r ««ijs van den munckhof PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS b) XM'C 199o^'*IG "'"v an PEEL EN MAAS i Donderdag 4 januari - Pagina 7 Via een inzameling probeert men geld byeen te krijgen voor het ver lichten van de Grote Kerk en de toren. Minister Smit-Kroes opent het nieuwe Logistics-Center van Frans Maas op De Witte Vennen in Oostrum. De reorganisatie van de gemeen tel yke diensten is afgerond- Bin nen het gemeentehuis begint een grote volksverhuizing. Wethouder H. Willems meent, dat de mestfabriek, waartegen de Ys- selsteyners hadden geprotesteerd, aan de Ysselsteynseweg in Heide kan worden gebouwd. Volgens hem mag worden verwacht, dat beide mestfab rieken (van Scarabee en de heer Willems) nog dit jaar worden gebouwd. In de Venraysc schouwburg wordt de 75-jarige schrijver Bertus Aaljes tijdens een drukbezochte bij eenkomst gehuldigd. De verschillende scholen voor voortgezet onderwijs leveren weer een groot aantal geslaagden af. De Tafeltennisvereniging 'Red Stars' viert het zilveren bestaan met als hoogtepunt een wedstrijd tegen twee Chinese wereldkam pioenen. Hoewel de marktkooplui er niet gelukkig mee zijn, besluit de ge meenteraad de wekelijkse markt naar de maandagmiddag te ver plaatsen. De Venrayse Mariska Rommers behoort tot het twaalftal, dat door gedrongen is tot de halve finale van het Songfestival van de VARA. De verschillende scholen voor voortgezet onderwijs leveren weer een groot aantal geslaagden af. Burgemeester mr. H.J.M. Defe- sche viert zijn 25-jarig ambtsju bileum. Pastoor P. Albers van de Vredes- kerk viert zijn zilveren priesterfeest. In de bouwput op de hoek van de Schoolstraat Kapelaanspad krij gen amateur-archeologen bevesti ging van de loop van de eeuwenoude burggraaf. Het college van b. en w. maakt be kend. dat in verband met de grote financiële problemen, de gemeente voor 1 januari 1990 de Artikel 12-status zal aanvragen. Hierdoor zal de gemeente zes jaar onder toe zicht staan van het Rijk. De leden van de commissie voor ruimtelijke ordening tonen zich blij met de lokatie „Ysselsteynseweg in Heide" voor de bouw van een mestverwerkingsfabriek. Maar de inwoners van dit kerkdorp zijn er minder gelukkig mee. In Oirlo wordt i.v.m. het 15-jarig bestaan van de „Kelderband" een blaaskapellenfestival gehouden. Produktie-direkteur J. Berkhout gaat met de VUT en neemt afscheid ran Inalfa. Het Boschveldeollege neemt afscheid van de heer Jan Bakkum (leraar Nederlands) en van de heer Vossen. De heer Theo Jans, chef bestelling en personeelszaken van het Venrayse postkantoor, maakt ook gebruik van de VUT- regeling. In Casten ray wordt het zilveren onderwijsjubileum gevierd van „Juffrouw Dini" (Mevr. Dini Camps- Custers) van de basisschool „De Stek". Uit het opkomstpercentage van slechts 42,9% bleek, dat Venray maar weinig interesse heeft voor de Europese verkiezingen. Bekend werd, dat op een zestal lo- katies op het terrein van Rank Xe rox ernstige vervuiling is aangetroffen. Het bedrijf zal voor een bedrag van 5 a 10 miljoen gul den in september met de sanering van de grond beginnen. De heer W. Baken wordt benoemd tot nieuwe directeur van Mavo „De Kolk", als opvolger van de heer L. Smits, die van de DOP-regeling ge bruik gaat maken. Jacqueline Janssen uit Leunen mag zich het mooiste meisje van heel Belgische èn Nederlands Lim burg noemen. De gemeenteraad geeft groen licht voor mestverwerkingsfabrie ken aan de Steegse Peelweg in Ys- selsteyn en de Ysselsteynseweg in Heide, tot grote teleurstelling van de inwoners van Heide. De voormalige moskee aan de Beukenlaan, tussen de Vrije Acade mie en de Springplank, brandt vol ledig uit. Broeder Lëgériüs Heesakkers, oud hoofd technische dienst St. Servatius, overlijdt op 80-jarige leef- tijd in Eindhoven. Veertig scholieren van Jerusalem maken een 14-daagse rondreis door Israël. Juli Met een groots opgezet ontbijt wordt de officiële ingebruikname ran de Grote Markt gevierd. De bur gemeester vereeuwigt zijn voetaf druk in cement. Een enquête onder de marktbe- zoekers wijst uit. dat men de markt op maandagmorgen wil behouden. Mariska Rommers dringt door tot de finale van VARA's Songfestival. Aan de fietsvierdaagse nemen 1219 fietsers deel vanaf de start plaats Venray. De Rooyse Volleybalcombinatie organiseert een interland tussen de dames van Nederland en Zuid-Korea. Verder viert Venray een warme vakantie. Augustus Deze maand begint met een gezel lige kermis, die weer grootser en mooier is dan voorgaande jaren. In Heide overlijdt oud-rector Ma- rius Cox op 78-jarige leeftijd. In Veulen wordt pater S. Wysman SDB tot opvolger van rector Iloogers benoemd. In Castenray viert de Sportvere niging Castenray het 25-jarig bestaan. In verband met faillisement Jako komen 114 man op straat te staan. Disco-dancing Pentagon sluit haar deuren. In Kerkrade overlijdt op 82-jarige leeftijd zuster Dorothée Bouwels OSU, de laatste overste van het klooster Jerusalem. S.V. Ysselsteyn viert haar 60-jarig bestaan. Het kerkdorp Heide mobiliseert zich tegen de voorgenomen vesti ging van een mestverwerkingsfa briek aan de Ysselsteynseweg. De derde bouwfase van De Bleek gaat van start en de zes esdoorns aan de Schoolstraat/Jan Hen- senstraat worden geveld. In Oirlo wordt het zilveren jubi leum van de drumband „Ons Ge noegen" gevierd. Het uit Oostmm-afkomstige echt paar Gradje Lemmens «Sc Door Lemmens-Stevens viert in Venray hun gouden bruiloft. September Venray gaat naar de stembus om een nieuwe Tweede Kamer te kie zen. De opkomst is 73,7%. De Consumentenwinkel aan de Marktstraat gaat officieel van start. Ook in Venray worden op grote schaal verboden wapens inge leverd. In Wit-Desselke zullen 90 nieuwe woningen worden gebouwd, welke speciaal voor ouderen bestemd zijn. In de wijk Landvveert viert het echtpaar Joop Hania «Sc Mien Han ia de Lange hun gouden huwe lijksfeest. St. Jan opent aan de Endepoel haar nieuwe schuttersgebouw. De gemeenteraad gaat akkoord dat vanaf 1990 het zogenaamde klein chemisch afval huis aan huis gescheiden wordt opgehaald. Op de gerenoveerde Grote Markt vindt weer de jaarlijkse Tiptoe plaats. Het is tien jaar geleden, dat in Venray de eerste buurtbus naar Merselo en Vredepeel ging rijden. Vyf jaar later werden Smakt. Holt- hees en Maashees in het buurt- busprojekt opgenomen. Jong Nederland viert het zilveren bestaansfeest. Gedeputeerde Staten van Lim burg keuren de gemeentebegroting van 1989 goed. Venray mag 2 mil joen meer uitgeven om achterstand ongedaan te maken. De heer Joos Truyen wordt de tij delijke vijfde wethouder van Ven ray in verband met ziekte van de wethouders Jo van Oers en Mevr. M. II oppen reijs. Het raadslid Jan Houba (WD) geeft te kennen met de komende verkiezingen zich niet meer kandi daat te stellen. De heer Jos van Hout overlijdt op 59-jarige leeftijd en de heer Ma- thieu van de Venne, oud schoolhoofd van Merselo overlijdt op 80-jarige leeftijd. De heer J.Gootzen. leraar Aard rijkskunde aan het Boschveldeolle ge. maakt gebruik van de DOP-regeling, evenals de heren P. Kluitmans, A. Steverink en G. Dob- belaer, docenten aan de MAVO. Tegefi dè moordenaars van Mar tini Peeters wórdt tien jaar gevange nis geëist. Uiteindelijk worden zij veroordeeld tot 8 jaar cel. In verband met de Artikel 12-aanvraag mag de gemeente haar saldireserves aanspreken voor ach terstallig onderhoud en noodzkelij- ke nieuwe projecten. Dat worden: dooortrekken riolering naar de Broekweg, verbreding fietspad Beekweg, onderhoud van wegen en de bouw van een totaal nieuw zwembad. Mevrouw Reijders-Bergamns viert in De Kruuze haar 100-ste ver- jaardag. De polikliniueken in het St. Elisa beth ziekenhuis worden uitgebreid met urologie en kaakchirurgie. In Oostrum overlijdt op 76-jarioge leeftijd de heer Herman Bruggeman. 'n abonnement waard Oktober De zangers van St. Frans vieren op muzikale wijze het 30-jarig bestaan. Tydens de aktieweek 'Honger hoeft niet' blijkt de betrokkenheid van Venray bij het voedselprobleem in de wereld. RTL-Veronique komt als aanvul ling op de Venrayse kabel. De Venrayse Serviceclub Kiwanis organiseert in Overloon een actie ten behoeve van het bereikbaarma ken voor invaliden van de grote zaal van het Oorlogs- en Verzetsmu seum. De opbrengst bedraagt meer dan f 15.000,-. Rank Xerox investeert 50 mil joen gulden in de uitbreiding van de produktiecapaciteit. Er is grote belangstelling voor de vertoning van de video-film 'De ver geten slag' in de schouwburg. Zuster Truus Lemmens, 50 jaar in Pakistan, viert in Venray haar 75-ste veijaardag en haar gouden zuster-feest. De twee Venrayse visvijvers wor den door de gemeente aan de hen gelsportverenigingen verkocht. Op het Britse oorlogskerkhof aan de Hoenderstraat vindt de traditio nele herdenkingsbijeenkomst plaats. De eerste twee winkels in 'Hense- niusstaete' openen hun deuren. Ingevolge een overeenkomst tus sen kerk- en gemeentebestuur, heb ben de graven op Vak O een grafrecht voor een termijn van vij- tig of honderd jaar. Wethouder Jo van Oers overlijd plotseling op 53-jarige leeftijd tij dens een vakantie in Ierland. Wethouder Henk Willems wordt benoemd tot burgemeester ran de Brabantse gemeente Wouw. November De gemeenteraad gaat accoord met de bouw van een nieuw luxu eus zwembad op de hoek van de Westsingel Kempweg maar de buurtbewoners zijn er niet geluk kig mee. De begroting van de gemeente voor het jaar 1990 vertoont een gat van 12 miljoen gulden. De heer W. Sonnebom, president directeur van Rank Xerox, gaat met pensioen hij wordt opgevolgd door de heer F. Stollman. De heer Jan Poels laat weten bij de komende raadsverkiezingen geen CDA kandidaat meer te zijn. In Veltum zyn er twee gouden echtparen. Dat zyn het echtpaar Sjef Seykens Nel Seykens- Bonants en de echtelieden Wim Kreyfelt Jo Kreyfelt-Emmerik. In het Venrays museum wordt een tentoonstelling gehouden over munten, geld en betalingsverkeer. De aula op de algmene begraaf plaats zal als gevolg van een raads besluit worden gereconstrueerd. Na een grootscheepse renovatie heropent de Kruuze onder de nieu we naam Beukenrode. Naast de ver pleging van demente ouderen worden hier nu ook lichamelijk hulpbehoevenden verzorgd. De „Wakkere Piëlhaas" wordt uit gereikt aan Piet Kien huis. Omdat de heer Wim Schillings gebruik maakt van de vut-regeling neemt hy' afscheid als brandweer commandant De Vredeskerk, na-oorlogs sym bool van vergeving bestaat 25 jaar. Het Boschveldeollege vier zijn vierde lustrum en het Venrays mannenkoor viert zijn 80e veijaar dag terwijl de muziekschool Ven ray musicerend het 20e jaar ingaat. December De heren G. Janssen (CDA) en A. Leijssen (Rv.d.A) worden beëdigd en nemen zitting in de gemeenteraad als opvolgers van de heren Jo van Oers en Henk Willems. De heer Bert Kersten (Rv.d.A) wordt geïnstal leerd als nieuwe wethouder. De Rabobank in Ysselsteyn krijgt de eerste geldautomaat in de Ven rayse kerkdorpen. Op 82-jarige leeftyd overleed vrij onverwacht de heef Johan' MaftéHs,' stichter van Bouwmaterialenh'ari- i del Gebr. Mariens én mede oprichter van Rotary Club afd. Venray. J. Emonts is zestig jaar lid van het Kerkelijk Zangkoor Castenray. De biljartvereniging V.O.P. organi seerde Nationaal Kampioenschap fi bre klein extra klasse bij gelegenheid van haar veertigjarige bestaan. Mevr. Els Stollman-Eyck werd de nieuwe beschermvrouwe van Be drijfsbrandweer Phoenix van Rank Xerox. Dichte mist maakte een voortijdi ge eind aan de voetbalwedstrijd tus sen de hoofdklasser S.Wenray en eredivisielidclub Roda J.C.. Bij een hernieuwd treffen ging Venray met 1-4 de figuurlijke mist in. uw weekblad De vestiging van de mestfabriek in Heide is van de baan omdat "Sca rabee" geen geschikt terrein aan de Ysselsteynseweg kon vinden. l)e Heidse gemeenschap kan weer rustig ademhalen, maar het mest probleem biyft. De gemeenteraad gaat akkoord met een belastingverhoging van 10 als maximaal toelaat bare grens en keurt in reeordtyd de (nietslui- tende) begroting goed. Pater C. Heynen OCD, oud-rector van het St. Jozefrectoraat te Smakt en Provinciaal van de Ongeschoei de Carmeüeten. overleed op 70-jarige leeftijd in Mainz (BRD) en werd op het kleine kerkhof van Smakt begraven. Er was een conflict ontstaan tus sen de Vredeskerk en de basisscho len in de parochie over het geven van de katecheselessen. Er komt een nieuwe toegang tot de Grote Kerk via de Bindstraat en er worden nieuwe parkeerterrei nen aangelegd, o.a. op het binnen terrein achter Hoenderstraat/Bonte koest raat. Bij gelegenheid van zyn (ver vroegd) afscheid als directeur van het Werkvoorzieningschap Noord Limburg werd dhr. Paul Rippe be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij wordt opgevolgd door Ir. J. Pleyers. De heer L.A.M. Laurensse trad te rug als voorzitter van het bestuur van de Stichting Psychiatrisch Cen trum Venray. Zyn opvolger werd drs. B.FJ.C. Fasol. burgemeester van Horst. Er gaat een rookverbod gelden voor het raadhuis voor alle ruimten met uitzondering van de werkka mers, waarin zich geen loketten en/of balies bevinden. De gemeente gaf de nota Oude renbeleid vrij voor inspraak. *l' Het'St. ElisaliiltH-'zietóHllïüik gaat de bezoekuren wyzigen. Het mid dagspreekuur van 14.00-15.00 uur vervalt. De bezoekuren worden van 16.00-17.00 uur en van 19.00-19.45 uur. En bij het afsluiten op 28 decem ber van de 52ste editie van het jaar 1989, beëindigt de heer Dick van den Munckhof het hoofdredacteur schap van het Weekblad Peel en Maas en gaat met zyn vrouw Nell van een welverdiend pensioen ge nieten. AANNEMERSBEDRIJF M.J. Teunissen bv Het juiste adres voor: - stallenbouw - woningbouw - industriebouw - verbouw - mestopslagsilo's - kunststof en houten kozijnen onder KOMO-garantie Lovinckplein 5 - Ysselsteyn Tel. 04^85^406/1811 0°x •:a Mfiv. Uit rt e ">houd. grotestraat 68 venray tel 82727

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7