5% tot 70% JAN VASSE Venray bouwt aan zijn centrum... en hoe... Aanklacht tegen gemeente Venray wegens overtreding Rechten van de mens EMOFRA EINDEJAARSAKTIE Autorijschool VIKTOR wenst U allen 'n gelukkig en gezond 1990 rftentkikb JAN VASSE BROEKEN DUUR? KOM NOU!!! spaar-hypotheek i hilhorji Uitreiking zilveren Schöpke Bouwgereedschap voor LTS-Venray Van balustrade van 4 meter hoogte gegooid GASTEDIJ duTHÉATDE Wij wensen LI allen 'n Vporspoedig 1990 Grotere straffen en direct betalen bij vroegtijdig af steken vuurwerk Wijziging bezoek tijden St. Elisabeth ziekenhuis kortingen van Op onze gehele leren dames- en herenkollektie DONDERDAG 28 DECEMBER 1989 Nr. 52 HONDERDENTIENDE JAARGANG PEEL EN MAAS UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 tAIEEITRI AH X/OAB X/FKIDAY EK! nAAAEVINA advertentieprijs 31 ct. per mm-abonnementsprijs W EEIvDLAL/ Uvn VCNKAT EM U/VluC VI11U per halfjaar m3,00 uitsluitend bij vooruitbetaling BUITEN DE REGIO I 18.00 MOZARTSTRAAT 14 - VENRAY - TELEFOON 84046 Piëlhaze en Piëlhazinne! Èn bieëstig moj neej jaor wense weej ollie, ok names de kiender en os vrollie Prins en Adjudante 1990 Het grootste assortiment v uw ambachtelijke bakker Bakkerij Vasse en medewerkers wensen U prettige jaarwisseling Loop eens binnen bij Veltumse Kleffen 58 telefoon 80934 volop parkeergelegenheid Overloon, Vierlingsbeekseweg 18 Telefoon 04788-1434 Maasbree, Dorpstraat 93 Telefoon 04765-3395 Heythuysen, Telefoon 04749-3866 In de Keulsche Pot loundue-, gourmet- en specialiteiten- restaurant. nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON VAN DE KAMP ASSURANTIËN Voor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Patersstraat 17. Venray, tel. Voor het eerst zijn onze deuren voor u geopend Kempen Antiquiteiten Hoogeindsestraat 11 Rijkevoort Telefoon: 08857-1756 Openingstijden: woensdag-donderdag-vrijdag 10.00 - 18.00 uur zaterdag 10.00 - 16.00 uur telefoon 04780-87575 Op zondag 7 januari houden de Wijkvereniging Veltum en het Wijkcentrum 't Schöpke hun nieuwjaarstreffen van 13.00 tot 16.00 uur in wijkcentrum 't Schöp ke. Hoogtepunt van die middag is de uitreiking van liet Zilveren Schöpke aan Mevr. II. Perree. Zij krijgt die onderscheiding omdat zij acht jaar lang verkeersbrigadier is geweest voor de kinderen van Co- ninxhof. Voorts heelt zij enkele ja ren meegeholpen in het jeugdwerk van de Wijkvereniging Veltum. Wij hopen, dat U allen komt om haar met deze onderscheiding te felicite ren. Iedereen is van harte welkom. De Nederlandse Vereniging voor Ondernemers in de Bouw (NCOB), afdeling Venray. heeft vorige week vrijdag aan direkteur A. Hijl van de Venrayse technische school gereed schappen aangeboden. Het zijn gewone hulpmiddelen als kruiwa gens, een freeskop voor de houtbe werking, een decoupeer-zaagma- chine en een diamantzaag. In totaal gaat het om een geschenk van i*ond de drieduizend gulden. Direkteur Hijl was blij met het ca deau. 'Diverse aannemers hebben ons in de loop van het jaar ook al van allerlei materiaal voorzien. We kunnen daardoor geld van het mi nisterie voor andere doeleinden ge bruiken', aldus dhr. Hijl. In de nacht van vrydag op zater dag omstreeks 03.30 uur. trof een buurtbewoner van de Akelei op die straat een 36-jarige buurtbe woonster kermend aan. Ze werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd en bij onderzoek bleek dat de vrouw een bekkenbreuk had op gelopen. Ze verklaarde aan de politie, die direkt met het onderzoek is gestart, dat ze na een onenigheid met haar 54-jarige vriend, door deze over de balustrade van haar woning was ge gooid en op straat was terecht gekomen. Die 'vriend' was echter in geen velden of wegen te bekennen den de politie heeft een opsporingsbe richt omtrent opsporing, aanhou ding en voorgeleiding gevraagd wegen poging tot doodslag, c.q. zwa re mishandeling in Venray ge pleegd. De vriendschap zal nu wel be koeld zijn. aldus een woordvoerder van de politie. UflCHROOM Mensen, die enige tijd niet in Venray zijn geweest, hebben zich in niet geringe mate verbaasd over het feit. dat een gedeelte van de schouwburg was afgebroken en dat de bomen aan de Schoolst iaat wa ren verdwenen. Het was hun be kend dat Venray aan zijn centrum werkte, maar de wijze waarop dit gebeurde ging hun verstand toch te boven. Maar niet alleen de toevallige be zoeker heeft zich verbaasd over het geen momenteel aan de Schoolstraat, tussen de Jan Hen- senstiaat en het Schouwburgstraat je gebeurt. Ook de Venrayers zelf zetten hier hun grote viaagtekens bij. Nadat de bomen voor het ge deelte waarin eens de jeugdbibilio- theek was gevestigd, het loodje moesten leggen, verschenen slo pers op het „toneel" om een stuk van het cultureel centrum tot diep onder de grond te slopen. De bedoe ling van al dat rooien en slopen is ruimte te maken voor winkels, waardoor een aansluiting wordt ge creëerd tussen de nieuwe Bleek en het bestaande centrum. Een ver volg derhalve van de Passage over de Schoolstraat naar het nieuwe win kelgebeu ren. Tegen de schouwburgmuur. aan de Schoolstraat en de Jan Hens- senstraat. worden winkels gebouwd aansluitend, aan de in aanbouw zijnde winkels, die doorlopen tot aan het pand. waarin „Meer licht" is gevestigd. Worden de nieuwe winkels in de Bleek voorzien van bovenwoningen, anders ligt het met de winkels tegen de schouw burg. Hier wordt slechts één laag gebouwd. Wat hiervan straks het re sultaat zal zijn, hebben de architect en de Venrayse Welstandscommis sie waarschijnlijk over het hoofd gezien... Er is weining fantasie voor nodig om nu al te zien wat het straks gaat worden. Hiervoor behoeft men slechts in de Passage richting Schoolstraat te lopen. De toekom stige winkels worden in laagbouw tegen de Sehouwburgwand „ge plakt" waardoor de pijpen van de luchtbehandelingsinstallatie van de schouwburg boven de winkels duidelijk zichtbaar blijven. Boven alles uit zal de achttien meter hoge en bepaald niet fraaie toren van het schouwburgtoneel - waarin zich de z.g. ..trekken-' bevinden - uitsteken. Het decor van een „veevoederfa briek" midden in het centrum zal daarmee voltooid zijn- Achteraf praten is natuurlijk ge makkelijk. Maar toch rijst de vraag of men hier niet iets anders had kunnen maken. Te denken valt b.v. aan het behoud van de bomen en de voormalige jeugdbibiliotheek. (al wordt gezegd, dat er bomen van 20 jaar oud worden geplant rond de schouwburg). Wanneer men hierboven een ver dieping had gebouwd, zou b.v. een mooie ruimte zijn ontstaan voor b.v. het houden van exposities, vergade ringen. repetities voor plaatselijke muziek- en zangverenigingen etc. Door deze verdieping zou de schouwburg dan minder het uiter- Ook mede namens alle medewerkers van Modehuis Thomassen, wensen wij l) en de Uwen 'n goed gekleed en voorspoedig 1990! Een Ven rays echtpaar heeft een aanklacht ingediend tegen de Staat der Nederlanden en de Gemeente Venray, wegens het overtreden van de Rechten ran de mens. Door de werkloosheid van de echtgenoot raakte deze familie in betalingsmoeilij kheden. onder andere bij postorder- en energiele verende bedrijven en de belasting dienst. Door het echtpaar werd aan de ge meente Venray om hulp gevraagd, volgens het projekt financiering en budgettering. In eerste instantie werd die aanvraag afgewezen. Later bleek de gemeente toch genegen om dit echtpaar hulp te bieden in hun uitzichtloze situatie. Maar uit eindelijk —door een misverstand van de bank— liet de gemeente dit echtpaar weten af te zien van de aangeboden hulp. Het Venrayse echtpaar heeft zich ook gewend tot H.M. de Koningin, waarvan z(j hulp verwachtte. Op hun brief om hulp mochten zij geen antwoord ontvangen; zelfs geen ontvangstbevestiging. De gemeente Venray liet aan de energie-leverende bedrijven weten, dat het gezin geen medewerking wilde verlenen aan het projekt fi nanciering en budgettering. Promp daarop sloten deze nutsbedrijven het gezin af van gas en elektriciteit. Het gezin heeft intussen al enkele weken niet kunnen koken, wassen en douchen. Een en ander was voor het gezin aanleiding een aanklacht in te die nen by de Commissie voor de Rech- lijk van een fabriek hebben ge kregen. Ook aan de achterzijde ran de schouwburg, aan de kant van de Merseloseweg dreigt het aanzien minder fraai te worden. Weliswaar wordt de huidige enorme alumini- umpijp door een aanbouw aan het cultureel centrum goeddeels aan het oog onttrokken. Rest een kale muur. die zich bij gebrek aan open bare toiletten in Venray—juist vult u zelf maar in. Zo zouden de beste stuurlui, die zich spreekwoordelijk altyd aan de wal bevinden, ook een oplossing kunnen aandragen voor het schouwburgplein. In het begin van de zeventigerjaren heeft een groep particuliere initiatiefnemers het plein in zijn huidige vorm laten aanleggen. Voor die tijd een mooie oplossing voor een kaal en nutte loos plein. Maar het is nooit gewor den wat men zich voor ogen had gesteld. Dat het ooit tijdens de kerstdagen een parkeerplaats voor circuswagens zou worden heeft men nooit kunnen denken Ruim 20 jaar later is het winkel centrum voetgangersgebied gewor den; een voetgangersgebied waarin nog steeds het verkeer (Schoolstraat. Marktstraat. Grote Markt. Hofstraat. Henseniusstraat en Schouwburgstraatje) vrij toe gang heeft. Voor het winkelend pu bliek een ergernis, voor een vreemdeling een lachtertje. Een plan van een aan de wal staan de stuurman zou kunnen zyn het schouwburgplein te ontdoen van al le bouwsels, met uitzondering de luifels b.v.; de sierbestrating van het plein door te trekken tot aan de winkels en de Merseloseweg vanaf de Deken Thielenstraat af te sluiten voor het autoverkeer. Zo ontstaat een mooi groot evenemententer rein. En de bezoekers van de schouwburg, die nu 's avonds op het on- of slechtverlichte plein hun weg moeten zoeken tussen de obstakels door. op gevaar af hun le dematen te breken zouden wellicht zeer dankbaar zyn voor een derge lijke oplossing. ten van de mens, by de Verenigde Naties. Desgevraagd vertelde mevr. Hoppen reijs-de Loo ons. dat zij als wethouder van Sociale Zaken inder daad met deze zaak bekend was. Het was zeker wel de bedoeling ran haar en het college om deze men sen te helpen ingevolge het projekt financiering en budgettering, maar daarvoor is allereerst de medewer king van de betrokkenen nodig. En het is juist door het niet medewer ken van die mensen, dat het college na zeer uitgebreid overleg besloot van hulp af te zien. Maar los daar van zyn aan deze zaak nog zoveel haken en ogen. dat de wethouder zich niet geroepen voelt daarover nu de pers in te lichten. voor 'n samenzijn met vrienden specialiteiten restaurant kempweg 2a. venray telefoon 04780-89086 woensdag rustdag albet t en thea muller, prop Tijdens het weekend serveren wij naast onze la carte" gerechten 'n speciaal „menu prestige" 'n populair 3-gangen menu en 'n kopje koffie a f 45.- p.p. Combineer uw diner met Beaujolais Primeur '89 Oudjaarsavond gesloten Nieuwjaarsdag geopend va. 16.00 uur Het openbaar Ministerie, in deze de officier ran Justitie bij het Ar rondissementsrechtbank te Roer mond waar Venray onder valt. heeft aan de politie te Venray by brief la ten weten, het beleid bij de vuurwerk-aanpak anders te doen dan andere jaren gebruikelijk was. Er zal nu met strengheid opgetre den moeten worden tegen het afste ken van vuurwerk anders dan is toegestaan. In het tydvak van 23 de cember tot 6 januari zullen er extra boetes worden opgelegd, indien klandestiene vuurwerkstekers wor den betrapt. Die boete bedraagt, ook voor jeugdigen, beneden de 16 jaar 60 gulden. Vqor personen boven de 16 jaar bedraagt die boete, welke onmid- delijk wordt ingevorderd, hon derd gulden. Grote buit bij inbraak woning By thuiskomst, in de nacht ran Eerste op Tweede Kerstdag, om streeks half twee. ontdekten bewo ners aan de Kamperfoelie dat er was ingebroken. Door vernieling ran o.m. een ruit van de woonkamer, was men in de woning kunnen komen. Voor zover kon worden vast gesteld is er veel duur porcelein. een video met tv., diverse schilde ryen. diverse klokken en sieran- den meegenomen en een bedrag van 3.100.-. De totale waarde van het gestolene bedraagt minsten 30.000.-. Het is niet onmogelijk dat de da- deifs) op de hoogte is (zyn) geweest van de waarde van het gestolene. Buurtbewoners is niets verdachts opgevallen. Maar mogelijk hebben anderen daar in de voornacht iets gezien wat van belang zou kunnen zyn by het onderzoek. De politie verzoek diegenen dan ook koniakt met hen op te willen nemen. Indien er schade aan personen of goederen is ontstaan, kan niet wor den volstaan met het betalen ran de boete, maar zal in ieder geval proces verbaal woren opgemaakt. Denk bij het afsteken van vuur werk in de toegestane tijd. ook aan de overlast die U veroorzaakt aan kinderen, ouderen en diereh. wel ke steeds door de knallen worden opgeschrikt. In verband met organisatorische wijzigingen en tevens om de patiën ten voldoende kans op rust tc geven zijn de bezoektijden van het St. Eli sabeth ziekenhuis te Venray met in gang van 5 januari a.s. gewijzigd. Het middagbezoekuur tot heden van 14.00 tot 15.00 uur vervalt De bezoektijden worden van 16.00-17.00 uur in de namiddag en van 19.00 tot 19.45 uur iu de avond. De naaste familie kan altijd, in over leg niet de patient en de verpleging, individuele afspraken maken om buiten de officiële tijden om op be zoek te komen. De achtergronden voor deze wijzi gingen zijn de volgende. Meer patiëntgerichte zorgverle ning; op deze manier kan in ruime mate tegemoetgekomen worden am de wensen van de patient en zyn familie. - door de intensievere behandeling moeten de onderzoekingen en be handelingen overdag in voldoende mate door kunnen gaan. - de patient heeft toch voldoende rust nodig. BOODSCHAPPENTAS UIT WINKELWAGENTJE Een in een supermarkt winkelen de dame kwam tot de ontdekking dat in een onbewaakt ogenblik uit heaar winkelwagentje haar bood schappentas was ontvreemd. Jam mer voor de dader dat daar geen portemonnee in zat: alleen het ry- bewys van de dame. tassen 20% korting ceintuurs 30% korting ledermode tassenmode exclusieve blousen luxe 'Karin' Byoux exclusieve panty's leerreparatie's 'Laimböck' handschoenen

Peel en Maas | 1989 | | pagina 1