Gaat u KERKELIJKE DIENSTEN verhuizen? ina - de gemeente - uw parochie geestelijkheid - uw krant PEEL EN MAAS Algemene Hulpdienst vraagt hulp EHBO en hulp verlening bij evenementen Bestaan ze nog1 De Berghaag dieren benodigdheden De Berghaag V PEEL EN MAAS Donderdag 11 januari - Pagina 16 !W|H Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Bindstraat 6. tel. 81275: kapl. H. de Wit O.F.M.. Patérsstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855. Zaterdag: H. Hilarius. 9.00 Lsm. te.v. de H. Maagd Maria voor roepin gen tot het priesterschap, religieuze leven en diakonaat. (B). 19.00 ZON- DAGDIENST; Iiendrika Linders-van Opbergen; Willy de la Roy, Annie de la Roy-van de Akker en overl. fam. De la Roy-Collaris;Jos van Hout (collega's C'EAD); Bert Clephas (koll.); Truus Voesten-Michels (koll.); Hendrika Luypers-Coppus (koll.); Maria Janssen-Tbeuwen (koll.); overl. ouders Arts-Verkoeyen: Tbos tie Bruyn-ran Els (koll.): Gertruida Polman-Marlens (koll.); Maria Oudenhoven-Janssen (buurt); Sef Jans-Beken; Martha Goumans- Janssen (koll.). Zondag: 2e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. Trui Broekman. 9.30 I.at. Hgm. Overl. echtp. H. Gerrits- Hermans en overl. ouders (S): Hen drik Keysers (S); Henri Coenders (S); Wim van Dyck (koll.): Jannigje Tillemans-Duyf (koll); Maria Loozen-Ackermans. 11.00 H. Mis met volkszang. Cor Vink en beide echtgenoten (S); Arnold Jans- Beken. overl. ouders Jans-Beken- van Kessel en kl.kind Jacqueline (S); Johan Martens (koll.); Jo van Bree-Peeters (koll.). Maandag: Z. .Arnold Janssen. 9.00 Lsm. W. Broers, echtgen. en overl. kinderen. Dinsdag: 9.00 Lsm. Henny Vul- lings. 19.00 Lsm. tot zekere in tentie. Woensdag: H. Antonius abt. 9.00 Lsm. Gerardus Deters en Maria Theunissen. Donderdag: Vandaag begint de Internationale Bidweek voor de eenheid. Thema: 'Dat zy u ken nen'. (Joh. 17:3). 9.00 Lsm. Martha Goumans-Janssen (koll.). 19.00 Lsm. voor de éénheid der kerken; Jannigje Tillemans-Duijf (koll.). Vrijdag in de week van gebed voor de eenheid. Thema: 'Bewaar hen in uw naam'. (Joh. 17:11). 9.00 Lsm. oude stichtingen. Zaterdag in de week van gebed voor de eenheid. Thema: 'Hielig hen in de waarheid'. (Joh. 17:17). H. Fabian us en Sebastianus. 9.00 Lsm. ouders Neeteson-Custers; tot zekere intentie (S). 19.00 ZONDAG- DIENST. Theodora v.d. Ven-Cleven; Jos van Hout (koll.); Truus Arts- Hagens; jrd. Johanna Peeters- Claessens; Martha Goumans- Janssen (koll.); Theodorus Ehren (koll.). Akolieten Zondag: 9.30 J. Muysers. Misdienaars en lektoren Zaterdag: 19.00 W. Bistervels. lektor. Zondag: 11.00 J. Truyen, lektor. Misdienaarsbeurten volgens lyst Kapel St Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger G. van Loenen. Lektrice: S. de N(js. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang Voorganger G. van Loenen. Lektrice-H. Brouwer. Maandag: 16.45 Liturgieviering Voorganger J. Korff. Dinsdag: 13.45 Liturgiegroep. 16.45 Liturgieviering. Woensdag: 16.45 Liturgieviering. Voorganger J. Korff. Donderdag: 16.45 Liturgievie ring. Voorganger G. van Loenen. Vrijdag: Geen viering. Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIE RING. Overl. ouders Leo van Helden en Bertha Laumen; Jan Cuppen (koll.): Sjang Jacobs (buurt); Chrit Schmeitz (koll.); Johanna Wismans- Pouwels; Emanuel Stroy (koll.). Zondag: 9.00 Jrg. overl. ouders Philipsen-Goossens en Luypers- Sanders; Petronella Relouw-v. Kem pen. 10.15 Hoogmis gezongen door Crescendo. Helm v.d. Ven. zoon en schoonzoon. 11.45 Richard Jennis- kens (Beatrixstr.). 18.00 Overl. fam. Janssen-Kryns. Maandag: 8.00 Mathilde Was- scher en t.e.v. H. Geest. 19.00 Overl. fam. Philipsen; Jacques Nysen. Dinsdag: 8.00 Overledenen (koll. Allerzielen). 19.00 Teng Stevens. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Lei van Ryt (buurt). Donderdag: 8.00 Zuster Irmgar- dis Cremers. 19.00 Bijzondere in tentie; Catharina Lensen. Vrijdag: 8.00 Zuster Judicaël v.d. Berg. 14.00 (Kapel van Veltum) tot intentie van het bruidspaar Rob Kromhout en Maijo Willems. 19.00 Gezinsmis overl. ouders Poels- Litjens. Zaterdag: 8.00 Constance Sny- ders en Jacoba Palm. Misdienaars en akolieten Zaterdag: 18.30 Jaap Janssen. Zondag: 9.00 Martijn Smelt 10.15 Johan Pouwels. 11.45 René Jansbe ken; 18.00 Martin Leenders. Maandag: Wendy. Dinsdag/donderdag: Patrick. Woensdag: Yvonne. Vrijdag: Yvonne en Wendy. Parochie Brukske Zaterdag: Eucharistieviering Voor Franeisca Verhelst-van Mil. Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Jan Linders. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 2e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst Jan Hei-mans (koll.); Martien van Til burg (koll.); Sraar Janssen (koll.); Toos Lamers-Jacobs en fam.; overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. fam.; jrgt. Petronella v.d. Heuvel en Antoon Volleberg; Eduard Theuve- net (v.d. buurt): voor de zielerust van Gustaaf Baus. Zondag: 2e Zondag door het jaar. 8.30 Voor priesterroepingen (0); voor het geestelijk en tijdelijk wel-_ z(jn van de parochie. 10.00 Hoog*» mis.' Gregoriaans. Tien Liijens; Louis Coopmans (koll.). 11.30 Overl. fam. Scaf-van Iersel. Maandag: Gedachtenis van de Z. Arnold Janssen. 8.00 Voor de ver kondiging van het evangelie onder de volkeren. 19.00 Bernard Spek- schate en overl. fam.; jrgt. Koos v. Rooy. Dinsdag; 8.00 Overl. ouders Van Ass-Delhoven. 19.00 Voor het be houd van vrede en gerechtigheid. Woensdag: Gedachtenis van de H. Antonius, abt 8.00 Overl. Leo- nardus Jenneskens. 19.00 Harrie Stoks (koll.); Pieter Gommans. Donderdag: Begin van de Inter nationale Bidweek voor de een heid van de Christenen. 8.00 Voor de eenheid van de Christenen. 19.00 Tbon Stevens. Vrijdag: 8.00 Om eendracht te be vorderen. 14.00 Kapel Veltum Hu welijk Rob Kromhout van der Meer en Maijo Willems. 19.00 Voor leven de en overl. fam. J. Hoedemaekers. Zaterdag: Gedachtenis van de H. Sebastianus. 8.00 Ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. Mededeling De bijzondere kollekte voor Hulp aan Roemenië heeft 957,65 opge bracht, waarvoor gaarne onze harte lijke dank! AROMATICS ELIXIR "Een opmerkelijke geur" Noem de geur uniek, zoals de vrouwen die Aromatics Elixir gebruiken het uniek vinden. Eigenlijk krijgt het alleen publiciteit door mond op mond reklame, want er wordt zelden mee geadverteerd. Toch heeft het over de gehele wereld een begerenswaardige reputatie opgebouwd. Vrouwen die regelmatig een Clinique counter bezoeken maken kennis met deze geur, waarna dit parfum meestal hun persoonlijk parfum wordt, zonder dat zij er geheimzinnig over doen. Er wordt over gesproken en steeds meer vrouwen gaan het waarderen en gebruiken. Aromatics Elixir is daardoor ongemerkt een groot succes geworden De samenstelling van Aromatics Elixir bestaat uit een combinatie van kruiden en bloemen, die stuk voor stuk een speciale sensatie oproepen. Een topnoot die tegelijkertijd fris en kruidig is Ylang Ylang. Oranjebloesem, Kamille, Jasmijn en Roos vormen het hart van het parfum en verlenen warmte. Sandelhout, Eikenmos en Vetivert vormen de basis. Een klein vleugje Aromatics Elixir is reeds voldoende om 24 uur omringd te zijn met deze sprankelende dynamische geur. dan niet vergeten uw adreswijziging op te geven aan Gedachte van de week "De naaste is niet wie ik mag maar wie mij naby is". Akolieten en misdienaars Zaterdag: 19.00 Björn Emonts. Zondag: 8.30 V.d. Oever. 10.00 Ro bert Versteegen. Pascal en Urbain van Weert. 11.30 H. Fijneman. Maandag: 19.00 Frank van Daal. Dinsdag: 19.00 Ivo Niessen. Woensdag: 19.00 Frank van Daal. Donderdag: 19.00 Ivo Niessen. Vrydag: 19.00 Pascal van Daal. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Jrd. Mia Hermans-Voermans; Piet Janssen (namens collega's): overl. fam. Kusters-Weerts. Zondag: 8.30 Jrd. Jan v.d. Berg. 10.00 Jrd. Lei Janssen (Gem.koor). Maandag: 9.00 Voor 'n zieke. Dinsdag: 9.00 Voor de familie T. Woensdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Aller zielen. Doriderdag: 9.00 Voor 'n goede uitkomst Vrijdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Hoex-van Soest en dochter Nelly; Piet Janssen; overl. ouders Vermeulen-Moorrees en dochter Truus; Wim Heidens; Mia Hermans- Voermans; Jeu Arts; Piet Custers; overl. ouders Houwen-Jacobs (Koor 'Harmony'). Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Monique Janssen, Lonneke van Asseldonk, Kim Her mans, Karlij k Jacobs. Zondag: 8.30 Rob Jeucken, Jip Swinkels, Robert Janssen. Ludo van Mil. 10.00 Pascalle van Reenen, Helga Thielen, Yvonne Thielen, Mo nique v.d. Pas. Attentie! Dinsdag 23 januari is er om 20.00 uur in de school 'n byeenkomst voor de ouders van de communi cantjes van dit jaar. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mts (Joh- ge Garde Koor). Hendrika Steeghs- Versteegen (namens gymclub); overl. fam. Hellegers-Marcellis; Lei Ewals, Piet Janssen en zoon Harrie; overl. ouders Ewals-van de Loo. Zondag: 11.00 Hoogmis. St Mar- tinus Philipsen en Leonie Verdel len; Hendriks Steeghs-Versteegen (namens kaartclub Haalakker); Jo hanna Gerritsen-Roelofs. Woensdag: 19.00 H. Mis St. Anto- niusgilde. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Carolien Philipsen. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Maria Catharina Martens-Philipsen; Henk Gom mans (jrd.). Parochie Leunen Zaterdag: 19.00. Lsm. oud-deken Antoon Loonen; Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels; weekd. Tbon Hendrickx (2); jrg. Johanna Swinkels-van Ryswijck. Zondag: 8.45 Lsm. voor het wel zijn van de parochie. 10.00 Hgm. Harry Heesem jrd. Sjang Loenen- Lemmen; gest. jrd. Marie Keysers- Hendrix. 15.00 Doopviering van Nikki van Lierop. 15.30 Doopviering van Jenny Achten. Maandag: Z. Arnold Janssen, priester. 19.00 Lsm. Anna en Gerrit Bouten, overl. ouders en overl. fam.; Harrie Manders en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Lsm. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels; gest. jrd. Antoon Michels en Johan na v.d. Voort Woensdag: H. Antonius, abt 19.00 Lsm. overl. fam. Hendrickx- Jenniskens. Donderdag: 19.00 Mndd. Bertus Vogelsangs. Vrijdag: 19.00 Lsm. Maria Loonen-Scheffers. Zaterdag: 19.00 Lsm. Frans Ver- koeyen; Harrie Versteegen (vw de buurt(; weekd. Tbon Hendrickx (3); gest jrd. Huberta Hendriks en bei de echtgenoten; Wim Manders. Akolieten Zaterdag: 19.00 Sjef Drabbels en Jos Direks. Zondag: 8.45 Bobby Leijendekkers en Styn van Glabbeek. 10.00 Fred Litjens, Erik Direks en Paul de Klein. Misdienaars ma t/m vr: 19.00 Anke van Osch en Martine Josten. Lektoren Zaterdag: 19.00 mevr. M. Theunis. Zondag: 8.45 mevr. L. van Bavel. Huwelijksafkondiging Herman Jilesen uit onze parochie en Henny van Kempen uit Veulen (3e roep). 'n abonnement waard Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overl. ouders Camps en overl. kinderen. Zondag: 2e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor Ggj. Hu- bertus Janssen en Huberta Janssen-Gellings; Rector Cox (koll.). Akolieten: Jos Maas en John Ver- koeyen. Misdienaars v.d. week: Pe tra en Paulien. Maandag: Gedachtenis van de Z. Arnold Janssen, priester. 8.00 H. Mis. Dinsdag: 8.00 H. Mis Wim Derikx en overl. fam.leden. Woensdag: Gedachtenis van de H. Antonius, abt 8.00 H. Mis. Donderdag: 8.00 H. Mis tot zeke re intentie. Vrydag: 8.00 H. Mis. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overl. vader Theodurus Linders; jrg Nellie Claessens-Derikx. De opbrengst van de kollekte za terdagavond en zondag voor de noodlijdenden in Roemenië heeft 377,15 opgebracht waarvoor har- telyk dank! Rektoraat Veulen 2e Zondag door het jaar. Begin Kerkbalansaktieweek. Zaterdag: 19.00 Hgm. voor overl. fam. Wilms-Heesen-v. Lin: overl. fam. Fleurkens-Janssen; overl. fam. G. Hendrix-v. Dyck. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Leen v. Staveren. Maandag: 8.30 H. Mis uit dank baarheid. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Woensdag: 8.30 H. Mis. Donderdag: 8.30 H. Mis. Begin Internationale Bidwee. Vrijdag: 8.30 Geen H. Mis. 13.30 Plechtige H. Mis bruidspaar Her man Jilesen en Henny v. Kempen. Akolieten zondag: Barry Spreeuwenberg en Martin Hagens. Misdienaars Rob Hendrix en Paul Litjens. Huwelyksafkondiging Herman Jilesen en Henny van Kempen. Parochie Ysselsteyn 2e Zondag door het Jaar. Zaterdag: 19.00 Mndd. D. Geurts- Peeters; D. Kleuskens-Wynen; H. Philipsen: J. Janssen; ouders Van Dael-Krutzen; overl. fam. Van As ten- Jan sen. Zondag: 9.30 Jrd. Mart. Janssen echtgen. Thei Janssen; Alb. Fleurkens en echtgen.; Gerardus Fleurkens en echtgen. 11.15 Ouders Hamers-van Noyen; T. Mulders en overl. ouders en fam.; Bijz. intentie. Maandag: 19.00 Jrd. Petrus Mul ders en echtgen. Woensdag: 19.00 Leden en overl. leden v.d. LVB; Joh. Wismans- Pouwels. Vrydag: 19.00 Overleden paro chianen. Misdienaars Zaterdag: 19.00 R. en T. Berkers. Zondag: 9.30 B. en S. Slangen. 11.15 C. Smits en B. Pouwels. Maandag: N. Jaspers en S. Slangen. Woensdag/vrijdag: P. v.d. Munckhof en E. Jenneskens. Spreuk van de week "Verdraag dat anderen anders zyn!" (BZN) Doopschema Februari. Op de zondagen 4 en 18 kan het H. Doopsel worden toege diend, eventueel ook op gewenste door-de-weekse dagen! Maak tijdig een afspraak zodat de pastoor ruim schoots de gelegenheid heeft een huisbezoekje te brengen. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jac. en Sim. v. Osch-v. Vegchel; Willem Gellings. Misd.: Roel Creemers en Martijn Wilms. Zondag: 10.00 Mevr. v. Dijck- Sanders. Misd.: Karin Duykers en Joy Arts. 11.30 Annie v. Hoof- Gielen. Misd.: Ingrid Wismans en Anke B roe ren. Maandag: 8.30 Antoon Michels. Dinsdag: 8.30 Antonius Wismans en Maria Michels. Woensdag: 18. 45 Rozenhoec(je. 19.00 Ser en Aleida v.d. Hoogenliof; Han Bardoel. Misd.: Kim Thielens en Wendy Bonants. Donderdag: 8.30 Anna Arts-v.d. Zanden (koll.). Vrijdag: 8.30 Mathieu v.d. Venne (koll.). Zaterdag: 19.00 Johanna Wismans-Pouwels. Misd.: Suzanne Wilms en Yvonne Tyssen. Kerk poetsen Mevr. V. Hoof en mevr. Willems. N.B.: Het Kerkbestuur heeft de parochievergadering vastgesteld op woensdag 7 febr. om 20.00 uur in zaal 'Het Anker'. Verdere informatie volgt nog Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Ililarius. 19.00 Overl. ouders Peters-Hackvoort. Zondag: 2e Zondag door het jaar. 10.00 Voor Nederlandse Kerk gemeenschap. Maandag: Z. Arnold Janssen. 8.30 Bijz. int. (M.J.). Dinsdag: 8.30 Bijz. int. (K). Woensdag: H. Antonius, abt 8.30 Byz. int. Donderdag: H. Margarite van Hongarije. Ook begin van de In ternationale Bidweek voor een heid der kerken. 8.30 Fam. Comelissen-Hendriks. Vrydag: 8.30 Harrie Bouten. Zaterdag: H.H. Fabianus en Se bastianus, martelaren. 19.00 In tenties van de bidweek. Misdienaars Zaterdag: Bart en Kora. Zondag: Rudy en Peter. Lektoren Zaterdag: Josien Claessen. Zondag: Maria Lenkens-Ermens. Een gedachte: Eenheid in over tuiging kan zich toch op verschil lende manieren uiten. Rektoraat Smakt Zaterdag: 11.30 Huwelijksviering van Jeanne Goumans en Peter van Kempen. 19.00 Avondmis voor Jo van Veghel en John; fam. Van Kempen-v.d. Winkel en tz.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Hol thees tz.i. en uit dankbaarheid. 10.00 Hoogmis voor J.J. Asselberghs; Ma ria Agnes Bos en kinderen; Pastoor Asselbergs en Johannus v.d. Win kel en v.b.i. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor intenties van pelgrims. Vrydag: 9.30 H. Mis voor There- sia Nieuwburg en t.z.i. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 14 januari zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst waarin ook de Maaltyd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bybeltoespraak met als thema Ons tc allen tijden eerlyk gedragen in de Konipk- rijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. OECUMENISCHE BASISGROEP Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 14 januari is er een viering van de oecumenische basis groep "Heel de kerk, heel de we reld". Thema van deze viering is "Een andere weg". Plaats: Kapel be jaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kin- demevendienst ONVOLDOENDE OPGELET Op de Veltumse Kleffen wilde een Venrayse bestuurder van een perso nenauto zijn auto in het parkeer vak plaatsen. Hij sorteerde voor, gaf richting aan. maar toen hij bezig was met die manouvre werd hy rechts ingehaald door een perso nenauto. bestuurd door een plaats genoot. Het bleef bij behoorlyke materiële schade. De Algemene Hulpdienst is een organisatie van vrijwilligers/sters die in de buurt of wijk kosteloos hulp verleent. Het gaat hier vooral om daar waar het dringend nodig is en waar op dat moment niet dooi^_ andere hulpverleningsinstanties hulp geboden kan worden. De Algemene Hulpdienst is in Venray al sinds 1973 aktief. in alle wijken van Venray. De hulp die ge boden wordt is zeer uitgebreid: enkele voorbeelden zyn rolstoelbe geleiding, psychologische opvang/ begeleiding, advisering in diverse zaken, oppas bij zieken, boodschap pendienst en een groot aantal akti- viteiten voor ouderen. De hulpdienst kan helpen in alle gevallen en omstandigheden, waar hulp het karakter heeft van 'even hulp bieden'. Daar waar speciale deskundigheid vereist is, kan de Hulpdienst echter niet helpen. De Algemene Hulpdienst zit mo menteel echter dringend verlegen om vrijwilligers. Om hulp te kun nen blijven bieden zijn nieuwe mensen nodig. Als u iets voor uw medemens wilt doen en het werk van de Algemene hulpdienst zegt u wel iets, neem dan kontakt op met het sekretariaat, tel. 84163. Medische hulpverlening is een onderwerp dat steeds meer aan dacht vraagt by het opzetten van evenementen, o.a. sportfestijnen, verenigingsfeesten, stads- en dorps feesten, enz. enz. Een niet goed opgezet hulpverle ningsprogramma. op plaatsen waar grote koncentraties mensen samen komen, brengt het risiko met zich mee dat by acute medische proble men in geval van een ongeluk of an derzijds, niet adequaat wordt of kan worden opgetreden. Dergelyke voorvallen geven vaak een domper op de feestvreugde of op het welslagen van een groots op gezet evenement. Deelnemers en bezoekers van een evenement verwachten dat een or ganisatie al het mogelijke heeft ge daan om goed te kunnen inspelen op kalamiteiten en in het bijzonder van medische aard. De EHBO afd. Venray is bezig met het adviseren en organiseren van medische hulpverleningsprogram ma's by evenementen van allerlei aard, op de door belanghebbende gewenste tijd en lokatie. De adviezen en de organisatie van hulpverleningsprogramma's wor den uitgebracht op basis van ken nis en kunde, door een jarenlange ervaring en opleiding in hulpver lening. Voor meer infonnatie over hulp verlening bij evenementen is onze kontaktpersoon de heer J. Lipman, Isabellahof 17, 5801 LD Venray, tel. 04780-84897. Vernielingen Tydens de kerstvakantie sneuvelde een ruit van de Chr. Ko- ningschool aan de Kruitweg. Ver vanging van deze ruit gaat het schoolbestuur 750,-- kosten. De ruit was moedwillig vernield. Het 'corpus delicte' was nog in het lo kaal te vinden. Een voor een uitgaanscen trum te Leunen wachtende taxi ran een bedrijf uit Overloon werd ver nield. doordat met opzet tegen de taxi is 'geschopt'. Hierdoor ontstond een deuk aan de rechterzijde. De 'held' was natuurlijk nergens meer te vinden toen de politie arriveerde. Een buurtbewoner zag dat een ruit van het achter de Rabobank te Ysselsteyn gelegen tuinhuisje werd ingegooid. Hij kon de politie een goed signalement van de 'vandaal' geven. Dat leidde ertoe dat de poli tie deze kon aanhouden. Het was een 14-jarige jongeman uit Venray. De ouders zyn voor de schade aan sprakelijk gesteld. Venray anno 1942. De Grote Kerk gezien vanaf de verlengde Veld- straat. 'n verlengstuk van de Veldstraat, wat vanaf na de oorlog I de Wilhelminastraat heet en uit kwam op de Oostsingel. Op de foto zien we links nog ge deeltelijk het woonhuis van de fam. Minten. De fam. Minten was des tijds in Venray bekend om zijn gei- tenhoudery. Tegenover de fam. Minten 't woonhuis van de fam. Spee. Helemaal rechts achter de ko- renmijten zien we nog 'n gedeelte van de Uloschool (nu Mavo). De Veldstraat was in de jaren '40 nog 'n zand- of grindweg en de ver lengde Veldstraat had niet meer dan 'n karspoor en 'n fiets- of wan delpad. en werd vooral druk belo pen op de zon- en feestdagen. Vanaf Venray-centrum was dit de kortste weg naar het St Servaas voetbalter rein wat gelegen was aan de Oost singel. Op de foto zien we nog 7 echte 'Venrodse blagen' die genietend van 't mooie zomerweer en waarschijn lijk tijdens de (kermis)vakantie 'n wandelingetje gingen maken. Het zijn v.l.n.r. achteraan-. Tom Voesten, Tom Janssen (van Hotel de Keizer), Math. Camps, Tom Michels, Antoon Voesten en onderaan: Wim en Henk Michels. Archieffoto J. v.d. Putten. Echte dierenliefhebbers die nog nooit bij zijn geweest. Wij bieden u met vakkundig advies kwaliteits aan tegen een scnerpe prijs. Grote keuze. Geen parkeerproblemen. Vennenweg 5, Oostrum, direkt achter Frans Maas, telefoon 04780-82512 DRIE DADERS INBRAAK AANGEHOUDEN Dankzij de medewerking van een getuige die had had gezien dat een drietal jongemannen zich 's nachts ophielden bij de op de hoek Paters- laan-Kruisstraat gelegen friture, ging de politie op onderzoek uit. Voordat deze arriveerde was het drietal in een personenauto wegge reden. Dankzij een goed signale ment kon de politie later de auto met daarin een persoon die aan dat opgegeven signalement voldeed, aanhouden. Het bleek om drie inwoners van Venray te gaan in de leeftijd van 23, 19 en 16 jaar. Ze werden naar het bureau overgebracht, ingesloten en voorgeleid aan de hulpofficier van justitie. Het drietal is niet in de friture ge weest, wel was reeds de toegangs deur geforceerd. Het drietal heeft toegegeven betrokken te zijn ge weest by de poging tot inbraak. In hoeverre zy betrokken zijn geweest bij eerdere inbraken in Venray en de regio wordt nu nog onderzocht. Ze zullen in de loop van dinsdag worden voorgeleid aan de officier van jüstitie in Roermond. POGING TOT INBRAAK De toegangsdeur van een achter een woning staande berging aan de Paranestraat was opengebroken. De dader is kennelijk in zyn werk gestoord want er bleek niets ver mist te zijn. VERNIELINGEN Of de vernieling van een ruit van een aan de Hofstraat gelegen speci aalzaak het begin was van een inbraak kon niet worden achter haald. Er konden maatregelen wor den genomen om de ruit dicht te maken. Een nasleep van het met rotjes gooien tydens de Nieuwjaarswisse ling werd ontdekt aan de Peter Janssenstraat te Ysselsteyn. Daar bleek een thermopaneruit door rot jes te zyn vernield. Een schadepost van 1.200,-. VERWACHTINGEN NIET BEWAARHEID Tegen een 27-jarige inwoonster werd proces-verbaal opgemaakt omdat zy zich van een 52-jarige in woner een portemonnee met 400,- had toegeëigend. Omdat hij de gewekte verwachtingen van deze dame niet vond bewaarheid had hy niet betaald. Daarop had de dame zich het geld toegeëigend waarop hij aangifte inzake diefstal had ge daan. Zij werd aangehouden en la ter, na opmaking van proces verbaal, huiswaarts gezonden. PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877

Peel en Maas | 1990 | | pagina 16