PEEL EN MAAS EIND C0ED, AL C0ED De werkloosheid in Venray en de regio De Consumentenwinkel zoekt vrijwilligers Uit de raad van Vierlingsbeek Geschiedenis geweld aangedaan? Aktie "(Roemenië MARKT STAATSLOT 328.- 369.- A.s. zaterdag laatste prij suitreiking EL Amnesty International Of VAN OORSCHOT MODE Ter afsluiting van ons jubileumjaar komt CAESAR nog 3 da gen met grandioze feestprijzen voor de dag. CAESAR 3. Van CilS pantalons 169,- nu 98," 4.Pullovers in vele aktuele Wij wensen u allen een voorspoedig 1990 Het Groene Kruis Kgfocrs liet Rode Kruis afdeling Ven ray itelt vandaag, donderdag, en mor en vrijdag zyn kelder in De Cloc- ert beschikbaar voor het afgeven an levensmiddelenpakketten ten ehoeve van de Roemeense bevol ing. De kelder is bereikbaar via de rote parkeerplaats van Het Schut- irsveld en is geopend van 19.00 tot 1.00 uur. Volgens landelijke nonnen zou- en zo n levensmiddelenpakketten e volgende artikelen moeten be- itten: pakken bonen, wit of bruin, elk 10 gram kg. pak suiker kg. pak zout pak k 500 gram rijst repen chocolade kuipjes plantaardige boter kaarsen pak lucifers. De artikelen s.v.p. verpakken in :n plastic zak en het geheel nog :ns verpakken in een stevige kar- mnen doos. Vrijwilligers van het Rode Kruis illen uw pakketten heel giaag in jntvangst nemen. Weer is een jaar van hard werken voorbij. Ook de Amnesty-groep Ven ray heeft afgelopen jaar veel werk ver zet. In de Campagne Afschaffing Doodstraf ageerden wij tegen de doodstraf met name in Zuid Afrika en China: het werken voor de vrijla ting van de Zuid-Koreaanse gewe tensgevangene Paik Ok-kwan gaat nog steeds door; de groep gaf infor matie en voorlichting in het alge meen. maar ook aan specifieke groepen zoals aan scholen, enz. De Amnesty-groep Ven ray heeft op financieel gebied niet tevergeefs bij de Venrayse bevolking hoeven aankoppen. Maar ook hebben wij van vele mensen daadwerkleijke hulp gekregen bij het schrijven van Ibrieven vanuit hun achtergrond of hun beroep, het tekenen van peti ties. het sturen van (voorbedrukte) kaarten en we mogen de inzet van jonze 150 'huissehrijvers' niet verge iten die elke maand een brief of voorbedrukte kaart verstuurden naar de autoriteiten van landen waar mensenrechten worden ge- honden. Onze hartelijke dank hiervoor. Helaas zullen we ook in 1990 uw hulp nog nodig hebben en hopelijk Ifloen we ook dan niet vergeefs een beroep op u. Misschien is het goed om eens op een rijtje te zetten op welke manie ren men. Amnesty International kan helpen bp haar werk: - Men kan eenmalig geld geven of storten op giro 3875939 t.n.v. de Amnesty-groep Venray of op giro 454000 t.n.v. Amnesty Internatio nal. Amsterdam. - Men kan donateur of lid worden. De kosten zijn 47,50 per jaar, minder kan ook vanaf 20,per jaar. - Men kan meedoen met de Thuis- schrijfaktie Venray. Iedere maand ontvangt men dan een voorbeeld brief. die u thuis kunt overschrij ven en verzenden. Enkele malen per jaar ontvangen de thuisschrij- vers adressen van gewetensgevan genen met het verzoek hen een groeten kaart te sturen. - Men kan meedoen met de Maan delijkse Aktie van de Nederlandse Afdeling van Amnesty Interna tional. - Men kan aktief lid worden ran een Amnesty-groep. De Amnesty- groep Venray kan evenals de meeste andere Amnesty-groepen nog aktieve leden gebruiken. Deze opsomming is zeker niet vol ledig. maar meer informatie kunt u aanvragen bij: C. Hoedemaekers, tel. 04780-84479. GEEN GRAFFITISPUITEN Er kwam bij de politie een mel ding binnen dat een jongedame be zig zou zijn met het bespuiten van gevels aan het Gouden Leeuwpad. De politie kwam ter plaat.se en trof daar een jongedame aan, die ijverig bezig was, enkele met een spuitbus op de gevel aangebrachte leuzen te verwijderen. Ze had daarvoor een fles terpetine en ander spul gekocht. Het bleek dat ze eerder was be trapt bij het graffitspuiten. De poli tie had haar toen een alternatieve straf opgelegd: Zorgen voor het schoonmaken op Tweede Kerstdag, dan zou geen proces-verbaal wor den opgemaakt. Mede omdat ze bang was, ook door haar ouders best raft te worden was ze maar aan de alternatieve straf begonnen. Buurtbewoners hadden echter ge dacht dat de jongedame weer de ge vel aan het bekladden was. Wij hebben de indruk, dat deze Songedame de verfspuitbus beslist liet meer zal hanteren. Mogelijk is deze alternatieve straf de beste. OP HETERDAAD Bij de politie kwam op Eerste Kerstdag omstreeks 20.00 uur een inbraakalarmmelding binnen van de Prot. Christelijke Basisschool i 'De Hommel'. Het gelukte de politie twee inbrekers, beiden afkomstig uit Venray. 24 en 15 jaar oud, op he terdaad te betrappen. Er was nog niets vermist, maar wel kwam vast te staan, dat het tweetal reeds eerder betrokken is geweest bij een inbraak. Algemeen In de afgelopen maand is de werkloosheid landelyk en provinci aal gedaald. Gewestelijk. (Venray en Gennep) is de werkloosheid licht toegenomen. Eind november waren er 3385 mannen en vrouwen werk loos. eind oktober waren dat er 3377. een stijging met 8 personen. Het aantal ingeschreven schoolver laters nam wel af. bij de mannen met 33 en bij de vrouwen met 39. De stijging van de werkloosheid kwam geheel voor rekening van rayon Gennep: een toename van de werkloosheid met 22 personen. In het rayon Venray nam het aanbod van werkloze mannen en vrouwen af met 14 personen. In de vergelijk bare periode van oktober-november vorig jaar, nam in het rayon Venray de werkloosheid toe met 2%. in het rayon Gennep nam deze af met 3.8%. Mannen Het aantal werkloze mannen nam landelijk en provinciaal af. In het gewest Venray nam het aantal werk loze mannen toe met 9 personen. Het werkloosheidspercentage voor de mannen komt op 7.4% van de af hankelijke beroepsbevolking. De stijging van het aantal werklo ze werkzoekende mannen deed zich alleen voor in het rayon Gen nep (+22): in het rayon Venray was een lichte daling -13). Vrouwen Het aantal werkloze vrouwen nam landelijk en provinciaal af. In het gewest Venray nam het aantal werkloze vrouwen af met 1 per soon. Het werkloosheidspercentage voor vrouwen komt op 16.3%. De daling van het aantal werkloze werkzoekende vrouwen deed zich alleen voor in het rayon Venray (-1): in het rayon Gennep bleef het aantal gelijk. Beroepsgroep Opvallend by de mannen was een flinke stijging van het aantal werk loze bouwvakkers. Een duidelijke daling was er by het kantoorperso neel (-20) en de metaalbewerkers (-12). Bij de andere beroepsgroe pen was sprake van kleine toe- en afnames: een afname in de handel (-4). in de beroepsgroep transport (-4) en onderwijspersoneel (-3). Een lichte stijging was zichtbaar bij de beroepsgroepen landbouw 4). sociaal/geneeskundig perso neel 4). algemene dienst 3) en overig 4). Bij de vrouwelijke werklozen nam het aanbod af in de beroeps groepen kantoorpersoneel (-12), landbouw (-6), onderwijs (-3) en overig - 8). Een styging was er bij het handelspersoneel 7). huis houdelijk personeel 3), horeca- personeel 10) en personeel algemene dienst 8). Stroomgegevens Het aantal inschrijvingen van werkzoekenden in november be droeg 525. waarvan 372 in het ray on Venray en 153 in het rayon Gennep. Hiertegenover stonden 568 uitschrijvingen. Vraag In november 1989 werden 144 nieuwe vakatures aangemeld bij het GAB Venray-Gennep. Van deze vakatures kwamen er 35 voor reke ning van het asielzoekerscentrum tr Blitterswijek. het betrof vakatu res in de gezondheidszorg, sociaal cultureel werk en administratie. Opvallend was vooral de styging van ingediende vakatures in de so ciaal/ge neeskundige be roepsgroep. In deze kategorie was in november het aantal geregistreerde vakatures 3 keer zo groot als gemiddeld. Door snelle bemiddeling van het GAB zijn inmiddels 33 van de 35 vakatu res ingevuld. Het aantal openstaande vakatures eind november 1989 bedroeg 326. ofwel 1% van de afhankelijke be roepsbevolking. Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. De medewerkers van de Consu mentenwinkel staan in het pand Marktstraat 8 klaar om consumen ten behulpzaam te zijn. Zy helpen de consument by het maken van keuzes als het gaat om de aanschaf van een nieuw produkt. In de wir war van soorten, maten en merken is het moeilijk om een goede keuze te maken. Want wat is goed en wat niet? De medewerkers van de Con sumentenwinkel kunnen dan in formatie geven. Deze informatie bestaat zowel uit algemene informa tie als uit testresultaten, voor zover het produkt getest, is. De medewerkers geven echter niet alleen produktinfomiatie. Ook met klachten kan de consument bij de Consumentenwinkel terecht. Denk hierbij bijv. aan de reparatie van een tv.-toestel. die maar niet goed uitgevoerd wordt. De mede werkers van de Consumentenwin kel kunnen dan vertellen over rechten en plichten in dit soort en andere zaken. Daarnaast geven zij advies over de stappen die onderno men kunnen worden. Mocht een klacht niet oplosbaar zijn. dan kan de Consumentenwinkel bemidde len. Is bemiddeling niet mogelijk, dan kunnen de medewerkers ver tellen, waar u met uw klacht te recht kunt. De Consumentenwinkel draait met vrijwilligers, gesteund door een beroepskracht. De vrijwilligers hebben allemaal een uitgebreide scholing gehad. Tijdens deze scho ling komen onderwerpen als pro duktinfomiatie, m.n. de werking, het onderhoud en de verschillen van bepaalde produkten. etikette ring. budgettering, garanties, aan- koopvoorwaarden, enz. aan de orde. Verder krijgt de vrywilliger een training om de cliënten zo goed mogelijk te woord te staan en te hel pen. Daarnaast blijven er regelma tig scholingen plaatsvinden om de deskundigheid op peil te houden en te bevorderen. De onderwerpen voor deze bijeenkomsten worden m.n. door de vrijwilligers zelf aan gedragen. Helaas kampt de Consumenten winkel met onderbezetting. Er wor den dan ook nieuwe medewerkers (m/v) gezocht. Is het misschien iets voor u om vrijwilliger te worden bij de Consumentenwinkel? Een voor opleiding tot consumentenvoor- lichter is niet nodig. Aan elke vrijwilliger wordt immers een uit gebreide scholing aangeboden. Bent u geïnteresseerd, dan kunt u een schriftelijke sollicitatie rich ten aan de Consumentenwinkel. Marktstraat 8. 5801 BM Venray. t.a.v. mevr. E. van Bal. Zij is bereid u tele fonisch nadere informatie te ver schaffen. u kunt haar op dinsdag-, woensdag-, en donderdagmiddag bereiken in de Consumentenwin kel. tel. 04780-10799. U kunt na tuurlijk ook even langskomen. Dan kunnen onze vrijwilligers u een en ander vertellen. GEEN VOORRANG Woensdagmorgen omstreeks half acht lette een uit Meerlo afkomstige autobestuurder onvoldoende op. toen hij vanaf het Christoffelkruid de Nieuwe Maasheseweg opdraaide. Daardoor werd een 18-jarige Ven- rayer op het fietspad aangereden. Hij liep bij de botsing dusdanige verwondingen op dat hij voor be handeling naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. BIJ CHR.JANSEN AAN DE GROTE IS EEN MISSCHIEN EEN VERMOGEN WAARD! Sigarenhuis Chr. Jansen Grote Markt 22 Onverantwoord inhalen Donderdagmorgen omstreeks half zeven, wilde op de Deurnese- weg ter hoogte van het spoorwegvia- dukt in Oostrum een uit Mill afkomstige autobestuurder op het verboden gedeelte een voor hem rij dende vrachtautokombinatie inha len. terwijl een tegenligger naderde. Het was aan het inzicht van de bestuurder van die vrachtau tokombinatie te danken, dat een frontale botsing kon worden voor komen. Hy week namelijk uit naar de vluchtstrook. Nu bleef het bij de botsing bij zware materiële schade. Tegen de bestuurder die inhaalde werd proces-verbaal opgemaakt. Een uur later vond enkele kilometers verder op de WanssUm- seweg een soortgelijke inhaalma- nouvre plaats. Ook hier haalde een nog onbekend gebleven auto bestuurder een vrachtauto in. Om een frontale botsing te voorkomen week de Venrayse vrachtwagen bestuurder uit. Hij kwam met het rechter wiel in de wegberm, ver- look de kontrole over het stuur en botste vervolgens tegen een tege moetkomende personenauto uit Bergen. Ook hier was de ravage groot. De bestuurder uit Bergen werd nog voor onderzoek naar het zie kenhuis vervoerd maar kon na be handeling naar huis worden overgebracht. De wegpiraat —de bestuurder die oorzaak was van deze botsing— was in geen velden of wegen te bespeuren. Hopelijk zijn er getuigen die de politie het kentekennummer van die wegpiraat kunnen doorgeven. De brandweer moest in aktie ko men voor het schoonmaken van het wegdek. 2_J DONDERDAG 28 DECEMBER 1989 Nr. 52 HONDERDENTIENDE JAARGANG Tot ziens bij mannenmode Grotestraal 2 Venray. tel 04780-10943 Gasthuisstraat 24 Venlo\ i. Aiie Van Cils colberts nu nu 2. CIAO winterjacks 549,- kleuren en designs 189,- nu 119a" In november organiseerde het Groene Kruis weer twee thema ochtenden voor ouders van peuters en kleuters. Deze keer was het on derwerp: 'Slapen'. De opvoedingsvoorlichtster gaf al gemene informatie over het slaap gedrag van jonge kinderen. Onder andere kwamen aan bod het insla pen. het. doorslapen en de vroege vogels. De aanwezige ouders konden el kaar tips geven over hoe om te gaan met de zogenaamde nachtbrakers. Wederom was er kinderopvang die positief ervaren werd. Als Groene Kruis zijn wij dan ook van plan in 1990 door te gaan met de thema-ochtenden voor ouders van peuters en kleuters. Op het pro gramma staan dam 'Schelden, schoppen, slaan": 30 jan. en 6 febr. 1990. 'Zindelijkheid': 1 en 8 mei 1990. 'Taalontwikkeling en boeken': 18 en 25 sept. 1990. 'Slapen': 13 en 20 nov. 1990 Voor meer informatie kunt u te recht bij de administratie van het Groene Kruis te Venray. tel.nr. 04780-81269. In de donderdag gehouden raads vergadering van de gemeente Vier lingsbeek werden o.m. de volgende besluiten genomen. - Het bezwaar van de Milieuvereni ging Vierlingsbeek tegen de vesti ging van een pelsdierenfarm. werd ongegrond verklaard. - De toegangsweg tot het nieuwe bedrijventerrein te Overloon kreeg de naam de Oude Molen. - Het college zal bezwaar aanteke nen tegen de lyst van geldelyke re gelingen. van de ruilverkaveling Overloon - Merselo. Nu de totale toe- bedelingsgrote 1502.45.76 ha be draagt met een toedelingswaarde van van ƒ10.292.838.- is het on doenlijk binnen de gestelde ter mijn tot een algehele beoordeling te komen van bedoelde lijst. - Trouwen op zaterdag kost voort aan 500.- - De reinigingsrechten en riool rechten werden aangepast. Even eens de woonforensenbelasting, de touristenbelasting en de baatbe lasting voor het aardgas. - De subsidie voor de Venrayse schouwburg werd gebracht op 7495.- - De aanschaf van een brand en in- braakvrije kast voor paspoorten en rijbewijzen kost 6962.-. MILIEUNOTA Alle fracties waren vol lof voor de milieunota. Hier was bewezen dat de eigen afdeling een goed en over zichtelijke nota kon samenstellen. Geen duur adviesburo dus. Die nota was tot stand gekomen nadat de CDA-fractie een jaar geleden daar om had gevraagd. 0\er een ding wa ren alle fracties het eens. Dat was de aanpak van de verzuring. Natuurlijk zal aan de nota en de verordening nog gewerkt moeten worden en getoetst aan de realiteit. Dat er duidelijke voorlichting naai de inwoners toe zal komen staat vast. /Vis hel nodig is zal ook deze nota in de toekomst kunnen worden bij gesteld. BURGEMEESTER LN DE VIT Aan het einde van de raadsvergade ring deelde burgemeester H. van de Moosdyk aan de raad mede. dat hij aan H.M. de Koningin het verzoek had gedaan, om hem met ingang van 1 juni 1990 uit zijn functie te ontslaan. De raad was zeer verrast door de ze mededeling. De burgemeester maakte duidelyk dat hij moeite had gehand met deze beslissing. Hij had dat zorgvuldig en weloverwogen ge daan in overleg met zijn echtgeno te. die sukkelt met haar gezondheid. ..Het is voor ons bei den beter, er nu een streep onder te zetten". De burgemeester benadrukte nog eens dat hij met zijn wethouders, de raad, de ambtenaren en de inwo ners goed heeft kunnen samenwer ken. Graag had hij nog zijn sc houders gezet onder het verzet te gen de gemeentelijke herindeling. Maar desondanks had hij over het voortbestaan ran de gemeente alle vertrouwen. Burgemeester van de Moosdijk is 58 jaar. Voordat hij in 1982 tot bur gemeester van Vierlingsbeek werd benoemd, als opvolger van G. van Ileusden. was hij vanaf 1970 wet houder van de gemeente Veldhoven. 'Op Hoogriebroek in Venray. ligt Onder een zeven meter dikke laag stuifzand een nederzetting uit de eerste drie eeuwen na Christus', al dus een regionaal dagblad in zyn editie van vorige week zaterdag. Het zou gaan om een woon- en be graafplaats. De ontdekkingen zou den zijn gedaan door medewerkers van de stichting Regionaal Archeo logisch Archiverings Projekt (RAAP) uit Amsterdam. Deze stich ting onderzoekt, voorafgaande aan de aanleg van Rijksweg 73. de hele strook grond van het tracé, op de aanwezigheid van oudheidkundige resten. Luchtfoto's met speciale appara tuur. studies in oude boeken en kaarten, gegevens van amateur- onderzoekers en heemkundigen, en tenslotte boringen in de grond hebben aangetoond dat in de strook tussen Venray en Venlo (ne gentien kilometer lang) diverse we tenschappelijk belangrijke plaatsen zijn waar oudheidkundige resten liggen. Die zyn zo waardevol dat ze bij op gravingen verder onderzocht die nen te worden. RAAP spreekt dan ook van de langste opgraving in de geschiedinis van Nederlqnd. die be gin volgend jaar van start gaat. als de grondeigenaren meewerken. Re delijke haast is geboden omdat de aanleg van de Rijksweg A73 in 1991 gaat beginnen. In de bossen op Hoogriebroek. ter hoogte van de parkeerplaatsen langs de weg Venray-Venlo, ligt een stuil'zandgebied dat volgens de des kundigen in de Middeleeuwen is ontstaan. Het zand kwam vrij om dat boeren op grote schaal de heide afplagden voor het vee. Onder de berg zand moet zich volgens oude archieven een grafveld uit de Ro meinse tijd bevinden. In 1932 zijn bij het aanplanten van het huidige bos namelyk komplete schalen en komen gevonden uit die tijd. In het gebied is ook een dam gevonden, die eeuwen geleden is aangelegd om aan de zandverstuivingen een einde te maken. Het onderzoek bij Venray heeft ook een raadsel opgelost. In de ja ren zestig werd bij het maken van luchtfoto's een rechthoekige struk- tuur in de bodem ontdekt. Nooit was men er achter gekomen wat dat Willy de Kleine uit Overloon was de 4e gelukkige prijswinnaar van de St. Nicolaas/Kerstaktie van het Winkel centrum Venray. Samen met zijn zus Marian ont ving hij uit handen van de heer Clephas van het Winkelcentrum Venray een reischeque. Willy was zeer verheugd, ook al had hij al eens eerder een prijs gewonnen met "Het doelpunt van de week" van Avro's Sport panorama. A.s. zaterdag wordt de laatste prijswinnaar bekendgemaakt. Hij of zij wordt dan gehuldigd en zal sa men met alle eerdere prijswinnaars een ereronde door Venray maken. Dit gebeurt in een huifkar, vooraf gegaan door M.M.S.K. St. Petrus Banden. De route van deze tocht, die vertrekt vanaf Kupers Rcisburo. is als volgt: Schoolstraat. Marktstraat. Grote Markt. Grotestraal. Hensenius- plein. Leeuwstraat. Hensenius- straat. Ilensenlusplein. Schoolstraat. De Bleek. Schoolst raatSchoutenst raatje. Grotestraat. Passage, Schoolstraat. kon zijn. Booronderzoek heeft uit gewezen dat het om een heel oude perceelsgrens gaat. De bekende Venrayse archivaris, dhr. Ben Kruysen. noemde desge vraagd deze berichten wat overdre ven. Zeker wat 'de kop' van liet artikel betreft! 'Romeins dorp Ven ray ontdekt.' Dat wordt door Kruij- sen ten zeerste betwijfeld. Dal er mensen gewoond hebben stoat vast: maar dat behoeven geen Romeinen te zyn geweest. Eerder nog 'inboor lingen' die door ruilhandel in het bezit zijn gekomen van Romeins aardewerk: wellicht uit het Duitse Rijngebied. De heer Kruysen weet zich iu>g goed te herinneren, dal in 1932. bij de aanleg van gemeentebos in het Hoogriebroek. resten zijn gevonden ran kommen en schalen en één komplete kan. op een diepte van 35 cm. De eerlyke vinders werden be loond met in totaal 15.-. De gemeente wist niet goed weg met deze voorwerpen en schakelde oudheidkundige diensten in. in Maastricht en in Leiden. Het uitein delijk re.^ul üt fct$meen- te de gevonden spullen in bruikleen gaf aSh liet Bónavante Museum in Maastricht. Daar zouden die voorwerpen mo gelijk nu nog liggen, indien in de jaren zestig. Ben Kruijsen niet de bruikleen-overeenkomst had terug gevonden. Samen met de toenmali ge voorzitter van Ven rays Geschied en Oudheidkundige Kring, de lieer L. Laurensse, trok Kruijsen naar Maastricht om die oud-Venmysr voorwerpen weer op te halen. Terug in Venray werden ze ter be zichtiging uitgestald in speciale vi trines op de gangen van het oude raadhuis. Twee jaar geleden, aldus Kruy sen. zijn 'jongens' van de RAAP in Venray begonnen aan een onder zoek in het toekomstige trajrkt ran Rijksweg 73. Op informatie ran de Geschied- en Oudheidkundige Kring zijn toen op de k;iart van het trajekt de bekende Venrayse vind plaatsen ingetekend. Met die gege vens is de RAAP toen op onder/ziek uitgegaan: veldonderzoek en op nieuw luchtfoto's maken. Veel oud heidkundige voorwerpen zijn er niet meer naar boven gekomen. Het rechthoekige vlak dat op de foto's duidelijk te zien is. bleek zo als verwacht een vroegere afraste ring te zijn van (gezamenlijke) landbouw- en/of weidegronden. Een bekende en al eeuwenoude manier om een perceel te omheinen en te vens te beschermen tegen zand verstuivingen, was de aanleg van aarden wallen en het planten van rijshout. Dat is ook hier het geval geweest. In de loop der jaren (eeu wen) zijn die toch weer onder een dikke laag stuifzand bedolven. GEEN PRETTIGE THUISKOMST By thuiskomst, na de kerstdagen elders te hebben doorgebracht, kwamen bewoners ran de Lathyrus tot de ontdekking dat er ongewenst bezoek was geweest. Door forcering van de achterdeur —ook hier was de deur niet vergrendeld— was toe gang tol de woning verkregen. Ont vreemd zyn de videorekorder. een CD-speler en een midiset en dat al les ter waarde van 3.388.-. I VELE TELEFOONTJES OMTRENT VUURWERK Het vuurwerk op de koopavond van jl. woensdag had tot gevolg, dat het by de politic klachten regende, van verontruste inwoners. Zelfs kwamen er bij dc politie klachten binnen van winkeliers, die niet op de hoogte waren ran bet afsteken van dat vuurwerk. De daarbij noodzakelijke omlei ding voor het verkeer, ran de Eindstraat via de Hoenderstraat, werd door velen niet begrepen.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 9