Venrays kerst programma op radio Kerstvieringen met de Zangers van St. Frans IfADO PRIJZEN 'Van Huure Zegge' als herders in Venray AGENDA Zalig Kerstfeest en een Voorspoedig l tQOO! Kerstconcert 'Die Fröhlichen Rübensammler' Kerstconcert Oirlo Kerstboom versiering Kerstwandeling in Geijsteren Concert door Contrast DE MOOISTE MODE VOOR Kerstconcert in Overloon Kerstcircus van Praag suksesvol Kunstexpositie in Horst Sporthal WAO VAN SOEST VW-nieuws Openbare bibliotheek PEEL EN MAAS Gevondëfi' voorwerpen Prinsen proclamatie agirjpEEL EN MAAS Donderdag 21 december - Pagina 3 (kanaal 102 en kanaal 104) Vooruitlopend op de spoedige sa menwerking tussen de Venrayse Omroep Stichting (bekend als de ziekenomroep) en de Lokale Om roep Ven ray heelt de laatsgenoem- le de verantwoordelijkheid op zich genomen de Venrayse bevolking nee te laten luisteren naar het lerstprogramma, dat is samen- [esteld door de vrijwilligers van de ÏOS en W00 (Wonderland Omroep Jrganisatie). Men kan er naar luisteren op de ïerste Kerstadag (maandag) van ze- ren uur 's morgens tot zeven uur 's ivonds via de kabel, radio kanaal 102 en 104. Programma: Van 9.00 tot 11.00 uur 'Kerststol' en de volgende programma-onderdelen duren tel kens een uur: 11.00 uur Kerstcoun- try; 12.00 uur Easy listening; 13.00 uur Kerst in kinderland: 14.00 uur. Gouden stemmen: 15.00 uur Win ter Wonderland deel 1; 16.00 uur Muziek uit de arreslee; 17.00 uur Symbolische kerstgeschenken; 18.00 uur Kerstvaria,- 19.00 uur Kerstpop en om 20.00 uur Winter Wonderland met kerstgroeten uit Ven ray. Wilt u reageren op dit program ma dan kunt u uw reaktie via de PTT, Postbus 365. inzenden. Medio februari 1990 hoopt de LOV samen met de VOS en de WOO zover te zijn. dat er een overeen komst mogelijk is v<x>r regelmatige uitzendingen ondei verantwoorde lijkheid van de Lokale Omroep Ven ray. Traditiegetrouw zullen de 'Zan gers van St. Frans' de komende da- jen weer volop in aktie zijn om de kerstviering en de oudejaarsavond- viering in de Paterskerk met hun gezang op te luisteren en daarmee een belangrijke bijdrage te leveren aan de sfeer die bij die dagen past. Zij die afgelopen zondag in de Pa- terkerk waren voor de viering van de 3e zondag van de Advent (en dat iren er helaas maar weinig) en zij die ook afgelopen zondag in de Gro te Kerk het kerstconcert bijwoon den (en dat waren er gelukkig heel veel) hebben kunnen konstateren, dat koor en dirigent weer gereed zijn ook dit jaar weer de krachts inspanning te leveren die van hen met Kerstmis en Oudjaar verwacht wordt. En dat geldt evenzeer voor iet instrumentaal-ensemble 'Salta- •ello' o.l.v. Pater Falco. waarmee het (oor inmiddels al enkele jaren vrij ntensief samenwerkt en dat. op Eerste Kerstdag ook weer zyn me iewerking zal verlenen. Bij de kerstvieringen gaat het om Irie uitvoeringen t.w op Kerst- ivond twee en op Eerste Kerstdag jen. Dat betekent overigens niet dat (jdens die drie kerstvieringen tel- tens hetzelfde repertoire wordt ge- songen. Nee, koor en dirigent streven er altijd naar het kerstre- lertoire zodanig samen te stellen, lat aan elke uitvoering een eigen tarakter kan worden gegeven. Dat stekent dat het totale repertoire 'oor deze kerstdagen bestaat uit in otaal 15 kerstliederen en 2 missen G.B. Casali en A. Bruckner). De eerste Hoogmis op Kerstavond iegint om 20.00 uur, maar de 'Zan- Jers van St. Frans' zullen al vanaf 19.30 uur enkele kerstliederen ten [ehore brengen, afgewisseld met 'olkszang. De mis die vervolgens [ezongen zal worden is de 'Missa in 3 van G.B. Casali'. Ook bij de tweede Hoogmis, die om 23.00 uur begint zal het koor ïen half uur eerder een aktieve bij drage leveren om de kerstsfeer op le roepen. De mis die daarna gezon- wordt is de 'Choral Messe in F Van Anton Bruckner' waarbij een Van de eigen jeugdige koorleden de orgelbegeleiding voor zijn rekening [leemt. Tussen de beide avondmissen door verblijven de zangers in 'De jalmhut' aan de St. Antoniusstraat. alwaar hulpvaardige handen al druk bezig zijn geweest het koor- imis in de kerstsfeer te brengen en Koffie, thee en gesmeerde broodjes lebben klaargezet om de hongerige Hagen te vullen en de dorstige ke en te smeren. Ook dat hoort bij het kerstgebeuren van het koor. Op Eerste Kerstdag volgt om 10.15 ïur de Hoogmis. Ook dan zal de Bruckner' gezongen worden maar treedt er nog meer jeugd aan omdat leze mis tevens begeleid wordt loor 'Saltarello' waardoor het ge- ïeel nog kompleter en nog feestelij- wordt, passend by deze feestdag. Laten we bij dit alles niet verge en dat het koor vele uren achter- len in touw is om de bezoekers van Ie Paterskerk datgene te bieden vat nu eenmaal bij het kerstgebeu ren hoort. En bovendien dat het tier om jonge mensen gaat die be reid zijn die tijd daaraan te beste len het het geduld op te brengen lat nodig is om tot een goede pres- atie te komen. Uiteraard geldt dit )ok voor de orkestleden. Het is dan 'k een goede gewoonte geworden. OOI Op 26 december (Tweede Kerst dag) zal de blaaskapel uit Leunen. "Die Fröhlichen Rübensammler". een kerstconcert verzorgen in het bungalowpark Gran Dorado van Loohorst. In het overdekt Gran Place van Loohorst zal geen Middellandse Zee-zon zyn, maar wel een lekkere temperatuur, die doet denken aan een Middellands Zeeklimaat. Ook u kunt komen genieten van dit kerstconcert op een van de ter rasjes van dit overdekt Gran Place. Het concert zal 2 uur duren en begint om 11.00 uur. De toegang tot dit bungalowpark van Loohorst en daarin het over dekt Gran Place is voor iedereen ge heel gratis. Het Jonge Garde Koor zal Kerst dag een concert verzorgen in de kerk te Oirlo. Aanvang 16.00 uur. Zy brengen een gevarieerd kerstpro gramma. Het koor staat onder lei ding van A. Nelissen. organiste Silvia van Dijck. U kunt tevens de kerk en kerststal bezichtigen. De kerk is beide kerstdagen open tot 18.00 uur. Bewoners van de Verdi- en Vival- distraat in Brukske hebben geza menlijk, op het speelterreintje in hun buurt, een kerststal ingericht met levende have. Zondagmiddag tussen zes en half zeven zullen de kinderen van beide straten twee kerstbomen bij die kerststal gaan versieren. Zij hebben daarvoor zelf slingers, klokken en ballen gemaakt. Tweede kerstdag organiseert het Koninklijk Sint Willibrodusgilde te Geijsteren traditiegetrouw weer een kerstwandeltocht. Aan de hand van routebeschrijvingen worden wandelaars rondgevoerd door en langs bossen en landeryen van het landgoed Geijsteren. Jong en oud kunnen meedoen en via een aantal vragen hebben de deelnemers de kans ook nog een prys in de wacht te slepen. Onge veer halverwege de route kan men koffie of warme chocolademelk ver krijgen. Wandelaars kunnen zelf hun groepen samenstellen. Inschrij ving is mogelyk tussen 11.30 en 14.00 uur in het gildehuis. zaal Kleeven. De prijsuitreiking vindt plaats nadat redelijkerwijs alle groepen kunnen terug zijn en de antwoordformulieren zijn gekon- troleerd. Het gaat er zeker niet om zo snel mogelijk de route af te leggen: veel meer is het de opzet van deze toch ten om gezellig met een groepje een wandeling te maken en daarbij ook nog gezamenlijk een aantal vragen te beantwoorden. Voor degenen die het vele zitten met de feestdagen eens met iets anders willen afwisse len, ligt hier een mooie gelegenheid om enkele uurtjes ontspannend be zig te zyn. Op zondag 24 december zal het kamerkoor "Contrast", onder lei ding van H. Noyens. een concert verzorgen in de kapel van St. Serva- tius te Ven ray. Contrast bestaat sinds januari 1987 en telt momen teel 19 leden. Er zullen werken van o.a. Purcell, Byrd en Farrant ten gehore worden gebracht. De werken worden bege leid door een voor deze gelegenheid samengesteld ensemble. Solistische medewerking wordt verleend door Roger Verschuren. Het koor nodigt alle belangstel lenden uit tot het bijwonen van dit concert. De toegang is gratis. fc R - Ik In december geven wij flinke korting op onze hele winterkollektie. Japonnen, mantels, broeken, blouses, rokken, pakjes, alles hangt dan voor u klaar met een streep door de echte prijzen. En heel verrassende kadoprijzen ervoor in de plaats. Kom maar kijken. En profiteren! 8? VAN OORSCHOT MODÊ Grotestraat 73. Venrav Helmond. Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. dat na afloop van de Hoogmissen op Kerstavond en Eerste Ke rotdag, de kerkbezoekers de kollektemandjes voor te houden. En dan is er aan het einde van het jaar natuurlijk nog de Oudejaars avondviering in de Paterskerk, die dit jaar —omdat 31 december op zondag valt— begint op de normale tijd van de zondagavondmis t.w. 18.00 uur. Het is inmiddels al een traditie van vele jaren geworden, dat op het einde van die viering "Dank sei Dir' van G.F. Handel wordt gebracht en daarmee dank wordt gebracht voor het goede van het afgelopen jaar. Het inmiddels traditionele kerst concert op le Kerstdag in de St. Theobalduskerk te Overloon is niet meer weg te denken uit de kerst- concertkalender in de regio. Ook dit, jaar is er een gevarieerd pro gramma opgesteld met veel samen zang en kerstmuziek voor jong en oud. Aan het concert wordt medewer king verleend door fanfare "Vrien denkring" o.l.v. dirigent Chris Cuppen en Overloon Young Sound o.l.v. Luuk Lahaije. Het programma ran de fanfare vermeldt naast bekende kerstliede ren werken als. Elvira Madigan ran Mozart, White Christmas van Irving Berlin en Music ran John Miles. Het werk Weihnaehten in Harmo nie. van voormalig dirigent Schorer wordt gezongen door de solisten Coen Hofmans en Koos van der Hoff. Het programma van het Jonge renkoor is altijd zeer opgewekt en vernieuwend en bestaat voorname lijk uit internationale kerstliede ren. allen bewerkt door de dirigent Luuk Lahaije. Het concert op le Kerstdag is gra tis toegankelijk en begint om 15.00 uur. U bent van harte welkom. Vorige week startte met, overwel digend sukses het STAATSCIRCUS VAN PRAAG in Oss haar toernee. Normaal gesproken werden in Oss twee voorstellingen gegeven. Dit jaar vanwege het enorme sukses zijn dat al vier voorstellingen ge worden. In Venray kan men het Staatscir cus (een garantie voor kwaliteit) op zaterdag 30 december zien en wel om 15.30 (uitverkocht) en 19.00 uur. Tijgers, kamelen, zebra's, beren zijn er uiteraard. De Tsjechen heb ben op het gebied van dierendres- suur circushistorie gesch roven, uiteraard ook acrobatiek, jongleer- kunst. clowns en een luehtnum- mer. Miss Gloria hangt hoog boven de piste, ondersteboven en wandelt daar langs hangende lussen. Een circusvoorstelling die men niet mag laten ontgaan. le en 2e Kerstdag ran 11.00 tot 17.00 uur zal er bij Galerie Irok aan de Venloseweg 57 te Horst een kunstexpositie gehouden worden. Er is ditmaal naast het traditionele werk veel aandacht geschonken aan moderne kunst van vooral aca demisch gevormde kunstenaars. Met een 5-tal impressionistische olieverfschilderijen van de Hongaar Yeckel en de realistische doeken van Pieter Verstappen (welke on langs op de nationale tentoonstel ling van jacht- en natuurschildero te Enschede weer hoge ogen gooi de). zal het voor de liefhebber een waar genoegen zijn om de werken te aanschouwen. De Wetteling Donderdag: Manual 17.30-21.00 Rooyse VK 20.00-23.30 Vrydag: Rank Xerox 16.30-17.3a Jumpers 17.30-19.30 KNVB 19.30-23.30 Zaterdag: MHCV 10.00-15.30 KNVB 16.00-22.00 Zondag: Voetbal Hendriks 9.00-10.00 V.d. Heuvel 10.00-12.00 Merselo 12.00-16.00 Maandag: Gesloten Dinsdag: ZW toernooi 10.00-18.00 Woensdag: SW Jeugd 9.00-16.00 Gemeente 16.30-17.30 Badmintonclub 17.30-22.30 Schuivers 19.30-21.30 KNVB 22.30-23.30 beëdigd taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u bij ons kunt boeken. December: 22 t/m 29: Kerstcircus, Ahoy Rot terdam. 23 t/m 26: Kerstcircus, Stads schouwburg Utrecht. 25 Urn 30: Musical Cabaret, Ned. Congresgebouw Den Haag. 30: The Nits. Paradiso Am sterdam. Vm 1 Jan.: The Cotton Club, RAI Amsterdam. Januari: 6 en 12: Musical Cabaret, Ned. Congresgebouw Den Haag. 6 Urn 10: Antonius en Cleopatra. Carré Amsterdam. 12: Spandau Ballet. Ahoy Rot terdam. 19: BZN, Nederlands Congresge bouw Den Haag. J&n 28: S*#et jgharity. 'Carüt Amsterdam. 20: Key Town Jazz festival. Stads gehoorzaal Leiden. 22: George Clinton, Vredenburgh Utrecht. 25 Jan. Vm 4 febr.: Walt Disney on Ice. Congresgebouw Den Haag. 27: Harry Muskee, Vredenburg Utrecht. Februari: 3: 12th European Super Pull (Tractor Puiling), Ahoy Rotterdam. 13 Vm 25: Sarafina. Circustheater Scheveningen. 15: Chris Rea. Ahoy Rotterdam. April: 14: Tears for Fears, Ahoy Rot terdam. Nieuwe studieboeken voor de Vol wassenenafdeling: Roseboom. Hans Voorlich ting aan migranten: het kiezen ran methoden en middelen. Praktische handleiding voor hulpverleners. Rouwen horst. J.A. Gids voor belastingstudie 1989. Studieboek belastingrecht voor HEAO. SPD-II en AAC. Robbins, Judd Het komple- te DOS 4.0 boek. Handleiding voor het gebruik van dit besturings systeem voor personal computers versie 4.0. Sterrengids 1990. Jaarlijkse gids van de Nederlandse en Belgi sche vereniging ran weer- en ster renkunde. bedoeld voor iedereen die zich met astronomie be zighoudt Yim, Christopher Kung Fu: legende, filosofie, basistechnieken. Handleiding tot de bekende Chine se zelfverdedigingstechniek. Schneider. Roym Ik. Romy: een autobiografie in dagboeken en dokumenten. Biografie, aan de hand van vooral dagboekfragmen ten. van de Duitse filmaktriee Roym Schneider (geboren als Rose- rnarie Albach), 1938-1982. Tuchmann, Barbara De ka nonnen van augustus: de eerste oorlogsmaand van 1914. Verslag van de gebeurtenissen in de le maand van 1914. Verslag van de ge beurtenissen in de le maand van de Eerste Wereldoorlog, waarin de enorme Duitse aanval door België op Parijs tot staan gebracht werd aan de Mame, welke periode beslis send was voor het verloop ran de oorlog. Scheim. David E. De mafia vermoordde president Kennedy. Rekonstruktie van de moord op de Amerikaanse president John Fitz gerald Kennedy (1917-1963). Muller. M. Een ekonomi- sche geschiedenis van Europa van af de vroege middeleeuwen tot omstreeks 1980. Kort overzicht van vijftien eeuwen ekonomisehe ge schiedenis van Europa, bestemd voor gebruik in het tertiaire on derwijs. Iedere woensdagmiddag vanaf half 4 voorlezen in de Jeugdbi bliotheek! Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 elke week nieuws Mechelse herder: horloge gouden kast, witte wijzerplaat, zwart band je: zwart/blauwe kinderhand- schoen; blauwe handschoen; lila/paars portemonnee; 2 sleutels aan zwart etui met een medaille; 7 sleutels aan bruin etui; autosleutels met sleutelhanger: 1 schooletui met inhoud. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de gemeentepoli tie Venrav. tel. 04780-84888. tst 224. Zoals gewoonlijk zal 'Van Huure Zegge' in deze decembermaand weer een speciale muzikale act ver zorgen in het centrum van Venray. Deze zal plaatsvinden morgen, vrij dag 22 december 1989 van 19.00 tot 21.00 uur. VTIZ is in 1982 opgericht en heeft al meerdere malen van zich doen spreken in en buiten Venray. Zo wa ren zij verschillende malen te zien in Circus Mök, Prinsenprodamatie en de bekende decemberopt redens in het centrum van Venray. Ook buiten Venray zijn zij een graag ge ziene gast. Met hun Anton Pieek outfit hebben zy diverse evenemen ten op de Efteling opgeluisterd. Voorts waren zij aanwezig by de Elfstedentocht, wijnfeesten in Duitsland, mosselfeesten in Zee land etc. Enkele jaren geleden begonnen de optredens in december in het winkelcentrum van Venray met een zwarte pieten kapel. liet jaar daarop waren de kerstmannen aan de beurt en vervolgens presenteer den zij zich in 1987 als een Anton Pieck-orkest in de sneeuw. En wie herinnert zich niet de engeltjes van vorig jaar. Ieder jaar zijn zij weer in staat om met een verrassende act te komen en ook deze keer komen zij weer met iets nieuws. Zy hebben echter een verrassing in petto die u beslist moet zien. Dit jaar zullen zy als herdertjes by nachte het winkelend publiek met aangepaste muziek ontvangen. Middels deze manier wenst 'Van Huure Zegge' u prettige kereuiagen en een voorspoedig 1990. y ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lank- veld. H. Schraven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 maandag en dinsdag J. WITTGEN langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. F. de Muinek Keyzer. F. Sehmeetz. T. van Thiel. D. Vereauteren en J. de Vocht: F. de MITNCK KEIJZER Patersstraat 60. tel. 88800 maandag J. de VOCHT Henseniiisstraat 13a, tel. 81878 dinsdag P. CORVER Kennedy plein 8. tel. 81393 DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselstevn tel. 04785-1777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN TpI. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN- DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Venier alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSEL8TE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspiaak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 maandag en dinsdag C, van GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSEN PRAKTIJK W.II. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 maandag W. I.OONEN Mgr. Hansscnstraat 42, Oostruin tel. 82690 '*>]KRFNAm*k*l1»vftrf.IK M.J. van Winden/E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak W. de VOCHT Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raayma kers. mevr. Van der Reis. mevr. Tigge- loven en mevr. Vermazeren MEVR. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-6538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De vveckdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tiggelo- ven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04788-1327 AANNEMERSBEDRIJF M.J. Teunissen t» Het juiste adres voor: - stallenbouw - woningbouw - industriebouw - verbouw - mestopslagsilo's - kunststof en houten kozijnen onder KOMO-garantie Lovinckplein 5 - Ysselsteyn Tel. 04785-1406/1811 Op zaterdag 20 januari 1990 orga niseert Vastelaovesvereniging De Piëlhaas de 16e Prinsenproclama tie in schouwburg De Be«yekörf. Aan het slot van deze proclamatie wordt de 45e prins van de Piëlhaze bekend. De commissie Prinsenproklema- sie heeft voor deze avond weer een uitstekend, gevarieerd programma samengesteld, dat het bezoeken meer dan waard is. Tijdens dit programma zal prins Sjef 1 (Keyzers) met zijn a<ijudaH- ten Fran en Frans afscheid nemen van zijn Piëlhazenryk. De kaartverkoop voor do proclaim tie is op 6 januari van 10.00 tot 12.00 uur in de foyer van de schouwburg. De kaarten kosten elf gulden per persoon.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 3