N'/ Overpeinzingen rond een beschrijving van Venray anno 1851 Oproep vrijwilligers uit de regio Noord-Limburg NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Kollektekalender januari 1990 Commissie voor onderwijs, cul tuur, jeugd, sport en re creatie Openbare vergadering van de gemeenteraad Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd S uO Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd z 3o Bouwvergunning aangevraagd c Uitslag loterij kerstboom verbranding PEEL EN MAAS 7ij D PEEL EN MAAS Donderdag 18 januari - Pagina 14 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken, re- kreatie, personeelszaken, organi satie, informatica en interne dienstverlening. Wethouder W.A. Claessens (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken, milieuzaken. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken; emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie welzijns planning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (m.u.v. exploitatie bestem mingsplannen en verkoop bouw kavels in bestemmingsplannen), gemeentegaranties, onderwijs, volwassen-educatie, kinderop vang. jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebeleid, mondiale vraagstukken en kabelnet voorzieningen. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoe zicht, welstandstoezicht, stede- bouw, verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen en exploi tatie bestemmingsplannen. 27 januari Jeugdrastelaovesvere- niging de Hazekeutel (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdkol- lektewezen). Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. L)e kollektanlen en kollektrices moeten een op de kollekte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen. Op donderdag 18 januari a.s. vjndt een openbare vergadering van de commissie voor onderwijs, cultuur, jeugd, sport en recreatie plaats in het raadhuis op kamer 127. Aanvang van de vergadering is 17.00 uur. Op de agenda staan am. de vol gende onderwerpen: - Ingekomen stukken en medede lingen: - Voortgangsrapportage ISO- projekt. - Jaarverslag 1988/1989 voor werk en aktiviteitenplan 1989/1990 van het ROPO Noord-Limburg. - Bespreking ontwerp-bosluit bur gemeester en wethouders inzake straat naamgeving I. b.p. Keizers- veid en II. b.p. Kulut. - Bespreking ontwerp-raadsvoorstel inzake schenking glasruitje uit 1651. - Idem inzake wijziging van de af vloeiingsregeling openbaar basis onderwijs Ven ray. - Idem verzoek ex artikel 74 WBO om vergoeding van de kosten voor bet vervangen van een klim/klau- tertoestel t.b.v. de basissehool De Foekepot. Bespreking notitie inzake de afwe ging inrichting reereatiebad ver sus golfslagbad. Op 23 januari a.s. vindt een open bare. vergadering van de gemeente raad in het gemeentehuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, plaats. Aanvang 19.00 uur. De agenda luidt als volgt: 01 Notulen van de openbare ver gadering van de gemeenteraad, ge houden op dinsdag 28 november 1989. 02 Ingekomen stukken en me dedelingen. 03 Verzoek ex. artikel 74 W.B.O. om vergoeding van de kosten voor ht vervangen van een kiim/klauter- toestel ten behoeve van basisschool de Foekepot. 04 Schenking glasruitje uit 1651 door de Zusters Ursulinen. 05 Wijziging van de afvloeiings regeling openbaar basisonderwijs Venray. 06 Intrekking eerste wijzigings verordening rioolrechten Venray 1989. 07 Vaststelling vergoeding voor werkzaamheden en tegemoetko ming in de kosten voor raadsleden en presentiegelden voor commis sieleden. niet zijnde raadsleden, voor 1990. 08 Voorziening in vakature voorzitter Welstandscommissie. 09 Lidmaatschap van de Vereni ging Lagere Overheden Tegen Apartheid (LOTA). 10 Raadsvoorstellen van het Ge west Noord-Limburg tot het be schikbaar stellen van gelden ten behoeve van een viertal projecten. 11 Bezwaarschrift tegen de Lyst der Geldel yke Regelingen ruilver kaveling "Overloon-Merselo". 12 Wijziging subsidieverorde ning stads- en dorpsvernieuwing. 13 Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan "Bedrijvenpark Keizersveld". 14 Voorbereidingsbesluit parië- le herziening bestemmingsplan "Oostrum Zuid" ten behoeve van het bouwplan van dhr. G.P.R.M. Janssen, Kiosk 43 te Venray. 15 Voorbereidingsbesluit partië le herziening bestemmingsplan "Buitengebied" ten behoeve van het bouwplan van Custers Zaden en Aardapppelen b.v.. Oirloseweg 5-7 te Oirlo. 16 Verdaging beslissing op be- roepssehrift van dhr. P.C.M. ter Bmmmelhuis. Randeiirade 26 te Oost rum tegen de beslissing tot weigering van een bouwver gunning. 17 Verdaging beslissing op be roepschrift van dhr. G.J.M. Hou wen, St. Antoniusstraat 14 te Venray tegen de beslissing tot wei gering van een bouwvergunning. 18 Nota met betrekking tot het gcmeentelyk beleid ten aanzien van fraude bij sociale uitkeringen. - ten behoeve van de bediening van een snelheidsinformatiesysteem 'De auto's rijden te hard', dat is een van de meest, geslaakte kreten tijdens gesprekken over verkeer. Maar de politie heeft te weinig men sen beschikbaar om intensieve snelheidskontroles uit te voeren en het plaatsen van permanente bor den. zoals "vaart minderen spaart kinderen', hebben slechts mini maal effekt. Daarom hebben op initiatief van de Landelijke Vereniging Kleine Kernen zes gemeenten in Noord- Limburg na onderzoek besloten om. als experiment, gezamenlijk een mobiel snelheidsinformatie- Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 9 januari 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen^ rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrlt in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een woning met brging en carport, aan de Urba- nusweg 2 te Leunen, t.n.v. A.J.L. Reintjes. Paardekopweg 11 te Ys- selsteyn: het bouwen van een woning met garage aan de Urbanusweg 4 te Leunen, t.n.v. G.C. Swinkels, Kiosk 88 te Venray; het uitbreiden van een pand en het wijzigen van de achtergevel aan de Grotestraat 45 te Venray. t.n.v. L.G.G. Rutten; het verbouwen van een win kelpand aan Schoutenstraatje 6-8 te Venray. t.n.v. J.H. Meurs. Biezen- venneke 1 te Venray: het verbouwen van een ber ging tot garage/berging aan de Mer- seloseweg 105 te Venray. tn.v. A.J.E. Maassen; het bouwen van een woning in bestemmingsplan Hardeweg te,Ven ray. t.n.v. R. Francken. Kamgras 6 te Venray: het bouwen van een garage en het slopen van bestaande opstallen aan de Gasstraat 16a te Venray. t.n.v. L.P. Vorstenbos; het gedeeltelijk verbouwen en uitbreiden van de schouwburg te Venray. t.n.v. Stichting Cultureel Centrum "De Beejekurf het bouwen van een rund- veestal aan Roland 3 te Casten ray. t.n.v. B.G.M. Vullings; het bouwen van een loods aan de Blankenberg 12 te Leunen. t.n.v. Maatschap Wismans; het uitbreiden van een wo ning aan de Leunseweg 35 te Ven ray. t.n.v. H.W.H. Martens.- het bouwen van een tuinhuis je aan tie Pastoor Verheggenstraat 37 te Casten ray, Ln.v. Th.A.M. Seijkens: het uitbreiden' van een opslag ruimte aan de Witte Venneuweg 6 te Oostrum, tn.v. Nestlé Nederland b.v. De burgemeester vin Venray. mr. II.J.M. Defesche systeem te gaan gebruiken, dat. vrij dag 15 december 1989 officieel werd gepresenteerd in Castenray. Met behulp van speciale verplaats bare radarapparatuur worden snel heidskontroles uitgevoerd, waarbij de automobilist niet verbaliseerd wórdt maar wel direkt wordt geïn formeerd over de gereden snelheid middels een groot matrixbord. Bij de opzet van het experiment is ge dacht de bediening van de appara tuur door vrijwilligers te laten uitvoeren. De vrijwilligers krijgen een korte opleiding en bij inzet een kilometer- en onkostenvergoeding. Dé regionale toetsingscommissie is ermee akkoord gegaan de men sen met behoud van hun uitkering mogen meewerken aan dit projekt. Mensen die als vrijwilliger aan dit projekt willen meewerken, kun nen voor nadere informatie kon- takt. opnemen met de heer G. Rutten van de afdeling openbare werken, gemeente Venray. tel. 04780-23387. Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van art ikel 18a ran de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen ran een volière aan de Kruidenlaan 57 te Venray; het bouwen van een carport aan de Allegrostraat 27 te Venray; het bouwen van een carport aan de Allegrostraat 29 te Venray. De op de bouwaanvragebi) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 19 januari 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhui» (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche Weet U, wat er gebeurt als U NIET adverteert PEEL EN MAAS I .1. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning ram Maatschap Michels, Lemmen- weg 14 te Venray voor een hinder wetvergunning voor het ex. art.. 6a wijzigen van een mestvarkens en rundveehouderij gelegen aan de Vredeweg 20 te Vredepeel. II. Bol, Vredeweg 20 te Vrede peel voor een hinderwetvergun ning voor het wijzigen van een mestvarkens en rundveehouderij gelegen aan de .Vredeweg 20 te Vre depeel. H. Heidens. Overbroekseweg 4 te Leunen voor een hinderwetver gunning voor het ex. art. 6a wijzi gen van een kalkoenmesterij gelegen aan de Overbroekseweg 4 te Leunen. M. Kuunders, Griendtsveen- seweg 68 te Deurne voor een hin derwetvergunning voor het oprichten en in werking hebben van een varkensmesterij gelegen aan de Timmermansweg 112 te Ys- selsteyn. Maatschap Swinkels. Meerse- lesepeel 5 te Ysselsteyn, voor een hinderwetvergunning voor het ex. art. 6a wijzigen van een mestvar kens en pluimveebedrijf gelegen aan de Meerselsepeel 6 te Ys selsteyn. H. Mareellis. Twist weg 4 te Vredepwwi. voor een hinderwetver gunning voor het wijzigen van een varkensfokbedrijf gelegen aan de Twistweg 4 te Vredepeel. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309. Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot ?An 12.00 uur worden ingezien tot 19 fe bruari 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer). kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/ol' beroep indienen tegen de uiteindelykè beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G-J.F.M. Freneken Art. 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50. lid 8. van de Wo ningwet. medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): het oprichten van een be drijfsruimte met kantoor op het be drijventerrein Keizersveld te Venray, t.n.v. Incomo b.v. Leliestraat 8 te Grubbenvorst. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 19 januari 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray. mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het aanbouwen van een serie aan de Asselbergsstraat 19 te Oostrum, t.n.v. H. Vermeulen; het aanbouwen van een keu kenruimte aan de Hubertusstraat 2 te Venray. t.n.v. A. v.d. Sterren: het uitbreiden van twee var kensstallen aan de Brugpas 27 te Veulen. t.n.v. J. Geelen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 19 januari 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht kamer 310 van In 1851 was bij 'alle voorname Boekhandelaren in Limburg' een 'Beschrijving van het Hertogdom Limburg' verkrijgbaar. Dit boekje was samengesteld door G.M. Poell. onderwijzer in de Stads-Burger- school in Weert. Over Venray ver meldde de schrijver, dat deze gemeente een oppervlakte van 14.625 bund, besloeg. Anno 1989 heeft de gemeente Venray een op pervlakte van 14.636 ha nadat lang een oppervlakte van 14.622 ha was aangehouden. In 1851 telde de ge meente 4735 inwoners en 775 hui zen. Op 1 januari bedraagt het inwonertal van Venray 34.275 en het aantal woningen 11.860... MIDDELEN VAN BESTAAN Iben, in 1851. vermeldde de schrijver, dat de inwoners 'zich meest door den akkerbouw onder houden'. Verder waren er: '3 leer- looijerijen. 1 verwerij. 1 branderij, 5 brouwerijen. 1 kaarsen-, 1 chichorij-, 1 tabaks-, en 3 siroopfa- brijken. 5 graan- en 2 pelmolens'. Om het lijstje te kompleteren werd vermeld: 'Vroeger werden hier eene groote menigte schoenen vervaar digd. en naar elders verzonden: thans nog maakt men er een groot aantal, die meest naar Holland ver zonden worden'. Intussen is de gemeente na de Tweede Wereldoorlog uitgegroeid van een eenvoudige agrarische Peelgemeente tot een industrie kern van belang, terwijl ook de sterk uitgebreide dienstensektor en het onderwijs tot de belangrijk ste 'middelen van bestaan' mogen worden gerekend. Daarnaast heeft het Venray van heden een winkel centrum van regionaal formaat en goede voorzieningen in cultureel en rekreatiej opzicht. Na 140 jaar maakt de akkerbouw nog slechts een gering percentage van de Venrayse agrarische aktivi- teiten uit. DORPEN EN GEHUCHTEN Volgens schoolmeester Poell be hoorden tot de gemeente Venray de dorpen Oirlo. Castenraij, Leunen, Merselo. Oostrum en Smakt, bene vens de gehuchten Broekske. Schoor, Overbroek. Soheij. Heijde, Veltum, Weversloo, Aland Da land), Diept, Lull en Boshuyzen. In het rijtje \*an de kerkdorpen ontbreekt in ieder geval Veulen, dat ongetwijfeld in 1851 heeft bestaan. maar in vroeger jaren met Leunen in één adem werd genoemd. Dat Ysselsteyn en Vredepeel niet worden genoemd is logisch, want deze kerkdorpen werden pas in 1923 cq, 1956 gesticht. In dit ver band is het wellicht interessant nog eens af te rekenen met de veron derstelling. dat de tien in het Venrayse gemeentewapen voorko mende bijen, het symbool zouden zijn van de tien Venrayse kerkdor pen. Het toeval wil nl., dat in het zelfde jaar. waarin G.M. Poell de beschrijving van het Hertogdom Limburg bijeenbracht, de gemeente Venray (op 3 maart 1851) bij besluit van de Hoge Raad van Adel in het bezit van haar wapen werd be vestigd. In dat jaar telde de gemeen de in ieder geval geen tien kerkdorpen... Bij de opsomming van de gehuch ten ontbreken Landweert, Klein Oirlo, Laag Riebroek en de Bra bander. SCHOLEN EN KERKEN Volgens de beschrijving van G.M. Poell had de gemeente in 1851 ze ven scholen, als 2 te Venraij (die sa men '200 leerlingen telden). 1 te Oirlo. 1 te Castenraij, 1 te Leunen, 1 te Merselo —een geheel nieuw fraai gebouw— en 1 te Oostrum. welke gezamenlijk door 460 leerlingen werden bezocht. In het tegenwoordige Venray vindt men in de hoofdplaats alleen al 11 basisscholen (7 r.k.. 1 prot.chr. en 3 openbare) en nog eens 10 (r.k.) basisscholen op de kerkdorpen, waardoor het totaal op 21 komt. Verder: 2 scholen voor buitenge woon lager onderwijs, een zevental instituten voor allerlei soorten van voortgezet onderwijs of middelbaar beroepsonderwijs, een muziek school, Vrije Academie, volksuni versiteit, volwasseneducatie. Regionaal Educatief Centrum. Cen trum voor Kantoorinnovatie, etc., om maar een greep te doen in de veelheid van onderwijsinstellingen en -mogelijkheden in het moderne Venray van nu. 'Deze gemeente telt, behalve de kerk te Venray. 6 by kerken. als 1 te Venray. 1 te Castenraij. 1 te Leu nen. 1 te Merselo, 1 te Oostrum en nog ééne kapel te Veltum'. Onbegrij pelijk is het. dat de schrijver de Sint Jozefkapel in Smakt vergat te vermelden. Immers deze kapel werd in 1699 gebouwd en dit dorp is al vanaf de zeventiende eeuw de enige Nederlandse bedevaartplaats waar St. Jozef wordt vereerd. In het Venray van 1989 vindt men vier parochiekerken en een ruimte waar de protestantse ge meenschap haar diensten houdt. Verder hebben alle tien kerkdorpen hun eigen godshuis, waardoor het totaal op 15 komt. KLOOSTERS EN INSTITUTEN In de beschrijving van het Venray van 1851 staan interessante gege vens over de kloosters van de 'Ur- sellinner Nonnen" en de 'Paters Minderbroeders', nadat eerst een bescheiden stukje was gewijd aan de 'aan den IL Petrus toegewijde hoofdkerk te Venraij'. Die wordt een uitmuntend schoon en groot ge bouw genoemd, waarvan de mid delste beuk eene indrukwekkende hoogte heeft. 'Tsvens is zij voorzien van eenen bijzonder hoogen toren. Zij dagteekent van liet begin van de 14e eeuw'. In een voetnoot vermeldde G.M. Poell, dat in het begin van de 8e eeuw Sint Oda Weert verliet en het groote doip Venraij ging bewonen. 'Alvorend zij van hier naar Rode vertrok, deed zij den hartewensch, dat haar woonvertrek eens in een klooster zoude herschapen worden, welke in 1422. is vervuld geworden'. In dat jaar begonnen drie god vruchtige Venrayse dochters het kloosterleven, met toestemming van Ludovicus Borbonius. bisschop van Luik. In 1465 werd in het klooster de regel van de II. Augusti- nus aangenomen en tot een slot ge maakt. Dat heeft onder goede orde en diseiplinè voortgeduurd tot in 1802. toen het klooster, evenals alle andere kloosters in het gewest, werd gesloten. In 1838 nam een. achttal Ursellinner Nonnen, ko mende van Tiltlonk, de oude gebou wen van het klooster in, die by verkoop door de Fransen door de toenmalige rector van dat klooster waren aangekocht en bij testament tot een dergelijk instituut vermaakt. G.M. Poell: 'Dit klooster telt thans ruim twintig Religieusen, die al daar eene kostschool voor jonge juf vrouwen hebben opgerigt, die thans zeer bloeijend is en dien ten gevolge van jaar tot jaar meer en meer door jonge jufvrouwen be zocht wordt'. De stroom van het verdere gebeu ren. mag als bekend worden veron dersteld. In de loop der jaren hebben honderden zusters Ursuli nen het klooster bewoond en ontel baar zijn de pensionnairen, die in 'Jerusalem' hun opleiding hebben gekregen. In 1973 werd het kloostercom plex door de gemeente aangekocht en tot gemeentehuis bestems. PATERS MINDERBROEDERS 'In 1647 werd door den Pater Gu- ardiaan van het Minderbroeders klooster te Weert met den gemeenteraad van Venray een ver drag gesloten, ten einde tot gemak en gerief voor de inwoners der laatstgenoemde gemeente aldaar een klooster van genoemde orde te houwen, om de jeugd in de christe lijke leering en Latijnse taal enz. te onderwijzen, het klooster is tot stand gekomen, voorzien van ee- - i het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray. mr. H.J.M. Defesche Hieronder volgt de uitslag van* de loterij die is gehouden in het kader van de kerstboomverbranding. De nummers, waarop de prijzen zijn gevallen, zijii weergegeven per wijk of kerkdorp en de kleur van de loten is gemakshalve erbij vermeld. De pryzen bestaan uit geschenk- bonnen. Brukske, fel groen: 820; 821; 835; 967: 1224; 1234: 1240; 1292; 1324; 1367; 1414; 1452. Veltum. blauw: 1742; 1766; 1770: 1927; 1951; 1977; 2490; 2916: 3170; 3172; 3193; 3518. Landweert geel: 0059; 0099; 0136; 0500: 0702; 0755; 0830; 0836; 0840; 0859; 0880; 0892. Leunen, licht groen: 0839; 1045: 1106; 1306; 1391: 1844; 1878. Ooslrum. fel groen: 1606: 1622; 1727; 1755; 1771; 1804; 1809. De prijzen dienen te worden afge haald bij het hoofdbureau van de politie, afdeling administratie, op vrijdag 19 januari 1990 (morgen) tussen 14.00 en 17.00 uur. U dient dan wel het betreffende lotnummer mee te brengen en over tejegi nen ruimen tuin, welke alles door eenen hoogen muur omgeven is. Dit heeft geduurd tot de afschaf fing in 1802. waarna deze school verviel. In 1837 werd zij door Geestelijke Ileeren onder directie van Comelis Antonius Richard van Bommel. Bisschop van Luik. wederop hervat*. Dan besohijft onderwijzer Poell de terugkeer van de Franciscanen in 1844 in het Velifayse klooster. dat in 1851 'door een dertigtal Pa ters, fraters en andere leekebroe- ders werd bewoond en zoo het onderwijs in de Latijnsche en ande re talen voortzetten. Dit collegie telt een 60-tal leerlingen, een afgezon derd nieuw fraai gebouw, enkellijk voor dit doel daargesteld'. Evenals de Ursulinen met hun pensionnairen. zijn ook de Francis-, canen. op enkelen na, uit Venray verdwenen. Tot 1969 was het 'Gym nasium voor jongens' onder de naam Tmmaculatae Conceptionis' aan de Leunseweg gevestigd. Met in gang van het schooljaar 1969/1970 werd het Bosohveldeollege de opvol ger van het 'Gym I.O.' Het gebouw aan de Leunseweg herbergt intus sen allerlei onderwijsinstellingen en het voormalige klooster werd 'De Kruuze" «en verpleegtehuis voor demente bejaarden en is sinds kort onder de naam 'Beukenrode' een verpleegtehuis voor zowel de mente als voor lichamelijk gebrek kige ouderen. uw weekblad INBRAAK IN FRITUREZAAK Door forcering van een raam van een aan de Schoolstraat gelegen Fri- turezaak is toegang verkregen tot het kantoor. Ontvreemd werden een groot aantal rookartikelen en een geldbedrag van enkele honder den guldens. AUTO IN BRAND Woensdagmorgen ontstond er op de Kuluutweg een brandje in een geparkeerdstaande personenauto. De brandweer kwam spoedig in aktie maar kon helaas niet voorko men dat de auto een flinke schade opliep. Inbraken in woningen in Leunen In de nacht van maandag op dins dag kregen de bewoners van twee woningen in de Gussenstraat en van een woning in de Bodenstraat ongewenst bezoek. Dat bezoek werd gebracht door gebruikmaking van vermoedelijk een valse sleutel via de achterdeur. Uit een woning aan de Gussenstraat werd een geldkist je ontvreemd met daarin' in geldbe drag ran 4.000,-. Uit de tweede woning werd een geldbedrag van 160- vermist en uit de koelkast verdween een stuk kaas van ongeveer 1 pond. Uit de woning aan de Boden straat werd een geldbedrag van 400,- ontvreemd.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 14