5 JAAR CAESAR Jo van Oers-Memoriaal Schiesser voordeel! Paul Rippe Ridder in de orde van Oranje Nassau Bestuurswisseling bij P.C.V. Voorronde in Venray van Interpolis Bridgetoernooi Bert Kersten wethouder V Schiesser® f 19,95 Geslaagd hilhorH daarom 5 fantastistische jubileumaanbiedingen 1. van Gils en Hugo i „3 JF BOSS kostuums 598 nu 398.- CAESAR mannenmode 119. Inbraken Engels Bruidsmode en Partners f 24.95 f 49.95 -tr* EN MAAS Donderdag 21 december - Pagina 5 Donderdagmiddag nam dhr. Paul Rippe, tijdens een speciale bijeen komst in de kantine van het Werk voorzieningsschap Noord-Limburg West. afscheid als Algemeen Direk- teur, omdat hij'gebruik wenste te maken van de VUT-regeling Reeds eerder hebben wij in een artikel speciale aandacht geschon ken aan het meer dan 30-jarige dienstverband van dhr. Rippe, dat door vele sprekers nog eens werd gememoreerd, om hem te danken voor zijn inzet. Het was vooral bur gemeester Defesche. die nog eens uitvoerig inging op al die ver diensten. Niet alleen voor het werk verbonden aan zijn direkteurschap. maar vooral ook wat de heer Rippe had gedaan op cultureel-maat- schappelijk en sociaal terrein, niet in 't minst voor het Rode Kruis. Voor al zijn verdiensten kreeg hij van H.M. de Koningin de benoe ming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Nadat de bijbehorende versierse len waren opgespeld, vond aanslui tend een- receptie plaats, welke enkele uren duurde en waarbij dhr. Rippe zeer vele handen mocht drukken. Ook werd van de gelegen heid om kennis te maken met zijn opvolger, de heer ir. J. Pleyers, dankbaar gebruik gemaakt. AFSCHEID VOORZITTER Voorafgaande aan het afscheid van dhr. Rippe had donderdagmid dag in de burgerzaal van het ge meentehuis hel afscheid plaats van de heer L. Laurensse. die vanaf 1955 deel heeft uitgemaakt van het bestuur van het Werkvoorzienings schap. Ook hij had dat schap zien uitgroeien van 40 tewerkgestelden tot het huidige aantal van 750 per soneelsleden. verdeeld over de vestigingen Helden, Horst en Ven- ray. Volgens de wet op de werkvoor zieningsschappen, moet het bestuur met ingang van 1 januari bestaan uit burgemeesters of wet houders van de tot het werkvoorzie ningsschap behorende gemeenten. Als opvolger van de heer L. Lau rensse. die ook veel woorden van dank moest inkasseren, werd be noemd en geïnstalleerd burge meester H. Defesche. Met ingang van 1 januari 1990 treedt de heer L.M.M. Laurensse te- nig als voorzitter van het bestuur van de Stichting Psychiatrisch Cen trum Ven ray. Zijn plaats wordt in genomen dpor de heer drs. B.F.J.C. Fksol. Op 12 januari 1990 neemt de heer L.M.M. Laurensse in een spe ciale bijeenkomst afscheid. De nieuwe voorzitter, de heer Fh- sol. maakt sinds juni 1989 deel uit van het bestuur van de Stichting PCV. De heer Fasol is burgemeester van Horst en is tevens voorzitter van het Nederlands Instituut voor Alcohol en Drugs (NIAD). Met ingang van 1 januari 1990 treedt mevrouw M.H.C. Smeets- Janssen uit Melick toe tot het bestuur van het PCV. Haar benoe ming houdt verband met het voor nemen van het PCV en het RIAGG Midden-Limburg om te komen tot Intensievere samenwerking. Mevrouw Smeets is ook bestuurslid van het RLYGG Midden- Limburg. Uitwisseling van be stuursleden is een eerste stap op weg naai' nauwere samenwerking tussen beide instelling. Mevrouw.. Smeets heeft voor de PvdA zitting in de Eerste Kamer. Verder zijn onlangs nog twee nieuwe leden toegetreden tot het bestuur van de Stichting PCV. Dat zijn mevrouw G.P.M. Eekhout- Dumoulin uit Venray. die op voor dracht van de ondernemingsraad is benoemd eri de heer prof. drs. J.A. Nota eveneens uit Venray. Het bestuur van de Stichting PCV bestaat nu uit zeven personen. Be halve de drie reeds genoemde bestuursleden zijn dat: zuster Jo seph Sarto M.L.M. Smits, namens de Zusters van Liefde-, broeder P.J. Cortooms. namens de Broeders van Liefde: de heer drs. G.J. Eijsink en de heer A.J. Ilubben. Op dinsdag 9 januari a.s. wordt 's avonds om half acht in 'De Kiosk' in Brukske een voorronde gespeeld van het fameuze Interpolis Bridge toernooi. waaraan landelijk door niet minder dan 10.000 paren wordt deelgenomen. Aan deze voor ronde kan worden deelgenomen door maximaal 60 paren. De in schrijving staat open voor zowel clubleden van de Venrayse vereni gingen. als voor thuisbridgers. Bij de voorronde in Venray kan een plaats worden behaald in de 1/8 fi nale. terwijl ook cadeaubonnen en Smeesterpunten te verdienen zijn." Clubleden van de Venrayse vere nigingen kunnen inschrijven op een intekenlijst bij de eigen vereni ging. Thuisbridgers kunnen hun deelname schriftelijk melden aan Interpolisbrige p/a Groene Hart 4. 5801 SX te Venray. of telefonisch, uitsluitend op 3 januari van 13.00 tot 17.00 uur op nummer 04780- 10122. Het inleggeld van 10.- per paar kan op de speelavond vanaf zeven uur bij binnenkomst in de zaal wor den betaald. De inschrijving sluit op 5 januari of wanneer het maximum van 60 paren is bereikt. Het. 20ste Interpolis Bridgetoer nooi is een evement waarbij de Ven rayse bridger —verenigingspeler of thuisbridger— niet mag ontbreken, uiteraard zijn ook bridgers van bui ten Venray welkom. Dinsdagavond, tijdens een specia le raadsvergadering, is dhr. Belt Kersten dan officieel als wethouder gekozen en geïnstalleerd. Veel fami lie, vrienden en kennissen, en ze ker niet in 't minst zijn leerlingen van het Boschveldcollege, waren aanwezig om deze kleine plechtig heid bij te wonen. Amper was de benoeming een feit. of die school jeugd ontrolde een spandoek met dc leuze 'Bert for President!', maar of dat moest aanduiden dat Bert nog hogere inspiraties heeft dan het wethouderschap, werd niet he lemaal duidelijk. Zyn fraktiegenoot, dhr. A. Jan sen. was de eerste die de nieuwe wethouder in een kleine speech ge luk wenste met zijn benoeming. Hij noemde het een gevaarlijke gedach te. opvolger genoemd te worden van een zon vakbekwaam wethouder als Henk Willems was geweest. Maar hij en zijn partij hadden alle vertrouwen in de vakbekwaamheid van Bert. Kennelijk had dhr. Jan sen meer zorg over de zuidelijke inVloed, welke nu achter de bestuurstafel heerst. Niet alleen dhr. Kersten is Maastrichtenaar van geboorte: ook de burgemeester is dat, terwijl mevr. Hoppenreijs-de Loo uit het ook al zuidelijke Geleen komt. De heer Reintjes (CDA) noemde de nieuwe wethouder al meteen een vakbekwaam bestuurder, wiens werk door het CDA met vertrouwen tegemoet wordt gezien. Spreker memomeerde de ups en downs van het afgelopen jaar in het bestuurscollege: de ziekte en het overlijden van Jo van Oers; het ver trek van Henk Willems; de benoe ming tot wethouder van Joost Truyen en nu de benoeming van Bert Kersten, die het college weer kompleet maakt Dat alles in een tijdperk van grote financiële zorgen voor onze gemeente. Ook de heer Houba (WD) was er van overtuigd dat Bert Kersten 'n »goede wethouder zou zyn. Hij noemde hem een winst voor het college, maar een verlies voor de raad' en voor het onderwijs in Ven ray. Maar. zo oreerde hij, 'betere 'n goeie rooie, dan een slechte groe ne...' De heer Den Brok (SVj deed zijn felicitatie vergezeld gaan van de op merking dat 'hij zal moeten laten zien wat hij waard is. Over drie maanden zullen de verkiezingen uitwijzen of de bewoners vertrou wen in hem hebben'. De heer Van de Vorle tenslotte had èr alle vertrouwen in dat dhr. Kersten ook in het college zijn parijn zou meeblazen. net zo goed als hij dat doet met' zijn saxofoon Tri Rooy Orkest. In zijn dankwoord op de felicita ties en het vertrouwen dat hem was toegewaaid, stelde dhr. Kersten dat de toekomst wel zal leren of dat ver trouwen waard was gegeven te wor den. Hij noemde zijn opvolging van Henk Willems net zo iets als opvol ger zijn van Rinus Michels, nadat het Neerlands elftal de Europese Kampioenschappen gewonnen heefL Zijn heengaan van het Boschveld college en het komende afscheid van zijn leerlingen, was hem zwaar gevallen en was een duidelijk punt van overweging geweest bij zijn besluitvorming. Bert Kersten zag nu een zware taak voor zich. Niet alleen voor hem. maar voor het hele college. Wat hem betrof: hij zou er zich met al zijn krachten aan wijden. En met zijn beste wensen voor prettige feestdagen en een gezond en geluk kig 1990, besloot dhr. Kersten zijn eerste speech als wethouder. Vanaf de publieke tribune sprak na de vergadering ook nog de heer Hurenkamp, rector van het. Bosch veldcollege. Hij noemde de ver kiezing van dhr. Kersten als wethouder een eer voor Bert. maar ook een eer voor de school. 'Als hij als wethouder zo goed is als leraar, dan mag men best tevreden zijn', al- Voor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Patersstraat 17, Venray, tel. 04780-85958 Zeer verheugd was dhr. Arts van de Spurkterdijk. Verbouwing van een'stal had zijn gezin doen beslui ten om in 1990 niet op vakantie te gaan. Als prijswinnaar van de St. Nicolaas/Kerstaktie van het Winkel centrum Venray is verbouwing èn vakantie mogelijk geworden. Zater dag jongstleden mocht dhr. Arts. uit handen van de voorzitter van het Winkelcentrum. Piet van Dijck. een reischeque in ontvangst ne men, goed voor een reis naar Spanje. De aktie van het Winkelcentrum is nu al een groot sukses. Er zijn al meer stempelkaarten uitgegeven dan tevoren werd verwacht. En dat terwijl de kerstkoopavonden nog gehouden worden. Tot a.s. zaterdag 17.00 uur kan men nog stempel kaarten bij de deelnemende winke liers inleveren. Men maakt dan kans op twee prijzen, een reis naar Spanje en een 'grote' reis naar de Verenigde Staten. dus dhr. Hurenkamp. Hij mocht de nieuwe wethouder een beeldje met twee gezichten overhandigen: aan de ene kant Sinterklaas die al wel doende rondgaat., aan de andere kant Zwarte Piet. die zonodig bestraffend de roe hanteert. Het ligt er maar aan welk gezicht aan het publiek getoond wordt. Ook de heer Zwiebel (PvdA) bracht zijn gelukwensen over. 'We raken een goede l'raktievoorzitter kwijt' zei deze spreker, die duidelijk van mening was dat er voor Bert Kersten nu veel te noteren valt, en daarom een echte PvdA-agenda niet zou kunnen missen... Tenslotte was er 't Rooy Orkest dat een muzikale hulde bracht aan de nieuwe wethouder en het zal on getwijfeld voor liet eerst in Venrays geschiedenis zijn geweest, dat in het gemeentehuis 'de internationa le' weerklonk... Ondergoed voor mannen die kwaliteit en pasvorm willen voor een betaalbare prijs. 100% katoen in 3 kleuren. Slip of singlet 2 Stuks Grotestraat 27 Venray. 2. van Gils jubileum blazer 489,- nu 298.- s. van Gils pantalons in 4 uitstekende kleuren 189.- 4.CIAO jacks in 5 modische kleuren 549.- 5. Pullovers zeer grote keuze Tot ziens bij Grotestraat 2 Venray. tel. 04780-10943 Gasthuisstraat 24 Venlo nu 119. nu 369. in aktuele designs en kleuren 179,- 189,-nu Op 28 januari a.s. zal de jaarlijk se scholierenloop van de Atletiek vereniging Venray voor het eerst in het teken staan van de herinne ring aan Jo van Oers, de onlangs overleden wethouder van de ge meente Venray. Aan deze scholie rencross kunnen teams van de Venrayse basisscholen deelne men. Burgemeester Defesche van Venray heeft zich bereid verklaard aan het winnende basissehool- team de Jo van Oers-Memoriaal uit te reiken. De Jo van Oers-Memoriaal is een ontwerp van de Venrayse kunstenaar Piet Hermans. Bij de vormgeving daarvan is Ans van Oers-Coenen, weduwe van de overleden wethouder, nauw be trokken. De Jo van Oers- Memoriaai zal jaarlijks worden uitgereikt. Atletiekvereniging Venray heeft, in overleg met de gemeente Venray, gemeend dat de gedachte aan Jo van Oers levend moet worden ge- INBRAKEN IN MERSELO In de nacht van dinsdag op woensdag werd door inbrekers op meer dan 7 plaatsen in Merselo een bezoek gebracht. Vermoedelijk heb ben dezelfde inbrekers deze inbra ken op hun cbnto. gezien de werkwijze. In twee woningen en in de sport kantine van de voetbalvereniging hebbende dader(s) geld. sieraden, een videorekorder en een CD- speler, een giropas, een bedrag van enkele honderen guldens, een bos met sleutels, sigaretten en snoep buitgemaakt. Op de gemeentewerf aan de Test tri k was de loods opengebroken en daaruit werden ontvreemd een compressor, een drukmeter en een verfspuit. Waarschijnlijk hebben de daders vervoer nodig gehad, want een aan 't Grootdorp geparkeerde personen auto (een Opel) was ook ontvreemd. INBRAAK IN WIJKCENTRUM Door forcering van het slot van de nooddeur was toegang verkregen tot het aan de Odastraat gelegen wijkcentrum 't Nipperke. Het wijk centrum was geheel doorzocht. Kennelyk heeft de dader naar geld gezocht en dat was niet aanwezig, zodat de buit nihil was. INBRAAK IN WONING Door het inslaan van een ruitje van de voordeur, was toegang ver kregen tot een woning aan de Bo terbloem. De deur was niet met een nachtsloL vergrendeld. Uit de wo ning verdween een geldbedrag van 2.500,- en sieraden. Engels Bruidsmode uit Blerick viel onlangs een grote eer te beurt Het modehuis mocht voor de kerstuitzending van liet Lv.- pmgramma 'Partners' de kandida ten in de kleren steken. Op de foto is te zien dat Engels Bruidsmode daar geen half werk van heeft ge maakt. De kandidaten werden piek fijn in exclusieve feestkleding gestoken. /Vis u deze feestkleding wat beter wilt bekijken dan moet u maandag avond om vijf over half acht uw t.vv toestel op Nederland 2 zetten. (advertentie) houden. Hy is immers een van de drijvende krachten geweest achter de bloei van de sportbeoefening in Venray. Hij heeft zich met name steeds sterk gemaakt voor voorzie ningen die konden bijdragen aan de sportieve ontplooiing van de jeugd. De jaarlijkse uitreiking van een prijs die de naam van Jo van Oers draagt, geeft uitdrukking aan de warme gevoelens die de herinne ring aan zijn persoon bij veel Ven rayse sporters en sportbestuurders oproept. De Atletiekvereniging Venray heeft bewust gekozen voor uitrei king van de Jo van Oers-Memoriaal na afloop van de scholierencross. Jo van Oers heeft binnen de gemeente Venray lange tijd de zorg voor on derwijs. sport, natuur en cultuur gehad. Een cross is een wedstrijd door bos en veld. Het is een basis school die de hoofdprijs wint. En die prijs is voortgekomen uit de fantasie van een kunstenaar. Zo zijn de verbindingen gelegd. Zeven inbraken in Ysselsteyn In de late avond van maandag en de daaropvolgende nacht werd in 7 woningen in Ysselsteyn ingebro ken. Gezien de werkwijze zyn al die inbraken door dezelfde persoon ge pleegd. Telkens is met gebruikma king van een valse sleutel toegang verkregen, via de achterzijde van de Woningen. In alle gevallen is het Ldc dader te_doen-geweest, om geld en sieraden. Video- en radio apparatuur hieven onaangeroerd. De inbraken werden gepleegd in: Twee woningen aan de Timmer- mannsweg, buit resp. 80.- en 10,-. Drie woningen aan de Pater Tul pst iaat, buit resp. 120,-. nog eens 120.- en een gouden ring, en in een woning wordt niets vermist. Twee woningen aan de Putten- weg. buit 75.- en een dameshorlo ge; in de tweede woning 1.000,-. wat Belgische Francs en Duitse Marken en 2 gouden ringen. Bij een derde inbraak in een wo ning aan de Puttenweg sloeg de hond 'aan'. De bewoner maakte het licht aan en ging kijken: vermoede lijk heeft de dader toen het hazepat gekozen. INBRAAK IN WONING BRUKSKE Bij een inbraak in een woning aan de Gitaarstraat heeft de dader ook alleen geld gezocht. Hij nam ge noegen met 50.- uit een spaarpot van de zoon des huizes. INBRAAK IN TABAKSZAAK AAN DE LANGSTRAAT Door het inslaan van een raam in de bijkeuken, was toegang verkre gen tot de tabakszaak aan de Langstraat. Er zijn sloften sigaret ten en shag ontvreemd ter waarde van 5.200.-. Het geldkistje werd ook meegeno men. maar daarin zaten alleen ver zekeringspapieren en andere bescheiden. Dat geldkistje is later in de personanauto van de bena deelde teruggevonden. Alles was nog aanwezig. INBRAAK IN KANTOOR Vrijdagmorgen ontdekte perso neel dat er ongewenst bezoek was geweest in het kantoor van een aan de Grotestraat gelegen zaak. De da der moet. gezien zijn werkwijze, op de hoogte zijn geweest waar het aanwezige geld bewaard werd. want voor andere spullen had hij geen belangstelling. Nadat hij verschillende deuren geforceerd had. is het hem o.m. ge lukt een geldkistje buit te maken en mee te nemen. De totale buit be draagt inclusief de schade ongeveer 5.000.-. INBRAAK IN CAFETARIA Door vernieling van een raam op de tweede verdieping was toegang verkregen tot het in de Hofstraat ge legen cafetaria 'De Markt'. Kenne lijk was het de dader alleen te doen geweest om geld en dat werd gevon den door de gokkasten open te bre ken. Het juiste bedrag kon niet worden medegedeeld, maar zal en kele honderden guldens bedragen. Atletiekvereniging Venray en col lege van burgemeester en wethou ders zullen de leden van de raad van de gemeente Venray een brief schrijven. waarin zij hun van het initiatief op de hoogte stellen. Bo vendien zullen zij de besturen, di- rekties en ouderverenigingen van alle basisscholen binnen de ge meentegrenzen vragen zich in te zetten voor een zo groot mogelijke deelname aan de cross. Een aantal basisscholen hebben hun deelna me al toegezegd. De Jo van Oers-Memoriaal is een wisselprys. De winnende school mag hem enige tyd houden. Daar na krygt de Jo van Oers-Memoriaal tot aan de volgende Vlakwatercross waarschijnlijk een plaats in het ge meentehuis. Kontaktpersoon inzake de Jo van Oers-Memoriaal: Dhr. Wim Wil lems, voorzitter van AV Venray, Rouwkuilemveg 24, 5813 BH Ys selsteyn. DIEFSTAL IN BEDRIJF In een aan de Witte Venneweg ge legen bedrijf werd ten nadele van Rank Xerox een vibraspanner. bestemd voor een ontsnoert ngsma- chine, gestolen. Hoe de diefstal heeft plaatsgevonden kon niet wor den medegedeeld. Het apparaat heeft een waarde van 3.900.-. De recherche heeft de zaak in onderzoek Inbraken In auto's Een aan de Henseniusstraat geparkeerde personenauto was met geweld opengebroken. Uit de auto werd ontvreemd de radiocassette- rekorder ter waarde van 600.-. Een aan de Anton kisstraat ge parkeerde personenauto was zó goed beveiligd, dat het niet lukte in de auto te komen. Maar de eigenaar zit 'wel met een schade van het ge weld. waarmee een en ander ge beurde. Ongeveer 700,-. Een aan de Kruisstraat gepar keerde personenauto was ook met geweld opengebroken. De daarin aanwezige radiocassetterekorder was ontvreemd. In dezelfde straat waren van dalen aan het werk geweest, want drie daar geparkeerde auto's waren "bewerkt". Diepe krassen waren het resultaat. AlTO OPENGEBROKEN Toen de uit Oirlo afkomstige me vrouw bij haar op de parkeerplaats bij het station geparkeerde auto te rugkeerde. ontdekte zij dat haar auto was opengebroken. De daarin aanwezige radiocassetterekorder ter waarde van 300,- was ont vreemd. Toegang tot de auto was verkregen door het portier met een yzerdraad open te maken. Kerstaanbieding tatelaanstekers in marmer tafelrookset in drie kleuren uw tabaksspeciaalzaak schoolstraat 18 Nenrcy Onlangs.slaagde aan de Katho lieke Universiteit Brabant te Til burg drs. J. Janssen uit Leunen voor liet postdoctoraal examen Ac countancy.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 5