Munten voor speciale doeleinden in Venrays museum Kerstboomverbranding AGENDA Bestrijding fraude met sociale uitkeringen ISPAAR-HYPOTHEEK I VAN DE KAMP Muziekschool Venray is "in" Ie Prijs voor Annie Thijssen WV-Venray Villeroy Boch center Schouwburg- nieuws Zondag ochtendconcert in de schouwburg HILHOFpS Openbare Bibliotheek Venray Sporthal Schrok U ook zo van de weeg schaal PEEL EN MAAS Donderdag 4 januari - Pagina 3 Vervolg van pagina 1 uitkeringsgerichtigde is verschaft èn dat elke controle vooraf by de be trokkene bekend is. De gemeente Venray stelt echter groot belang in het beschermen van de persoonly- ke levenssfeer. Tten aanzien van de ze privacy stellen B. en W. in de notitie voor. dit beleid niet te wijzi gen. Wel worden twee uitzonde ringsgevallen voorgedragen, nl. by die personen die het vertrouwen van de overheid al eens geschaad hebben door zich schuldig te ma ken aan fraude en bij personen, waar zich omstandigheden voor doen. die wijzen in de richting van fraude. Hier moet een mogelijkheid zijn om een onaangekondigde hui scontrole uit te voeren, voordat de sociale recherche wordt inge schakeld. Die sociale recherche doet onder zoek aan huis. in opdracht van so ciale zaken en met toestemming van Justitie. Dit gebeurt overigens pas na uitvoerig onderling overleg. Venray kent momenteel 2 sociale rechecheurs voor Venray en om streken (gem. Broekhuizen. Grub- benvorst. Horst, Meerlo-Wanssum en Sevenum). Aanbevolen wordt om het beleid rondom de sociale re cherche niet te wijzigen, ook al gaan er geluiden op om deze taak over te dragen aan de politie. De sa menstellers van de notitie wijzen er wel op dat het aantal uitkeringsge rechtigden terugloopt, wat gevolgen kan hebben voor het aantal sociale rechercheurs. Om de controle te verbeteren moet de gemeente gaan streven naar een verdergaande informatie uitwisseling met de fiscus, de be- dryfsvereningen en het zieken fonds. Uit cyfers blijkt namelijk dat 25 tot 30 van de fraudeurs een normaal arbeidscontract heeft en dus bij bovengenoemde instanties ingeschreven staan. Een tweede verbetering van de controlemogelijkheden is het uit voeren van een "inventariserend onderzoek". Dit is een onderzoek om signalen te krijgen over moge lijk misbruik van sociale uitkerin gen. Een voorbeeld hiervan is controle aan grensovergangen m.b.t, zwartwerken in het bui tenland. Op deze wijze moet een duidelijke toename in de pakkans bestaan, zonder dat er al te grote inbreuk in de privacy van de uitkeringsgerech tigde wordt gepleegd. De derde vorm van maatregelen zijn de sancties. In eerste instantie mag fraufde niet renderend zijn. Het voordeel dat met fraude wordt verworven moet dus tenietgedaan •worden. Dit is het huidige beleid en dat zal het, aldus de notitie, ook in Jde toekomst blyven "wij doen s-geen water bij de wyn". Daarnaast kan een fraudeur sanc ties worden opgelegd. Dit varieert van een schriftelijke waarschuwing (als er geen sprake is van financieel nadeel voor de sociale dienst) tot een korting op de uitkering van zes maanden of langer. In het laatste geval moet de fraudeur zich ook voor de rechter verantwoorden. Duidelijke bijdrage Burgemeester en wethouders'zyn van mening dat uitvoering van de genoemde beleidsvoornemens een duidelijke bijdrage kan leveren aan de bestrijding van sociale fraude. De gemeente Venray zal deze notitie ook met de eerdergenoemde ge meenten bespreken, enerzijds om dat de inzet van sociale recherche hen rechtstreeks aangaat en ander zijds omdat verschillende beleids voornemens het gemeentelijke niveau overschrijdt. Volgens B. en W. kan uitvoering van de beleids voornemens kostendekkend ge schieden. ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 JAS ONTVREEMD Uit een bar in het centrum werd in de nieuwjaarsnacht een jas van een Venrayse jongeman ont vreemd. Die jas had een waarde van f 250,-. De dader heeft het mogelijk koud gehad. CONIFEREN GESTOLEN EN IN BRAND GESTOKEN Vandalen hebben uil een tuin aan de Tedderstraat enkele conife ren ontvreemd, kennelijk met de bedoeling om deze in brand te ste ken. Dat laatste gebeurde aan de Kempweg. De "helden" van deze brand waren bij de komst van de politie natuurlijk verdwenen. Vanaf heden willen we wekelijks een aantal weerspreuken publice ren. Spreuken die vroeger veel ge bruikt werden om een ..voorspel ling" van het weer te doen. Kent U ook nog enkele spreuken. Schroom niet en stuur ze naar ons toe. Hier volgen de eerste: „Als driekoningen is in 'l land. komt de vorst in vaderland". .Januari zonder regen is de boer zijn zegen". „Vriest het op de elj'de, zes weken vorst wordt er ven vacht." Naast de officiële munten van de Nederlandse Staat, zijn er ook tallo ze andere munten in omloop ge weest. Zeer bekend waren de munten voor de elektriciteits- en gasmeter, die tot in de tweede we reldoorlog in gebruik waren. Zij hadden meestal een waarde van 2Vfe en 10 cent. Voor een gasmuntje van 2Vi cent kon men, bij niet al te roy aal gebruik, twee dagen koken en warm water voor de huishouding gebruiken. Werd de gaskraan te royaal opengedraaid, dan kon het wel eens gebeuren, dat er half gare aardappelen op tafel kwamen... Bekend -of misschien wel "be rucht"? - waren de z.g. "broodpen ningen". die door de burgerlijke armbesturen en de Sint Vincenti- usverenigingen op bepaalde dagen aan de armen werden uitgedeeld. T?gen inlevering van zo'n penning kon men bij de daarvoor aangewe zen bakkers gratis een brood afha len. Behalve de plaatsneem stond er meestal nog de tekst "Verge noegd en Dankbaar" op. Verder waren er ook grote instel lingen, die eigen munten gebruik ten. Zo zijn in Venray de munten van "St. Servatius" bekend. De be woners van deze instelling konden op het eigen terrein van de instel ling kopen. Men kende munten van 2Vi. 5. 10. 25. 50 en 100 cent Tijdens de bezettingsjaren wer- Venray, munt van 2Vz cent die gebruikt werd. door de bewoners van "Sint Servatius". In het. bjj na ,20* jarige bestaan van de muziekschool zijn de laatste ja ren grote_yerapderingen opge treden. Een van de allerbelangrijkste is wel dat de Muziekschool als "kin- der'sehool is begonnen. Vooral de laatste 5 jaar is juist dit beeld sterk veranderd en zijn de volwassenen een goed vertegenwoordigde doel groep in de Muziekschool Venray. Vooral bij hen is de muziekschool "in". Voorbeelden zijn de basisklas sen I.V.M. (Instrumentaal Vormend Muziekonderwijs) voor hen die de eerste stappen in de muziek, op prettige maar serieuze wijze willen doen. Verder is er na deze basisoplei ding o.a. de Samenspelklas voor hen die nog geen instrumentskeu ze kunnen maken en toch nog een jaartje willen blijven samenspelen. En naast alle instrumentale cursus sen is er het resonantie-orkest. Dit orkest ontstond zo'n 5 jaar geleden en bestaat uit een zéér veelzijdige bezetting. Kortom: ook voor de vol wassenen is de Muziekschool Ven ray een waardevol instituut, dat niet meer uit de Venrayse samenle ving is weg te denken. I)e muziekschool is "in" bij jong en oud. Leunen krijgt eigen IVM klarinetklas De Harmonie St. Catharina Leu nen en de muziekschool te Venrya gaan samen de toekomst opti mistisch tegemoet. Beiden hebben na veel overleg en medewerking van de verschillende basisscholen besloten een cursus IVM in Leunen te organiseren. Jongens en meisjes kunnen in plaats van de blokfluit een jaar lang de klarinet als leermiddel bespe len. Deze kinderen krijgen zo een goede algemene basisopleiding maar worden tegelijkertijd in con tact gebracht met een instrument van de harmonie. Deze harmonie kan degelijk opgeleide klarine- tisten goed gebruiken. Op dit moment zyn er al zo'n 26 aanmeldingen voor deze basisklas. De eerste kennismakingsles is op donderdag U januari a.s. om 16.00 uur in het Gemeenschapshuis te Leunen. 30 Rollen gaas gestolen De bij een weiland aan de Ossen- dyk-Bakelsedijk voor het maken van een omheining opgeslagen 30 rollen gaas bleken gestolen te zijn. liet betrof: 110 nieter grijs geplasti ficeerd gaas. 160 nieter groen ge plastificeerd gaad en 175 meter zwaar verzinkt gaas. Dat alles heeft een waarde van 5.000.--. De dader moet in ieder geval de beschikking hebben gehad over vervoer. Daarom verzoekt de politie, indien er getuigen zijn geweest die gezien hebben dat die rollen wer den opgeladen of vervoerd, kontakt op te nemen met de politie. Venray. gasmunt van 2*6 cent. Deze munten konden bij de gasfabriek worden gekocht den zilveren munten gebruikt om er gebruiksvoorwerpen of sieraden ran te maken. Tafelzilver en asbak ken werden b.v. met de beeltenis ran koningin Wilhelmina versierd. Van dubbeltjes en/of kwartjes wer den ringen, hangers en armband jes gemaakt en gedragen om zo in de donkere bezettingsjaren de ver bondenheid met het koninklyke huis en de afkeer jegens de bezetter kenbaar te maken. Handige-doe-het-zelvers zaagden met een figuurzaagje de beeltenis van de koningin uit een dubbeltje of kwartje, waarbij zij de rond van het muntje als versiering lieten zit ten. Aan de achterzijde werd een speld gesoldeerd, zodat men "een portretje van de koningin" als dasspeld kon gebruiken. Ook werd uit het glas van neer- gestortte vliegtuigen b.v. een Ameri kaanse ster gezaagd, waarna aan beide zijden een zilveren dubbeltje werd aangebracht om aldus een mooi hangertje te krygen. Zelfs speelde men het klaar om de Neder landse leeuw uit een cent te zagen... Al deze munten en vele andere zijn tot en met 25 februari a.s. ten toongesteld in de expositie "Van Keizer Augustus tot Creditcard" in museum 't Freulekeshuus, Eindstraat 8 te Venray. Geld dat stom is, maakt recht wat krom is. Wederom behaaMe de Venray^ poppenmaakster, en gildemeester "Annie Thijssen" diverse prijzen in Maasbree. De aldaar gehouden tentoonstel ling van 16 en 17 dec. jl. werd voor Annie weer zeer succesvol. Aan de tentoonstelling, onder het motto, "Voor Amateurs. Door Ama teurs", werden door vele hobby isten deelgenomen. Dit o.a. met beeldhouwen, schilderkunst, glas blazen, poppen maken, zijde schil deren, kantklossen etc. In de categorie Poppen maken be haalde Annie de le prijs. Naast de prijzen had de organisatie een be ker beschikbaar gesteld, voor diege ne die van het publiek de meeste stemmen kreeg. De titel van deze beker was "Winnaar", Limburgse creativiteitsprijs 1989 te Maasbree. Deze beker prijkt sinds vorige week. donderdagavond, vol trots in "het kleine atelier" van Annie Thijssen in de St. Lueiastraat. Onderstaand brengen wij weer een aantal evenementen onder uw aandacht Deze evenementen kunt u bij ons boeken en tevens nog vele andere voorstellingen. Januari: Versch. data Orphee et Euridice Amsterdam 12 t/m 28 Sweet Charity Adam 19 BZN Den Haag 20 Lois Lane Tilburg 20 Key Town Jazz Festival Leiden 21 George Clinton Utrecht 25 t/m 4 febr.Walt Disney on IceDen Haag Februari: 2 De Zigeunerbaron Den Haag 3 Tractor Pulling Rotterdam 13 t/m 25 Sarafina Scheveningen 15 Chris Rea Rotterdam 26 The Alarm Utrecht 26 t/m 4 mrLABN Tennis Toumooi Rotterdam April: 14 Tears for Fears Rotterdam Juni: 2 t/m 3 Prince Rotterdam 23 Tina Turner Rotterdam VERNIELINGEN AAN AUTO'S Er moest weer aangifte worden gedaan van vernielingen aan gepar keerde auto's in het centrum. Van een aan de Julianasingel staande personenauto van een inwoner werden twee banden lek gestoken en de ruitenwisser vernield. Van een aan de Oude Oostrumse- weg geparkeerde personenauto van een inwoonster was de ruit van het linkervoorportier ingegooid. Het is niet onmogelijk dat getracht is de auto te ontvreemden, maar dat de dader in zyn werk is gestoord. PORSELEIN - KRISTAL - BESTEK wil It De Villeroy Boch- catalogus ligt voor u klaar kado-artikelen patchwork-quilten gordijn- en kledingstoffen tafellinnen en kussens zijde-bloemen bestek: - Robbe Berking - Wilkens - BSF in zilver en edelstaal meubels grene - lloyd - loom woon-ideeen schilderijen - aquarellen hebbedingen Tineke Meurs venray Schoutenslraatje 6 Tel 04780-88566 /^yQ -= iets leuks voor 'n ander... Wat fijns voor jezelf Traditiegetrouw zullen ook dit jaar weer de kerstboomverbrandin gen plaats vinden. Dit zal zijn op za terdag 6 jan. a.s. enkel op de volgende lokatie's. Voor de wijk Brukske op een ter rein gelegen tussen de Henri Du- nantstraat en de Antoniusveldweg. Voor de wijk Landweert naby het wijkgebouw in Landweert. Voor Veltuin op een terrein aan de Hardeweg. In Oostrum op een terrein wat middels de dorpsraad wordt aange wezen. Datzelfde gebeurd ook in sa menwerking met de dorpsvereniging in Leunen. In tegenstelling met andere jaren is de organisatie van de opbouw en verbranding niet in samenwerking met de politie en brandweer maar hebben de besturen van de wijk- en dorpsraden de organisatie op zich genomen. Dit omdat de politie niet meer voldoende mankracht ter be schikking kan stellen. Wel heeft de politie ook jaar weer gezorgd dat een aantal prijzen ter beschikking kunnen worden gesteld om de jeugd enigszins te danken voor het brengen van de kerstbomen. Voor iedere kerstboom welke wordt ingeleverd zal een bon ter hand worden gesteld. Middels een verloting zullen de winnende num mers bekend worden gemaakt in de volgende uitgave van Peel en Maas. De bomen kunnen op 6 januari worden gebracht tussen 16.00 en 18.00 uur. Omstreeks 18.00 uur zal de troshoop worden ontstoken. De Venrayse Brandweer heeft zich be reid verklaard toezicht te houden zodat de brand beperkt zal blijven tot de troshoop. Ook de politie zal controle uitoefenen zodat alles naar wens zal verlopen. Al> UW Ir. de Keulsche Pot loundue-, gourmet- en specialiteiten- restaurant. nu met uniek terras Voor informatie of reservering: TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON r FANTASTISCHE MUSICAL Het eótaflfc (programmi -in het nieuwe jaar in de Venrayse Streek- schouwburg is al meteen raak. Ge boren vrienden is een musical die momenteel in Londen triomfen viert. Ook in Amsterdam was de reeks een grandioos succes, zeker toen de pers zich bijzonder lovend uit liet over deze produktie. De pers schreef: "Een verras- sing'V'Nelleke Burg en Hans de Booy onverwacht sterrenduo", "De theaterhit van het seizoen lijkt ge boren". "Heerlijke musical met lek ker in het gehoor liggende heekjes", "Oerkracht werkt in musical over tweelingsbroers'ï'Een soort wezen, maar dan als hedendaags thea terspektakel, een voltreffer". Wat moet men ?het publiek nog meer bieden om het naar het thea ter te trekken? Een musical met een diep menselijk gegeven, voor treffelijk gebracht als volkstheater waarbij de twee wezen als een luch tig blijspelletje verbleekt. Voor lief hebbers van uitstekend theater is zaterdag 6 januari dus een must. Zondag 7 januari komt het Over- loons toneel met Kerstlied... van een vrekvan Charles Dickens. Op woensdag 10 januari sterren hotel met Mary Dresselhuys. Ram ses Shaffy. Ton Lensink en Marlous Fluitsma. Cocktail uuris de titel ran dit vrolyke blijspel, dat door de sterren die erin meespelen uit groeit tot een voorstelling waar men met genoegen aan zal terug denken. Op donderdag 11 januari is het de beurt van de Hoofdstad Operette met Eine nacht in Venedig van Jo- hann Strauss, deze voorstelling is evenwel reeds uitverkocht. TONEELGROEP HOT Toneelgroep HOT (Het Overloons Toneel) maakt een verrassend uit stapje. Dit jaar géén thriller, géén blijspel of klucht maar een kerstspel. De groep speelt onder regie ran Frans Vrydag "Kerstlied van een vrek' Het stuk is de toneelbewer kingvan het kerstverhaal "A Christ mas Carol in Prose", door Charles Dickens. Het is de Engelse toneel schrijver Roger Weldon gelukt het onvergetelijke kerstverhaal binnen de décormogelijkheden van ieder toneel te brengen, zonder hierme de de strekking van het geheel ook maar enigszins te schaden. Bij de Nederlandse bewerking is deze to neelzetting nagenoeg overgenomen en is gebruik gemaakt van de verta ling van Antoon Coolen. In de afgelopen maanden is veel werk verzet en onderzoek gedaan. Kleding, muzikale omlijsting, gri me en belichting zijn in de sfeer ge bracht van 1860 op een kerstavond. De groep is erin geslaagd komi sche, speelse, dramatische, zelfs thrillerachtige momenten elkaar te laten afwisselen, zoals Dickens dat zelf heeft bedoeld. A.s. zondag zal het gehele pro- gramma van het zondagochtend concert verzorgd worden door de muziekvereniging St. Catharina uit Leunen. Veulen en Heide. Achter- •eenvolgens zullen optreden blaas kapel '-'.-i „Die Fröhlichen Rubensammler" het harmonieor kest en de drumband. Het conceit begint om half twaalf en zal om streeks een uur worden besloten met een gezamelijk optreden van alle muzikanten. Nieuwe dirigen- ten van zowel de blaaskapel zullen ten tonele verschijnen onder een nieuwe directie. Sinds het vertrek van Wim van Osch als leider van zijn kapel, werd het roer overgeno men door Leo Reintjes uit Leunen. Zyn eerste officiële optreden vond overigens plaats op tweede kerstdag in het recreatieoord Loohorst. Eric Swiggers uit Mierden zal als opvol ger van Toon Schellens, die zich om gezondheidsredenen in september genoodzaakt zag als dirigent te stop pen, de directie voeren over het harmonieorkest. Alhoewel Eric Swiggers aanvankelijk slechts was aangetrokken als inralskracht te fungeren tot het moment waarop een nieuwe dirigent zou kunnen aantreden heeft het bestuur van de ze vereniging heel recent besloten om niet verder te zoeken naar een nieuwe dirigent. Gelet op de erva ringen in de afgelopen maanden heeft men er alle vertrouwen in dat Erie Swiggers de juiste man op de juiste plaats zal zijn. Dus heeft de harmonie uit Leunen, Veulen. Hei de weer definitief een nieuwe di nger Voermal uw onroerend gdedfaxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Palefssiraat 17. Venray. lel BESTUURDER ONDER INVLOED Tteveel drankgebruik is de oor zaak geweest dat een 39-jarige Ven rayse autobestuurder de bocht ran de rondweg Brukske ter hoogte ran de basisschool "De Flierefluit" niet volgens de regels kon nemen. Hij botste daardoor tegen de tegen- moetkomende personenauto, bestuurd door een 47-jarige plaats genoot. Het bleef bij materiële scha de. maar de politie constateerde wel het alcoholgebruik en legde de man een rijverbod van 9 uur op met de mededeling dat proces verbaal inza ke het ryden onder invloed zal wor den opgemaakt ALCOHOL CONTROLE Weer hield de politie een zgn. ge richte alcoholcontrole en deze keer op de Albionstraat en de Noordsin gel. Vyf en twintig bestuurders werd verzocht te blazen en geen der bestuurders bleek zodanig gedron ken te hebben dat een rijverbod moest worden opgelegd. Kikkers in de Venrayse bibliotheek Y&naf 1 jan. jl. is er een ten toonstelling ingericht over kikkers in jeugdboeken. Er is een leuke ver zameling kikkers te zien. beschik baar gesteld door Mevr. Leeuwenburgh uit Venray. Met kikkers is iets anders en heel bijzonders aan de hand. In sprook jes spelen ze een belangrykr eol. Het zijn vermomde prinsen en je hoeft een kikker alleen maar te kussen om er een prins uit te tove ren. Niet alleen in sprookjes zitten toverkikkers ook kinderboeken zit ten er vol mee. Verschillende tekenaars en schrijvers houden ran kikkers. Om er enkele te noemen: Quentin Bla ke met De dansenden Kikker en Max Velthuys met Kikker is verlied. Niet te vergeten Arnold Lobel. die een paar prachtige boeken heeft ge schreven over twee kikkeraehtige. de vrienden Kikker en Pad. Waarom, waarom, waarom? Is het zoiets als met de muis? In werkelykheid een dier waar mensen voor gaan gillen, maar in kinderboeken schatten met slim me oogjes en een knopneus. Of een beer. levensgevaarlyk. maar in boe ken zo vervormd dat er alleen iets zachts en liefs overblijft. Misschien dat er zoiets met kikkers gebeurd is. Tydens het voorleesuur op woensdag 10 en 17 jan. worden er kikkerverhalen voorgelezen. t(jd 15.30 tot 16.30 uur. Ben jij ook zo gek op verliefde en toverende kik kers kom dan naar de bibliotheek, om er naar te kijken en over te le zen. Maak een leuke kikkerteke ning en breng die mee. Tbt ziens in de bibliotheek. Openingstijden: Maandag 14.00-18.00 Dinsdag 14.00-18.00 Woensdag 14.00-18.00 Donderdag 14.00-18.00 Vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 De Wetteling Donderdag: Manual Rooyse VK Vrijdag: Rank Xerox Jumpers KNVB FC Hento-Reuver Huukske-Homerhqffr Noord West-Huukske 2 ZW Rooy-Wyk Zuid 2 Midnight toernooi SW Zaterdag: Hockey Rooyse Vk ZW Rooy-Ven rode Zondag: Ons Genoegen Cafe Josette Sportief Maandag: Gemeente Rooyse Vk KNVB Veronica 2-Inter SVCBTVO Siebers Fr.-Venray 2 17.30-21.00 20.00-23.30 16.30-17.30 17.30-19.30 19-3m^t> 19.30 21.30 22.30 23.30 9.00-10.30 10.30-20.30 20.30 9.00 19.00 20.00 16.30-17.30 17.30-20.30 20.30-23.30 20.30 21.30 22.30 Dinsdag: Rooyse Vk Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub Schuivers KNVB Wijk Zuid 1-DZWS 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 22.30-23.30 Door de toename van onze wel vaart zyn veel mensen steeds meer gaan eten en minder gaan bewegen. Door veel apparatuur in de huis houding en industrie zijn er weinig mensen die nog zware lichamelijke arbeid verrichten. Het gevolg is dat wij een veelal zittend leven lijden zowel op het werk als in de vryc tijd.. Het probleem, mensen met overgewicht. Uit onderzoeken biykt het meeste effect bereikt te worden door het wijzigen van onze leefge woonten dus gezonder eten en meer bewegen. Vooral na de feestda gen. bij de start ran het nieuwe jaar. maken velen goede voornemens oxn de extra pondjes zo snel nxoge- lyk kwijt te raken. De sleutel tot succes is dus een goed samengestel de voeding en beweging Om U een handje op weg te helpen start in de week ran 22 januari een cursus op de maandagmiddag en woensdag avond. De cursus bestaat uit 10 ge combineerde bijeenkomsten. Aerobic lessen voor beginners, on der deskundige leiding Voedings. dieet adviezen op iedere deelnemer persoonlyk afgestemd, onder bege leiding van een diëtist. Voor opgave en verdere informatie kunt U dage lijks telefonisch contact opnemen met Lon Wetjens. 04780-83264 van 17.00-18.30 en Maria v.d. Geer lel. 04780-89646 ZONDAGS Dl ENST HUISARTS KN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler, T. Lankvcld. H. Schreven en J. Wittgen: J. WITTGEN Ijuigstraal 106 tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. F. de Muinck KcIjzer. F. Schmeetz. T. van Thiel, I). Vercauteren en J. de Vocht: G. VAN LOON Patersstraat 60 tel. 888(H) I)R KEUZER van Beurden weg 10 Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tol 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER TM. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN BURGGRAAF Stationsweg 5 tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN' Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER TEL. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A..M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W.G.A.M. LOONEN Mgr. llan.Nsenstr. 82 tel. 82690 DIEREN ARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden/E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E.M. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de ppaktyken.vsuQum<^a-. Raay- makers. mevr. Van derfteK mevr. Tiggojmvjj en ira-vij \fernpfiMren MEVR. HAYMAKERS Horst tel. 04700-6538 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr Van der Reis en mevr. Tigge- loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR. v.d. REIS Overloon Tel. 04788-1327 Afspraken inaken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04788-1327 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRIJS VENRAY De dienstdoende wy Verpleegkundige voor Venray. Meerlo en Wanssurn is bereikbaar via tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door dc wykverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschap|>en is er ge legenheid ran maandag t/m vrydag tussen 15.00 en 18.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt u terecht van maandag t/m vrydag van 15.00 tot 18.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wykverplceg- kundige ran de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik z.s.in. terug te bezorgen. Zulgellngen-kleuterbureau «ui gehoorscreenlng: Uitsluitend op afspraak, tel. 81260 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Zwangersohapgymnastiek Aanmelden vla telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum "De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur door de wykverpieegkundi- ge ran dinsdag en donderdag ran 1130 lot 12.00 uur. tel. 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum "1-andweert" Venray: Spreekuur door «1e wyVerpleegkundi ge op dinsdag en vrijdag ran 1330 tot 14.00 uur. tel. 88273 Wfjkgebouw Ysselsteyn Utsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag ran 1330 UK *14.00 uur. tel. 04785-1492 Wijkgebouw Wanssum St. Leonardsweg 1 Spreekuur en uitleen op dinsdag don derdag en vrydag ran 0830 tot 09.00 uur. tel. 04784-1201 Wykgct>ouw Tienray Hemadettelaan 8 Spreekuur en uitleen op maandag woensdag en vrydag van 13.00 tot 13.45 uur, tel. 04789-1397 Indien u dringend iets nodig heeft en uw wykgebouw is niet bereikbaar kunt u zich vervoegen op een ran de andere wykgebouwen op de aangt-ge- ven tyden. ALGEM. HULPDIENST VENRAY T?l. 04780-84163 Bereikbaar ran maandag t/m dinsdag de gehele dag tot 22.00 uur en in het weekend van 9.00-11.00 uur en van 18.00-20.00 uur GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5, tel. 04780-20202

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3