Overlast vuurwerk beperken VUUR WERK NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Hinderwet Hst gemeentebestuur van Venray wenst u fijne kerstdagen, een goede jaarwisseling en een voorspoedig IQQO Subsidieverordening stads en dorpsvernieuwing PEEL EN MAAS Woningbouw te Smakt Het onderwerken van dierlijk mest Algemene ontheffing sluitingsuur Afvalstoffen- verordening Algemene ontheffing vuurwerk Extra vrij zwem men tijdens de kerstvakantie Ophaaldienst huisvuil tijdens feestdagen a9" 'EEL EN MAAS i» Donderdag 21 december - Pagina 9 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken, re- kreatie, personeelszaken, organi satie, informatica en interne dienstverlening. Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken, milieuzaken, ruimte lijke ordening, volkshuisvesting, bouw- en woningtoezicht, wel standstoezicht en stedebouw. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie welzijns planning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. financien, belastingen, grond bedrijf (incl. exploitatie bestem mingsplannen en verkoop bouw kavels in bestemmingsplannen), gemeentegaranties, onderwijs, volwassen-educatie, kinderop vang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebeleid en mondia le vraagstukken. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van inray, maken bekend dat bij hen aanvraag is ingediend voor een (ndenvetvergunning van: J. Lemmens, Timmermanns- :g 54 te Ysselsteyn voor het wijzi- van een varken fok en •kensmesterij gelegen aan Tim- irmannsweg 54 te Ysselsteyn: Gebr. van Neerven. Moostdijk 14 te Ysselsteyn voor het wijzigen een rundveebedrijl', gelegen lan Moostdijk 14 te Ysselsteyn: W. van Dijck, De Steeg 10 te lerselo voor het ex art. 6a wijzigen van een varkensfok en var- insmesterij, gelegen aan De Steeg 10 te Merselo; J. van Dijek. Castenrayseweg 35 te Castenray voor het oprichten in werking hebben van een rundveebedrijf, gelegen aan de Casten rayseweg 35 te Castenray: P. Keysers. Kraaksepas 10 te eunen voor het ex art. 6a wijzigen ran een varkensfokkerij en var- lensmcsterij. gelegen aan Kraakse- 10 te Leunen: Maatschap Swinkels. Paarde- copweg 13 te Ysselsteyn voor het vyzigen van een rundveehouderij. Jelegen aan Jaegerhofweg la te 'en ray: Maatschap Swinkels. Paarde- opweg 13 te Ysselsteyn voor het rjjzigen van een varkensmesterij in rundveehouderij, gelegen aan Ie Paardekopweg 13 te Ysselsteyn; Fr. van Rosineulen, Paarde- topweg 19 te Ysselsteyn voor het ex rt. 6a wijzigen van een rundvee- touderij. gelegen aan de Paarde- topweg 19 te Ysselsteyn: M. van Staveren. Jaegerhofweg la te Veulen voorr het oprichten en nwerking hebben van een melk- 'eebedrijf. gelegen aan de Jaeger- lofweg 4a te Veulen. Burgemeester en wethouders van Venray maken op grond van artikel 2, lid 3. van de inspraakverorde ning bekend, dat met ingang van 27 december 1989 gedurende veertien dagen ter inzage ligt op kamer 311 van het raadhuis: het ontwerp raadsbesluit tot wijziging van de subsidieverordening stads- en De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 21 januari 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer). kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen dié bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zy niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken uw weekblad Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om ten be hoeve van de bouw van een woning met garage op het perceel sectie A, nr. 2585. gelegen aan de St. Jozef- weg te Smakt, de bestemming 'Woondoeleinden (uit te werken ten behoeve van autochtonen)' uit te werken tot de bestemming 'Wonen, eengezinshuizen in open bebou wing, klasse EO'. De woning is bestemd voor een autochtoon van Smakt. Het ontwerp-uitwerkingsplan voor genoemd perceel ligt met in gang van 15 december 1989 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage in het gemeente huis. afdeling VROM, Raad huisstraat 1 te Venray. tijden kantooruren van 09.00 tot 12.00 uur. Gedurende de termijn van ter in zageligging kunnen eventuele te gen het ontwerp-uitwerkingsplan schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. De burgemeester van Venray mr. II.J.M. Defesche dorpsvernieuwing. Gedurende genoemde termijn kan een ieder zijn mening omtrent de ter inzage liggende stukken bij burgemeester en wethouders ken baar maken, mr. H.J.M Defesche burgemeester dra. A.W.M. de Bever sekretaris Burgemeester en wethouders van Venray. maken hierbij bekend, dat met ingang van heden, op kamer 031 van het gemeentehuis, voor een ieder ter lezing is neergelegd de door de raad dezer gemeente bij besluit van 1 juli 1989. nr. R 754, vastgestelde (eerste) wijziging van de Algemene Politieverordening Venray. De hierbedoelde wijzigingsveror dening treedt in werking op de der dag dag na die waarop zij is afgekondigd. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche burgemeester dra. A.W.M. de Bever sekretaris Toelichting. Bovenbedoelde wijziging heeft tot doel de door bemesting veroorzaak te stand (hinder) te bestrijden. - Voorheen was daarover een bepa ling in de Afvalstoffenverordening opgenomen, maar die bepaling is nu —bij gelegenheid van de vast stelling van een nieuwe Afvalstof fenverordening— gewijzigd over gebracht naar de Algemene Politie verordening (artikel 85a). Onder andere is nu bepaald, dat niet met dierlijke meststoffen mag worden gemest op zaterdagen, zon dagen en algemeen erkende feest dagen. terwijl de gebruiker van niet-beteelde grond verplicht is de dierlijke mest binnen 6 uren (was 24 uren) onder te werken. De burgemeester van Venray ver leent hierbij gelet op de artikelen 3 en 48 van de Algemene Politiever ordening Venray algemene ont heffing van het sluitingsuur voor horecabedrijven in de nacht van 31 december 1989 op 1 januari 1990, met dien verstande dat deze onthef fing niet geldt voor horecabedrij ven die worden geëxploiteerd door een sportvereniging of -stichting. De burgemeester voornoemd. OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend, dat met ingang van heden, op kamer 232 van het gemeentehuis, voor een ieder ter lezing is neergelegd de door de raad dezer gemeente bij besluit van 1 juli 1989, nr. R 753, vastgestelde afvalstoffenverorder- ning gemeente Venray. De genoemde verordening treedt in werking op de derde dag na die waarop zij is afgekondigd. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche burgemeester Oudejaarsavond staat weer voor le deur en dus wordt er ook weer (esproken over het afsteken van uurwerk. In onderstaand besluit is bep- >ald, dat in Venray alléén op zon- lag 31 december van 8 uur 's norgens tot 2 uur na middenaeht als het inmiddels 1 januari 1990 is jrj (eworden) vuurwerk mag worden fgestoken. Deze bepaling is bedoeld om de overlast van vuurwerk zoveel moge lijk te beperken. Bovendien heeft deze korte termijn voor het afste ken van vuurwerk het voordeel, dat de kans op ongelukken kleiner is. Overigens mogen winkeliers (mits ze daarvoor een vergunning hebben) alleen op vrijdag 29 de cember en zaterdag 30 deeember vuurwerk verkopen en enkel aan personen, die 16 jaar of ouder zyn. Ook mogen alleen personen van 16 jaar of ouder enkel op genoemde dagen vuurwerk bij zich dragen. Op deze wijze kan de overlast van vuurwerk voor mens èn dier zoveel mogelijk worden beperkt. En denk eraan:' WEES ALTIJD VOORZICH TIG MET VUURWERK: DENK NIET ALLEEN AAN JEZELF. MAAR OOK AAN ANDEREN! De burgemeester van Venray. ge let op artikel 3, lid 2. van de Alge mene Politieverordening Venray-, besluit: I. een ieder boven de leeftijd van 16 jaar ontheffing te verlenen ran het in artikel 67, lid 2, van de Algemene Politieverorde ning Venray verratte verbod om op of aan een weg of op een voor het publiek toegankelijke plaats vuurwerk te bezigen of by zich te hebben, als bedoeld in de lijst van vuurwerken (letters A t/m D), genoemd in artikel 4, lid 1, onder f, van het Reglement Gevaarlijke Stoffen (R.G.S.): H. de ontheffing te beperken tot de dagen 29 en 30 december 1989. voor wat betreft het bij zich hebben, en tot de tijd van 31 december 1989 na 08.00 uur tot 1 januari 1990 02.00 uur, voor wat betreft (het bij zich hebben en) het bezigen (af steken): III. Aan de ontheffing het voor schrift te verbinden, dat het be zigen van vuurwerk geen gevaar, schade, hinder van ern stige aard of overlast mag ver oorzaken en dat eventuele aanwijzingen van de politie, strekkende tot bescherming van voornoemde belangen, stipt moeten worden opgevolgd. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Toelichting Op grond van vorenstaande onthef fing mag gedurende de daarin ver melde tijd het volgende vuurwerk in het openbaar worden afgestoken (letters A t/m D en R.G.S.): A. zichzelf niet voortdrijvende vuurwerken, die na ontsteking door de reaktie geheel of gedeel telijk uiteen worden gereten (zo als snoeren. strengen en zevenklappers); B. 1. zichzelf niet voortdrijvende vuurwerken met rook- of ge- luideffekt of met een kombi- natfé'Van rook-, geluid- of lichteffekt. die na ontsteking door de reaktie niet uiteen worden gereten: 2. zichzelf niet voortdrijvende vuurwerken met uitsluitend lichteffekt; C. zichzelf voortdrijvende vuurwer ken met knaleffekt, die na ont steking door de reaktie geheel of gedeeltelijk uiteen worden gereten (zoals vuurpijlen en rote rende, niet opstijgende vuur werken): D. zichzelf voortdrijvende vuurwer ken, die na ontsteking door de reaktie niet uiteen worden gere ten (zoals roterende en opstij gende vuurwerken). Het gebruik van de zogenaamde overige vuurwerken (als bedoeld onder letter E van de lyst van vuur werken), zoals: boobytraps, trek- touwtjes, boscocylinders. confetti- bommen, cotillonvruchten, flits- watten. knalbonbons, bloemkaar- ten. blaadjes collodiumpapier, bengaalse lucifers, bengaalse hand fakkels, wonde rkaarsen zonder ontstekingskop, klappertjes (amor ces), knalstroken (amorcesstroken), knalringen (amorcesringen) en derbyplaatjes, was reeds toe gestaan. Evenals vorige jaren is in ver band met de geluidshinder het tijdvak waarbinnen vuurwerk mag worden afgestoken (gebezigd) sterk beperkt. Op grond van het streven naar uniformiteit zal in de meeste Noord-Limburgse gemeenten, over eenkomstig bovenstaande onthef fing. het volgende gelden: a. verkoop vuurwerk op 29 en 30 december aan personen boven 16 jaar; b. afsteken vuurwerk op 31 de cember vanaf 08.00 uur tot 1 ja nuari 02.00 uur. Tijdens de kerstvakantie zijn in het gemeentelyk combi-zwembad extra uren beschikbaar voor vrij zwemmen: -woensdag 27 dec.: 13.00-16.30 uur -donderdag '28 dec.: 13.00-15.30 uur -vrijdag 29 dec.: 13.00-15.30 uur -dinsdag 2 jan.-. 13.00-15.30 uur -woensdag 3 jan.: 13.00-16.30 uur -donderdag 4 jan.: 13.00-15.30 uur -vrijdag 5 jan.: 13.00-15.30 uur. Op maandag 25 december (le Kerstdag), dinsdag 26 december (2e Kerstdag) en maandag 1 januari (Nieuwjaarsdag) is het zwembad gesloten. De overige openingstyden blijven ongewijzigd. Op maandag 25 en dinsdag 26 december wordt in verband met de Kerstviering geen huisvuil opge haald. Ook op maandag 1 januari 1990 (Nieuwjaar) valt de route van de huisvuilophaaldienst uit Omdat de maandagroute dan twee keer achter elkaar zou uitval len, is besloten een extra ophaaldag voor deze route in te las sen. nl. op zaterdag 23 december 1989. Op die dag wordt dus het huisvuil opgehaald langs de route die anders op maandag wordt gereden. Tijdens genoemde feestdagen zal ook de regionale stortplaats geslo ten zijn. Op zaterdag 23 december 1989 zal deze geopend zijn van 08.00 tot 16.45 uur. Vuurwerk mag in de meeste gemeenten alleen verkocht worden aan personen die 16 jaar zijn of ouder. In sommige gemeenten geldt een andere leef tijdsgrens. Bestaat er geen gemeentelijk voorschrift, dan geldt een minimum leeftijd van 18 jaar. In ons land mag vuurwerk alleen maar worden verkocht in de laatste paar dagen voor de jaarwisseling. En het mag alleen maar worden afgestoken op Oudejaars-avond en in de nacht van Oud op Nieuw. In die paar uren gebeuren er nog elk jaar zoveel ongelukken met vuurwerk, dat we maar blij moeten zijn dat we niet het hele jaar onze gang kunnen gaan. Tijdens de afgelopen jaarwisseling en de uren daarna moesten weer honderden mensen na een ernstig ongeval met vuurwerk in een ziekenhuis en dooreen huisarts worden behandeld. De meest voorkomende verwondingen waren verbrandingen, oogletsels en open wonden. Het is dus bepaald niet overbodig om in deze folder nog eens te wijzen op'de risico's van vuurwerk. En hoe we die risico's zo klein mogelijk kunnen houden. Waar de problemen zitten. Ongelukken met vuurwerk worden veroorzaakt doordat de lading op de verkeerde plaats of het verkeerde moment explodeert. Dat kan gebeuren omdat er aan het vuurwerk zelf iets mankeert. Maar in verreweg de meeste gevallen gebeuren ongelukken met vuurwerk doordat men er zelf mee gaat experi menteren of er onverstandig mee omgaat. Hoe ont staan die ongelukken, waar zit het probleem? Vuur werk wordt vaak in de hand aangestoken en dan weggegooid. Dat is ronduit gevaarlijk, omdat nooit met zekerheid te voorspellen valt wanneer het vuurwerk zal ontploffen, en waar het precies terecht zal komen. Ook is het een slechte gewoonte om 'weigeraars' opnieuw aan te steken. De lont kan al zover zijn opgebrand, dat de zaak bij de hernieuwde poging onmiddellijk explodeert. Vuurwerk dat de lucht inschiet veroorzaakt vaak ongelukken omdat het een andere koers volgt dan de bedoeling was. Vuurwerk dat zichzelf voortbeweegt en daarbij met opzet een grillige baan volgt (voetzoekers, gillende keukenmeiden, luchthuiiers) is officieel verboden. Datzelfde geldt voor vuurwerk dat in de hand moet worden afgestoken (strijkers). Veel vuurwerk veroor zaakt een knal. De wet schrijft voor, dat die knal nooit *$- harder mag zijn dan 150 decibel. De fabrikanten gaan wat dat betreft vrijwel tot de grens. En je zou het beslist niet geloven: er zijn nog steeds mensen die zelf met vuurwerk experimenteren. Wat levensgevaarlijk is, want meestal explodeert zelfgemaakt vuurwerk onverwacht en op het verkeerde moment. Laat het maken van vuurwerk daarom aan experts over. Wat kunnen we eraan doen? Als we ons aan de volgende punten houden, blijven de risico's van vuurwerk redelijk binnen de perken: Koop alleen vuurwerk van een goede kwaliteit waar een Nederlandse gebruiksaanwijzing bijzit. De winkelier met een vergunning kan je herkennen aan een biljet met de tekst: 'Verkoop Vuurwerk, Roken en Open VuurVerboden'. Koop geen pakket Kindervuurwerk voor de kleintjes. Koud vuur bestaat niet, vuurwerk voor kinderen evenmin. Lees de gebruiksaanwijzing van tevoren. Op het moment dat je vuurwerk mag afsteken is het donker en dan is de instructie niet te lezen. Steek vuurwerk alleen af op het moment dat het officieel toegestaan is.Tijdens de jaarwisseling en in de eerste uren van het Nieuwe Jaar. Steek vuurwerk alleen aan met iets dat gloeit, zoals een brandende sigaar of sigaret. Een vlam van een aansteker of lucifer kan de lont ergens in het midden aansteken en dat verkort de tijd tot de explosie. Steek geen vuurwerk aan dat een beschadigde of gebroken lont heeft. Vaak zijn dat aanstaande weigeraars, of leveren ze andere ontstekings problemen. Steek weigeraars nooit opnieuw aan. De kans dat er geen tijd is om op een veilige afstand te komen, is veel te groot. Steek elk vuurwerk apart aan. Vuurwerk bundelen is levensgevaarlijk. Steek vuurwerk nooit in de hand af. Zet vuurpijlen voor het afsteken in een fles. Die fles moet ingegraven zijn in de grond, zodat hij niet kan omvallen als de vuurpijl omhoog gaat. Is de grond te hard of bevroren, dan kan de fles gedeeltelijk met zand worden gevuld. Denk aan de huisdieren. Hun oren zijn veel gevoeliger voor knallen dan de onze. Houd ze binnen en zelfs daar hebben ze het al moeilijk genoeg. Ruim na het afsteken zo veel mogelijk op straat de rommel op. Daarmee voorkom je, dat er de volgende dag allerlei 'weigeraars'worden verzameld en opnieuw afgestoken. Gelukkig Nieuwjaar Wie de inhoud van dit artikel in de praktijk toepast, kan optimistisch de jaarwisseling en het nieuwe jaar tegemoet zien: de kans dat vuurwerk roet in het eten gooit, is klein. Maar nogmaals: voorzichtigheid blijft het parool. SüÉhUmContumw* Veilljhtld

Peel en Maas | 1989 | | pagina 9