H°w°Cerc^'"aval Ook voor 1990 zal agenda van het politiekorps rijkelijk gevuld zijn Carnavalsvereniging De Karklingels 3x11 Kampioens Tentoonstel ling van de Kleindieren Sportfokkers Vereniging Raadsvergadering Meerlo-Wanssum 'De Hazekeutel' Venray Kinderoptocht Ingezonden 't Gaolde Paert' voor Jeu Sonnemans J34709-2019 de Schtfnsaknuppels Uitreiking Reuzenkluut 1990 Commissaris G. den Teuling in Nieuwjaarstoespraak: Overlast van vrachtwagens in woonwijken HILHQlü Snertconcert PEEL EN MAAS Donderdag 11 januari Pagina 7 jJeugd-vastelaovesvereniging Hallo meisjes en jongens. 1990 is i nog maar net begonnen, de oliebol len zijn op. de kerstbomen opge ruimd en dan denken we al weer aan carnaval. Nu kl, zullen de meesten van jul lie zeggen. Ja nu al, want op zondag I 21 januari a.s. om 14.11 uur is al- I weer de Jeugdzitting van 'De Haze- keutel'. Dit jaar hebben we ons best ge- daan om het eens anders te doen dan andere jaren. In de zaal zitten j mensen die jullie vanaf 14.00 uur schmincken, helemaal gratis voor niets! Het programma ziet er die mid- I dag als volgt uit: - Francis Stallen treedt voor ons op als Michael Jackson. - De orde van de Hazekeutel wordt uitgereikt aan Wiel Boom. - Prins Harm I treedt af. - De bekendmaking van het Boere- bruidspaartje. - Parodie van carnavalshits door fam. Van Veghel. - Onze Garde èn Raad van XI zullen voor jullie dansen. - Verder zullen de gebroeders Cavis, Boy Derks, Mevr. Philipsen. Cor- rie. Giny. Truus. Maria en Carina Venrayse camavalshits zingen. - Diverse dansen zijn er van Dans school Lon Wetjens en de Miniret- jes ran MMSK St. Petrus Banden. - 'Dikke Mik' is weer ons huisorkest en natuurlijk wordt ook de nieu- i we Jeugdprins 1990 bekendge- maakt. Dit jaar op een wel héél speciale manier. BALLONNENWEDSTRIJD Op die zondag zal, voorafgaande aan de jeugdzitting, een ballonnen wedstrijd georganiseerd worden. Vanaf half twee worden ballonnen uitgedeeld. Dit gebeurt voor de schouwburg op het bordes. Entree is voor groot en klein 2,50. Konsumpties voor de jeugd I,-- terwijl het ophangen van de j jassen voor de jeugd gratis is. Wij van carnavalsvereniging 'De Hazekeutel' hopen dat jullie alle maal op 21 januari a.s. om 14.11 uur aanwezig zullen zijn in de foyer j vande schouwburg öm de jeugdzit- I jj ting bij te, wonen en te zien wie de nieuwe jeugdprins wordt. 1 Ilazekeutels alaaf en tot ziens op 21 januari a.s. Het duurt niet lang meer of het is weer carnaval. Het zal ook dit jaar weer een dolle boel worden. Zoals elk jaar vindt op carnavals zondag de kinderoptocht plaats. I Tenminste... als jullie allemaal mee doen! Want zonder jullie kan er j geen optocht zijn. Wij hopen daar- om dat jullie allemaal meedoen. Alleen, met vriendjes of vriendin- I netjes, met school of met de club. Het doet er niet toe hoe je bent. Kom als clown of als David de Ka- bouter. Verkleedje als Ibm en Jerry of als Donald Duck. Ook kun je iets doen wat je op de televisie of in de vakantie gezien hebt (bijvoorbeeld Sesamstraat of dieren uit een die rentuin). Je kunt natuurlijk ook ge woon als boer en boerin komen. Als je echt niets kunt vinden om I te doen. dan kun je bij de inschrij ving naar ideeën vragen. De mogelijkheid om in te schrij- ven is op de zondagen 11 en 18 fe bruari in de sporthal aan de Zuidsingel en in Jongerencentrum Dingus. Hoenderstraat 10. De in- I schrijving is telkens tussen elf en een uur. Hay en Marie-José Nellen-Jacobs zijn in Leunen uitgeroepen tot 'Boe renbruidspaar 1990'. Op carnavals- dinsdag zullen zij in de onecht worden verbonden. Afgelopen zondag werden zij, met de verdere rolverdeling, aan de Leunse Knöllekes en Knöllinnekes voorgesteld. Het uitkomen werd dit jaar op werkelijk perfekte wijze verzorgd door Korfbalclub Oranje-Wit Oproep aan alle Vastelaoves- verenigingen Het Vastelaovendseizoen be gint weer goed te lopen. De eerste zittingen staan voor de deur of zijn al achter de rug. Om de verenigingen zo goed moge lijk van dienst te zijn willen we weer het komplete programma voor het seizoen in ons week blad publiceren. Daarom verzoe ken wij ALLE verenigingen hun programma zo snel mogelijk aan ons toe te zenden, zodat wij aan onze lezers een zo kompleet mogelijk beeld kunnen geven van wat er allemaal te gebeuren staat voor en ook tijdens de carnaval. Dat kan toch allemaal in Venray maar... Nog niet zo lang geleden, is in de commissie ruimtelijke ordening de nota besproken over 'versoepeling regeling aan- en bijbouwen'. Kan er nu maar raak gebouwd worden, vroeg menig Venraynaar zich af. Nee toch., of toch... De carnavalsvereniging 'De Kar- klingels' uit Oostrum, lapt in ieder geval alle regels aan zijn kar. Op de hoek Geysterseweg-Mgr. Hanssenstiaat rijst op dit moment een 'kolossaal' gemetselde sokkel uit de grond. ,Bij het ter perse gaan van dit bericht, is men reeds stei- gerhoog. Navraag by de afdeling bouw- en woningtoezicht, leert ons, dat er geen bouwvergunning is aange vraagd, laat staan afgegeven is. Verontruste buurtbewoners heb ben zich tot de Oostrumse dorps raad gericht, om opheldering. Tevergeefs. Navraag by de voorzitter van de dorpsraad, de heer J. Raedts, maak te ons duidelyk, dat ook de dorps raad niet in de zaak gekend was. Voor de zoveelste maal geen in spraak dus... Wat het bouwwerk precies gaat worden, weet nog niemand. Er is geen architekt aan te pas gekomen, wat ook wel bleek uit het feit, dat de fundering precies verkeerd om gestort was. Zand erover zegt de aannemer/bouwer en opnieuw7 be ginnen. Over de kosten wordt niet gespro ken. kennelijk heeft het BCL- Treffen Oostrum geen windeieren gelegd. Had het geld niet beter besteed kunnen worden... De nieuw opgerichte Oud Prinsen Kompeneej uit Oostrum vindt, dat het geld beter besteed had kunnen worden aan de aanschaf van alt Prinsen mutsen... Wellicht dat hierover tydens de receptie ter gelegenheid van het 3 x 11-jarig bestaan, op 21 januari a.s. meer duidelijkheid gegeven kan worden. Wij wachten af. Op zaterdag 20 januari vindt in zaal 't Veule te Veulen, de jaarlijkse uitreiking plaats van 't Gaolde Paert'. De uitreiking en de feeste lijkheden hier om heen, is in han den van de Vastenavondvereniging 't Dartele Veule', als zynde de meest representatieve Veulense ver eniging. Deze onderscheiding is dit jaar toegekend aan de heer Jeu Son nemans. De thans 54-jarige Jeu Sonne mans is geboren in America en woont sedert 1969 aan de Brugpas te Veulen. Hij heeft zich sindsdien op velerlei gebied verdienstelijk ge maakt voor de dorpsgemeenschap Veulen. Hij was een grote stimulator voor de diverse verenigingen, waarvan hij vaak een of andere bestuurs- funktie bekleedde. Zo was het niet verwonderlijk dat hij tot voorzitter van de Verenigingsraad werd geko zen. welke funktie hij nu al 10 jaar vervult. Eenzelfde aantal jaren is hij ook binnen de dorpsraad aktief. Elk jaar is hij vele uren in touw by de opbouw en organisatie van het Dorpsfeest met het Zeskamp- gebeuren, welke door zijn leiding tot een jaarlijks terugkerende ge beurtenis is uitgegroeid. Ook op het gebied van de ont spanning voor de jeugd heeft hij zijn sporen verdiend. Door zyn in zet werd het meïsjësgilde omgezet in de Jeugdclub Veulen, voor zowel jongens als meisjes. Ook de LVB afd. Veulen maakt maar al te graag gebruik van zijn kwaliteiten bij het uitzetten van de route van hun jaarlykse dropping avond. Voor al dit werk voor de gemeen schap, wordt hij zaterdag 20 januari in het zonnetje gezet. PECH VOGEL LIJN B AUTOBEDRIJF GEBR. TIMMERMANS HORST Schade herstellen? Timmermans bellen en het komt gegarandeerd goed Zaterdag 13 januari Prinsenbal. Programma: Uitkomen Boeren bruidspaar; aftreden Prins Jan; in stallatie Prins Carnaval 1990. Aanvang 20.11 uur in 'de Wis'. Zitting 12 en 13 januari UITVERKOCHT De jaarlykse zittingen van onze carnavalsvereniging vinden plaats op vrijdag 12 en zaterdag 13 janua ri. Een keur van artiesten, die zeker voor een spetterende avond zullen zorgen, is gekontrakteerd. De muzi kale omlijsting zal verzorgt worden door de Eikenhoikapel. De ar tiesten Rob Miesen, Um en Um, de Barbier, Turn Turn, Oere Tbe, Dvvars- gebakken, Frank Schrijen. de Trennesetters, Mirjam Arts en na tuurlijk de schlagerkoning ran 1989 Theo Theeuwen wensen u al vast veel kyk-, luister- en lach- plézier. De zaal zal om 19.00 op beide avonden open gaan, waarna om 19.30 uur de Eikenhofkapel een muzikaal voorgerecht zal serveren, zodat om 20.00 uur begonnen kan worden met de avondvullende hoofdschotel. Natuurlijk wenst ook de carna valsvereniging u een prettige avond. OPTOCHT Denkt u aan de opgaves voor onze jubileumoptocht. Aanmelden kan nog bij: Leo Wilms en Roland van Soest. VERKEERSZUIL GERAMD De gemeente kan weer voor her stel zorgen van een omvergereden verkeerszuil aan de Maasheseweg Vermoedelijk is de zuil geramd door een kleine vrachtauto met aanhangwagen. De bestuurder daarvan, is zonder dat zyn identi teit kon worden vastgesteld, doorge reden. Buurtbewoners hebben, na de klap te hebben gehoord, de vrachtautokombinatie zien weg rijden. De carnavalsvereniging 'De Piël- reus' heeft al vanaf 1976 een specia le 'Orde van de Reuzenkluut'. Deze wordt eens per jaar uitgereik aan een Ysselsteyner die zich byzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de hele dorpsgemeente. De Orde van de Reuzenkluut wox*dt dit jaar toegekend aan de heer WIM VER- SCHUUREN. A.s. zondagmiddag 14 januari op de Liedjesmiddag in de 'Smelehof wordt hem deze onderscheiding uitgereikt door de nieuwe Prins Carnaval Prins Frans II. Wim Verschuuren (51 jaar) gebo ren te Leunen, kwam in 1961 naar Ysselsteyn als onderwijzer aan de Lagere School. Na het vervullen van de militaire dienstplicht trouwde Wim met Annie Driessen uit Oirlo en vestigde zich in Ysselsteyn. Ook het gezin groeide met twee kinde ren. een dochter en een zoon. Vanaf 1961 tot en met 1972 was Wim onderwijzer aan de lagere school. In 1972 werd Wim hoofd van de lagere school, t/m 1985. In 1985 direkteur ran de inmiddels samengevoegde lagere- en kleuter school tot basisschool. Ook kwam onder zijn leiding de nieuwbouw van de school tot stand in 1977 en in 1987 de uitbreiding van de school door het samenvoe gen van kleuterschool en lagere school tot de nieuwe vorm van ba sisonderwijs. Ook in de dorpsgemeenschap was en is Wim aktief. De Ysselsteynse gemeenschap doet nooit of te nimmer een tever geefs beroep op hem. Wim was o.a.: 1963-1972 Sekretaris/penning- meester en jeugdleider van de voet balclub SV Ysselsteyn; 1972-1976 Vice-voorzitter van SV Ys selsteyn; 1976 Benoemd tot Ere-lid van SV Ys selsteyn; tot 1972 Sekreatris/penning- meester van Sportstichting Ys selsteyn. Met name het realiseren van het sportpark 'De Vlies'; 1978-1988 Lid van de Dorpsraad. Ook verzorgde Wim vele jaren de oorkondes van de Carnavalsvereni ging en maakte hij de carnavals- krant mee. Al met al een echte Piëlreus die het zeer zeker verdient om eens in het zonnetje gezet te worden en te eren met de hoogste onderschei ding van de Piëlreuzen voor zyn ve le belangeloze werk voor de dorpsgemeenschap en het Peeldorp Ysselsteyn. Commissaris G. den lëuling ran het Venrayse politiekorps kon ty dens zyn nieuwjaarsrede, welis waar tevreden terugzien op het voorbije jaar, maar toch wrel eniger mate zorgerlijk het nieuwe begroe ten. 'De aktualisering ran het beleidsplan, de ontwikkeling van het informatiseringsbeleid. de aan passing van de organisatie met het bijbehorende systeem van horizon tale verplaatsingen en het resultaat van de haalbaarheidsstudie naar sa menwerking met de groep Horst, vormen de piketpalen voor de toe komst', aldus de commissaris. Om de inhoud van de agenda voor 1990 nog meer te aksentueren ging hy in op de aanmelding van de regio Noord-Limburg als partner in een gesprek over de kondities waaron der sprake zou kunnen zijn van de start van eensoortige politie (gemeente- en rijkspolitie samen) in een regionale struktuur. Zoals te doen gebruikelyk was het eerste woord voor burgemeester De- fesche. Hij sprak z(jn tevredenheid uit over het politiewerk in het afge lopen jaar. By de goede voorne mens voor het nieuwe jaar wees hy er op. dat gekeken zal moeten worden naar de snelheidsovertre dingen, de naleving van de blauwe- zonebepalingen en de vele wetten. Dit alles zal in het nieuwe jaar veel inzet van de politie vragen. TERUGBLIK Terugblikkende op 1989 herin nerde commissaris Den Teuling aan een aantal positieve zaken, zo als een omvangrijke seriezaak op het terrein van de veel voorkomen de criminaliteit, de oplossing van de moord op Martin Peeters, de ont rafeling van een netwerk van han delaren in cocaïne, het in goede banen leiden van Volkstrauertag de Venrayse kermis, carnaval en het voeren van een aktief alkohol- beleid. TOEKOMST Uitvoerig stond de commissaris stil bij de gehele dienstuitvoering met de vernieuwing van de organi- satie-st rukt uur en de hierboven aangehaalde agendapunten voor 1990. Verder sprekende over de on zekerheid in politieland, mede door het opgaan in een regionale politie- struktuur, zei de commissaris, dat men de eigen 'politie-winkel', die voor 80% lokaal georiënteerd is, ook in een regionale struktuur moet open houden. Tbt slot zei hij te hopen, dat op korte termijn kan worden voorzien in vakatures. waardoor na lange tyd de zo hoognodige personele kwanti teit by de beheersdienst aanwezig zal zijn. Steeds meer klachten komen bij de gemeente binnen over het par keren van vrachtwagens in woon wijken. Bewoners ergeren zich hier vaak aan en in de nachtelijke uren zouden deze vrachtwagens een ge vaarlijk obstakel op de weg vormen. Wethouder Claessens noemde het probleem al net zo oud als de tijd dat hij wethouder was. Een oplos sing is volgens hem moeilijk te vin den. Hij deed deze mededeling tijdens de commissievergadering voor openbare werken en verkeer. Dhr. Klinkenberg (Samenwer king) dacht hier echter anders over. Hij stelde voor om vrachtwagens boven een bepaald tonnage te we ren uit de bebouwde kom (vracht wagens van toeleveranciers buiten beeld gelaten). Volgens hem ligt de verantwoordelijkheid voor dit pro bleem niet bij de gemeente maar by de vervoerders/bestuurders. Hij kreeg hierin byval van dhr. Klisters (PvdA). Volgens hem heb ben de vervoerders er alleen maar voordeel bij. als de vrachtwagen by de woning van de bestuurders staan. Dhr. Kusters zag dan ook best wel mogelijkheden in het plan van dhr. Klinkenberg. Dhr. V.d. Vorle meende dat de ge meente maar een rode zone in moest stellen. Vrachtwagens zou den binnen deze zone niet langer dan 1.5 uur mogen parkeren. De wethouder achtte het laatste voor stel niet echt haalbaar maar hij zou de voorstellen meenemen naar de verkeersambtenaren. AL VROEG TE DIEP IN HET BEKENDE GLAASJE GEKEKEN Maandagmorgen rond 11 uur ramde een personenauto een ver keerszuil op de afslag Rondweg Brukske-Henri Dunantstraat. Het was geen wonder dat de 29-jarige, uit Uden afkomstige, beroepsmili tair de juiste koers niet kon hou den, want de politie konstateerde een behoorlijk alkoholpromilage. Volgens de militair was het een kombinatie van alkohol en medicij nen. De militair kreeg een rijver bod van 14 uur opgelegd en proces-verbaal inzake rijden onder invloed. Hy werd voor de verdere afhande ling overgedragen aan de Koninklij ke Marechaussee. o ajyx ioor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Palersslraal 17. Venray. lel. 04780-85958 Op zondag 21 januari a.s. organi seert het St. Theobaldusgilde met de drumfanfare haar traditioneel 'Snertconcert'. Dit concert zal voor de 3e maal in suksessie plaatsvinden. Er zullen weer wereldprimeurs ten gehore worden gebracht. Kortom het pro gramma barst weer uit haar voegen van orginaliteiL De entreeprijs van 3.50 zal u er niet van hoeven weerhouden om dit ludieke concert by te wonen. By inlevering van uw entreebewijs kan u ook nog een heerlijke kop snert krygen. Kom op tijd. want vol is vol. Tbt ziens op zondag 21 januari a.s. in het Gemeenschapshuis. Aanvang: 11.15 uur. DIEFSTALLEN LN ZIEKENHUIS Er werd aangifte gedaan van diefstal van een telefoontoestel uit de polikliniek van het ziekenhuis. Tevens werd aangifte gedaan van diefstal van een jas uit de garderobe van het ziekenhuis. Die herenjas heeft een waarde van 180.-. Op zaterdag 13 januari en zondag 14 januari gaan in Leunen de deu ren van het gemeenschapshuis open voor het bezoeken van de Pro vinciale Limburgse Kampioens tentoonstelling van Kleindieren. De dieren welke hier ten toon gesteld worden, hebben op andere shows reeds hoge beoordelingen behaald. Op vrydag zijn 12 keurmeesters de hele dag bezig met het keuren van de ingezonden dieren. De dieren worden door twee keur meesters onafhankelijk van elkaar gekeurd om zo tot een eensluidend puntentotaal te komen. Het dier met het hoogste aantal punten wordt kampioen in zyn groep. Op deze kampioenstentoonstel ling zitten grote hoenders, dwerg hoenders, watervogels, konijnen. cavia's en sierduiven. De inzenders van deze dieren komen uit heel de provincie. Op zaterdag 13 januari zal dhr. J. Truven, wethouder van de gemeen te Venray om 20.00 uur de officiële opening verrichten, waarna h(j de Hoofd-Ere-Pryzen aan de winnaars zal uitreiken. De tentoonstelling is voor het pu bliek geopend: zaterdag 13 januari van 10.00-22.00 uur; zondag 14 ja nuari van 10.00-17.00 uur. Ook de tombola vraagt uw aan dacht. hierin kan men een kans wa gen om een van de mooie pryzen te winnen. Graag tot ziens op zaterdag of zon dag in het gemeenschapshuis te Leunen. Tijdens de maandagavond gehou den raadsvergadering van de ge meente Meerlo-Wanssum had de raad de meeste t\jd nodig om enke le zaken in Blitterswyck duidelij ker te kunnen stellen. HET ROEKENBOSCH De raad was in een uitvoerige rap portage volledig op de hoogte gesteld omtrent de juiste stand van zaken. Er verblijven in Het Roeken bosch momenteel 603 asielzoeker, mannen, vrouwen en kinderen. Ei kunnen geen nieuwe asielzoekers meer bij. Voor de dagelijkse begelei ding van de asielzoekers is een staf van 18 medewerkers. De medische dienst is kompleet met drie artsen, zeven verpleegkun digen en vier medisch sekretares- sen. Voor de vreemdelingenadmini stratie zijn zeven personen. De plaatselijke politie is versterkt met acht personen die te voet of per fiets in en rond Het Roekenbosch surveilleren. Er hebben zich een 30-tal vrijwilligers aangemeld die medewerking verlenen bij een aan tal aktiviteiten. De kledingwinkel is gestart en voldoet aan de verwach tingen. Zo hebben ook kinderen uit Blitterswyck speelgoed afgestaan en aangeboden aan de kleine asiel zoekers. Toch heeft de politie nog een aan tal zaken welke tot oplossing moe ten worden gebracht en dan gaat het om een 50-taf inbraken in cara vans in Meerlo, winkeldiefstallen en enkele andere inbraken. De poli tie hield voor de inbraken en diefstallen 5 mannen en 1 vrouw aan, verhoorde 44 personen en 4 mannen zijn nog voortvluchtig. De politie doet een beroep op alle inwoners om. indien ze iets ver dachts zien of horen, direkt de poli tie te bellen, want de gemeenschap, ook die van de asielzoekers, is al leen gebaat als het rustig blyft. De PK-fraktiewoordvoerder L. Be- terams was zeer te spreken over de wijze waarop het college reageert en ondersteuning geeft. Maar toch zal er nog meer en gerichterc infor matie naar de burgerij toe moeten. Die openheid werd spontaan door burgemeester Hahn toegezegd. Ook werd namens het CDA ge vraagd naar meer informatie. Ook die fraktie was te spreken over de wyze waarop in zo korte tyd alles moest worden georganiseerd. Bur gemeester Hahn was ook vol lof over de wyze waarop de bevolking van Blitterswyck op de komst en het verblijf van de asielzoekers had gereageerd. STANKH IN DER BLITTERNWIJCK In de vorige raadsvergadering had de afgevaardigde van Blitters wyck, de heer G. Janssen, vragen aan het college gesteld naar aanlei ding van stankhinder op 26 novem ber jl. Het college antwoordde nu uitvoerig maar toch was de heer Janssen nog niet geheel tevreden. Er is nog steeds geen recht gedaan aan de ongerustheid die er onder de bevolking leefL Ook namens de PK bleken er nog vele vraagtekens te bestaan want die fraktie had vernomen dat werk nemers het zwijgen was opgelegd. Het is zeker niet zo dat de kont roles van te voren worden aangekondigd. Openbare werken heeft nu de be schikking over het bekende koffer tje om monsters te nemen, indien zich weer een kalamitei zal voor doen. De firma Beerkens doet al het mogelijk om een kalamiteit te voor komen. Bovendien is nog steeds niet bewezen dat de stankoverlast van 26 november afkomstig was van deze verffabriek. Sinds 1984 is er in Blitterswyck enkele malen stankoverlast ge weest. Geen enkele keer kon wor den vastgesteld dat de stank van dit bedrijf afkomstig was De sneeuwachtige neerslag was ongevaarlijk en lag b(j de officier van justitie. Na analyse van het monster bleek het om onschuldig poeder te gaan. Er werd dan ook geen vervolging ingesteld. Diverse frakties waren vol lof dat het college een aktief alkohol- matigingsbeleid wil gaan voeren en hadden geen bezwaar tegen be schikbaarstelling van het gevraag de krediet van 5.000,-. De VVD had een andere mening en vond de prioriteitsstelling te vroeg maar wenste toch niet tegen het voorstel te zyn. De voorzitter beaamde ook de stelling van de PK dat er bewust gestreefd moet worden naar een mentaliteitsverandering ten op zichte van het alkoholgebruik c.q. misbruik. Geen bezwaar was er tegen de beschikbaarstelling van een Inrdrag van 22.400.- voor aanschaf van kleding voor de leden van de brand weer. De jekkers, overalls en hel men zyn na 15 jaar gebruik versleten. Voor de vervanging van ver lichtingsarmaturen voor de basis school te Wanssum werd een bedrag van 13.978,- beschikbaar gesteld. Wel moest aandacht ge schonken worden dat de oude TL- buizen goed werden opgeruimd i.v.m. het milieu.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7