Vernieuwd bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker van start Oproep vrijwilligers uit de regio Noord-Limburg NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Kollektekalender januari 1990 Commissie voor onderwijs, cul tuur, jeugd, i sport en re creatie Heffing rioolrechten 1989 Bekend making Hinderwet Muziekschool Venray Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd 'y 'oxo- ,te Kandidaat stelling Inlichtingen betreffende de registratie als kiezer Afscheid Guus Eijssen Diefstal uit vrachtauto opgelost GROTE ANTIEKBEURS 100 't Haeren - Grubbenvorst PEEL EN MAAS Donderdag 11 januari - Pagina 14 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken, re- kreatie, personeelszaken, organi satie, informatica en interne dienstverlening. Wethouder W.A. Claessens (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken, milieuzaken. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie welzijns planning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (m.u.v. exploitatie bestem mingsplannen en verkoop bouw kavels in bestemmingsplannen), gemeentegaranties, onderwijs, volwassen-educatie, kinderop vang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebeleid, mondiale vraagstukken en kabelnet voorzieningen. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoe zicht, welstandstoezicht, stede- bouw, verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen en exploi tatie bestemmingsplannen. 27 januari Jeugdvastelaovesvere- niging de Haze keutel (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdkol- lektewezen). Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de kollekte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen. Op donderdag 18 januari a.s. vindt een openbare vergadering van de commissie voor onderwijs, cultuur, jeugd, sport en recreatie plaats in het raadhuis op kamer 127. Aanvang van de vergadering is 17.00 uur. Op de agenda staan o.m. de vol gende onderwerpen: - Ingekomen stukken en medede lingen: - Voortgangsrapportage ISO- projekt - Jaarverslag 1988/1989 voor werk en aktiviteitenplan 1989/1990 van het ROPO Noord-Limburg. - Bespreking ontwerp-besluit bur gemeester en wethouders inzake straatnaamgeving I. b.p. Keizers- veld en II. b.p. Kulut. - Bespreking ontwerp-raadsvoorstel inzake schenking glasruitje uit 1651. - Idem inzake wijziging van de af vloeiingsregeling openbaar basis onderwijs Ven ray. - Idem verzoek ex artikel 74 WBO om vergoeding van de kosten voor het vervangen van een klim/klau- tertoestel t.b.v. de basisschool De FoekepoL Bespreking notitie inzake de afwe ging inrichting recreatiebad ver- sus golfslagbad. AA0 Zoals u uit publikaties in het Dag blad voor Noord-Limburg en elders in dit blad hebt kunnen vernemen, zijn in de verzending van de aansla gen voor de heffing van de riool rechten 1989 enkele storende fouten geslopen. Daarvoor allereerst onze excuses. Wat is er gebeurd? Het gemeentelijk uitgangspunt is, dat belastingen moeten worden ge heven in het jaar waarover zij wor den opgelegd. Dat uitgangspunt geldt in principe ook voor de riool rechten. Omdat deze rechten in 1989 voor het eerst geheven werden en vanwege de ingewikkeldheid van de betreffende verordening was eerdere verzending in 1989 niet mogelijk en is. nadat aUe uitvoe ringsvraagstukken waren opgelost, met grote snelheid gewerkt aan het verzenden van de aanslagen. Dat haastige spoed niet altijd goed doet is daarbij helaas gebleken. Kort na de verzending van de aan slagen bleek, dat door verkeerde toepassing van het gebruikte com puterprogramma een aantal ver keerde aanslagen de deur is uitgegaan. Zo hebben samenwonenden twee aanslagen in plaats van één, zoals dat bij de OGB gebruikelijk is, ont vangen. Dit zal door de gemeente worden gekorrigeerd. Veel erger is het, dat sommige aanslagen zijn verzonden aan in middels overleden personen. Dat heeft zich voorgedaan in gevallen waarin sprake is van een nog niet verdeelde boedel; of bij de gemeen te nog niet bekend zijnde verdeelde boedels. Deze aanslagen hadden aan de erven van betrokkenen ge zonden moeten worden, zoals dat ook bij de OGB-aanslagen gebeurt. Bij de rioolrechten 1989 is dat he laas niet gebeurd, hetgeen wij bij zonder betreuren. Naast reakties naar aanleiding van foutieve aanslagen ontvangen wij ook nog vele vragen over de ri- öoïréchtén zelf. Voor een deel ko men deze vragen voort uit het feit, dat het hier om een nieuwe heffing gaat. Daarom willen wy u nog eens extra wijzen op de bijsluiter, die waarschijnlijk op de meeste vragen antwoord geeft. Blijft u toch met vragen of onduidelijkheden zitten, neemt u dan kontakt op met de af deling Financiën, tel. (04780)- 23666. Tenslotte wijzen wij u nog eens op de mogelijkheid tot kwijtschel ding van de aanslag rioolrechten. Als u van mening bent, dat u niet in staat bent om de rioolrechten te be talen dan kunt u zich schriftelijk wenden tot ons college met verzoek om kwijtschelding. Daarbij merken wij op. dat bij gehele of gedeeltelijke kwijtschelding van de aans>ag ri oolrechten dezelfde kwijtschel dingsnormen worden gehanteerd als by de aanslag afvalstoffenhef fing en de aanslag onroerend goed- belasting. Burgemeester en wethouders van Ven ray TIJDELIJKE PARKEERVOORZIENING De burgemeester van Venray maakt gelet op het bepaalde in arti kel 19 a van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening bekend dat met ingang van vrijdag 12 januari 1990 gedurende een termijn van 14 dagen voor een ieder ter visie ligt: het voornemen om te komen tot de realisatie van een tijdelijke par keervoorziening op het binnenter rein omgeven door Langeweg, Hoenderstraat, Bontekoestraat en de St. Jozefweg. Het betrokken terrein zal onver hard blijven en met houten schut tingen worden afgezet. Door middel van betonnen banden worden de parkeerplaatsen aangeduid. Burgemeester en wethouders overwegen om ten behoeve van de ze realisatie een tijdelijke vrijstel ling van het bestemmingsplan Centrum als bedoeld in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning te verlenen. Gedurende bovengenoemde ter mijn bestaat voor een ieder gele genheid' tot het indienen van schriftelijke bezwaren bij het colle ge van burgemeester en wethou ders van Venray, Postbus 500 AM Venray. De op het onderhavige verzoek betrekking hebbende stukken kun nen elke werkdag tussen 09.00 en 12.00 uur by de afdeling VROM in het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray worden ingezien. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Rond 1 januari jl. zijn de eerste oproepen voor deelname aan het vernieuwde bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker in Noord-Limburg op de bus gegaan. Deze eerste oproepen zullen in de bus vallen by vrouwen die deze maand 35. 38. 41. 44, 50. 53 of 54 jaar worden. En met hen zullen voortaan alle vrouwen in de maand dat ze deze leeftijden bereiken van hun gemeentebestuur een envelop pe in de bus te vinden. Nu voor uitstrijkje naar de huisarts Ibt zover gaat de voorbereiding van het bevolkinsonderzoek als voorheen. De inhoud van de enve loppe en de boodschap daarin zjjn echter nogal anders. Nu zit er een duidelijke voorlichtingsfolder over het onderzoek bij van de GGD Noord-Limburg. Maar wat voor de vrouw belangrijker zal zijn is dat ze voor het uitstrijkje niet meer naar de cervix-auto ergens in de wyk of het dorp hoeft. In de vernieuwde opzet van het onderzoek kan ze het uitstrijkje bij haar huisarts laten maken. Nog een belangrijke veran dering is, dat het maken van een uitstrijkje in het ziekenfondspak ket is gekomen. Ziekenfondsverze kerden hoeven dus geen eigen bijdrage te betalen zoals voorheen. Zich gezond voelende vrouwen krijgen een oproep Bij dit onderzoek worden zich ge zond voelende vrouwen opgeroe pen zich te laten onderzoeken. Dat wordt gedaan, omdat baarmoeder halskanker eenvoudig vroegtijdig is op te sporen. Hiertoe wordt een uit- strijkje gemaakt van het slijm van de baarmoederhals. Bovendien is er bij vroegtijdige ontdekking bijna 100% kans op genezing Omdat baarmoederhalskanker zich over het algemeen in het begin langzaam ontwikkeld, is 1 uitstrijk je per 3 jaar voldoende om verre weg de meeste gevallen op te sporen. De leeftijdsgrenzen van de vrouwen die in aanmerking komen voor voor het bevolkingsonderzoek liggen nu tussen de 35 en 54 jaar. 5 Instanties betrokken bij onderzoeken Het hele onderzoek wordt uitge voerd door een 5-tal instanties. De afdelingen bevolking van de ge meenten verzorgen en versturen de oproepen. De huisartsen maken de uitstrijlyes, geven de uitslag door en verzorgen de voorlichting aan en opvang van de vrouwen. Het Pa thologisch Anatomisch Laborato rium van het St. Maartens Gasthuis beoordeelt de uitstrijkjes. Het ziekenfonds betaalt voor de ziekenfonds-verzekerden. (Partiku- lieren krijgen een rekening.) En de GGD Noord-Limburg tenslotte zorgt voor de koördinatie en bewaakt me de het verloop van alle onderdelen van het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. ten behoeve van de bediening van een snelheidsinformatiesysteem 'De auto's ryden te hard', dat is een van de meest geslaakte kreten tijdens gesprekken over verkeer. Maar de politie heeft te weinig men sen beschikbaar om intensieve snelheidskontroles uit te voeren en het plaatsen van permanente bor den, zoals 'vaart minderen spaart kinderen', hebben slechts mini maal effekt. Daarom hebben op initiatief van de Landelijke Vereniging Kleine Kernen zes gemeenten in Noord- Limburg na onderzoek besloten om, als experiment gezamenlijk een mobiel snelheidsinformatie- Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray. maken bekend dat by hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: P. Willems, laagriebroekse- weg 22 te Leunen voor het ex art. 6a wyzigen/uitbreiden van een pluim- veebedrijf gelegen aan de Horster- weg 7 te Leunen; H. Janssen, Ysselsteynseweg 80 te Ysselsteyn voor het wyzigen van een pluimveebedrijf gelegen aan de Ysselsteynseweg 80 te Ys selsteyn; P. Arts, Timmermannsweg 129 te Ysselsteyn voor het ex art. 6a wijzigen/uitbreidèn van een var- kensfokbedryf gelegen aan de Tim mermannsweg 129 te Ysselsteyn; M. Peters, Heidseschoolweg 4 te Heide voor het uitbreiden en wij zigen van een varkensmestery en rundveehouderij gelegen aan de Heidseschoolweg 4 te Heide: Maatschap Loonen, Koepas 10 te Oirlo voor het wijzigen van een melkvee- en jongveebedrijf gelegen aan de Koepas 10 te Oirlo. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 12 februari 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Ibt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Daarby kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube- heer)ykunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelijke ordening en milieubeheer, i r. G.J.F.MFrencken systeem te gaan gebruiken, dat vrij dag 15 december 1989 officieel werd gepresenteerd in Castenray. Met behulp van speciale verplaats bare radarapparatuur worden snel heidskontroles uitgevoerd, waarbij de automobilist niet verbaliseerd wordt maar wel direkt wordt geïn formeerd over de gereden snelheid middels een groot matrixbord. Bij de opzet van het experiment is ge dacht de bediening van de appara tuur door vrijwilligers te laten uitvoeren. De vrijwilligers krygen een korte opleiding en bij inzet een kilometer- en onkostenvergoeding. De regionale toetsingscommissie is ermee akkoord gegaan de men sen met behoud van hun uitkering mogen meewerken aan dit projekt. Mensen die als vrijwilliger aan dit projekt willen meewerken, kun nen voor nadere informatie kon- takt opnemen met de heer G. Rutten van de afdeling openbare werken, gemeente Venray, tel. 04780-23387. Muziekschool in Meerlo-Wanssum Na één jaar stilte is het de Muziek school Venray in samenwerking met alle basisscholen van de ge meente Meerlo-Wanssum weer ge lukt een basisklas te starten. De IVM-(Instrumentaal Vormend Muziekonderwijs)klas is in Meerlo voor de jongens en meisjes van de groepen 3 en 4 van de basisschool. De lessen worden op woensdagmid dag in de Basisschool te Meerlo ge geven. De eerste kennismakingsles is op woensdag 10 januari 1990 om 13.30 uur in de basisschool De Me- gelsheim te Meerlo. De kinderen krygen een algeme ne basisopleiding waarin onder meer de blokfluit en het Orff- instrumentarium als praktische leermiddelen worden gebruikt. Er kunnen nog slechts 6 kinde ren worden aangenomen en dan is de klas volledig volgeboekt Het zal tot 1992 duren voor er weer een nieuwe klas wordt ingezet. Instrumenten van de toekomst? Voor de instrumentale sektor heeft de Muziekschool Venray goed nieuws. Instrumenten als saxofoon, elektrische gitaar en keyboard doen het geweldig goed. Het is ge lukt ook voor deze vakken uitste kende docenten in te zetten. Opvallend is dat juist de bespelers van deze instrumenten behoefte hebben aan een degelijke onder bouwing van muzikale kennis. Zy willen verder komen dan het spe len van een of twee liedjes uit het hoofd. Het begrip is groeiende dat het notenschrift onontbeerlijk is als je meer wilt bereiken op je instru ment. Instrumentalisten van de toekomst? De Muziekschool Venray wordt overstelpt met aanvragen voor de basis-IVM-klassen voor zowel kin deren als volwassenen. In januari 1990 zullen zeker 20 klassen volle dig volgeboekt zijn. Zorg dat u de boot niet mist en misschien is het bespelen van een instrument van de toekomst ook iets voor u. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 2 januari 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een machine- loods aan de Henri Dunantstraat 37 te Oostrum, t.n.v. Van Rattingen b.v.; het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Loonsedyk 12 te Merselo, t.n.v. J.RA. Pubben; het bouwen van een garage/ berging carport aan de Wester Thienweg 9 te Oostrum, t.n.v. F.P.B. Derksen; het renoveren van een be drijfsgebouw aan Zwart water 1 te Vredepeel, Ln.v. J.W.M. van Bommel. De burgemeester van Venray. mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het verbouwen van een wo ning aan de Horsterweg 15 te Leu nen, t.n.v. W.A.M. Jenniskens; het bouwen van 10 woningen in bestemmingsplan Hardeweg te Venray, t.n.v. Aannemerscombina tie Venray. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 12 januari 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray. mr. H.J.M. Defesche Art. 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50. lid 8, van de Wo ningwet medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): het bouwen van een woning aan de Horsterweg 7 te Leunen, Ln.v. P.J.H.M. Willems, Laagrie- broekseweg 22 te Leunen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 12 januari 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Verkiezing van de leden van de gemeenteraad De burgemeester van Venray maakt het volgende bekend: 1. Op dinsdag 6 februari 1990 zal de kandidaatstelling voor de verkie zing van de leden van de ge meenteraad plaatshebben. 2. Op die dag kunnen ter sekretarie van de gemeente aan het adres Raadhuisstraat 1 (kamer 035) by het daar gevestigdé hoofdstem bureau van 9.00 tot 15.00 uur lysten van kandidaten (model H 1) worden ingeleverd. 3. De benodigde formulieren voor: de lijsten van kandidaten (mo del H 1); de verklaringen van instem ming van de kandidaten met hun kandidaatstelling (model H 9); de machtigingen tot het plaat sen van de aanduiding van de politieke groepering boven een kandidatenlijst (model H 3-1) de machtigingen tot het plaat sen van een aanduiding, ge vormd door samenvoeging van de aanduidingen van poli tieke groeperingen of afkor tingen daarvan, boven een kandidatenlijs (model H 3-2) de verklaringen van onder steuning van een kandidaten lijst (model H 4) de verklaringen betreffende het verbinden van de kandi datenlijsten tot een lijsten- kombinatie (model I 10) zyn tot en met de dag van de kandidaatstelling ter sekretarie van deze gemeente kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betreffen de de inlevering ran de kandidaten lijsten worden ter gemeentesekre- tarie verstrekt. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Verkiezingen De burgemeester van Venray maakt bekent dat een eider bij bur gemeester en wethouders de inlich ting kan verkrijgen of hij als kiezer is geregistreerd. Op de grond dat hy niet of niet be hoorlijk als kiezer is geregistreerd kan hy schriftelijk om herziening van de registratie verzoeken. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche ASIELZOEKERS BIJ WINKEL DIEFSTAL BETRAPT Bij het zonder te betalen winke len in een supermarkt in de Bleek, werden twee Roemenen, die in af wachting van hun asielaanvraag in Stevensbeek verblijven. betrapt. Het ging om after shave. Bij het on derzoek, dat door de politie werd verricht bleek het tweetal ook nog goederen bij zich te hebben die zij zich in twee andere winkels in het centrum hadden toegeëigend, zon der te betalen. DRANK IN BESTUURDERS Rijgedrag was oorzaak dat de politie een onderzoek instelde naar een bestuurder van een auto met een Frans kenteken. Daaruit bleek dat de bestuurder, een inwoner van Versailles, te diep in het bekende glaasje had gekeken. Hem werd een rijverbod van 11 uur opgelegd en de aanzegging dat proces-verbaal inza ke het rijden ondér invloed zal wor den opgemaakt. Op de Overloonseweg liet de politie een personenauto stoppen. De Venrayse bestuurder had wel al- kohol genuttigd maar zijn promila- ge rechtvaardigde alleen de aanbieding van een transaktie van 250,-. Het was wel een duur drankje. Na een dienstverband van ruim 24 jaren neemt Guus Eijssen deze week afscheid van de gemeente. Al die jaren is hy werkzaam geweest als hulpverlener bij de afdeling So ciale Zaken. Iben hy op 15 december 1965 in dienst trad telde die afdeling nog geen tien medewerkers; nu zyn dat er bijna 40. Alleen al uit dat gege ven blijkt hoeveel er in de loop der tyd is veranderd. 'Vroeger was het allemaal wat vrijer; er waren min der regels en je had als hulpverle nen meer mogelijkheden om die hulpverlening zelf inhoud te geven', aldus Guus Eijssen. Hij vindt het jammer, dat de van rijkswege toege nomen regelgeving die eigen vrij heid steeds meer heeft beperkt. Het kontakt tussen cliënt en hulpverle ner heeft daaronder geleden, zo meent hy, omdat het aksent meer is verlegd van het belang van de cliënt naar het belang van de overheid. 'De mensen voelen zich meer ge remd dan vroeger, terwijl weder zijds vertrouwen tussen cliënt en hulpverlener juist zo belangrijk is voor een goede hulpverlening'. Die bestaat niet alleen uit materiële maar minstens evenzeer uit imma teriële hulp. vindt Guus Eijssen. 'Juist de laatste vorm heeft altijd mijn voorkeur gehad, want op dat gebied heb je de meeste vrijheid', zegt Guus, die er geen geheim van maakt, dat bij hem het belang van de klant altijd vooropJbeeft gestaan. Hij kijkt met plezier terug op zijn tijd bij de gemeente Venray. 'Ik heb altijd met fijne collega's kunnen sa menwerken in een goede sfeer. Dat is erg belangrijk, zeker in dit werk, waar je elkaar nog wel eens moet opvangen'. A.s. vrijdag zal tijdens een bijzon dere vergadering van het college van b. en w. afscheid worden geno men van Guus Eijssen. O Op 30 augustus jl. werd aangifte gedaan van diefstal.van enkele pal- letsjnet 50 copieermachines en 20 computers vanaf een vrachtauto van een aan de Witte Venneweg te Oostrum gevestigd bedrijf. De goe deren waren van Rank Xerox. Hoe de diefstal had plaats gevonden kon toen niet worden medegedeeld. Goede samenwerking tussen de politiekorpsen van Zoetermeer, Delft en Venray hebben ertoe geleid dat de zaak kon worden opgelost. Uit het onderzoek is gebleken dat de vrachtauto met de goederen op de parkeerplaats bij het AC restau rant in Sevenum heeft gestaan. De vrachtauto werd bestuurd door een 40-jarige in Helmond woonachtige chauffeur. In Zoetermeer werd een deel van de goederen, zijnde 20 copieerappa- raten afgeleverd. Van dat deel kon den er 18 worden teruggehaald bij twee helers in Rotterdam. In Gouda werden de 20 compu ters afgeleverd, maar daarvan kon den er nog maar twee worden achterhaald. Waar de 30 overige kopieerappa raten zijn gebleven kon nog niet worden achterhaald. Het viertal, de twee chauffeurs en de twee helers, is aangehouden en in afwachting van het verdere on derzoek. in verzekering gesteld. véél meubels, kleingoed, sieraderfi pop pen, schilderijen en klokken.énz, enz. vrijdag 12 jan. van 18.00 tot 22.00 uur zaterdag 13 jan. van 13.00 uur tot 17.00 uur zondag 14 jan. van 11.00 uur tot 17.00 uur

Peel en Maas | 1990 | | pagina 14