-JÉK Jhl OPRUIMING CLOTHING STORE i Zou uw gezin een brand overleven? NU ZEER VOORDELIGE JONGE MODE IN DE BIJ CHICO... Aktie Winkelcentrum succesvol 3) inpers KOM EN PROFITEER Rookverbod in het raadhuis Verkiezing van de leden van de gemeenteraad Commissie voor financiële en eco nomische zaken Nota Ouderenbeleid Commissie algemene zaken Kollektekalender PEEL EN MAAS Commissie voor maatschappelijke zorg en sociaal cultureel werk HIT UP Y Weet U, wat er gebeurt als U NIET adverteert Jubileum Fietsvierdaagse De Peel Bijna 800 fietsen gestolen WAO VAN SOEST Kastelen kalender PEEL EN MAAS i Donderdag 4 januari - Pagina 12 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur Van deze openingstijden kan uit sluitend njt telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken, re- kreatie, personeelszaken, organi satie, informatica en interne dienstverlening. Wethouder W.A. Claessens (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken, milieuzaken. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie welzijns planning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (m.u.v. exploitatie bestem mingsplannen en verkoop bouw kavels in bestemmingsplannen), gemeentegaranties, onderwijs, volwassen-educatie, kinderop vang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebeleid, mondiale vraagstukken en kabelnet voorzieningen. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoe zicht, welstandstoezicht, stede- bouw, verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen en exploi tatie bestemmingsplannen. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak De afgelopen weken hebt u het ongetwijfeld al vele malen gehoord en gezien: met ingang van 1 janua ri 1990 geldt een rookverbod voor openbare gebouwen. Dat geldt dus ook voor het raad huis en daarom hebben burge meester en wethouders besloten, dat met ingang van die datum over eenkomstig de Tabakswet in het raadhuis een rookverbod geldt voor alle ruimten, met uitzondering van de werkkamers, waarin zich geen loketten en/of balies be vinden. Uiteraard geldt dit rookverbod niet alleen voor de ambtenaren en de gemeentebestuurders, maar ook voor al diegenen, die het raadhuis bezoeken. Geregistreerde aanduidingen i>olitieke partijen en namen van gemachtigden en hun plaatsvervangers Het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente maakt ingevolge artikel G3. lid 5 van de kieswet be kend dat ten behoeve van deze ver kiezing de volgende aanduidingen van politieke groeperingen gere gistreerd staan en dat als gemach tigden van deze groeperingen en hun plaatsvervangers de volgende personen zyn aangewezen: Politieke groepering: Samenwer king Venray; naam gemachtigde: H.J.R.M. de Bruijn: naam plaatsver vanger M. Wondergem. Politieke groepering: Fraktie van de Vorle; naam gemachtigde: J.H.J. van de Vorle; Naam gemachtigde: S. Scholts. Venray, 2 januari 1990 De Voorzitter van het centraal stembureau mr. II.J.M. Defesche Op woensdag 10 januari vindt een openbare vergadering van de commissie voor financiële en eco nomische zaken plaats om 17.15 uur in kamer 127 van het raadhuis. Op de agenda staan o.m. de vol gende onderwerpen: Mededelingen ingekomen stukken Brief G.S. inzake legesveror dening; notitie renteverlies en investe ringsimpuls nota adviezen comtabiliteitsvoor- schriften; nota kwijtschelding afvalstoffen heffing 1989; nota begroting NLW bedrijven 1990 nota wijziging regeling gemeente garanties nota gemeentelijke organisatie en artikel 12. Raadsvoorstel intrekking le wijziging rioolrechten 1989; Raadsvoorstel vergoeding raads- en commissieleden. Eind 1989 heeft het college van burgemeester en wethouders de ge meentelijke nota ouderenbeleid vrijgegeven voor inspraak. Deze no ta geeft beleidslijnen aan op diver se. voor ouderen belangrijke terreinen, zoals huisvesting, ver voer en verkeer, zorg en maatschap pelijke participatie. De nota is ter inspraak toegezon den aan diverse organisaties en in stellingen, die ouderen tot hun doelgroep rekenen. Gok alle dorps- en wijkraden hebben een exem plaar ontvangen. Tot 10 februari a.s. heeft een ieder —organisaties als ook indivi duele personen— de gelegenheid te reageren. De nota is voor be langstellenden op verzoek ver krijgbaar bij de afdeling Welzijn van het <3Ad] ra O Zo'n 200.000 inzenders van stem pelkaarten dingden mee naar de laatste hoofdprijs van de St. Nico- laas/Kerstaktie van het Winkelcen trum Venray. Yvonne Kardol uit Oirlo was de gelukkige inzendster en zij mocht afgelopen zaterdag haar prys. een tweepersoons reis naar de Verenigde Staten, in ont vangst nemen. Daarna ging zij sa men met de andere prijswinnaars naar de huifkar waarmee, voorafge gaan door M.M.S.K. St. Petrus Ban den, een rondrit door het centrum werd gemaakt. Hiermee kwam een einde aan de aktie van het Winkel centrum Venray. die als zeer geslaagd mag worden beschouwd. BANKSTEL IN BRAND In de nacht van maandag op dins dag werd de brandweer gealar meerd voor een binnenbrand in een woning aan de Luitstraat. Maar de brandweer behoefde niet in ak tie te komen omdat de bewoner reeds de brand had geblust. c.q. de in brand geraakte zitbank van het bankstel naar buiten hadden gedra gen. Dat bankstel was door onbe kende oorzaak in brand geraakt. Door de rookontwikkeling waren de bewoners, een gezin met 2 kin deren. wakker geworden. Door kor daat optreden is uitbreiding voorkomen. Wel was er behoorlijke rookschade. Elk jaar komen in ons land bijna honderd mensen om by brand. Deels omdat ze geen idee hebben van wat een brand werkelijk is. Rook en vlammen zijn zo griezelig datje gemakkelijk in paniek raakt. Maar verkeerd reageren kan u en uw gezin het leven kosten. Het Bes te van januari bevat een artikel over de onbekende aspeklen van brand in huis. Wat weten de meeste mensen niet over brand? Een sigarettepeuk kan tussen de kussens van een bankstel wel drie uur liggen smeulen. Ttegen de tyd dat er brand uitbreekt, kan iedereen al vast in slaap zijn. Denk niet dat u van de rooklucht wakker wordt. Dat is niet zo. De koolmo- noxyde doet u stikken voordat u iets ruikt. Door de snelheid waarmee een brand zich ontwikkelt, is er vaak geen tyd om kostbaarheden te verzamelen of de brandweer te bel len. Een brand is explosief: in drie minuten kan de temperatuur al sty gen tot zo'n 260 graden. Bij een brand met veel rook ontwikkeling is het levensgevaar lijk om rechtop te blyven staan. /Vis u in de rook een paar keer adem haalt. kunt u door de koolmonoxy- de stikken. Doordat rook opstijgt, is de lucht vlak boven de vloer scho ner: het is raadzaam dat u zich kruipend naar de deur begeeft. Wanneer u in een brandend huis een deur wilt openen, voel dan eerst met de achterkant van uw hand of de deur nog koud is. Is deze deur heet, dan kan het openen uw dood betekenen doordat rook en vlammen vrye toegang krijgen. Door vuur heen vluchten is meestal fataal. Alleen als de deur nog koud is. heelt u een kans via die weg te ontsnappen. Om uw overlevingskans by een brand te vergroten, dient u goed voorbereid te zijn. Zorg dat er twee vluchtwegen zijn. en schaf een vluehttouw of uitwerpladder aan als u hoog woont. Doe met het hele gezin brandoefeningen. Spreek af waar tic gezinsleden bijeenkomen als ze uit het huis zijn ontsnapt Veel levens zijn verloren gegaan doorlat mensen terugrenden in een brandend gebouw, op zoek naar iemand die al buiten was. Op maandag 8 januari a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie welke zal worden gehouden om 17.15 uur in de b. en. w. kamer van het raadhuis. Op de agenda staan o.m. de volgen de onderwerpen: Art. 12 procedure Algemeen implementatieplan voor de nieuwe organisatie Evaluatie begrotingsbehande ling 1990 27 januari Jeugdvastelaovesvere- niging de Ilazekeutel (plaatselijke aktie in het kader van het jeugclkol- lektewezen). Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de kollekte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen. uw weekblad Op maandag 8 januari 1990 vindt om 17.30 uur in het raadhuis een openbare vergadering plaats van de comissie voor maatschappelijke zorg en sociaal-cultureel werk. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: ingekomen stukken. a) Concept nota Ouderenbeleid; de ze nota wordt ter informatie aange boden en zal in maart 1990 nadat de inspraaktermyn is verstreken en daarover binnen het college standpunten zyn bepaald, in de commissie en de raad aan de orde komen, b) Notitie inzake de vestigingsrege ling huisartsen. c) Nota inzake sociale alarmering. d) Rapport „belemmeringen voor herintredende vrouwen op de ar beidsmarkt in Noord-Limburg". Nota met betrekking tot het ge meentelijk beleid ten aanzien van fraude by sociale uitkeringen. Nota inzake het rapport „Hoe by- zonder is bijzondere bijstand". de Bleek 17 INBRAKEN EN INSLUIPINGEN Middels insluiping was toegang verkregen tot een woning aan de Lathy nis. Het is de dader, die ken nelijk met een valse sleutel toegang had verkregen, om geld te doen ge weest want alleen een geldbedrag van f 600,-- werd vermist. Door vernieling van een lichtkoe pel was toegang verkregen tot een aan de Schoolstraat gelegen bedryf. Ontvreemd werd een rekenmachi- netje en een geldbedrag van f 250,--. Door vernieling van een ruit was toegang verkregen tot een in het winkelcentrum te Veltum gelegen cafetaria. De aanwezige automaten en een geldlade bleken opengebro ken te zijn. Vermoedelijk bedroeg de buit enkele honderden guldens. De schade door het ruwe geweld is vele malen groter. Bij een bedryf aan de Patersstraat heeft een inbreker kennelyk naar geld gezocht, wat niet aanwezig was. De eigenaar zit nu met schade aan vernieling ran een ruit en van en kele laden en kasten, die openge broken waren. Bij een inbraak in een woning aan de Overbroekseweg is de dader kennelyk in zijn werk gestoord. Het bleef hier alleen bij schade van een vernielde ruit KOFFER KWIJT Een inwoner van Venray deed by de Venrayse politie aangifte van diefstal van een koffer op het vlieg veld te Düsseldorf. In die koffer za ten ook zyn persoonlijke beseheiden. Hij deed liever bij de Venrayse politie aangifte dan bij de politie op het vliegveld. AUTO TEGEN BOOM In de nacht van dinsdag op woensdag kwam een melding by de politie binnen, dat ter hoogte van de Rosmolenbaan-Smakterveldweg een personenauto tegen een boom was gebotst. De politie ontdekte wel de auto maar geen bestuurder of in zittende. Die bestuurder kwam zich ruim een uur later bij de politie melden en verklaarde: omdat hij relatiepro blemen had was hy aan 't drinken geslagen. Nadat hy, zo verklaarde hij. door onverklaarbare oorzaak tegen een boom was gebotst was hij te voet in de richting van zijn huis gegaan. Onderweg had hij zich echter be dacht en kwam alsnog aangifte doen van de botsing. De politie liet de man in het be kende pijpje blazen en vanwege het alcoholgehalte kreeg hij een proces-verbaal. JAS ONTVREEMD Uit een onderwijsinstelling aan de St. Josefweg werd ten nadele van een leerling een jas met een waarde van 200.-- ontvreemd. BLOUSE VAN WASLIJN GESTOLEN Een aan de waslijn achter een woning aan de Doormanstraat te drogen hangende damesblouse bleek gestolen te zyn. Sportverslagen dienen dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd PEEL EN MAAS Venray Lustrum Startplaats Dit jaar zal Venray haar eerste lustrum vieren als startplaats ran"' de vijftiende Fietsvierdaagse De Peel, welke gehouden zal worden van dinsdag 10 juli tot en met vrij dag 13 juli. De actieve groep van organisato ren in Venray hebben de afgelopen maanden druk gewerkt aan het leg gen van contacten met instanties van het Rode Kruis (medische bege leiding en verbindingen), fietsrepa- ratiemedewerkers en sponsors. De commissie routes is er weer in geslaagd een flink aantal prachtige fietsroutes uit te zetten door de Limburgse Peel en langs allerlei re creatieve bezienswaardigheden, zo wel in de startplaats Venray als "en route". Het "aangenaam verpozen", een doelstelling van de Fietsvier- is hiermede gewaarborgd. Nieuwe inschrijfadressen Het aantal inschrijfadressen is flink uitgebreid. Naast de VVV- Venray zijn er nu ook mogelijkhe den geereeërd bij tal van mid denstanders, welke de Fietsvierdaagse een warm hart toe dragen. Tijdens de wekelijkse marktdagen op maandagen in juni en juli kan ieder de nodige infor matie verkrijgen. Routes De routes zullen dit jaar de deel nemers naar voor een groot gedeel te nieuwe plekjes leiden. Als centrale ontmoetingspunten heb ben organisaties in Oostrum, Box meer en Helenaveen zich beschikbaar gesteld. Zij zullen op de dag van doorkomst allerlei acti viteiten presenteren, waarmee zij zich uitdrukkelijk willen promoten. Traditioneel kunnen gezinnen met kleinere kinderen weer in schrijven op de gezinsroutes, af standen van 25 km. waarbij allerlei kinderspelen georganiseerd wor den. Wie drie of meer keren de ge zellige kinderspelen uitgevoerd heeft, ontvangt een leuk prijsje. In het afgelopen jaar werden by de politie 798 aangiften gedaan van diefstal van een fiets. Byna 25% van de benadeelden kon de politie later meedelen dat zijn of haar fiets was teruggevonden. Als de fiets van postcode voorzien is. is het voor de politie gemakkelijk om bij de ge vonden fietsen de eigenaren in ken nis te stellen dat de fiets terecht is. Maar de hoge score van de fiet sendiefstallen baar ook de politie nog steeds zorgen en zij verzoekt nogmaals om de bezitters van een fiets, die fiets ran de postcode te la ten voorzien. Voor een bedrag van enkele guldens wordt het dan de „zwijntjesjagers" niet gemakkelijk gemaakt en verkoop van de fietsen voorzien van een postcode is steeds moeilijker. beëdigd taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 De Stichting Limburgse Kastelen, gevestigd in Areen, waakt door heel Limburg over een adelijke erfenis. Bij gelegenheid van de jaarwisse ling heeft de Stichting een kalen der laten samenstellen waarop twaalf Zuidlimburgse kastelen staan afgebeeld. De kalender draagt als titel: Omzien in bewondering en is gedrukt in Voerendaal. 'Omzien in bewondering' begint voor de Stichting op 15 oktober 1969. Tben werd het kasteel in Well aange kocht,. Een beschrijving van dit kasteel (gebrocheerd), dat na restau ratie in andere handen is overge gaan. is te verkrijgen bij het sekretariaat Lingsforterweg 26b in Areen. Het kost 3.- incl. 1,- porto. Bij gelegenheid van de uitreiking van het eerste exemplaar van de nieuwe kalender aan voorzitter ir. W. Schiffelers. zei de praeses: 'Het onderhoud van Limburgs trots, uit een grys verleden, vergt grote kapi talen. Investeringen die niet opge bracht kunnen worden van het bedrag van ƒ25,- dat jaarlijks dooi de donateurs betaald wordt'. Voor het instandhouden moet de Stichting aankloppen bij de instan ties die subsidies verstrekken. 'Hoe groter onze achterban is hoe eerder kans dat we maken dat-gelden be schikbaar komen', zeg Schiffelers. De kastelenkalender. die in 400-voud verspreid wordt, getuigt van rakmanschap. De kalender is tevens een signaal aan allen om de kenmerken van een. weliswaar ver gane glorie, niet te laten verkrotten maar in ere te houden. De Stichting en haar voorzitter doen in ieder ge val hun uiterste best. Donateur van de Stichting Limburgse Kastelen kan men worden door aanmelding bij bovengenoemd sekretariaat. Daar is de thuisbasis van de Stichting. Volgende week starten de I.V.M. cursussen 1990. Deze cursussen zijn voor beginners. De informatie-lessen worden in het hoofdgebouw (ingang julianasingel) gegeven, tenzij anders vermeld. De meeste cursussen zijn volgeboekt, inlichtingen: tel. 04780-85320 Cursus voor groep informatieles Kleutermuziek 2 wo. 10/1, 16.15 uur I.V.M. 3 wo. 10/1. 13 15 uur I.V.M. 3) 3/4 wo. 10/1, 1330 uur I.V.M. 3/4 za. 13/1. 11.30 uur I.V.M. 4/5 wo. 10/1, 14.15 uur I.V.M. 4/5 vr.12/1, 16.30 uur I.V.M. 4/5 vr. 12/1, 18.00 uur I.V.M. 4/5 za. 13/1, 10.00 uur I.V.M. 1) 5/6 di. 09/1, 16.00 uur I.V.M. 2) 5/6 di. 09/1 16.30 uur I.V.M. 2) 5/6 di. 09/1 17.50 uur I.V.M. 4) 5/6 wo. 10/1, 13.45 uur I.V.M. 5/6 do. 11/1, 16.30 uur I.V.M. 5/6 vr. 12/1, 16.30 uur I.V.M. 5) v.a. 6 do. 11/1, 16.00 uur I.V.M. 6 wo. 10/1. 17.00 uur I.V.M. 6/7 ma. 08/1 17.00 uur I.V.M. 7/8 midd. scholierenwo. 10/1, 18.00 uur I.V.M. volwassenen do. 11/1, 19.00 uur 1) Basisschool Merselo 2) Basisschool Ysselsteyn 3) Basisschool Meerlo 4) Basisschool De Flierefluit 5) Gemeenschapshuis Leunen

Peel en Maas | 1990 | | pagina 12