven dat hij al ruim 14 jaar ..vervanger" is van de organist van de Paterskerk. Voor zyn grote sociale ver diensten en zijn belangeloze inzet voor de Venrayse gemeenschap wordt hem de Bronzen Piëlhaas uit gereikt. op het zondagochtendcon cert op 18 februari a.s. in de schouwburg. van het B.C.L. Treffen. Het is een blijvende herinnering aan het 3 x 11 jarig jubileum. Het Bolwerk wordt onthuld op de hoek by de kruising Mgr. Ilanssenstraat en Geysterseweg. Om de te verwachten drukte, ook tijdens de receptie, enigszins op te kunnen vangen, wordt er deze week een tent geplaatst aan het Ge meenschapshuis. Tijdens de receptie zal bestuurslid Sraar Vermeulem ge huldigd worden in verband met zijn 2 x 11 jarig jubileum en zal voorzitter Sjef Arts gehuldigd wor den in verband met zijn 1 x 11 jarig jubileum. 'lévens zal Jan Raedts geïnstalleerd worden als "Opper- Karklingel", een titel die hij kreeg op de laatst gehouden jaarvergade ring. Hij zal dan na Oud-vorst Grad Lemmens de tweede Oostrummer zijn die deze titel voeren mag. De carnavalsvereniging "De Kar klingels" vinden het heel fijn en stellen het bijzonder op prijs, inwo ners en oud-inwoners en iedereen die op welke wijze dan ook het car naval een warm hart toedraagt, te mogen verwelkomen. Ok vur de Ilazinne zit d'r wer wat ien ut Vat, urren aovend op donder dag vur vastelaovend. Daorum kom- me de mitwerkende kasteleins en blaoskapelle iefkes beej mekaar op 28 jannewari um 12.00 uur beej Truus Hulsman um dèn aovend te regele. ok zien enkele Ilazinne uut- genuudigd. "n Neeje Ilazinnekapel hèt zich angediend onderde naam „van toete nog blaoze". Speciaal vuur Hazinneaovend gebore! Miër ienformatie kumt ien dizze krant na ierdergenoemde beejènkomst. Vur ienformatie: Wim Smits, tel. 82454. elke week nieuws Na ruim 23 jaar als vorst van Het Dartele Veulen zyn eigen stempel op de carnavalsviering te hebben gedrukt, maakt Vorst Piet thans plaats voor zijn opvolger. Niet dat hij het moe is, want vastelaovend vieren zit hem in het bloed. Nee. maar hij wil voorkomen dat hij op een keer op een stokje achter de raad aansukkelt, zoals hij het zelf zeer treffend uitdrukt Vorst Piet heeft een glanzende carrière achter de rug by de Veulen- se carnavalsvereniging. Als mede oprichter van 't Dartele Veule in 1955 werd hij meteen bestuurslid. In de jaren '57 en '59 vervulde hij met verve de rol van hofnar en in 1960 werd hij uitgeroepen tot Prins Piet II. Daarna heeft hij zich in alle stilte voorbereid op zijn taak als Vorst van 't Dartele Veule. In 1967 was het dan zover. Als vorst heeft hij alle ups en downs van de vereni ging van zeer naby meegemaakt. Met pijn in het hart, maar dank baar voor zijn geweldige inzet neemt vastelaovendvierend Veulen op zaterdag 20 januari vanaf 20.11 uur afscheid van hem als Vorst. Via diverse nevenfunkties zal hy in de toekomst wel nauw betrokken bly- ven met de carnavalsviering in Veu len. De receptie duurt tot 22.00 uur, waarna het Golden Perd aan Jeu Sonnemans zal worden uitgereikt, gevolgd door een gezellige avond. Oproep aan alle Vastelaoves- verenigingen Het Vastelaovendseizoen be gint weer goed te lopen. De eerste zittingen staan voor de deur of zijn al achter de rug. Om de verenigingen zo goed moge lijk van dienst te zijn willen we weer het komplete programma voor het seizoen in ons week blad publiceren. Daarom verzoe ken wij ALLE verenigingen hun programma zo snel mogelyk aan ons toe te zenden, zodat wij aan onze lezers een zo kompleet mogelijk beeld kunnen geven ran wat er allemaal te gebeuren staat voor en ook tydens de carnaval. Op zaterdag 20 januari a.s. zal in de schouwburg de traditionele Prinseproklemasie worden gepre senteerd. Ook dit jaar is het weer een wervelend programma met show, dans en muziek, uiteraard met als hoogtepunt het proklame- ren van Prins Carnaval 1990. Prins Sjef 1 zal met zijn acyudan- ten Frans en Fran afscheid nemen van het Rooyse Hazenryk, om daar na te worden bijgezet in de achtens waardige rij van de Aid Prinse Kompaneej. De dit jaar optredende artiesten staan borg voor een sfeervolle avond. Deelnemers van vorige pro- klemasies zijn de Garde van de ha- zekeutel. de zangers en zangeressen van de camavalsplaat, de APK, het Venrayse Mannenkoor, Las Rocieras, Moj Zat en Henk van Dooremalen. Nieuw in de Prinse proklemasie zijn het orkest Boje- ma/Saltorelle en het optreden van de docenten van de Muziekschool en Dansschool Janssen. De muzikale omlysting is evenals vorige jaren in handen van de Rooyse Hofkapel. In de pauze en di rect na afloop van het programma zal joekskapel Blaos Um Op acte de presence geven. Naast een sfeervol programma zult U ook een sfeervolle zaal aan treffen. De versieringen van bloe men en planten zijn beschikbaar gesteld door Santecraem. Ook dit jaar heeft de commissie Prinseproklemasie weer gezorgd voor een prinsetoto. In de stand in de foyer kunt U, tegen een geringe bijdrage, een totoformulier invul len met uw gok naar de naam van Prins Carnaval 1990. Deze formulie ren worden U aan het begin van de pauze, aan de uitgang van de zaal, uitgereikt. Ze kunnen tot het einde van de pauze worden ingeleverd. De prijsuitreiking vindt plaats na af loop in de foyer. De hoofdprijs is een dames- of herenfiets, beschik baar gesteld door Fa. Jacobs en Zn. de tweede prijs een echte haas en de derde prijs een fles hazebloed. Dus, waag uw kans. Jeugd-vastelaovesvereniging Hallo meisjes en jongens, 1990 is nog maar net begonnen, de oliebol len zijn op, de kerstbomen opge ruimd en dan denken we al weer aan carnaval. Nu kl, zullen de meesten van jul lie zeggen. Ja nu al. want op zondag 21 januari a.s. om 14.11 uur is al weer de Jeugdzitting van 'De Haze keutel'. Dit jaar hebben we ons best ge daan om het eens anders te doen dan andere jaren. In de zaal zitten mensen die jullie vanaf 14.00 uur schmincken, helemaal gratis voor niets! Het programma ziet er die mid dag als volgt uit: - Franc-is Stallen treedt voor ons op als Michael Jackson. - De orde van de Hazekeutel wordt uitgereikt aan Wiel Boom. - Prins Harm I treedt af. - De bekendmaking van het Boere- biuidspaartje. - Parodie van carnavalshits door fam. Van Veghel. - Onze Garde èn Raad van XI zullen voor jullie dansen. - Verder zullen de gebroeders Cavis, Boy Derks, Mevr. Philipsen, Cor- rie, Giny, Truus, Maria en Carina Venrayse carnaralshits zingen. - Diverse dansen zijn er van Dans school Lon Wetjens en de Miniret- jes van MMSK St. Petrus Banden. - 'Dikke Mik' is weer ons huisorkest en natuurlijk wordt ook de nieu we Jeugdprins 1990 bekendge maakt. Dit jaar op een wel héél speciale manier. BALLONNENWEDSTRIJD Op die zondag zal, voorafgaande aan de jeugdzitting, een ballonnen wedstrijd georganiseerd worden. Vanaf half twee worden ballonnen uitgedeeld. Dit gebeurt voor de schouwburg op het bordes. Entree is voor groot en klein 2,50. Konsumpties voor de jeugd 1,- terwijl het ophangen van de jassen voor de jeugd gratis is. Wij van carnavalsvereniging 'De Hazekeutel' hopen dat jullie alle maal op 21 januari a.s. om 14.11 uur aanwezig zullen zijn in de foyer ran de schouwburg om de jeugdzit ting bij te wonen en te zien wie de nieuwe jeugdprins wordt Hazekeutels alaaf en tot ziens op 21 januari a.s. Op een druk bezocht prinsenbal in gemeenschapshuis De Wis werd pxins Jos 1 (Wismans) uitgeroepen als heerser van de Schansek nuppels. Programma 20 januari, jeugd prinsenbal, aanvang 20.11 uur in de Wis Op 22 januari 50+ bal. aanvang 20.00 uur in De Wis. In 1990 zal Circus Mök zijn ten ten weer opslaan in de Venrayse Beejekurf en wel op de vrijdagen 2 en 9. de zaterdagen 3 en 10 en de woensdag 7 februari. De eerste zaterdag 3 februari, zal dit jaar weer in ere hersteld worden als dé officiële avond van rastelaoves- vereniging De Piëlhaas. Al diege nen. die op welke wijze of door wat voor werkzaamheden verbon den zijn met de Piëlhaas. worden uitgenodigd voor deze zitting? Op deze vijf avonden organiseert de Piëlhaas weer zittingsavonden die bol staan van zang dans, caba ret en wazel. Een keur van Ven rayse artiesten, waaronder dit jaar alleen maar vele inmiddels oude bekenden, wisselen elkaar af met kolder en grollen. Artiesten die op de bühne staan om het hoog geëerde publiek een plezierige, ongedwongen, gezellige avond te bezorgen. Het doek zal opengaan voor de kindergarde. Stella en Angèle, Moks Swinging Circus en dans school Ad en Lon Wetjens die op het gebied van clans, in allerlei stij len, hun beste beentje zullen voor zetten. Jae Pen ris en Frank Schrijen hebben de wazel hoog in hun vaandel staan, terwijl het Hof- koor op hun eigen wijze nadrukke lijk wat van zich laten horen. Een combinatie van muziek, zang en wazel wordt tenslotte in de piste ge presenteerd door o.a. Les Toepees, de Trennesetters, Turn Tum en de Pielklötjes. En wat is 'n circus zon der clowns. De commissie Circus Mök is er van overtuigd dat het zeer afwis selende programma 1990 het pu bliek een stukje professionalisme voorschotelt, wat voldoet aan de vastelaovesverwaehtingen van alle Piëlhazen en Piëlhazinnen. Een programma dat onder leiding staat van Vorst Piet, de neeje Prins en zijn adjudanten, de raad van 11 en dat muzikaal omlijst wordt door de Hofkapel en diverse joekskapellen. De vrije verkoop voor Circus Mök vindt plaats op vrydag 19 januari ran 19.30 tot 21.30 uur in de foyer. Nummers worden uitgedeeld vanaf 18.30 uur. Zaterdag 20 januari van 10.00-12.00 uur in de foyer. Num mers worden uitgedeeld vanaf 9.00 uur. Vermeldenswaardig is tenslot te dat voor vrydag 9 februari nog slechts een zéér beperkt aantal kaarten beschikbaar is. Zaterdag 10 februari is geheel uitverkocht Het nieuwjaarstoernooi van de TCV stond dit jaar in het teken van de boerebrulluft die dit jaar door de TCV wordt georganiseerd. Een groot aantal leden schreef in om zich alvast op te warmen voor de komende carnavalsfestiviteiten De normale tenniskleding was verwisseld voor boerekielen en al lerlei andere boerse uitmonste ringen. De energie die ondanks die niet gemakkelijke kleding werd ten toongespreid kwam niet in de laat ste plaats van de versnaperingen die bij een dergelijk festijn horen, maar met name ook van de voor- treffelyke boeremoesmaaltijd, die tydens het toernooi werd gere serveerd. Mede dankzij de voortreffelijke medewerking van de beheerder van de Schaapskooi en de recreatiecom missie van de TCV was dit weer een historische happening. Ook het boerebrulluftslied werd herhaaldelijk aangeheven onder leiding van een trekbuul. De prij zen bestonden uit een goed gevulde eamavalsknapzak ter overleving van de naderende boerebrulluft optocht De deelnemers hebben bewezen, dat het carnaval in het bloed zit ran de leden ran de tennisclub, dat be looft wat voor de komende festivi teiten: 27 jan. Voorstellen van de familie aan de leden van de tennisclub. 28 jan. Het ondertrouwbal. En natuurlijk de boerebrulluft niet vergeten. Clubleden: dit mag u niet missen. Knöllckc'.s en Kiiöllinnckc's, Groot en klein. Jong en oud. Onze prinsen Lam d'n Ureten en Ronny d'n L'rste hebben hun re geerperiode er b(jna op zitten. A.s. zaterdag is onze grote Prins aan de beurt om af te treden om vervolgens opgenomen te worden bij de Aid Prinsen. Op dezelfde avond zal de nieuwe Prins 1990-1991 bekend gemaakt worden door Vorst Bert. Aanvang 21.00 uur. Muziek Intro en Joekskapel Noeët Tuus. Plaats Gemeenschapshuis. Zondag is onze jeugdprins aan de beurt om af te treden. Hier zal de 22e jeugdprins van Leunen op het podium verschijnen. Aanvang 14.11 uur. Muziek Disco Midnight Expresse en joekskapel Noeët Tuus. Plaats Gemeenschapshuis. Wy danken beide Prinsen voor hun grote inzet en de fyne mede werking. Deze mensen verdienen veel belangstelling tijdens hun laat ste uurtjes van prinsenschap. Wy verwachten daarom ook veel volk. Tbt ziens. ATLETIEKVERENIGING VENRAY-REGIO Er zijn geen wijzigingen in de trainingstijden. CAC-Conimanderijecross Vertrek naar Gemert: a.s. zondag om 10.30 uur vanaf het Wisselpunt. Ouders rijden volgens rooster. Reis geld 2.50 bij vertrek betalen. Uit slagen van de Commanderijeeroos tellen mee in de clubcompetitie. De Vlakwatercross Het ziet er naar uit dat dit jaar het aantal deelnemers groter zal zyn dan vorige jaren. Atletiekvereni ging Venray roept atleten, trim mers. joggers en iedereen die het leuk vindt zich eens te meten met andere lopers, om mee te doen aan deze cross. In de loop van deze week zullen raambiljetten met het programma worden verspreid. Informatie over de Vlakwatercross kunt U ook krij gen bij Mieke Al kim. 04780-85514. Leden die bereid zijn mee te wer ken in de organisatie, kunnen zich opgeven bij Wil Coopmans: 04780-10441. Coopertest Op donderdag 25 januari organi seert de vereniging weer een Coo pertest voor iedereen die wil weten hoe her met haar/zyn conditie voor staat. Het startschot voor de twaalf- minutenloop wordt gedgeven om 19.00 uur. Plaats: atletiekbaan by de Wetteling. De Wissel Wie mededelingen of artiekelen voor de WISSEL heeft, moet die vóór 26 januari inleveren op het re- daktieadres. Wedstrijdagenda 21 jan. Gemert: GAC-Commanderye cross. 10-7,5-5-2,5 km. 11.00 uur. 25 jan. Venray-. Coopertest, atletiek baan. 19.00 uur. 28 jan. Venray: AV Venray- VIakwatercross 1Ï.4 - 7,6 - 3.8 km. 10.30 uur. 11 febr. Dongen: AV Atledo - 4e Prestatieloop Atledo, 10-4-1,5-1 km. vanaf 11.00-12.00 uur. 18 febr. Valkenswaard: AW's Trim- lopen 12-9-6-3-1 km. vanaf 10.45-11.00 uur. 18 febr. Best: Generaal Michaelis- Joe Mannloop, Tarvo-briljantloop. 8.1 - 5.4 - 2.7 km. 11.00 u. Uitslagen 13 en 14 januari: Deume Pioniers-lieren 1 Con Brio 3-Heren 2 72-96 Aals-Waal re-Jong. Kad. 23-89 Deunie Pioniers 1-Asp. 1 26-51 Jink l-Jong-meisjes asp. 2 34-30 Deume P. 1-Mini's Wedstrijdprogramma 19 en 20 januari: Vrijdag 19 jan. vriendschappelijk: Jong Kadetten-BSW 18.00 De Wetteling (Denk aan het wisselen van de trai ning met de aspiranten) Zaterdag 20 jan. thuis: Aspiranten 1-Quo Vadis 1 18.00 tafel: E. Mooren/M. Ilageman scheidsrechters: J. Lamers/R. de la Roy Meisjes jun.-Rush/FV. 1 18.00 tafel: C'. Crooymans/T. Thyssen scheidsrechters: M. v. Berlo/L. Ber- trands Daines 1-Con Brio 1 19.00 tafel: II. v. Veghel/C. Tuinier scheidsrechter: C. Spitters Heren 2-Gennep Cougars 3 19.00 tafel: T. Taminiau/P. Mulders scheidsrechter: B. Peetere Jong. Kadetten-BBC 1 20.00 tafel: L. Vosbeek/G Arts scheidsrechters: R. de la Roy/R. Cruijs Zaterdag 20 jan. uit: OBC 2-Aspiranten 2 15.00 Oss/De Ruivert Schyndel I-Heren 1 19.00 Sch ij n del/sporthal Bu nde rstraat Vry: Mini's. Zaalwachten: R. Hageman/R. Cruijs. Sleutels en sheets ophalen en thuisbezorgen op Pavanestraat 70. N.B. De lijstten van tafelaars. scheidsrechters en zaalwachten hangen ter inzage op de prikbor den in de sporthallen. Neem hier notitie van!!! Rooyse VK-VC Weert (Heren) 3-1 Setstanden: 15-4. 15-8. 12-15. 154 De laatste kompeliliewfdstryd uit de eerste helft heeft de Rooyse lier- enploeg meer moeite gekost als dat de setstanden op het eerste gezicht doen vermoeden. Weert en Rooyse VK z(jn 2 ploe gen. die elkaar goed liggen, in de voorgaande jaren betekende dit dan ook vaak 3-2 wedstrijden. Daar kwam dan nog by dat liet aanvals- kanon. Man-el Feyen. na een half jaar lste divisie bij Nashua/Geldrop. sinds afgelopen week weer tenig is by Weert. De Venrayse ploeg begon dan ook gewaarschuwd aan het karwei. In de eerste 2 sets speelde de thuisploeg m.n. taktiseh en gecon centreerd sterk. Met snijdende ser vices hield men de Weerter ploeg constant onder druk. Het geliefde snelle Weerter spelletje kwam er niet uit. en de daardoor ontstane doorzichtige aanvalsopzet via het kanon Feyen werd meermaals een prooi van een scorend Ven rays blok. Ook de derde set startte de Ven rayse ploeg voortvarend, tot 6-0 liep men uit. Maar daar eiste de hoge concentratie-graad uit de 2 voor gaande sets haar tol. De Venrayse ploeg viel even in haar spelnivo te nig en Weert was er als de kippen bij om het wedstrydinitiatief over te nemen. Rooyse VK kwam in de eindfase nog wel van een 8-12 ach terstand terug tot 11-12, maar Weert behield het overzicht en haalde de setwinst binnen. Wie nu dacht dat de Venrayse ploeg door dit setverlies aangeslagen was. kwam bedrogen uit. Rooyse VK pakte de draad uit de eerste twee sets weer op en met ge degen en weinig fouten makend volleybal besliste men overtuigend de vierde set in haar voordeel. Door dit resulaat staat de Venray se ploeg lier aan kop na de eerste kompetitie-helft. Vyf punten be draagt de voorsprong op nr. 2 Vocas. De vraag is nu of de Venrayse heren bestand zijn tegen de dmk en of men de zaken niet te licht gaat op pakken. Wevoc is zo'n ploeg degradatie dreigt, indertijd gemakkelijk ge wonnen, maar een kat in het nauw maakt rare sprongen Programma 20 jan. '90: Dames: Peelpush 1-Rooyse VK 1 a. 17.00 Dynamie-Rooyse VK 2 a. 17.00 Peelpush 2-Roqyse VK 3 a. 19.00 Athos 4-Roovse VK 6 a. 20.00 Heren: Wevoo/Wli.-Rooyse VK 1 a. 17.00 Tornado 1-Rooyse VK 2 a. 10.00 VC Dörp 1-Rooyse VK 3 a. 19.00 Set Up 2-Rooyse VK 4 a. 17.30 Dames 5 is vry. Jeugd: Meisjes BI naar H.-Americav. 13.45 o.d.r. M. Sassen Meisjes Dl in Brukske a. 10.00 Meisjes D2 in Brukske a. 10.00 Fluiten/tellen: Heren 1 (s.v.p. om 9.30 uur aanwezig zyn). Belangrijke data: Vrijdag 2 febr.: alg. ledenvergade ring om 19.30-+ 21.00 uur in de Volle Maan. Daarna feestavond. 8-9-10 febr.: carnaralskrant- aktie voor ALLE leden. Verdere info volgt. Zaterdag 13 januari turnden onze meisjes B-junioren hun eerste wed strijd in Kessel. In een sfeervolle gymzaal werd de strijd aangegaan met Castellum. Onze meisjes turnden een prima wedstryd, want men wist alle vier de toestellen te winnen. Vooral de vrije oefening was een lust voor het oog mede door de geweldige in breng ran Wilma Keyzers. Eindstand: 108.85 - 112.30 punten voor Christoffel. Individueel: 1. Taiya Jans-Bcken. 29.45 pnt: 3. Cindy Pen ris, 27.55 pnt; 4. Gerti ran Soest, 27.40 pnt; 6. Wendy Achten. 27.15 pnt: 8. Esther Visser, 26.75 pnt; 9. Henriëtte Flin- senberg. 25.50 pnt. Uitslag meisjes 2: Venlo- Christoffel. 2-0. Helden - Leunen 1097-1097 Beste Schutter Dhr. W. Koenen. 280. 2e team Vry. 3e team Meerlo 2 - Leunen 3 1040-1031 Beste Schutter Dhr. R. Stevens. 264. 4e team Leunen 4 - Horst 2 1015-1038 Beste Schutter Dhr. A. Laurensse. 263. Ook afgelopen weekend verliep succesvol voor onze teams. Heren '2 blijft glorieus de kop houden, ter wijl Dames 1 met slechts 2 ver- liespunten op een gedeelde eerste plaats staat. Meisjes A blyft ook in de kopgroep goed meedoen. Ook de overige teams bezetten een goede plaats op de ranglijst. Standenlyst hangt in de sporthal. Programma zaterdag 20 januari: JB 1 Tegelen-Yenray a. 9.05 JA 1 Tegelen-Venray a. 11.25 H2 Blerick-Venray a. 13.10 Op zondag zyn er geen wedstryden.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7